•  

  pokaż komentarz

  Ile dziesiątek czy nawet setek takich interwencji jest każdego dnia? Tu się sprawa rypła, bo był monitoring, ale w przytłaczającej ilości takich zdarzeń brutalna bandyterka z orzełkami na czaplach pozostaje bezkarna.
  Podejrzewam wręcz, że takie sadystyczne zachowanie to norma.

  •  

   pokaż komentarz

   @yosemitesam: na zasadzie " kto patusowi/pijakowi (itd itp) uwierzy"

  •  

   pokaż komentarz

   Podejrzewam wręcz, że takie sadystyczne zachowanie to norma.

   @yosemitesam: Pisowska swołocz

  •  

   pokaż komentarz

   @stanq87: pijak może nawet nie wiedzieć skąd te siniaki

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @hahaha666: tak, bo za PO tego k?$?a nie było. Jebnij się potylice

  •  

   pokaż komentarz

   @yosemitesam: przerabiałem zarówno brutalność policjantow jak i ich bezmyślne zachowanie, próbę zrzucenia na mnie odpowiedzialności za uszkodzenia radiowozu które sami spowodował. Pierwszej sprawy nie udało się udowodnić, w drugiej, po dwóch instancjach (i apelacji), wywalczyłem uniewinnienie, odszkodowanie i zarzuty prokuratorskie dla dwóch "spryciarzy" (pożegnali się z tym zawodem).
   Całość trwała prawie 3 lata.. Ale warto było, przynajmniej na wykopie mogę o tym napisać ;P

  •  

   pokaż komentarz

   @yosemitesam: ja miałem 15 lat i szedłem z czarnym sprejem którym rower malowałem, złapali mnie przetrzepali plecak i znaleźli farbę w spreju i wtedy takie typowe policyjne janusze mnie wozili po dzielnicy i bili po twarzy żebym się przyznał który tag jest mój. z 8 razy w trąbe dostałem potem na komisariacie mnie ktoś z rodziny odbierał, nic im się nie stało

   i ja zawsze przypomnę też o igorze stachowiaku, zamordowali człowieka, nic praktycznie się im nie stało

  •  

   pokaż komentarz

   tak, bo za PO tego k$!!a nie było. Jebnij się potylice

   @dziki_bulbazaur: a co mnie PO obchodzi. Od x lat rzadzi PIS i gówno robi

  •  

   pokaż komentarz

   @Gooma: już to widzę jak Sąd Iszej instancji nie przyznał ci racji a w drugiej wszystko się odwróciło. Niby jakie to nowe dowody doszły

  •  

   pokaż komentarz

   @djsun: w pierwszej instancji było dwóch biegłych, drugi był znacznie bardziej rzeczowy i doszedł sam do takich samych wniosków jak ja jeszcze przed pierwszą rozprawą, korzystając z wyszukiwarki Google Grafika :) Moje wnioski dowodowe - zdjęcia (wydruki A4, płyta CD z podaniem źródeł i daty dostępu) zostały przez sąd wycofane (nawet nie spojrzała, pipa), ze względu na brak związku ze sprawą. Ukazywały one te same uszkodzenia, które były mi przypisywane... ciekawe, że w całej Polsce w tym konkretnym radiowozie, zatrzymani uszkadzają tą samą część, nie mając do niej fizycznego dostępu. Koszt naprawy to wg tamtego okresu kwalifikował "ten czyn" na sprawę karną, przestępstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @djsun: Przede wszystkim zmiana sędziny miała kolosalne znaczenie, ta z pierwszej instancji to kompletny beton, znana z tego że próbowała ukarać gościa, motocyklistę który za przejazd A4 płacił groszówkami, drobnym bilonem.

  •  

   pokaż komentarz

   @hahaha666: Próbuje robić ale tacy jak ty latają i krzyczą wolne sądy które z góry zakładają że winny piany bo nie policja .Ale gdyby one były zreformowane to na podstawie takich dowodów jak te przynajmniej po 5 lat do odsiadki za bandytyzm ,zhańbienie munduru ,złamanie przysięgi i jeszcze kilak zrzutów. Dodatkowo zasądzone zadośćuczynienie na rzecz poszkodowanego przynajmniej milion zł z budżetu komendy wojewódzkiej . Kilka podobnych rozpraw a wyleczyło by z chorych zapędów . Aha i komendanta posterunku i powiatowego na bruk bez przywilejów .

  •  

   pokaż komentarz

   @Gooma: Sędzi się pisze/mówi. Poza tym dzięki za te szczegóły. Dobrego prawnika miałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @zbiegok: Walnij się proszę w mur. PiS chce sądy dla swoich, nie dla obywatela. Przecież to jest wałkarska partia. Pomieszanie Geobellsa ze Stalinem podlane niedowartościowaniem politycznym (wcale nie miałem na myśli karmicieli kota).

  •  

   pokaż komentarz

   @yosemitesam: to jest tak jak wcześniej komuś zabierano kanapki i siedziało samemu w ławce :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Gooma: No to szacun i gratuluję dużej dawki szczęścia. Chyba, że sam jesteś po prawie.

  •  

   pokaż komentarz

   @78er3000: nie, zwykły informatyk. Trzeba dużo determinacji, zwłaszcza wtedy kiedy na logikę wszystko jest jasne a człowiek spotyka się z idiottzmem. Niesamowite jak sądy biorą stronę policji mimo dowodów i oczywistych błędów w ich robocie (udokumentowanych). Np ja podczas całej akcji byłem nieźle napruty (przyznaje) a oprócz zeznań policjantów nic tego nie stwierdza. Brak badania alkomatem na komendzie, brak badań krwi (a przed aresztem byłem na SORZE), także te zeznania są gówno warte. Generalnie policjanci zepsułi sobie część za 10 zł i postanowili to uszkodzenie przypisać mnie,bo pijany. Kosztowało to ich "kariery" a ja oprócz sporego odszkodowania zyskalem sporo pewności siebie. Tak na marginesie. Jestem ciekawy ile takich spraw toczyło się w Polsce, skoro problem z tymi uszkodzeniami jest w absolutnie każdym Fiacie Dukato. Ile z tych spraw kończy się wyrokiem dla zatrzymanego? Pytałem znajomych policjantów i mówili, że to typowe. Kiedy widzę otwartego Dukato np na jakiejś masowej imprezie to widzę te uszkodzenia. Ciekawostka... Drugi biegły pofatygowal się także na odwiedziny "mojego" Fiata, na zdjęciach były widoczne takie same uszkodzenia jak te, które miałem spowodować. Były także widoczne ślady szpachli, po naprawie "spowodowanej moją ingerencja". Komedia.

  •  

   pokaż komentarz

   ja zawsze przypomnę też o igorze stachowiaku, zamordowali człowieka, nic praktycznie się im nie stało

   @KwadratowyPomidor2: Jeszcze Grzegorza Przemyka, ks. Jerzego Popiełuszkę (któremu przywiązali kamień młyński do szyi i wrzucili z mostu do Wisły)

   I wielu innych których nie sposób tu wymienić.

   pokaż spoiler Gestapo to też była policja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gooma: Co przeszedłeś to Twoje.
   Potwierdza się tylko, że: prawo jest dla ścisłych umysłów, nie humanistów, policja chodnikowa to w większości ameby, sąd nie chadza ścieżkami logiki i prawdy, a biegli to tępe dzidy za kasę z podatków, którzy mają ogromny wpływ na wyrok (u Ciebie wyjątek od reguły w kontekście finału).
   Reasumując, sprawy sądowej w jakiejkolwiek sprawie życzę tylko największym wrogom.

  •  

   pokaż komentarz

   @78er3000: Jest zupełnie inaczej jak sądzisz bo nasze Sądy są niewydolne i nieprzystosowane do rzeczywistości po 1989 roku .Tak poparł bym protestujących prawników gdyby oni sam wcześniej zapoczątkowali wprowadzanie zmian z zaangażowaniem wszelkich środowisk prawniczych i sił politycznych. Po wpadkach takich jak z Kluską jak wielu innych powinni sami zapoczątkować rozmowy nad zmianami a nie trwać jako środowisko wzajemnej adoracji .Wiele o tym wspominała pani B. Piwnik której nikt nie posądzi że wspiera PiS .Zauważ jedną zależność oni nie chcą żadnych zmian żadnego organu nadzorującego chcą trwać tak jak jest i tyle. Piszesz reżim propaganda PiS-owska ,a ja zamiast samych protestów innych partii czekam na propozycję głębokiej reformy Sądownictwa zawartą w ich programach .Czekam na alternatywę od SLD ,PO PSL ,przedstawcie taki program zgodny z oczekiwaniami suwerena który z pewnością poprze .Mieli cztery lata których nie wykorzystali tylko obstając przy hasłach wolne Sądy nie proponując nic w zamian. Po protestach jakie ku temu organizują i wyborach dosadnie widać że to zbyt mało by na co czeka społeczeństwo. Oczywiście masz rację że wiele co PiS robi to farsa i propaganda medialnie rażąca uszy ale paradoksalnie jak opisywana zmiana Sądownictwo jest potrzebna to nie zupełnie w taki sposób jak to czynią.

  •  

   pokaż komentarz

   @yosemitesam: Przecież w p0lackiej p0licji to norma. Zatrudniają ludzi z niestabilną psychiką i ilorazem inteligencji na poziomie buta u lewej nogi, a szkolenia to jakaś kpina i potem mamy co mamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @yosemitesam: Norma. Kto na komisariacie nie przeżył windy, czy chociaż wypieprzania z krzesła przy przesłuchaniu to życia nie zna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @hahaha666 twoja ubecka rodzinka to samo za komuny robiła.

  •  

   pokaż komentarz

   @yosemitesam: Mój kolega, ciężko pobity, sparaliżowany, 2 lata rehabilitacji. Policja umorzyła postępowanie i siostrze pokazali, że brat podpisał swoje zeznania, że wszczął bójkę. I cześć, po sprawie, a to że był sparaliżowany to nieistotne.

 •  

  pokaż komentarz

  Dajcie nam kamery na mundur i problemy się skończą, mówię to jako policjant. Debile policjanci i debile obywatele będą w końcu czuć że każdy czyn ma swoje konsekwencje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: bardzo bym tego sobie i tobie zyczyl, dodatkowo brak mozliwosci ingerencji w dzialanie kamery z waszej strony bo jak sie niedawno okazalo kamery to nie wszystko...
   Poza tym zgadzam sie z toba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: Właśnie przez takich idiotów normalni gliniarze (tacy z powołania ) są postrzegani jak są. Ale dobrze, ze istnieją JeszcE w miarę normalni policjanci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: Pod warunkiem że brak kompletnego i czytelnego nagrania z całego przebiegu interwencji, z automatu i w 100% oznacza przyjęcie przez sąd wersji wydarzeń wg zeznań osoby wobec której podjęto czynności służbowe, nie biorąc pod najmniejszą uwagę zeznań funkcjonariuszy.

   I nie tylko policja, ale wszystkie sluzby uprawnione do zatrzymania obywateli w terenie publicznym. A wiec straże miejskie i gminne, SOK, ŻW, SG itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: kamery macie tylko wam się wyłączają jak coś się dzieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: :D jak zawsze szanuje :D ciebie ;p za taki pomysl.

  •  

   pokaż komentarz

   @staszaiwa powiedz mi dlaczego policjant ma byc od razu niewiarygodny ze wzgledu na awarie urzadzenia elektronicznego na ktorą nie mial wplywu ?
   Pomijam fakt kiedy np policjant celowo wylaczy kamerke.

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleki_Jones nie wiem czy chociaż 10 procent policjantów ma kamery.

  •  

   pokaż komentarz

   @xoes: Niech noszą po dwie. I w patrolu tez jest po dwóch funkcjonariuszy.

   Tu musi być rygor stanu technicznego kamer, pamięci czy poziomu baterii podobnie jak stanu technicznego i poziomu paliwa w samolotach, gdzie nie ma miejsca na żadne awarie.

   A jak mimo to nagrania nie będzie z jakiegokolwiek powodu - to tak. Policjant ma odpowiadać.

  •  

   pokaż komentarz

   @staszaiwa jakbys nie wiedzial jak w tym kraju dzialaja przetargi - to a propo stanu technicznego.
   A co do 2 kamerek - watpie ze dozyjemy sytuacji gdzie bedzie chociaz po 1 dla kazdego obecnego na sluzbie w danej chwili, juz nawet nie mowiac o tym zeby bylo po 1 na kazdego funkcjonariusza na stanie.
   Co do obecnosci kamerek pelna zgoda, znajomy był jednym z 'psow doswiadczalnych' jak je wprowadzali i sam twierdzil że 90% ludzi przestawało kozaczyc na wiesc o tym ze sa nagrywani. A co do odpowiedzialnosci policjantow 'z jakiegokolwiek powodu' nie zgadzam sie z Toba i cale szczescie ze cos takiego nie przejdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   A co do odpowiedzialnosci policjantow 'z jakiegokolwiek powodu' nie zgadzam sie z Toba i cale szczescie ze cos takiego nie przejdzie.

   @xoes: Bez tego nic się nie zmieni. Zawsze będzie pole do nadużyć i nagrań nie będzie.
   W takim przypadku mozna równie dobrze nie robić nic.

   Tylko 100% szczelny system bez najmniejszej luki, dziury - może to zmienic.

   A to opiera się na jednej zasadzie od której nie może być żadnych wyjątków:

   Nie ma kompletnego i czytelnego nagrania z interwencji? (powód bez znaczenia) = z automatu przyjmowana jest wersja obywatela.

  •  

   pokaż komentarz

   @staszaiwa pokaz mi producenta ktory da 100% gwarancji ze np przez rok bez przegladu kamerka sie na bank nie zepsuje/zawiesi/wyłączy/zrestartuje i wtedy mozna cos takiego probowac przepychać, to tylko elektronika i niezależnie od kwoty zakupu moze sie zepsuc.

   Inaczej nie mozesz wymagac zeby ludzie ponosili odpowiedzialnosc za cos na co nie maja wpływu.

  •  

   pokaż komentarz

   @xoes: Dlatego niech noszą po kilka. W ich interesie leży zeby nagranie jednak było.

   Szansa ze np 4 kamery jednocześnie zawiodą jest prawie żadna.

  •  

   pokaż komentarz

   @staszaiwa tyle ze nie zwyklemu policjantowi o tym decydowac ile kamer i jakich mu kto da. Wiec Twoj argument o noszeniu 4 jest zupelnie bez sensu.
   Tak jakby mnie Ciebie ktos mial zwolnic bo auto sluzbowe ktora dał Ci szef nawalilo i nie dotarles na czas na spotkanie z klientem - bez sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @xoes: To nagran nie bedzie nadal bo zawsze będzie ta "awaria kamery" w niewygodnym dla policji momencie.

   Czyli można nie ruszać status quo.

   Tylko zapis w ustawie o policji o obowiązku posiadania nagrania audiowizualnego z kazdej interwencji pod rygorem wylaczenia zeznan funkcjonariuszy w razie sprawy - to zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: ale jak nie zadziała to domniemanie winy policjanta

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw
   Kilka lat temu był taki pilotażowy program z kamerami u strażników miejskich. Byli bardzo zadowoleni bo skala agresji, hejtu, obrażania ogromnie zmalała. Natomiast po czasie okazało się, że czasem zbyt dużo się nagrywa i lokalne pączusie nie były zadowolone. Kamery zlikwidowano zasłaniając się kosztami.

   Myślę, że w przypadku Policji, politycy, prokuratorzy i inni boją się tego samego. Bez kamery żaden policjant nie będzie "podskakiwał"

  •  

   pokaż komentarz

   @eARLq3: Chip który blokuje całą kamerę i nagrania gdy rozkręci się kamerę. Najlepiej aby nagrania znajdowały się na eMMC zamiast karcie Micro.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: Jakby wam dać dwie metalowe kulki to jedną zgubicie drugą zepsujecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kezcliw: Różnica między zwykłym obywatelem a tobą jest kolosalna .Jako funkcjonariusz masz obowiązek bronić prawa ale i poruszać się w jego granicach .Tu się kłania ustawa o policji która daje ci przywileje czy raczej prawa takie jak ochrona ,nietykalność ale w zamian ogranicza do poruszania się w jego granicach. Jaśniej wyrazić ?, mundur czy blacha którą macie pozwala na pewne czynności których nie ma zwykły obywatel ale też je ogranicza by w takim przypadku jak tu z pobiciem nie chronił mundur przed karą .Łatwo powiedzieć legitymowałem pijanego był agresywny więc użyłem siły czy przymusu bezpośredniego jak to nazywacie by kontynuować czynności służbowe stojąc przy tym na wygranej pozycji a tak by było gdyby nie monitoring. Do drugiej części o debilach obywatele są różni od uczciwych przez debili po psychopatycznych morderców w policji nie ma już miejsca dla jednostek debilnych którzy powinni być wyłapani na etapie rekrutacji .Powiem ci wprost policja taka jest i ty jako funkcjonariusz tolerujesz takie zachowanie kolegów nie zgłaszając przełożonym o nadużyciach .Jeden bije drugi się przyłączył ja pójdę dalej zapewne ci dwaj mieli służbę z innymi policjantami z tego posterunku i zapewne przy nich robili to samo w takich czy podobnych sytuacjach. Jak to się ma do słów służyć wiernie narodowi ,przestrzegać prawa zawartych w Rocie.

 •  

  pokaż komentarz

  "Komendant powiatowy policji w Gryfinie jest zbulwersowany"

  ha ha ha ha ha ha ha - to już chyba pozostanie najlepszym dowcipem roku 2020

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda tych policjantów, którzy starają się być profesjonalni i pomocni, chcą żeby było jak "na zachodzie", a tymczasem wpuszcza się w ich szeregi takich bandytów i wychodzi jak zawsze...

  Myślę, że tutaj zachodzi szczególna szkodliwość społeczna. Prokuratura nie powinna mieć skrupułów.

  •  

   pokaż komentarz

   @PiccoloGrande: Żeby dostać się do policji wystarczy nie być karanym, przejść test sprawnościowy i odpowiedzieć prawidłowo na teście psychologicznym, więc praktycznie każdy patus może się tam dostać

  •  

   pokaż komentarz

   Szkoda tych policjantów, którzy starają się być profesjonalni i pomocni, chcą żeby było jak "na zachodzie", a tymczasem wpuszcza się w ich szeregi takich bandytów i wychodzi jak zawsze...

   @PiccoloGrande: A tacy są?

  •  

   pokaż komentarz

   @PiccoloGrande: Podobny problem był pokazany w filmie Serpico.

  •  

   pokaż komentarz

   @PiccoloGrande: W przypadku policji bycie bandytą to akurat oznaka profesjonalizmu ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   teście psychologicznym

   @Megawonsz_dziewienc: do policji to są parodie testów psychologicznych. takich jak na broń 2/3 policjantów by nie zdała.

  •  

   pokaż komentarz

   @PiccoloGrande: Wszystko "zależy" - z racji, że obracam się w kilku środowiskach - działających również społecznie/publicznie to często zdarzało się mieć kontakt z policją (nie żebym coś złego robił) i to co się nawidziałem to moje. Wcześniej nie podejrzewałem, że ktoś może mi ryj zagazować bez przyczyny, no bo przecież musi być jakaś przyczyna nie?

   Ale rzucają mi się w oczy takiej sytuacje jak np. kiedyś byłem na wyjeździe lokalnej drużny piłkarskiej, a do miasta obok koło 50 osób. Wysiadamy w docelowym miejscu. Podbija najwidoczniej jakaś szycha z obecnych tam policjantów i wali tekstem.
   Mamy wytyczne walić mandatami za wszystko. Więc albo się dogadujemy i działamy wspólnie, albo macie prze..bane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Koniec końców chyba poszły jakieś wytyczne w sprawie "mandatów" bo na koniec imprezy (było spokojnie) panowie policjanci stwierdzili, że wszyscy dostajemy mandaty za przeklinanie. Nikt nie przyjął - sprawa do sądu. Sąd skazał nas zaocznie po 500 złotych, odwołanie, sprawa w trybie normalnym. 2 lata trwały rozprawy,wyrok - uniewinnienie. Po co??

   Kolejna jedna z moich ulubionych akcji. Przy okazji jakieś zorganizowanej wycieczki (jakieś obchody/święto). Dworzec PKP. Znajomy pali papierosa. Podchodzi policjant.
   - Będzie mandat za palenie.
   Coś tam kolega się wykręcał, aby go nie dostać.
   - Będzie mandat za niewykonywanie poleceń (palił dalej)
   Kolega raczej z tych nerwowych, mówi "kur.." i wyrzucił peta. - jego błąd
   - Będzie mandat za przeklinanie i mandat za śmiecenie

   Po czym policjant wyciągnął bloczek, wyciągnął papierosa - odpalił i wypisuje mandaty. Na uwagę, że on może palić? Stwierdził, że trzeba sobie znaleźć hobby w stylu zbierania znaczków - a nie oni muszą jeździć i tracić czas.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież to jest norma. zawsze mam bęke jak jest oskarżenie i nagrania video nie ma i przylatują wykopowe pały xD, i opowiadają jakie to interwencje są trudne bo każdy się na nich rzuca, oczywiscie takich nagrań nie ma, nawet jak sami nagrywają interwencje kamerkami to się potem okazuje że kamerki są rozładowane. i taka jest prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mamiser: sam dostałem kiedyś pałą za brzydkie słowa, wracałem z imprezy, ostro zawiany i zawinęli mnie na izbę, pierwsze co policjant to patrzył czy są kamery i potem pałką

  •  

   pokaż komentarz

   @elementyzaskoczenia: to jest wogole patologia zawijanie bo jesteś pijany xd. W Holandii i Niemczech panowie policjanci nie raz podwiezli mnie do domu. Nie rozumiem zgarniania a boooo pijany.

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml: no jeszcze musiałem za dostanie pałą w łeb zapłacić, chyba wtedy 150zł za noc na izbie xd

  •  

   pokaż komentarz

   @elementyzaskoczenia: tzw najdroższy hotel w mieście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @elementyzaskoczenia: @reddml: Szkocja - idę do pracy o 5:30 przez park. Siedzi mocno podpity typ. Podchodzi do niego policja. I co? Budzą go i pytają czy wszystko OK, czy dobrze się czuje, czy nie potrzebuje pomocy. Facet się ogarnął - nie, nie potrzebuje pomocy. Na pewno? Da radę wrócić do domu itp. itd. Tak da, chwilę z nimi postał i poszedł do domu - puścili go dalej, nawet nie legitymowali.

   Teraz wyobraź sobie jak by to wyglądało u nas?

   Kanada - stoję ze znajomym pod Pubem paląc papierosa. Pod lokal wychodzą 2 osoby i zaczynają się bić. Kolega odpalił papierosa. Nie spalił połowy - przyjechały 3 radiowozy (2,3 minuty od zgłoszenia?). Bijący się uciekli chwilę wcześniej. Policjanci podchodzą do nas. Przepraszamy, było zgłoszenie, czy panowie coś widzieli, czy panowie coś wiedzą. Dziękujemy, że poświecili nam panowie czas, przepraszamy do widzenia.

   Teraz wyobraź sobie jak by to wyglądało u nas?

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek: w drugim przypadku u nas byś dostał najpierw pałka bo przecież było zgłoszenie a że akurat się nie bijesz no to cóż ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml: Z jednej strony u nas się "trochę poprawiło". Bo ostatnio zdarzały mi się sytuacje typu. Podjeżdża policja do mnie i znajomego (staliśmy na parkingu godzina 1:00). I grzecznie wytłumaczyli, że dostali zgłoszenie i muszą zareagować. Bo noc jest, a my stoimy pod firmą. Grzecznie, bez spiny, bez szukania problemu itp. itd. Wymienili parę zdań jak ludzie i pojechali. Nikt nie traktował nas jak bandytów i nie szukał problemu tam gdzie go nie było. Na serio tak powinna wyglądać reakcja na zgłoszenie.

   I myślę, że ten trend "poprawiania się" został mocno wyhamowany z racji takiej, że z tego co widzę, bierze się teraz dużo młodzieży i chyba wszystkich jak leci. Sam byłem świadkiem jak facet awanturował się z policją. Fakt był agresywny słownie, pijany itp. Policja miała prawo reagować. Ale nie w taki sposób jak to zrobiła. Jakiś młody - chyba świeży policjant, wyciągając gaz stwierdził grzecznie: "no to chodź k@?@.. zobaczymy czy cię matka pozna". Potem z śmiechem przeszedł do gazowania, które sprawiało mu najwidoczniej przyjemność. Więc litości. Facet był pijany, agresywny, ale to nie powinno być pozwolenie na zachowanie się w taki sposób.

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna