•  

  pokaż komentarz

  To jest kur.. dramat. I te komentarz ciemnoty. Powinni w szpitalach tych dziadków i ameby umysłowe odłączać od każdego urządzenia które ufundowane zostało ze zbiórki WOŚP

 •  

  pokaż komentarz

  Powiedział, że mamy się wynosić z terenu „jego kościoła”. Na słowa, że nie jesteśmy na terenie kościoła, tylko parkingu, powiedział że parking też należy do kościoła i jeśli nie mamy zgody biskupa, to mamy sobie iść.

  Akurat jeśli stali na terenie kościoła to ma prawo ich wykopać, bo na wszelkie kwesty itp musisz mieć zgodę zarządcy terenu a nie jest ona udzielana "domyślnie" bo "akcja jest dobra" czy coś w tym stylu.

  Natomiast styka stać te dwa metry dalej na chodniku co w sumie niczego nie zmienia i sukienkowy może possać berło w tym temacie i zawijać do siebie na pełnym gazie powarkując najwyżej na swoją niemoc. Bo z chodnika jako publicznego nikt i nic nie może ruszyć wolontariuszy ponieważ jest to miejsce o charakterze publicznym. O np tuż za brama kościoła wystarczy stać. Wielu zresztą tak robi np w Warszawie.

 •  

  pokaż komentarz

  Najpierw takie obrazki, a potem ból dupy, że klecha wygania ze swojego terenu.

  źródło: wosp_2020.png

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: A możesz wyjaśnić związek jednego zdarzenia z drugim, tym z obrazka?

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: Zarówno Owsiak, jak i osoby promujące WOŚP, często hejtują środowiska katolickie. Jest akcja - jest reakcja. Owsiak na swoich festiwalach promuje też "konkurencję" - namioty Hare Kriszna itp. Ciężko się dziwić, że księża nie chcą mieć z tym nic wspólnego.
   Mnie też się zdarzyło kiedyś wyjść w ten dzień bez portfela i zostałem przyatakowany przez wolontariuszki - jak tak można W TEN DZIEŃ wychodzić bez portfela i nie wrzucić kasy do puszki?

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: Abstrahując od innych zarzutów w które nie chce mi się wchodzić, żeby nie rozwlekać tematu to nadal nie widzę związku.

   Wrzuciłeś obrazek jakiejś prywatnej osoby, na którym znajduje się deklaracja tej osoby. Czy ta pani pełni w organizacji WOSP jakąś funkcję? Sztab WOSP ten obrazek wykorzystuje jako forma promocji swojej imprezy?

   Więc jaki związek ma ta osoba z wolonatriuszami, którzy występują w imieniu organizacji? Dlaczego uważasz, że uzasadnione jest 'karanie' wolontariuszy, za to, że jakaś pani Magda zamieściła w Internecie obrazek? Do którego ma pełne prawo i nie ma na nim niczego kontrowersyjnego (jeszcze wolno w Polsce nie przyjmować kolędy, jeszcze wolno to otwarcie deklarować, i jeszcze wolno dawać swoje własne pieniądze na WOSP, ale to jest własnie osobny temat).

   Co do natury reszty sporu to mi się nie chce wchodzić w temat, bo już nawet dzisiaj go w innym komentarzu rozwijałem. A jak cię bardzo interesuje to polecam artykuł:

   https://www.tygodnikprzeglad.pl/owsiak-diabel-wosp/

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: Ta pani Magda to jednak nie jest osoba prywatna, tylko publiczna. A takich obrazków jest więcej. Sam Owsiak swoimi publicznymi wypowiedziami daleko odbiega od nauki KK i stąd niektórzy księża uważają, że takiej osoby nie należy wspierać (bo przy okazji bądź co bądź trochę skapnie też do jego prywatnej kieszeni). Mają do tego prawo i wolontariusze powinni to uszanować, a nie rozkręcać gównoburzę w Internecie.
   https://www.fronda.pl/a/wolontariusze-wosp-maja-niezly-tupet-kiedy-przychodza-kwestowac-pod-kosciolami,25310.html

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone:

   Ta pani Magda to jednak nie jest osoba prywatna, tylko publiczna.

   To niczego nie zmienia. Jeśli nie jest związana formalnie z fundacją Owsiaka, to WOŚP nie może ponosić odpowiedzialności za jej czyny. Niestety jak widać nie bardzo potrafisz pojąć to rozróżnienie i dlatego prezentujesz tak dziwaczne i nielogiczne wnioski.

   Sam Owsiak swoimi publicznymi wypowiedziami daleko odbiega od nauki KK i stąd niektórzy księża uważają, że takiej osoby nie należy wspierać (bo przy okazji bądź co bądź trochę skapnie też do jego prywatnej kieszeni). Mają do tego prawo i wolontariusze powinni to uszanować, a nie rozkręcać gównoburzę w Internecie.

   W odróżnieniu od 'pani Magdy' to 'pan Ksiądz' należy do organizacji o nazwie Kościół Katolicki i swoimi czynami właśnie tę organizację reprezentuje. A więc jego czyn polegający na zwykłej złośliwości wobec wolontariuszy zbierających pieniądze na pomoc rzutuje na resztę tejże organizacji. Spoko, ja nie mam z tym problemu. Mam bardzo złe zdanie o KK i im więcej będzie księży o takich postawach tym więcej osób zniechęci się do przyznawania się oraz przynależności do KK.

   Informowanie o podejściu oficjalnych reprezentantów Kościoła Katolickiego do charytatywnej zbiórki jest postawą obywatelską i godną pochwały.