•  

  pokaż komentarz

  Dorzuciłem w powiązane wersję polską artykułu przetłumaczoną przez Onet.

  To jest swoją drogą niesamowite, co stało się z nczas.com, zapewne pierwowzorem dla francuskojęzycznego portalu. Najwyższy Czas to było zawsze pismo korwinistyczne, a więc z definicji szurskie (jak przystało na ten nurt - wiele chłopskorozumowej "żelaznej logiki", mało empirii/nauki i zero korekcji dla błędów poznawczych), ale tak ze 2-3 lata temu poszli w zasadzie z dnia na dzień już totalnie w emocje i wykrzykniki, przebijając w tym temacie nawet wPolityce.

  Musi być z tego niezły zarobek, bo inaczej doktor nauk Tomasz Sommer nie przekierowałby w tę stronę "marki", nad którą sprawuje pieczę.

  pokaż spoiler Ewentualnie kasa, jak to już nieraz z europejską skrajną prawicą bywało, płynie ze wschodu.


  Na marginesie - ulubione źródło "newsów" międzynarodowych dla nczas.com, Voice of Europe, zaczęło być cytowane nawet przez Rzeczpospolitą. Jak dla mnie niżej w dziennikarstwie już upaść nie można - kiedyś poważna gazeta dziś podaje informacje za niepodpisanym prorosyjskim portalem, który zbiera i podkręca antyimigranckie newsy z prasy lokalnej w całej Unii, sprawiając wrażenie, że Europa płonie. Nie ma już chyba poważnej prasy choćby centroprawicowej w Polsce.

  PS: Jeśli to kogoś interesuje, to kiedyś spróbowałem "wyjaśnić" mechanikę tego rodzaju "mediów"- https://www.wykop.pl/wpis/36367881/te-wszystkie-nabijajace-sie-z-lewactwa-memy-npc-sa/

  źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon najbardziej fascynuje mnie fenomen Szwecji w przypadku tych mediów. Wchodzę na YT i w proponowanych mam radio Wnet Szwecja to już kraj trzeciego świata. To chyba jedna z najdłużej trwających akcji propagandowych. absolutnie wyjątkowa jeśli chodzi o upór.

  •  

   pokaż komentarz

   @dertom: No Szwecja upada już chyba od 50 lat i upaść nie może.

   Ja czasem mam ochotę zrobić akcję społeczną "bezpłatna wycieczka dla prawaka na weekend na Zachodzie". Mieszkam w Polsce i lubię tu być, ale dużo podróżuję po Europie. Bywałem w ostatnich latach często w Goteborgu (w tym - na przedmieściach) naprawdę i nic strasznego się tam nie dzieje (co widać w statystykach przestępstw i zamachów, no ale tym nikt nie wierzy, więc podaję dowód anegdotyczny). No są imigranci, część z nich pewnie bezrobotna, ale poza tym całkiem normalnie funkcjonują.

   Ba! Przed świętami pojechałem sobie do Nadrenii na tamtejsze legendarne jarmarki świąteczne, byłem m. in. pod tą straszliwą katedrą w Kolonii. Nie widziałem nigdzie słynnych betonowych choinek-zasieków, w powietrzu w ogóle nie było czuć atmosfery strachu. Wręcz przeciwnie - ludzie sobie spokojnie piją Glühwein i jedzą kiełbasę oraz kupują różności, wszyscy wyluzowani. Już gorzej się czuję u nas, bo nie dość, że mnie ktoś potrąci, to pewnie jeszcze będzie miał pretensje.

   Siła resentymentu jest ogromna, te opowieści z mchu i paproci o płonącym Zachodzie nie przyjęłyby się tak dobrze, gdyby nie uderzały w pewną potrzebę - żeby móc się poczuć lepiej niż "oni". Byłoby to nawet niegroźnym folklorem, ale w ten sposób przestajemy doszlusowywać do cywilizacji i zaczynamy kultywować swoje gorsze cechy.

   Nie wiem, co trzeba by zrobić, by ten zakłamany obraz przełamać. Żeby się dobrze czuć na Zachodzie trzeba tam pojechać nie na truskawki, tylko do jakiegoś większego miasta. No i przydałoby się znać choćby ten angielski w stopniu swobodnym i być otwartym na lokalsów.

   Więc nie, chyba ta "bezpłatna wycieczka" to jednak nie jest dobry pomysł.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon:

   Ja czasem mam ochotę zrobić akcję społeczną "bezpłatna wycieczka dla prawaka na weekend na Zachodzie".

   Dlatego bardzo mocno cieszę się z akcji DiscoverEU

   https://europa.eu/youth/discovereu/rules_pl

   Mam nadzieję, że jak najwięcej młodych Polaków będzie brało w niej udział, aby na własne oczy przekonać się o bezsensowności głoszonych tez, jakoby Zachodnia Europa, czy Skandynawia upadały.

  •  

   pokaż komentarz

   Musi być z tego niezły zarobek

   @eoneon: Troszkę się tym tematem "nieoficjalnie" interesowałem, bo sam miałem pomysł na założenie podobnej działalności - parę lat temu, w momencie największego boomu na "alternatywne" media. Ja, "lewak z nejropy", mógłbym stać się wyrocznią dla alt-rightu - trochę sobie w mordę pluję że plan porzuciłem, z wrodzonego lenistwa ;p

   Kasa z tego jest - jak diabli. Najpierw, klasycznie, walczysz o odsłony (stąd "wykrzyknikowe" artykuły), potem zaczynają wpadać dile na "promocję", otwierasz sklepik, kanał na jutubku (działalność poboczna - budujesz na tym atencję, zarobisz niewiele albo wręcz nic, bo takie treści błyskawicznie są demonetyzowane), budujesz sieć fraje... ekhm, przepraszam, osób regularnie wpłacających ci kasę, na "kontynuowanie misji" - jak się dobrze zakręcisz to naprawdę ładne pieniądze można z tego trzepać.

   Roboty, paradoksalnie, niewiele - bo media te działają na zasadzie podkradania sobie wzajemnie kontentu, stąd też na przykład fenomen "gdy jedna szurska stronka o czymś napisze, to najdalej dzień później wszystkie szurskie stronki mówią dokładnie to samo". Najwięcej zachodu jest z materiałami wideo, bo konsument tych treści chce "profesjonalizmu" - nadawanie ze schowka na miotły, jak Maks Kolano, już niespecjalnie chce działać.

   Bierzesz sobie jakieś wydarzenie, nie wiem, "Murzyn kobietę pobił" - i robisz z tego pięć artykułów, które są niczym innym jak przepisywaniem tego samego w kółko. Jeśli lubisz pisać i masz bogatą wyobraźnię - robota lekka, łatwa i przyjemna.

   Największym problemem jest się przebić, bo konkurencja na tym rynku jest SPORA - ale jak się uda to hulaj dusza, piekła nie ma.

   Tutaj mamy jeszcze dodatkowy plus - konsument "zachodni" jest po prostu bogatszy, więc wpływy z "datków" są znacznie wyższe.

  •  

   pokaż komentarz

   najbardziej fascynuje mnie fenomen Szwecji
   No Szwecja upada już chyba od 50 lat i upaść nie może


   @eoneon: @dertom: Mnie najbardziej wkurza, jak porządna telewizja BBC, powiela te prawackie brednie I teorie spiskowe. W Szwecji nigdy nie było lepiej!!

   źródło: EOS_OkrWsAIqTdD[2].png

  •  

   pokaż komentarz

   @Neubert: A ja kiedyś zamierzałem rozpocząć akcje korzystania z eurostatu - choćby statystyk dotyczących przestępczości. Niestety lewica jest odporna na fakty a statystyka jest prawacka.

  •  

   pokaż komentarz

   @bayonetta112 czym innym jest problem integracji bezrobocia czy gangów które malują graffiti oznaczając tym swoje terytorium jak polscy kibice , co prawicowe frajerstwo przestawia jak no gone zone, czym innym obsesyjna akcja propagandowa mająca przekonać że ten kraj 1. Upadł 2. Jest krajem 3 świata 3. Nie da się w nim żyć. Tymczasem wszelkie dostępne ogólnie dane społeczne demograficzne czy gospodarcze pokazują że jest wręcz odwrotnie. Na tym więc polega manipulacja i fałsz propagandy tego ścieku chcącego uchodzić za wolne media.

  •  

   pokaż komentarz

   prawicowe frajerstwo przestawia jak no gone zone

   @dertom: No a do tego frajerstwa dołącza się telewizja BBC ( ͡° ʖ̯ ͡°)
   Mnie najbardziej bawi jak prawacy probuja łączyć gwałtowny wzrost przestępczości I wybuchów z rzekoma imigracja. Przecież my doskonale wiemy, ze to nie imigranci a rodowici Szwedzi się wysadzają a imigranci muszą żyć w strachu przed bombami I rasizmem.

   źródło: EOM-Zt7WoAADr2K[1].jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @bayonetta112 nie, BBC podaje opinie człowieka jak wyżej oraz zdanie Policji plus ideologizowanie sprawy choćby przez Trumpa. A jak pisałem wyżej także przez frajerstwo udające dziennikarzy i głąbów którzy bronią tymi manipulacjami swój system wartości. Bo sukces cywilizacyjno gospodarczy odmiennej poglądowo Szwecji kwestionuje stosunki wartosci jakie panują w peryferyjnej Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   nie, BBC podaje opinie człowieka jak wyżej oraz zdanie Policji plus ideologizowanie sprawy choćby przez Trumpa.

   @dertom: Racja - 60 'vulnerable areas' to tylko zdanie policji, a co oni mogą wiedzieć o porządku. ¯\_(ツ)_/¯ Pewnie są opłacani przez Nczas. A te 60 obszarów to pewnie jakieś miejsca zamieszkane przez rasistów piszacych brzydkie tweety.

  •  

   pokaż komentarz

   @bayonetta112 a co Ty sobie dopowiadasz że ja to niby bagatelizuje albo przemilczam? Erystyka na poziomie dziewczynki z podstawówki? Bo widzę że już zdanie Policji przywolujesz. A jak gdzieś takiemu przeczylem wyżej? Nie, a powtarzać się nie zamierzam. Nadal jednak związek przyczynowo skutkowy jakoś nie zachodzi pomiędzy poziomem Życia w Szwecji a przestępczością gangów. Nie mówiąc o stabilności państwa lub jego upadku. A szczerze w wysokim stopniu brzydzą mnie takie hiperbole i manipulowanie tematem tylko po to by dowodzić że imigracja jest zła, nie jest, albo pozwalać pracować swoim żałosnym resentymentom jak pisano wyżej.

  •  

   pokaż komentarz

   związek przyczynowo skutkowy jakoś nie zachodzi pomiędzy poziomem Życia w Szwecji a przestępczością gangów

   @dertom: Zgadza się, przecież jeśli w ciągu roku wybucha ponad sto bomb I granatów, to wcale nie oznacza pogorszenia jakosci życia. Sekunda hałasu I po krzyku a prawacy z tego robią nie wiadomo co ¯\_(ツ)_/¯
   Nie świadczy tez negatywnie o wzroście przestępczości, a zreszta, gdyby nawet to wzrost przestępczości nie wpływa na poziom życia. Bogaty kraj, wiec obywatele mogą sobie kupić ochroniarzy I alarmy.
   Co za debilem trzeba byc, aby szukać związku miedzy przestępczością a jakością życia obywateli.DUH.

  •  

   pokaż komentarz

   @dertom: ze niby w Szwecji nie maja problemow z emigracja??

  •  

   pokaż komentarz

   @bayonetta112: Ty chyba nie jesteś prawdziwą kobietą, no nie?
   Za dobrze ci idzie oranie dzbanostwa i całkiem nieźle używasz sarkazmu...

   #falszywyrozowypasek :P

  •  

   pokaż komentarz

   @bayonetta112: Ja p?%$#?%e jak ten koleś to dzban i debil xd

  •  

   pokaż komentarz

   Zgadza się, przecież jeśli w ciągu roku wybucha ponad sto bomb I granatów, to wcale nie oznacza pogorszenia jakosci życia

   @bayonetta112:

   Gdzie ktokolwiek tak twierdzi?

   ,,Co za debilem trzeba byc, aby szukać związku miedzy przestępczością a jakością życia obywateli.DUH.

   ,

   Debilem to trzeba być by forsować tą tezę nie mając na nią żadnych dowodów.

   ,,W Szwecji nigdy nie było lepiej!!

   ,

   Czemu używasz sofizmatu rozszerzenia?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem, choć się domyślam( ͡° ͜ʖ ͡°)
   https://www.wykop.pl/link/5085959/rosja-wspiera-narracje-o-upadku-szwecji/


   @Viskandar: Jprdl wy naprawde łykacie te bajki o Rosji.

  •  

   pokaż komentarz

   zgadza się, przecież jeśli w ciągu roku wybucha ponad sto bomb I granatów, to wcale nie oznacza pogorszenia jakosci życia

   Gdzie ktokolwiek tak twierdzi?

   @Mirrak: tutaj w tym wpisie uzytkownik @dertom :
   https://www.wykop.pl/link/5294787/comment/72510005/#comment-72510005

   związek przyczynowo skutkowy jakoś nie zachodzi pomiędzy poziomem Życia w Szwecji a przestępczością gangów.

   Nie musisz dziekowac

  •  

   pokaż komentarz

   @bayonetta112: Jeżeli taki związek zachodzi to to udowodnij to i przedstaw badania peer review które to potwierdzą.

   Btw, Czemu używasz sofizmatu rozszerzenia w twierdzeniu że w Szwecji nigdy nie było lepiej? Nikt tak nie napisał tutaj.

  •  

   pokaż komentarz

   On nigdzie tego nie napisał...

   @Mirrak: cos mi sie w takim wypadku musialo pomylic ¯\_(ツ)_/¯ Sorki

   źródło: EOS_OkrWsAIqTdD[2].png

  •  

   pokaż komentarz

   @bayonetta112: No nie napisał tego. Nie wiem po co wklejasz ten screen który tylko to potwierdza.

   Btw, Czemu używasz sofizmatu rozszerzenia w twierdzeniu że w Szwecji nigdy nie było lepiej? Nikt tak nie napisał tutaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: Nigdy nie byłem w Szwecji, więc o tym, czy upadła i jak wyglądają jej przedmieścia się nie wypowiem, ale za to z zachodu to doskonale znam Belgię i dość dobrze Francję. Jeśli chcesz powiedzieć, że na przykład na Malpasse, albo w Saint-Joseph w Marsylii albo w Saint-Denis pod Paryżem, albo nawet w tym sławnym Molenbeek w Brukseli (choć ja bym tu dał całą Brukselę) czujesz się tak samo bezpiecznie, jak na dowolnym polskim blokowisku, dajmy na to na Ursynowie, to ja Ci po prostu nie wierzę.
   Owszem, wycieczka do zachodniego miasta nie skończy się obowiązkowym pobiciem, gwałtem i kradzieżą. Jest wręcz 99,9% szans, że nic nieprzyjemnego nas nie spotka. Ale jeśli próbujesz tu wmawiać, że w codziennym życiu nie ma problemów z imigrantami i poczucie bezpieczeństwa się nie zmieniło przez ostatnie 2-3 dekady, to znaczy, że mówisz jedynie z perspektywy turysty i niewiele widziałeś. Fajnie jest sobie cyknąć fotkę na Montmartre, przejść się po starówce w Brugii albo wypić Punsch pod katedrą w Kolonii i mówić "Eeee wszystko w porządku, jakieś szury nakręcają tylko antyimigrancką histerię".
   Nie sądzę, żebyś tak gadał, jak miałbyś codziennie wracać wieczorem z pracy na przedmieścia metrem albo kolejką. Bo wtedy dopiero widać różnicę.

   Nawiasem mówiąc o jakich Ty statystykach mówisz? Bo wszystkie potwierdzają, że w przestępstwach pospolitych jest przepaść między Polską, a np. Francją. Na korzyść Polski oczywiście.

  •  

   pokaż komentarz

   @Denaturatus: Nie spodziewaj się od niego odpowiedzi, to jest taki typ neuropka, że wszystko na lewo od prawo od jego poglądów, to według niego szuryzm i faszyzm. Kilka razy miałem z nim "przyjemność rozmowy" i według niego w praworządnym i demokratycznym kraju komuniści pokroju Kiszczaka i Jaruzelskiego za zabijanie ludzi nie musieli być surowiej karanym, niż jeżeli "liberalnego" polityka nazwie się matołem, tak samo kiedyś jako przykład obiektywnego medium podał Krytykę Polityczną, a jak zwróciłem mu uwagę, że ta gazeta popierała ukaranie Bretta Kavanaugha, mimo, że był niewinny, tak samo podałem mu źródło z TVN-u, że KP udzieliła schronienia Antifie, nawet ludzie z KP potwierdzali, że znaleziona broń należy do Antify, to on i tak nie zmienił swojego zdania. Widocznie jak jesteś lewicowcem, to możesz udzielać schronienia skrajnej lewicy i popierać niszczenie życia niewinnego człowieka, to już nie jest upadek dziennikarstwa, skoro eoneon tak uważa, to wszyscy mają tak myśleć.

   Popatrz, powiedział, że wszystkie statystyki mówią, że w Szwecji nie dzieje się nic złego. Statystyki, które jasno mówią, że w Szwecji poziom morderstw znacznie urósł i jest wyższy, niż w Polsce, to jest przykład tego, jak to w Szwecji jest ok i nic złego się nie dzieje... Daję statystyki, by obiektywny odbiorca mógł porównać statystykę przestępczości, gdzie wyraźnie Szwecja ma wyższy poziom, niż Polska, z gadaniem skrajnego neuropka, dla którego jedynym źródłem wiedzy jest KP i GW, a wszystko, co jest na prawo od tych mediów, to "szuryzm" i "faszyzm".

   Nawiasem mówiąc o jakich Ty statystykach mówisz?

   Pewnie o tych:

   W kwestii zabójstw Szwecja ma 1,08 na 100 tys. mieszkańców, zaś Polska 0,67. Przez ostatnie 10 lat wskaźnik ten urósł im z 0,81 do 1,08, zaś nam spadł z 1,2 do 0,67 w analogicznym okresie.

   http://worldpopulationreview.com/countries/murder-rate-by-country/
   https://www.statista.com/statistics/533917/sweden-number-of-homicides/
   https://www.macrotrends.net/countries/POL/poland/murder-homicide-rate

   W pierwszym półroczu 2019 roku w Szwecji znacznie wzrosła w Szwecji liczba eksplozji materiałów wybuchowych - pisze w środę gazeta "Dagens Nyheter". Według policji wybuchy to środek nacisku stosowany przez gangi zajmujące się handlem narkotykami, oszustwami oraz praniem brudnych pieniędzy.

   Z danych pozyskanych przez dziennik "Dagens Nyheter" wynika, że w pierwszym półroczu 2019 roku doszło w Szwecji aż do 120 eksplozji materiałów wybuchowych, wobec 83 przypadków wybuchów w tym samym okresie ubiegłego roku. W 2018 roku odnotowano w Szwecji 157 eksplozji.

   https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/605635,szwecja-zamachy-bombowe-gangi-ofiary.html?utm_source=powiazane-w-art&utm_medium=link

   Dodam, że latem 2017 roku byłem w Wiedniu, Bratysławie i Budapeszcie, tylko w jednej stolicy widziałem na ulicy patrolujących służby mundurowe z bronią, zaś w dwóch pozostałych nie. Skoro on na Zachodzie nie widział żołnierzy z bronią, przechadzających się po ulicach Wiednia, to nic takiego nie było, prosty mechanizm wyparcia.

   Jak widać, wzrastający wskaźnik morderstw i wybuchów granatów w Szwecji, to nic takiego, normalna rzecz w normalnym kraju, skoro on nie został zamordowany, to znaczy, że w Szwecji wskaźnik morderstw jest niższy niż w Polsce, w końcu on tak czuje i tak mówią statystyki, na które się powołuje, choć akurat "zapomniał" dodać link (wprawdzie ja znalazłem inne i wkleiłem ich źródło, ale pewnie neutralne statystyki to według niego też "szuryzm").

   Nie spodziewaj się, że przyzna się do kłamstwa; skoro on czuje, że wskaźnik przestępczości w Szwecji jest wyższy, niż w Polsce, to tak jest i musimy uwierzyć mu na słowo, wszystkie źródła, które mówią o czymś innym, niż on, są kłamliwe...

   źródło: en.wikipedia.org

  •  

   pokaż komentarz

   @Denaturatus: Tutaj kolejne skrajnie prawicowe źródło, jak widać Polska jest piekłem w Europie, trzeba natychmiast przeprowadzić się do Szwecji czy Francji i tam będziesz bezpieczniej ¯\_(ツ)_/¯

   źródło: ec.europa.eu

  •  

   pokaż komentarz

   Ja p!##@@!e jak ten koleś to dzban i debil xd

   @Mirrak: to jest konto z prawej, które jako kuc któremu nie przeszło korwinowanie mam na czarnej, znane z trollingu od dawna, ale w tym wątku akurat całkiem przyjemnie się czyta jak się plączecie przy zwykłej ironii ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Denaturatus: Badania odnośnie bezpieczeństwa kobiet, tylko dwa kraje z UE są w czołowej dziesiątce, o dziwo nie Szwecja i Francja, a Malta i Polska. Dobrze, że można zgodnie z logiką @eoneon zignorować te statystyki i nazwać je "szuryzmem", on mówi, że Szwecja jest bezpieczniejsza, więc wierzę jednemu neuropkowi, bo jest ostoją mądrości i obiektywizmu.

   https://www.businessinsider.com/the-10-safest-countries-in-the-world-for-women-2018-1?IR=T

   Inne źródło, z samej UE, wykonało badania na ten sam temat, kobietom zadawano te same pytania, znowu Polska na odstaje od Szwecji.

   Wpiszcie sobie Przemoc wobec kobiet: Badanie na poziomie Unii Europejskiej, – Wyniki badania w skrócie jest tam 48 stron z mapami, pytaniami. Od razu odpada argument o innej definicji przestępstwa, bo kobietom zadawano te same pytania, a mimo to wbrew kłamstwom @eoneon, Polska wypadła znacznie lepiej, niż Szwecja.

   Co najmniej 4 razy udowodniłem, że statystyki nie mówią, że w Szwecji dzieje się lepiej, niż w Polsce, poziom bezpieczeństwa dla kobiet czy wskaźnik morderstw jest znacznie wyższy u Skandynawów, ale skoro on jako dowód anegdotyczny daje "ja tam byłem", to chyba widocznie więcej znaczy niż jakieś tam źródła, które jasno mówią, że w Szwecji nie jest tak kolorowa, jak to twierdzi neuropa, ba, jest gorzej, niż w Polsce, choć to my jesteśmy krajem biedniejszym, więc zgodnie z logiką neuropków, to u nas powinno być znacznie więcej morderstw, kradzieży, pobić kobiet...

   Widocznie statystyka jest szurowska, skoro nie napisali o tym w Gazecie Wyborczej i Krytyce Politycznej, to problem nie istnieje ¯\_(ツ)_/¯

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: Sommer o tym kiedyś mówił na spotkaniach. Po prostu content dla debili działa. Z clickbaitów i dennych treści ma kilka razy więcej wejść niż z tych które miały trzymać poziom. Zresztą chyba każdy kto ma nawet głupi FP swój o tym wie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Roger_Casement: Ty naprawdę nie rozumiesz tego co wklejasz co?

  •  

   pokaż komentarz

   @Roger_Casement: Ale ty nie zdajesz sobie sprawę z tego że polki dużo rzadziej mówią o takich rzeczach niż np Szwedki, one są dużo bardziej wrazliwe na to co się dzieje i dużo bardziej uświadomione.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrak: Ale wiesz, że zadawano te same pytania ankietowanym kobietom, więc nie można tego bronić tezą "uświadomienia i większej wrażliwości"? Jeżeli coś nie pasuje do tezy, to odrzucasz, bo jak to możliwe, że w Polsce może w pewnym aspekcie być lepiej, niż na Zachodzie, nie do pomyślenia dla neuropków...

   Serio, poczytaj sobie ten raport, wystarczy wpisać hasło "Przemoc wobec kobiet: Badanie na poziomie Unii Europejskiej, – Wyniki badania w skrócie, jest to raport bardzo nie po myśli takich ojkofobów jak Ty, ale skoro Twój jedyny kontrargument, to "większa wrażliwość" i to ma mnie przekonać, że badania kłamią, to jednak dla mnie nie wystarcza.

   Tak samo większy wskaźnik zabójstw w Szwecji niż w Polsce tłumaczysz większym uświadomieniem?

   W kwestii zabójstw Szwecja ma 1,08 na 100 tys. mieszkańców, zaś Polska 0,67. Przez ostatnie 10 lat wskaźnik ten urósł im z 0,81 do 1,08, zaś nam spadł z 1,2 do 0,67 w analogicznym okresie.

   http://worldpopulationreview.com/countries/murder-rate-by-country/
   https://www.statista.com/statistics/533917/sweden-number-of-homicides/
   https://www.macrotrends.net/countries/POL/poland/murder-homicide-rate

   W pierwszym półroczu 2019 roku w Szwecji znacznie wzrosła w Szwecji liczba eksplozji materiałów wybuchowych - pisze w środę gazeta "Dagens Nyheter". Według policji wybuchy to środek nacisku stosowany przez gangi zajmujące się handlem narkotykami, oszustwami oraz praniem brudnych pieniędzy.

   Z danych pozyskanych przez dziennik "Dagens Nyheter" wynika, że w pierwszym półroczu 2019 roku doszło w Szwecji aż do 120 eksplozji materiałów wybuchowych, wobec 83 przypadków wybuchów w tym samym okresie ubiegłego roku. W 2018 roku odnotowano w Szwecji 157 eksplozji.

   https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/605635,szwecja-zamachy-bombowe-gangi-ofiary.html?utm_source=powiazane-w-art&utm_medium=link

   Ty naprawdę nie rozumiesz tego, co czytasz, co?

  •  

   pokaż komentarz

   Ale wiesz, że zadawano te same pytania ankietowanym kobietom, więc nie można tego bronić tezą "uświadomienia i większej wrażliwości

   @Roger_Casement:

   Jak najbardziej można xd. To że pytania zadawno kobietom nic nie zmienia w tej kwesti.

   ,,Jeżeli coś nie pasuje do tezy, to odrzucasz, bo jak to możliwe,,

   Nigdzie tego nie robię.

   ,,badania w skrócie, jest to raport bardzo nie po myśli takich ojkofobów jak Ty,,

   Nie używaj słów, których nie rozumiesz :v

   ,,Tak samo większy wskaźnik zabójstw w Szwecji niż w Polsce tłumaczysz większym uświadomieniem?
   ,,

   Inne prawo, inna wykrywalność przestępstw, Szwecja nadal jest dużo lepszym miejscem do mieszkania niż Polska a wskaźnik zabójstw nic tego nie zmieni bo nie potrafisz interpretować statystyki :v

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrak: Można, bo Ty tak powiedziałeś? xD Jakoś bardziej ufam tamtym danym, niż jakiemuś neuropkowi, którego jedynym kontrargumentem na podane statystyki, to "wydaje mi się".

   Jaka jest wykrywalność przestępstw w Polsce, a jaka w Szwecji, że się na to powołujesz? Z resztą to i tak nie wyjaśnia faktu, że w Polsce ten wskaźnik spadł w ciągu ostatnich 10 lat, zaś w Szwecji wzrósł, mimo, że jest krajem bogatszym od Polski, czyli powinno być mniej morderstw, niż w naszym biedniejszym kraju...

   Osoba, której jedynym argumentem jest "większa wrażliwość hurr durr", wmawia innej, że nie umie interpretować statystyk? Chyba nawet Ty widzisz, jaki jesteś śmieszny, skoro nawet nie przeczytałeś badania, a wymądrzasz się na jego treść..

   Jak pójdziesz do liceum, będziesz miał statystykę, poucz się o niej, a dopiero później rozpoczynaj dyskusję, bo na razie tylko się ośmieszyłeś swoimi żałosnymi argumentami "badania mówią nieprawdę" "większa wrażliwość"...

   Twoja mama, siostra, koleżanki, dziewczyna (choć pewnie jej nie masz), mają niższą wrażliwość niż szwedzkie kobiety? Jak to zmierzyłeś, podzielisz się badaniami na które się powołujesz, czy po prostu wymyśliłeś je sobie i kłamiesz, jak to przystało na dobrego neuropka?

  •  

   pokaż komentarz

   Można, bo Ty tak powiedziałeś? xD Jakoś bardziej ufam tamtym danym, niż jakiemuś neuropkowi, którego jedynym kontrargumentem na podane statystyki, to "wydaje mi się

   @Roger_Casement:

   Ale ty nie potrafisz czytać tych danych, na tym polega problem xd.

   ,,Jaka jest wykrywalność przestępstw w Polsce, a jaka w Szwecji, że się na to powołujesz? Z resztą to i tak nie wyjaśnia faktu, że w Polsce ten wskaźnik spadł w ciągu ostatnich 10 lat, zaś w Szwecji wzrósł, mimo, że jest krajem bogatszym od Polski, czyli powinno być mniej morderstw, niż w naszym biedniejszym kraju...

   ,,

   Spadł owszem, a w Szwecji wzrósł, tylko powody takie stanu rzeczy są związane z tym że np w przypadku przestępstw seksualnych każde z nich liczy się pojedynczo. U nas tego nie ma, więc znowu. Posługujesz się statystyką bez zrozumienia.

   ,,Osoba, której jedynym argumentem jest "większa wrażliwość hurr durr", wmawia innej, że nie umie interpretować statystyk?,,

   Nic nie wmawiam. Ty pokazujesz, że nie umiesz interpretować statystyk na każdym kroku xd.

   ,,Jak pójdziesz do liceum, będziesz miał statystykę, poucz się o niej,,

   W liceum byłem dawno, znam się na statystyce, dlatego właśnie widzę twoje błędy w niej ;v

   ,,Twoja mama, siostra, koleżanki, dziewczyna (choć pewnie jej nie masz), mają niższą wrażliwość niż szwedzkie kobiety,,

   Po co stosujesz ad personam? Masz kompleksy niższosci wobec mnie że musisz używać takich argumentów niskiego szczebla?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mirrak: Ty nie potrafisz czytać danych, kłócisz się ze statystyką, Twoim problemem jest fakt, że Twój jedyny kontrargument, to "większa wrażliwość, a gdy zapytałem się Ciebie o źródło większej wrażliwości Szwedek, to nie doczekałem się rzetelnego badania na potwierdzenie Twojej tezy. Trochę słabo z Twej strony, że nawet nie umiesz udowodnić swojej tezy.

   Gdzie coś pisałem o wskaźniku przestępstw seksualnych? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Powiedziałem, że kobietom zadano te same pytania, więc jasno wyklucza Twój jedyny kontrargument, ale jak widać, nie umiesz tego przyjąć do świadomości, bo to Twój jedyny "argument".
   Wskaźnik morderstw jest większy w Szwecji, niż w Polsce, wytłumacz mi, czemu tak jest? Nie umiesz odczytać danych, ale zerknij na moje źródła i sam się przekonasz, że jedyną osobą, która nie umie czytać statystyk, jesteś Ty.

   Tak, Twoja interpretacja statystyk "inna wrażliwość" to jedyne prawidłowe odczytywanie danych, widocznie musisz uświadomić swoje koleżanki i kobiety z rodziny, że w Twoim towarzystwie jest im gorzej, niż gdyby miały żyć w otoczeniu przeciętnych Szwedów. Wprawdzie nadal nie pokazałeś żadnej statystyki, która by potwierdzała Twoje słowa, ale widocznie wszyscy mają Tobie wierzyć na słowo.

   Sam stosujesz argument ad personam, a przeszkadza Ci, że ktoś odpowiada Ci w podobnym tonie? Trochę to hipokryzja, ale widocznie Ty masz prawo do tego, a inni, gdy wykażą Twoją "logikę", już nie...

   Udowodnij, że Twoja matka i siostra w Twoim otoczeniu są bardziej narażone na niebezpieczeństwo, niż gdyby przebywały w Szwecji, skoro tak się kłócisz z unijnymi badaniami. Przydałoby się jakieś źródło wskazuję na większą wrażliwość Szwedek i większą wykrywalność przestępstw, skoro powołujesz się na jakąś statystykę, to pasowałoby dać jakieś źródło, nie uważasz? Na razie tylko się ośmieszasz swoim neuropkowym gadaniem...

   Średnio mnie bawi rozmowa z neuropkiem, który poza argumentem "hurr durr, Szwedki mają większą wrażliwość", nie umiecie nic innego dodać. To, że niestety kobiety w Twoim otoczeniu nie czują się dobrze, nie znaczy, że wszyscy Polacy są tacy, jak Ty i pogódź się, że wypadamy lepiej niż Szwedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Roger_Casement:

   ,Ty nie potrafisz czytać danych, kłócisz się ze statystyką,,

   Nie, kłócę się z osoba która nie potrafi czytać statystyki, czyli z tobą xd.

   ,,Twoim problemem jest fakt, że Twój jedyny kontrargument, to "większa wrażliwość, a gdy zapytałem się Ciebie o źródło większej wrażliwości Szwedek, to nie doczekałem się rzetelnego badania na potwierdzenie Twojej tezy,,

   Większą wrażliwość widać w przepisach prawa np gdzie każdy gwałt jest traktowany jako osobne przestępstwo. Proszę oto dowód.

   ,,Gdzie coś pisałem o wskaźniku przestępstw seksualnych? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Powiedziałem, że kobietom zadano te same pytania, więc jasno wyklucza Twój jedyny kontrargument,

   Ale to nie ma żadnego znaczenia czy kobietom zadano te same pytania. Nadal wrażliwość wpływa na odpowiedź w tych pytaniach.

   ,,Wskaźnik morderstw jest większy w Szwecji, niż w Polsce, wytłumacz mi, czemu tak jest?,,

   Ponieważ więcej morderstw zdarza się w Szwecji, oraz wykrywalność przestępstw tam jest większa.

   ,,Nie umiesz odczytać danych, ale zerknij na moje źródła i sam się przekonasz, że jedyną osobą, która nie umie czytać statystyk, jesteś Ty.

   ,,

   Nieprawda, ty nie potrafisz czytać statystyk, nie ja xd

   ,,Tak, Twoja interpretacja statystyk "inna wrażliwość" to jedyne prawidłowe odczytywanie danych, widocznie musisz uświadomić swoje koleżanki i kobiety z rodziny, że w Twoim towarzystwie jest im gorzej,,

   Czemu uzywasz sofizmatu rozszerzenia?

   ,,am stosujesz argument ad personam, a przeszkadza Ci, że ktoś odpowiada Ci w podobnym tonie?,

   Kłamstwo, nigdzie go nie stosuje.

   ,,Udowodnij, że Twoja matka i siostra w Twoim otoczeniu są bardziej narażone na niebezpieczeństwo, niż gdyby przebywały w Szwecji,,

   Argumentum ad ignorantiam, kolejny błąd logiczny.

   ,,skoro tak się kłócisz z unijnymi badaniami,,

   Kłócę się z tobą, osobą która nie potrafi czytać statystyk, nie z badaniami :p

   ,,Średnio mnie bawi rozmowa z neuropkiem, który poza argumentem "hurr durr, Szwedki mają większą wrażliwość", nie umiecie nic innego dodać.,,

   Póki co ty nie przedstawiłeś żadnego argumentu za tym, że czynniki o których mówię nie mają znaczenia xd. A ignorowanie innego prawa oraz tego że świadomość w krajach skandynawskich jest większa niż u nas i że prawo inaczej traktuje tam przestępstwa, jest po prostu głupie, i dowodem na to że próbujesz manipulować statystyką pod tezę. Trochę słabo.

 •  

  pokaż komentarz

  Oczywiście reporterem POLITICO jest osoba o swojskim nazwisku: Zosia Wanat.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale ta konfederacja ma zasięg, wpływa nawet na Francję, lepiej niż nasz rząd.

 •  

  pokaż komentarz

  W końcu Polacy wchodzą na zachodnie rynki medialne i zamiast gratulacji, zbierają baty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  To ciekawe, że mainstreamowe media, takie jak TVP czy TVN mogą sobie do woli wycinać z dłuższych wypowiedzi chociażby Korwina pojedyncze zdania, zupełnie przeznaczając ich kontekst, ale jak ktoś "spoza układu" wycina ze źródłowego artykułu opinie niezgodne z linią redakcji, a najczęściej również z prawdą, to podnoszą larum. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Tutejsze kuce zapewne kojarzą wypowiedź Konrada Berkowicza dla TVN-u o "złoczyńcy Hitlerze", której ostatecznie TVN nie pokazał, bo nie dało się z niej wyciąć fragmentu sugerujacego, że Berkowicz to faszysta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)