•  

  pokaż komentarz

  To mieszkajcie po 10 osób zamiast po 5 w jednym mieszkaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  "Nie prosiliśmy o aplikację do medytacji. Chcemy być w stanie zapłacić czynsz".

  ... o, jacy roszczeniowi i agresywni !!!! ... zalecam zwiększenie dawki sojowego latte ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Kwintesencja lewackiej logiki korporacyjnej: kasa na LPGT jest, na podwyżki już nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @gundis24: Nie ma to jak krytykować decyzje prywatnych korporacji, wyzywając je od "lewackich". Jest kasa na LGBT, bo po prostu taka forma reklamy przynosi im zysk. Pracownikom natomiast płaci się możliwie najmniej i wykorzystuje do granic ich cierpliwości, bo to też przekłada się na największy zysk.
   Czysty kapitalizm.

  •  

   pokaż komentarz

   Kwintesencja lewackiej logiki korporacyjnej

   @gundis24: Od kiedy maksymalizacja dochodów to "lewacka logika"? Polscy janusze biznesu płacący poniżej minimalnej na czarno to też lewacy?

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Korporacja, jak sama nazwa wskazuje, to nie jest własność jednej prywatnej osoby.

  •  

   pokaż komentarz

   @gundis24: A jakie to ma znaczenie, czy jest własnością jednej osoby, czy też wielu udziałowców? Nadal jest prywatną firmą mającą jeden jedyny cel - zysk. Wszystkie jej działania są w 100% kapitalistyczne, w 0% socjalistyczne.

   Szczerze mówiąc to nawet nie rozumiem, jak możemy się sprzeczać o takie podstawy. Korporacja ma jakieś prywatne wojsko i policję, które siłą narzuca na ludzi podatki albo zmusza do korzystania ze swoich usług? Nie podoba Ci się, to olewasz dane korpo i idziesz do konkurencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @panczekolady: @lewoprawo: dzieciaki, miejcie trochę pojęcia o świecie. Celem korporacji jest zwiększenie swojej wartości, nie maksymalizacja zysku. A korporacja która ma dużą rotację pracowników nie jest wiarygodna. Po drugie dochód to nie to samo co zysk.

  •  

   pokaż komentarz

   @gundis24: Co to zanczy że "kasa jest". Nie zwalniają się znaczy że chcą tam pracować, koniec.

  •  

   pokaż komentarz

   @gundis24: Zwiększenie swojej wartości, bo to z kolei przekłada się na zysk ludzie na szczycie korporacji. Nie wiem, jakie w tym kontekście ma znaczenie duża rotacja pracowników albo jakaś wiarygodność czy różnica między dochodem, a zyskiem. Jakie to wszystko ma znaczenie w tym kontekście? Korporacje są prywatnymi firmami, który rozrosły się do ogromnych rozmiarów i tyle. Mogą sobie mieć cele jakie chcą, to jest ich prywatna sprawa.

   Po prostu moim zdaniem kompletnym absurdem jest nazwanie jakichkolwiek prywatnych decyzji korporacji lewackimi zamiast kapitalistycznymi.
   No chyba że komuś w głowie się nie mieści, że jakieś negatywne zjawisko może mieć charakter kapitalistyczny zamiast lewackiego, więc daje popis gimnastyki umysłowej, by jakoś to sobie wytłumaczyć i jednak obwinić lewactwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @gundis24: to jest właśnie ta nowoczesna "tęczowa lewica" która zastąpiła "robotniczą lewicę".

   Robotnicza lewica walczyła przede wszystkim o to aby pracownicy nie byli wyzyskiwani, zaś tęczowa lewica nie ma absolutnie nic przeciwko monopolom, przekrętom podatkowym, gigakorporacjom i wyzyskowi tak długo jak dane korpo macha tęczową flagą nawet na pokaz ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak finansuje jeszcze tęczowych działaczy to już w ogóle mogą robić co tylko chcą, lewica problemu nie znajdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jest kasa na LGBT, bo po prostu taka forma reklamy przynosi im zysk.

   @lewoprawo: są na to jakieś dowody?

  •  

   pokaż komentarz

   @gundis24 to jest po prostu dotowanie swojego targetu klientow

  •  

   pokaż komentarz

   to jest właśnie ta nowoczesna "tęczowa lewica" która zastąpiła "robotniczą lewicę".

   @Khaine: A to jest wykopowa prawica, która w kwestii wolności gospodarczej zmienia poglądy o 180 stopni, zależnie jak im akurat to leży w kwestiach ideologiczni- obyczajowych

  •  

   pokaż komentarz

   Pracownikom natomiast płaci się możliwie najmniej i wykorzystuje do granic ich cierpliwości, bo to też przekłada się na największy zysk.

   @lewoprawo: Najlepszą formą optymalizacji i wzrostu zysków jest zwiększenie sprzedaży. Koszty możesz zredukować do zera, ale jeśli firma będzie zarabiać mało to optymalizacja kosztów nic to nie da.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Korporacja, to nie decyzja. To pomieszanie najgorszych instynktów, najbardziej podłych zagrywek, śliskich chwytów. Nie wiesz co mówisz, panie ekspercie. Korporacja z kapitalizmem ma tyle wspólnego, co gnojówka z bigosem. Na zewnątrz widać tylko paski. Kolor też jest podobny. Bezmyślnie kopiujesz słowa innych ludzi. Zapamiętaj. Korporacja nie jest przedstawicielem kapitalizmu. To jest najbardziej wynaturzona forma jednej z odnóg kapitalizmu. Wystarczy przeczytać definicję z Wikipedii nie wgłębiając się w bardziej potrzebne źródła, które są niezbędne. Brzmi ona następująco

   system gospodarczy oparty na prywatnej własności środków produkcji i w konsekwencji czerpania z nich zysku, oraz na swobodnym obrocie dobrami w ramach wolnego rynku; stąd też gospodarka kapitalistyczna nazywana jest również gospodarką wolnorynkową. Swoboda działalności na rynku przejawia się w postaci wolnej przedsiębiorczości, wolnego obrotu towarami i usługami, swobodnego obrotu prawami własności, istnienia sprawnych instytucji finansowych oraz na wolnej konkurencji pomiędzy podmiotami.

   W tym tekście nie widzę wzmianki, że wolno wyzyskiwać, gwałcić prawo, korumpować, wkraczać w intymne kwestie ludzkie. Nie powtarzaj już więcej tych głupot. Negatywne zjawiska w korporacji nie występują ze względu na kapitalizm w korporacji, tylko właśnie brak etyki, moralności, zasad współżycia ludzkiego etc. Zło korporacji polega na jej sile. A jej siła polega na oddaniu jej tyle sił przez pospólstwo, masy i rząd. Korporacji jest bliżej do organizacji przestępczej ze względu na podobne cechy.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Od kiedy maksymalizacja dochodów to "lewacka logika"?

   @panczekolady: Zasada jest prosta: jak ci się coś nie podoba to jest lewackie. Nie zauważyłeś jeszcze? Kapitalizm też może być lewacki, wystarczy że firma wesprze gejów, choćby dla własnych korzyści.

   Przeczytaj piątkę Mentzena, to jest katechizm prawicy, reszta spraw jest jej podporządkowana

  •  

   pokaż komentarz

   @mikek: A brałeś pod uwagę, że wymienione przez Ciebie rzeczy są skutkami kapitalizmu? Czyli, że korporacja nie jest kapitalizmem, ale jest efektem kapitalizmu?

  •  

   pokaż komentarz

   Kwintesencja lewackiej logiki korporacyjnej: kasa na LPGT jest, na podwyżki już nie.

   @gundis24: Pięknie i prawdziwie opisane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ranven: Nie są skutkami kapitalizmu. To skutki bezprawia

  •  

   pokaż komentarz

   @mikek: Korporacjonizm to późny, naturalny i nieunikniony etap wolnorynkowego kapitalizmu. Na kapitalistycznym wolnym rynku z czasem niektóre firmy stają się tak wielkie, że przeistaczają się w korporacje. Po prostu tak to działa i to się dzieje wszędzie na świecie.
   Jeśli tego nie zauważasz, to niczym się nie różnisz od tych wszystkich skrajnych lewicowców uważających, że tym razem komunizm na pewno się uda.

   są na to jakieś dowody?

   @zarowka12: Dowodem jest fakt, że to robią. Jeśli korporacja cokolwiek robi, to widocznie jej się to opłaca. Można się jedynie spierać, czy w dłuższej czy dalszej perspektywie, czy zysk jest bezpośredni czy pośredni bo jakimś bardziej skomplikowanym procesie.

  •  

   pokaż komentarz

   Korporacjonizm to późny, naturalny i nieunikniony etap wolnorynkowego kapitalizmu

   @lewoprawo: Niestety, z tym się trzeba zgodzić. Wszystko ostatecznie dąży do maksymalnej efektywności, celu. Późniejszy cel korporacji ma się nijak do pierwotnego. Jednakże, korporacja nie jest tworem kapitalistycznym. Jest nowotworem, naroślą na zdrowej tkance. I tu należy ją uregulować. W stanach zjednoczonych byli regulatorzy rynku korporacyjnego. Będzie nas wiele kosztować nieuregulowanie korporacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikek: A potrafisz sobie wyobrazić wolnorynkową gospodarkę, która po X latach sama z siebie nie przeistoczy się w korporacjonizm? Bo ja nie. Ludzie nie będą się trzymać wolnorynkowych ideałów, będą robić to co im osobiście się opłaca. A opłaca się właśnie to.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo miło poczytać jak znów p@#%@@!isz głupoty xD

   Skoro firma obiera target lgbt to jest fajna bo dorzuca cegiełkę ku poszerzaniu świadomości o ucisnionej części społeczeństwa - tblg. Ciężko mówić w takim przypadku że prywatna firma nie jest lewacka swiatopogladowo. Oczywiście jak wyzyskuje i nie dba o pracowników to nagle staje się prawacką firmą.

   Zaczynam ciebie lubić, nie biorę na poważnie tego co piszesz i dzięki temu mam niezły ubaw. Pozdro

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Ależ oczywiście, że bez stosownych regulacji korporacji, to jest niemożliwe. Już to właśnie napisałem. Kapitalizm ostatecznie dąży do korporacji, gdy jest go mniej. Problemy urośnięcia korporacji, to nadmierne regulacje rynkowe, które służą właśnie silnym, ponieważ słabi sobie z tym nie radzą. Obecnie, zamiast uregulowania korporacji, reguluje się wolny rynek tak, że dłużej już nie jest wolnym. Widać to po różnego rodzaju fuzjach, konsolidacjach rynku i braku nowych marek

  •  

   pokaż komentarz

   @MikiGRU: Byłoby jeszcze milej, gdybyś w ogóle czytał albo zrozumiał to, o czym piszę. Bo odpisałeś takie brednie, że nawet nie wiem jak się do nich odnieść.

   @mikek: Masz rację, ale wiesz skąd biorą się te regulacje? Gdy na wolnym rynku jakaś firma odniesie wystarczający sukces, to jest dość bogata i poteżna by kupować sobie polityków, media. I w ten sposób forsować korzystne dla siebie regulacje.
   Zrobi to na 100%, bo w dłuższej perspektywie to się po prostu opłaca. A jak coś się opłaca w kapitalizmie, to się to robi. Niezależnie od moralności i uczciwości. Nawet jeśli dana firma jest zarządzana przez jakiegoś uczciwego idealistę, to jej konkurencja już nie będzie miała takich skrupułów.

   Wolnorynkowa gospodarka to taka czysta tablica, na której można rozpisać nowe układy i układziki. To tylko kwestia czasu. Jak to jest, że kiedyś wszędzie był wolny rynek, a dzisiaj w zasadzie nigdzie?

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Zgodzę się z tobą całkowicie oprócz jednego. Socjalizm, ani inny ze znanych ustrojów nie wyleczy sytuacji. On ją zdecydowanie, natychmiastowo pogorszy. Korporację chcą przywrócenia socjalizmu na ich zasadach, bo one wyznaczają rytm. Wówczas one będę mogły mówić, jak to w socjaliźmie, co jest dobre dla ludzi. To one będą decydować, czego ludzie potrzebują. To się właśnie już dzieje. Przywrócenie wolnego rynku jest jedynym rozwiązaniem, który zadziała. Jedynym marzeniem korporacji, to połączenie socjalizmu z korporacjonizmem. One panicznie się boją kapitalizmu, konkurencji. Dlatego też korporacje kupują najczęściej usługi od innych korporacji a wyzyskują najmniejsze firmy. To one wyrażają zdecydowanie poparcie dla wysokich podatków. One chcą opodatkować mniejszych i słabszych od siebie. Wolny rynek, to jest nic innego, niżeli tylko szansa. Gdy wolny rynek dotyczy wszystkich, wówczas wszyscy mają szansę. W przypadku socjalizmu, szansy nie ma nikt. Należy dodać, że jeśli korporacje będą mogły bez skrępowania mówić ludziom, co jest dla nich dobre, to dostarczą im towary najgorszej z możliwych jakości, ponieważ będzie to dla korporacji maksymalnie opłacalne. Ten etap się już też zaczął

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo ogólnie mało co wiesz xD

   Napisze prościej to zrozumiesz

   Gdy firma propaguje lgbt wybiera sobie ludzi do których chce trafiać, skoro trafia (a Starbucks trafia) to znaczy że ludziom podoba się taka narracja, ciężko powiedzieć że firma jest obojętna swiatopogladowo (choć powinna być) przez swoją działalność. W momencie kiedy wyzyskuje pracowników to klienci zamiast się obruszyć że firma promująca ich wartości (przez co tam kupują) działa wbrew lewicowym ideom to klienci wolą to nazwać prawicowymi metodami i sprawa załatwiona. Hipokryzja. To co dobre w firmie to lewicowe to co złe to prawackie. Też bym chciał żeby moje życie było takie proste. W drugą stronę też to działa np przy odzieży patriotycznej z Chin, swiatopogladowo prawica, a to że wspierają gospodarkę Chin to już lewacki globalizm.

   Prywatne decyzję korporacyjne są kierowane kapitalistycznie, należy przekalkulowac na ile opłaci się podpinanie pod ideologię i czy będą w tym wiarygodni. Pytanie czy klienci to banda debili którym przed twarzą pomachasz odpowiednią flagą i kupią produkt czy będą wymagający i w momencie gdy firma liczy zyski rozliczą ją z tego jak działa.

   Ogólnie mieszanie się korporacji i idei to najgorsze połączenie. Wystarczy pomyśleć o przyszłości

   Podobno lewica walczy z korporacjami, a jak sam stwierdziłeś są dla nich najlepsza klientelą.

  •  

   pokaż komentarz

   @MikiGRU: W tym przypadku wypadałoby rozbić lewicę na jej część gospodarczą i światopoglądową, czyli na socjalistów i LGBT. Jak będziemy pisać o lewicy ogólem, to nigdy się nie dogadamy.

   Tak, korporacja ubiera się w barwy LGBT.
   Nie, nie robi tego by promować idee LGBT. Jest korporacją nastawioną na zysk i ma je głęboko w dupsku jakiekolwiek idee, chyba że da się je zmonetyzować.
   Robi to jako formę reklamy, której targetem jest społeczność LGBT.
   To jest działanie czysto kapitalistyczne, choć skierowane w społeczność LGBT. LGBT, a nie "lewicę" ogółem, bo wyobraź sobie, że jest możliwe być jednocześnie homoseksualistą i zwolennikiem wolnego rynku.

   źródło: pics.me.me

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Zdjęcie doskonale odzwierciedla wycinek dzisiejszej sytuacji

  •  

   pokaż komentarz

   Jest kasa na LGBT, bo po prostu taka forma reklamy przynosi im zysk.

   @lewoprawo: get woke go broke

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo
   Tylko czy lewica lgbt nie uważa się za tych oświeconych o szerokich horyzontach a łykają jak pelikany każdy produkt okraszony tęczą? Firma może wyzyskiwać pracowników ale jak doda tęczę to już wszystko ok i jest postępowa więc kupią produkt.
   Zasadniczo mnie to wali kto co kupuje za swoje pieniadze, bardziej się zastanawiam do czego to zmierza, kiedyś mało kto wiedział że będzie brand activism teraz mało kto myśli o władzy jaka będą miały największe korporacje za kilkadziesiąt lat,
   ale to już kolejny temat.

   Podoba mi się co napisałeś, rozgraniczenie którego tak brakuje zarówno z lewej jak i prawej strony. Ogólnie jakby tak rozgraniczyć całą lewicę i prawicę na poszczególne frakcje to byłoby bardziej przejrzyste. Widzisz w lewicy gospodarczej jest np nurt komunistyczny i anarchistyczny które zasadniczo się wykluczają a zarazem bardzo często przeplatają ze światopoglądową.

   Oni żyją pasuje idealnie

  •  

   pokaż komentarz

   A korporacja która ma dużą rotację pracowników nie jest wiarygodna.

   @gundis24: Już widzę jak idziesz do sklepu, wrzucasz 10 losowych produktów i zastanawiasz się czy u producentów jest duża rotacja pracowników. Zawsze mnie bawi jak niższa klasa broni w internecie wielkich korporacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Pracownikom natomiast płaci się możliwie najmniej i wykorzystuje do granic ich cierpliwości, bo to też przekłada się na największy zysk.
   Czysty kapitalizm.


   @lewoprawo: Rraczej czysta januszerka, bo z kapitalizmem to nie ma nic wspolnego. Wyzysk pracowników nie przeklada sie na mozliwie najwieksze zyski, kazdy kto prowadzi z glowa biznes ci to powie. Liczy sie wydajnosc a nie wyzysk, a najwieksza wydajnsoc osiagaja wypooczeci i zadowoleni pracownicy.

  •  

   pokaż komentarz

   Korporacja, jak sama nazwa wskazuje, to nie jest własność jednej prywatnej osoby.

   @gundis24 @less_is_more

   Według obowiązującego w USA prawa „dyrektorzy i kadra menedżerska korporacji ma wykorzystywać swoją władzę i wykonywać swoje obowiązki z myślą o interesie korporacji i akcjonariuszy”. Nie ma dalej żadnej klauzuli, która by dodawała „... ale nie kosztem środowiska, praw człowieka, bezpieczeństwa publicznego, społeczności, wśród których działa korporacja, czy godności pracowników”. Przepisy czynią zarządzających korporacjami prawnie odpowiedzialnymi za „naruszenie odpowiedzialności finansowej”, jeśli świadomie zarządzają firmą w sposób prowadzący do zmniejszenia zysków. Akcjonariusze mogą pozywać zarządy firm, które uznają za nadmiernie odpowiedzialne społecznie kosztem zysków firmy – i czasem to robią. Jako klienci możemy nagradzać firmy, które są zarządzane w sposób społecznie odpowiedzialny, możemy u nich kupować, wyżej cenić ich markę i wizerunek. Jednak są granice tego, jak daleko może posunąć się Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (Corporate Social Responsibility – CSR). Za przykład może służyć sytuacja, do której doszło w 1919 roku, gdy Henry Ford został skutecznie zaskarżony przez udziałowców za podniesienie minimalnej płacy robotników do 5 dolarów dziennie. Sąd orzekł, że choć humanitarne sentymenty Forda to niewątpliwie miła rzecz, to jednak biznes istnieje po to, aby przynosić zyski udziałowcom.

   https://lubimyczytac.pl/ksiazka/150171/swiat-na-rozdrozu

  •  

   pokaż komentarz

   Liczy sie wydajnosc a nie wyzysk, a najwieksza wydajnsoc osiagaja wypooczeci i zadowoleni pracownicy.

   @less_is_more:

   Każdy pracownik magazynu Amazona ci to powie. (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @onyx887: A to moja wina, ze ktos nie ma innych umiejetnosci tylko noszenie pudeł? Rynek nie konczy sie na pracach fizycznych, gdzie nie trzeba miec zadnych umiejetnosci.

 •  

  pokaż komentarz

  Medytujcie, żywcie się promieniami słonecznymi i mieszkajcie w kanałach. Wtedy będzie stać was na wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Heh, w Polsce żeby zapłacić za czynsz ludzie dobierają się w pary ( ͡° ͜ʖ ͡°)