•  

  pokaż komentarz

  Zamiast siedzieć w pierdlu, siedzi na fejsbuniu.

  Polskie, "niezależne sądy"

  •  

   pokaż komentarz

   @fizzly: jest takie powiedzenie

   Prawo jest jak płot. Wąż się prześlizgnie, tygrys przeskoczy a bydło przynajmniej się nie rozłazi.

   Na tygrysa on mi raczej nie wygląda... na bydło za dobrze sobie "poradził"

   Każdy "normalny" obywatel za spowodowanie wypadku po pijaku siedziałby w pierdlu, ale widać... jak jesteś odpowiednio rozpoznawalny to możesz liczyć na specjalne względy wymiaru tak zwanej "sprawiedliwości".

   Podobnie Najsztub

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: U nas wystarczy nie wydrukować paragonu za skserowanie legitymacji lub ukraść baton i wtedy sądy już są o wiele szybsze i surowsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: Nie kłam. W Polsce żaden pijany kierowca, który nie nie spowodował dużej kolizji drogowej (szczególnie jeśli nie było poszkodowanych) i zdarzyło mu się to po raz pierwszy nie trafił od razu do więzienia.

   pokaż spoiler Zanim zaczniesz narzekać na sądy - pamiętaj, że ustawy tworzą politycy.

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy "normalny" obywatel za spowodowanie wypadku po pijaku siedziałby w pierdlu
   @Arachnofob: gówno prawda. Przecież niedawno była głóśna sprawa w Warszawie jak gość zabił człowieka na pasach zapieprzając BMW. I jakoś go nie zatrzymali a w procesie uczestniczyć miał z wolnej stopy. To są wasze urojenia o równych i równiejszych, bo znacie tylko te głośne sprawy celebrytów.

  •  

   pokaż komentarz

   @olejaszko o i tu jest sendo. W końcu w nikogo nie wjechał, jego zasobność portfela pomogła mu o tyle, że samochód prowadził zamiast niego. Nie liczy się ile km przejechał, jak mocno przekroczył granicę 0.5 promila, tylko co faktycznie zrobił. Janusz w passacie by wyj#@%ł w kogoś, a jego BMW na autopilocie skasowało siebie i kawałek barierki i to jest jego przewaga nad zwykłym Kowalskim. Mimo tego, że całkowicie potępiam takie akcje, nadal sądzimy go za faktycznie popełnione przewinienia, czyli za jazdę pod wpływem (na autopilocie po autostradzie) a nie kierowanie samochodem pod wpływem i wjechanie w ludzi na pasach. Nie bronie go, podkreślam, jednakże realnie z racji posiadanego samochodu i faktu, że realnie to nie on prowadził tylko zaawansowane systemy autopilota, niemalze nie było opcji, żeby wjechał w kogoś, tylko po prostu kiedy miał przejąć kontrolę, olał temat i rozbił się sam. Oczywiście się Sztum należy, ale nie można stawiać go na równi z człowiekiem, który z trzema promilami zap@?@%$!a po centrum miasta gruzem. A - na szczęście dla każdego - panuje domniemanie niewinności a nie domniemanie zbrodni i jak powinie się komuś noga, to będzie sądzony za konkretne przewinienie, a nie za myslozbrodnie.
   @Arachnofob
   @Vincenzo

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: już Rej pisał:

   "prawo jest jak pajęczyna, bąk przeleci, a wpadnie muszyna" ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @olejaszko: o jak ja Ciebie propsuje głosie rozsądku

  •  

   pokaż komentarz

   @Arachnofob: Niestety... znam przypadek z życia, gdzie zwykły chłopaczek potrącił po alko i narkotykach znajomego na przejściu. Chłopak pół roku spędził na sanatoriach, a kolejne 2 lata o kulach. Ten co potrącił nie siedzi.

   funfact: Sprawca bił głową o betonowy słup oświetleniowy aż stracił przytomność. Karetki zabrały ich obu.

  •  

   pokaż komentarz

   Chłopak pół roku spędził na sanatoriach,

   @Kollo: W sanatoriach!

  •  

   pokaż komentarz

   U nas wystarczy nie wydrukować paragonu za skserowanie legitymacji lub ukraść baton i wtedy sądy już są o wiele szybsze i surowsze.

   @BobMarlej: no chyba, że jesteś specjalną kastą ludzi to "każdemu może się zdarzyć pomyłka"

 •  

  pokaż komentarz

  Durczok swietnie pasowalby do Maxa Kolonko. Mogli by stanowic swietny duet dziennikarski dla piwniczakow i foliarzy.
  Max powie jak jest a Durczok mu przytaknie.

 •  

  pokaż komentarz

  Na pewno w odbudowie utraconego zaufania i wzbudzeniu sympatii

  W odbudowie czego? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Do tego podsumujemy. W prawie to wygląda tak:

  Prowadzanie pojazdów w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila czyli w przypadku Dupczoka) to przestępstwo i grozi za nie:
  1. grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2
  2. zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat
  3. świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł

  To raz.

  Art. 310 Kodeksu karnego

  § 1. Kto podrabia albo przerabia polski albo obcy pieniądz, polski albo obcy znak pieniężny, który został ustalony jako prawny środek płatniczy, jednak nie został jeszcze wprowadzony do obiegu, inny środek płatniczy albo dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce lub z pieniędzy, innego środka płatniczego albo z takiego dokumentu usuwa oznakę umorzenia, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.

  To dwa.

  Gośc powinien siedzieć w pierdlu a z pewnościa trzymać ryja zamkniętego a nie na twitterze pieprzyc do ludzi o jakichs "moralnych" wyroczniach albo rzucać tego typu tekstami "Moje nazwisko Durczok. Noszę z dumą od pokoleń.Trzymając się Twojej retoryki: Debilu, krętaczu i oszuście. To co, spotkamy się w sądzie, baranie, półgłówku i kaleko intelektualny? Czekam na pozew, Walenrodzie". Po tym widac, że ani o moralności ani o zachowaniu ani o kulturze ani o niczym temu pajacowi mówić nie wypada.

  Gardze takimi ale jak widac u nas "wolne sądy , Prostytucja (bo Konstytucja jak widać nie)" w najlepsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: zapomniales o ofiarach mobbingu i molestowaniu w TVN

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard Finału sprawy nie znamy. Przyznał się podobno do lewych interesów, widocznie dał tyle danych, że może odpowiadać z wolnej stopy. Co do samej kolizji - odniose się do komentarza swojego wyżej oraz do komentarza @olejaszko > W Polsce żaden pijany kierowca, który nie nie spowodował dużej kolizji drogowej (szczególnie jeśli nie było poszkodowanych) i zdarzyło mu się to po raz pierwszy nie trafił od razu do więzienia. To są dwie osobne sprawy i nie należy ich łączyć. Też mnie wk$#$ia przeciąganie spraw wobec osób medialnych / "wysoko postawionych" ergo zjebow na których płacę, natomiast dopóki nie będzie umorzenia/uniewinnienia, jedyne co chciałbym zarzucić sądom to opieszałość w sprawach, w których powinni dla przykładu (ku rozzaleniu opcji, do której przynależała dana osoba i ku uciesze opcji przeciwnej) takie sprawy rozpatrywać szybko i zwoływać po kilka razy prasę przy każdym etapie śledztwa ile się da, po prostu by pokazać to co należy - nieuchronność kary. Najsztub, Durczok i kazdy inny (uproszcze temat do spraw o jazdę po pijaku/bez uprawnień) kto odwalił taki numer, powinien co miesiąc być w każdym dzienniku przez kilka miesięcy i całe śledztwo powinno być jawne, z racji interesu publicznego. Szczególnie, że jest sprawa i dowody, ciężkie do powazenia, nie ma zagrożenia mataczenia ani nic takiego, po prostu niech kraj ogląda krok po kroku co się dzieje za kulisami z taka osoba od początku do końca. Niech mu nawet dojebia za to prace społeczne (w końcu krzywdę zrobił tylko sobie) i zrobią sobie z tego jakiś śmieszny dodatek do pytania na śniadanie "a dzisiaj Durczok sprząta klatkę ślepego trojnogiego labradora, oto reportaż" i przy okazji reklamę schronisku ( ͡º ͜ʖ͡º) Tak to powinno działać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawelczi: najsztub powinien siedzieć to fakt. Durczok jednak nikogo nie zabił. Więc po co miałby siedzieć? Po drugie jazda bez uprawnień powinna być maks wykroczeniem. Chyba że cofniete przez sąd np za piractwo i pijaństwo. Sory ale nie znam nikogo kto by nie jeździł bez prawka np na wsi przedstawiając ciągnik albo po prostu syna, którego ojciec uczy jeździć.

 •  

  pokaż komentarz

  Z cyklu cytaty wielkich ludzi:

  Rurku? A, to dobrze, że mnie słuchasz. Kto odpowiada za to, jak to wygląda w tym studiu? Ta... Nie wk#!!iaj mnie, dobrze? Od dwóch dni jest tak up%@@@##ony stół tutaj, że tylko dlatego, że zlikwidowaliśmy ten j%#$ny przerywnik, który jedzie z góry, to się jeszcze to jakoś k#!!a uchowało i ludzie tego nie widzą! Może by ktoś ruszył dupsko po prostu i to wyczyścił? A jak tu będzie gówno leżało na stole, to je też pokażesz czy będziesz protestował?! Rurku, to nie jest coś wymyślić, dobra? Trzeba po prostu powiedzieć Wolanowi, że ma załatwić tak, żeby się k#!!a ktoś pojawił i to wyczyścił, albo jakiemukolwiek innemu facetowi, który się poczuwa minimum odpowiedzialności co pokazujemy czterem milionom ludzi przed telewizorem. Uj%#$ny farbą stół, nie wiem czym, k#!!a...

  •  

   pokaż komentarz

   @eMWu12: Po tych słowach mogę wnioskować, że osoba, która je wypowiedziała:
   - nie jest obojętna na otaczające ją warunki
   - potrafi sprzeciwić się obecnej sytuacji
   - potrafi walczyć o swoje za wszelką cenę
   - dba o swoje miejsce pracy oraz o wizerunek tego miejsca
   - jest konsekwentna w działaniu
   - nie boi się kontrowersji
   - robi różnicę
   - p?$$#!$i konwenanse

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna