•  

  pokaż komentarz

  Akurat Chiny, supermocarstwo będzie słuchać europejskiego zadupia z imigrantami, bo jakąś paniucha grozi socjalizmem XD

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro Chiny nie uczestniczą w tej blazenadzie, która wymyśliła UE, to nie znaczy, że coś dumpinguja.

  •  

   pokaż komentarz

   @fenis: Chiny szybciej zastąpią energię źródłami odnawialnymi dzięki badaniom i inwestycjom niż UE dzięki podatkom i restrykcjom.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Solar_power_in_China

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: I pomyśleć, że komunistyczny kraj, który jeszcze niedawno wytrzebił miliardy wróbli, jest teraz mniej zamordystyczny w kwestii podatków od UE.

  •  

   pokaż komentarz

   @fenis:
   1) Chiny od siedmiu lat mają pilotażowy system handlu emisjami w kilku uprzemysłowionych prowincjach, który teraz rozszerzają na cały kraj.
   2) Może "dumping" to nieodpowiednie słowo, tu raczej chodzi o "efekt gapowicza".

  •  

   pokaż komentarz

   Bo jak rząd w Chinach powie, że tak ma być, to tak będzie. Działa to z wróblami i działa z fotowoltaiką. Ale jak EU powie coś @PC86 to on wtedy się wielce obruszy, że jakim cudem EU coś mu narzuca i on nie chce. To właśnie dla tego, że oni byli w stanie wytępić wróble teraz będą w stanie w ciągu paru lat ograniczyć emisję CO2, bo trzymają wszystkich za mordy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hauleth: Nie, po prostu wolny rynek to najlepsza i przez to jedyna droga rozwoju. Próba przyspieszenia rozwoju na siłę przez podatki i regulacje osłabia gospodarkę i przez to spowalnia ten rozwój. A wiadomo, że odnawialne źródła energii to przyszłosć- zaczynają się opłacać więc są wprowadzane tam gdzie panuje rachunek ekonomiczny i są pieniądze na inwestycje.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, po prostu wolny rynek to najlepsza i przez to jedyna droga rozwoju.
   @PC86: Problem w tym, że w zwykłym rachunku ekonomicznym koszty zewnętrzne (np. środowiskowe) często nie są ujęte (bo są przerzucane na innych). Dopiero regulacje i instrumenty takie jak np. opłaty środowiskowe mają to korygować tak, aby ten wolny rynek optymalizował alokację zasobów z uwzględnieniem kosztów zewnętrznych.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, po prostu wolny rynek to najlepsza i przez to jedyna droga rozwoju. Próba przyspieszenia rozwoju na siłę przez podatki i regulacje osłabia gospodarkę i przez to spowalnia ten rozwój.

   @PC86: tylko się upewniam, że my dalej rozmawiamy w kontekście Chin.

   A wiadomo, że odnawialne źródła energii to przyszłosć- zaczynają się opłacać więc są wprowadzane tam gdzie panuje rachunek ekonomiczny i są pieniądze na inwestycje.

   Problemem jest to, że w tym momencie "opłacalność" jest dwojaka:

   - Opłacalność pod względem pieniądza - wtedy tak, masz rację, że to jest ok rozwiązanie
   - Opłacalność pod względem przetrwania cywilizacji/gatunku - tutaj pojawia się problem, bo krótkotrwały zarobek spowoduje, że wszyscy oberwiemy

   https://www.youtube.com/watch?v=CxC161GvMPc

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, po prostu wolny rynek to najlepsza i przez to jedyna droga rozwoju. Próba przyspieszenia rozwoju na siłę przez podatki i regulacje osłabia gospodarkę i przez to spowalnia ten rozwój.

   @PC86: Nie. Rynek nie może funkcjonować bez sprawnego mechanizmu cen. Jeśli pewne koszta nie są ujęte w tym rachunku, to dochodzi do optymalizacji, które z biznesowego punktu widzenia są jak najbardziej poprawne, ale mogą mieć długotrwałe, negatywne skutki zarówno dla ludzi, jak i całej gospodarki. Dla przykładu, przez dekady w XX wieku firmy ponosiły niewielkie lub zerowe koszty zanieczyszczeń wody, powietrza i ziemi. Ostatecznie potrzeba było miliardowych inwestycji rządowych, z pieniędzy zebranych z podatków, aby usuwać skutki zniszczeń.

   Wolny rynek jak najbardziej może pomóc w walce z zmianami klimatycznymi, wystarczy tylko nałożyć podatek który urealni cenę produkcji poprzez dodanie kosztów związanych z emisją gazów cieplarnianych. Tak długo, dopóki nie będzie ani podatków ani regulacji, które zmuszą firmy do uwzględnienia długoletnich konsekwencji ich działąlności, tak długo wolny rynek sam w sobie nie będzie prowadzić do rozwoju, ale budować grunt pod potężne problemy w przyszłości.

  •  

   pokaż komentarz

   Rynek nie może funkcjonować bez sprawnego mechanizmu cen. Jeśli pewne koszta nie są ujęte w tym rachunku, to dochodzi do optymalizacji, które z biznesowego punktu widzenia są jak najbardziej poprawne, ale mogą mieć długotrwałe, negatywne skutki zarówno dla ludzi, jak i całej gospodarki. Dla przykładu, przez dekady w XX wieku firmy ponosiły niewielkie lub zerowe koszty zanieczyszczeń wody, powietrza i ziemi. Ostatecznie potrzeba było miliardowych inwestycji rządowych, z pieniędzy zebranych z podatków, aby usuwać skutki zniszczeń.

   Wolny rynek jak najbardziej może pomóc w walce z zmianami klimatycznymi, wystarczy tylko nałożyć podatek który urealni cenę produkcji poprzez dodanie kosztów związanych z emisją gazów cieplarnianych. Tak długo, dopóki nie będzie ani podatków ani regulacji, które zmuszą firmy do uwzględnienia długoletnich konsekwencji ich działąlności, tak długo wolny rynek sam w sobie nie będzie prowadzić do rozwoju, ale budować grunt pod potężne problemy w przyszłości.

   @wolodia: Dzieki za ten komentarz, dawno nie czytałem nic mądrego na wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, po prostu wolny rynek to najlepsza i przez to jedyna droga rozwoju. Próba przyspieszenia rozwoju na siłę przez podatki i regulacje osłabia gospodarkę i przez to spowalnia ten rozwój. A wiadomo, że odnawialne źródła energii to przyszłosć- zaczynają się opłacać więc są wprowadzane tam gdzie panuje rachunek ekonomiczny i są pieniądze na inwestycje.

   @PC86: tak? To dlaczego fotowoltaika rozwija się znacznie szybciej w Chinach, niż w USA i UE, gdzie jest wolny rynek?

   Przecież to u nas w tej kwestii jest właśnie wolny rynek, a w Chinach panele fotowoltaiczne produkowane są przez państwowe firmy za państwowe pieniądze.

   Jesteś bezmyślnym dogmatykiem wolnego rynku.

   Widać to po tym, że UE przedstawiasz jako znacznie mniej wolnorynkowe niż Chiny, podczas gdy jest odwrotnie, bo panele fotowoltaiczne produkują w Chinach wielkie firmy które są pod władzą partii, a w Europie prywatne podmioty.

   Innymi słowy, zamiast przyjąć wolny rynek taki jaki on jest, to masz wbite w łeb, że on jest zawsze najlepszy, dlatego twierdzisz, że ci co sobie lepiej radzą, są automatycznie bardziej wolnorynkowi.

 •  

  pokaż komentarz

  Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, ostrzegła w środę Chiny i innych dużych producentów paliw kopalnych

  USA?
  //

 •  

  pokaż komentarz

  No już Xi sra w gacie, jak sobie pomyśli o tych napisach kredą przed ambasadą. Ja pier#$ te lewackie urzędasy z eurokołchozu to na prawde straciły rozum.

  źródło: comment_rzD9tiQTJ1uAdgRt2uEyJsBssDEJaOZ5,w400.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  A jeśli te kraje odmówią to co? Wyrazi oburzenie? Czy nałoży embargo na Chiny i innych dużych producentów paliw kopalnych?

  •  

   pokaż komentarz

   A jeśli te kraje odmówią to co? Wyrazi oburzenie?

   @Czill23: A ty wiesz co może zrobić takie oburzenie? Właściwie to kompletnie nic. Nikt się tym nie przejmie i każdy będzie miał to w du*ie. Cała prawda o tej komuszej UE. TFU! jak najbardziej.

  •  

   pokaż komentarz

   Wyrazi oburzenie?

   @Czill23: Podatek nałożą ale skąd to możesz wiedzieć? No kto by czytał.

  •  

   pokaż komentarz

   @4x80: podatek, którego skuteczność będzie równa wyrazom oburzenia. Przykład? Kraj A nie dba o ekologie i dostałby dodatkowy podatek. Więc kraj B kupuje od kraju A i sprzedaje do Unii bez dodatkowego podatku. Suma summarum jeden H (coś jak Polskie jabłka i embargo). Tylko jak zwykle normalnie europejczycy zapłacą więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23: Przecież jest powiedziane i w tytule, i w opisie, i w treści, że chodzi o "cło węglowe"...

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23: Już raz UE próbowała.Jakieś 3 lata temu zagrozili że za każdy samolot lądujący na terenie UE przewoźnik będzie płacił za CO2.Chiny oświadczyły że nie zamierzają płacić i zagroziły że żaden samolot z Chin nie wyląduje na terenie UE.Słuch o podatku zaginął.Dodam jeszcze że wbrew gadce Ursuli von itd.Chiny walczą z CO2 tylko że pośrednio.Bo u nich ideą jest uniezależnienie się od importowanej ropy.Stąd taki nacisk na elektryczną motoryzację.Shenzen miało już w 2019 roku 100 proc.autobusów na prąd i 60 proc.elektrycznych tsksówek.Żadne miasto UE nawet się do tego nie zbliża.Natomiast węgiel używają bo go mają dużo i nie zamierzają zarżnąć swojego przemysłu stalowego.Pewnie po opodatkowaniu Chin stał UE będzie kupować od Putina i Ukraińskich oligarchów.W UE priorytetem jest walka z CO2 jako takim i stąd uwalanie przemysłu na terenie UE.W USA też jest to zrównoważone.Nie za szybko by nie wywalić tysięcy ludzi na bruk.A w UE.Polecam zapoznać się z cennikami nowych aut na 2020 rok.Wv w fabryce elektrycznych aut zatrudnia 8000 tys.ludzi.Niemcy by Volkswagenowi zagwarantować sukces przeforsują w przepisach podwyżki cen aut spalinowych by zapewnić zbyt elektryków z Niemiec.Od 2021 idą do aut kolejne dodatki które podbiją cenę aut.No i w 2025 roku wchodzą przepisy na takie normy że zostają co najwyżej hybrydy i żadne auto czysto spalinowe.

  •  

   pokaż komentarz

   A jeśli te kraje odmówią to co? Wyrazi oburzenie?

   @Czill23: Ja myślę, że się dogadają. Jak czekista z czekistą.

  •  

   pokaż komentarz

   Przykład?

   @Czill23: Wszystkie chińskie towary opodatkują. Po co maja podatkować CO2? xD

  •  

   pokaż komentarz

   Już raz UE próbowała.Jakieś 3 lata temu zagrozili że za każdy samolot lądujący na terenie UE przewoźnik będzie płacił za CO2.Chiny oświadczyły że nie zamierzają płacić i zagroziły że żaden samolot z Chin nie wyląduje na terenie UE.Słuch o podatku zaginął.
   @Romboidealny: Ale przecież od 2012 sektor lotniczy jest włączony do europejskiego systemu handlu emisjami i linie lotnicze kupują uprawnienia do emisji?

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23: to bedzie pidatek na ich produkty

  •  

   pokaż komentarz

   @btr: Nie psuj mu wizji faktami, UE jest zla i nie ma zadnej sily.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23: Zostana nalozone cla. Glownie na gowniane plastikowe produkty, ewentualnie tekstylia itp, moze na takie produkty ktore konkuruja np z Niemieckimi czy Francuskimi - dzieki temu w UE beda dostepne tylko Francuskie / Niemieckie bo Chinskie czy te z USA beda nie ekologiczne.

  •  

   pokaż komentarz

   A jeśli te kraje odmówią to co? Wyrazi oburzenie? Czy nałoży embargo na Chiny i innych dużych producentów paliw kopalnych?

   @Czill23: To wyślą jej w prezencie zarażonego chińczyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czill23 to stracą rynek znacznie większy od własnego. A jeśli w międzyczasie w USA zmieni się władzę i projekt będzie miał poparcie również z tamtej strony, to nie pozostanie i nic innego jak posłuchać silniejszego.

  • więcej komentarzy(3)