•  

  pokaż komentarz

  W sumie pytanie nasuwa się samo: Dlaczego przy tym stole nie ma również Morawieckiego albo Dudy?

 •  

  pokaż komentarz

  Putin to taki wielki polityk, prawdziwy mąż stanu, duma Rosji i duma rosyjskiej Dumy. Cały świat z zazdrością i szacunkiem spogląda, jak Putin najpierw przegrywa Gruzję, potem Ukrainę, ostatnio rynek gazowy w Europie, a teraz bierze się za utratę Białorusi. Tylko pozazdrościć Rosjanom takiego prezydenta, to najlepsze co mogło ich spotkać w XXI wieku. Każdy Rosjanin z radością przepłaca za żywność i cieszy się z podwyższenia wieku emerytalnego, bo przecież "Krym nasz".

 •  

  pokaż komentarz

  czy putin zdecyduje sie na wyslanie zielonych ludzikow czy jednak okaze sie ze jest mu fajka zmiekla?

  pokaż spoiler tak jakby kartoflane imperium mialo tu cos do gadania( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @glaaki: Halo, halo. Proszę nie rozsiewać fejkniusów. Putin nikogo nie wysyła, a zwłaszcza zielonych ludzików. Oni sami się organizują, sami zaopatrują, a że mówią po rosyjsku? No cóż, wiele osób zna rosyjski, więc nie przesądzajmy ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak w ogóle, to ruskie chłopy to energiczne są i nie dadzą sobie w kaszę dmuchać oraz tęsknią za matką Rosją ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

  •  

   pokaż komentarz

   @jestem_na_dworzu: pamiętam głupi uśmieszek Putina jak mówił że to nie wojsko rosyjskie na Krymie, a takie mundury można kupić w każdym sklepie militarnym

  •  

   pokaż komentarz

   @glaaki: jak będzie tam amerykańska ropa to się żadne ludziki nawet nie zbliża :)

   Dobre wieści. Dla nas to rewelacja jak Białoruś się od Rosji oddali w stronę Europy.

  •  

   pokaż komentarz

   Co do tego jak powinna zachować się Białoruś to nie wiem. Życzę im jak najlepiej ale kuźwa ciężka sytuacja. W uścisku niedźwiadka trochę śmieszno, trochę straszno a trochę j%!#$ mu z paszczy.
   Tylko że od "przyjaźni" z USA to bardzo motzno bolą dupa i portfel. Chińczycy na Białorusi zdążyli się już skompromitować (inwestycja w zakład przetwórstwa celulozy, fail na maksa, ogólnie chcą Białorus kolonizować a nie uczciwie współpracować), UE nie nawiąże żadnych relacji bo Berlin chce wykupić przemysł białoruski firma po firmie więc brukselskie przydupaski siedzą cicho. Trudna sytuacja.

   Niżej jest chaotyczny, luźny i długi strumień dywagacji, nie chce mi się edytować, zostawię te myśli nieuczesane.

   Większość ludzi obecnie patrzy na świat w kategoriach estetyczno-histerycznych. Nie wiem czy jest takie określenie ale jeśli nie ma to je właśnie wprowadzam. Zadziwiające jest raczej to że obecnie w tak kretyńskich kategoriach postrzega relacje ze światem również dyplomacja rosyjska. Zacznijmy jeszcze raz.

   Lać na to że: kacapy to bandyci, Putin morderca, polaczki dzifki hamerykanów i gejropy, białorusy pijane biedaki a amerykanie spasione żałosne tępe świnie mordujące setki tysięcy ludzi i to nawet nie dla własnej korzyści, bo sami zdychają na ulicach własnego kraju z przepracowania, przećpania albo teżca czy tam tyfusu a ich zasoby kontrolują reptilianie.

   Znaczy olejmy stereotypy.

   Fakty:

   Relacje wzajemne:

   Białoruś Polska - dobre choć płytkie

   Białoruś Rosja - jako takie, Rosja się sadzi na przyłączenie Białorusi więc robi się dość mroźno

   Białoruś USA - jak na razie żadne ale USA właśnie ogłosiło że chętnie zwasalizuje Białoruś i ta zamiast być przydupasem Moskwy może zostać dzifką Tel... Waszyngtonu.

   Polska Rosja tradycyjnie c$$!%wo ale stabilnie, ostatnio znów się pogorszyło. Rosja zachowuje się w sposób zadziwiająco i całkowicie nieracjonalny. Atakowanie faktów historycznych jest strategią kompletnie debilną (szczególnie że wystarczyłoby zmienić narrację choćby sprytnie zrzucając temat na boczny tor, obwiniając o pakt Ribentropp Molotow "sowieckich" komunistów czyli nie Rosjan. I o ile niemieckie piardy o "nazistach" z księżyca to kompletny BS o tyle faktem jest że rewolucję październikową wywołali komuniści, że nie było wśród przywódców ani jednego rdzennego Rosjanina, że około 20 milionów Rosjan zostało zamordowanych pomiędzy 1917 a 1934. Potem do władzy doszedł wujek Soso i trochę się zmieniło ale co by nie rzec Soso był Gruzinem. Ogólnie zawsze mnie dziwiło że Rosjanie nigdy tego nie nagłaśniali)

   Polska USA ultra c$$!%wo. Znaczy w TVPis każdy przypadek ładowania nas w doopy przez hamerykanów przedstawiany jest jako sukces ale i haha tak samo prezentuje to TVN więc lemingi nawet nie zauważyły że coś jest nie kaman. Zajebiaszcze te F35 c'nie? Mmmmm i jakie niezawodne. A jakie tanie. Z drugiej strony dobrze że bez offsetu. Przy offsecie na F16 Polsce ukradziono dwa niezłe zakłady lotnicze. Offset na F35 pewnie by nas kosztował Orlen, lol. Amerykanie nas po prostu zwasalizowli. PiS liże im zady, opozycja to kompletn(i)e debile. Bartosiak, Bosak i Braun jako jedyni widzą co się dzieje ale i tak nikt ich nie słucha bo łepki wolą JKMa a zwykli wyborcy z więcej niż jedną szarą komórką Konfie nie ufają bo jest z JKMem. A Bartosiaka niby ludzie czasem posłuchają ale jednym uchem wleci a drugim wyleci. W sumie wypowiedzi Brauna o batożeniu homoseksualistów też nie pomogły xD Z drugiej strony kto wie? Możliwe że parę głosów Konfie to przyniosło ale nie sądzę żeby homo masochiści stanowili znaczący promil wyborców xD

   Rosja USA Dziwne. Ja tego ogólnie nie ogarniam. W sensie że oczywistym jest że USA tak Rosję skopało że ta się boi zrobić cokolwiek bez zgody i aprobaty USA (znaczy wolno Rosji szczekać na USA w RT :P Jakby to co się odp%!#@!#ało kogoś jeszcze obchodziło. Epstein się sam powiesił w celi, młody Biden brał łapówki, stary go krył, Trump powiedział że w Syrii chce tylko ropy, Julian Assange za chwilę umrze w więzieniu, szefa irackich słuzb specjalnych zamordowano a i tak wszystko ch%# bo nowy amerykański plan pokojowy dla Palestyny to wymordować Palestyńczyków XD) I ogólnoświatowa, powszechna opinia o Rosji jako kraju bandyckim, skorumpowanym i patologicznym oczywiście też robi swoje. I w takiej sytuacji Rosja odp%!#@!#a manewr tysiąclecia i zaczyna szczekać o tym że to my Polacy wywołaliśmy WWII xD Hahaha. Przecież jeśli to nie jest dowód że cały nasz świat jest symulacją sterowaną przez reptilian to ja nie wiem co nim jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @chyRZy: Jedyne co Rosja musiała zrobić żeby zmienić bieg tej historii to zaproponować Polsce gaz po cenie spot - 5% (do skompensowania strat na poprzedniej umowie) i jakiś fajny pakiet indeksacyjny, wszystko na rozsądnym wolumenie ale nie ponad nasze krajowe potrzeby (inaczej Berlin jebnąłby focha tysiąclecia i zażądał zerwania stosunków dyplomatycznych na linii UE Rosja). Tylko tyle. Do tego ułagodzić zatarg z Białorusią, dać Łukaszence ropę z fajną zniżką albo tylko taką jak ostatnio i czekać, tak dwa tygodnie max. To byłoby epickie, przecież po kilku tankowaniach gazu na Orlenie połowa wykopków byłaby za przyłączeniem Polski do Rosji. Łukaszenka znów miałby 80% poparcia a Rosja mając spokój na zachodniej granicy mogłaby zająć się czymś ważnym np. ...

   Ochroną tajgi przed rabunkowym wyrębem! ... Dobra, to akurat ważne to jest chyba dla mnie i wszystkich trzech miłośników przyrody z Jakucka. Już wiem... może poprawą jakości życia Rosjan w Rosji? A chuj, teraz to doj?@!łem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozwojem gospodarczym i przejściem z gospodarki zbieracko surowcowej na przynajmniej folwarczno-pańszczyźnianą? Nie, nie da się bo by musieli polskich Panów znowu sciągać.

   OK! Tworzeniem nowych generacji zajebiaszczych samolotów bojowych, interwencjami wojskowymi na Bliskim Wschodzie i w Afryce i podbojem Księżyca. Na tym się znają i to daje to max. bonus do atrybutu POTĘGA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Bylem na Bialorusi i bylem w Rosjii wiele razy. Ale tego co ten pompeo bredzi to nie moge zniesc!
  Na bialorusi ogolnie benzyna (ropa, wszystko gaz) byla tylko troche drozsza od rosyjskiej.
  Nie nastapila tam denominacja jak w rosji i mieli (maja?) taki zielony papierek chyba 100 rubli (najnizszy) ktory byl warty tyle co 100$ w monoply. Nic za to nie kupisz. Zastapienie rosyjskiej ropy us-ejska zmieni to na gorsze.
  No ale sie odlacza od putina! Jak wypali to bedzie jeszcze wieksza bieda niz teraz ale moze za 30 lat odzyja bialorusy i beda zyc jak ludzie.

 •  

  pokaż komentarz

  Po wypowiedziach Putina, pierwszą reakcją poważnego państwa powinno być - nie żalenie się na międzynarodowych forach i wypłakiwanie się w gazetach, a wysłanie konkretnej oferty surowcowo-energetycznej do prezydenta Łukaszenki, a także likwidację psującej relacje polsko-białoruskie futrowanej z pieniędzy podatnika propagandowej telewizji biełsat. Suwerenne polskie państwo powinno oddziaływać na bydlaka Putina poprzez wyciąganie jego jedynego partnera do naszej strefy oddziaływania geoekonomicznego. Tymczasem u nas "dobra zmiana" pod postacią abdykacji z prowadzenia jakiekolwiek polityki zagranicznej. Rząd PiS czuje wyraźny strach przed wchodzeniem i robieniem czegokolwiek bez wiedzy Waszyngtonu, to zaś prowadzi do smutnych konkluzji o tym, że a) władza PiS i kariera tych polityków istnieje jedynie z poręki Stanów i muszą tańczyć jak Stany grają b) wszystko możemy i Stany nic nam nie nakazują, ale jesteśmy naiwni i głupi w odczytywaniu komunikatów.