•  

  pokaż komentarz

  W 2014 od biegłego rewidenta dostali cynk że się nie zgadzają księgi getback. Nie zrobili nic. Jakby wtedy zareagowali na raport biegłego to by z miliard czy dwa obywatele mniej stracili.

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind: KNF jak nazwa wskazuje, ma NADZOROWAĆ rynek finansowy w Polsce.
   Więc generalnie NIE JEST istotne, czy ktoś tam ich zawiadomił czy nie. Bo to oni SAMI z URZĘDU powinni skontrolować taką spółkę jak Getback. Tak samo jak powinni kontrolować banki i umowy serwowane przez te instytucje.

   A piszę to dlatego, żebyś ty i inni zrozumieli, że nie wolno ulegać jakimkolwiek (durnym) tłumaczeniom takich instytucji. Bo ich celem jest PREWENCJA i za to ludzie w nich pracujący, dostają pieniądze. A jak znam życie... to pewnie niemałe.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123:

   Taka prawda i to czy mieli poparcie KRS czy nie, nie ma tak naprawdę znaczenia. Świadczy to tylko o zbędności tej instytucji. Tak samo jak NIK jest zbędny i pewnie jeszcze z 100 jakiś gówno urzędów.

   Teraz o prewencji, a w innym wykopalisku chcesz usunąć takie urzędu jak NIK. Zdecyduj się w końcu.

  •  

   pokaż komentarz

   chcesz usunąć takie urzędu jak NIK. Zdecyduj się w końcu.

   @statiq: nie ma nic sprzecznego. NIK to rak, który de facto nic nie robi. I jego uprawnienia obejmują tylko urzędy i firmy państwowe. To jest zwykły relikt komuny, gdzie powoływano kolejny urząd do walki z niegospodarnością w innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Jak sobie wyobrażasz KNF monitorujący od podszewki każdą spółkę na rynku ? Po to są biegli rewidenci, żeby potwierdzać że sprawozdanie pokazuje prawdziwy obraz firmy. A w tym wypadku firmą audytorską był dodatkowo jeden z najbardziej prestiżowych podmiotów w branży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jak sobie wyobrażasz KNF monitorujący od podszewki każdą spółkę na rynku ?

   @DeoLawson: a czemu każdą? Wystarczy te większe, których działanie (obroty) przekraczają określoną kwotę. I jakoś przedsiębiorcy muszą wypełniać każdą zj!?#ną ankietę, rejestr czy inne gówno wg wymysłu jakiegoś sp?$@?#?onego urzędu. Więc może czas, aby ci urzędnicy zaczęli czytać te zj!?#ne ankiety/deklaracje? I wg uzyskanych danych, podejmować odpowiednie działanie?

   A w tym wypadku firmą audytorską był dodatkowo jeden z najbardziej prestiżowych podmiotów w branży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   To już powód, aby odebrać temu podmiotowi uprawnienia do audytu na terenie RP. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Wtedy taki gówno wartych audytów, byłoby coraz mniej. Bo robiłyby go firmy, które poważnie podchodzą do tego zagadnienia, a nie tylko biorą za nie kasę.

 •  

  pokaż komentarz

  Taa, a KNF ostrzegał przed amber goldami i innymi piramidami to było darcie ryja że się wtrącają

 •  

  pokaż komentarz

  Pamiętasz jeszcze tę aferę, którą dosłownie zamieciono pod dywan i nikt nie odsiaduje wyroku w sprawie korupcji, kolesiostwa i nepotyzmu na najwyższym szczeblu instrumentu państwowego, którego podstawowym zamierzeniem i sensem istnienia jest wywoływanie u obywateli niemal bezgranicznego zaufania w sektorze finansów?

  źródło: upload.wikimedia.org

  •  

   pokaż komentarz

   @grap32: Dokładnie tak - afera z cieciem widocznym na zdjęciu jest grubości wielokrotnie większej niż amber gold i na wykopie masz 9 plusów (jeden ode mnie).

   A dosłownie NIKT - nie jest w stanie rozpoznać ziomka poniżej, który stoi przy prawej ręce Andrzejka - osoba dużo ważniejsza bo pomysłodawca i autor afery. Szkoda strzępić ryja

   źródło: sokal.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Jakich poszkodowanych, przecież za pośrednictwem GetBacku sponsorowali zjazdy pisowskiego ścierwa...

 •  

  pokaż komentarz

  ustawka, powstanie raport z ktorego nic nie wyniknie, winni personalnie nie zostaną wskazani ani skazani. Za prlu już by jeden z drugim się huśtał..