•  

  pokaż komentarz

  Europa nie wygra z Chinami i USA?

  Nikt nie wygra z Chinami jeżeli chodzi o przemysł - Chińczycy mają gdzieś jakiekolwiek przepisy oraz prawa autorskie. Co z tego, że dajmy na to jakaś europejska firma coś wymyśli, opatentuje wyda na to miliony, jak ze względu na koszty produkcja pójdzie do Chin i Ding-Dong na trzeciej zmianie będzie na ten sam produkt przyklejał swoją naklejkę i sprzedawał na Aliexpress za pół ceny?

  •  

   pokaż komentarz

   @DulGukat: Już wszyscy wygrywają z Chinami, jeżeli chodzi o przemysł.

   Chiny to gigantyczna montownia, a nie producent. Tam nie ma takiego systemu podwykonawców, jak na przykład w Polsce. Tam dosłownie montuje się chujstwa.

   Każdy siajomi, srajomi i inne sroppo ma amerykańskie procesory. Huawei coś tam próbował skleić, ale wyszło tak, ze produkują dwa razy droższe procesory o dwa razy gorszych parametrach od Amerykanów. Największy producent elektroniki na Ziemi musi kupować nawigację od Ruskich, bo sam niczego nie potrafi zbudować.

   Już nie mówiąc o maszynach, bo chińską energetykę trzymają za ryj Niemcy. Chińczycy nie potrafią produkować ani silników odrzutowych, ani turbin, ani w zasadzie niczego bardziej skomplikowanego od grabi.

   Poza tym już dawno nie patentuje się rozwiązań technicznych. Najczęściej się rejestruje znaki towarowe i koniec. Czasami wzornictwo się jeszcze patentuje, Apple chyba najbardziej z tego słynie. Ale już nie znajdziesz ani jednego technicznego patentu od takiego Apple.

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: Gdyby było tak jak napisałeś, to nikt by się ich nie bał.

  •  

   pokaż komentarz

   @FanNWO: I nikt się ich jakoś specjalnie nie boi. Chiny to jedna wielka wydmuszka propagandowa.

   Chyba że ja o czymś nie wiem i chińskie satelity z silnikami przeczącymi prawom fizyki właśnie przelatują nad moją chatą. Albo te hipersoniczne bombowce, niewidzialne dla wszystkich radarów. I dla ludzkiego oka.

   W zasadzie tylko na Wykopie istnieje taki zbiorowy spust nad chińską nauką i techniką. Albo nad tym chińskim imperializmem i neokolonializmem. Szczególnie, że Chińczycy mają problem z operowaniem na Morzu Południowochińskim, do którego roszczą sobie wyłączne prawa.

   Tak, po wypadku tego malezyjskiego Boeinga, chińską wojskową akcję ratunkową musiała ratować australijska akcja ratunkowa. Błagam, oni mają niby stanowić konkurencję wobec USA i UE? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: Ciekawe czy w końcu poradzili sobie z tą kulką do długopisów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: Poza tym komunistyczne Chiny mają sztywny model społeczny, przez co prędzej czy później trafią na szklany sufit, którego już nie przebiją.

  •  

   pokaż komentarz

   Chiny to gigantyczna montownia, a nie producent. Tam nie ma takiego systemu podwykonawców, jak na przykład w Polsce. Tam dosłownie montuje się chujstwa.

   @multikonto69: @multikonto69: @arkan997: Taka montownia że sytuacja z zamykaniem chińskich fabryk produkujących substancje czynne spowodowała nie małe zamieszanie i paraliż na rynku europejskim gdyż jesteśmy uzależnieni od ich produkcji nie mając własnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwke3100: Jakie substancje czynne? Henkel i Bayer przestały działać?

   Mamy własną produkcję. To, że spora część zakładów przeniosła montaż do Chin, wcale nie oznacza że wszyscy tak robią. Z innej bajki - taki automat SMT kosztuje jakieś 50-100k, w zależności od parametrów. A w miesiąc pracy zarobi więcej, niż dywizja Chińczyków z lutownicami. A przy okazji wychodzi taniej, a i z logistyką nie ma takich problemów.

   Problem mają importerzy chińskiego badziewia, którzy ładują je później do kartoników z kodem zaczynającym się na "590".

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: Kiedyś tak było. Teraz mają coraz więcej innowacji. Na przykład w sektorze dronów konsumenckich królują niepodzielnie od lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwke3100: Jakie substancje czynne? Henkel i Bayer przestały działać?

   @multikonto69: Do podstawowy leków na tarczyce, cukrzyce, problemy sercowe itd. Nie przestały ale skoro spora część rynku to substancje chinskie to tej luki łatwo nie zapełnisz.

  •  

   pokaż komentarz

   Chiny to jedna wielka wydmuszka propagandowa.

   @multikonto69: jesteś ignorantem.

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix: To znaczy jakich innowacji? Jak na razie to robią to samo, co robiły demoludy w latach 70. i 80. Zalewają zachodnie rynki tanim syfem, który pochodzi z zachodnich licencji, albo nieudolnej kradzieży.

   Ba, co druga paryska taksówka wtedy to był albo Duży Fiat, albo Łada 2107. A po Londynie zap#%%#?@ało 50k Polonezów. I wtedy też się mówiło, że "ło, demoludy opanują świat, bo są bardziej innowacyjne". Tak, bardziej innowacyjne, bo we Francji do lat 90. j@!%no Citroena 2CV. Przedwojenną konstrukcję. A w Anglii do 2001 klepano Relianta Robina XD

   Przypadek w zasadzie identyczny. Nawet warunki licencjonowania takie same.

   W latach 60. brytyjscy ekonomiści przewidywali, że ZSRR stanie się pierwszą gospodarką świata w 2011 roku. Coś nie pykło. Teraz też się na to nie zanosi.

   @sylwke3100: Po prostu ceny pójdą w górę, to się zwiększy produkcję w Europie. Rynek nie znosi próżni.

   Jak ropa wyj@!%ła powyżej 100 dolarów za baryłkę, to konsumpcja w zasadzie się nie zmieniła. Po prostu wydobycie na platformach stało się opłacalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @DulGukat: to fakt są dużo do przodu bo mają gdzieś regulacje i postanowienia globalne ale to nie zmienia faktu że są jedną wielką montownią i zasobem siły roboczej. To tak jakbyśmy my mówili że jesteśmy potęgą handlową bo mamy od chuya Biedronek, Lidlów i Auchanów

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: A co powiesz o Technologi 5G Huaweia.
   Chiny coś tam patentują, są jeszcze za krajami rozwiniętymi, ale to się zmienia.
   Dlatego USA tak się boi Huawei.

   Tutaj ciekawy artykuł:
   https://chinapower.csis.org/patents/

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: Dlatego Chiny chcą przejąć Tajwan.

  •  

   pokaż komentarz

   @trzeciodkonca: Patenty mają chuja, a nie znaczenie. Większość z tego to jakieś znaki towarowe, w większości na rynek lokalny. Nikt już nie patentuje rozwiązań technicznych.

   Huawei jest silny u siebie, a nie u nas. I to nie jest technologia, to jest standard. Technologia to technika produkcji, z którą Chińczycy mają zajebisty problem. Ten standard opracowano jakieś 10 lat temu w USA. Teraz po prostu zaczęto produkować urządzenia spełniające tę normę.

   To coś jak normy emisji Euro. Już dawno mamy opracowane normy Euro 7 i pracujemy nad Euro 8, a nikt się tym jakoś nie jara specjalnie, bo producenci się tym zajmą dopiero za kilka lat. Ale na Wykopie masz do czynienia z bandą technicznych analfabetów, którzy nie wiedzą nawet, nad czym się spuszczają.

   @1realista1: No i jak to niby zrobią? Wjadą tam czołgami? Chciałbym to zobaczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: Przehandlują za coś z USA i po prostu sobie wezmą. Nie wiem czy słyszałeś jakieś przemówienie Xi Jinpinga ale on często wspomina o zjednoczeniu Chin a do tego potrzebuje Hongkongu i Tajwanu. Jak zdobędą Tajwan to będą mieli technologię.

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: Podalem Ci przyklad. DJI dominuje rynek dronow.

  •  

   pokaż komentarz

   Chińczycy nie potrafią produkować ani silników odrzutowych, ani turbin, ani w zasadzie niczego bardziej skomplikowanego od grabi
   @multikonto69: Tylko że opracowali 5G które już w więkdzych miastach działa, w oparciu o to rozwijają SI i AI. Ich szybkie koleje biją na głowę inne rozwoązania. Mają najnowszy system bankowy. Tam byle baba na targowisku ma tabliczkę z kodem QR.

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: Powiem krótko w dupie byłeś, gówno widziałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix: A to prawda.Na rynku konsumenckim dronów DJI jest właściwie monopolistom.Gopro wycofał Karmę choć produkuje kultowe już kamery.

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69:

   Poza tym już dawno nie patentuje się rozwiązań technicznych. Najczęściej się rejestruje znaki towarowe i koniec. Czasami wzornictwo się jeszcze patentuje, Apple chyba najbardziej z tego słynie. Ale już nie znajdziesz ani jednego technicznego patentu od takiego Apple.

   Co Ty pitolisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Https://www.patentlyapple.com/patently-apple/patents-granted/

  •  

   pokaż komentarz

   @skrzypi87: To nie są patenty techniczne. To są jakieś koncepty z p$$%y. Tak samo jak opatentowali aparat, który ma się znaleźć w obwódce ekranu. No, fajnie, ale to jest patent wzorniczy, a nie techniczny.

   Nie znajdziesz żadnego nowoczesnego patentu technicznego, bo to tak naprawdę blokuje rozwój, a konkurencji podaje rozwiązania na tacy. Nie znajdziesz żadnego papierka, który mówi o obróbce aluminium, albo stali. Ostatni patent tego rodzaju ktoś zgłosił w latach 40. i to był tzw. Pidgeon process. Albo jakiś j%#?ny zderzak Łągiewki, opatentowany w UK w latach 60. VW? Ford? Błagam. Toyota ostatnio wyskoczyła z konceptami latających aut. I na tym się skończyło.

   Mogliby się bawić w patentowanie swoich procesorów, ale tego nie zrobią, bo mają jedynie licencję na ich produkcję od ARM XD

  •  

   pokaż komentarz

   @skrzypi87: Tu masz patent chemiczny i to nawet nie na proces, bo tego procesu jeszcze nie ma XD Przeciętny polski doktorant chemii wysrywa dwadzieścia takich patentów rocznie.

   DIOXAZOLONES AND NITRILE SULFITES AS ELECTROLYTE ADDITIVES FOR LITHIUM-ION BATTERIES

   A w Polsce patentuje się kompozyty w osnowie tytanu, taka moda jest teraz na to. I ch%$ z tego wynika.

   Szkoda, że nie opatentowali technik produkcji tego elektrolitu. Mówię o patentach technicznych. Zajrzyj sobie na Polon, to tam zobaczysz miliard takich patentów.

   Jedyny patent techniczny, który opatentowano w ciągu ostatnich 50 lat, to było opatentowanie OLED, razem z procesem. Dlatego teraz takim problemem jest produkcja tego chujstwa, a cena głupiego zegarka z tym ekranikiem rośnie czterokrotnie w stosunku do LCD.

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: to jakie cechy wg ciebie ma mieć patent, żeby był techniczny?
   Śmieszny Emdrive (chociaż nie działa) ma patent. Nanoroboty mają patenty, komputery kwantowe. Ale niech Ci będzie: nikt już nie składa patentów "technicznych" ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @skrzypi87: Jeśli mówimy o czymś takim, co zaprezentowałeś, to fajnie by było podać jakiś proces, a nie patent, który będzie najpewniej martwy w większości krajów świata.

   Jak np. Pidgeon process, o którym wspomniałem wcześniej.

   Jak na złość nikt nie chce patentować np. konstrukcji zamka w broni, albo konstrukcji silnika. Zawsze patentuje się jakieś chujstwo, jak np. kaliber.

   Nikt nie patentuje techniki, bo taki patent o kant dupy można rozbić. Ostatnio widziałem genialny patent na rowerową przekładnie pasową z mimośrodem. Zajebisty, k%!@a, na pewno znajdzie się wielu chętnych na coś takiego. Ale to był prawdziwy patent techniczny, w którym sformułowano konstrukcję, jej elementy składowe, kinematykę i tak dalej.

   Kiedyś ktoś próbował opatentować ujemne sprzężenie zwrotne z obwodem dla WO. I to byłby prawdziwy patent techniczny, ale w urzędzie typowi odmówiono.

   Z racji, że "opensource" w praktyce nie działa, nikt nie patentuje techniki, bo to podanie procesu, konstrukcji, obwodu, jak na talerzu. Znajdź mi patent na dowolny proces. Np. proces azotowania stali. Nie znajdziesz, nie ma chuja. Znajdziesz jedynie jakieś ogólniki, ale nikt Ci nie poda temperatury oraz ciśnienia. Może dowiesz się, jakiego czynnika się używa, bo to żadna tajemnica. Znajdź mi jakikolwiek patent dotyczący produkcji wirników sprężarek. Albo jakikolwiek patent, który poda wymiary takiej sprężarki. Powodzenia.

   k%!@a, zastanów się. Weź nawet ten patent od Tesli i zadaj sobie pytanie, czy jest tam w ogóle cokolwiek napisane. Cokolwiek, co umożliwi Ci produkcję, albo chociaż cokolwiek, co pozwoli Ci stwierdzić, jak taka bateria ma działać. Podpowiem - to jest wodolejstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: no to patent technologiczny czy patent procesu technologicznego?

   Grafen?

  •  

   pokaż komentarz

   @skrzypi87: No i do czego to zaprowadziło? Donikąd. Bo nikt tego gówna nie rozwijał, aż samo jebło. Tak działają patenty.

   To może wejdziemy w niebieski laser? I porównamy polski patent z zamkniętym i nieopatentowanym procesem Sony?

   A technologia to jest proces.

 •  

  pokaż komentarz

  Eksperci mówią zatem, że UE powinna pozwolić na swobodny wykup spółek strategicznych, bo wolny rynek. W do tego oczywiście powinny być niskie podatki, a w zamian UE powinna ponosić koszty badań podstawowych i próbować kontrolować czy ktoś wałków nie robi.

  •  

   pokaż komentarz

   Eksperci mówią zatem,

   @koziolek666: a politycy-socjaliści mówią: tym razem na pewno się uda...

  •  

   pokaż komentarz

   @koziolek666: @Nieszkodnik:

   Eksperci
   ciekawe określenie na słowo lobbysta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Europa nie wygra z Chinami i USA?

   @koziolek666: Pytajnik w tytule całkowicie zbędny.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu:
   Nie musi wygrywać starczy że się za nimi utrzyma. USA może samo zejść z piedestału Europa ma wszelakie wskaźniki wskazujące na możliwości. Jest relatywnie samodzielna technologicznie ma zasoby ludzkie i jeszcze finansowe brakuje trochę pewnych naturalnych bo to kontynent najdłużej eksploatowany ale jak się dogadać z Kanadą czy Australią to tam jest prawie wszystko. ma w końcu odpowiednią powierzchnie i kształt pozwalający kontrolować pewne szlaki. Konkurentem dla Europy jest Rosja. Z chinami i USA może spokojnie czekać na rozwój wydarzeń.
   Popatrzcie na USA i Rosje ile osiągnęli na drenażu technologicznym Niemiec po wojnie. Rosjanie skończyli wcześniej bo im się system zawalił wraz ze zużyciem tego co z Niemiec wywieźli. USA miało podstawy technologiczne i byli wstanie ciągnąc dalej szczeŋolnie tam gdzie Niemcy wychowali następców. Popatrzcie na rozwój USA w zakresie kosmosu czy lotnictwa nie wywieźli inżynierów samochodowych i jak spojrzeć na ramę samochodu made in USA z przed II wojny i części z lat 80tych to to były w gruncie rzeczy prawie identyczne ramy. Gdzie Europa miała strefy bezpiecznego zgniotu poduszki pasy i tak dalej tam to wszystko szło opornie ale i tak niemieckie auto było tym luksusowym.

  •  

   pokaż komentarz

   W do tego oczywiście powinny być niskie podatki,

   @koziolek666: W artykule nie ma mowy o niskich podatkach.

   Eksperci mówią zatem, że UE powinna pozwolić na swobodny wykup spółek strategicznych, bo wolny rynek.

   Monopol europejskiej korporacji jest groźniejszy od wykupienia kilku spółek.

  •  

   pokaż komentarz

   @PastaZeSzczypiorku: usa bylo potega przemyslowa lata przed 2ws. Niby dlaczego wygrali bex problem7 z uprzemyslowikna japonua, produkujac masowo lotniskowce? Zyjesz mitami.

  •  

   pokaż komentarz

   @PastaZeSzczypiorku: tak naprawdę to ZSRR miało większe sukcesy i szybsze, USA wygrało ładowaniem na księżycu i wielka propaganda ale wszystkie poprzednie pierwsze rzeczy w kosmosie były ruskie.
   Plus ruscy wywieźli naukowców mniej niż USA z Niemiec

  •  

   pokaż komentarz

   @mibmib2: USA często dążyła do wmieszania się w wojnę nie na jej terenie. Bo to powoduje akceptowalne przez społeczeństwo wydatki na pewne cele. To nie budowa lotniskowców rozbudowała przemysł USA a prostych statków do konwojów. W momencie wybuchu drugiej wojny USA nie miała ani lotnictwa ani solidnej armii ani wyposażenia dla nich. A największym problemem była dla nich obawa o inwazje Kanady. W zasadzie po Pearl Harbor gdzie już było o wiele lepiej obawiano się ze japoński desant na zachodnie wybrzeże jak wejdzie to zanim pierwszy opór mu stawią dojdzie do środka kontynentu. Film 1941 z 1979 to komedia ale to jest parodia paranoi (wcale nie pozbawionej wielkiego sensu tylko przesadzonej) jaką wtedy mieli w USA.

 •  

  pokaż komentarz

  Pan ekspert pisze, że nie powinni wybierać strategicznych branż, ale za to finansować badania podstawowe... które pomogą całym branżom. Teraz zagadka logiczna - które badania podstawowe i którym branżom? Może ze wszystkich branż zastanówmy się, które są dla nas ważne... i nazwijmy je „strategicznymi” po to byśmy wiedzieli które badania podstawowe wspierać. Ot... taka trudna logika.

  •  

   pokaż komentarz

   @quebec4: Jedyne co mi przychodzi do głowy odnośnie tych "badań podstawowych" to badanie suplementów diety.

   Firmom nie opłaca się sprawdzać czy zażywanie jakiegoś składnika przez 10 lat, zmniejsza szanse zachorowanie na chorobę Y. No chyba że da się ten składnik opatentować.

 •  

  pokaż komentarz

  Sprawa jest prosta. Niemcy i Francja roszczą sobie prawa do bycia siła napędową Europy, a takie Chiny czy Stany zjadają je na śniadanie. Motoryzacja w Europie upadnie i wtedy Niemcy mają przesrane. Niemiaszek musi zrozumieć, że sąsiedzi muszą się wzbogacić, a rola musi być rozłożona na wszystkich członków, jeśli ma być konkurencyjna. Ale widać, że mentalność Niemców jest wciąż z czasów wojny. Gromadzą kapitał, aby z czym za chwilę wyskoczyć? Kolejną wojną? Bez sensu. W tym wszystkim jeszcze żydzi i ruskie psują krwi, ale do niczego się nie nadają, bo ich działania z założenia są zawsze destruktywne.

 •  

  pokaż komentarz

  "rynek zrobi to lepiej"
  Co za ciężka bzdura na poziomie "to nie był prawdziwy komunizm"