•  

  pokaż komentarz

  Ah. Miałem coś napisać o Polsce ale szkoda strzępić ryja... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @pigularz: Lepiej nie tracić czasu na strzępienie, a na znalezienie sposobu jak zacząć działać w temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @SoundOfViolence: to proste, wystarczy "ekologiczne przepierdzielenie". jeszcze wyjaśnienie czym jest myślozbrodnia, a dwójmyślenie https://mirrorace.com/m/embed/4iNTh/

  •  

   pokaż komentarz

   @pigularz: Mi nie szkoda, bo akurat jest o czym. W Polsce, mimo, że mieliśmy falstart przez indolencję, ignorancję i brak jaj do zmian na stołkach (wyssaną z mlekiem matki), to się zmienia.

   1) KDPW pod koniec 2019 roku uruchomiło produkcyjnie jedną z pierwszych na świecie (nie mam danych z całego świata..) platformę do organizowania głosowań na walnych zgromadzeniach członków spółek akcyjnych. Produkcyjnie = każda firma z "S.A." w nazwie (nie tylko te na rynku publicznym GPW) może zorganizować głosowanie wykorzystujące blockchain (prywatny, ale na takie potrzeby on jest), który zagwarantuje trwałość i niezmienialność zapisu.

   2) Przynajmniej kilka firm oraz grupa robocza przy Ministerstwie Cyfryzacji zajmuje się problemem tokenizacji aktywów i w ciągu nawet roku może się okazać, że mamy nie tylko możliwość techniczną ale i prawną - na razie tylko Prosta Spółka Akcyjna, która miała wejść w życie w marcu 2020, wejdzie rok później, dopuszcza przechowanie akcji w rejestrach rozproszonych, ale może się to zmieni wraz z zaangażowaniem w rozwój technologii głównych graczy.

 •  

  pokaż komentarz

  No ok, wykorzystują technologie blockchain (pewnie stworzyli swój) niczym nie powiązany z BTC i innymi ale zaraz pewnie będzie jazda w górę na spekulacji tych walut bo pojawiło się hasło blockchain. To tak jak na starupy wchidziły pizzernie podczas boomu krypto i wystarczyło tylko hasło że będzie można zamawiać pizzę przez appke z blockchain i już wielomilionowe fundusze się sypały od 'inwestorów' którzy nie mają pojęcia co to jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @sirdam: I co z tego? Ty na tym straciłeś/zarobiłeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @sirdam: To nie tak, to nie jest coin. Blockchain to forma potwierdzenia własności (w tym jej zmiany - transkacji). W obecnym systemie rolę blockchainu pełni np. bank, który jako strona trzecia transakcji poświadcza jej prawdziwość - Ty przelewasz koledze pieniądze, a bank jest "notariuszem" tej transakcji - potwierdza, że tobie ubyło, a koledze przybyło. Blockchain działa bez strony trzeciej. Użytkownik blockachinu niejako wysyła wiadomość do wszystkich użytkowników blockchainu "dzień dobry, przelewam 5 zł użytkownikowi z nr portfela X", pozostali uczesnicy blockchainu "zapisują" ten fakt i jest on nieodwracalny - nie potrzebujesz banku w postaci notariusza, ponieważ fakt przelania okreslonej sumy pieniędzy jest odnotowany przez wszystkich innych uczestników chaina i jest niepodważalny. Tak samo możesz przesyłać papiery wartościowe, "towar" jest wtórny.

 •  

  pokaż komentarz

  nareszcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  U nas też "robią".
  Był przetarg i "ktoś" wygrał i miał w 2019 zrobić tokenizację. Ale się nie udało jak widać...( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Więc jest jak z samochodem elektrycznym...

 •  

  pokaż komentarz

  U nas też chcą taką giełdę robić. Ale projekt jest od chyba dwóch lat w powijakach. Zapewne przez prawodawstwo.