•  

  pokaż komentarz

  To chyba znacząca różnica wydać ta kasę na modernizacje kolei niż pompować propagandowa tube pisu, która z publiczna telewizja oprócz nazwy dawno nie ma nic wspólnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Inne porownanie: kazdy szpital w Polsce moglby dostac 2 miliony.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Wystarczyło by na kilka dni funkcjonowania (╯︵╰,)

  •  

   pokaż komentarz

   @grzylen: Lub potrzebny sprzet medyczny. Z tego co pamietam WOSP tyle nie nazbieral sumarycznie, a ich sprzet jest w kazdym szpitalu... (uratowal np. zycie mojemu synkowi)

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: i mojej babci! Dziękuję wośp za inkubatory!

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Nie sprzęt, tylko lekarz, który go obsługuje. A tego WOŚP nie opłaca.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Śmiem twierdzić ze koszty sprzętu w finansowaniu szpitali to jednak mały procent. Przykładowy szpital jaki znalazłem akurat we Wrocławiu miał budżet 250 mln na rok - więc 2 mln wystarcza na prawie 4 dni

  •  

   pokaż komentarz

   Śmiem twierdzić ze koszty sprzętu w finansowaniu szpitali to jednak mały procent.

   @grzylen: no to dlatego są dramatyczne braki w narzedziach, a większość sal operacyjnych pamięta gierka?

  •  

   pokaż komentarz

   @grzylen: zawsze to 4 dni pomagania ludziom w calej Polsce zamiast roku piertolenia bzdur przy akompaniamencie Zenka :)

  •  

   pokaż komentarz

   @su1ik: nie wiem, ja się nie orientuje w tym jak się zarządza szpitalami. Ja tylko napisałem że 2 mln zł dla średniego szpitala to kropla w morzu potrzeb.

   Ale żeśmy odpłynęli od tematu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: Chodzi o sprzet do schaladzania noworodkow po niedotlenieniu, zakupiony przez WOSP - jedyna opcja ratujaca zycie, ktorej w polskich szpitalach nie bylo. Nie wiem w jakim celu powtarzasz formulki TVP, nie umniejszam roli lekarza, ale bez sprzetu dziecko by zmarlo, a obsluga sprzetu nie wymaga od lekarzy specjalnych umiejetnosci.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Każdy szpital powinien zacząć od zapanowania nad tym czym dysponuje, z racji na pracę jestem często w szpitalach i niestety widzę kompletny brak organizacji i marnotrawstwo kasy na każdym kroku. Oczywiście jestem za tym żeby dostali więcej, pod warunkiem, że będą sensownie tym zarządzać.

  •  

   pokaż komentarz

   @voytazz: Wiadomo, ale niezaleznie od tego, otwiera sie zupelnie nowy rozdzial tragedii, gdy brakuje podstawowego sprzetu ratujacego zycie.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Bla bla bla, twierdziłem to samo na długo zanim tvp zaczęło umniejszać zamiast promować WOŚP i Owsiaka. Dalej patrz na sprawę 0-1, my albo oni

   edit.

   a obsluga sprzetu nie wymaga od lekarzy specjalnych umiejetnosci.

   No to oddaj dziecko pod opiekę mnie w szpitalu, przecież to nie wymaga specjalnych umiejętności, co Ty chrzanisz...

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: Zastosuje logike malego Jasia (na poziomie 6 klasy)

   Lekarze sa? Sa
   Sprzet jest? Nie ma
   Dziecko umiera...

   Lekarze sa? Sa
   Dostarczamy sprzet...
   Dziecko zyje.

   Dzieki jakiemu wydarzeniu dziecko przezylo? Co bylo kluczowe?

  •  

   pokaż komentarz

   @grzylen spółka w której pracuję, wydała w tamtym roku 5,5 mln zł na eksploatacje sprzętu ( przeglądy, naprawy) w dwóch szpitalach. A ile wydaliśmy na zakupy... Zdecydowanie więcej. W ciągu roku! 2 mln to nic, niestety... :)

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: na pewno nie gówniane założenie, które mówi, że sprzętu by nie było, gdyby nie WOŚP.

   Zastanów się, skoro Owsiak w przyszłym roku kupuje jakieś pompy insulinowe, to po co nfz ma je kupować, jak w czerwcu dostanie za friko? I tak samo ja nie mogę z całą pewnością stwierdzić, że ta konkretna maszyna by była, jak i Ty nie możesz z całą pewnością powiedzieć, że bez Owsiaka by jej nie było. Czysta gdybologia, ale z naszej dwójki to Ty uznajesz jedną z dwóch opcji za pewnik.

   Jedyna rzecz, której umniejszać się nie powinno to wszelakie szkolenia, edukacja i promowanie np. zasad pierwszej pomocy. Tego nikt by społecznie nie robił i to rzeczywiście w jakimś stopniu wypełnia niezagospodarowaną niszę. Cała reszta gadania o zbawiennym wpływie WOŚPu na polską służbę zdrowia to zwykła propaganda sukcesu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Widmo1234: PiS produkjcą tego Zenka to docenił inteligencję swojego elektoratu... Pewnie badania przeprowadzili jeszcze. Domyślałem, się że większość to prac --> TV --> spanie, powtórka następnego dnia a w niedziele koscióek ¯\_(ツ)_/¯. I tylko czekają, aż rząd da 'ze swoich' ( ͡º ͜ʖ͡º). IQ pewnie poniżej 80...

  •  

   pokaż komentarz

   @giku: Owsiak najlepsze co mógłby teraz zrobić, to wycofać się z wchodzenia w kompetencje nfz - ucina wtedy wszelkie dyskusje czy pomaga, czy nie pomaga i zająć się czymś, czego nfz nie robi - czyli przykładowe powszechne szkolenia czy kupno tych automatów do reanimacji, które czasem wiszą w miejscach publicznych.

   Wtedy jednoznacznie jest rozdzielenie - nfz jest w pełni odpowiedzialny za swoje, a nam nikt nie umniejsza naszej roboty, bo nie wchodzimy w czyjeś role.

   No ale wtedy nie można wprowadzać narracji "daj do puszki, bo szpitale padno"

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: Kompletnie nie rozumiem takiej oceny sytuacji.. jest dla mnie paranoiczna i trudno nie doszukac sie w niej jakiejs zlej woli..

   NFZ nie kupuje sprzetu, ludzie umieraja.
   Owsiak "wchodzi w kompetencje NFZ", kupujac sprzet, ludzie zyja.

   Ktos policzyl, ze dotychczasowe "wchodzenie w kompetencje" uratowalo 900 noworodkow. (chodzi o sprzet niezbedny do przezycia, ktorego NFZ nigdy nie kupil i nie kupuje - np. cool capy ).

   Owsiak nie byl w stanie zmienic rzadu, NFZ i ich praktyk, wiec ratowal zycie (bo jak to inaczej nazwac) w jedyny i najlepszy sposob w jaki mogl to zrobic. Nadal nie ma jachtu i nie jezdzi Bentleyem, czego mu zycze.

   Gdyby Owsiak poszedl za twoja "rada"....

  •  

   pokaż komentarz

   @giku:

   jest dla mnie paranoiczna i trudno nie doszukac sie w niej jakiejs zlej woli..

   Paranoiczne są prędzej Twoje skrajne założenia, kiedy zmiennych jest tak wiele, że cokolwiek nie powiesz, to po prostu gdybanie.

   NFZ nie kupuje sprzetu, ludzie umieraja.
   Owsiak "wchodzi w kompetencje NFZ", kupujac sprzet, ludzie zyja.


   Czyli co, bez tego sprzętu mieliśmy kolejki do kostnicy? Czy może teraz ludzie przestali umierać? I dlaczego zakładasz, że bez Owsiakowego sprzętu, nie byłoby tego z nfz? WOŚP ma już monopol na zaopatrywanie szpitali, że bez tego nie ma niczego innego?

   To pierwszy przykład Twojego założenia pewnych rzeczy, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Wymyślasz skrajne przypadki i próbujesz zasugerować, że tak jest wszędzie.

   Ktos policzyl, ze dotychczasowe "wchodzenie w kompetencje" uratowalo 900 noworodkow. (chodzi o sprzet niezbedny do przezycia, ktorego NFZ nigdy nie kupil i nie kupuje - np. cool capy ).

   No to wchodził w kompetencje, czy kupił sprzęt, do ktorego NFZ nigdy nie dokładal ręki?

   Owsiak nie byl w stanie zmienic rzadu,

   Ale od kilku lat usilnie próbuje, stając po jednej ze stron. To był moment jak przestałem go traktować jako postać pozytywną. I wiesz co? Ta jego przemiana była akurat wtedy, jak zmieniła się władza i przestała mu niektóre rzeczy ułatwiać. I pisząc "ułatwiać" nie mam na myśli rzucania kłód pod nogi, tylko przestanie tolerowania rzeczy, które teoretycznie zawsze powinien robić, tylko przymykało się na to oczy (chociażby zasady bezpieczeństwa imprez masowych na woodstocku, cała reszta festiwali musi je spełniać, tylko woodstock był pobłażany)

   NFZ i ich praktyk

   Paradoksalnie (ale to nie jest jakikolwiek zarzut czy sugerowanie złych intencji, bo tego nie dało się przewidzieć; bardziej wniosek z obserwacji) WOŚP pogłębia patologię w NFZ - po co mają inwestować w coś, co mają psi obowiązek robić, skoro "Owsiak da za rok za free"?

   wiec ratowal zycie (bo jak to inaczej nazwac) w jedyny i najlepszy sposob w jaki mogl to zrobic.

   Nie wiem, nie siedzę w jego głowie, więc nie potrafię stwierdzić jakie są rzeczywiste przesłanki. Faktem natomiast jest to, że stwierdzenie "mam pensję 10 tys z fundacji" jest co najmniej niedopowiedzeniem, zważywszy na fakt, że Złoty Melon obsługuje fundację (a w przeciwieństwie do niej, jest zwykłą, komercyjną firmą). Kto jest w KRS wpisany jako prezes zarządu - możesz sobie sam sprawdzić.

   I żeby nie było, ja mam w dupie czy stan jego konta na tym całym interesie wzrasta w tempie 150 000 tys/rocznie, czy 1,5 mln/rocznie - niech jedynie mówi o sobie kompletnie albo wcale, a nie zdawkowo.

   Nadal nie ma jachtu i nie jezdzi Bentleyem, czego mu zycze.

   Tego nie robi na pokaz, to fakt. Ale taki jesteś pewien, że poza mieszkaniem, którym się chwali, nie ma jakichś nieruchomości? Ziemi? Czegokolwiek, czego tak łatwo nie widać? Znowu zrobiłeś skrajne założenie, bez jakiejkolwiek podstawy.

   Gdyby Owsiak poszedl za twoja "rada"....

   To nie jesteś w stanie stwierdzić, co by było. Gdyby automaty do reanimacji były na każdym rogu, być może wzrosłaby przeżywalność wypadków, gdzie kluczowy czas dojazdu karetki, ludzie wykorzystywaliby na podtrzymanie życia, czego po prostu nie umieją robić?

   Być może zainwestowałby w profesjonalne domy pomocy dla starszych osób tak, że w tym kraju nikt o niedołężność nie musiałby się martwić?

   Ja nie wiem. Studzę tylko Twój hurraoptymizm spowodowany tym, że Twoje dziecko korzystało ze sprzętu z serduszkiem, więc z klapkami na oczach nie potrafisz spojrzeć na sprawę chłodno.

   A zauważ, że w moim poście nie ma ani odrobiny hejtu. Każdy argument jest spójny z całością, a jak czegoś nie jestem pewien, to w przeciwieństwie do Ciebie nie piszę, że "tak jest", tylko zaznaczam, że to gdybanie.

  •  

   pokaż komentarz

   Wystarczyło by na kilka dni funkcjonowania (╯︵╰,)

   @grzylen:
   Wiesz co - wolałbym żeby KAŻDY szpital w Polsce miał zapewnione nawet kilka dni sprawnego funkcjonowania bez zadłużania się niż żeby ta kasa szła na finansowanie informacji z których mogę się dowiedzieć, że Niemcy zazdroszczą nam infrastruktury drogowej ¯\_(ツ)_/¯
   Myślę, że te kilka dni normalnego funkcjonowania szpitali przełożyłoby się w skali całego kraju na bardzo wiele osób którym można uratować życie lub zdrowie.

  •  

   pokaż komentarz

   Przykładowy szpital jaki znalazłem akurat we Wrocławiu miał budżet 250 mln na rok - więc 2 mln wystarcza na prawie 4 dni

   @grzylen:
   Lub zatrudnienie na cały etat kliku specjalistów wysokiej klasy na cały rok ¯\_(ツ)_/¯
   Dyrektor KAŻDEGO szpitala w Polsce za dodatkowe 2 mln zł rocznie w swoim budżecie klaskałby uszami z radości, ale teraz przynajmniej z pięknego studia w TVP może się dowiedzieć że cały świat zazdrości nam wspaniałej służby zdrowia.

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: Ale sie rozpisales, a sprawa jest banalnie prosta.

   Z WOSP: 900 noworodkow zyje.
   Bez WOSP: 900 noworodkow niezyje.

   Jakie ma znaczenie sympatia i intencje Owsiaka? Chodzi o sama akcje, ktora zaistniala i uratowala tysiace istnien.

   Mam nadzieje, ze jezeli ktos cie kiedys napadnie, ktos cie obroni, drugi ci pomoze, to nie skrytykujesz ich za to, ze wchodza w kompetencje policji i sluzby zdrowia.

  •  

   pokaż komentarz

   @giku:

   Ale sie rozpisales, a sprawa jest banalnie prosta.

   Prości ludzie tkwią sobie szczęśliwie we własnych, ograniczonych światach.

   Twoja sprawa, patrz na świat dalej w różowych okularach

  •  

   pokaż komentarz

   Źródła finansowania mediów publicznych w Europie . Niemcy (blisko 9 mld euro), Wielka Brytania (7,5 mld), Francja (3,8 mld) i Włochy (2,6 mld) to nadawcy publiczni o najwyższych dochodach. Dochody większe niż Polska uzyskują nadawcy publiczni w krajach „starej” Europy i Skandynawii oraz Turcji,

   https://satkurier.pl/news/97982/zrodla-finansowania-mediow-publicznych-w-europie.html

   źródło: 18468.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @USB48V: tak jak 100 obwodnic i inne bajki

 •  

  pokaż komentarz

  Nazywajmy rzeczy po imieniu, PIS ukradł te 2mld z budżetu i wydał w na swoją kampanię wyborczą. Bo tym właśnie jest TVP, w 100% zajmują się promocją PIS i szkalowaniem opozycji.
  Wg prawa PIS nie powinien dostawać na ten cel nic poza subwencjami, ale wymyślił sobie jak to prawo ominąć przekształcając telewizję publiczną w jeden wielki spot wyborczy swojej partii.

 •  

  pokaż komentarz

  Wiecie tak btw. kto kręcił w DGP/Forsalu największą imbę na pendolino, np. tutaj https://forsal.pl/artykuly/805439,przytarty-nos-pendolino-podczas-testow-nowoczesny-pociag-nie-zmiescil-sie-na-torach.html ? Pan szanowny Konrad Majszyk. Wiecie gdzie teraz on jest? W Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Na stanowisku Dyrektora do spraw komunikacji i PR. https://cpk.pl/pl/dla-mediow

  •  

   pokaż komentarz

   @arct2: CPK, następa po EJ1 spółka która nie zarabia tylko utrzymuje zarząd i pracownikow. Chwała wielgiej bolzcge!!

  •  

   pokaż komentarz

   @arct2:
   Złość we mnie narasta jak czytam takie wieści.
   PiS to chyba największy rak jeśli chodzi o polską politykę. Najbardziej zakłamana i pełne hipokryzji partia. Wizerunkowo kreują się na pobożnych, cnotliwych, oddanych tylko interesowi narodu a pod tym pompowanym wizerunkiem banda bezwzględnych cynicznych karierowiczów żerujących na wartościach które są ważne dla bardzo dużej części społeczeństwa.
   Już chyba narodowców bardziej szanuję - mimo że kompletnie nie zgadzam się z ich wizją państwa. Ale przynajmniej oni nie kryją się z tym, że ich wizja ustroju państwa jest w mniejszym lub większym stopniu oparta o faszyzm. Nie zgadzam się z nimi kompletnie, nie lubię - ale szanuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84: Jak rozumiem za narodowców uznajesz Konfederację? Co takiego w ich wizji państwa jest faszystowskiego? Serio pytam

  •  

   pokaż komentarz

   największy rak

   @tomski84: ale mordę sobie pięknie PSLem wycierali i wycierają mimo, że jak w PSLu ktoś robił 1/100 tych wałków co oni, to jak wyciekło do mediów to znikał. Wot kultura i przyzwoitość nastała wraz z PiSem :) Zaczynam się przychylać do tego, co napisał Ryży w tych swoich dziennikach - że system PiSu zawali się pod ciężarem własnych wypaczeń

  •  

   pokaż komentarz

   Jak rozumiem za narodowców uznajesz Konfederację?
   @Omenu:
   Narodowcy są częścią konfederacji, ale ciężko uznać całą konfederację za narodowców.

   Co takiego w ich wizji państwa jest faszystowskiego? Serio pytam
   Kogo masz na myśli mówiąc "ich"? Konfederację czy narodowców będących częścią konfederacji?
   Jeśli narodowców - no to wystarczy spojrzeć na ich deklaracje programowe i ideowe. Nie oszukujmy się - jest to niemalże kalka faszystowskich ruchów z pierwszej połowy XX wieku. Z ich punktu widzenia najważniejszy jest jednolity naród, z silną tożsamością narodową, ślepo realizujący ich wizję, regresywnego państwa bez miejsca na indywidualizm. Jednostka się nie liczy, liczy się naród jako jakiś mityczny monolit ze wspólnym ujednoliconym celem.
   Wizja może i dobra w społeczeństwach plemiennych. Dużo jeszcze w nas zostało z mentalności plemiennej dlatego tak łatwo niektórzy chłoną ich dyrdymały, które są oderwane tak bardzo jak tylko się da od współczesnego, zinformatyzowanego świata gdzie wymiana informacji niezależnie od miejsca w którym się znajdujesz trwa dosłownie sekundy. Takie myślenie we współczesnym świecie globalnej wymiany, towarów, usług czy przepływu i mieszania się ludności jest skazane w dłuższej perspektywie na klęskę. Granice zamkniesz żeby społeczeństwo było jednolite? Zmusisz imigrantów do porzucenia własnych planów, marzeń czy celów na rzecz jakiegoś mitycznego celu narodowego który sprowadza się do regresu? Jak oni sobie wyobrażają cały świat działający w myśl takich idei? Czy polak który wyjeżdża pracować powiedzmy do UK również ma z miejsca stać się wyznawcą brytyjskich idei, ślepym poddanym królowej, nosić melonik z Union Flag? Krótkowzroczność takiego myślenia jakie reprezentują narodowcy jest wręcz porażająca. Ale mimo tego że absolutnie się z ich ideami nie zgadzam - to tak jak napisałem wcześniej - szanuję. Bo specjalnie się z tym nie kryją i nie udają kogoś kim nie są. Zresztą Bosak nieraz w subtelny sposób sugerował że bardzo bliskie sa mu faszystowskie poglądy. Zresztą nie tak dawno - na twitterze czy facebooku udostępnił z uśmieszkiem swój wynik jakiegoś testu on-line poglądów politycznych z którego wynikało, że ma poglądy faszystowskie.
   Jeśli resztę konfederacji - to ciężko oceniać ten zlepek osobistości. Monarchiści, zwolennicy systemu feudalnego, autokraci - no generalnie jedyną wspólną ideą która łączy członków konfederacji jest niechęć do demokracji jako takiej. Różnią się tylko pomysłem na to, czym demokrację zastąpić.
   Ciskają na lewo i prawo anegdotycznymi argumentami mającymi na celu ośmieszyć jakieś cechy demokracji, tylko że nie podają recepty na te problemy. Chwytliwe są argumenty Korwina o tym, że "chłop pańszczyźniany płacił mniej podatków niż współczesny wolny człowiek" - no fajnie, tylko co taki chłop miał zapewnione poza łaskawie danymi przez pana skrawkiem ziemi do uprawy i hodowli zwierząt - tak aby z głodu nie zdechł. Edukacja, służba, zdrowia, możliwość podróżowania, możliwość dochodzenie swoich praw, możliwość podejmowania samodzielnych decyzji o swoim życiu - zero. Byli poddanymi woli swojego Pana.
   Ciężko takie podejście nazwać faszyzmem. Jest to już absolutny regres społeczeństwa do czasów feudalnych.

 •  

  pokaż komentarz

  I gdzie są w tej chwili ci wszyscy zwolennicy symetryzmu "PIS PO jedno zło"? Dlaczego nikt z afer rządu Tuska nie został rozliczony? Można by podsumować to tak, że jeśli wtedy byliśmy na kolanach, to teraz leżymy twarzą w kale z pisowskim butem na plecach. Ten kraj jeszcze długo będzie wspominał to, co robił PIS. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  I wcale nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem PO, wręcz ich swego czasu krytykowałem, ale patrząc z perspektywy w jakiej się znaleźliśmy, trzeba docenić to, że może i było średnio, ale cały czas do przodu, nawet podczas światowego kryzysu.

1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 następna