•  

  pokaż komentarz

  Słychać "kwik" w Berlinie, Paryżu i Moskwie? I bardzo dobrze! Wreszcie nie oglądamy się nie interes innych tylko własny. Choć nie przepadami za PiSem to CPK uważam za świetne posunięcie. Pozdro benc!

  •  

   pokaż komentarz

   @ZielonyGandalf taaak, CPK w tej formie to wręcz genialny pomysł ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

  •  

   pokaż komentarz

   @Big_Kahuna: następny tępak a w jakiej formie, co ci jeszcze nie pasuje? ciągle narzekanie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Big_Kahuna Ojej pisowski cpk takim zlym pomysłem...

   Powiesz baranie czy ktoś miał jakiś inny? Czy może jednak krytyka tylko dlatego że od pisu? No i jeszcze po co nam skoro w berlinie będzie, co nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @kolo81 @Crosshairs Panowie, widzę, że merytorycznie jedziecie, "tępak i baran", brawo . ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   A wiecie po co jest ten miś?

  •  

   pokaż komentarz

   @ZielonyGandalf: kwik, bo lokalna gazeta opisała co się dzieje xD

  •  

   pokaż komentarz

   @ZielonyGandalf no super posunięcie ale dla pisowskich aparatczyków, którzy już biorą sowite pensje niewiadomo za co.

  •  

   pokaż komentarz

   @Big_Kahuna: ten pomysł jest genialną inwestycją, niezależnie od opcji politycznej. Zamknięcie go stworzy hub z 30 mln ludzi w promieniu poniżej 3h jazdy pociągiem. To jeden z najlepszych stosunków na świecie. Brak konkurencyjnego międzynarodowego portu może nabić w krótkim czasie te 50mln+ co da światowe top20

  •  

   pokaż komentarz

   @Big_Kahuna: następny tępak a w jakiej formie, co ci jeszcze nie pasuje? ciągle narzekanie...

   @kolo81: @ZielonyGandalf: Choćby to jak się biorą za projekt, jedna ze spych ma iść przez Jastrzębie - przez obszar silnych szkód górniczych(działalność dwóch kopalń) - co już samo z siebie wyklucza sensowność i opłacalność tego odcinka. No chyba że pociągi będą tam max 20 czy 40 km/h jechać a tor będzie co rok remontowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Big_Kahuna: Co złego jest w CPK...popatrz jak działają lotniska w Monachium, Frankfurcie...mniejsze samoloty lecą właśnie tam i dopiero pasażerowie przesiadają się w kierunkach interkontynentalnych...co oznacza wielkie pieniądze, i inne korzyści z tego płynące. I CPK właśnie może być takim hubem na Polskę i wschodni cześć Europy co oznacza wielkie pływy do budżetu....do obsłużenia jest 180mln potencjalnych pasażerów?
   Już rozumiesz?
   Btw. Bardzo kibicuje temu projektowi...i jednocześnie wielce się zdziwię jeśli zostanie ukończony, nawet z poślizgiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Crosshairs: Projekt na miarę wielkich projektów z czasów Sanacji. Nim ktoś z PiS-owców nie ogarniających historii da mi plusa, to nadmienię, że to obelga.

  •  

   pokaż komentarz

   . I CPK właśnie może być takim hubem na Polskę i wschodni cześć Europy co oznacza wielkie pływy do budżetu....do obsłużenia jest 180mln potencjalnych pasażerów?

   @masaj: Wspominasz tylko "wielkie wielkie" bez konkretnych liczb ani nawet konkretnej analizy w stosunku do kosztów budowy i utrzymania całego projektu (części kolejowej i lotniczej). Takie typowe teoretyzowanie nie mające w niczym poparcia - w dodatku nie masz pewności czy ktoś poza państwowym tworem będzie chciał brać współudział w tym projekcie i że ludzie akurat będą chcieli się tu przesiadać.

  •  

   pokaż komentarz

   @misiagogo: Obawiam się że gdyby bylo to taką żyłą zlota to nikt by tego nie sprzedawał :)

   Nie twierdzę że to zła inwestycja. Za głupi jestem w ekonomię żeby to ocenić. Niemniej nie podniecał bym się tą sprawą zbyt mocno.

  •  

   pokaż komentarz

   @masaj: huby nie obsluguja "mniejszych samolotow". Generalnke z hubow korzystaja normalne linie lotnicze, przeciwienstwie do tanich ktore funkcjonauja w systemie ponit-to-point
   Hub funkcjonuje w syatemie gwiazdy - szprych, ktore okreslaja rozgalezienie tras w innych kierunkach

  •  

   pokaż komentarz

   @ZielonyGandalf: Ludzie nie łykajcie tych bzdur jak pelikany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Big_Kahuna: Ale co jest złego w CPK? Sam koncept budowy lotniska dużej przepustowości zaproponował Grabarczyk za czasów Tuska i rządów PO. PiS odświeżył ten projekt i dodał do jego obsługi koleje podwyższonych prędkości, które idealnie wpisują się jako ekologiczne i szybkie rozwiązanie transportu po całym kraju.

   Historia CPK za czasu rządów PO – PSL

   W połowie 2010 roku powstał raport „Koncepcja Lotniska Centralnego dla Polski – Prace analityczne”. Stwierdzał on, że dynamiczny wzrost przewozów pasażerskich w Polsce doprowadzi wkrótce do wyczerpania możliwości przewozowych Lotniska Chopina. Planowano wówczas, że do 2020 roku powstanie zupełnie nowy port lotniczy a Okęcie będzie stopniowo likwidowane. Oznacza to, że plan był bardzo podobny do realizowanego obecnie przez PiS.

   Koszt inwestycji miał wynieść 18,6 mld zł. Wówczas możliwe było pokrycie ponad jednej czwartej kwoty z funduszy Unii Europejskiej. (Obecnie nie ma takiej możliwości – podkreśla TVN24 BiS.). Część kosztów miała również zostać pokryta ze sprzedaży działek pozostałych po likwidacji Okęcia. Wartość tych nieruchomości szacowano wtedy na 5 mld zł.

   Podobnie jak obecny, ówczesny plan zakładał budowę nowego portu lotniczego w okolicach skrzyżowania autostrad A1 i A2 w pobliżu linii kolejowej łączącej Warszawę z Łodzią, Poznaniem i Wrocławiem. Różnice stanowił za to wielkość projektu. Gdyby ówczesny plan został zrealizowany, liczba pasażerów obsługiwanych w ciągu roku na nowym miejscu wynosiłaby 30 – 35 milionów.

   Jak pisze TVN24 BiS, ówczesny minister infrastruktury, budownictwa i gospodarki morskiej Cezary Grabarczyk przekonywał do projektu między innymi na łamach „Gazety Wyborczej”. W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Grabarczyk stwierdził natomiast, że wzrost natężenia ruchu lotniczego wymaga, by inwestycja została ukończona najpóźniej do 2020 roku.

   Decyzja o rozpoczęciu budowy miała zapaść po wyborach. Jednak w następnym rządzie Tuska nie znalazł się Grabarczyk, a pomysł – mimo poparcia dla niego ze strony LOT-u – został zapomniany. LOT zresztą dzięki inwestycji miał zyskać miliony nowych pasażerów.

   https://rynekinwestycji.pl/historia-cpk-jest-dluzsza/

  •  

   pokaż komentarz

   @masaj: No właśnie, sam widzisz że sa Huby w Monachium, Frankfurcie, dodam jeszcze Dusseldorf, w którymś momencie też BER. Kto ma latać z CPK? LOT z 90 samolotami?

  •  

   pokaż komentarz

   @ZielonyGandalf: @kolo81: @Crosshairs: @misiagogo: @masaj:

   panowie pisowcy, już tłumaczę ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam pomysł lotniczego hubu w Polsce jest świetny, a w zasadzie konieczny, był też rozważany już wcześniej. niestety zdecydowano się na duoport chopin-modlin, co było gorszą decyzją, przynajmniej moim zdaniem, dodatkowo słabo wykonaną, ale zapewne zaważyły koszta - przy napiętym budżecie nie było już miejsca na husarski CPK (choć Wam się pewnie lepiej kojarzy kontener PCK), wybrano więc rozwiązanie pośrednie, które nie blokowało jednak CPK w przyszłości a doraźnie rozładowywało przepustowość lotniska Chopina. Pewnie nadal by tak było, ale pis politycznie rozp#$#?$!a inwestycję w modlinie paraliżując ją, co przy odrobinie gospodarki centralnie sterowanej przeniesie ruch do Radomia (po prostu zamkną Chopina lub drastycznie ograniczą). Czemu? Bo stamtąd jest Marek Suski. Tyle pojęcia o lotnictwie ma pis i takie są jego główne analizy ekonomiczne - kasa dla swoich i propaganda dla ludu.

   można też wyjaśnić, że cytat z lotniskiem w berlinie to manipulacja - wypowiedź nie miała skłaniać do latania z berlina, tylko wyrażała obawę o silną konkurencję. na szczęście lotnisko w berlinie jest zj#$$ne, czasem warto konkurować, ale niezależnie od tego wypowiedź zmanipulowano, bo w to akurat pis potrafi inwestować - w tvp i manipulacje.

   ale do rzeczy - niezależnie od tego czy pomysł jest dobry to zostaje jeszcze kwestia wykonania. tylko pomyślcie - pis i publiczne pieniądze xd oni będą robić prace koncepcyjne tyle czasu, aż ich ktoś ze stołka sp@@?$$#i. a jeśli nawet zaczną coś tam robić to wcześniej w zarządzie upakują takich ekspertów, że ja p@@?$$#ę - wtedy przyjdzie Sasin czy inny ch!! i powie, że jego syn interesuje się lotnictwem, bo grał kiedyś w grę, i że to wystarczające. na każdym etapie prac będzie coś kradzione, na każdym będzie coś sp@@?$$#one, na każdym będzie manipulowane i pokrętnie tłumaczone. będą wały i afery, a najważniejsze rzeczy będą zrobione byle taniej, byle więcej kasy wyciągnąć. z wiedzą czy też bez wiedzy jarka.

  •  

   pokaż komentarz

   Powiesz baranie czy ktoś miał jakiś inny?

   @Crosshairs: to, że nikt nie miał innego, nie znaczy, że ten jest dobry

  •  

   pokaż komentarz

   Sam koncept budowy lotniska dużej przepustowości zaproponował Grabarczyk za czasów Tuska i rządów PO.

   @cerastes: I po doświadczniach z Modlinem i Radomiem pomysł odstawiono na bocznice jako... średnio udany.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Te dwa lotniska nigdy nie miały sensownej racji bytu.

  •  

   pokaż komentarz

   taaak, CPK w tej formie to wręcz genialny pomysł ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

   @Big_Kahuna: O CPK snuto plany już pod koniec lat 70., później ten sam temat był szeroko dyskutowany za czasów rządów Marka Belki (wtedy 3 teki najważniejszych ministerstw objęli ludzie kończący Uniwersytet Łódzki, z samym premierem na czele). Miał być to asumpt do rozwoju całego regionu, który znacznie ucierpiał w wyniku transformacji gospodarczej (kiedy w kopalnie na Śląsku i w stocznie na Pomorzu ładowało się kupę państwowej kasy, przemysł włókienniczy w Łódzkim został pozostawiony sam sobie i praktycznie zdechł - aczkolwiek później się odrodził (w jakimś wyspecjalizowanym stopniu) bez rządowych dotacji).

   Tyle kontekstu politycznego z tamtych lat, ale już za czasów komuny myślało się strategicznie o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Na ile PiS korzysta z rozwiązań komuny i czy są one dobre czy złe to niech sobie każdy sam oceni - ale sam pomysł na pewno nie wyszedł od nich, jest to powiedzmy rozwinięcie pewnej idei sprzed lat.

  •  

   pokaż komentarz

   Słychać "kwik" w Berlinie, Paryżu i Moskwie? I bardzo dobrze! Wreszcie nie oglądamy się nie interes innych tylko własny.

   @ZielonyGandalf: No zajebiście się nie oglądamy: - nie ma co. Szkoda, że co drugi specjalista w tym kraju ogląda się coraz mocniej na zachód, bo ma dość życia w państwie z dykty.
   Pensje dalej najniższe w Europie
   Kwota minimalna
   Katastrofa w służbie zdrowia

   Jeżeli naszym interes to doprowadzenie do tego, żeby wszyscy specjaliści uciekli, co drugi młody zawinął manatki, a my pogrążylibyśmy się w socjalu i galopującej inflacji to masz rację - idzie nam świetnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZielonyGandalf: bla bla bla. Gdyby nie Amerykanie, to bysmy nadal chodzili na pasku Niemiec.

   Teraz realizujemy interesy amerykanskie, ktore jak przy okazji sa zbiezne z Naszymi. Nie mam projekcji sily, ciekawe jak bez USA, Polska by zatrzymala budowe NS2 ?

   Mike Pence robil biznesy za Polske, sprzedajac rope amerykanska, ktora bedzie transportowana przez polskie rurociagi. Sami bysmy tego nie ogarneli

  •  

   pokaż komentarz

   Sam koncept budowy lotniska dużej przepustowości zaproponował Grabarczyk za czasów Tuska i rządów PO

   @cerastes: Który również jest związany z Łodzią co wyjaśniłem powyżej ;) Dla województwa Łódzkiego ten projekt jest szansą na nowe życie i ja nie widzę w tym nic zdrożnego - myślę, że z punktu widzenia państwowości jednak dobrze mieć "dobrze" rozwinięty obszar gospodarczy w centrum swojego kraju (z dala od granic sąsiadów), dobrze jest mieć w centralnym mieście swojego kraju linie przesiadkowe, które w modelu "gwiazdy" rozchodzą się do innych największych miast w Polsce promieniście. Oczywiście idealnym modelem byłoby łączenie najważniejszych miast ze sobą bezpośrednio bez hubu przesiadkowego, ale nawet najbogatsze kraje nie utrzymują takiej infrastruktury.

   Pomysł CPK jest programem ponadpartyjnym co ludziom zagonionym do agitacji politycznej z wyparnymi mózgami ciężko jest zrozumieć - tak PO również było za CPK. Jak myślicie co w centrum Łodzi robi olbrzymi Dworzec Fabryczny za 2 miliardy złotych, który wykorzystuje obecnie 15% swojej mocy przerobowej (a był budowany za czasów PO i związanej z PO prezydent miasta Hanny Zdanowskiej)? Tak to miał być właśnie element CPK, z którym łączy się powstanie kolei dużych prędkości, które miały przebiegać głównie przez Warszawę i Łódź.

  •  

   pokaż komentarz

   @ppanicz: Ale Panowie mają wyj@#@ne na opcje polityczne - więc nazywanie ich Panami PiSowcami tylko pokazuje, że Twoją jedyną opcją polityczną jest "antyPiS" - a reszta to ch#j... właściwie to wielu ludziom nawet nie chce się czytać dalej, więc cholera wie czy napisałeś tam coś mundrego czy wręcz przeciwnie. Sam się zaszufladkowałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vit77: z daleka rozpoznam p$@#@%$enie pisowca ( ͡° ͜ʖ ͡°) a punktowanie pisu to powinność każdego człowieka z rigczem. gdybym trzymał 500+ dla Ciebie w ręku to z większym szacunkiem byś się do mnie wyrażał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ppanicz: w punkt! Dokładnie o to mi chodziło kiedy pisałem ze zdziwię się jeśli im się uda. Kibicuje temu projektowi, ale żyjemy tu gdzie żujemy i tak to właśnie funkcjonuje...a szkoda :/
   Ps. Brzydko szufladkować ludzi, trochę dystansu.

  •  

   pokaż komentarz

   @BatonTy_: Tyle se Ukraińcy, Czesi, Słowacy, Węgrzy, Litwini...itd maja bliżej do CPK niż do Niemiec...ile osób zamieszkuje te kraje? Policz.

  •  

   pokaż komentarz

   @ppanicz: I to jest Twój problem... obsesyjne punktowanie czegoś/kogoś... gdzie bez znaczenia jest kontekst. Na polskiej scenie politycznej to się nazywa #totalnaopozycja, w medycyjnie z kolei też jest na to nazwa.

   Obsesje (inaczej: myśli natrętne, łac. obsessio) – objaw psychopatologiczny oznaczający występowanie uporczywie powracających myśli, wyobrażeń lub impulsów o specyficznych cechach. Obsesje są objawami, które pojawiają się wbrew woli chorego (są ego-dystoniczne). Najczęściej pacjentom towarzyszy przekonanie o niedorzeczności i irracjonalności przeżywanych obsesji. Niemniej jednak, nie ustępują one pomimo starań pacjentów zmierzających do uwolnienia się od nich. Często powodują one narastanie napięcia emocjonalnego (np. niepokoju, obaw, poczucia winy), zaś próby zredukowania go oraz uwolnienia się od obsesji, prowadzą do wykonywania tzw. czynności natrętnych (kompulsji) – objawów, które często współwystępują z obsesjami.

   Podobnie zresztą jest z szufladkowaniem swoich interlokutorów, co próbujesz zrobić i myślisz, że jesteś fajny. Dla Twojej informacji:
   - od 15 lat mieszkam w Tajlandii,
   - nigdy nie wziąłem żadnego zasiłku,
   - za służbę zdrowia i szkołę dla dzieci płacę swoją kasą,
   - od ponad 30 lat głosuję na JKM,
   - p#!!%%$i mnie takie p#!!%%$enie jakie próbujesz uskuteczniać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @masaj: Nieoficjalnie mogę powiedzieć że Litwini wyszli z asumptem przedłużenia podłączenia kolejowego do Wilna, a Ukraina, to już oficjalne info, o skomunikowanie z CPK Lwowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: Gdzie mogę o tym poczytać?

  •  

   pokaż komentarz

   @masaj: Gdy dojdzie do szczegółowych ustaleń odpowiednie informacje na pewno pojawią się w prasie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Big_Kahuna > Panowie, widzę, że merytorycznie jedziecie, "tępak i baran", brawo

   Jakie podejście? Tylko to przeczytaĺeś manipulancie? A swojego debilizmu w rozumowaniu nie widzisz?

   Masz na dokładkę skoro jeszcze nie rozumiesz. Ta sama sytuacja.

   źródło: 1581145024991.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Crosshairs: Ogólnie sama koncepcja CPK powstała już bardzo dawno temu. Bodajże w latach 1975-1985. A pierwsze raporty ds. wyboru lokalizacji w 2004 roku. To nie jest pomysł PiS, a tylko PiS wyciągnęło odpowiedni dokument z odpowiedniej szuflady w odpowiednim czasie. Nie dlatego, że sami na to wpadli, a Polska rozwinęła się na tyle, że można zacząć myśleć o takiej budowie i będzie to rozsądne.

   W Polsce też tworzone są plany na długie lata rozwoju, tylko nikt o tym nie mówi. Plany przygotowują eksperci, którzy rządom niezależnie od politycznej przynależności pomagają nasz kraj rozwijać.

   Tutaj można zobaczyć stronę z dokumentami: http://www.siskom.waw.pl/lotnisko_CPL.htm

  •  

   pokaż komentarz

   @Czupryn999 Nie obchodzi mnie czyj to jest pomysł, bo zaraz okaże się że wszystkie inwestycje to które będą teraz powstawać będą piętnowane tylko dlatego że rzadzi PiS. Jak można być twkim ślepym?

  •  

   pokaż komentarz

   @soundboy A czy to coś zmienia jak biorą z nadania PO za budowe el. atomowej.
   Jedni i drudzy doją podatnika.

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix Nie masz pojęcia o czym piszesz, a ja siły żeby Ci tłumaczyć.
   Poczytaj troche.... bo słów brak.

  •  

   pokaż komentarz

   @sylwke3100 Nic nie wiesz na ten temat ale chętnie negujesz.
   Ukraińcy są min. tym zainteresowani CPK ma wreszcie skomunikować kraj na odpowiednim poziomie, to nie tylko lotnisko, ale i sieć kolei, autostrad i planowane połączenie warszawy z Łodzią w 10 milionową mega aglomeracje.
   No, ale skoro Ty tego nie ogarniasz, to po co budować lepiej w CS pograć i obejrzeć mecz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pio_Coll: Człowieku z jak nic nie wiem ale ty chyba również bo powtarzasz tylko formułki z arkuszy propagandowych. Poza tym CPK to wręcz odwrotność "skomunikowania kraju na odpowiednim poziomie" bo to dążenie do centralizacji a nie poprawa warunków komunikacyjnych wielu miast, gmin i powiatów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Crosshairs: @kolo81: postarajcie się dyskutować bez wyzywania się nawzajem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @masaj: O ludzie, i co teraz prażanie będą jechać do Baranowa na lotnisko zamiast latać z Pragi? A kto ma latać z tego CPK? Wiesz już może? Zbudowanie wielkiego lotniska nie jest gwarantem sukcesu, poczytaj sobie o opuszczonym lotnisku w Hiszpanii

  •  

   pokaż komentarz

   @Vit77: od 15 lat nie mieszkasz w Polsce i głosujesz na zjebów pokroju jkm, dzięki, to miłe że chcesz nam wybrać takie władze, których skutków nie odczujesz ( ͡° ʖ̯ ͡°) a nazywanie czyjegoś realnego podejścia totalną opozycją też ma swoją nazwę - widz tvp ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @ppanicz: Dobrze. Pozwól, że napiszę merytorycznie - nie będę się zniżał do Twojego poziomu i nie będę nazywał ludzi "zjebami". Po kolei. To co prezentują sobą osoby z Konfederacji jest dla mnie logiczne i spójne. Wystarczy posłuchać słów prawnika Sławka Mentzena, wystarczy posłuchać wypowiedzi Konrada Berkowicza... ba, nawet Krzysiek Bosak mówi logicznie - choć ma zły pijar z wiadomych powodów.... albo wystarczy posłuchać kwiecistych mów Grzegorza Browna - choć to już jest przegięcie dla prostego ludu, bo mało kto rozumie co chce powiedzieć (niemniej parlamentarzysta moim zdaniem powinien potrafić mówił ładnie i składnie). I dalej, chciałbym wrócić do Polski i żyć w normalnym kraju, gdzie nie będę ruchany w dupę na każdym kroku, bo budżet się nie spina, gdzie normalny policjant musi wyrabiać normy mandatów, a nie pouczeń... gdzie urzędnik skarbowy chce pomóc płacić niższe i uproszczone podatki, a nie dostawać premie za up@%$$##anie przedsiębiorców... gdzie mógłbym wybrać szkołę i program dla dziecka... gdzie mógłbym wybrać lekarza i pójść do niego bez kolejki, itd.. itp..

   Nie mam pojęcia co to TVP, TVN, Wyborcza i inne polityczne gówna. Szkoda mi mojego czasu, żeby nurzać się w tym waszym gównie. Ale nie oceniam - jeśli ktoś nie ma innego hobby, to czemu nie...

   O ostatni akapit. To przecież Platforma wymyśliła hasło „opozycja totalna”... ogarniasz? Czyli najpierw piszesz do mnie, że ktoś ma realne podejście... potem ten ktoś wymyśla nazwę, której używam... a Ty mnie wyzywasz od widza TVP. I Ty chcesz, żeby Cię traktowac poważnie? Ogarnij się... moja diagnoza jest taka: masz w głowie sieczkę, bo segregujesz ludzi na tych z PiS i PO... a każdego innego nazywasz zjebem. I tak straciłem za dużo czasu na odpowiedź, więc bez odbioru.

   All your arguments are invalid.

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu? Bo stamtąd jest Marek Suski

   @ppanicz: Ale ty głupi jesteś

  •  

   pokaż komentarz

   @Vit77: no i jednak wyszło szydło (hehe) z worka - masz obsesję na punkcie PO, ja nigdzie nie dokonałem podziału na pis/po, niewiele obchodzi mnie, że PO stworzyło taki termin, skoro jest 100 razy dziennie wykorzystywany przez tvp, a i przypadkiem nie jest, że takiego terminu użyłeś, bo właśnie tvp go upowszechniło.

   to co prezentują osoby z konfederacji jest logiczne i spójne, ale napisałeś, że głosujesz na jkm, a o nim się już nie zająknąłeś. poza tym Twoje nieinwalidzkie argumenty to "wystarczy posłuchać", "mówi logicznie", "ma zły pijar z wiadomych powodów", "wystarczy posłuchać kwiecistych mów Grzegorza Browna" (Brauna, ale nie czepiajmy się). Okazuje się więc, że nie jest istotne co mówią i co chcieliby zrobić, ważne jak mówią i że mówią ładnie - wspaniale, to właściwe podejście, niepodparte działaniami wizje pis o potędze Polski też pewnie łykasz i stąd oburzenie - bo ładnie brzmi, bo wydaje się logiczne i spójne ( ͡° ͜ʖ ͡°) mi trudno odnieść się do zbioru tych postaci, kojarzę tylko, że mają różne podejście do gospodarki, np. Bosak bardziej realne od Korwina, więc może tylko zahaczę o te 30 lat głosowania na tego ostatniego, który jest reprezentantem taniego populizmu, w którym państwo nie dotyka się niczego, zbiera minimalne podatki i wszystko samo się układa. Świetna bajeczka dla debili, 30 lat teoretycznie powinno Cię czegoś nauczyć, jak widać nie bardzo. Obniżanie podatków to oczywiście dobra rzecz, tak samo jak efektywne gospodarowanie nimi, niemniej skrajność w drugą stronę niczego korzystnego nie przyniesie. Bardzo zabawne jest też niedostrzeganie szerszych konsekwencji całkowitej likwidacji osłon socjalnych (teraz pewnie uroisz sobie, że jestem lewakiem, bo użyłem magicznego słowa na "s") - piszesz, że chciałbyś żyć w normalnym kraju, a nie dostrzegasz konsekwencji społecznych, np. takich jak niski poziom bezpieczeństwa publicznego spowodowany biedą jednostek (tak masz w USA - w wielu miejscach ludzie raczej boją się poruszać pieszo, dlatego poruszają się głównie samochodami, zazdroszczą poziomu bezpieczeństwa "socjalistycznych" państw w Europie). I tak już dość czasu straciłem, o i innych bajkach i mrzonkach nie chce mi się rozprawiać, i tak będzie polska stronk, broń dla wszystkich, żadnych podatków i wszystko samo się ułoży, bo w życiu zawsze wszystko samo się układa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   wiem, że pewnie się zamotałeś, ale zabawnie to wygląda "chciałbym wrócić do Polski i żyć w normalnym kraju [...] gdzie normalny policjant musi wyrabiać normy mandatów, a nie pouczeń..." - chciałbym żyć w takim kraju, mmm, taki POwski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @tomek77a: pewnie nie bardziej niż ty, z radomia jest bliżej do egiptu i dlatego to lepsze miejsce do operacji lotniczych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Słychać "kwik" w Berlinie, Paryżu i Moskwie? I bardzo dobrze! Wreszcie nie oglądamy się nie interes innych tylko własny.

   @ZielonyGandalf: To jest artykuł w mniejszej gazecie napisany przez jakiegoś redaktora, pisanie tutaj o Berlinie, Paryżu i Moskwie to jakiś odlot.

  •  

   pokaż komentarz

   @BatonTy_: zobacz ilu lata Niemców, a ilu Polaków, popatrz na ilość firm i przemysłu, kto zechce masowo do nas latać i się przesiadać?!

  •  

   pokaż komentarz

   @ZielonyGandalf: Chyba uwierzyłeś w propagandę PiSowizji. Żadnego kwiku nie ma.

   CPK jest dobrym pomysłem, ale poczytaj, PiS wziął się za to z dupy, więc nie wróży sukcesu. Zaczęli od obsadzenia stołków. Konkretów tymczasem zero, za to zarząd CPK już pobiera pensje.

   Jeżeli zaś chodzi o linie Condor:

   - są porównywalne z lotem pod względem liczby obsługiwanych pasażerów z PLL Lot,
   - mają flotę 42 samolotów (LOT 80)
   - obsługiwały głównie czartery firmy Thomas Cook,
   - miały umowę z Lufthansą na obsługę czarterów,
   - działają głównie na rynku niemieckim,
   - zatrudniają około 5 000 pracowników (LOT- około 2 000),
   - musiały ratować się pożyczką w wysokości 380 mln Eur, która to ma być zwrócona do końca kwietnia 2020,

   Jakie wiążą się ryzyka z zakupem Condora dla Lot-u:

   - koszty- gdy restrukturyzowano LOT w 2012 roku, optymalizację kosztów zaczęto od redukcji zatrudnienia, Condor zatrudnia przeszło dwa razy tyle pracowników co LOT i nie można zredukować zatrudnienia, bo chronią ich bardzo aktywne i rozbudowane w Niemczech związki oraz umowa zakłada, że nowy właściciel nie będzie ingerował w sprawy związkowe, ani redukował zatrudnienia. BTW sytuacja związkowo-pracownicza, to prawdopodobnie powód, dla którego Lufthansa zrezygnowała z zakupu linii.

   - LOT nie ma Hubów w Niemczech (pierwszy stworzył niedawno w Budapeszcie) co to oznacza? Nie będzie mieć jak obsłużyć czarterów dla Condora w Niemczech, gdzie jest główny obszar działania tych linii. Lufthansa obsługiwała te czartery na zasadach preferencyjnych i teraz gdy Condor ma nowego właściciela, podniesie stawki z powodów czysto biznesowych. Zero polityki. Po prostu nie opłacało im się to, a teraz mają okazję to zmienić.

   Szczerze trzymam kciuki za sukces, ale ryzyko jest spore. To nie sztuka stworzyć PGL i wyposażyć ją w 2 miliardy zł (bo tyle mniej-więcej wyniesie biznes z Condorem) i szastać hajsem, podczas gdy sam lot ledwo 5 lat temu odbił się od dna i to tylko dzięki, to warto podkreślić: wynegocjowanej z UE przez rząd POPSL zapomodze w wysokości 500 mln zł.

 •  

  pokaż komentarz

  Wojny z Niemcami? Kaczor przejął Lufthansę i BMW? I VW? i Mercedesa? Jezu przesłałem 400 lat.

 •  

  pokaż komentarz

  Ta dziennikarka najwyraźniej zrobiła risercz opierając się na TVP :)

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: bo Polska śmiała wybić się ponad bycie enklawą zamieszkiwaną przez niskowykwalifokowaną siłę roboczą. W narracji jak z przed 80 lat brakuje jeszcze obozów koncentracyjnych dla inteligencji i akcji sterylizacyjnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: albo dodała sobie dwa do dwóch. Budowa dużego lotniska + przejmowanie linii = koncentracja ruchu lotniczego w Europie ¯\_(ツ)_/¯ jedna linia to co prawda za mało ale jakiś początek już jest

  •  

   pokaż komentarz

   @titus1: Możesz mi wskazać na przykładach jak to się wybiliśmy? Bo z tych wszystkich elektromobilności, miliona samochodów elektrycznych itd, to na razie jedyna rzecz, która jest i działa, to centralny magazyn węgla.
   @wiencejfakingcaptcha: Budujemy duże lotnisko, tak? na razie to marzy się taka budowa. Obecnie przedstawiamy wspaniałe wizualizacje i na tym etapie niezmiennie pozostajemy.
   Obecnie władza robi wszystko żeby odciąć Polskę od unijnych funduszy. To jest jedyny prawdopodobny scenariusz.
   Podobnie z przejmowaniem linii. nadarzyła się okazja na przejęcie czegoś, czego nikt nie chciał i jest, mamy to. Jesteśmy potęgą. Wszystko za państwowe pieniądze. Los tego biznesu opiera się na tym, czy Lufthansa nie potraktuje tego jako konkurencję i nie zabierze z Condora swoich pasażerów.
   Ale komu właściwie na tym zależy, wystarczy że przez jakiś czas Kurski będzie miał czym handlować w swoich wiadomościach. tak działają państwowe interesy.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: chciałem odpisać, ale p$$$#!#siz tyle głupot, że machnąłem ręką

  •  

   pokaż komentarz

   W narracji jak z przed 80 lat brakuje jeszcze [...] i akcji sterylizacyjnej.

   @titus1: za to mamy akcję aborcyjną, co prawie na jedno wychodzi...

  •  

   pokaż komentarz

   @titus1 akcja by się przydała, ale tym madkom na zasiłkach

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: Mamy już stępkę promu w Szczecinie. Nie narzekaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: troche racji ale tez troche debilizmow w Twoim poscie

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: Lufthansa ogarnęła że utraciła możliwość wysyłania ludzi na wakacje, nawet jeśli przestanie dostawać ludzi dla condora to jednak ludzie nie przestaną wyjeżdżać... Albo zaczną sami dojeżdżać albo L jednak będzie ich dowodzić. Jeśli Condor odnotuje straty to najwyżej się go zwinie i ludzie zamiast z Niemiec beda latać na wakacje z Polski i masz dodatkowy argument za cpk. Nie sama linia jest ważna ale dostęp do lotnisk na wakacyjnych kierunkach a Condor ma ich dużo a co za tym idzie grupa związana z Lotem.

   Gardze pisem I ich zachowaniem ale ruchy związane z lotem są obiecujące, obawiam się jedynie ze kampania prezydencka jest i może to wszystko być wydmuszką żeby poprawić pr

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: ja rozumiem że można nie lubić naszego obecnego rządu, ale twoja narracja brzmi jak Janusz z browarem sprzed telewizora którego jedynym źródłem wiedzy jest zupełnie bezstronny TVN
   sama budowa CPK jest już dalej niż jakieś wizualizacje, ale na TVN tego nie mówią
   co do przejęcia niemieckich linii concord > LOT wygrał rywalizację o niemieckie linie lotnicze z kilkoma innymi inwestorami, m.in. z amerykańskim funduszem Apollo i brytyjskim Greybull.
   Widać że nikt ich nie chciał, a LUFTHANSA rozważa skargę do organów UE w tej sprawie z nudów.

   Naprawdę ciężko mi rozgryźć czy tak bardzo nie lubisz PiSu że wolałbyś doprowadzić nasz kraj do ruiny dla zasady żebyś mógł kiedyś powiedzieć że to wina tej bandy Pisowców, czy może but Pana odcisnął się na tyle że lubisz czuć się tym gorszym Polaczkiem który do niczego w życiu nie dojdzie bo jest nikim. Współczuję szczerze tego typu mentalności, z klapkami na oczach. Ogólnie jako Polacy naprawdę mamy kupę kompleksów i niesamowity pociąg do narzekania na wszystko co nasze.

   pokaż spoiler nie jestem PISowcem, ale wierzę że jako naród możemy powstać z kolan i dogonić zachód, są jeszcze w tym kraju ludzie spoza którejkolwiek czołowej opcji politycznej, którzy robią coś dla Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @nimerSHK: chodziło mi o to że nikt z branży lotniczej tego nie chciał ale mniejsza o to.
   Napisz mi proszę jak ta budowa CPK przebiega.
   Co już się konkretnie buduje?
   Bo mi się wydawało że nie mają nawet lokalizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78:

   Zakupem przewoźnika zainteresowana była Lufthansa, ale także grupa inwestycyjna Indigo Partners, International Airlines Group (IAG), zarządzająca między innymi liniami British Airways i Iberia oraz Ryanair Holdings.

   to tyle na temat Concord

   CPK

   to tyle na temat CPK, ale akurat co do tego tematu to ilość dostępnych informacji jest ogromna, polecam wygooglować

  •  

   pokaż komentarz

   @nimerSHK:cytowanie połowy informacji jest dezinformacją. Bo finalnie z branży lotniczej było tylko polski podmiot państwowy. Lufthansa nie usiadła do negocjacji. Także tego.
   Pisałeś o budowie CPK, a linkujesz że już za pół roku mają zacząć planować. A mija już druga kadencja ich rządów.
   I to ja tutaj jestem zaślepiony :)

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: naprawdę myślisz że projekt na miarę CPK powstanie w 30 dni? Artykuł który wrzuciłem mówi o masie podmiotów które biorą udział w planowaniu i doradzaniu - w grę wchodzi grube siano i nie można sobie pozwolić na wpadkę i nie dziwię się że to tyle trwa. Iza tym sam artykuł nie jest sprzed tygodnia, wrzuciłem go min dlatego że podana tam jest potencjalna lokalizacja bo wypunktowałeś że takowej nie ma.

   Tak nawiasem mówiąc - planowanie to też część budowy, tylko wczesny etap.

   Co do linii lotniczych - wrzuciłem część wypowiedzi żebyś zrozumiał że się mylisz, widać nadal to trudne zadanie. Na tym kończę dyskusję bo nie przedstawiasz ŻADNYCH konkretnych argumentów zarzucając mi że moje są c?#%?we, szkoda mi na to czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @nimerSHK: naprawdę, nie uważam że to ma trwać 30 dni.
   Sam przyznajesz że nadal nie mają lokalizacji. Takiej prawdziwej, nie potencjalnej.
   Są firmą od wizualizacji, taki jest efekt na dziś.
   Wkleiłeś ich zamierzenia, nie realizację.

   Nie myle się, nikt z branży nie usiadł do poważnych rozmów. Lufthansa wyraziła tylko wstępne zainteresowanie.

   I nie dziwię się że próbujesz się teraz wycofać. Spójrz tylko na twoje inwektywy z pierwszego twojego wpisu. Mi by było wstyd.

  •  

   pokaż komentarz

   @przeciwko78: albo zignorowałeś wszystkie moje poprzednie wpisy albo jesteś turbodebilem, zachowujesz się jakby matka natura zamiast mózgu obdarzyła cię cegłą w głowie. Nie mam cierpliwości tłumaczyć prostych rzeczy komuś sylaba po sylabie, a jak widać w inny sposób nie zrozumiesz (-‸ლ)

   trzymaj się tam Panie maruda dla zasady

  •  

   pokaż komentarz

   @nimerSHK: tyle ci pozostało, wyzwiska.
   Lufthansa nie negocjowała zakupu Condora, a CPK się nie buduje.
   Przykre ale prawdziwe.
   Nie wierz Morawieckiemu, to oszust.

 •  

  pokaż komentarz

  #votumseparatum

  źródło: comment_i2Bprqq39NPeEdROf6UmRJ1ru1j5pxOc,w400.jpg

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna