•  

  pokaż komentarz

  A pociąg przyjechał 6 minut później? Jakoś nie chcieli tego pokazać.

 •  

  pokaż komentarz

  Aż się zdenerwowałem. Durne pindy.

  •  

   pokaż komentarz

   @isea: Jako, że na filmie nie ma pokazane po jakim czasie od ich przejścia nadjechał pociąg, to lepiej być powstrzymał takie komentarze. W celu wyrobienia sobie opinii zapraszam do:
   - Warszawy na stację Rembertów. Tak szlaban potrafi być zamknięty przez 10 minut i NIC nie jedzie z żadnej strony
   - Pruszkowa, ul. Przejazdowa. Tam 15 minut stania aż jakikolwiek pociąg pojawi się na horyzoncie to norma. A jak już go widzisz, to kolejne parę minut mija zanim będzie na przejeździe
   - Sulejówek - w sumie dowolny przejazd
   - Dębe Wielkie (przejście dla pieszych przez tory) - szlaban jest zamykany zanim pociąg ruszy z sąsiedniej stacji. Przy dobrej pogodzie widzisz go. Widzisz jak rusza, toczy się w Twoją stronę. A potem się zatrzymuje PRZED szlabanem. Otwiera drzwi. Ludzie wychodzą, wchodzą. Drzwi się zamykają. Pociąg powoli rusza i mija szlaban. Jakąś minutę po przejechaniu szlaban się otwiera. Jeśli akurat z drugiej strony ze stacji nie ruszył pociąg, bo inaczej nadal czekasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @zzapal: akurat Czechy to nie Polska. Tam pociąg przyjeżdża bardzo często od razu.

  •  

   pokaż komentarz

   @zzapal: Może wolą zamknąć na 10 min wcześniej niż jakby miał przejechać od razu i potrącić 2-3 osoby(które muszą wleźć na zamkniętym szlabanie). W sumie skoro ludzie i tak włażą oraz głośno o tym mówią to nie dziwi mnie taka zapobiegawcza praktyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: A wiesz, że można zamknąć na minutę przed (co i tak jest długim czasem) i otworzyć od razu po przejechaniu pociągu? I wtedy nie byłoby nikogo kto by próbował przechodzić przez szlaban.

  •  

   pokaż komentarz

   @zzapal: Minuta przed to jest za wcześnie + jak ktoś WLEZIE/WJEDZIE to nie daje czasu reakcji. Nawet osobówka ci się w min nie zatrzyma. Nie rozumiem czemu nie szanujesz swojego życia. Pociąg i tak przejdzie. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: W minutę osobówka się nie zatrzyma? Samochody (zwykłe) hamują lepiej niż przyspieszają.

   A przyspieszają do 100 w około 12 sekund (dajmy czas też gruzom, a co!). To w minutę 3 razy się zatrzymają i przyspieszą od nowa do 100! A Ty mi wyskakujesz, że w minutę samochód się nie zatrzyma...

   Czy pociąg tez tak potrafi? Na https://www.wtp.waw.pl/wp-content/uploads/sites/2/2009/07/1500_m1__orientacyjne_czasy_przejazdu.pdf mamy czasy przejazdu metra (też pociąg!) między stacjami. Patrzę na Wierzbno i Wilanowską. Podają 1 minuta (żeby być fair, nie wiemy czy to jest mniej niż minuta, czy może minuta i 50 sekund). Ale zakladając, że dokładnie 1 minuta, to:
   - droga to 1,5km
   - czyli prędkość ŚREDNIA to 90km/h
   - a to oznacza, że pociąg musi się w minutę rozpędzić do prędkości WIĘKSZEJ niż 90km/h, pojechać kawałek, a potem wyhamować! W minutę!

   Ale bądźmy fair - nie znamy błędu z jakim podali czas przejazdu - to załóżmy, że to jest prawie 2 minuty. 2 minuty sprawiają, że średnia prędkość spada do 45km/h. Czyli pociąg w dwie minuty RUSZA, rozpędza się do ponad 45km/h, JEDZIE ze stałą prędkością, hamuje, wtacza się na stację.

   Widzę też, że całkowicie pomijasz temat patologii na kolejach w postaci:
   - zamykania szlabanu zanim pociąg ruszy z poprzedniej stacji (tak, wtedy na pewno potrzeba dla bezpieczeństwa!)
   - trzymania zamkniętego szlabanu gdy pociąg stoi na stacji (i to w takim miejscu, że ma już szlaban za sobą!)

   Chętnie posłucham argumentów ZA zamykaniem TROCHĘ wcześniej szlabanów, ale żeby ja musiał wam je podawać? Ale niech będzie:
   - pociągi towarowe, które jadą powoli, ale że ciągną ogromną masę to przez parę kilometrów hamują (ale jak będziesz temu przytakiwał, to bądź fair i wskaż kiedy ten argument jest inwalidą szczególnie w kontekście tego jak dużo obecnie jeździ pociągów towarowych po Polsce :))
   - jakieś TGV lecące ponad 300 km/h (tu też bądź fair skoro podaję na tacy argument)

   Ja jestem za bezpieczeństwem na torach, ale to co obecnie jest zrobione to jest pariodia - ponieważ ludzie ignorują szlabany, to wydłużmy jeszcze bardziej czas oczekiwania, to może przestaną ignorować.

  •  

   pokaż komentarz

   @zzapal: Przecież ja cię do niczego nie zmuszam.( ͡º ͜ʖ͡º) Jak będziesz chciał przechodzić 50sec przed przejazdem pociągu z dzieckiem na zamkniętym szlabanie to tak zrobisz i skoro mój wpis cię nie skłonił do przemyśleń to może filmiki na yt'bie to zrobią, bo jest wiele ludzi na tym świecie,(choć poprawniejsza forma to najpewniej "było") którym też się spieszyło.( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Pierwszy z brzegu

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC codziennie jeżdżę bardzo zatłoczoną krajówką przez przejazd na którym pociąg przejeżdża max 20 sekund po zamknięciu szlabanów i od razu są otwierane. Sugerujesz żeby dla bezpieczeństwa wydłużyć czas na tym przejeździe do 5 lub 10 minut aby był czas na reakcje?

  •  

   pokaż komentarz

   @vertical: A u nas przejeżdża różnie. I co z tym zrobisz? Poważnie chcesz ryzykować swoje życie dla 5 min? Nikt normalny nie napisze nikomu, żeby się pchał pod zamknięty szlaban żeby nadrobić czas. Ktoś ma takie pomysły to niech robi na własną odpowiedzialność ale chwalenie się tym po internetach nie jest dobrym gustem.

 •  

  pokaż komentarz

  wygląda jak by ta gromadka biegła na ten pociąg

  •  

   pokaż komentarz

   @Biligtrzek: pewnie tak było. Pewnie wcześniej jakieś dziecko nie chciało ubrać bucików, albo z jakiegoś innego powodu wyszły za późno i wiedząc, że muszą zdążyć na ten pociąg zrobiły coś tak idiotycznego. A powinny o tym pomyśleć wcześniej, powinny wcześniej zacząć się zbierać z tymi dziećmi, a nawet jeśli wystąpiły jakieś zupełnie nieoczekiwane okoliczności to powinny stać przed tym przejazdem nawet jakby miał im ten pociąg uciec. W takiej sytuacji co najwyżej dostałyby burę za niedojechanie na jakąś wycieczkę czy cholera wie gdzie tam jechały, a teraz grozi im paka. Kretynki, nie powinny nigdy więcej zajmować się dziećmi.
   Btw.: były w trójkę? To jak jedna pinda powiedziała, że przejdziemy na zamkniętych szlabanach to pozostałe dwie powinny ją zj@!#ć z góry na dół, żeby nigdy więcej nie miała takiego idiotycznego pomysłu, a tu zamiast tego wszystkim trzem wyłączyło się myślenie. I to jeszcze z cudzymi dziećmi. Jakbym był rodzicem któregoś z nich to wniósłbym oskarżenie o spowodowanie zagrożenia zdrowia i życia mojego dzieciaka, a cywilnie żądałbym milionów odszkodowania za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo w przyszłości, bo przez takie coś mogło się nauczyć, że wolno przebiegać przez tory przy zamkniętym szlabanie.

  •  

   pokaż komentarz

   Pewnie wcześniej jakieś dziecko nie chciało ubrać bucików,

   @Kaczorra: może ubrało ale rękawiczki miało w bucikach, pdk

 •  

  pokaż komentarz

  No cóż... Pociągu nie interesuje, że to kobiety szły :P

 •  

  pokaż komentarz

  może tam notorycznie szlaban zamykany jest na kilka minut przed pociągiem...