•  

  pokaż komentarz

  Mnie tylko mocno rozśmieszyli. Znalazłem taką ulotkę i pomyślałem "a co mi tam, zadzwonię". Miałem mieszkanie warte 320- 340 tys., a gość po drugiej stronie słuchawki, po pełnym skupienia zastanowieniu rzucił ceną 200 000 zeta. No jeśli ktoś się na to łapie to ja nie wiem...

 •  

  pokaż komentarz

  W artykule piszą o wypoku.

  •  

   pokaż komentarz

   @arinkao: taka jakby, mała aferka, się rozkręca (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @arinkao: W końcu ktoś podchwycił temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @arinkao: Komunistą nie jestem i daleko mi do tego by każdy miał po równo. Ale Każdy człowiek ma prawo do mieszkania. Do postawienia sobie domku czy wykupienia lokalu w mieście w rozsądnych pieniadzach w stosunku do swoich zarobków. . NIe mowie tu by miał za darmo. Ale nie może być tak że polak 30%-50% oddaje na wynajem, czy rate kredytu. Oddając de fakto obcemu kapitałowi niekiedy 50% tego co wypracował przez 30 lat. Ja rozumie model wynajmowania ale wynajmowanie w zachodnich krajach ma swoje plusy i jest tansze w stosunku do raty kredytu. . A w Polsce czy wynajmujesz czy spłacasz kredyt to jedno i to samo.
   Drogie nieruchomości często odbijają sie na społeczeństwie w taki sposób że to społeczeństwo jest po prosu biedne, nie moze inwestować dochodu na samo rozwój i wykształcenie potomstwa. Jest idealnym materiałem na niewolnika dla innych krajów. J jak słysze pis jak chce walczyć z cenami mieszkań ograniczając dostępność kredytu. to mnie h?! strzela.To jest recepta na dalsze spekulacje tym "towarem"
   Zamiast zrobić kredyt do wartości mieszkania, zamiast zrobić stałe stopy na całość kredytu. I wprowadzić katastralny na 3 i więcej nieruchomości. Mieszkanie każdy powinien mieć tak samo jak bierżacą wodę. I ani woda ani mieszkanie nie może być produktem spekulacyjnym. Jak ktoś chce inwestować w apart hotele to niech inwestyje w powierzchnie inwestycyjne jak ktoś chce inwestować w mieszkania Airbnb to niech płaci podatek na zasadach jak firma 23% vat / 19% dochodowy. Jak ktoś chce obracać mieszkaniami to niech płaci podatek vat 23% i dochodowy 19%
   A nie narobiło sie szkoleniowców co stado żebraków wyszkoliło za 6 000 za meting
   i teraz lataja i oszukują starszych ludzi.

   Jest na to paragraf i powinien powstać fundusz dla takich ludzi którzy sprzedali "rzekomej parze"
   I z prawnikami sprawdzać jak to sie żyje tym samotnym matkom, nowym parom w tych mieszkaniach.
   Za takie oszustw srogo karać. Bo to jest Oszustwo
   Oszustwo - art. 286 kk
   § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ: Ja sie z Tobą zgadzam w 100 %, od siebie dodam że w mieszkaniach komunalnych i TBSach robi się nieziemskie wałki. Dostajesz nowe mieszkanie w TBS bo masz kolegę w urzędzie, potem je wynajmujesz i żyć nie umierać.
   To pierd..nie, zobaczysz. Za 20 lat będą sie prosić o wynajem i zakup domu. Ale co z tego jeśli my teraz nie mamy tych domów ? Na osiedlu mojej mamy też są takie karteczki i wierz mi, mama, bardzo starsza osoba ale lubiąca zakupy z chęcią sprzedałaby mieszkanie warte 500 tys za 200 żeby zobaczyć taka gotówkę i zamieszkać na wsi. Na szczęście ma dzieci które jej nie pozwolą.

  •  

   pokaż komentarz

   @arinkao: tbs to inna historia, jak to we wspólnotach.

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ: Te inne historie maja wspólny mianownik, mianowicie inwestycje w nieruchomości wszelkimi sposobami, nieetyczne, kosztem całego społeczeństwa i tworzące nierówności oraz patologie. Pod słowem nierównośc rozumiem zjawisko gdy osoba niesłusznie się wzbogaciła, za pomocą krzywdy, po trupach, nie dlatego ze była pracowitsza, mądrzejsza, lepiej wykształcona czy urodzona i mogła dysponować czymś co jest jej.
   Najlepszymi graczami w przejmowaniu nieruchomości za damski uj są prawnicy.

  •  

   pokaż komentarz

   Komunistą nie jestem i daleko mi do tego by każdy miał po równo. Ale Każdy człowiek ma prawo do mieszkania. Do postawienia sobie domku czy wykupienia lokalu w mieście w rozsądnych pieniadzach w stosunku do swoich zarobków.

   @1234AQ: czyli jesteś. Może pójdziemy dalej. Każdy powinien mieć prawo do jedzenia przecież.
   Powinno być darmowe. Wincyj podatków. Wincyj darmowych usług.

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: A Ty patrzysz na świat 0-1? Istnieje tylko dziki, wolny rynek lub skrajna komuna?

   Przecież nikt nie mówi o regulowanych i centralnie ustalanych cenach - jedynie ograniczenie procederu, który sztucznie zawyża wartości nieruchomości, między innymi przez takich cwaniaczków od karteczek.

   Taki jesteś pewien, że każdy wynajmujący po kilka mieszkań ma działalność gospodarczą i odprowadza takie podatki, jak powinien? Myślisz, że wtedy ten biznes byłby opłacalny jak teraz? To jaki to "wolny rynek"?

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ: Takie przekonanie, ze kazdy powinien miec mieszkanie na wlasnosc panuje tylko w polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @stefan_banach Tylko w Polsce panuje przekonanie, że tylko w Polsce panuje przekonanie że każdy powinien mieć mieszkanie na własność.

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ:

   A w Polsce czy wynajmujesz czy spłacasz kredyt to jedno i to samo.

   Ale tez biorąc kredyt musisz oddac bankowi 50% wiecej. Grubo przeplacasz za to mieszkanie.

   Dlatego nieraz lepiej wynajmowac i kupic mieszkanie dopiero jak cię stac. Zalezy od sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ

   Komunistą nie jestem i daleko mi do tego by każdy miał po równo. Ale...

   ... jednak jesteś.

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ “Każdy człowiek ma prawo do mieszkania. Do postawienia sobie domku czy wykupienia lokalu w mieście w rozsądnych pieniadzach w stosunku do swoich zarobków.“ No i jak ty sobie to wyobrażasz? Wedlug Cibie biedni powinni mieć prawo żeby kupić mieszkanie w centrum Warszawy np za 150k PLN bo dla nich to już bardzo dużo pieniędzy w stosunku do zarobków? Prawo? Ustawą chciałabyś zmusić kogoś, żeby biednemu sprzedał za 150k mieszkanie za które ktoś inny da bańkę? Jednak jesteś komuchem. Wszyscy mają prawo hahah! Nawet gdyby taka abstrakcyjna sytuacja zaistniała to Janusz, który kupiłby w tak atrakcyjnej cenie mieszkanie odsprzedałby temu bogatemu...

  •  

   pokaż komentarz

   Zawsze możesz kupić mieszkanie, czy dom na jakiejś wsi, gdzie masz stację PKP i dojeżdżać do dużego miasta pociągiem. Taka nieruchomość jest 2-3 razy tańsza od tej w centrum miasta, blisko stacji metra. To ludzie z własnej woli decydują się na kredyt i oddawanie miesiąc w miesiąc połowy zarobków za wygodę mieszkania w dobrej lokalizacji.

   @1234AQ:

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ: Mam dokładnie ten sam pogląd, ale ludzie nie umieją tego zrozumieć. Poza tym na nieruchach siedzą banki, deweloperska i inni więc którzy mają kasę. Nie pozwolą na jakiekolwiek zmiany.

  •  

   pokaż komentarz

   @adadis: A nie no to chuj, niech biedniejsi wyp$#%@!?ają mieszkać w kartonie.

  •  

   pokaż komentarz

   @adadis: Tu chodzi o pewien mechanizm ograniczający spekulacje na mieszkaniach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anton_Chigurh jaki mechanizm? Nic nie zdziałasz. Najlepiej naprodukować zakazów i ustaw tak? Ci co mają znajomości i tak zrobią swoje. Kupią na słupa, na firmę z Cypru czy coś. Na atrakcyjne działki jest ciśnienie i nic tego nie zmieni. Wszystko jest warte tyle ile ktoś jest w stanie za to dać.

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ

   mieć tak samo jak bierżacą wodę. I ani woda ani mieszkanie nie może być produktem spekulacyjnym
   A żywność już jest. Pod koniec XX wieku Goldman Sachs kombinował, co by tu jeszcze wrzucić na giełdę, żeby jeszcze zarobić kilka miliardów. Ktoś wpadł na pomysł, żeby wprowadzić żywność. I tak się stało. Główne produkty na Wall Street to soja i kukurydza (i chyba pszenica też). Doprowadziło to do globalnego wzrostu cen tych zbóż o 200-300% w ciągu kolejnych 3-4 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   Komunistą nie jestem i daleko mi do tego by każdy miał po równo. Ale Każdy człowiek ma prawo do mieszkania.

   @1234AQ: No to chyba już każdy ma to prawo, nie? Nikt nikomu nie zabrania posiadania nieruchomości.

  •  

   pokaż komentarz

   @arinkao takie dzieci całe życie czekają aż ktoś nogi wyciągnie i za wszelką cenę nie pozwolą mu zrobić co będzie chciał że swoją własnością.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale Każdy człowiek ma prawo do mieszkania. Do postawienia sobie domku czy wykupienia lokalu w mieście w rozsądnych pieniadzach w stosunku do swoich zarobków

   @1234AQ: i tu juz postanowiles drogi #falszywyrozowypasek napisać bzdure. Gdzie te prawo jest opisane? Szczególnie interesuje mnie prawo do wykupienia lokalu w rozsądnych pieniądzach w stosunku do naszych zarobków. Bo tu straszna bzdure popełniłeś.

   Człowiek ma prawo do własności prywatnej. Nie do tego by była tania.

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy człowiek ma prawo do mieszkania

   @1234AQ: Ale przecież każdy jak najbardziej ma PRAWO do mieszkania. To że trzeba to mieszkanie jeszcze jakoś zdobyć, to przecież nie oznacza, że ktokolwiek komuś ZABRANIA mieszkać.

   powstać fundusz dla takich ludzi którzy sprzedali "rzekomej parze"
   Za takie oszustw srogo karać. Bo to jest Oszustwo


   @1234AQ: Co do jednego się zgodzę. A nawet poszedłbym dalej: z definicji oszustwa powinno się wyłączyć kryteria osiągnięcia korzyści, a z drugiej strony rozporządzania mieniem. KAŻDE KŁAMSTWO, również w sprawie kompletnie niemajątkowej, powinno być bezwzględnie karane. Niezależnie od okoliczności. Więc również te kartki o kupnie mieszkania.

   Natomiast żadnych funduszy. Każdy ma myśleć, co robi.

  •  

   pokaż komentarz

   I wprowadzić katastralny na 3 i więcej nieruchomości.

   @1234AQ:
   - co to zmieni poza cenami najmu na jeszcze wyższe ?
   - ludzie mają 3 i więcej dzieci - nie mogą pomyśleć o ich przyszłości ?
   - czy każdy musi mieszkać w najdroższych i prestiżowych dzielnicach ? bo chyba o to was dupa boli przede wszystkim (nie chodzi przecież o ceny mieszkać 30 km za centrum miasta, prawda ?)

  •  

   pokaż komentarz

   . Ale nie może być tak że polak 30%-50% oddaje na wynajem

   @1234AQ: na tym rynku nie ma monopolu, jest wielu oferujących podaż. Ceny odzwierciedlają to, ile ludzie są gotowi zapłacić ze względu na bliskość lokalizacji do jakiegoś centrum. Daleko od centrum, z dalekim dojazdem do pracy i rozrywek jest taniej.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież nikt nie mówi o regulowanych i centralnie ustalanych cenach - jedynie ograniczenie procederu, który sztucznie zawyża wartości nieruchomości,

   @bodziodestruktor: a jaki to proceder? Co proponujesz? Darmowa prace murarzy i innych budowlańców, ludzi produkujących materiały dla twojej idei? Czy może jesteś za centralnie sterowanymi cenami gruntów?
   Który z tych procederów tak cię razi? A co do tych karteczek to mnie śmieszy ta afera. I co? Zmusza cię żebyś sprzedał mieszkanie? Ktoś chce szybko sprzedać w gownianym stanie ruderę to sprzedaje. Ktoś nie chce to nie sprzedaje. Co w tym złego?

   Jak poszukasz to znajdziesz sobie mieszkanie w dobrej cenie. :) tylko na zadupiu.
   Jak chcesz mieszkać w centrum miasta, czyli tam gdzie wszyscy to nic nie poradzisz ze miejsce jest ograniczone. Ziemi nie rozciągną.

  •  

   pokaż komentarz

   Taki jesteś pewien, że każdy wynajmujący po kilka mieszkań ma działalność gospodarczą i odprowadza takie podatki, jak powinien? Myślisz, że wtedy ten biznes byłby opłacalny jak teraz? To jaki to "wolny rynek"?

   @bodziodestruktor: ale ja nie pracuje w urzędzie skarbowym. Jak ktoś ryzykuje 5k kary z uwagi na 50 zł miesięcznie to w sumie jego sprawa.
   A ty jesteś pewien ze jak ten podatek ktoś zapłaci to z tego powodu wynajem będzie tańszy?

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ: bo te gamonie co lykaja te filmy z youtube jakpelikany nie rozumieja tego ze napedzajac ten rynek ci ich mentorzy w ciagu kilku lat uzyskali wzrost cen na swoich nieruchomosciach ktory mieli by po 20 latach. Te jelopy teraz bija sie o kazda zaszczana nore przeplacajac zeby tylko ją miec. A nie rozumieja ze jak ukraina odplynie na zachod i za 10 lat dzisiejsi emeryci odejda i zostawia dzieciom mieszkania to na rynku pojawi sie kilkaset tys pustych mieszkan na wynajem.
   Stare nory w wawie juz kupuja po 10 tys z metra. Ostatnio kumpel byl w takim mieszkaniu melinie to na srodku pokoju byla plama. Okazalo sie ze mieszkala tam wariatka zamknela duzego psa ktory zdechl i rozlozyl sie w kawalkach. Smrod straszny. Ci wielcy fliperzy tlukli sie o to mieszkanie na przetargu a pozniej jakas rodzina kupuje taka odswiezona padline i zastanawia sie czemu non stop ze scian wychodzi jakis smród od sasiadów.

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat:

   Co proponujesz? Darmowa prace murarzy i innych budowlańców, ludzi produkujących materiały dla twojej idei? Czy może jesteś za centralnie sterowanymi cenami gruntów?

   A ktoś coś takiego sugerował? Po co przechodzisz ze skrajności w skrajność? Mam teraz się tłumaczyć z Twojego widzimisię, które mi wmawiasz?

   A co do tych karteczek to mnie śmieszy ta afera.

   Karteczki to symbol i wierzchołek góry lodowej. Trzyma mieć w głowie coś więcej niż 0-1, żeby takie rzeczy odczytywać.

   Ktoś nie chce to nie sprzedaje. Co w tym złego?

   Bardziej to, że w nieodpowiednich celach kupuje - chociażby airbnb i całe "mafie" posiadające kilka(naście) mieszkań, które wynajmują na doby. Spór od jakiegoś czasu trwa i streszczenie tego w jednym zdaniu być może mieści się akurat w Twoim toku myślenia 0-1, ale wybacz, nie wchodzę na tak płytką i powierzchowną analizę.

   A oszuści z karteczkami wykorzystują ludzką empatię, inaczej traktujesz kogoś, kto jest rzeczywiście osobą prywatną i chce kupić mieszkanie do siebie, a inaczej handlarza, który żyje z kupna mieszkań. Dlaczego? Ano choćby dlatego, że wiedząc, że masz do czynienia z handlarzem, masz świadomość, że ma kapitał i możesz negocjować więcej, jak mu zależy to i tak kupi, a Ty zarobisz. Zwykły człowiek, nawet jak mu zależy, może po prostu nie być w stanie dać więcej, bo nie ma, więc negocjacje z nim będą wyglądały inaczej. Podszywanie się jednego po drugie jest moralnie nieuczciwe i chyba nikt temu nie zaprzecza, prawda? A inną sprawą jest oczywiście sankcjonowanie prawne, a to tak, jak pisałem - to nie jest kwestia 0-1.

   A nawet jak ktoś ma dobre serce i chce oddać mieszkanie za pół darmo biednej samotnej matce, to chyba jednak jest coś nie tak, skoro kobieta taką matkę tylko udaje, a w praktyce jest kasiastą właścicielką 10 mieszkań?

   Przychodzi mi do głowy np. rozdzielenie umowy kupna mieszkania dla osoby prywatnej, a dla firmy żyjącej z wynajmu. Być może jakaś stawka podatkowa jeśli mieszkanie prywatne wrzucasz do firmy, w której będziesz na nim zarabiał. Być może limit mieszkań, na którym można zarabiać bez zakładania specjalnej działalności - przykładowo, powyżej 3. takich prowadzisz firmę, bo jesteś w stanie na tym po prostu sporo zarobić. Temat - rzeka.

   I zanim zaczniesz swoje wywody o komunistach - ja oczekuję przestrzegania prawa. Skoro prawo jest naginane lub wręcz łamane, bo nie ma narzędzi do skutecznego jego egzekwowania - niech takie narzędzia powstaną.

   Jak poszukasz to znajdziesz sobie mieszkanie w dobrej cenie. :) tylko na zadupiu.

   Przecież nikt temu nie przeczy i nikt nie chce zawracać wody kijem. Afera polega na nienaturalnym puchnięciu rynku.

   ale ja nie pracuje w urzędzie skarbowym. Jak ktoś ryzykuje 5k kary z uwagi na 50 zł miesięcznie to w sumie jego sprawa.

   Twoja też, bo to znaczy, że gość leci w huja.

   A ty jesteś pewien ze jak ten podatek ktoś zapłaci to z tego powodu wynajem będzie tańszy?

   Nie wiem, czy będzie tańszy, bo nie o to chodzi. Chodzi o to, żeby rynek się regulował na uczciwych zasadach - jeśli chcesz kupować mieszkania dla zarobku, powinieneś być odpowiednio opodatkowany. Jeśli kupujesz mieszkanie do mieszkania - również. Nie powinno być tak, że jedni udają drugich, żeby z obu grup brać tylko korzyści.

   I kolejny raz: obsługa tego na poziomie prawnym nie może być ani w 100% pasująca do każdego przypadku ani nie będzie to prosta w implementacji. Ale to nie oznacza, że nie należy do tego (mądrze) dążyć.

  •  

   pokaż komentarz

   A ktoś coś takiego sugerował? Po co przechodzisz ze skrajności w skrajność? Mam teraz się tłumaczyć z Twojego widzimisię, które mi wmawiasz?

   @bodziodestruktor: No ty. Cena nie bierze się z sufitu a z kosztu pracy, materiałów i gruntu.

  •  

   pokaż komentarz

   Twoja też, bo to znaczy, że gość leci w huja.

   @bodziodestruktor: moja tez. Ale nie znam nikogo takiego. Jak znasz powinieneś zgłosić.

  •  

   pokaż komentarz

   W końcu ktoś podchwycił temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @WuDwaKa: Było już niejednokrotnie "w internecie" żadna nowość.

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat:

   No ty. Cena nie bierze się z sufitu a z kosztu pracy, materiałów i gruntu.

   I leceniu w huja na zarobku dotyczącego mieszkania, które niby jest prywatne, a w praktyce firmowe, bo służy Ci tylko i wyłącznie do pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: żeby tylko istniał wolny rynek i zaraz by się znalazł ktoś kto sprzedał by trochę taniej żeby tez zarobić. A potem następny i następny.
   Żeby tylko był taki mechanizm w Polsce. Który by powodował ze drugi deweloper by wolał zamiast próbować zarobić 2 miliony zdecydował by się na zysk tylko milion ale pewny. A co jak by następny stwierdził ze mu pol wystarczy z całego bloku? Hm.... a gdyby tak nie regulować w Polsce mieszkań sztucznie.

   A nie... czekaj...

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: Ty dalej nie rozumiesz podstawowej rzeczy - niech sobie każdy robi co chce, ale w granicach prawa i ustalonych zasad. Skupujący mieszkania i żyjący z wynajmu lecą w huja, więc to dyskwalifikuje jakąkolwiek rozmowę o "wolnym rynku". A niestety obecnie nie ma narzędzi do skutecznej walki z tym procederem, więc należy je utworzyć/poprawić.

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: a gdzie łamią prawo przy zawieraniu dobrowolnych umów sprzedaży i wynajmu?

   W jakiego huja lecą? Nie rozumiem. Jakim procederem? Wytłumacz mi gdzie tu jest jakieś łamanie prawa? Czy choćby jego naginania? Maja pieniądze to kupują.
   Chcą wynajmować i ponosić ryzyko to wynajmują.

   To ze ciebie nie stać na zakup czy wynajem mieszkania to nie wina wszystkich wkoło. Może się dokształć, zainwestuj w siebie żeby lepiej zarabiac.

   Tak to już jest ze cena wynajmu jest uzależniona od cen nieruchomosci, a te od tego jakie są koszty ich powstania.

   Ty naprawdę w to wierzysz ze ktoś sprzeda mieszkanie taniej bo widział ładna karteczkę i ze małżeństwo kupuje? Xd

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat:

   Jakim procederem? Wytłumacz mi gdzie tu jest jakieś łamanie prawa? Czy choćby jego naginania?

   No i właśnie kolejny raz wychodzi to, jak ograniczony masz horyzont i myślisz tylko w kategoriach 0-1.

   Przecież Ci ani razu nie powiedziałem, że chcę komuś zabronić kupowania mieszkań. Ja chcę przestrzegania prawa i jeśli ktoś kupuje mieszkanie jako maszynkę do zarabiania pieniędzy, niech się rozlicza jako firma, która pieniądze zarabia, a nie leci w huja, że wynajmuje mieszkanie po babci. Bo ulgi dotyczące wynajmu zostały stworzone do właśnie takich sytuacji, a ludzie sobie wykombinowali, że jak będą takich udawać, tj. nie rejestrować czy w pełni rozliczać takiej działalności, to nie będą obciążeni tak jak ja, którzy świadczy usługi za które muszę płacić 19% + 23%.

   Jeśli ten proceder zostanie uregulowany i po prostu oszukiwanie nie będzie takie opłacalne, wolny rynek będzie mógł naturalnie ustalić ceny, bo jeśli masz 3 mieszkania na wynajem i będziesz chciał kupić 4. na kolejny, to wyższa stawka podatku sprawi, że nie będzie Ci się to opłacało, gdy kasa z wynajmu - podatek < rata kredytu. Ale jeśli mimo to chcesz je kupić, to kupuj. Z tym, że wtedy nie każdy tego zechce.

   A póki opłaca się brać kredyt i beztrosko trzepać kasę na wynajmie, bo i tak wyjdziesz do przodu, powoduje, że zarabiają na tym deweloperzy i banki, a tracą obywatele.

   Nie o to chyba chodzi, w państwie "prawa", które powinno być przestrzegane.

   To ze ciebie nie stać na zakup czy wynajem mieszkania to nie wina wszystkich wkoło. Może się dokształć, zainwestuj w siebie żeby lepiej zarabiac.

   Zarobkami chwalić się będę, ale pracuję w IT we Wrocławiu, więc zapewniam Cię, że na finanse nie narzekam.

   Znowu masz ograniczone myślenie, bo wydaje Ci się, że jeśli kogoś wk%?#ia kombinowanie i cwaniakowianie na granicy lub za granicą prawa, to musi mieć ból dupy, bo sam tak nie może. Otóż może, ale stara się żyć według pewnych zasad.

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ: żalisz się bo ledwo spłacasz kredyt, czy jeszcze szukasz takiego kagańca ?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @adadis: Są różne, od wyboru do koloru. Zakaz sprzedaży przed upływem 5 lat, zakaz zakupu więcej niż 2 mieszkania na głowę. Poza tym państwo powinno się włączyć, ale w mądry sposób. Dotychczas takiego nie było. Uważam, że na wodzie, powietrzu, żywności i mieszkaniach nie powinno się spekulować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anton_Chigurh Ogólnie ja również jestem zdania, że nie powinno się spekulować. Nie bronię też rekinów biznesu. Ogólnie tylko wyśmiałem pomysł koleżanki wyżej z "prawem do". No a zakaz sprzedaży jak dla mnie to jednak lipa. Powiedzmy, że kupisz sobie mieszkanie gdzieś tam w mieście i po roku tracisz lub zmieniasz pracę czy w sumie z jakiegokolwiek innego powodu musisz się przeprowadzić na stałe i co wtedy? Nie możesz sprzedać bo nie minęło 5 lat i nie możesz kupić nowego w nowym miejscu bo masz już jedno. Patologia. I nie mam pomysłu jakby to naprawić. Tak po prostu jest i będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   rozporzą

   @1234AQ: Jak kupię buty za 100zł, Tobie się spodobają, nawinę Ci troszkę makaronu na uszy i powiem, że ciężko dostać oraz nie podam adresu firmy gdzie je kupiłem - to czy sprzedanie ich za 150zł będzie skutkowało tym, że ktoś niekorzystnie rozporządził swoim mieniem?

  •  

   pokaż komentarz

   @adadis: Nie lubię nadmiaru regulacji. Można dodać zapis raz na 5 lat ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Zarobkami chwalić się będę, ale pracuję w IT we Wrocławiu, więc zapewniam Cię, że na finanse nie narzekam.

   @bodziodestruktor: to co boldupisz o ceny mieszkań? Masz już pewnie, możliwe ze na kredyt. Nie specjalnie dla twojego dobra byłby spadek cen.

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: Bordo zobowiązuje, wyjątkowo odporny na słowo pisane

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: a poza tym droższe mieszkania to korzyść dla ludzi którzy pracują w branży budowlanej.
   Co ci do czego co ktoś robi ze swoją własnością komuchu?

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ A kto każe sprzedawać tanio samotnym matkom i parom? Jak ode mnie ktoś coś kupi to nie interesuje mnie de fakto co z tym zrobi bo to jest jego. Ważne aby zapłacił tyle co ustalone

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ
   Wynajmowanie na zachodzie nie jest tańsze od spłacania kredytu.

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: czy ja w tym tekscie napisałem DARMOWE? mowie o prawie do swojego. A prawo do swojego zbudowało Ameryke i nikt tam nie budował ameryki na lichwiarskich kredytach.

  •  

   pokaż komentarz

   @gray: NIe jestem gdyby ameryka sie budowała na takich kredytach jak są w Polsce teraz nigdy by nie została mocarstwem.

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor A na takim szkoleniu za 6 koła to prowadzący akurat mówią wprost: jedno mieszkanie na tzw. flipa (kupno rudery, remont, sprzedaż) lub jedno mieszkanie na wynajem na siebie, jeśli więcej to zakładasz działalność gospodarczą lub spółkę. Więc nijak ma się to do Twoich przypuszczeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @1234AQ: to buduj bez kredytu. Masz do tego prawo.

  •  

   pokaż komentarz

   Zawsze możesz kupić mieszkanie, czy dom na jakiejś wsi, gdzie masz stację PKP i dojeżdżać do dużego miasta pociągiem. Taka nieruchomość jest 2-3 razy tańsza od tej w centrum miasta

   @Pawery1:
   Ale nadal trzeba będzie przez 30 lat spłacać kredyt, o ile w ogóle uda się go zaciągnąć. Ceny i tak są ze trzy razy za wysokie, nawet na wsiach.

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: Do czego to doszło. Dawniej komunizm polegał na rozstrzeliwaniu całych mas ludzi, zsyłkach do obozów, celowym głodzeniu na śmierć milionów, prześladowaniu i torturowaniu każdego kto źle spojrzy na portret przywódcy czy też podbijaniu innych krajów. Dzisiaj "komunistami" są ci, którzy uważają, że państwo powinno ustanowić minimalne regulacje pozwalające społeczeństwu na prawidłowe funkcjonowanie. To jest naplucie w twarz wszystkim ofiarom komunizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vokun: to nie są założenia komunizmu. Radzę się doczytać w tym temacie.
   Komunizm to system gospodarczy w którym zbędny jest środek płatniczy zakładając ze każdemu należy się według jego potrzeb.
   Wszyscy coś tam wytwarzają i produkują a następnie wrzucają to do wspólnej puli i każdy bierze to co mu potrzebne. :)

   Nigdzie nie wprowadzono. A to ze ktoś połączył totalitaryzm i zamordyzm z namiastka próby wprowadzenia komunizmu to już inna historia.

   Ale represje i zsyłki nie wymagają konieczności prób wprowadzania komunizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: no tak, wiadomo - dzisiaj zakaz składowania odpadów w mieszkaniu, jutro zakaz robienia z nich hoteli, pojutrze masowe mordy. Bo w taki właśnie sposób przedstawiasz postulaty wprowadzenia regulacji mieszkaniowych.

   to nie są założenia komunizmu. Radzę się doczytać w tym temacie.
   W sumie to Lenin nie krył się z tym, że tak zrobi. Radzę się doczytać w tym temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vokun: chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem. Ale nie tylko tego. Nie rozumiesz nawet słów których sam używasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: To ty niczego nie zrozumiałeś. Czy uregulowanie kwestii mieszkań (np. restrykcje w zakresie najmu krótkoterminowego, wysoki podatek od sprzedaży w krótkim czasie po zakupie itd.) będzie oznaczało, że wprowadzono komunizm? Nie. Więc nie próbuj w jakikolwiek sposób powiązać tych postulatów z komunizmem.

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: chodzi o to ze kredyty śa dostępne ale nie na takiej lichwie jak w polsce. Dlaczego takie ING czy doicze bank w holandi czy niemczech daje oprocentowanie 1-2.5 % (stałe ) i jak nie masz na spłatę kredytu to oddajesz klucze i nic cie nie obchodzi a w polsce zlicytują cie do zera i jeszcze na czarna liste wpiszą ze o hipotece nie pomyslisz przez najblizsze 5 -10 lat . Fundamentalne podejscie do kredytu trzeba zmienić w tym kraju. Ja nie mówie żeby każdy składał na kupkę i dopiero budował.

  •  

   pokaż komentarz

   @Prezes_roku: a no własnie i doskonale o tym wiem ale to juz temat nie rangi kraju z kartonu tylko Wasali. Spekulacja na zyności powinna być ukrucna bo to sie odbija na jakośći, i metodach uprawy przez rolników. Bo śa niewolnikami dopłat a kto na górze ma zarobić to zarobi. A le taki rolnik nawet o tym nie wie tylko powie ci że to wina kaczynskiego i pojdzie do nastepnego leppera. Zrobią zadyme ale to walka davida z goliatem

  •  

   pokaż komentarz

   @Vokun: regulowanie cen. Bo tego chciał op
   Tak się wprowadza komunizm

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: Nie zauważyłem, aby wprost coś napisał o ustaleniu sztywnych cen. Z tego co zrozumiałem to chodziło o wprowadzenie regulacji mających na celu zmniejszenie cen mieszkań. Resztę sam sobie dopowiedziałeś.
   Właśnie o tym mówię. Ktoś rzuci jakąś propozycję, a ty już dopatrujesz się w niej komunizmu i walczysz z nią jakby wcielenie jej w życie było początkiem rządu terroru.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vokun: wydźwięk postu:

   Każdemu według potrzeb. Taki był wydźwięk komentarza.

   Jedz do USA i zapytaj sprzątaczkę czy kasjerkę czy stać ja na wynajem bądź zakup mieszkania w krzemowej dolinie.
   To tak nie działa.

   A jak państwo się weźmie za regulowanie to wcale na wynajem mieszkań nie bedzie

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat:

   wydźwięk postu: Każdemu według potrzeb. Taki był wydźwięk komentarza.

   Państwo powinno zadbać o potrzeby obywateli. Sam taki postulat nie jest niczym złym, ale sposób jego realizacji może okazać się fatalny. MOŻE ale nie musi. Wszystko zależy od tego JAKI to sposób.

   Jedz do USA i zapytaj sprzątaczkę czy kasjerkę czy stać ja na wynajem bądź zakup mieszkania w krzemowej dolinie.To tak nie działa.

   Nikt nie mówi, że każdego powinno być stać na zakup mieszkania nie wiadomo w jak drogim miejscu. Jeśli jednak mieszkania są niewyobrażalnie drogie w każdym większym mieście to coś jest nie halo. Poza tym USA to kiepski przykład, bo z mieszkaniami mają tam podobny problem.

   A jak państwo się weźmie za regulowanie to wcale na wynajem mieszkań nie bedzie

   To twoja opinia. Sformułowana zresztą w w oparciu o ideologię a nie fakty. W praktycznie każdym cywilizowanym kraju państwo jak najbardziej ingeruje w rynek mieszkaniowy i ludzie na tym dobrze wychodzą np. w Singapurze.

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt nie mówi, że każdego powinno być stać na zakup mieszkania

   @Vokun: op tak mowi

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: ( ͡° ʖ̯ ͡°) Aj waj, doczytaj może resztę zdania.

  •  

   pokaż komentarz

   To twoja opinia. Sformułowana zresztą w w oparciu o ideologię a nie fakty.

   @Vokun: o doświadczenie. Temu państwu się jeszcze nic nie udało.
   Elektrownie atomowa budują już 20 lat i przeznaczyli na ten cel kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt miliardów zł.

   Efekt przewidywalny: brak projektu, kadry, brak lokalizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat:

   o doświadczenie. Temu państwu się jeszcze nic nie udało.

   Widzisz? problem leży w tym kraju, a nie w postulacie. Gdyby społeczeństwo przejawiało jakąkolwiek troskę o dobro publiczne i kontrolowało realizację postulatów przez polityków to wszystko wyglądałoby inaczej. Niestety, póki co nie ma poczucia wspólnoty, każdy jest sobie oddzielnym atomem. Dlatego należy zmienić nie tylko system prawny, ale i mentalność społeczeństwa (tak wiem, to komunizm)

  •  

   pokaż komentarz

   @Vokun: im mniej zależy w tym kraju od państwa a więcej od jego pracowitych mieszkańców tym lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo śa niewolnikami dopłat a kto na górze ma zarobić to zarobi.

   @1234AQ: To nie jest takie proste. Dotacje umożliwiają wypieranie miejscowego rolnictwa z biedniejszych krajów, np. w ten sposób farmerzy z USA wydymali rolników z Gwatemali. Ci dotowani rolnicy nie są tacy niewinni, jak się lansują. Póki co Polska jeszcze nie poszła w land grabbing, ale Chiny, Kuwejt, ZEA, Korea Płd. owszem. USA oficjalnie też nie (nie rękoma rządowymi). Za nich załatwiają to korporacje przemysłu spożywczego, więc rząd USA załatwia sprawę w białych rękawiczkach. W Europie chociażby Szwecja. Tak, ta sama, której leży na sercu dobro imigrantów z Afryki Szkoda, że dokładają swoje 3 grosze do tego, że oni porzucają swoje domy.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy społeczeństwo jest aż tak głupie, że lituje się nad durnymi babami zgarniającymi wielotysięczne zasiłki?

 •  

  pokaż komentarz

  Afera z dupy. Już widzę jak ludzie się litują i sprzedają mieszkanie taniej żeby pomóc rodzinie z dziećmi (•‿•)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ektoras: Wyłudzanie na wnuczka i policjanta nie wzięło się znikąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ektoras: Codziennie w Polsce odbywa się kilkanaście spędów emerytów, którzy dostają "darmowe" garnki, kołdry i inne badziewie. Raptem 15 lat temu setki tysięcy ludzi przechodziły do "tańszej" sieci telefonii stacjonarnej. Ludzie naprawdę są kretynami. Dają się ogłupić "najlepszej" partii, "najwspanialszej" ideologii, czy "jedynej" religii.

   Mamy wyznawców marek samochodów, a są też ludzie, którzy uznają "jedynych słusznych" producentów telefonów, a nawet telewizorów.

   Skupowanie "trudnych" mieszkań od naiwnych istniało od zawsze. Kiedyś w ten sposób nabywano ziemię np. nad jeziorami. Albo ciekawie położone siedliska, ziemie pod inwestycje. Mieszkania w ten sposób pozyskuje się od 30 lat. Dopiero teraz biorą się za to na szeroką skalę. Amatorzy zepsują takim podejściem rynek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ektoras: Jeszcze jedno. Połowa wykopków wierzy, że wszystkie baby to k%?@y, mimo że żadnej nie dotknęli. Człowiek jest inteligentny, ale bardzo łatwo go zmanipulować i wmówić mu dowolny dogmat. Wystarczy dobrać historyjkę do człowieka.

   Jeden załapie się na Jezusa Zbawiciela, drugi na Volkswagena Passata, trzeci na Apple, a kolejny na Bitcoina. Ale żaden z nich nie da sobie wmówić, że można też inaczej i też jest spoko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ektoras: ja bym sprzedał jak najbardziej ...ale drożej. Skoro ktoś taki mówi, że ma gotówkę to pewnie ma jakiś zapas no i nie mały zasiłek - stać go więc niech płaci. Ja chciałbym "zarobić" albo co najwyżej nie stracić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ektoras:
   Jakby nie sprzedawali taniej to nie byłoby takich ulotek. Swojego czasu jedna Mirabelka pisała, że zajmowała się takim procederem i wyłudzała abstrakcyjne kwoty, rzędu kilkudziesięciu tysięcy.
   Bo wiesz, są ludzie, którzy kierują się dobrocią serca i nie patrzą na pieniądze tak, jak inni.

 •  

  pokaż komentarz

  Ktoś u mnie chyba oddaje karmę dla gekona za free

  źródło: 1581403230937.jpg