•  

  pokaż komentarz

  Może niech im wreszcie ktoś powie o antykoncepcji...

  •  

   pokaż komentarz

   @Slav75: Antykoncepcja jedynie dla białych chrześcijan. Nie bądź islamofobem! Halo moderacja!

  •  

   pokaż komentarz

   @Slav75: może nowy korono wirus się pojawi mniej aktywny co do innych ras

  •  

   pokaż komentarz

   @Uchodzca_Z_Polski Najzabawniejsze jest to, że na bliskim wschodzie antykoncepcja jest znana od wieków. Nie wiem czy to mit, ale to chyba właśnie arabowie ją wynaleźli. I jej dostępność nie ma nic do rzeczy z przyrostem naturalnym, a raczej zamożność państwa

  •  

   pokaż komentarz

   Może niech im wreszcie ktoś powie o antykoncepcji...

   @Slav75: A niby czemu miałby ktoś im o tym mówić? Egipt to nie jest ta część Afryki gdzie ludzie umierają na hiva, z braku wody czy żywności. To że ten kraj przekroczył 100 milionów mieszkańców absolutnie źle o nim nie świadczy. To nie oni pływają pontonami do Europy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Davidozz: Antykoncepcja była już znana dużo wcześniej. Zresztą aborcja też. Nie wiem jak w innych kulturach ale wiem że w Rzymie i Grecji je stosowano.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: Jak przyjdzie głód lub brak wody, to dopiero wtedy zobaczą swój błąd, a my ich zobaczymy w Europie, ale wtedy to już będzie za późno.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: Jak przyjdzie głód lub brak wody, to dopiero wtedy zobaczą swój błąd, a my ich zobaczymy w Europie, ale wtedy to już będzie za późno.

   @976497: A to dlaczego niby?

   Teraz akurat Niemcy i Francuzi mieli ogromne zapotrzebowanie na siłę roboczą, więc sprowadzali do siebie, kogo tylko się dało. Jeszcze dwadzieścia lat temu, za czasów Helmuta Kohla tego nie potrzebowali i strzelali do wszystkiego, co poruszało się na Odrze. A wtedy też się mówiło o "zjednoczonej Europie" i p#@@@$!ono podobne frazesy.

   Równie dobrze za te 30-50 lat, na Morzu Śródziemnym będzie się strzelać do wszystkiego, co transpondera nie ma. Problem z bani.

  •  

   pokaż komentarz

   Może niech im wreszcie ktoś powie o antykoncepcji...

   @Slav75:

   Ale wygląda na to, że Sisi – który w 2013 r. przeprowadził zamach stanu i obalił rządy Bractwa, a w 2014 r. został prezydentem – wyciągnął wnioski z tej lekcji. Tym razem kampania „Dwoje wystarczy” jest finansowana głównie z budżetu ministerstwa solidarności społecznej, które wyda na program 4 mln dolarów (ONZ przekazała na ten cel dodatkowe 500 tys. dolarów).

   To skromne kwoty. Jednak „Dwoje wystarczy” to flagowy, lecz nie jedyny program na rzecz ograniczenia przyrostu, a pieniądze na ten cel wydaje nie tylko egipski budżet. Unia Europejska obiecała 27 mln euro – pieniądze dla Narodowej Strategii Populacyjnej 2015–2030 mają być przeznaczone na ułatwienie dostępu do placówek doradczych i środków antykoncepcyjnych, kampanie społeczne i aktywizację zawodową kobiet. W działania na rzecz Strategii włączony jest też Fundusz Ludnościowy ONZ. Z kolei minister zdrowia i populacji Ahmed Emad El-Din Rady ogłosił w 2018 r. rozpoczęcie tu działań we współpracy z amerykańską agencją rządową ds. pomocy i rozwoju USAID. Stany Zjednoczone przeznaczą na rzecz planowania rodziny w Egipcie 23 mln dolarów.

   Ghada Waly, minister solidarności społecznej, uznała program „Dwoje wystarczy” za część strategii, mającej na celu walkę z ubóstwem i przeludnieniem. Dlatego na beneficjentów programu wybrano mieszkańców dziesięciu najbiedniejszych i najgęściej zaludnionych muhafazatów. W ramach programu będą mogli odwiedzać mobilne kliniki planowania rodziny (dyżurować będą w nich lekarze, pielęgniarki i wolontariusze) i skorzystać z darmowych środków antykoncepcyjnych.

   Do realizacji programu ministerstwo wyznaczyło sto organizacji pozarządowych (otrzymały one granty). Pracownicy organizacji mają przed sobą trudne zadanie: muszą przełamać wciąż popularne przekonania, dotyczące szkodliwości środków antykoncepcyjnych i wartości przypisywanej wczesnemu zamążpójściu i posiadaniu wielu dzieci.

   Co z polskiej perspektywy może być zaskakujące, w promocję planowania rodziny włączyli się też przedstawiciele religii. Mieszkanki rejonów objętych programem będą miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach i spotkaniach z muzułmańskimi autorytetami religijnymi, których zadaniem jest przekonać kobiety, że antykoncepcja nie jest sprzeczna z zasadami islamu. Już na przełomie lat 70. i 80. XX w. ówczesny Wielki Mufti Egiptu i minister spraw religijnych popierał stosowanie antykoncepcji (bynajmniej nie chodziło jedynie o metody tzw. antykoncepcji naturalnej).

   Al-Azhar, uniwersytet i najważniejsza religijna instytucja w Egipcie, zachęca do planowania rodziny za pomocą wszelkich dostępnych środków. W 2017 r. Wielki Mufti, Shawki Allam, wydał nawet fatwę (to oficjalna opinia muzułmańskiego uczonego), która zaprzecza, jakoby stosowanie środków antykoncepcyjnych było niezgodne z islamem. Uzasadniając swoje stanowisko, powiedział: „Planowanie rodziny i zmniejszenie liczby urodzeń są bez wątpienia kwestią religijną. Są nam potrzebne, a wręcz niezbędne i jako takie stały się również religijnym obowiązkiem”.

   To oficjalne wsparcie ze strony religijnego establishmentu jest istotne zwłaszcza na egipskiej wsi. Szczególnie tutaj posiadanie dużej liczby dzieci związane jest z przywiązaniem do tradycyjnych muzułmańskich wartości. Liczne potomstwo wciąż utożsamiane jest z darem od Boga. W biednych rejonach Górnego Egiptu oznaczało też kiedyś szansę na dobrobyt, dzięki dodatkowym rękom do pracy.

   https://www.tygodnikpowszechny.pl/przeludnienie-gorsze-niz-terroryzm-159195

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69:

   A to dlaczego niby?

   Oni też mają wojsko i nie dadzą sobie krzywdy robić. Będzie susza, nie będą mieli czego pić i jeść u siebie, to pójdą tam, gdzie to znajdą.

  •  

   pokaż komentarz

   @976497: Już widzę tę inwazję Egiptu w Europie XDDDDD

   Raz, że rządy krajów, z których pochodzą "uchodźcy" mają tych ludzi w p%!#$ie.

   Dwa, Egipt w czasach świetności nie był w stanie wygrać wojny z Izraelem, nie mówiąc już o jakiejś wojnie z krajami UE. Już chuj, że do tego konfliktu pewnie by się włączy całe NATO.

   Trzy, już widzę jakiekolwiek zbrojenia w Egipcie, szczególnie w najbliższym czasie. Szczególnie teraz, gdy dąży się do przeniesienia szlaków handlowych przez Arktykę, a UE powoli odchodzi od paliw kopalnych.

   Cztery, polskie władze też nie reagowały, gdy Niemcy strzelali do naszych na Odrze.

   Życie to nie Civka, nikt nie wypowiada wojny o banany. Jak będzie susza, to ci ludzie najpewniej zginą, tyle. Albo zostaną zmuszeni do kupowania żywności oraz wody z innych krajów. Najpewniej z Izraela.

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: Jeśli będą zmuszeni do kupowania wody i żywności, to wyższy popyt na żywność wywinduje ceny wszędzie - u nas też, bo u nas jej będzie mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Davidozz: dla araba najwiekszy sukces to miec jak najwiecej dzieci i wzmocnic liczebnie swoj klan; dla bialego kariera, pieniadze i bzykanie; wiadomo, kto wygra

  •  

   pokaż komentarz

   @Uchodzca_Z_Polski Najzabawniejsze jest to, że na bliskim wschodzie antykoncepcja jest znana od wieków. Nie wiem czy to mit, ale to chyba właśnie arabowie ją wynaleźli. I jej dostępność nie ma nic do rzeczy z przyrostem naturalnym, a raczej zamożność państwa

   @Davidozz: ponoć robili je z kozich jelit ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk

  •  

   pokaż komentarz

   dla araba najwiekszy sukces to miec jak najwiecej dzieci i wzmocnic liczebnie swoj klan; dla bialego kariera, pieniadze i bzykanie; wiadomo, kto wygra

   @JuhNya: ostatecznie? ten kto będzie miał przewagę militarną i technologiczną. Co ty myślisz że w razie wojny na przykład obywatele Niemiec o pochodzeniu tureckim spakują walizy i wrócą do siebie? A w życiu. Oni teraz kulturowo walczą z laicyzacją samych swoich. Kultura europejska ich wciąga i mieli. Są kraje w UE które sobie bardzo dobrze z tym radzą i jednym z nich była Wielka Brytania. Tam systemowo zachęcali przybyszów do olania religii i integracji. Złe przykłady też są ale oni już chyba wiedzą że dali dupy bo jakoś cicho się zrobiło o solidarności w tej kwestii.

  •  

   pokaż komentarz

   @976497: O ile będą mieć na to pieniądze. Najpewniej nie będą mieć pieniędzy, dlatego będą po prostu umierać z głodu.

   To Araby, nie myśl, że oni jakoś myślą o swojej przyszłości. Dubaj i Azerbejdżan zostały przez Muzułmanów wyklęte, bo zamiast przep??@#$%ać hajs na wojenki, te dwa kraje budują system bankowy świata Islamu.

  •  

   pokaż komentarz

   @multikonto69: Władza się zawsze wyżywi. Ich władza będzie miała kasę na zagraniczne zakupy.
   Ponad to, to wciąż potwierdza mój pierwszy wpis, że robią błąd rozmnażając się w takim tempie. To nie jest nic dobrego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Slav75: Starożytne Egipcjanki za czasów faraonów znały już antykoncepcję. Są na to dowody, znajdź w Google. I się zastanów co piszesz następnym razem.

  •  

   pokaż komentarz

   Najzabawniejsze jest to, że na bliskim wschodzie antykoncepcja jest znana od wieków.

   @Davidozz: Dymanie kóz i małych chłopców to nie jest antykoncepcja panie.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Slav75
   Oni się przygotowują do przejęcia panowania nad resztą świata gdzie nie ma pełni władzy islamu.
   Czyli ten mały skrawek zimnego lądu zwany Europą.

   Słowo islamofobia nie powinno mieć racji bytu jak rasizm wobec białych a nawet bardziej bo gdyby porównać ilu jest na świecie islamistów a ile całej reszty to może się okazać, że Europa to rezerwat białych.(nie licząc Chin z wiadomych przyczyn).

   Co nam po dobrobycie, technologii i cywilizacji skoro przy kolejnym islamskim potopie z południa nie będzie wystarczającej ilości Europejczyków aby to obronić...

  •  

   pokaż komentarz

   Już widzę tę inwazję Egiptu w Europie XDDDDD

   nie ma się co śmiać to całkiem realne i dlaczego na Europę ? atak na Włochy/Grecję wystarczy

   Raz, że rządy krajów, z których pochodzą "uchodźcy" mają tych ludzi w p%!#$ie.

   mają wyj... fakt ale zmienia się pogląd jak pod oknami masz głodny tłum, rządny krwi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Dwa, Egipt w czasach świetności nie był w stanie wygrać wojny z Izraelem, nie mówiąc już o jakiejś wojnie z krajami UE.

   tjaaa twierdzisz że lata 60-70 to militarna świetność Egiptu ? wtedy np. latali na Mig-21 dziś podstawą jest F-16, a nadzór zapewniają E-2C a ile mają tych M1A, ja bym polemizował z tą tezą o byłej świetności

   Już chuj, że do tego konfliktu pewnie by się włączy całe NATO.

   A) ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli mamy zsadnicze pytanie po której stronie i kiedy włączy się USA ¯\_(ツ)_/¯ bo w USA może być prezydent który poprze Egipt, bo migracja ludzi to dobra sprawa / trzeba pomagać ofiarom suszy itd itd

   B) NATO nie jest jednością jest tam kupę różnych "interesów" - Turcja stanie po stronie Egiptu to raczej pewne

   Trzy, już widzę jakiekolwiek zbrojenia w Egipcie, szczególnie w najbliższym czasie. Szczególnie teraz, gdy dąży się do przeniesienia szlaków handlowych przez Arktykę, a UE powoli odchodzi od paliw kopalnych.

   Egipt to 10ta armia na świecie, 30 milionów rekrutów, podstawowy samolot F16, podstawowy czołg M60/M1 Abrams (czytałem że domówili 500 T-90 najnowszych wersji ) bardziej bym stawiał na nich niż na Greków/Włochów/Imperium Lechickie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Cztery, polskie władze też nie reagowały, gdy Niemcy strzelali do naszych na Odrze.

   bo to były "normalne" czasy gdy wojsko broniło granic, nawet za czasów bratniej miłości z ZSRR jak ktoś przepływał Bug to "Wopiści" strzelali ¯\_(ツ)_/¯

   Życie to nie Civka, nikt nie wypowiada wojny o banany. Jak będzie susza, to ci ludzie najpewniej zginą, tyle. Albo zostaną zmuszeni do kupowania żywności oraz wody z innych krajów. Najpewniej z Izraela.

   @multikonto69: mylisz się wojny o zasoby są prowadzone od tysiącleci, zgodnie z zasadą my głodujemy oni mają dużo, więc bierzcie miecze i idźcie sobie zabrać albo zdychajcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Zapomniałeś o drobiazgu Egipcjanie to muzułmanie i świat muzułmański stanie po ich stronie a demografia Europy jest nieubłagana - Europa wymiera, rosną w siłę sojusznicy Egiptu

   Przypomnij sobie co było kilka lat temu jak Erdogan chciał robić jakieś wiece i władze Niemiec/Holandii itd na to nie pozwoliły, jaki im burdello zgotował - a co jak by taki Erdogan zaapelował do muzułmanów w Europie - wy się obżeracie a krzyżowcy mordują waszych braci na morzu ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) a za 30 lat będzie nas mniej a ich znacznie więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: Bo nie mogą. Od razu więzienie. Egipt dostaje kupę kasy aby trzymać granice szczelne. Oficjalnie 25% to analfabeci z tym że jak ktoś umie się podpisać to już nie jest analfabetą. Spędziłem tam trzy miesiące w 2005 myślę że z 80% kobiet jest analfabetami i z 50% mężczyzn w Kairze - nie potrafili przeczytać nic innego niż imię i nazwisko. @mike100 Egipskie wojsko może spacyfikować cywili. Armia Egiptu to śmiech na sali jak wszystkie wojska arabskie. Po pierwsze są zbyt głupi przez kazirodztwo - małżeństwa między kuzynami (zatrzymanie majątku w rodzinie). Armia jest jak armia Arabii Saudyjskiej - na papierze nie jest źle ale dostaje łupnia od pasterzy z AK47 (Jemen). Kiedyś sprzedaliśmy im trochę sprzętu. Szkolenie polskiego żołnierza do składania pewnego rodzaju sprzętu zajmowało 2h, to samo szkolenie Egipcjanina to dni i dużą część nie była w stanie tego zrobić ...

  •  

   pokaż komentarz

   Egipt to 10ta armia na świecie,

   @mike100: Według www.globalfirepower.com już jest 9, ale przed nią jest Francja i Wielka Brytania. Do tego dodaj armie pozostałych państw UE (Włochy 12, Niemcy 13, Hiszpania 20, Polska 21,...) i już tak łatwo nie będzie zaatakować Europę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: to nie jest średniowiecze, żeby o możliwościach obronnych decydowała ilość chłopów wzywanych na pospolite ruszenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Slav75 przecież mają jelito wielbłąda.

  •  

   pokaż komentarz

   @JuhNya Przyrost w tamtych rejonach też stopniowo spada

  •  

   pokaż komentarz

   Egipskie wojsko może spacyfikować cywili. Armia Egiptu to śmiech na sali jak wszystkie wojska arabskie.

   @iddqd: tylko że my mówimy o teoretycznej sytuacji z przyszłości, za 30-40 lat gdy jakieś tam zmiany klimatyczne, doprowadzą do masowego eksodusu a Europejczyków będzie znacznie mniej i to samo tyczy armii - Niemcy już zaciągają duże ilości eghhh "kolorowych" do swojej armii to samo Francja itd a to sie będzie pogłębiało - dzisiejszy wermacht to "cień" tego z 1942r (nie mam na myśli wyposażenia ( ͡° ͜ʖ ͡°))

  •  

   pokaż komentarz

   @abcdefghijklmn

   to nie jest średniowiecze, żeby o możliwościach obronnych decydowała ilość chłopów wzywanych na pospolite ruszenie.

   O mamy kolejnego eksperta od dronów z biedronki i filmów o Terminatorze.

   Do kogo będziesz strzelał z tych atomówek i rakiet jak twój kraj zaleje masa dzikusów?
   Dokonasz samozniszczenia?

 •  

  pokaż komentarz

  Byłem w Luxorze, wygląda jak miasto na które ktoś spuścił z 500 ton bomb i szybko odbudował. Brud, smród, zabudowa z byle czego, dziadki z kałachami na plecach na każdym rogu, drogi fatalnej jakości. W porównaniu z zabytkami sprzed 5000 lat można powiedzieć, że Egipcjanie padli na pysk i nie podnieśli się od kilku tysięcy lat.

 •  

  pokaż komentarz

  Z czego zdecydowana większość żyję na wąskim pasie wzdłuż Nilu, co sprawia że ścisk tam jest ogromny, porównywalny z Indiami.

  źródło: Egypt_2010_population.png

 •  

  pokaż komentarz

  Trochę to smutne, tam gdzie dzieci mają przyszłość, mogą się rozwijać i spokojnie żyć ludzie nie chcą mieć dzieci, rodzą się za to w afryce gdzie połowa nawet nie dożyje dorołości

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba ich zarazić polityką lewicową
  może Spurek im podesłać ( ͡° ͜ʖ ͡°)