•  

  pokaż komentarz

  Sroga orka tej neokomuszki ( ͡º ͜ʖ͡º)

  źródło: 1581501230808.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Kempes: kurde, już się gubię!
   Raz Totalna Targowica mówi, że należy respektować wyroki sądów, gdy chodzi o nielegalne "orzeczenie" Trybunały Konstytucyjnego w sprawie K47/15 wydanego niezgodnie z ustawą i przez niepoprawny skład orzekający.
   Innym razem Totalna Targowica podważa i ignoruje legalne wyroki Trybunału Konstytucyjnego, bądź Izby Dyscyplinarnej SN, bo są "pisowskie". Wtedy zasada, że należy respektować wyroki sądów nie obowiązuje xDDDDDDDDDDDD

   Świetne samozaoranie platformianego autorytetu w dziedzinie sądownictwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Donica: a kto ci powiedział że Izba Dyscyplinarna jest powołana zgodnie z prawem? a Trybunał, który nie publikuje wyroków - też nie masz tutaj zastrzeżeń?

   ogólnie jak czytam kogoś, kto jak ty - od razu uzywa określeń z partyjnej książeczki "totalna targowica" to wiem kto zacz. gdybyś zmienić inwektywy w twojej wypowiedzi na takie skierowane przeciwko PiS to pewnie byłbyś jednym z tych, którzy by protestowali. a tak... jesteś jednym z odpowiedzialnych za ten mizerny poziom debaty w Polsce. mało merytorki, za to dużo inwektyw wszelkiego rodzaju.

   meh

  •  

   pokaż komentarz

   @Donica Znowu pochwaliła się na forum publicznym bardziej podstawowej wiedzy z historii Polski. Sio do szkoły douczyć się co to była TARGOWICA (✌ ゚ ∀ ゚)☞

   Wasza obrona matki partii jest taka pocieszna... prawdziwi ideowcy z was ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Donica: totalna debilica to znaczy twoja rodzina

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: Trybunał Konstytucyjny przecież orzekł że Izba Dyscyplinarna jest zgodna z polskim prawem.

  •  

   pokaż komentarz

   Totalna Targowica

   @Donica: Przepraszam, czy to jakaś partyjna formatka z epitetami?

  •  

   pokaż komentarz

   @Donica No i właśnie na zagubieniu własnego przygłupie go elektoratu bazuje PiS. Takim jak Ty łatwo wmówić, że to jakastam, niewiele ich dotycząca kłótnia prawników, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   kurde, już się gubię!

   @Donica: Gdy sie czyta resztę twojej wypowiedzi to w sumie nie dziwne...

  •  

   pokaż komentarz

   @kamil-mateja: ten trybunał, którym kieruje pani spotykająca się z "szeregowym posłem" na obiadach? ta, która to niedawno obchodziła rocznicę mianowania na sędziego przez władze PRL? ta, której mąż to TW Wolfgang?

   ten trybunał, który nie publikuje wyroków do czego jest zobowiązany?

   panie... trochę RiGCzu.

  •  

   pokaż komentarz

   Trybunał Konstytucyjny przecież orzekł że Izba Dyscyplinarna jest zgodna z polskim prawem.

   @kamil-mateja: jeszcze wyroku nie było, ale wyrok już znasz?

  •  

   pokaż komentarz

   gdy chodzi o nielegalne "orzeczenie"

   @Donica: weź nie łżyj. usun konto pisowski trollu i jedź do wuhan

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: @Kempes: @deviator: @DivusClaudius: @cacum3:
   Jak na razie tylko kierujecie wobec mnie inwektywy i żaden z Was nie potrafił mi wytłumaczyć tego paradoksu zaprezentowanego przez Matczaka.
   Więc zapytam się jeszcze raz: czy wyroki sądów należy respektować i dlaczego Totalna Targowica wraz z panią Gersdorf ich nie respektuje? xD

   a Trybunał, który nie publikuje wyroków - też nie masz tutaj zastrzeżeń?

   @secret_passenger: możesz mi wyjaśnić o co Ci chodzi? Trybunał nie publikuje wyroków? Albo coś pomyliłeś, albo wypisujesz głupoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kempes: brawo, udowadniasz tylko, że jesteś płatnym trollem Platformy, który nawet nie wykazuje własnych procesów myślowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Donica: Oczywiście, że wyroki prawdziwych sądów trzeba szanować. Sąd prawdziwy od fałszywego można rozpoznać dzięki: 1. Lekturze Konstytucji,
   2. Wiedzy o państwie i ustroju na poziomie lekcji WOS (chyba zakres starszych lat podstawówki),
   3. Minimum dobrej woli i uczciwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Donica: myślę że ilość minusów dobitnie pokazała twoją głupotę. Ale jeśli to jeszcze mało to wyjaśnię:
   Opozycja ignoruje wysrywy izby dyscyplinarnej bo ta została powołana niezgodnie z prawem. To nie są sędziowie SN I mogą co najwyżej się osrać. Tylko niech wcześniej się przebiorą bo obecnie hańbią togę. TK to jest z kolei totalna wydmuszka pod przewodnictwem totalnej miernoty, kucharki karakana, a ich wyroki są śmieszne. KRS też został powołany niezgodnie z prawem więc jak pisowskie gówno straci władzę i ktoś zrobi z tym porządek to będzie totalny meksyk w sądownictwie przez jakiś czas (unieważnione procesy itd).

   Niestety i tak wiem, ze twój pusty łeb trgo nie zrozumie więc możesz sobie szczekac dalej o targowicy, przynajmniej do czasu aż twoi pisowscy idole będą pierdziec w pasiaki;)

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście, że wyroki prawdziwych sądów trzeba szanować.

   @deviator: "Prawdziwych sądów" xDDDDDDDDDDDDDDDDDD
   Wy żeście zwyczajne bolszewiki, które negują legalne organy władzy państwowej! xD

   Opozycja ignoruje wysrywy izby dyscyplinarnej bo ta została powołana niezgodnie z prawem.

   @trox: Jakie prawo złamano i gdzie jest wyrok to stwierdzający?
   (podpowiedź: nie złamano żadnego prawa i nie ma takiego wyroku)

   KRS też został powołany niezgodnie z prawem

   @trox: Jakie prawo złamano i gdzie jest wyrok to stwierdzający?
   (podpowiedź: tu także nie złamano żadnego prawa i nie ma żadnego wyroku)

   TK to jest z kolei totalna wydmuszka pod przewodnictwem totalnej miernoty, kucharki karakana, a ich wyroki są śmieszne.

   @trox: Oho! Tutaj nie zarzucasz żadnego łamania prawa czy nieprawidłowego powołania! Do kwestionowania orzeczeń Trybunału wystarczy Twoja opinia że TK to wydmuszka a ich wyroki śmieszne.

   Brawo! Udowodniłeś, że nie masz żadnych podstaw do podważania legalności konstytucyjnych organów.
   Do kwestionowania wyroków TK, czy Izby Dyscyplinarnej potrzebne są konkretne wyroki, orzeczenia za którymi stoi prawo, a nie jedynie wysrywy jakiegoś sfrustrowanego Wykopka-neuropka, którego dupka boli, bo PiS rządzi xDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   Jakie prawo złamano i gdzie jest wyrok to stwierdzający?

   @Donica: Jak kopnę zgwałcę CI żonę i ucieknę do kraju, z którego nie ma ekstradycji to też będę mógł się śmiać z Ciebie, że nie ma wyroku, więc żadnego prawa nie złamałem?

   A już w szczególności prawa zapisane w Konstytucji w sytuacjach gdy ich łamanie jest oczywiste, można i należy egzekwować wprost, wystarczy być do tego obywatelem RP. Nawet parodia TK prowadzona przez Wolfgangową nie jest w stanie stwierdzić niezgodności konstytucji z konstytucją (choć próby są podejmowane).

  •  

   pokaż komentarz

   @Donica: ja p!#?$!#e, za każdym razem jak myślę, że nie można być aż tak głupim to znajduje się pisowska miernota, która wyprowadza mnie brutalnie z błędu :D

   KRS został powołany niezgodnie z prawem bo niektórym sędziom brakuje głosów (Nawackiemu np). Z uwagi na to, że pisowskie miernoty wszystkie głosowania zrobili w ramach jednego posiedzenia (jedna uchwala), wystarczy, że jednemu z pseudosędziów neokrs brakuje głosu i cała uchwała jest nieważna. Czyli całe neokrs jest powołane wbrew prawu. Myślisz że czemu oni tak pilnują tych list poparcia? "Nie można ich przewozić bo są na papierze gazetowym, który się zepsuje w transporcie" :D te karaluchy już dawno przekroczyły wszelkie granice absurdu. Pomijam już fakt w jaki sposób zbierano wcześniej te głosy bo to się nadaje do prokuratury (tyle że normalnej A nie kierowanej przez zero).

   Idąc dalej - wnioski o powołanie do Izby Dyscyplinarnej zostały złożone przez podmiot (krs) powołany niezgodnie z prawem A więc i same wnioski są niezgodne z prawem. Nadążasz?

   O TK nawet szkoda strzępić ryja bo to co adrian odj?@@ł w tej kwestii to jest trybunał stanu (przed który trafi na 100%).

   Tu jeszcze taki fragmencik:

   Nowa KRS kandydatów do Izby Dyscyplinarnej przy SN wskazała w piątek 31 stycznia 2020. Zrobiła to, choć wcześniej TSUE, a 23 stycznia Sąd Najwyższy w pełnym składzie wydały orzeczenia wskazujące na wadliwość awansów sędziowskich rozdawanych przez nową KRS. Awanse są wadliwe, bo sama nowa KRS została powołana wbrew Konstytucji (sędziów do niej wybrali posłowie PiS i Kukiz’15). Część jej członków ma też bliskie związki z obecną władzą.

   Podsumowując - jesteś miernota bez jakiegokolwiek pojęcia o prawie i powtarzasz wysrywy powielane codziennie przez k#%@izję. Dlatego zamilknij już i się nie ośmieszaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Donica: pokaż mi pół inwektywy w twoją stronę. to że ty posługujesz się nowomową partyjna nie znaczy że ja robię to samo.

   a jeśli chodzi o publikacje wyroków TK to oczywiście nie sam trybunał podejmuje taką decyzję. ale część wyroków czeka na publikację ponad 2 lata.

   i popatrz jaki z ciebie jest barbarzyńca. wyżej piszesz ze niby ktoś cię wyzywa (ale na pewno nie ja) a ty jak się odnosisz do dyskutantów? proszę:

   Wy żeście zwyczajne bolszewiki, które negują legalne organy władzy państwowej! xD

   inwektywy i wyzwiska. do tego manipulacja. rozmowa z tobą to jak taplanie się w błocie. gorzej nawet - jak gra w szachy z gołębiem - który w momencie nasra na szachownicę i powywraca figury.

   zegnam

  •  

   pokaż komentarz

   @Kempes: Ty hejterze POKOD! Chcesz to samo z Kidawą Błońską z Pucka! No problem!

  •  

   pokaż komentarz

   @Pyza56 Zief... co tam płaczesz PiSowszczyku?
   Prezydenta Komorowskiego na Powązkach wygwizdaliście, a teraz nagle płaczecie jak się na rezydenta Du*ę skanduje? Buhahahaha...

  •  

   pokaż komentarz

   @Kempes: Zesraliście się sami z HEJTU I NIENAWIŚCI !A to nie członek PO CYBA ZAMORDOWAŁ M.ROSIAKA! Z POWODU OGROMNEGO HEJTU I NIENAWIŚCI EMITOWANEJ PRZEZ POKOD ! W CZASIE MIESIĘCZNIC SMOLEŃSKICH ZOSTAŁ NOŻEM ZAMORDOWANY MŁODY CZŁOWIEK ,KTÓRY USTAWIAŁ BARIERKI TYLKO DLATEGO ,ŻE SIĘ TO NIE SPODOBAŁO JAKIEMUŚ Z PO CZY Z KOD ?A kandydatka PO na prezydentkę Kidawa Błońska z BOJÓWKAMI POKOD CHCE DOPROWADZIĆ DO TAKIEJ NIENAWIŚCI WŚRÓD POLAKÓW ,ŻEBY ZNÓW MORDERCA Z PO CZY z KOD KOGOŚ Z PIS ZAMORDOWAŁ?Jej O to CHODZI?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kempes: Pan Matczak-szakuje PiS a syn nawija o schodkach-szanujesz plusujesz (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @Pyza56: A czy to nie czasem polityczny apel nawiązujący do hejterskiej nagonki PiS wygłosił morderca prezydenta Gdańska tuż po jego zabójstwie? TVPiS szczuła na prezydenta Gdańska wiele tygodni, aż w końcu szczucie padło na podatny grunt. Tacy jak ty, popierający wstaną z kolan Polskę PiS, macie krew na rękach.

  •  

   pokaż komentarz

   @SuperFreak: NIE TAKI CIEMNY JAK#ty.Jak przeczytasz tak z parę tysięcy książek ,to może wtedy pogadamy?A na razie to... SPADAJ.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pyza56: czytam za darmo z biblioteki, przykro mi

 •  

  pokaż komentarz

  Kuriozalne wystąpienie Szydło. Wydukała z kartki obronę upolitycznienia sądów
  Oj tam, po prostu miała mało czasu od momentu kiedy dostała tą kartkę od prezesa i nie zdążyła się nauczyć na pamięć. ¯\_(ツ)_/¯

  źródło: comment_1581241914fCNkzJVvP5BrupxL5kNR1R.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Idę o zakład że na wpotylice albo w jakiejś gazecie polskiej to samo wystąpienie zostanie określone jako świetne, merytoryczne i nie pozostawiające żadnych wątpliwości ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Szydło była i jest marionetką sterowaną wiadomo przez kogo. Nie ma własnego zdania i mówi to co jej każą.

  •  

   pokaż komentarz

   @strus77: Uważam, że to nieco inaczej. Ona ma prawdziwie własne zdanie, ale na temat tego ile można dać saletry do peklowania mięsa, na którym z pobliskich bazarów sprzedaje się najświeższe owoce i warzywa czy jaka piosenka z Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu za PRL najlepiej wpadała w ucho przy bimbrze domowej roboty. Od myślenia dojrzalszego i głębszego, werbalizowanego bez kartki są inni, a to jest zwyczajnie prosta kobieta, która została wymyślona jako łącznik z tzw. ludem. Tutaj jest poza swoją rolą, więc wypada źle.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawostka - frekwencja podczas "debaty":

  źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_hemoroidow: Pamietaj obywatelu, obrazajac Partie, obrazasz ojczyzne i narod! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_hemoroidow: Wiesz o tym, że pusta sala nie świadczy, jak to p. Rzońca sugeruje o nieznajomości tematu, ale niestety o tym, że europosłowie PiS nie mają w Europarlamencie, nawet w ramach własnej partii żadnych sprzymierzeńców? Nikt nie przyszedł, aby choć spróbować obronić ich stanowiska, a przedstawiający jego krytykę przemawiali i wychodzili, bo dokładne te same argumenty z ust Beaty Szydło już wszyscy słyszeli wcześniej. Upada też mit niezrozumienia sytuacji krajów z dawnej strefy wpływów bloku sowieckiego, ponieważ europosłowie z Czech i Słowacji mówili, że mimo też pozostawali pod sowieckim wpływem, to takie prawo jest u nich niedopuszczalne i niezrozumiałe. Dokładnie to pokazuje ta pusta sala- marginalizację i brak sprzymierzeńców

  •  

   pokaż komentarz

   Pamietaj obywatelu, obrazajac Partie, obrazasz ojczyzne i narod!

   @giku: A co powiedzieć w takim razie o wystąpieniu Biedronia?

   Wstydzę się, że w moim kraju rządzą ludzie gorsi od komunistów. Zniszczyli ten kraj gorzej niż komuniści - ocenił Robert Biedroń

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: a co mówić? Przytaknac bo prawdę powiedział.

  •  

   pokaż komentarz

   a co mówić? Przytaknac bo prawdę powiedział.

   @dr3vil: Oj coś mi się wydaje, że ty komuny to nawet na obrazkach nie widziałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: Na obrazkach widziałem. No ale zobaczmy. Przewodnia rola partii? Jest. Każdy atak na PiS jest wg PiS atakiem na Polskę, co jest bzdurą. Upaństwowienie produkcji i usług? Jest. Przejmują banki, kopalnie, itd. Odgórne regulowanie cen? Jest. Póki co energia elektryczna. Socjalne rozdawnictwo? Jest. Programów socjalnych PiSiorstwa wymieniać nie trzeba, bo każdy widzi. Centralne sterowanie gospodarką? Jest. Sasin zapowiedział, że państwowe spółki nie będą się kierować względami ekonomicznymi tylko partyjnym przykazem kupowania polskiego węgla, na szkodę tychże spółek zresztą. Tępa propaganda w TV? Jest. Przejęcie sądów i prokuratury, które działają na skinienie partii? Prawie jest, załatwione połowicznie, ale już niewiele brakuje. Ograniczenie wolności i prawa własności? Jest. Choćby apteka dla aptekarza (sic!) czy ograniczenie obrotu ziemią, kuriozalne rozwiązania w przypadku najmowania mieszkań, gdzie dziki lokator ma więcej prawa do lokalu niż właściciel. Coś jeszcze brakuje? Dopiero jak kartki wprowadzą to przejrzysz na oczy?

  •  

   pokaż komentarz

   Upada też mit niezrozumienia sytuacji krajów z dawnej strefy wpływów bloku sowieckiego, ponieważ europosłowie z Czech i Słowacji mówili, że mimo też pozostawali pod sowieckim wpływem, to takie prawo jest u nich niedopuszczalne i niezrozumiałe

   @aktoglupijest: Tak to ogólnie wygląda i taki przekaz idzie w świat. Smutne. Ludzie nie wiedzą, że tylko w Polsce nie było lustracji, bo sądy miały same się oczyścić (tak mówił prof. Strzembosz). Czas płynął a w Polsce sądami rządzili i rządzą spadkobiercy dawnych elit. Podczas gdy inne kraje z bloku sowieckiego robiły porządek wychowując przy okazji nowe pokolenie sędziów w latach 90-tych, u nas mieliśmy "Nocną zmianę", falandyzację prawa i postkomunę u władzy.
   Dzisiaj za reformowanie sądownictwa biorą się karierowicze i oportuniści. Wykorzystując bezwzględnie społeczne przyzwolenie na niszczenie wymiaru sprawiedliwości instalują swoich lokajów w myśl zasady
   "Teraz k**** my!!". Obie strony siebie warte. Choćby się nawet pozabijać mieli i tak będę bierny.
   Tylko Polski żal... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @zbiff: Każdy kraj bloku wschodniego miał trochę inną specyfikę, dlatego ciężko porównywać jak sobie z tym poradziły. Czeski, czy NRD-owski system lustracji niekoniecznie podziałałby u nas, a mógł nas pchnąć w strefy wpływów rosyjskich.

   Sądy, KRS, Trybunał Konstytucyjny, może nawet powołanie izby dyscyplinarnej- to wszystko wymagało reformy.
   Reformy, a nie wywrócenia porządku prawnego do góry nogami.
   Ogromnym i niewybaczalnym błędem rządu PiS jest niezgodne z Konstytucją skracanie kadencji i powoływanie na obsadzone stanowiska. To wszystko dało się przeprowadzić w zgodzie z prawem, Konstytucją i zasadami i wtedy żadna organizacja międzynarodowa, ani żaden kraj nie wytknąłby Polsce, tego co wytyka się teraz: że jej prezydent i rząd łamie własną konstytucję.
   Błędem też było oddanie tak ogromnej władzy w ręce Ziobry.

   Reformy można było przeprowadzić zgodnie z Konstytucją, ale wymagałoby to więcej niż jednej kadencji. Tutaj pytanie- dlaczego PiS (czy Jarosław Kaczyński, czy też Ziobro) zdecydowali się nie czekać, tylko przepychać na szybko, pisane z błędami po nocach, nowelizowane po kilkanaście razy prawo, do którego na koniec dnia sami się nie stosują, a które w sposób oczywisty jest niezgodne z Konstytucją?
   Czyżby nie wierzyli w wygraną w kolejnych wyborach i drugą kadencję? Czy chodzi o wpływy? Czy może rzeczywiście o przejęcie Państwa?

  •  

   pokaż komentarz

   @aktoglupijest: Nie wiem o co chodzi, a jak nie wiadomo o co chodzi, to... wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°) W przypadku polityków oprócz pieniędzy może jeszcze chodzić o zagwarantowanie sobie bezkarności na przyszłość. Tak jak to było z komunistyczną bezpieką i konfidentami.

   Co do Twojego komentarza, niebardzo wiem jak rozumieć zwrot "mógł nas pchnąć w strefy wpływów rosyjskich". Przecież i tak aż do 2006 roku, czyli do czasu rozwiązania WSI byliśmy pod butem sowieckiej bezpieki. Co prawda nie było już armii, ale pozostało mnóstwo agentów kontrolujących wszystkie kluczowe dziedziny państwowości.

   A wgl konstytucja jest bardzo nieprecyzyjna, upolityczniona i - co najważniejsze - nie ma legitymacji narodu. Jest nieważna. Podczas referendum w 1996 roku w sprawie przyjęcia konstytucji frekwencja wynosiła zaledwie 43 procent, a więc za mało by uznać je za wiążące. Zresztą Ustawa zasadnicza została napisana tak, żeby naród miał iluzję wolności i wpływu na władzę. Przyznam się uczciwie, że też wierzyłem w tą szopkę dla plebsu. Dopiero w czasie studiów zacząłem drążyć temat i dostrzegać beznadzieję sytuacji. Wszystko jest ustalone w taki sposób żeby politycy nie stracili wpływu na państwo. I nie chodzi mi tutaj tylko o konstytucję, ale również o inne ustawy np. Ustawa o Policji, Ustawa o NIK, Ustawa p.u.s.p., Ustawa o inicjatywie obywatelskiej, Ustawa o referendum itd. To, co mówił Kukiz (zanim się sprzedał) to najprawdziwsza prawda. Państwo należy do polityków i urzędników, a nie do narodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @zbiff: No właśnie sęk w tym, że ekipa PiS zabiera się za wszystko tak, jak za WSI: rozwalić wszystko młotkiem i liczyć, że się samo poukłada- niezlustorwane służby zamieniliśmy na żadne, dodatkowo upubliczniono listę współpracowników z całego świata. Nie wiemy, bo takich informacji się nie ujawnia, ile przychylnych nam osób zapłaciło za to życiem...

   Jeżeli chodzi o Konstytucję- to nie jest idealna konstytucja, nie ma co się czarować, ale jednak jest obowiązująca i nie można dopuścić do sytuacji, w której stosuje się jej zapisy kiedy jakiejś grupie odpowiadają, a kiedy nie, to się nie stosuje. Tak jak postępuje PiS z art. 90, czy zapisami o kadencyjności różnych organów.
   Zmiana Konstytucji też jest możliwa, ale potrzebne jest do tego porozumienie ogólnonarodowe, od prawa do lewa, bo konstytucja nie może reprezentować interesów jednej grupy, nawet jeżeli osiąga 43% w wyborach.

   Jestem też bardzo przeciwny odwoływaniu się do dawnych wpływów sowieckich i doszukiwaniu się wszędzie komunistów i "postkomunistów".
   Minęło przeszło 30 lat od upadku Żelaznej Kurtyny i dziś inne, nowe zagrożenia, już ze strony Rosji, która wpływa na nas już za pośrednictwem nowych ludzi i nowych technologii. Putin nie raz pokazał, że jest genialnym strategiem i doskonale manipuluje nie tylko pojedynczymi ludźmi, ale całymi rządami. Polska pod rządami PiS jest bezbronna wobec niego- co było doskonale widać już kilkukrotnie.