•  

  pokaż komentarz

  Takie drobne? Inna międzynarodowa grupa wyprowadza od 3 do 14 miliardów rocznie z Polski od 30 lat, i państwo nie jest zainteresowane, a wręcz popiera ich działaność. :(

 •  

  pokaż komentarz

  Ja mnie wkurhwia te określenie straty skarbu państwa z tytułu.... Przecież państwo nie miało tych pieniędzy u siebie, że je straciło.

 •  

  pokaż komentarz

  I k!$?a nikt o tym nie wiedział..... Cały Urząd Skarbowy odpowiedzialny terytorialnie powinien iść siedzieć, po 25 lat na każdą pierdzi biurwę....

  •  

   pokaż komentarz

   @OLLEKS: to mogłoby kosztować podatników jeszcze więcej niż 8 mld.

  •  

   pokaż komentarz

   @OLLEKS: No juz widzę wydałeś wyrok - szkoda, że nie napisałeś od razu aby ich rozstrzelać ¯\_(ツ)_/¯
   Skąd wiesz jak wyglądała sprawa? Przecież to US mógł początkowo wpaść na ten trop i przekazać to do wyższych struktur, no ale widocznie Ty wiesz lepiej i znasz dokładnie sprawę...
   Sytuacja miała miejsce od 2016 roku, to, że ktoś coś podejrzewa nie oznacza, że może oskarżyć bez dowodów. Ponadto samo namierzenie i rozszyfrowanie struktur i sposobu działalności mogło zająć nawet kilkanaście miesięcy. No ale Ty byś to pewnie zrobił sam w tydzień ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Wykopki jak zwykle najmądrzejsze i chciałyby skazywać na 25 lat urzędników. No fajne macie rozumienie praw. A dla sprawców tych oszustw? Po 5 lat w zawieszeniu? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @OLLEKS: Racja te "Skarbowe Kurwy" potrafią tylko męczyć zwykłych obywateli i małych przedsiębiorców. Jak trafia sie gruba ryba z plecami to robią wszystko żeby niczego nie wykryć ew. brać grubo w łape

   Sk!?@ieli powinno się chłostać publicznie na gołą dupę

  •  

   pokaż komentarz

   @qwe_: "No juz widzę wydałeś wyrok - szkoda, że nie napisałeś od razu aby ich rozstrzelać ¯_(ツ)_/¯
   Skąd wiesz jak wyglądała sprawa? Przecież to US mógł początkowo wpaść na ten trop i przekazać to do wyższych struktur, no ale widocznie Ty wiesz lepiej i znasz dokładnie sprawę...
   Sytuacja miała miejsce od 2016 roku, to, że ktoś coś podejrzewa nie oznacza, że może oskarżyć bez dowodów. Ponadto samo namierzenie i rozszyfrowanie struktur i sposobu działalności mogło zająć nawet kilkanaście miesięcy. No ale Ty byś to pewnie zrobił sam w tydzień ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Wykopki jak zwykle najmądrzejsze i chciałyby skazywać na 25 lat urzędników. No fajne macie rozumienie praw. A dla sprawców tych oszustw? Po 5 lat w zawieszeniu? ( ͡º ͜ʖ͡º)"

   Tak, wiem. Trochę siedzę w sprawie, dobrze trafiłeś. 40 koła zwracam z US to mam kilka kontroli i przeciąganie. Zwracają miliony — zero kontroli, deklaracje wyślę po terminie dwa dni (zmiana struktury plików, wina MF) - leci 250 zł mandatu. I tak - 25 lat bym j#$?ł. Tak jak za oszustwa na Vacie, powyżej 10 milionów — zgodnie z nowelizacją KK., czyli tak, jak wali się innych oszustów. I dwa. O ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu słyszał ? Banki muszą raportować podejrzane kwoty i to dużo mniejsze. Mało tego. Mieszkam kilka kilometrów od Wólki. Szkoda pisać. Nalot raz w roku, pokazówka. Miliardy bokiem przechodzą. Przyjedź i kup dowolną podróbkę. Zero problemów. Uważasz, że gość wyprowadził 8 miliardów złotych i nikt o tym nie wiedział ?

  •  

   pokaż komentarz

   @bolekone: Grube ryby mają douczonych prawników. Zazwyczaj młode i głupie p??$y siedzą w skarbówce, które roboty znaleźć nigdzie nie mogą. W dużych miastach jest lepiej, małe miasta to rozdanie wśród znajomych i totalne sk%?#ysyństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @OLLEKS: Potwierdzam ale wałki na Wólce Kosowskiej trwaja w najlepsze od 20 lat. Jak jedziesz DK7 od strony Warszawy to każdy kitajec jedzie autem za 0,5 mln (oprócz tego ma dom na Ochocie za 3 mln - z tyłu Blue City), a wg kwitów ledwo wiążą koniec z końcem. Przecież bez łapówek to nie mogło tyle czasu funkcjonować.
   Oni mówią o 8 mld przez trzy lata przy jednym z "ksiegowych" , tych księgowych na wólce jest kilku a proceder trwa 20 lat to są setki mld pln

  •  

   pokaż komentarz

   @bolekone: Owszem. Chcesz zrobić fotki super aut ? Nie trzeba do Monaco. Swego czasu modne było jeżdżenie tam na stłuczkę". Większość poszkodowanych "obywateli" płaciła gotówką, nawet jak stłuczka z Ich winy nie była. Nielegalsi.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak, wiem. Trochę siedzę w sprawie, dobrze trafiłeś. 40 koła zwracam z US to mam kilka kontroli i przeciąganie. Zwracają miliony — zero kontroli

   @OLLEKS: Ty chyba nie wiesz o czym piszesz, bo przy większych zwrotach zawsze masz kontrolę, tym bardziej przy kwotach rzędu milionów zł.

   I tak - 25 lat bym j#$?ł
   Tylko za co? Ty w ogóle zastanawiasz się nad tym co piszesz? Wrzucasz wszystkich urzędników US do jednego wora bo sam może miałeś z nimi jakieś nieprzyjemności. Niczym w tym momencie nie różnisz się od sebixa rzucającego tekstami HWDP.

   Mieszkam kilka kilometrów od Wólki. Szkoda pisać. Nalot raz w roku, pokazówka
   A zgłaszałeś to czy czekasz aż ktoś to zrobi? Bo zazwyczaj to tak jest, że nikt nic nie robi i czeka na innych aż go wyręcza. Widzisz problem - zgłaszaj bo nikt tego za Ciebie nie zrobi. Niestety w takim kraju żyjemy i tyczy się to chyba wszystkich służb.

  •  

   pokaż komentarz

   @OLLEKS: o kolejny kretyn od samosądów.

   Dziecko idź już do szkoły i nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz pojęcia. Mogli mieć i milion kontroli i mogły być papiery tak zrobione, że nie było powodu by się przyczepić mogli pracownicy zgłaszać a naczelnik nic nie zrobił lub zgłosił dalej po wykryciu przekrętu itd. Nie masz też zielonego pojęcia jak wygląda praca w US i ile Firm sprawdzić musi jeden pracownik, od takich przekrętów na miliardy to nie jest szeregowy pracownik skarbówki tylko ABW, które zatrudnia analityków by wyniuchali te przekręty często po tipie właśnie pracownika US. Ogólnie szkoda słów na takie ameby umysłowe jak ty. Mam nadzieję, że jak już skończysz szkołę życie cię wepchnie w pracę do skarbówki i zobaczymy czy będziesz ćwierkał takie mądrości. Mogę ci śmiało powiedzieć jako ktoś kto pracował w US, że wasze pojęcie o pracy urzędników co można co nie jak i kiedy itd itd jest zerowe.

  •  

   pokaż komentarz

   I k!!%a nikt o tym nie wiedział

   @OLLEKS: Gadowski wiedział, nawijał o tym, ale to Gadowski, więc #urojeniaprawakoidalne, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @OLLEKS: @qwe_: @SIerraPapa:
   jak nikt nie wiedział? o Wałkach w Wólce pisalio mnóstwo Mirków - szczególnie jak ktoś pisał że "ciapaci to nieroby ale Azjaci są spoko, patrzcie jak zap!?%??!aja pod Wólką' - zaraz jakiś mirek wystakiwał z tekstem "w dupie byłeś, gówno widziałeś, te wypracowane merce nie są z ciężkiej uczciwej pracy".
   Stawiam dolary przeciw orzechom że lokalsi doskonale wiedzieli że coś się święci, ale bali się/nie chciało im się ruszać dupy do kontroli.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin: Ja tam cały czas czekam na czarny marsz przeciw wietnamskiej przemocy po pobiciu wicenaczelego Wyborczej.

 •  

  pokaż komentarz

  Wygląda jak zwykły słup ale gdzie są pieniądze ¯\_(ツ)_/¯ nie ma bo on otworzył w nocy i nie uciekał (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  pokaż spoiler kładzie się spać wcześnie żeby się wyspać bo będzie więcej takich akcji z większym hukiem

  ale skala akcji przeraża ilością 300 agentów CBA ( ͡º ͜ʖ͡º) chyba nie mają już kogo łapać (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  źródło: wio.waw.pl

  •  

   pokaż komentarz

   ale skala akcji przeraża ilością 300 agentów CBA ( ͡º ͜ʖ͡º) chyba nie mają już kogo łapać

   @szkorbutny: tzn Ty jesteś jakimś ekspertem od tego typu działań i wiesz lepiej ile osób powinno być tam zaangażowanych i w jakim zakresie?

 •  

  pokaż komentarz

  Ukrócili dzialalnosc bo pewnie nie chcieli odpalic kolejnej dzialki, bo jednak na taka skale nie da sie dzialac niezauwazonym bez ochrony a dzialka zapewne stała się tak wysoka, a czlowiek ktory to organizowal czul sie tak pewnie, ze postanowil to olać i cyk zamknieci, a na to miejsce nowi bardziej zaufani

  •  

   pokaż komentarz

   @sfro:
   ..... Po wyborach....
   - Z powodu zwiekszonych kosztów ogoólnych cena ochrony wzrasta z 1.000.000 do 1.500.000. Wraz z tym zwiększamy kompleksowość naszych usług, ochronę księgową, podatkową jak i nieograniczony kredyt.

   - Tu macie Nowe Tasmy, ktore moga ujrzeć swiatlo dzienne - umawialismy się inaczej... .
   - Ok... - To zagramy na ostro.... .

   -------------------- To tylko zart... - zadnych smutnych panow prosze :P.