Allegro dziesiątą platformą e-commerce na świecie

Allegro dziesiątą platformą e-commerce na świecie

Amazon, eBay oraz AliExpress są obecnie największymi serwisami e-commerce na świecie - wynika z danych firmy SimilarWeb. Po raz pierwszy w wiodącej dziesiątce zestawienia pojawiła się polska platforma sprzedażowa Allegro, która zamyka tę stawkę z wynikiem 193,9 mln wizyt miesięcznie.

 •  

  pokaż komentarz

  Grupa Allegro zdominowała i kontroluje całe polskie e-commerce (handel internetowy). Jak chcesz coś sprzedać to najlepiej na allegro, za drogo? To załóż swój sklep internetowy. Choćby nie wiem jakbyś pozycjonował to i tak Ceneo będzie wyżej i będziesz musiał promować się w tym serwisie i za każde kliknięcie (aby ktoś sobie poczytał opis towaru, nie koniecznie kupił) musisz im zapłacić. Finalnie koszty prowadzenia sklepu są zbliżone do prowadzenia go na Allegro. A kto jest właścicielem Ceneo? Oczywiście Allegro... Aż dziwne, że taki monopol jest dozwolony.

  •  
   L.....o

   +42

   pokaż komentarz

   @Login_login: Jest bardzo wiele kategorii towarów których nie ma na ceneo. Poza tym jest opcja Kup teraz, płacisz tylko prowizję od sprzedaży a nie za klik.

  •  

   pokaż komentarz

   @mateluszwajhe: ale właściciel ten sam, nie bez powodu kupione było w pakiecie z Allegro

  •  
   U..............e

   -14

   pokaż komentarz

   @Login_login: przecież konkurencji nie brakuje, co chwile coś powstaje, ale szybko pada na ryj lub nie może się przebić

  •  

   pokaż komentarz

   Jest bardzo wiele kategorii towarów których nie ma na ceneo. Poza tym jest opcja Kup teraz, płacisz tylko prowizję od sprzedaży a nie za klik.
   @Laargoo: Niestety nieprawda, w kup teraz płacisz zarówno za kliki, jak i prowizję.

   A kto jest właścicielem Ceneo? Oczywiście Allegro... Aż dziwne, że taki monopol jest dozwolony.
   @Login_login: Nie za bardzo, Allegro nie jest właścicielem Ceneo. Allegro i Ceneo należą do jednej grupy kapitałowej, ale są na tym samym poziomie względem siebie. Można co prawda w dużym uproszczeniu napisać to, co napisałeś, ale nie jest to poprawne.

  •  

   pokaż komentarz

   Grupa Allegro zdominowała i kontroluje całe polskie e-commerce (handel internetowy). Jak chcesz coś sprzedać to najlepiej na allegro, za drogo? To załóż swój sklep internetowy. Choćby nie wiem jakbyś pozycjonował to i tak Ceneo będzie wyżej i będziesz musiał promować się w tym serwisie i za każde kliknięcie (aby ktoś sobie poczytał opis towaru, nie koniecznie kupił) musisz im zapłacić

   @Login_login: Jako sprzedawca ze współpracy z allegro nie masz praktycznie nic poza przychodem. Nie zbudujesz grupy zaangażowanych klientów, bo allegro nie daje Ci nawet adresu e-mail do klienta i nie pozwala na zachęcanie do zapisu na newsletter.

  •  

   pokaż komentarz

   ała i kontroluje całe polskie e-commerce (handel internetowy). Jak chcesz coś sprzedać to najlepiej na allegro, za drogo? To załóż swój sklep internetowy. Choćby nie wiem jakbyś pozycjonował to i tak Ceneo będzie wyżej i będziesz musiał promować się w tym serwisie i za każde k

   @Login_login: Allegro nie jest właścicielem Ceneo. Allegro i Ceneo mają wspólnego właściciela ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Login_login: Jest jeszcze OLX które miało wspólnego właściciela razem z Allegro ale już nie ma. Dlaczego OLX nie wprowadza takich funkcjonalność jak Allegro? Prawdopodobnie mają jakieś zapisy że przez jakiś czas nie mogą robić konkurencji dla Allegro. Allegro stworzyło już Allegro lokalnie ciekawe kiedy OLX się przekształci i stworzy konkurencję dla Allegro głównego.

  •  

   pokaż komentarz

   @beee: akurat brak newslettera jak dla mnie na plus. Gdyby nie gmail to bym utonął w spamie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Login_login: Pozycjonowanie to taki oldschool troche. Teraz bez PPC ani rusz.

  •  

   pokaż komentarz

   akurat brak newslettera jak dla mnie na plus. Gdyby nie gmail to bym utonął w spamie.
   @camelopardalis: Poczta we własnej domenie i nie masz problemu ze spamem. Koszt? Rocznie do 100 zł.

   Pozycjonowanie to taki oldschool troche. Teraz bez PPC ani rusz.
   @rvnow: Dobry produkt nie potrzebuje PPC aby sprzedawać

  •  

   pokaż komentarz

   @camelopardalis: Jak ktoś się zapisze to czemu miałbym nie wysyłać? Dziś newsletter to jedna z dwóch najbardziej skutecznych form sprzedaży

  •  

   pokaż komentarz

   Dobry produkt nie potrzebuje PPC aby sprzedawać

   @beee: ta, z pewnoscia gdzie masz od c@#$% konkurencji ale nie masz mocy aby wzniesc brand awareness na minimalny poziom. W kazdej firmie ktora obsluguje produkt jest topka w porównaniu do konkurencji, ale bez PPC nie ma sie co ruszac. To juz nie jest 2010 rok gdzie smieciowy content marketing nie przytlaczal dobrych produktów na rankingach.

  •  

   pokaż komentarz

   @beee: ta. I tylko sępy czekają, żebym przez przypadek zaznaczył "akceptuj newsletter" a potem napieeerdalanie co 3 dni jakimiś gównami, które mnie gówno obchodzą. Chodzę na tym świecie jakieś pół wieku, z czego jakieś 20 lat z internetem i k@@@a NIC nie kupiłem z newslettera bo zazwyczaj promocje opierają się na 1%rabatu czy innych badziewiach. Zakazałbym tego w pierony. I potem jeszcze MIKROSKOPIJNYMI literami szukaj na dole "anuluj subskrypcję". I jeszcze podaj powód a srowód. A empik ostatnio przebił wszystko - trzeba się zalogować zeby usunac subskrypcję. No k@@@icy dostałem. Sp#??#$%ac mi z tym xD

  •  

   pokaż komentarz

   @camelopardalis: polecam ten styl zycia, nic nie musisz akceptowac - jezeli potencjalnie jestes dobrym klientem B2B i tak dostaniesz mase maili ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A co do newslettera, w sumie kolega ma racje newsletter jest spoko ale do zwiekszania "average lifetime value" kazdego klienta który ponownie jest "in-market". Najlepszym sposobem mailingu jest kupienie dobrze posegmentowanej listy mailingowej (np jezeli sprzedajesz antyczne lustra na miare to architekci sa super) i jedziesz ostro z tematem :D

  •  

   pokaż komentarz

   ta, z pewnoscia gdzie masz od c!!!? konkurencji ale nie masz mocy aby wzniesc brand awareness na minimalny poziom
   @rvnow: Jak chcesz się ładować w przeruchane branże gdzie cena jest ważniejsza niż wartość produktu/usługi to szerokiej drogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Najlepszym sposobem mailingu jest kupienie dobrze posegmentowanej listy mailingowej (np jezeli sprzedajesz antyczne lustra na miare to architekci sa super) i jedziesz ostro z tematem :D
   @rvnow: Kupowanie list mailingowych to palenie pieniędzy :)

   ta. I tylko sępy czekają, żebym przez przypadek zaznaczył "akceptuj newsletter" a potem napieeerdalanie co 3 dni jakimiś gównami, które mnie gówno obchodzą

   @camelopardalis: Nikt nie zaznacza zgody bez wyraźnej chęci ;) pracujesz na etacie prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @beee: a to akurat ciekawe - skąd wiedziałeś, że jestem na etacie?

  •  

   pokaż komentarz

   @camelopardalis: Bo masz typowe etatowe podejście do sprzedaży XD

  •  

   pokaż komentarz

   Jak chcesz się ładować w przeruchane branże gdzie cena jest ważniejsza niż wartość produktu/usługi to szerokiej drogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @beee: A co z manufakturami? W rok udalo mi sie podbic income z £350 tys -> do £1.15mln w 80% dzieki PPC. PPC nie jest dla dropshipperów co szukaja niszy zeby zarobic 5zl na zapalniczkach z chin.

   Kupowanie list mailingowych to palenie pieniędzy :)

   @beee: Powiedz to mi, gdzie za kazdy wydany tysiac funtów zrobie ci minimum 5 tysięcy w B2B w manufakturze (mega trudny rynek). Kupowanie list mailingowych klientow indywidualnych to juz mniej rentowny sposob, ale wciaz da sie na tym zyskac.

   źródło: ppc ssie XD.png

  •  

   pokaż komentarz

   @beee: ja nie mam w ogole podejscia do sprzedazy, bo jedyne co mnie interesuje to kupno.

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety nieprawda, w kup teraz płacisz zarówno za kliki, jak i prowizję

   @Erie: co mi za farmazony piszesz, za żadne kliki się nie płaci

  •  

   pokaż komentarz

   @Login_login: a zobaczcie jaki falszywy myk zrobili z olx. Najpierw byla tablica. Darmowy portal aby wypelnic luke na rynku i zblokowac inne serwisy typu sprzedajemy i oglaszamy. Kilka lat dawali ogloszenia za darmo.pozniej przeksztalcili w olx i pomalu zaczeli worowadzac oplaty aby polazac jaki to zloty i rentowny biznes. Opchneli to za grube miliony po czym po krotkim czasie wyjechali ze swoim portalem allegro lokalnie.
   Przeciez tak w ch... ja ciąć to juz najwieksze sk. Synstwo. Pompuja sprzedaja a pozniej tworza od nowa to samo i znowu wchodza w rynek. Ze ktos jeszcze nie zdeptal tego portalu.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego OLX nie wprowadza takich funkcjonalność jak Allegro?

   @atencjon: Bo marka OLX tym się zajmuje, ogłoszeniami lokalnymi, a nie serwisem jak allegro, więc wątpliwe jest, że cokolwiek zmienią.

  • więcej komentarzy(14)

 •  
  L.....o

  +138

  pokaż komentarz

  Ale jak to, przecież od kilku lat na wypoku czytam, że aliexpress zjada allegro?

  źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Laargoo: jeszcze ludzie zatęsknią za 10% prowizją na #alledrogo jak będzie 15 a pewnie w wielu działach więcej

  •  

   pokaż komentarz

   @Laargoo: ziomek allegro umiera te opłaty to kpina

  •  
   U..............e

   +49

   pokaż komentarz

   @szarytusz: to są jeden z najniższych opłat na rynku
   nawet zj??!ny ebay, z którego nikt nie korzysta ma większe

  •  

   pokaż komentarz

   @Laargoo no przecież Ali już dawno zjadło Allegro, przecież jest kilka pozycji wyżej ;)

  •  

   pokaż komentarz

   ziomek allegro umiera te opłaty to kpina

   @szarytusz: i dlatego rok w rok notują coraz wyższe zyski? Nie powiem, chciałbym mieć tak umierający biznes.

  •  

   pokaż komentarz

   ziomek allegro umiera te opłaty to kpina

   @szarytusz: i dlatego rok w rok notują coraz wyższe zyski? Nie powiem, chciałbym mieć tak umierający biznes.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale jak to, przecież od kilku lat na wypoku czytam, że aliexpress zjada allegro?

   @Laargoo: nie zjada, bo wiele ofert na allegro to realnie pośrednictwo zakupu na aliexpress (tylko kupujący o tym nie wie, że jest ruchany przez janusza, który jest ruchany przez allegro, a wszystkich razem rucha aliexpress)

  •  

   pokaż komentarz

   @Laargoo: gadu-gadu też się wydawało nie do zniszczenia w latach swojej świetności. Ludzie narzekali na i korzystali bo nie było praktyczne alternatywy (tak wiem były inne komunikatory np. Tlen). Sam program się rozrastał był coraz bardziej zj@#!ny niepotrzebnymi funkcjami czy reklamami i nawet jak się używało jakiejś alternatywy to po prostu cała sieć GG potrafiła się wyj@#!ć. Aż w pewnym momencie przyszedł facebook i gg spadło z rowerka. Tak samo może być z allegro i dosłowne parę lat wystarczy żeby byznes spadł z rowerka i ludzie nie będą specjalne tęsknić za tym tworem pełnym podróbek i oszustów.

  •  
   EntryMode

   0

   pokaż komentarz

   @iron_fox2: nawet nie pare lat a kilka miesięcy.. upadki już nie takich ''gigantów'' moim zdaniem największe szanse ma amazon gdy w końcu zacznie kierować swoje działa na Polski rynek, bo w chwili obecnej wprowadzenie języka Polskiego zajelo im tyle że...

  •  
   EntryMode

   +6

   pokaż komentarz

   @widmo82: Allegro już odczuło bunt sprzedawców gdy zwiększyli bodajże w golarkach prowizje z 8 do 11 czy tam 10% po miesiącu z kilku tys ofert było kilkadziesiąt w tym większość z oficjalnego sklepu allegro i sklepów partnerskich. Allegro szybko wycofało się i przywróciło stara prowizje. Po prostu są pewne limity ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @iron_fox2: dla mnie momentem upadku GG była reklama Play. Wywalona na cały ekran, a że ta była większa od mojego ekranu to nie miałem jak kliknąć zamknij. Do tego te xurwy usunęły ostatnio całą listę moich znajomych bo rodo srodo. Niech giną.

  •  

   pokaż komentarz

   @widmo82: juz jest prowizja wieksza niz 10 procent. Dotyczy to aukcji promowanych chociazby w kategorii agd klimatyzacje . Wystawiam produkt za 150 zl a prowizja jest 27 bez stref okazji hitów itp kupuje ten produkt dajmy na to za 110 zl i na sztuce mam 10 zl allegro zgarnia 27 zl. Do tego odejmijmy vat od 110 zl i netto produkt na granicy kosztuje 80 zl i teraz marza importera i okazuje sie ze rzecz ktora kosztuje 50 zl dla was i dla mnie w sklepie kosztuje 150. Jak ten Polak ma sie bogacic jak za wszystko 3 krotnie przeplaca?

  •  

   pokaż komentarz

   @EntryMode: co ty gadasz ze taki spadek o ledwo 2% prowizji. Jak bunt? Dogadali się i na miesiąc wstrzymali sprzedaż? Pewnie w kolejnym pękła by im dupa i wróciliby

  •  
   EntryMode

   0

   pokaż komentarz

   @widmo82: Tak, tylko jednej rzeczy nie rozumiesz. Dla ciebie to 2% dla sprzedawcy to może by 300 tysięcy, na niektórych produktach się zarabia a na niektórych promuje sklep lub utrzymuje pracowników. Sprawa dotyczyła bodajże maszynek elektrycznych które same w sobie posiadaja niska marże do tego wysokie koszty logistyki. Jak wiadomo allegro listownie jest jak ceneo porównywarka cenowa, ceny ktore juz byly na allegro były cenami minimalnymi przez wzajemne przebijanie się sprzedawców co spowodowało że finalna cena była już oszczypem możliwości produktu. Po prostu produkty trafiły na ''leżaki'' sprzedawaly sie poza allegro, niektore trafialy do stacjonarek a niektore odlezaly i wrocily pozniej na allegro... to naturalne

  •  

   pokaż komentarz

   @iron_fox2: GG upadło przez reklamy, dawniej były kiepskie komputery i po prostu GG strasznie muliło z milionem reklam. Były alternatywne aplikacje korzystające z protokołu GG, ale mało kto o tym wiedział. Facebooka jakoś nigdy nie miałem i nie rozumiem tego fenomenu - za duże sprzedawanie prywatności jak dla mnie.

  •  
   EntryMode

   0

   pokaż komentarz

   @mike7: Ludzie też mało zwracaja uwage na to co sie dzieje z pieniędzmi na allegro, coraz to więcej firm jest z marshalla, uk itp budują sobie karuzele podatkowe a finalnie pieniadze wypływają poza UE (głównie malta) tam gdzie dyrektorzy nei są jawni. A to wszystko przez gigantyczne prowizje, i tu nie chodzi o te 8% od sprzedaży bo to jeszcze bym zrozumial ale fakt że musisz przebijac wszystkich sprzedajacych by drgneła sprzedaż i mimo że jesteś na paltformie ktora pobiera prowizje bo daje ci miejsce wypromowane to i tak placisz za ADS allegro duze pieniadze + wyróżnienie 19zł bodajże tydzień a wisienka na torcie jest prowizja od sprzedaży w ofercie wyróżnionej. Osoba ktora wymyslila ta oostatnia prowizje powinna isc na szubienice xD

  •  

   pokaż komentarz

   @EntryMode: masz zupelnie racje ale raje podatkowe juz nie dzialaja, jak moga robic karuzele na prowizji? Wlasnie ten portal jest dnem przez tp ze przez parametr popularnosc ida tylkp prpdukty z 1 strony. Jesli ktos z was sprzedaje to moze zaobserwowac jak zalamuje sie sprzedaz spadajac na 2 strone.

  •  
   EntryMode

   +1

   pokaż komentarz

   @mike7: Raje podatkowe nie działają? zakładasz firme w UK która będzie matką spółki marshalla która jest synem Pana z HongKongu w ten sposób kręcisz VAT na prowizji allegro tj allegro wystawia ci FV bez VAT Ponadto w spółce matka UK placac podstawowe rachunki i mieszczac sie w limicie bodajze 500k od obrotu ? jakis taki limit jest z tego co pamietam podkręcasz go sztucznie przez FV na zakup kolejnych produktów digital
   Wychodzi na to że twoja firma jest praktycznie darmowa z wyjątkiem opłat za księgowego powyższy schemat jest idealny dla digital, dla fizycznych produktów wszystko musi się zacząć od chin

  •  
   EntryMode

   0

   pokaż komentarz

   @mike7: Oczywiście możesz VAT kręcić z prowizji nawet gdy posiadasz jedna firme zagraniczna ale... obowiązuje cie limit po którym wchodzisz na MOS, tego warunku nie posiadasz gdy matka jest z hong kongu bo tam obowiazuje zero % dla transakcji wychodzacych poza chiny + marshalla

  •  

   pokaż komentarz

   @EntryMode: ale przeciez faktury zagraniczne nie zdejmuja vatu. Kumpel wspolpracuje z firmą z UK i jak dostaje od tej firmy fakture na jakas usluge projektowania stron od firny ktora zajmuje sie programowaniem to nie zdejmuje mu ona w ogóle vatu. Natomiast zamawiajac towary z chin do polski vat masz naliczony. Mozesz Mirku łopatologicznie to rozpisac? Wszystkie spolki zagraniczne podobno juz sie pokonczyly. Na kontrolach walą domiary

  •  
   EntryMode

   0

   pokaż komentarz

   @mike7: Gdy posiadasz firme w UK a współpracujesz z podmiotem Polskim to nie płacisz tu VAT wtedy FV jest ze stawka zerowa. Vat w takiej sytuacji stoi po stronie UK ale ty jestes z niego zwolniony poniewaz UK posiada gigantyczne stawki wolne od podatku (dla polakow wiadomo roznica walut) od dywident bodajze 80 tysiecy zl od obrotu chyba pol mln. Oznacza to że gdy dzisiaj zarejestrujesz się w UK to mozesz sobie kupic wszystko co digital bez stawki VAT w Polsce np hosting strony, domeny, uslugi prawnicze wszystko co jest dostarczane cyfrowo PS posiadałem firmie w UK przez 2 lata przy sprzedawaniu jakiś gowien na allegro kiedys, allegro naturalnie wystawia ci FV bez vat dostajesz korekte kazdego pierwszego dnia msc

  •  

   pokaż komentarz

   @EntryMode: oczywiscie ale majac zalozona firme w uk i rejestrujac sie jako sprzedawca na allegro z oddzialem w polsce to nie wystawiasz faktur vat a jesli kopiesz sie z konkurencja gdzie wiekszosc kupujacych te faktury vat chce to wtedy tracisz klientow albo szarpiesz sie z baranami co nie doczytaja opisu ze faktur vat nie ma. Sa branze tak jak agd lub narzędzia ze ludzie bez faktury vat niestety nie kupią towaru wiec nie wiem jakie korzysci moga dawac dalsze spolki maltanskie ktore i tak teraz sa juz na swieczniku i podobno wala za nie domiary. Podobno te czasy zagranicznych spolek sie juz skonczyly

  •  
   EntryMode

   0

   pokaż komentarz

   @mike7: Wystawiasz fakture bez vat po prostu, klientów w branży digital nie stracisz bo to typ sprzedazy '' na klik'' pelna automatyzacja. Gorzej jest z fakturami przy produktach fizycznych ale.... wtedy przy takich akcjach zazwyczaj sprowadza sie produkty trafiajace w ten ''uboższy'' sort ludzi typu p%$#!$ki airmaxow itp. Korzyści dają ogromne, wejdz sobie na digital i zobacz najpopularniejsze firmy, nie chodzi tu o zakladanie firmy w UK i tyle, robisz turystyke podatkowa a z niezaplaconego vatu (z ktorego jestes zwolniony) wliczasz w kolejne koszta zakup produktow
   dzięki turystyce podatkowej np uk - marshalla kupujesz bez vat sprzedajesz bez vat. Nie zakladasz do tego oddzialu w Polsce jest on ci zbędny i przysporzy więcej problemów. Czasy zagranicznych spółek kwitną i maja się dobrze, są nietykalni szczegolnie ci ktorzy znaja dobrze rejony hong kong - marshalla mozesz srac tymi firmami (praktycznie kopiowac) wchodzic na allegro sprzedawac i dzida nie placisz prowizji szybki strzal .

  •  
   EntryMode

   0

   pokaż komentarz

   @mike7: dla potwierdzenia, dzisiaj zglosilem moja konkurencje ktora w ten sposob spamuje ofertami na allegro od praktycznie 3 lat, jak wychwyce to zglaszam na poczatku sceptycznie podchodzi dzial bezpieczenstwa allegro ale po weryfikacji -> final w zalaczeniu

   źródło: Beztytułu.png

  •  

   pokaż komentarz

   @EntryMode: ze wszystkim masz racje ale tyko digital. Fizyczne sprzety urzadzenia z gwarancja 24 miesiace faktura na firme. Klimatyzatory i inne agd nie przejdą:/

  •  
   EntryMode

   +1

   pokaż komentarz

   @mike7: przy fizycznych trzeba się więcej nabawić i co najważniejsze -> nie mozna wysylac towaru z Polski przynajmniej na papierze

  • więcej komentarzy(17)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Taki obraz polakow

  - narzekaja na PIS, a wygrywaja drugi raz wybory
  - narzekaja na Allegro, a tam kupuja i rosnie w sile

  Xd

  •  

   pokaż komentarz

   @menstuffpl: kupujący to mają mało powodów do narzekania na Allegro, poza podróbkami i jednakowymi aukcjami - ale to sporadyczne i przy niektórych kategoriach. Darmowa dostawa ze smartem, duże bezpieczeństwo, wszystko dostępne w jednym miejscu - gdzie indziej kupować?

  •  

   pokaż komentarz

   @menstuffpl: hipokryzja to się nazywa i jeszcze wiara w Jezuska

  •  

   pokaż komentarz

   @DeIziii: a o programie ochrony kupujących nigdy nie słyszałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Oastry: Na czym polega duze bezpieczenstwo allegro? Dawno tam nie kupowalem. Czy jak sprzedawca mi wysle fejkowy produkt albo nic nie wysle to juz nie jest moj problem tylko allegro pomoze? Bo pare lat temu allegro pisalo, ze mam pecha i se mam radzic sam ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @menstuffpl: Jeśli brakuje sensownej alternatywy to wybierasz to co już jest, nawet jeśli nie jest najlepsze ¯\_(ツ)_/¯

  •  
   m..........9

   -1

   pokaż komentarz

   @Hasqa99: To się nazywa brak wyboru XD

   Ludzie kupują na Allegro, bo mają do wyboru Allegro, Chińczyków i eBay, który ma wyj#?%ne na klienta.

   Ludzie głosują na PiS, bo PiS jako jedyny cokolwiek oferuje. Reszta skupia się na kopaniu i pluciu i budzi się z ręką w nocniku. Trudno wygrać wybory, strasząc ciągle złym Jarkiem i jakimiś absurdami w rodzaju wyjścia z UE.

   Swego czasu było odwrotnie - PiS nie oferował niczego, tylko pluł na PO. PO natomiast obiecywało rozp#%%@?!enie ZUSu oraz NFZ na kształt polskich spółek energetycznych, które zostały wprowadzone na giełdę. Dlatego w 2007 wygrali.

   Zabawne jest to, że ci kretyni w ogóle nie uczą się na swoich błędach. I żeby tylko swoich.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo pare lat temu allegro pisalo, ze mam pecha i se mam radzic sam ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @Spring_is_coming: kiedyś tak było, że się nie przejmowali jak nie zgłosiłeś na policję. Teraz wystarczy wysłać im info, wypełnić jakiś formularz i zaznaczyć "chcę, aby w moim imieniu sprawa została przekazana na policję" i oddają kasę. W zeszłym roku mi oddali 200 zł za zegarek, który zwróciłam, a sprzedawca nie chciał oddać pieniędzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie kupują na Allegro, bo mają do wyboru Allegro, Chińczyków i eBay, który ma wyj#$?ne na klienta.

   @multikonto69: a jakie konkretnie minusy ma allegro? Potrafisz wymienić z 5?

  •  
   m..........9

   -1

   pokaż komentarz

   @CytrynowySorbet: Prowizję ma doj$?!ną. To już jest dość spory minus.

   Poza tym nie mówię, że Allegro jest złe. Mówię, że w Polsce w zasadzie nie ma innego wyboru. Masz albo Allegro, albo Chińczyka, albo eBay, który wyleciał stąd na kopach.

  •  

   pokaż komentarz

   Prowizję ma dojebaną.

   @multikonto69: Allegro ma "dojebaną", jak to napisałeś, prowizję? To Ty się módl żeby Amazon nie wszedł do Polski, bo tam prowizje są ze 2 razy większe, tak samo jak eBay. Allegro ma jedne z najniższych prowizji w branży.

  •  
   m..........9

   -1

   pokaż komentarz

   @CytrynowySorbet: Amazon podpisuje umowy z producentami i działa prawie jak hurtownia. Chciałbym, żeby taki Amazon wszedł do Polski, bo wtedy szlag by trafił sporą część januszerki z Allegro, a klient i tak wyjdzie na plus.

   Do tego dochodzi dostawa w ciągu jednego dnia, w przypadku Prime. Zresztą, nie tylko o sam czas dostawy chodzi. Bardzo chętnie, poproszę dwa razy.

   Już nie mówię o ebookach i licencjach. Skończy się lewy Office za siedem złotych, bo za dwie dychy będzie do ściągnięcia oryginał.

  •  
   EntryMode

   -1

   pokaż komentarz

   @menstuffpl: Narzekają przesiębiorcy a nie zwykli klienci. Zwykły klient omotany dobra reklama i PR zagrywka jest skłonny płacić więcej i dokonywać o 30% więcej zakupów niż zwykle tylko dlatego bo żyją w przeświadczeniu ze oszczędzają na wysyłce. Niestety bez dobrej reklamy i dużego budżetu nei da się przebić przez ten monopol, bez reklamy nie budujesz świadomości klienta która dla dobrego zespołu jest jak sterowanie marionetką

  •  

   pokaż komentarz

   @menstuffpl: A jak to wygląda w rzeczywistości? Ci którzy narzekają na pis, nie głosują na pis. CI którzy narzekają na allegro, nie kupują na allegro.

  •  

   pokaż komentarz

   Zwykły klient omotany dobra reklama i PR zagrywka jest skłonny płacić więcej i dokonywać o 30% więcej zakupów niż zwykle tylko dlatego bo żyją w przeświadczeniu ze oszczędzają na wysyłce.

   @EntryMode: płacić więcej niż gdzie? w swoich sklepach internetowych Ci sami sprzedawcy mają wyższe ceny mimo braku darmowej dostawy. A te 30% więcej zakupów to skąd wziąłeś? 40 zł jako próg to niski pułap, nie każdy zamawia samą drobnice po 5 zł z alieexpress.

  •  
   EntryMode

   0

   pokaż komentarz

   @Oastry: Musiałbyś to rozłożyć na czynniki pierwsze, więcej -> wysyłka gdy myślisz że za wysyłke ja jako sprzedający płace bo jest smart to się mylisz .. finalny rachunek pokrywa kupujący Ponadto już zapłaciłeś za smarta więc trafiłeś do odbiegu szczęśliwych klientów którzy zasilaja budzet allegro oraz zwiększają ilość produktów w koszyku. To czysty biznes który działa na tym modelu na całym świecie. 40 zł nie jest przypadkowym pułapem, na logikę dlaczego taki próg a nie inny? idzie za tym czysty excel. Sklepy które posiadaja większe ceny na swoich stronach (bo stacjonarnki wliczać to głupota) to A albo to duże sklepy które są tak napompowane że mają w nosie wszystko bo ich popularność pozwala na to a allegro to ich kombajn napędowy do rozpozwalanosci + dzięki temu mogą robić kampanie rabatowe B) wlasciciel sklepu to idiota. Od momentu smarta odnotowałem ponad 30% więcej produktów w koszykach kupujących niż przed wprowadzeniem smarta ponadto znaczna ilość dodatkowych zakupów stanowią zdublowane oferty, kupujący biorą więcej ponieważ żyją w przeświadczeniu że dzięki zaoszczędzonej gotówce drugi produkt mają praktycznie za free. ''Drobnica'' kupujący oszczędzający 5 zł jest wstanie wydać 10 zł ponieważ uważa że kupuje ten produkt połowe taniej. Allegro nie było pierwsze przy tego typu modelu biznesowym (wyprzedził ich daaawno temu) amazon dając poczucie prestiżu produktem prime. Dodam że nie jestem jakimś gówno sprzedawcą z chińskimi durszlakami, prowadzę bardzo stabilne sklepy jak na dzisiejsze trudne czasy w e-co.

  •  

   pokaż komentarz

   @EntryMode: z oszczędzaniem na smart chodzi o oszczędności na przesyłce a nie zakupach, lepiej kupić produkt za 30 zł z wysyłką za 10 czy dodatkowy inny przedmiot za 10 zł i mieć darmową wysyłkę? W sytuacji kiedy ktoś kupuje rzeczy które są mu potrzebne (a nie tylko żeby przebić 40 zł) to realnie oszczędza bo nie opłaca wysyłki. Nawet jak ktoś w swoim sklepie ma niższą cenę to często koszt dostawy ją podniesie ponad ceny z allegro. Ja przy ponad 100 zamówieniach przez Allegro rocznie, w jedynie kilku przypadkach muszę coś "dobrać do 40" bo przeważająca część zamówień przekracza te kwotę na pierwszym lepszym przedmiocie. A amazon prime nie kwotuje wartości zamówienia i oferuje więcej niż Allegrowy smart - choć za większą opłatę.

  • więcej komentarzy(9)

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny raz w komentarzach narzekanie na Allegro ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja kupuję tam dużo i będę to robił nadal dopóki ceny będą niższe niż w sklepach stacjonarnych. Z opcja Allegro smart darmowa wysyłka zwraca się już po kilku zakupach. Dostawa do paczkomatu, odbieram kiedy chcę. Kupuję tam już prawie wszystko. Chemia do domu, artykuły dla dziecka, a nawet ostatnio jak mnie naszło na smażenie w woku to i makarony, sosy itd.

  Owszem nie ma konkurencji, ale dla mnie jako konsumenta to i tak jest na maxa wygodne i oszczędzam sporo kasy.

  Jedyne czego unikam to kupowanie odzieży - sporo podróbek i sprzętu elektronicznego. W tym drugim wypadku wole kupić w sieciówce ciut drożej ale mieć względny spokój w wypadku reklamacji itd.

  •  
   U..............e

   +24

   pokaż komentarz

   @black_flower: ostatnio idę do najtańsze apteki na osiedlu
   krem 82 zł
   wracam do domu na allegro ten sam krem za 60 zł
   super interes
   i tak praktycznie ze wszystkim, poza żywnością

  •  
   EntryMode

   +4

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie: Jest to logiczne ponieważ sklep stacjonarny musi utrzymać lokal i kogoś do obsługi, ochrony ect. Ponadto w sklepie stacjonarnym nie oczekujesz na wysylke produktu oraz widzisz go naocznie możesz go dotknąć i sprawdzić ew wady fabryczne lub wypróbować .. to właśnie za to płacisz te 20 złotych więcej co też nie jest regula. Wadami walki cenowej w momencie gdy oferty są listowane tj każdy przebija bo klient sortuje po ''najtaniej'' jest gorsza obsługa klienta oraz niższe zarobki osób pracujących w takim e-sklepie. taki sklep również ogranicza zatrudnienai do minimum ponieważ sprzedaż jest w pół zautomatyzowana przez co na rynku jest mniej pracy i twoi znajomi musza isc do posredniaka ot filozofia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   oraz widzisz go naocznie możesz go dotknąć i sprawdzić ew wady fabryczne lub wypróbować

   @EntryMode: w e-sklepie też można

  •  
   EntryMode

   0

   pokaż komentarz

   @byisk: Oczywiście nie licze produktów digital gdzie obowiązuje trial miesięczny( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @EntryMode: Chodziło mi o to, że zamawiasz, sprawdzasz i w razie czego odsyłasz. Dostajesz 100% kwoty zapłaconej.

  •  
   EntryMode

   0

   pokaż komentarz

   @byisk: zamawiając i odsyłając tracisz dużo czasu który w dzisiejszych czasach jest najcenniejszy. Ponadto musisz zapłacić za wysyłkę nawet gdy korzystasz z usługi paczkomatów ze zwrotami to i tak pierwsza wysyłka jest opłacona i jest bezzwrotna. Samo posiadanie allegro smart jest również wiążące za usługę trzeba płacić cyklicznie, paczki trzeba odsyłać i biegać do paczkomatów oraz sam fakt że odpowiadasz za zabezpieczenie paczki co wiąże się z ryzykiem uszkodzenia przesyłki i uniemożliwienia zwrotu przez sprzedającego bądź wykorzystania prawa do zmniejszenia wartosci przez sprzedajacego co jest wynikiem tego że otrzymasz finalnie mniej pieniedzy niz zaplaciles.

  •  

   pokaż komentarz

   zamawiając i odsyłając tracisz dużo czasu który w dzisiejszych czasach jest najcenniejszy

   @EntryMode: robiąc zakupy w sklepach stacjonarnych tracisz czasu jeszcze więcej (w mojej opinii)

  •  
   EntryMode

   0

   pokaż komentarz

   @byisk: To zależy, dla osób które chac kupic wiecej i przy okazji skorzystać z więcej niż jednego sklepu w np takiej galerii to stacjonarka wydaje się być przyjemniejsza szybsza i zapewniający większy komfort psychiczny chociażby związany z czasem oczekiwania na ewentualna wysylke. Gdy wyszukujesz produkt konkretny wyszczególniony to internet będzie dla ciebie odpowiedniejszym miejscem ponieważ wiesz co potrzebujesz i jesteś pewny zakupu. Weź pod uwagę że ja prowadzę sklep internetowy i prawienie takiej filozofii nie leży w moim interesie ale też jestem kupującym. Jest mnóstwo ''problematycznych'' kupujących którzy kręcą nosem na kazdym kroku i patrzac po np zwrotach ewentualnych czy odstąpieniach od umowy często kupujący traci znacznie wiecej pieniedzy na taka zabawe niż jakby sie przejechal po ten produkt no i oczywiscie międzyczasie wydzwania milion razy czy paczka będzie nastepnego dnia zupelnie to tak jakbym był jeszcze kurierem :D