•  

  pokaż komentarz

  Właśnie takich powinno się skutecznie i na zawsze eliminować z ruchu drogowego. Zabrać prawko dożywotnio, skonfiskować auto i nie wiem co jeszcze się da, byle już nigdy nie wsiadł za kółko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lucass3d: drastyczne rozwiązanie, ale też pomyślałem o odebraniu prawka co najmniej na rok by mógł przemyśleć zachowanie przed ponownym uruchomieniem silnika.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZeroTolerance: ja uważam, że niektórzy się po prostu nie nadają do jazdy, nie zdają sobie sprawy, że to nie jest gra komputerowa i na szali jest ludzkie życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lucass3d:
   @ZeroTolerance:
   No wybaczcie ale powtorze ktorys juz raz: myslicie ze brak kawalka plastiku spowoduje ze nie siadzie on ponownie za kolkiem?

   Jedyne rozwiazanie to up$$!%?$ic mu dlonie by nie mogl zlapac kierownicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZeroTolerance: Drastyczne rozwiązanie? Przez takich poje@#ów. ginie rocznie mnóstwo ludzi. To jest drastyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lucass3d: W pierwszej chwili miałem podobne odczucia, jednak wydaje mi się, że na kursach prawa jazdy powinno być dołożone kilka godzin na analizowanie takich przypadków oraz ich skutków. Pokaz "drastycznych" skutków nieodpowiedzialnego zachowania na drodze i konsekwencji jakie grożą winowajcy. Co można czuć po spowodowaniu wypadku, co czują najbliżsi poszkodowanych i jakie sankcje grożą z tytułu spowodowania wypadku.
   Generalnie jestem za profilaktyką. Wiadomo, nie wszyscy zrozumieją, ale gro się ogarnie i będzie miało obrazy z kursu przed oczami wsiadając za kółko. Generalnie - lepiej zapobiegać niż leczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @stop4szpion: To jak uczenie szympansa obsługi komputera.. Powinno być odbierane prawo jazdy na kilka lat. W razie prowadzenia pojazdu mimo zakazu, z miejsca do pierdla na kilka miesięcy. Żadne testy tego nie wyłapią, bo dzbany nie będą się na testach popisywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @stop4szpion: to nic nie da, są tak patologiczne jednostki, że zdjęcia z wypadków czy konsekwencję takich zachowań na drodzę nie robią na nich wrażenia bo "auto jest do zapierdalania" dopiero do takiego Seby dociera jak siedzi skuty w radiowozie, że nie jest w Los Santos i nie trzyma pada w rękach.

  •  

   pokaż komentarz

   @olowpb:
   Nie no, lepiej dać mu ustne upomnienie i pogładzić po główce. Zlamanie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów grozi karą więzienia. Wystarczy, żeby sądy były konsekwentne w przypadku recydywy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bord: Weź pod uwagę, że wielu kierowców latami nie jest ani razu zatrzymanych do kontroli podczas prowadzenia, czasami taka kontrola to tylko dmuchnięcie w alkomat bez sprawdzenia dokumentów, ale nawet w sytuacji gdy przypadkiem już bez prawa jazdy go będą kontrolować i okaże się, że ma odebrane prawo jazdy to w zasadzie wiele mu nie grozi, po prostu na podstawie art. 102 ustawy o kierujących pojazdami przedłuża się ten okres, i wtedy musieliby go zatrzymać drugi raz bez uprawnień żeby groziła mu większa odpowiedzialność - ale wielu sędziów i tak nie daje wyroków poważniejszych niż grzywny/zakaz prowadzenia pojazdów, ew. kara w zawieszeniu, więc tak naprawdę w Polsce trzeba się bardzo postarać żeby za to ponieść konsekwencje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lucass3d: za 5-10 lat beda auta calkowicie autonomiczne wiec sie nie przejmie za bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Lucass3d: zgodzę się że powinno się karać bardzo dotkliwie takie osoby i nie tylko finansowo ale też sporo godzin prac społecznych ale nie popieram konfiskaty samochodu bo to jednak Twoja własność a jak ktoś będzie chciał dalej jeździć jak debil to kupi znowu samochód

  •  

   pokaż komentarz

   kich powinno się skutecznie i na zawsze eliminować z ruchu drogowego. Zabrać prawko dożywotnio, skonfiskować auto i nie wiem co jeszcze się da, byle już nigdy nie wsiadł za kółko.

   @Lucass3d: wykopków chcesz eliminować z dróg ? to nie przejdzie :D

  •  

   pokaż komentarz

   @olowpb: Odebranie prawka na rok za takie coś byłoby dobre, gdyby tylko kara za jazdę po zabraniu prawka była NIEUCHRONNA I SUROWA. Czyli np dodatkowe 3 lata bez prawka i kara finansowa zależna od zarobków, ale np żeby taki sebiks zarabiający średnią krajową musiał zapłacić np 30tys zł.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lucass3d: jak widać obecne kary nie bardzo działają, lepiej zrobić crash test jego samochodem i z nim jako manekinem. Może to da mu do myślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aik-: Dobry pomysł milordzie ;) wziąć kukle, wsadzić za kółko, rozj@?@c jego samochód o ścianę, kazać mu po wszystkim to oglądać aby wyciągnął wnioski. Na koniec wystawić rachunek za ta imprezę i wysłać do domu piechota

  •  

   pokaż komentarz

   @Lucass3d: Wszedłem tu tylko po to, żeby poczytać wysrywy o konfiskacie pojazdu i się nie zawiodłem. Tylko więzienie i jego nieuchronność może coś zmienić, a nie jakieś komunistyczne konfiskaty. Życzę CI, żeby Twój nowy samochód spodobał się komuś na stanowisku i żebyś go szybko stracił przez (niekoniecznie prawdziwe) oskarżenie o taką jazdę. Inna sprawa jest taka, że jak kogoś stać, to do zap%#@@%#ania kupi sobie inne auto, jakieś starsze BMW z mocnym silnikiem, których na rynku wcale nie brakuje.

  •  

   pokaż komentarz

   Właśnie takich powinno się skutecznie i na zawsze eliminować z ruchu drogowego. Zabrać prawko dożywotnio, skonfiskować auto i nie wiem co jeszcze się da, byle już nigdy nie wsiadł za kółko.

   @Lucass3d: więzienie. I to tak z dwa lata. Przecież to wygląda jak próba zabójstwa...

  •  

   pokaż komentarz

   ale też pomyślałem o odebraniu prawka co najmniej na rok

   @ZeroTolerance: brak prawka nie powstrzymuje przed siadaniem za kółko. Brak kółka już tak :)

  •  

   pokaż komentarz

   @JogoFruit: Nie chodzi mi o komunistyczną konfiskatę ale o pozbycie się takich kierowców z dróg. Pewnie, że to jest kontrowersyjna metoda ale dla mnie bezpieczeństwo na drogach z których przecież wszyscy korzystamy jest priorytetowe. Zresztą to powinno być jasne i czytelne - jedziesz po pijaku - stracisz auto, nie masz prawka a jedziesz - stracisz auto. Czyli ryzykujesz świadomie. Ale nie mówię, że to jedyna droga - więzienie jak najbardziej. Tylko do więźniów społeczeństwo musi dopłacać a nie wiem, czy w takiej sytuacji wszystkich by więzienia pomieściły. Chyba, że więzienie z przymusowymi pracami społecznymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lucass3d: Ja bym jeszcze wybił jedynki

  •  

   pokaż komentarz

   @Lucass3d: i kupujesz nowe (używane) lub zapier*#@asz takim starym, używanym, a nowym jeździsz grzecznie. Uwierz mi, te 10 czy 20k PLN to dla wielu osób nie jest dużo wbrew pozorom. A jak już bardzo trzeba, to są auta za 5k. Co innego kara pozbawienia wolności - tylko problem jest z więzieniami, ale ich budowa nie rodzi kontrowersji.

 •  

  pokaż komentarz

  Pluję na tego dzbana w (k)audi ale niestety jestem zmuszony zakopać za zamazane tablice rejestracyjne.
  @stopchamteam kiedy wreszcie się nauczycie, że tablice nie są danymi osobowymi?

  •  

   pokaż komentarz

   @szyps: kiedyś spec mi tłumaczył, że są, bo cośtam. Ale nie pamiętam czemu i wydaje się to być sprzeczne z logiką.

  •  

   pokaż komentarz

   @szyps: Przyłączam się.

   ZAKOP, SPAM.

  •  

   pokaż komentarz

   @szyps: Plusowanie, minusowanie, zakopywanie, wykopywanie. Jak dzieci w podstawówce. Jesteś niedorozwinięty bo internetu Ci za bardzo weszły czy taki się urodziłeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @szyps: @VCO1: niby nie są, ale sądy w Polsce orzekają raz tak, raz inaczej, zupełnie jak rabini. Także zapewne ktoś nie chce kilku lat szlajania się po sądach żeby wyjaśnić, ze może lub nie może. I nie dziwię się.

   Orzecznictwo jest niejednolite Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach oddalił skargę. Sąd podkreślił, że orzecznictwo nie jest jednolite w kwestii tego, czy numer rejestracyjny pojazdu winien być kwalifikowany jako dana osobowa. WSA w Warszawie w wyroku z 13 kwietnia 2017 r. ( sygn. VII SA/Wa 1069/16) uznał, że numer rejestracyjny pojazdu może prowadzić do identyfikacji osoby, a zatem stanowi on dane osobowe. 

   https://www.prawo.pl/prawo/numer-rejestracyjny-pojazdu-to-dane-osobowe-wyrok-wsa,352140.html

  •  

   pokaż komentarz

   @szyps: i po co ci te tablice? Jeśli chcesz na własną rękę ustalić właściciela samochodu to zamazywanie jest słuszne. Jeśli nie to zamazywanie nie powinno ci przeszkadzać.

  •  

   pokaż komentarz

   @girabaldi: poza tym wyraźnie jest napisane że sprawa została zgłoszona na policję więc pytanie po co wykopkom tablice, czy chcą robić lincz internetowy czy może robić kolejne zgłoszenia tak żeby policja miała więcej zdublowanej pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @szyps: @staszaiwa: zamazują tablice, bo po pierwsze - tylko świadek, czyli autor nagrania może zgłosić to na policję. dwa, że gdyby nie były zamazane, to by policja miała tysiące zgłoszeń jednego zdarzenia z samego tylko wykopu.

  •  

   pokaż komentarz

   @szyps: bardzo dobrze robi internet jest pełny debili, takie sprawę niech rozstrzygają osoby kompetentne,a nie wykopowe pryszczate głąby, gdzie za zą złe parkowanie, grożą karą śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   uznał, że numer rejestracyjny pojazdu może prowadzić do identyfikacji osoby, a zatem stanowi on dane osobowe.

   @girabaldi: sędzia który wydalił z siebie takie oświadczenie powinien mieć odebrane prawa do wykonywania zawodu jako że wykazuje skrajną niekompetencję i nieznajomość prawa.
   Tak, tablice mogą prowadzić do identyfikacji osoby (bo taki jest pośrednio ich cel) - ale mogą zrobić to tylko organy państwowe mające dostęp do bazy danych kierowców, a nie randomowy Kowalski z ulicy. Ustawa o ochronie danych precyzuje: "informacją osobową jest informacje o osobie, którejtożsamość jest oczywista lub jej zidentyfikowanie nie wymaga wielkiego nakładu pracy, czasu czy kosztów". Sędzia-kalosz ewidentnie nie przeczytał ustawy. Bo nawet gówno znalezione w lesie może de facto prowadzić do identyfikacji osoby, która je zostawiła. Czyli, wg tego sędziego gówno też podlega ochronie z mocy ustawy?

  •  

   pokaż komentarz

   Plusowanie, minusowanie, zakopywanie, wykopywanie. Jak dzieci w podstawówce. Jesteś niedorozwinięty bo internetu Ci za bardzo weszły czy taki się urodziłeś?

   @iD4Ru73K: skoro tobie to wszystko jedno to co się plujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   numer rejestracyjny pojazdu może prowadzić do identyfikacji osoby, a zatem stanowi on dane osobowe

   @girabaldi: skoro nr rej to dana osobowa, to dlaczego tyle ludzi lata po drogach "z danymi osobowymi na wierzchu", nie chroniąc ich prawidłowo?! ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Za takie akcje do pierdla, choćby na tydzień, żeby przemyślała jedna ameba z drugą

 •  

  pokaż komentarz

  Nie ważne, że jedziesz przepisowo. Siądzie na dupie i tylko czeka, żeby wystrzelić choćby tir 500m z naprzeciwka jechał on musi wyprzedzić, nie będzie za Tobą przecież jechał. Gardzę takimi amebami, a ponad połowa ludzi w tym kraju tak niestety jeździ. Żałuję, że nie mam jeszcze kamerki, żeby nagrywać tych idiotów.

 •  

  pokaż komentarz

  Polskie drogi w pigułce. Zawsze lament na znaki, na jakość dróg na słowem wszystko, a rzeczywistość jest taka, że ciężko ten kraj przejechać, żeby takiego zachowania nie zobaczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @boguchstein: Znałem takiego jednego typa w poprzedniej robocie, co to dużo jeździł po kraju i często narzekał, że gdzieś tam jak jechał przez wioski, to zakaz wyprzedzania, a "ci cholerni zamulacze wloką się tą pięćdziesiątko...". Najlepsze jest to, ze już raz mu zabrali prawko przez punkty, potem jak jeszcze razem pracowaliśmy to znowu miał nastukane 10. Oczywiście Janosik i CB na pokładzie, wszyscy źle jeżdżą, drogi w tragicznym stanie, ograniczeń wszędzie "najebane"...

  •  

   pokaż komentarz

   @JackDaniels: Ograniczenia są z dupy w bardzo wielu przypadkach, a ludzie zamiast je ignorować to jadą zgodnie z nimi i zamulają. Trudno mieć od nich pretensję, ale często jest tak że jest ograniczenie 70 w środku pola na równej drodze i znajdzie się jeden rodzynek który jedzie te 70 mimo że cała reszta jedzie 90km/h.

   Niestety takich debili jak twój typ jest na tyle dużo że to ich małpie rozumy powodują większość niebezpiecznych sytuacji na drogach. Szkoda, że zwykłe cebulaki zamiast się skupić na eliminacji wiecznie spieszących się debili to przyp@??$?!ają się do wszystkich jadących normalnie ponad limit z zachowaniem marginesów bezpieczeństwa, a przez to mają przed sobą znaznie większą grupę i robić się klincz.

  •  

   pokaż komentarz

   @cwlmod: XD
   Znowu gmibop!!$#!?ebie o ograniczeniach z dupy.
   A to nie ty czasem ośle pisałeś że to ty ciagle łaniesz przepisy dotyczące prędkoscci?
   Teraz co wiecznie śpieszący się czym się różni od debila twojego pokroju wiecznie łamiacego przepisy o prędjosci "z zachowaniem bezpieczenstwa"?
   Smieszny jesteś taki nawet ale tylko dlatego że żenadometr już jest poza skalą.

  •  

   pokaż komentarz

   skupić na eliminacji wiecznie spieszących się debili
   przyp?$%@$!ają się do wszystkich jadących normalnie ponad limit


   @cwlmod: przeczytaj to sobie jeszcze raz

  •  

   pokaż komentarz

   @Vielokont: Po co? Coś ci zachlupało w głowie i skojarzyłeś spieszyć się = jazda ponad limit?

  •  

   pokaż komentarz

   @Grubsztyk: Co tam burczysz plebsie z czarnej listy? Aha, nie obchodzi mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @cwlmod: A czym innym jest jazda ponad limit? Jakby ci sie nie spieszylo, to bys jechal zgodnie z ograniczeniem.

   PS. Jazda ponad limit nie jest normalna, ale po poziomie wypowiedzi widze, zes drogowy Janusz i na sama wzmianke o przestrzeganiu limitow cisnienie ci skacze.

  •  

   pokaż komentarz

   Jakby ci sie nie spieszylo, to bys jechal zgodnie z ograniczeniem
   @Vielokont: No patrza, mi się rzadko spieszy a jeżdżę ponad limit bo jest ciekawiej.

   Patrząc po twoim wypowiedziach widzę, żeś zwykły janusz cebulak który IQ ma bardzo niskie i w sumie to nie wie dlaczego limit jest akurat taki jaki jest. Pan powiedzieć, Vielokont robić. Prosta zasad życiowa nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Znowu gmibop@@%!$?ebie o ograniczeniach z dupy.

   @Grubsztyk: to zobacz to. https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,24542098,niespelna-dwuipolletni-tunel-na-debcu-za-100-mln-zl-trzeba-naprawic.html

   Ten "garb" to fałda z jednej strony, taka 2 centymetry. I zamiast to od razu poprawić(mimo że nikomu w zasadzie nie przeszkadza) to jebneli na całej długości ograniczenie do 30, na które oczywiście wszyscy mają słusznie wyj!!%ne. Naprawione przez te 3 lata nie zostało nic, autobusy jeżdżą bez problemów. Dopóki stawianie takich gównoograniczeń jest legalne, to w tym kraju nie będzie dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @cwlmod: Zgadza się, ograniczenia są w wielu miejscach z dupy, tylko wiesz skąd się one biorą? Znam osobiście przypadek kolesia prowadzącego firmę przy dość ruchliwej drodze kilka kilometrów za miastem. Nie było tam ograniczenia - normalne 90 oraz 60 przed dość ostrym zakrętem (nawiasem mówiąc te 60 wzięło się z resztą stąd, że paru Sebków owinęło się tam wokół drzew, wcześniej też nie było ograniczenia). No wiec koleś miał przed firmą kamery obejmujące zasięgiem wjazd i udało mu się zarejestrować kilka wypadków. Wyjeżdżający z firmy byli taranowani przez debili olewających 60 przed zakrętem i wyskakujących z zakrętu na pełnej k%#?ie. Koleś nagrania wysłał do Policji i Zarządu Dróg. Efekt? Ograniczenie do 60 na długości około 5 km obejmujące zasięgiem felerny zakręt i wjazd do firmy. Teraz to ulubione miejsce łapanek policyjnych, bo mało kto jest w stanie wytrzymać jazdę 60 mijając po drodze kilka firm, parę domów i gołe pola.

  •  

   pokaż komentarz

   @JackDaniels: No pewnie. Cała droga może mieć ograniczenie prędkości tylko przez jeden zakręt. Potem jest tak że ludzie to olewają i gdy w końcu ograniczenie ma sens to wbijają się na minę. Potem policja oczywiście cyk odznacza kratkę "niedostosowanie prędkości", a gównojady kłapią dziobami jakie to ograniczenia są cudowne, a wszyscy co jeżdżą szybciej to debile.

  •  

   pokaż komentarz

   @cwlmod: mówisz ze czarnolista a na kazdy moj wpis odpisujesz.
   Troglodyta i bandyta drogowy