•  

  pokaż komentarz

  Widać chce rozpędzić gospodarke jesli jeszcze ma jakieś możliwość. W dodatku postawili na eksploatacje totalna, wyprzedaż ropy i gazu zanim nowe technologie i energia elektryczna wyprze paliwa kopalniane. Zdaje sie jednak że już teraz sa spóźnieni o dekade. Budowa kilku miast na 100tys mieszkancow, 2 lotnisk, nowoczesnej infrastruktyry w warunkach arktycznych, calej sieci przesylowej to kupa czasu zwazywszy ze na chwile obecna jest to dzika ziemia i nie tam nawet drog po ktorych moznaby cokolwiek transportowac. Nie oszukujmy sie rosjanie to nie niemcy czy chinczycy. W ich warunkach watpie w ogole zeby byli w stanie to zrobic. Pewnie zrobia banke do rozkradania pieniedzy i jakis mega okrojony zakres tyle o ile, a ostatecznie pewnie zarzuca projekt w 30% bo ich ujebia amerykanie, chinczycy czy ich wlasna gospodarka.

  •  

   pokaż komentarz

   @uszyk90:

   Zdaje sie jednak że już teraz sa spóźnieni o dekade

   Czytałem jakieś rosyjskie plany rozwoju energetycznego do 2050 roku. Nowe gazociągi (w tym NS2) będą mieć przedłużoną żywotność i możliwość transportu wodoru. Rosjanie z Norwegami pracują nad jakąś pirolizą.

   Zdaje się, że lekceważenie przeciwnika nie zawsze przynosi dobre rezultaty.
   //

  •  

   pokaż komentarz

   @uszyk90: Zbudować można wszystko pytanie po ile musiałaby być ropa żeby taki projekt był opłacalny. Jeśli chcą zainwestować tak duże pieniądze w tak trudnym i niedostępnym terenie to może znaczyć, że w Rosji zaczyna brakować łatwo dostępnych i tanich w eksploatacji złóż węglowodorów.

 •  

  pokaż komentarz

  Uufff jak dobrze, że się zgodzil

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli zaczną realizację to koszt wzrośnie 10x......