•  

  pokaż komentarz

  ten adres to biuro wirtualne w Ostrawie, więc raczej nic nie jest stamtąd wysyłane:
  https://www.yelp.com/biz/dexon-office-house-ostrava

  Natomiast Piotr Wanic, posiada adres kancelarii...również w biurze wirtualnym
  KANCELARIA RADCY PRAWNEGO PIOTR WANIC
  Adres ul. św. Filipa 23/3
  31-150 Kraków, MaŁopolskie

  Natomiast zgodnie z Kodeksem Etyki Radców Prawnych:
  Art. 25. 1. Radca prawny nie może zajmować się sprawami ani w jakikolwiek sposób uczestniczyć w czynnościach, które **ograniczałyby jego niezależność, **uwłaczały godności zawodu, podważały do niego zaufanie albo groziły naruszeniem tajemnicy zawodowej.

  Więc jeśli to ta osoba, to samorząd radcowski powinien się zastanowić, czy Radca Prawny powinien być prezesem spółek, które są powiązane z osobą, która namawia do leczenia koranawirusa za pomocą perhydrolu i witaminy C.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz0: Każdy może otworzyć spółkę w Czechach i stamtąd prowadzić handel, tak samo jak z Anglii, Niemiec czy Włoch. Jedynie kwestie podatkowe wymagają wtedy odpowiednich regulacji ale nie jest to realnie żaden problem a raczej wątpię by działania na taką skalę były źle zoptymalizowane podatkowo

  •  

   pokaż komentarz

   @grzegorzo:
   firmanctwo:
   Art. 55. KKS
   Zatajenie prowadzenia działalności gospodarczej
   § 1.
   Podatnik, który w celu zatajenia prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek lub rzeczywistych rozmiarów tej działalności, posługuje się imieniem i nazwiskiem, nazwą lub firmą innego podmiotu i przez to naraża podatek na uszczuplenie, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

   Do tego działalność jest w biurze wirtualnym, więc prawdopodobnie spółka jest tylko po to, żeby budzić pozory legalności a działalność faktycznie jest wykonywana z innego miejsca.

   Podatkowo - za miejsce uzyskania przychodu może być wzięte miejsce, z którego zarząd steruje spółką, tu również Czechy odpadają, skoro adres zarządu został wskazany na Kraków.

   Na koniec jeszcze kwestia narażenia na utratę życia lub zdrowia, poprzez sugerowanie użycia perhydrolu i wlewów z witaminy C jako lekarstwa na raka, koronawirusa i kij wie na co jeszcze. Samo zarabianie na takim procederze, należy też traktować jako zwykłe oszustwo z art. 286 p.1 kk, z którego sprawca uczynił sobie stałe źródło zarobku. Bycie w zarządzie takiej spółki i krycie prawdziwego kierującego tym interesem, można spokojnie uznać za pomocnictwo i przypisać taką samą odpowiedzialność jak sprawcy.

   Ale oczywiście wszystko seems legit, bo dobry prof. dr hab. ziemba ratuje świat swoimi odkryciami medycznymi...

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz0: Skad pomysl, ze stan faktyczny spelnia przeslanki tego paragrafu? W ktorym miejscu mamy do czynienia ze spelnieniem zatajenia? Nie bronię postaci Pana Zięby ale jak juz się czepiamy i atakujemy, to należy to robic merytorycznie (tak jak w kontekscie jego rad mogących zagrozic zyciu czy zdrowiu) a nie "na hurra" bo coś mi się wydaje a tak naprawdę wszystko jest zgodne z prawem w kontekście spółki zagranicznej ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @grzegorzo: tutaj Mentzen ładnie tłumaczy jakie zmiany prawne ostatnio zostały wprowadzone. Zięba non stop mówi na swoich live'ach coś w stylu, że sprzedaż spółki wzrosła, że świetne wyniki finansowe. Gdyby nie miał bezpośrednich informacji od samej spółki to by nie wiedział takich rzeczy

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @mlyn-wodny: Ale nie ma problemu w POSIADANIUspółki zagranicznej i SPRZEDAŻYza jej pomocą, wszelkie problemy polegają na **WYPŁACANIU* *tych środków za ominięciem polskich przepisów podatkowych. Jeżeli ktoś nie chce kombinować, to wypłaca wszystko za pomocą powiązanej spółki z o.o.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz0: to teraz może donosy do GIF i US? Ktoś ma wprawę.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlyn-wodny W dodatku mamy cos takiego jak instytucję dyrektora nominowanego, który może nas reprezentować w kraju trzecim w stosunku do obecnego miejsca naszego zamieszkania ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @grzegorzo: szczerze to ja nie jestem aż tak w temacie, żeby się do tego odnieść, może jest tutaj więcej speców od prawa podatkowego

  •  

   pokaż komentarz

   @grzegorzo:
   znasz się na podatkach jak świnia na gwiazdach, podatkowo czeskie podmioty będą traktowane jako polscy podatnicy, instytucja powiernika (dyrektora nominowanego) to instytucja obowiązująca w systemie common law, w polskim prawie nie istnieje. Do tego jest multum innych haczyków, o których internetowi pośrednicy w sprzedaży spółek w "rajach podatkowych" czy spółek w Czechach nie informują, a ściemy, które pociskają są tak samo wiarygodne jak porady medyczne ziemby.

   @ErroL:
   żeby coś zrobić, ktoś musiałby opisać: skąd dostał przesyłkę z produktem z jego sklepu (kto występuje jako nadawca), czy był paragon/faktura, kto był jego wystawcą. Do tego zdjęcia etykiety produktu żeby sprawdzić, czy opis jest zgodny z prawem.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz0: Ale nie rozmawiamy tutaj o wypłacaniu środków, tylko O FAKCIE POSIADANIA SPÓŁKI POZA GRANICAMI POLSKI i prowadzenia z niej sprzedazy. Bo tego dotyczy Wykop. Wypłacanie środków to zupełnie inny temat. Mnie interesuje fakt atakowania w tym wykopie Ziemby za POSIADANIE spółki, bo takie tutaj są zarzuty. Podatkowo na pewno ma to ogarnięte czy to przez spółkę powiązaną w Polsce, w USA (gdzie mieszka) czy przez szereg pomniejszych spółek w kilku krajach, członków rodziny, słupy ("dyrektorów nominowanych" nieoficialnie)

  •  

   pokaż komentarz

   Podatkowo na pewno ma to ogarnięte

   @grzegorzo: ogarnięty miał też kanał yt i fb, no a jednak coś nie pykło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mlyn-wodny: Zawsze mozna zglaszac ale wątpie by ktos zarabiajacy wiele milionów dał ciała w tym zakresie - o ile ktos nie chce drapieżnie unikać podatków tylko stworzyć sobie swoistą tarczę siecią powiązań, to są to proste rzeczy. Wszystkie problemy zaczynaja sie w momencie gdy uruchamia sie tryb "nie chce w ogole placic podatkow lub chce placic ich prawie tyle, co nic". ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  ja się mu nie dziwię, że się tak wk%?#ia :D no 25 milionowy biznes się mu psuje, to jak ma się nie wk%?#iać. Dodatkowo jego jedyna tuba propagandowa mu wywala darmowe reklamy które propagują wśród siebie foliarze.

  No i cała ta akcja z nim pokazuje jak słabe jest państwo, że nie może dojechać takiego szarlatana

 •  

  pokaż komentarz

  Aktualnie reprezentuje tę s.r.o (sp. zo.o.) jest jakiś adwokat z Krakowa a właścicielem jest LifePack a.s (spolka akcyjna) ktorej Prezes jest ten sam adwokat.

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro koronawirus przedostaje się drogą kropelkową i wchłania się przez śluzówki, to by uchronić się przed zakażeniem przez oko, należy codziennie zakraplać sobie do oka 10 kropli soku z cytryny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora