•  

  pokaż komentarz

  Przykład mojej ciotki. Mając 60 kilka lat przeszła na emeryturę. Wg statystyk bedzie ja pobierac przez 20 lat. Wyliczyli jej emeryture bardzo podobna do jej ostatniej wyplaty ok 2000zl. Przez cale zycie zarabiala mniej wiecej tyle samo, czyli nieduzo ponad najnizsza krajowa. W duzym przyblizeniu, jezeli ktos chcialby otrzymywac przez 20 emeryture w podobnej wysokosci jak wyplate, ktora otrzymywal przez lat 40. To matematyka mi mowi, ze powinien co miesiac odkladac polowe tej wyplaty na emeryture (w postaci skladek). Za ch..ja jest niemozliwe aby tyle tych skladej jej potracili. Ale oczywiscie na imprezach rodzinnych (zlozonych glownie z emerytow i rencistow) wielkie narzekanie, ze przeciez oni cale zycie tyle odkladali i , ze emerytura (m.in. tej ciotki) powinna byc jeszcze wyzsza bo 'TAK'. Bo im sie nalezy i tyle. Aaa... i oczywiscie zawsze dodaja w kolejnym temacie, ze jak sa u lekarza i w szpitalu to powinno im sie wykonywac wszystkie badania nawet te kosztujace po kilka tysiecy - bo 'TAK'. Bo oni przeciez tak duzo z wyplaty dali na ubezpieczenia zdrowotne, ze teraz im sie naleza miliony z tego 'wspolnego worka'.

 •  

  pokaż komentarz

  Mam pytanko, a średnio te kobiety ile maja lat przepracowanych ? Z czegoś to wynika...

 •  

  pokaż komentarz

  A po pracy do urny by głosik na namaszczoną i panującą nam par(tie)odie oddać.
  Z ciężkim sercem ale muszę to napisać... "Niech robią".

 •  

  pokaż komentarz

  Niskie to będą mieli ci co zaczęli pracować po 99 roku przymusowo włączeni do funduszy emerytalnych. Starzy zarabiając 2 na rękę dostają po 40 latach 1500-1800 emerytury. Młodzi z takimi zarobkami dostaną po 500-700 zl. A mało kto przepracuje tyle lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ramone: Dlatego też ja zarabiam 18k na czysto, z czego przynajmniej 6k co miesiąc idzie do odłożenia, a jak sie troche uzbiera, to w złoto. Trzeba zbierać póki sie da. A jak sie zbierze równowartość koło dwóch milionów na obecne, to wtedy reszte inwestować.

 •  

  pokaż komentarz

  Oni jeszcze emerytury dostają. Mój rocznik nie dostanie wcale, co do tego chyba każdy rozsądny człowiek nie ma wątpliwości