•  

  pokaż komentarz

  Niby z jakiej racji jej to wypłacili? Przecież nadpłaty idą w rozliczenia na przyszłość.

 •  

  pokaż komentarz

  Popatrzcie jak dzisiaj pisze się artykuły.
  Załóżmy że artykuł jest prawdziwy i ta cała sytuacja jest winą Energi.

  68-letnia emerytka
  Kobieta ma 68 lat, jest emerytką. Dostaje 935 zł.
  Kobieta liczy się z każdym groszem


  Rozumiem, że młody mężczyzna, pracujący, pełen energii, zarabiający średnią krajową byłby "mniej" okradziony? W jaki sposób jej wiek czy zarobki oddziałowują na tą całą sytuację?

  Pochorowałam się przez to, dostałam udaru lekkiego, w szpitalu byłam
  Mama choruje na cukrzycę, na nadciśnienie


  Pamiętajcie, czytelnikowi trzeba zagrać na emocjach. Bohater takiego artykułu nie może być za zdrowy! Trzeba wspomnieć o wszystkich chorobach!

  Jej łączne dochody to około 2 tysięcy złotych.
  Po 137 zł z groszami, na 24 raty.
  Trzy razy odcinali światło, trzy razy mama to nadpłacała, żeby mieć czyste konto, ale oni dalej swoje - opowiada córka pani Danuty.
  żeby spłacać Energę, nie idzie do apteki i nie wykupuje lekarstw.


  Odcinali ŚWIATŁO? NADPŁACAŁA?
  I znaczy co, 137zł uniemożliwiało wykupienie lekarstw przy budżecie 2000zł?

  Nie dostałam rachunku za energię, zadzwoniłam do firmy. Oni mi powiedzieli, że ja mam nadpłatę za energię.
  Cztery osoby mi odpowiedziały, że jednak to są moje pieniążki i one są do zwrotu, bo to jest nadpłata i tej nadpłaty było 2225,25 zł. Powiedziałam, że skoro nie dostaję rachunku, to weźcie mi z tej nadpłaty i potrąćcie - dodaje.


  Aha, czyli ma dwa tysiące nadpłaty, ale zupełnie nie wie skąd. Jest zdziwiona. Wpada na genialny pomysł, "to weźcie mi z tej nadpłaty i potrąćcie". Co to znaczy? Przecież gdyby rachunek wynosił powiedzmy 1000zł, to miałaby tej rzekomej nadpłaty tylko 1000zł, a nie 2000zł z czego Energa czekałaby aż Pani Danuta stwierdzi "to sobie z niej weźcie".

  Pani Danuta ostatecznie zgodziła się na podanie numeru konta.

  OSTATECZNIE się zgodziła. Akurat.

  pieniążki
  były tam jakieś naliczane odsetki od odsetek
  Ja już nie wiem, gdzie te pieniądze idą


  Bez komentarza.

  Już setki razy widziałam jak taki emeryt zachowuje się w banku, nie odróżniając przelewu od przekazu, u operatora, nie odróżniając zawieszenia numeru czy linii od wypowiedzenia umowy, na poczcie, nie odróżniając potwierdzenia odbioru od potwierdzenia nadania, a sam artykuł napisany jest zbyt debilnie żeby być czymś więcej niż tanią sensacją.
  Oczywiście taki emeryt na wybory leci z samego rana, bo jego patriotycznym obowiązkiem jest decydować o losach kraju.

  Ogarnij się kobieto, sprawdź co płacisz, komu, za ile, jakim cudem spłacasz raty i masz zaległości, jakim cudem ktoś Ci odłącza prąd za 17zł zaległości, skąd wziął się ten 1000zł który musisz oddać razem z "nadpłatą", czemu nie zwróciłaś jej od razu tylko zgodziłaś się na rozłożenie na raty, a potem marudzisz o odsetkach, dlaczego zgadzasz się na ich warunki, a potem w między czasie stwierdzasz że jednak się nie zgadzasz, W KTÓRYM MOMENCIE BYŁO TE 17ZŁ ZALEGŁOŚCI, bo jeśli w trakcie spłacania rat to Twoje zaległości wynosiły przynajmniej tyle ile miałaś do spłacenia, podaj chociaż kwotę tych odsetek o które tak bardzo walczysz!

  •  

   pokaż komentarz

   @betty1234:

   i ta cała sytuacja jest winą Energi.

   Jest ich winą, pracownik się pomylił.

  •  

   pokaż komentarz

   @irrelevant: Okej, więc zakładając, że Pani Danuta nie miała ~2000zł nadpłaty tylko ~1000zł niedopłaty, czemu nie zwróciła im od razu tej "nadpłaty" i czemu nie uregulowała należności tak jak by to zrobiła gdyby pracownik się nie pomylił?
   I dlaczego nie zastanawiało jej że ma nagle jakieś 2000zł, nie wydawało jej się to dziwne?

   Wiesz co by było gdyby na Twoim koncie bankowym pojawiła się znaczna suma która Ci się nie należy, bo na przykład była adresowana bądź należała do kogoś innego, a Ty byś bez żadnego zastanowienia wydała?
   To byłby błąd banku. Fakt.
   Ale to Ty miałabyś problem. I sam zwrot tej kwoty byłby jego najmniejszą częścią.

  •  

   pokaż komentarz

   @betty1234:

   czemu nie zwróciła im od razu tej "nadpłaty"

   Nie wiem, pytaj pani Danuty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nie od dziś wiadomo, że różne firmy lubią naciągać starszych ludzi. I nie, nie jest to wina starszych ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @betty1234: Bo o tym, że ta nadpłata jednak nie jest nadpłatą to okazało się później, pewnie jak już dawno te pieniądze wydała. Potem łaskawie pozwolili jej spłacać dług który sami spowodowali na raty przy okazji doliczając sobie odsetki.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie od dziś wiadomo, że różne firmy lubią naciągać starszych ludzi. I nie, nie jest to wina starszych ludzi.

   @irrelevant:
   Ale nie piszemy tutaj o jakiejś szemranej firemce od pokazów garnków.

   Molochy jak Energa są co prawda bezduszne i bywają nieco niezdarne, ale nie zajmują się naciągactwem.

  •  

   pokaż komentarz

   W jaki sposób jej wiek czy zarobki
   @betty1234: Już odpowiadam. Jak tobie ukradną lub zgubisz powiedzmy 500zł to zostaniesz nadgodziny w pracy i sobie zarobisz. Starszy człowiek który już ziemniaków do domu za dużo nie uniesie i nie włada umysłem jak kiedyś jest w dupie. Zrozumiesz jak będziesz starszy, bo jest w tym jakiś sens.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo o tym, że ta nadpłata jednak nie jest nadpłatą to okazało się później, pewnie jak już dawno te pieniądze wydała. Potem łaskawie pozwolili jej spłacać dług który sami spowodowali na raty przy okazji doliczając sobie odsetki.

   @kuncol02: i te odsetki to największe sk%$%ysyństwo ze strony Energi. To, że się pracownik pomylił i zwrócili jej kasę to rozumiem. To, że później chcieli zwrot jest zrozumiałe. Niesmaczne, ale zrozumiałe (powinni to sami pokryć, a jakby dobrze rozegrali PRowo to nawet by reklamę zrobili). Natomiast naliczanie odsetek od własnego błędu to już jest słabe i wredne.

  •  

   pokaż komentarz

   @betty1234: @irrelevant: @kuncol02: @RandomowyMirek: @dzikdzikdzik: @MarMac: Energa kilka lat temu wprowadzała nowy system bilingowy. Coś im nie poszło i nie wystawiali faktur przez dłuższy czas, generalnie burdel nie z tej Ziemi (nawet jak na duże wdrożenia w energetyce). Oczywiście z zasady nie jest dla nich obowiązkiem w takiej sytuacji stać frontem do klienta, a jedynie zafakturować zużycie, ale z drugiej strony jeżeli dotyka to odbiorców wrażliwych (czy ta Pani jest to nie wiem, ale może być) to mogli by iść na ustępstwa, a jak nie to dobry prawnik (pro bono najlepiej) znaleźć więcej "poszkodowanych" i URE/UOKiK się zajmie tematem.

  •  
   o......4

   0

   pokaż komentarz

   @betty1234: to emerytka znając emerytki z rodziny to kobicina nie pomyślała zleciła wypłate. Po za tym kwotę wypłaconą oddała więc nie widze poblemu dla firmy. Nawet powinni ją przeprosić bo na to czy pojawiła się "nadpłata" nie miała wpływu a jak była to wypłaciła

  •  

   pokaż komentarz

   @betty1234: akurat w Energii jest burdel i to spory. I sam miałem jaja z nadpłatą która się magicznie zrobiła. Mam konto online i sprawdzam w taki sposób rachunek. Konto nie działało dłuższy czas, lub było nie aktualizowane. Kiedy zadzwoniłem trafiłem na ogarniętą osobę która wszystko mi pięknie wyjaśniła. Energa zmianiała system. Kilka miesięcy to trwało.

 •  

  pokaż komentarz

  Energa to tragedia.
  Dziś poszedłem zmienić taryfę z G11k na G11.
  Co ciekawe przy podpisywaniu umowy pan tylko jedną ofertę mi przedstawił.
  Dziś wzburzony powiedziałem o tym pani która stwierdziła że : ,, szefostwo im tak każe robić i mają to narzucane odgórnie" . Powiedziałem że zrobili mnie jak na pokazie garnków a pani odrzekła że to nie tak że oni muszą pracować bo mają rodziny na utrzymaniu. Porażka.
  15 miesięcy bulilem opłatę handlową.
  Co za podludzie. Przestrzegam przed ofertami zamrażającymi ceny prądu .

  pokaż spoiler Tak wiem, nie przeczytałem internetu wcześniej bo bym wiedział jak do tego podejść. Moja wina

 •  

  pokaż komentarz

  935zł emerytury
  Ja p@$#$@@e...

 •  

  pokaż komentarz

  Mialem identycznie.....
  to ze zaplacisz kase za prad to ok....
  ale nikt nie informuje o tym ze trzeba wplacic kase na inne konto za ponowne wlaczenie pradu.
  za 3 miesiace bedzie sprawa w sadzie za odszkodowannie.
  bo jest energa cos i energa obrot.