•  

  pokaż komentarz

  lekarzy, nauczycieli i pielęgniarki zawsze będę popierał w ich protestach... górników k!!@a nigdy. mam nadzieję, że dożyję czasów, kiedy zamkną ostatnią kopalnię w polsce i te k!!@y zostaną z niczym.

  •  

   pokaż komentarz

   @kai-humai: A masz jakiś sposób na ciepło i prąd?

  •  

   pokaż komentarz

   @pTr15: alternatywne źródła energii...
   ale i wnugiel... tylko wyjaśnij mi w takim razie, jak to jest, że taniej jest sprowadzać wungiel z innych krajów, niż brać go od naszych? coś chyba jest nie tak, że górnicy dostają 14tki, a wydobywanie wungla jest w polsce nieopłacalne... co jest nie tak? za co oni dostają te 14?

  •  

   pokaż komentarz

   @kai-humai: Polska: Zasoby eksploatowane 200+ lat, trzeba wydobywać z 700-1200 metrów, mafie węglowe, upaństwowienie kosztów, prywatyzacja zysków, brak inwestycji, absurdalne koszta pracy górników i co najważniejsze energetyczne SSP są politycznie przymuszone do kupowania węgla po 2x rynkowej ceny, muszą przejmować i dokapitalizowywać upadające spółki węglowe itd. Zadupie u Ruskich: Węgiel 10 metrów pod hałdą ziemi, ładowarka ładuje do wagonu, kilka dni i wyngiel w Polsce...

  •  

   pokaż komentarz

   @kai-humai: A jakie są te "alternatywne źródła energii"? Pytam o konkretne rozwiązania. Wiatraki i panele to nie jest zabezpieczenie energetyczne. Atomówki nie mamy (i pewnie mieć nie będziemy - już widzę te protesty). Więc skąd brać tą energię?
   A odpowiadając na drugie pytanie - kto twierdzi że jest nieopłacalne?
   https://www.newsweek.pl/gornictwo-oddalo-budzetowi-trzecia-czesc-przychodow/8rns6c8
   Wpłaciło 58,7mld zł, w tym czasie górnictwo skorzystało z ponad 8,1 mld zł dotacji budżetowych - tak wiem przelewanie z pustego w próżne jest bez sensu ale to już sprawa rządu a nie górników.
   "coś chyba jest nie tak, że górnicy dostają 14tki" - jeśli tak się umówili z pracodawcą to co w tym złego? Ja również mam premię w pracy - bo tak się umówiłem z moim pracodawcą. Mogę ją nazwać premią, prezentem, trzynastką. Jeśli jej nie będzie to będę chciał podwyżki pensji miesięcznej.

 •  

  pokaż komentarz

  Wam podwyżki za prąd, a górnikom, którzy są winni podwyżek czternastki, a może wkrótce i 15stki XD
  Tylko idiota kupuje prąd od polackich firm.

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba likwidowac kopalnie i inwestowac w wiatraki i panele . Za duzo to wszystko kosztuje https://wysokienapiecie.pl/2341-nik-obliczyl-ile-kosztuja-nas-nierentowne-kopalnie/

  •  

   pokaż komentarz

   @jackblackcanada: a w bezwietrzną noc będziemy siedzieli przy świeczkach... Skąd wziąłbyś w dzisiejszy bezwietrzny i pochmurny dzień 24.000 MW? Podpowiem: Ja wiem, że gdyby liczyć bilans roczny w exelu to można pokryć całe zapotrzebowanie Polski energią z OZE, ale jest jeszcze coś takiego jak moc chwilowa i to jest problem.

 •  

  pokaż komentarz

  Karzda decyzja tego rzadu sprawia że jestem coraz biedniejszy nie mając kompletnie nic wzamian.Wszystko tylko po to żeby kupili sobie glosy:gornikow,emerytów,rodziców+bajonskie sumy na propagande.Ucinaja jednoczesnie na takich zeczach jak retencja,poprawa jakosci powietrza,szpitale,wojsko...
  Nie ma nadzieji dla tego kraju.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież wiadomo, że po spełnieniu ich postulatów pojawią się kolejne, i tak w nieskończoność. Taki związkowiec nie powie "już jestem niepotrzebny", tylko będzie wymyślał kolejne żądania by uzasadnić swój byt.