•  

  pokaż komentarz

  Prawda. Jego wiedźmin nie jest słowiański.
  Tylko że mało kto zna jego oryginalnego wiedźmina, a interesują się wiedźminem z gier od CDProjekt RED, który już jest słowiański.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie ma problemu bo i tak Saga o Wiedzminie mnie osobiście znudziła masakrycznie i do końca przebrnałem tylko i wyłącznie uporem na zasadzie "dobra zaczałem to skończe to czytać". Po żadna inna ksiązkę Sapkowskiego nigdy więcej nie sięgałem i wcale mi nie żal. ¯\_(ツ)_/¯. Jest multum innych pisarzy a Sapkowski teraz struga wielkiego "pisarza" podczas gdy na sukces swojego Wiedzmina sam sie wylał i opierdzielił prawa do niego CD za marne grosze bo sam uznał, że z jego "wybitnego" dzieła gówno będzie. Jedyny sukces Wiedzmina obecnie opiera się nie na tej średniej opowiesci tylko na fakcie, że gry były zajebiste i zrobiły dla hasła Wiedzmiń reklamę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard:
   Uznał, że gówno będzie z gry, biorąc pod uwagę jak wyszedł serial i pomysł na zrobienie Wiedźmina przez Metropolis, nie ma mu się co dziwić. Za sukcesem gier stoi też ciekawy świat i postacie, które są pomysłem Sapkowskiego.
   Co do znudzenia przy czytaniu, to różni ludzie mają różne gusta i nie wszystko musi podobać się każdemu tak samo.
   Wiedźmin jako seria osiągnąl spory sukces jak na lokalne możliwości, został też przetłumaczony na kilka języków zanim pojawiły się gry.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: przeczytaj Narrenturm. W porównaniu z Wieśkiem to już jednak dojrzała książka.

 •  

  pokaż komentarz

  niech się sapkowski wypowie czy zerżną pomysł na wiedźmaka od Michael'a Moorcock'a czy sie tylko inspirował ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby buc Sapkowski walił takie komentarze podczas premiery Wiedźmina, to już wiedzę tą jego popularność. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Gość jest kompletnym idiotą i wręcz chamem z przerośniętym ego, może nawet większym niż Wałęsa... a jak wiemy, Bolek swoim Ego przykrywa Wszechświat.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Tak jakby Amerykanin kupujacy gre lub Anglik/Francuz/Niemiec ogladajacy serial wielce sie przejmowali jakas slowanskoscia opowiesci o mordercy potworow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Popularnosc z tego powodu moze mu spasc jedynie w zakompleksionym 38mln kraju - gdy Sapkowski jest marka swiatowa!

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Wiedźmin wygląda i zabija potwory jak Beowulf. Jego przygody to kalki baśni braci Grimm i inne legendy europejskie, to fakt. Jednakże Sapek twierdzi, że jego książki nie mają nic wspólnego z Polską? Widocznie zapomniał w jakim języku pisał "oryginały". Mimo wszystko dzięki jego mocnym średniakom powstała świetna gra, więc szanuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Ojej, zabolało dupsko turbosłowianina. I dobrze, ma boleć.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: kto tu ma przerośnięte ego? Wielki patriota się znalazł.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: w dupie Ci sie zagotowalo, ze Sapkowski nie chce sie podzielic, zagraly wpajane nutki kolektywizmu?

  •  

   pokaż komentarz

   że jego książki nie mają nic wspólnego z Polską?

   @sugarsailor: większość jego potworów są z polskich baśni i opowieści. Czytałem pierwsze opowiadania z Wiedzminem i na km było czuć wpływ polskich legend. Strzyga, bazyliszek, zmora, kikimora i wiele innych. Może przedstawione inaczej niż w starych opowieściach, ale to właśnie te nazwy dodawały uroku tym opowiadaniom.
   I to właśnie te 'spolszczenie' historii o Wiedźminie, nakręcało popularność tym opowiadaniom. Pamiętam jeszcze jak na jakimś zjeździe fanów SF mówił wyraźnie, że chciał stworzyć opowieści ulokowane w naszym (polskim) otoczeniu. Żeby POLSCY czytelnicy znajdowali większą przyjemność w ich czytaniu. (czyt. woleli czytać o Wiedźminie, a nie np. Delvishu przeklętym, Zelaznego)
   A teraz mówi, że nie mają one nic wspólnego z Polską.... szkoda, że nie ma nagrań z tamtych czasów, to można by mu ładnie wykazać kłamstwo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123:
   A od kiedy to strzyga czy bazyliszek są polskie? Strzyga - pochodzi z podań ludów romańskich (łacińskie: strix), bazyliszek - pochodzi z podań greckich (nazwa od greckiego: basilískos), potem rozpowszechniony przez chrześcijaństwo, a konkretnie przez bestiariusze, w których był królem węży.

 •  

  pokaż komentarz

  W sumie na pytanie z ankiety, to mogę powiedzieć, że mam Sapkowskiego i jego Wiedźmina w dupie

  •  

   pokaż komentarz

   @nikto: założę się że gdyby zapytać Sapkowskiego to to samo powiedział by o tobie.

   Jest jednak pomiedzy wami pewna różnica - on faktycznie kimś jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   on faktycznie kimś jest

   @KombajnemPrzezUkraine: Faktycznie, jest nadętym, chciwym i niezorientowanym w dzisiejszej rzeczywistości bufonem. Patrz jego wypowiedzi na przestrzeni lat, lekceważenie fanów i konflikt z CD project.
   Ale jak już jeśli tak łatwo mnie oceniasz to ci powiem, że śledziłem (nawet prenumerowałem) pismo fantastyka w czasach gdy Sapkowski napisał pierwsze opowiadanie o Wiedźminie na konkurs z nagrodą pieniężną. Już wtedy był cynikiem. Sam powiedział, że to opowiadanie napisał tylko z myślą o zgarnięciu nagrody, mówiąc jednocześnie co myśli o czytelnikach SF i nie były to miłe słowa. O konkursie powiedział mu jego syn i postanowił wziąć udział bo był pewny wygranej. Zajął drugie miejsce, jednak Wiedźmin zdobył zainteresowanie czytelników i Sapkowski pociągnął to dalej. Mnie fantasy nigdy nie odpowiadało. Jestem zwolennikiem twardego SF. I widać wielu czytelników SF też tak myślało, bo universum Wiedźmina, mimo że coś było wydawane to siedziało sobie w jakieś tam niszy czy nawet szczurzej norze. Dopiero gra wydobyła Sapkowskiego i jego wiedźmina z niebytu. I wtedy Sapkowskiemu obudził się zaległy chciwiec i uśpiony waż w kieszeni. To już starszy pan i nie mam się zamiaru nad nim znęcać ale warto zapoznać się trochę z tematem zanim się głupoty napisze.

  •  

   pokaż komentarz

   @nikto: przepraszam Mirku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
   Szanuję za czytanie Fantastyki i ciekawy wywód.

  •  

   pokaż komentarz

   @nikto:

   universum Wiedźmina, mimo że coś było wydawane to siedziało sobie w jakieś tam niszy czy nawet szczurzej norze<

   Jasne, wszak przed grą było przetłumaczone zaledwie na kilkanaście języków, w tym takie niszowe jak angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, rosyjski... Normalnie popierdułka :D

   A jako bufona postrzegają go sztywniaki z kijami w dupach - jak ktoś nie ogarnia sapkowskiego poczucia humoru, to będzie go miał za bufona.