•  

  pokaż komentarz

  Trudno mi to skomentować bez używania słów obelżywych, ale spróbuję.

  Sprawa jest prosta: gdyby nie pluralizacja rynku mediów, którą zapewniła TVP, rząd Prawa i Sprawiedliwości byłby już od co najmniej października ubiegłego roku w opozycji.

  Za Wikipedią: "Pluralizm mediów – prawo do funkcjonowania w państwie nieograniczonej liczby niezależnych środków masowego przekazu. Stanowi przeciwieństwo koncentracji mediów w państwach niedemokratycznych."

  Tymczasem TVP i media powiązane to nie są żadne "niezależne środki masowego przekazu". To partyjna szczekaczka, która w dupie ma obiektywność i prawdę. Skupia się na realizacji propagandy partyjnej - rozdmuchuje sukcesy lub tworzy je tam, gdzie nie ma (przykład: pincyt plus, walka z VAT, "reforma" sądownictwa), a porażki pomaga tuszować, przykrywając je innymi tematami lub wygładzając (tak, jak w przypadku afery Banasia albo lotów Kuchcińskiego). No, chyba że chodzi o opozycję (przykład: Hanna Gronkiewicz-Waltz, marszałek Grodzki) - wtedy tuba propagandowa nadaje na całego.

  Zamiast 8 lat (liczę dwie kadencje) polityki walki z mafiami VAT-owskimi i innymi, polityki polonizacji banków i odzyskiwania narodowych skarbów, mielibyśmy ciąg dalszy wyprzedaży za bezcen, braku elementarnej troski, przyzwolenia na złodziejstwo, zamykania oczu na patologie. Tiry z lewym paliwem znów mknęłyby nieniepokojne przez granice, a konsumpcja paliwa stałaby oficjalnie w miejscu.

  Liczy dwie kadencje??? Czyżby TVP działał na rzeczy pisiurów już od 2015? Coś się redaktorzynie pomieszało. No tak: autorem jest Jacek Karnowski, wszystko jasne XD Swoją drogą - ten fragment jest idealną ilustracją tego, o czym pisałem wyżej. Robią wielki sukces z niczego.

  Ile straciliby na tym Polacy? Co najmniej kilkaset miliardów złotych. Co najmniej.

  Źródło tych rzetelnych i bogato udokumentowanych danych: Instytut Danych Wyssanych Chciwymi Ustami Bezpośrednio Z Odbytu Pewnego Małego Pod Każdym Względem Człowieczka.

  Chciałem zapytać, ile Polska straci na pincyt plus (góra wydanej forsy, demoralizacja ludzi, inflacja, urżnięcie inwestycji), na zaciskaniu kontroli i inwigilacji przedsiębiorców, na kradzieży emerytur, na nowych podatkach i opłatach. Ile osób straci zdrowie i życie z powodu coraz mocniej kulejącej służby zdrowia, ilu zostanie wsadzonych bezprawnie przez zastraszonych sędziów. Ale... to by było bez sensu.

  Warto przypomnieć, że sam program 500 + kosztował do końca zeszłego roku 90 miliardów złotych. Tych pieniędzy - jak wiemy - zdaniem rządu PO-PSL po prostu nie było, i nie można było ich w żaden sposób zdobyć. A jednak się udało. A przecież to tylko jeden z licznych programów społecznych.

  Kolejna dawka wysokoprocentowej propagandy. Same sukcesy, wyciągnęliśmy pieniądze znikąd, przeciwnicy nie potrafili, jesteśmy najlepsi, dbamy o ludzi!!!

  Ani słowa o tym, że aby te miliardy zdobyć, urżnęli inwestycje, wydatki na wojsko, szkolnictwo i służbę zdrowia, wprowadzili lub podnieśli CZTERDZIEŚCI podatków i danin. Przesrali okres dobrej koniunktury gospodarczej i teraz będziemy tego gorzko żałować.

  Na służbę zdrowia rząd też wydaje znacznie więcej niż poprzednicy. Dokładnie o połowę więcej; w 2015 r. na ten cel przeznaczano 71 mld zł, teraz jest to ponad 105 mld zł.

  To już jest totalna bezczelność. Ja mam dane o 97 miliardach w 2019, ale kij z tym. Niech będzie i 105 mld.

  Problem w tym, że jest to liczba pusta, przez różne księgowe sztuczki rzONTu. Do "wydatków na służbę zdrowia" podpięli na siłę całą masę innych wydatków, np. leczenie uzależnienia od hazardu albo utrzymanie Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

  Na papierze wszystko się zgadza, w praktyce jesteśmy w ciemnej dupie. A, chyba wiem skąd te 105 mld. Redaktor liczy sobie według procenta PKB, a tymczasem przy liczeniu wydatków na zdrowie posłowie pisiurów wzięli wskaźnik sprzed kilku lat. Dzięki temu urwali ładnych parę miliardów XD

 •  

  pokaż komentarz

  To oczywiste, że inwestycje w TVP opłaciły się Polakom. Konkretnie tym Polakom, którzy są posłami PiS i ich rodzinom.

 •  

  pokaż komentarz

  PiS to pikuś pamiętacie jak Tusk budował 2 elektrownie atomowe? Albo że dał by1000zl na dziecko ale Polski na to nie stać? Za to mamy najdroższe autostrady w Europie ha ha ha.

 •  

  pokaż komentarz

  Telewizja publiczna została użyta do promocji prywatnej telewizji braci Karnowskich. Wydarzenie bez precedensu być może w całym świecie.

  Nowy serwis braci Karnowskich z transmisją na żywo w TVP Info na otwarcie

  Pierwszym gościem nowego, prywatnego biznesu braci Karnowskich, telewizji internetowej wPolsce była premier Beata Szydło. Telewizja wystartowała w... TVP Info
  Telewizja wPolsce miała premierę dziś rano, o 9 gościem była szefowa rządu. Wywiad na żywo transmitował kanał informacyjny telewizji publicznej – TVP Info. Z tzw. paska na ekranie wynika, że telewizja publiczna bardziej była zainteresowana startem telewizji Karnowskich niż samym wywiadem. Na pasku informacyjnym widniała następująca informacja: „Wydanie specjalne. Premier Beata Szydło pierwszym gościem telewizji internetowej wPolsce.pl”.

  źródło: static.wirtualnemedia.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Przepraszam ale ja pier...

  Jak inwestycja w telewizję publiczną może być dobra inwestycja? Ale to co zacznie ona zarabiać? Przecież jakość programowa TVP spadła jeszcze niżej niż za czasów POPSL A do teraz nie produkuje ona seriali, filmów czy innego rodzaju programów które mogłaby sprzedawać innym telewizjom...

  Ale ten tekst widać z jakich dobrych czasów czerpał wzorce, i pewnie w przyszłości będzie opracowywany naukowo w kontekście jakim są opracowywane materiały prasowe za czasów PRL.