•  

  pokaż komentarz

  Niestety jest to częsta sytuacja ponieważ auta myślą że kierowca na lewym pasie zatrzymał się by skręcić w lewo a nie dlatego by przepuścić kogoś na pasach. Niestety jest to błąd w infrastrukturze jakich wiele.
  Wiem, że wiele osób tego nie dostrzeże i uzna że sami nigdy na coś takiego się nie złapali i nie złapią.
  Jednak często takie osoby w ciągu 10 lat nie pokonają dystansu jaki inny kierowca pokona w kilka miesięcy.
  Znajdą się tacy którzy 100% winy obarczą kierowców pomimo, że sami nieraz to zrobili ale nie są świadomi ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Tomasz Hajto by ją z łatwością p#$#@?#ną na tyvh pasach.

 •  

  pokaż komentarz

  Brawo, zachowała szczególna ostrożność!

  •  

   pokaż komentarz

   @gosolution: brawa dla pani a dla kierowców co? Karny kutas? To jakiś w Polsce dramat z kierowcami gdy jeden się na pasach zatrzyma to reszta omija go i gaz do dechy.

  •  

   pokaż komentarz

   @PaniNikt: Ale o o co wam chodzi? Przecież ona szła w takim tempie i była na tyle daleko, że oni nawet jej nie przeszkodzili swoim przejazdem. To jak macie znak stop, a traktor jadący prostopadłą, ma pierwszeństwo to nie ruszycie i będzie czekać, mimo, że moglibyście przejechać, nie przeszkadzając mu w jeździe?

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: Ta kobieta musiała stanąć. O ile nagrywający zatrzymał się wcześniej niż MUSIAŁ, to nie znaczy, że popełnił błąd czy był przesadnie uprzejmy, a po prostu wie, że ruch na tym skrzyżowaniu jest dość duży i szybki żeby nawet dla młodej i w pełni sprawnej fizycznie osoby przejście przez jezdnię było pewnym wyzwaniem i niebezpieczeństwem, szczególnie biorąc pod uwagę zachowanie wielu kierowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @gosolution: Taka pochwała jest obraźliwa dla tej kobiety.
   Najprawdopodobniej nie rozumiesz albo udajesz, że nie rozumiesz czego dotyczy film.
   Odpowiem ci najkrócej.
   Po co udawać idiotę który nie widzi że kierowcy nie zachowali szczególnej ostrożności?
   Jaki masz interes robić sobie jaja z poważnej sprawy?
   Wiemy, że ludzie w Polsce giną i zabijają ich idioci.
   Czy widzisz związek z udawaniem idioty np. podczas dyskusji o BRD a zabijaniem?
   Rozumiesz, że wobec tysięcy ofiar każda najdrobniejsza kpina to obrażanie tych ofiar?

  •  

   pokaż komentarz

   @PaniNikt: Ale o o co wam chodzi? Przecież ona szła w takim tempie i była na tyle daleko, że oni nawet jej nie przeszkodzili swoim przejazdem. To jak macie znak stop, a traktor jadący prostopadłą, ma pierwszeństwo to nie ruszycie i będzie czekać, mimo, że moglibyście przejechać, nie przeszkadzając mu w jeździe?

   @CzaryMarek: Może zanim zaczniesz dyskutować, pochwal się czy znasz prawo.
   Jeśli nie znasz to taka dyskusja jest strata czasu twojego i naszego.
   Jest mandat za niezatrzymanie się przed znakiem STOP i przed przejściem.
   Czy ty popierasz takie prawo?

   Moje zdanie jest takie że jak ktoś chce jezdzić autem to godzi się na sytuacje ze musi uczestniczyć w kursie i zdać egzamin na PJ.
   Jeśli zdał to z prawem się zapoznał i godzi się do niego stosować.
   Nie ma możliwości aby czego ważnego na kursie nie nauczyli.
   Zatem jeśli ktoś ma PJ a nie rozumie wykroczenia z filmu to każdy ma prawo nazwać go idiotą.

  •  

   pokaż komentarz

   @apartczyk: Nazywać idiotą możesz sobie kogo chcesz, prawo jest nieżyciowe i to jest jasne, dla każdego nie idioty.
   Nie rozumiem, dlaczego robi się na wykopie wielkie halo o takie coś i zamiast domagać się zmiany prawa w stronę zdrowego rozsądku, zamiast narzekać na pieszych, tutaj lud domaga się jeszcze większego absurdu niż jest w prawie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nazywać idiotą możesz sobie kogo chcesz, prawo jest nieżyciowe i to jest jasne, dla każdego nie idioty.
   Nie rozumiem, dlaczego robi się na wykopie wielkie halo o takie coś i zamiast domagać się zmiany prawa w stronę zdrowego rozsądku, zamiast narzekać na pieszych, tutaj lud domaga się jeszcze większego absurdu niż jest w prawie.


   @CzaryMarek: Nic nie zrozumiałem z tego co piszesz.
   W Polsce doszło do paradoksu ze najważniejszy przepis przestał być przestrzegany i to dotyczacy najczęstszego manewru czyli przecinania zebry.
   Wielu kierowców interpretowało przepisy tak jakby myślało że głupią gadką wynaturzą sens tego przepisu i odbiorą pieszym prawo wejscia na zebrę,
   Ponieważ kierowców jest 20 mln i jeśli idiotów jest tylko 10% to trudno by było wybijać z głowy idiotyzmy każdemu z tych głupków którzy wpisywali się w trend ogłupienia reszty kierowców poprzez powtarzanie bzdur.
   Nie będę tu wymieniał wszystkich metod ale wspomnę o jednej czyli posługiwali się zakazem wtargnięcia sugerując że ten zakaz zwalnia kierowców z obowiązku zatrzymania się i przepuszczania pieszych.
   Poniekąd tak się działo, bo uznawano że ruch aut jest ważniejszy niz ruch pieszych a stosowanie się do prawa zwiększy korki.
   Dość tego.
   Teraz przepis został przeredagowany że wystarczy np stanąć przed szkołą i filmować kierowców aby ci co złamali prawo zapłacili po 350 zł a za trzecia próbą stracili PJ.

   To najłatwiejszy sposób ratowania życia dzieci idących do szkoły bez opieki rodziców.
   To jest ważniejsze niż pośpiech kierowców.
   Nazywanie ich idiotami to nie złośliwość ale próba nakręcenia społecznej presji na jak najszybsze przeredagowanie przepisów i upodobnienie ich do tych stosowanych na zachodzie gdzie wskaźniki wypadkowości są dużo korzystniejsze

  •  

   pokaż komentarz

   @apartczyk: Przeczytaj sobie definicje słowa idiota. Jak łatwo zauważyć z definicji, nie jest omżliwe by idiota miał prawo jazdy.

   Najłatwiejszy sposób to uczenie dzieci (i w ogóle ludzi) myślenia i dbania o siebie. Jak pieszy będzie myślał i uważał, to nie ma szans, żeby jakiś samochód go potrącił na przejściu dla pieszych, bo po prostu mu na to nie pozwoli.
   Oczywiście, przejścia co 50 metrów, najlepiej każde z sygnalizacją, potem jeszcze nasypać piachu do jezior i morza, żeby się ludzie nie topili, wprowadzić zakaz budowania budowli na wysokości większej niż 10 metrów, żeby nikt się nie zabijał spadając, jeszcze jakieś genialne pomysły?
   A w Korei północnej to już w ogóle nikt nie ginie na drodze.

 •  

  pokaż komentarz

  Kierowca bezczelnie sprowokował swoim zatrzymaniem innych uczestników ruchu do wykonania niebezpiecznego manewru nie dając im nawet cienia szansy na reakcję. Do tego nieprawidłowa infrastruktura drogowa, a sama babcia powinna iść 3 km dalej na prawidłowe, jedyne słuszne przejście z sygnalizacją.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: To prawda. Do tego niedaleko widać drzewa przy jezdni. A wiadomo, że drzewa to prawdziwy sprawca nieszczęść na polskich drogach. Polski kierowca obawia się ich bardziej niż jadącego pod prąd autobusu. Stąd stres i nieporozumienia w sytuacji na przejściu.
   Gwałtowne wtargnięcie pieszej pomijam.

  •  

   pokaż komentarz

   Gwałtowne wtargnięcie pieszej pomijam.

   @KrolWlosowzNosa: faktycznie, tego na pierwszy rzut oka nie zauważyłem. Chamsko wtargnęła i stworzyła zagrożenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Rzeczywiście tragedia, najlepiej jak 20 samochodów stoi i korkuje drogę bo babcia nie może 10 sekund poczekać, aż skończy się dla nich zielone.
   Ona szła tutaj z taką prędkością, że nawet jej nie przeszkodzili.

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: Ona przez długi czas stała bo nie mogła przez kierowców przejść. Ruch w tamtym miejscu jest intensywny i szybki, młoda sprawna osoba często ma tam trudność z przekroczeniem jezdni, co dopiero starsza osoba. Do tego niezależnie od tego jakie jest najbliższe światło to ruch niemal cały dzień jest tam bardzo intensywny i przerw nawet na szybkie przejście przez jezdnię dla przebiegającego szybko człowieka jest zbyt gęsty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rollem171: No straszne, pieszy nie może 5 sekund poczekać, skąd u ludzi taki egocentryzm? Ja w roli pieszego nie mam żadnego problemu, żeby przepuścić samochody, jest to normalne, że samochód ważący 2 tony, którego droga hamowania... którego czas potrzebny do osiągnięcia prędkości przed zatrzymaniem... Powinien przejechać, a ja jako pieszy mogę sobie postać. Jedynym wyjątkiem jest gdy pada, mocno wieje itd. itd.
   Dlaczego nie możemy tego zaakceptować jako społeczeństwo, tylko musimy brnąć w te absurdy?

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: Jeżeli pieszy daje jasno znać, że przepuszcza samochód, to jasne, spoko - ale nie chodzi o to, że piesi nie są uprzejmi, tylko że nie mają takiej możliwości, a jednocześnie mają prawo i często pierwszeństwo co do przejścia, taki pieszy jest w szczególnym niebezpieczeństwie wtedy, a wielu kierowców nie tylko nie robi nic aby to zagrożenie ze swojej strony zmniejszyć, ale często zachowują się bardzo nieodpowiedzialnie i zwiększają to ryzyko niepotrzebnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rollem171: Dlatego należy walczyć z tym pierwszeństwem, jako absurdem.
   Jeżeli pieszy zachowa rozsądek i wykaże się dbałością o swoje zdrowie / życie, to nigdy nie padnie ofiarą nierozważnego kierowcy.
   Na wykopie to jest uznawane za skandal, że pieszy musi się rozglądać gdy przechodzi przez przejście dla pieszych, ale przecież to powinien być standard. Jako pieszy nie mam szans przeżyć w starciu z x-tonowym pojazdem, więc zrobię wszystko by do takiego starcia nie doszło.

  •  

   pokaż komentarz

   Rzeczywiście tragedia, najlepiej jak 20 samochodów stoi i korkuje drogę

   @CzaryMarek: no rzeczywiście, tragedia jak sobie 20 samochodów chwilę poczeka.

   A no tak, zapomniałem. Ucierpi Święta Przepustowość. Ojej, to straszne.

  •  

   pokaż komentarz

   @KrolWlosowzNosa: zapomniałem jeszcze, że piesza wtargnęła na przejście zza pojazdu, a to przecież zabronione jest!

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Chodzi o rozsądek, lepiej jak 1 pieszy straci 15 sekund, niż jak 20 samochodów straci po 30 sekund.

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: bo to nie ma znaczenia kto straci jakże cenne i nie do odzyskania sekundy.

   Tyle z mojej strony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Ma znaczenie dla ekonomii i ekologii.

  •  

   pokaż komentarz

   Kierowca bezczelnie sprowokował swoim zatrzymaniem innych uczestników ruchu do wykonania niebezpiecznego manewru nie dając im nawet cienia szansy na reakcję. Do tego nieprawidłowa infrastruktura drogowa, a sama babcia powinna iść 3 km dalej na prawidłowe, jedyne słuszne przejście z sygnalizacją.

   @Krupier: Obawiam się, że większość kierowców zrozumie cię dosłownie.

  •  

   pokaż komentarz

   @CzaryMarek: > @Rollem171: No straszne, pieszy nie może 5 sekund poczekać, skąd u ludzi taki egocentryzm? Ja w roli pieszego nie mam żadnego problemu, żeby przepuścić samochody, jest to normalne, że samochód ważący 2 tony, którego droga hamowania... którego czas potrzebny do osiągnięcia prędkości przed zatrzymaniem... Powinien przejechać, a ja jako pieszy mogę sobie postać. Jedynym wyjątkiem jest gdy pada, mocno wieje itd. itd.

   Dlaczego nie możemy tego zaakceptować jako społeczeństwo, tylko musimy brnąć w te absurdy?

   @CzaryMarek: Dlaczego niby pieszy miałby czekać jak kierowca nie chce czekać i to mimo że pieszy ma pierwszeństwo.

   Masz problem ze zrozumieniem kodeksu?
   Może ci się wydaje, że kodeks pisano dla czyjeś wygody lub aby komuś zrobić na złość?
   Zapewne zauważyłeś że kierowca, który notorycznie łamie prawo z czasem zaczyna bredzić?

  •  

   pokaż komentarz

   @apartczyk: Skoro obie strony nie chcą czekać, to należy zastanowić jakie są argumenty za pierwszeństwem pieszego, a jakie za pierwszeństwem pojazdu, a potem zmienić przepisy tak żeby były zgodne ze zdrowym rozsądkiem.

 •  

  pokaż komentarz

  Ile samochodów przejedzie, zanim staruszka przejdzie przez przejście?

  Odpowiedź: wszystkie