•  

  pokaż komentarz

  To co jest dla mnie najbardziej przerażające to to, że ludzie naprawdę chyba wierzą w to, że te 2 miliardy dla TVP poszły kosztem onkologii. Żeby była jasność, TVP to największy ściek, który nie zasługuje na żadną dotację a Kurski powinien wisieć za jaja bo bawi się w Urbana. Natomiast straszne jest to jak ludzie dają się mamić politykom i wierzą w ich narrację. 2 miliardy w skali takiego kraju jak Polska to żadne pieniądze, za miesiąc jeśli kryzys wizerunkowy będzie trwał, PiS wyskoczy z jakimś projektem ustawy onkologicznej gdzie da na onkologię 3 miliardy i zobaczycie jak szybko zmieni się retoryka i narracja drugiej strony.

  Nie dajcie się ludzie zwariować, naprawdę, nie bawcie się w populizm. PiS powinien polecieć za nieudolność we władzy, za przesadne rozdawnictwo za brak spójnej polityki ekonomicznej i zabawę polskim wymiarem sprawiedliwości. Ale nie karmcie drugiej równie żałosnej strony i nie pokazujcie, że trafiają do was takie prostackie i populistyczne argumenty, bo nawet jeśli zmieni się partia to nie zmieni się sposób rządzenia w tym kraju. Bądźcie mądrzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: zgadzam się, ale jeśli taka kontrpropaganda ma być skuteczna w odsunięciu od władzy to trzeba to wykorzystać dokładnie tą samą bronią którą wojują.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: 2 miliardy PLN to kwota wystarczająca na spłatę zadłużenia wszystkich szpitali w Polsce

   2 MILIARDY PLN TO TEŻ MOJE PIENIĄDZE
   nie życzę sobie k$@!a, by szły na TVP jak i projekty w stylu Polska Fundacja Narodowa, marnotrawstwo publicznej kasy jest gigantyczne, bo oni się nie przejmują, że to pieniądz podatnika. Kasa publiczna jest niczyja. W końcu się podatnik wk$@!i i wyniesie na widłach, niezależnie kto będzie w tym czasie rządził.

  •  

   pokaż komentarz

   @reiz: Jeśli kontrpropaganda okaże się skuteczna to przez kolejne 5 lat będziemy nią karmieni. Pora pokazać mądrość jako naród. Pokazać, że nie chcemy żeby nam dawano ze swoich, że nie trzeba nam łechtać ego tylko chcemy odpowiedzialnych rządów i uczciwego podejścia do wydatków i społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrymry

   2 miliardy PLN to kwota wystarczająca na spłatę zadłużenia wszystkich szpitali w Polsce

   https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/zadluzenie-szpitali-wrzesien-2019-dane-ministerstwa-zdrowia,988979.html

   Gardzę PiSem jak poj%%#ny, ale trzymajmy się faktów. Zadłużenie polskich szpitali to ponad 14 mld zł :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Neubert: na TVP poszło jeszcze 4 miliardy ;) więc już całkiem dobra suma

  •  

   pokaż komentarz

   @mrymry

   Wciąż brakuje ci do twoje narracji 8 mld zł :).

  •  

   pokaż komentarz

   @Neubert: wystarczy nie dawać 13 emerytury i już jest :P

  •  

   pokaż komentarz

   2 miliardy PLN to kwota wystarczająca na spłatę zadłużenia wszystkich szpitali w Polsce

   @mrymry: 2mld to 2% zeszłorocznego budżetu (https://www.gov.pl/web/finanse/budzet-na-2019)
   Myślisz, że to cokolwiek pomoże?

   Nawet gdybyś dzisiaj oddłużył wszystkie szpitale, to jutro od jutra licznik długo zacznie od nowa tykać.
   Bez zmian systemowych możesz tam wpompować ile chcesz i tak będzie źle.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrymry: ja sobie nie życzę aby szły na 500 plus, tvp, stypendia socjalne, fundusz alimentacyjny, górników, nauczycieli i wiesz co? nic ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: Nie jest też tak, że te 2 mld muszą pójść na tvp albo nie zostaną wykorzystane. Jeżeli w budżecie są jakieś pieniądze, które można przeznaczyć na jakiś cel to powinny być one rozdysponowane na cel/cele z długiej listy, na której "dofinansowanie tvp" nawet nie powinno się znaleźć. Onkologia jest tylko przykładem

  •  

   pokaż komentarz

   @Niebadzpelikanem: Przecież te 2 miliardy nie idą z żadnej nadwyżki budżetowej czy oszczędności tylko z konieczności utrzymania płynności TVP kosztem kolejnego zadłużania. Dokładnie więc jest tak, że gdyby nie poszły na TVP nie poszłyby na nic innego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: to jest pewne że zaraz dla ratowania wizerunku dobry PiS da na szpitale

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: Najlepiej byłoby gdyby te pieniądze poszły na rozwój gospodarczy, ponieważ przyczyniłoby się to do wzrostu dobrobytu w przyszłości, a w konsekwencji także do lepszej opieki zdrowotnej. Skoro jednak nie ma na to szans i jest wybór pomiędzy sianiem nienawiści a ratowaniem życia to każdy normalny człowiek wybierze tę drugą opcję.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: 2 miliardy w skali panstwa to "zadnie pieniadze" dlatego Kaczafi panicznie szybko chce wprowadzac podatek cukrowy, ktory da ledwie 3 miliardy zysku budzetowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg Też to zauważyłem. Opozycja sama dawała na TVP a teraz wykorzystują sytuację Onkologii w Polsce do jako tako szerzenia swojej propagandy (skirwiele). Ale nikt nie sprawdzi,że nasza onkologia jest na bardzo dobrym poziomie. Nowe technologiczne leczenia nowotworów są w Polsce i nie jesteśmy w tej dziedzinie w lesie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bulgo: Tak 2 miliardy w skali roku to jest nic to koszt budowy jednego stadionu, dla porówniania 500+ obciąża rocznie budżet na 40 miliardów złotych.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: Ale Ty naprawdę myślisz, że ta władza przyjęłaby jakąkolwiek poprawkę senatu? Nie. Jakby senat po prostu chciał odrzucić, to by się nie utrzymało w sejmie i tyle.
   Była szansa żeby coś ugrać i senat to wykorzystał.
   Jak inaczej sobie wyobrażasz odsunięcie PiS od władzy? Argumenty merytoryczne nie działają, pozostały tylko emocje. A odsunąć ich trzeba, dopóki jest jeszcze taka możliwość, bo robią wszystko by tej możliwości obywateli pozbawić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: Uważasz ze niby skąd te pieniądze się biorą? I TVP i onkologia są finansowane z budżetu państwa który nie jest z gumy. Wszyscy się na to składamy podatkami. Możesz sobie robić intelektualne szpagaty ale to nie zmienia faktu że są monstrualne pieniądze wydawane na propagandową tubę podczas gdy służba zdrowia jest dramatycznie niedofinansowana.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: Tak, tak, tylko 2 mld, stać nas. Weź się schowaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rzlk: Pozwól, że ci wytłumaczę coś jak w domu spali Ci się lodówka to jak masz zdolność to bierzesz kredyt na nową lodówkę, ale nie oznacza to tego, że jak ci się lodówka nie popsuła to bierzesz ten kredyt na nowy telewizor. I podobnie jest z tymi 2 miliardami na TVP, PiS je wyłożył na TVP bo to ich tuba propagandowa, która jak widać w ich mniemaniu potrzebuje zastrzyku przed wyborami ale nie oznacza to, że gdyby ich nie potrzebowała to te pieniądze poszłyby na onkologię czy innych nauczycieli. Jak sam wspomniałeś budżet nie jest z gumy więc zamiast bawić się w populizmy, że dali na X zamiast na Y, zadawajmy pytanie czemu dali na X po raz kolejny nas zadłużając.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vokun: Rozwój gospodarczy trochę ogarnąłby się tam, gdyby przedsiębiorcy nie byli traktowani jak wrogowie publiczni nr 1 i gdyby prawo podatkowe było proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: Z drugiej strony, jak mam wybrać czy tę kasę przewalić na tvpis czy wydać na ambitniejszy cel (budowa szkół/przedszkoli, dróg itp.) no to sorry, ale wybieram te ambitne cele.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: 2 miliardy to bardzo dużo, przy założeniu że dochody budżetu państwa to maksymalnie około 400mld złotych rocznie. Do tego państwo ma wiele różnych obszarów działania, wymagających finansowania. Cały budżet to takie właśnie wydatki po kilka miliardów lub setek milionów.

   No ale jeśli uważasz, że to tylko jakieś tam śmieszne dwa miliardy, które bez żalu można wyj$#$ć w błoto...

  •  

   pokaż komentarz

   To co jest dla mnie najbardziej przerażające to to, że ludzie naprawdę chyba wierzą w to, że te 2 miliardy dla TVP poszły kosztem onkologii.

   @Dobryszpieg: Niby masz rację. Faktycznie to zupełnie inne pieniądze, ale to było znakomite posunięcie opozycji. Bo co to pokazało? A no to, że gdzieś tej kasy brakuje, a skąś można ją pozyskać.
   Spójrz na codzienne wybory Polaków. Ty, ja i pozostałe pewnie ponad 90% polaków wybiera co kupić i na co kogoś stać. Ci biedniejsi wybierają czy kupić abonament na kablówkę czy może leki, ci bogatsi czy mercedesa, czy może jacht, ale wybierają. Prawie każdy z nas musi coś wybrać.
   I o ile zasadniczo wydatki państwowe są nie do ogarnięcia przez Kowalskiego to tutaj pokazano 2 strony medalu i co dla władzy jest ważniejsze.
   Czy potrzeba kasy na TVP? Z pewnością, ale gdyby faktycznie chcieli wyjść z twarzą, to albo by dali i na to i na to, albo powiedzieli, że muszą dofinansować TV bo kasy brak, ale rozumieją potrzebę też drugiej strony i proponują że tu pójdzie x a tu y i po zabawie.
   Tak czy owak rządu to chyba nie wysadzi, skoro tyle się dzieje i nic się nie dzieje :), ale może w końcu zobaczą, że przegięli.
   Dziś byłem w szpitalu w małym mieście i to co tam widziałem przechodzi ludzkie pojęcie. Jedynie personel był na poziomie. Z tym, że przeciętny poseł widzi tylko szpital MSWIA, a te małe szpitale ala późny gierek to jest niedostrzegalne dla nich.
   I podkreślę raz jeszcze bo zawsze jest otwracanie kota ogonem. Rozumiem, że jakaś ta TV powinna być (chociaż świat by się nie zawalił gdyby jej nie było), ale jest taki ogrom potrzeb które wymagają potężnych nakładów, że rządzący naprawdę się powinni zastanowić nim powiedzą "stać nas na 500+", bo nas nie stać. W służbę zdrowia trzeba wpompować ogromne kwoty, bo to się zemści. Ja mam zakaz zalecenie nie prowadzenia pojazdów bo mam ciężki bezdech senny, a diagnostykę po znajomości udało mi się załatwić za 7mc. Przez ten czas mogę albo się udusić w nocy, albo pogłębić mój stan doprowadzić do uszkodzenia mózgu itp itd. A to tylko proste badanie po którym będę wiedział jaką pompę kupić. Ileż jest takich spraw gdzie diagnostyka lubi zapobieganie jest proste i tanie,a leczenie później drogie i do końca życia?

  •  

   pokaż komentarz

   @awcalezenie: Twierdze, że 2 miliardy to nie jest na tyle duża kwota by mogła w jakikolwiek sposób uzdrowić polską onkologię a do tego jest na tyle mała, że rząd w stanie jest ją w stanie wygospodarować jeśli będzie potrzebował do populistycznych celów. Nie oznacza to jednak tego, że powinien to robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: bardzo dobrze przygotowany PiSowski troll ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @NiepoprawnyKomentator: najśmieszniejsze jest typie to, że przez takich kretynów jak Ty w tym kraju rządzi PiS, bawicie się od 15 lat w 2 obozy gdzie jeden obrzuca gównem drugi i na koniec polaryzujecie społeczeństwo zmuszając ich do wyboru mniejszego zła i raz tym mniejszym złem jest PO, a potem jest PiS.

  •  

   pokaż komentarz

   @Usunelem_Konto: Artykuł tvp na podstawie raportu NIK

   Polski pacjent nie może korzystać z porównywalnego do mieszkańców innych krajów zachodniej Europy zakresu dostępnych opcji terapeutycznych w leczeniu nowotworów. Ograniczony jest dostęp do nowoczesnych urządzeń, technologii, w tym nowoczesnych leków.

   Eksperci zwracają uwagę, że spośród 19 nowotworów, które są najczęstszą przyczyną śmierci, tylko w jednym przypadku (raka jajnika) pacjentki w Polsce mogą mieć pewność, że ich leczenie będzie zgodne z najbardziej aktualną, światową wiedzą medyczną. Ponad połowa (53 proc. z 94 substancji) nowoczesnych leków onkologicznych zarejestrowanych w Europie (od 2004 r.) nie jest dostępna w Polsce.

   https://www.tvp.info/35857955/leczenie-onkologiczne-w-polsce-jednym-z-najgorszych-w-ue-raport-nik

  •  

   pokaż komentarz

   zobaczycie jak szybko zmieni się retoryka i narracja drugiej strony.
   nie karmcie drugiej równie żałosnej strony
   nawet jeśli zmieni się partia to nie zmieni się sposób rządzenia w tym kraju.


   @Dobryszpieg: Ładnie was opozycja rozegrała to teraz "nie bawmy się w populizm" xD

  •  

   pokaż komentarz

   . 2 miliardy w skali takiego kraju jak Polska to żadne pieniądze, za miesiąc jeśli kryzys wizerunkowy będzie trwał,

   @Dobryszpieg:

   2mld to 2% zeszłorocznego budżetu
   Myślisz, że to cokolwiek pomoże?


   @robot_:

   na onkologię w 2020 r. ma iść 250 mln, w następnych latach 450 mln

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: Nie ma żadnych "was" masz schizofrenie, nie każdy w tym kraju jest skażony po prostu sieczką polityczną i patrzy na problem jak zwykły obywatel. Ale dla troli z jednej i drugiej strony politycnzej barykady to nie zrozumiałe, że można na pewien problem spojrzeć obiektywnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: polityka prawie w każdym kraju opiera się na emocjach. Jeśli pis nadstawia policzek to trzeba mu przyp??$?$?ić z liścia na opamiętanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg:

   Twierdze, że 2 miliardy to nie jest na tyle duża kwota by mogła w jakikolwiek sposób uzdrowić polską onkologię
   Przy stanie Polskiej onkologi każda złotówka poprawia jej stan. Wydatki na świadczenia zdrowotne NFZ to jest jakieś 80mld, to już jest kilka procent budżetu!

   Nikt nie twierdzi chyba że uzdrowimy tym system opieki chorych na raka w tym kraju. Jednak każda złotówka wydana na TVP to złotówka zmarnowana.

   Jak nie będzie ostrej reakcji, tylko "w sumie to mało, wyluzujcie, nie róbmy afery", to problem niegospodarności będzie narastał. Podobnie jak w budżecie domowym, złe gospodarowanie małymi wydatkami go rujnuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: ja się nie bawię w żadne obozy, ale nie próbuje udowadniać koślawymi dniu że te 2mld to nic w skali kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   ludzie naprawdę chyba wierzą w to, że te 2 miliardy dla TVP poszły kosztem onkologii

   @Dobryszpieg: To była normalna dyskusja budżetowa. Senat zaproponował zmianę przeznaczenia tych pieniędzy i odbyło się głosowanie. Jak to zwykle w życiu bywa - jedno odbywa się kosztem drugiego i tutaj było tak samo. pis zdecydował, że partyjna propaganda jest ważniejsza od ratowania życia. Jak później czytam takie p%@$$$$enie, że nasze podatki są z góry przeznaczone w świętych księgach na tvp i nie da się tego zmienić to nie wiem czy ty jesteś wariatem, czy ten cały kraj zwariował.

  •  

   pokaż komentarz

   2 miliardy w skali takiego kraju jak Polska to żadne pieniądze, za

   @Dobryszpieg: tak tak 2 mld tu 2 mld tam, trochę na TVP, trochę na ojca dyrektora, trochę na jacht i jesteś pewien, że jak podliczymy te różne trochę tu i tam to jest nic i nic by nie pomogło w dramatycznie niedofinansowanych a istotnych gałęziach? Te pieniądze to nie dotacja unijna, której jak nie wydasz na konkretny cel to przepadną. To jest dopiero populistyczne gadanie jak z tymi podatkami i opłatami, które są niewiele zmieniane powiedza, bo ten tylko o 10zl więcej miesięcznie a tamten o 59zl, a inny o 5zl itd i jak spojrzymy na każdy oddzielnie to może i mało a jak podsumujesz miesiąc to się okaże, że np 300zl wiecej miesięcznie cię życie kosztuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiepoprawnyKomentator: ale rozumiesz co ja napisałem? Nigdzie nie mówie, że 2 miliardy to nic i można je wyj$??ć na cokolwiek, twierdze, że 2 miliardy to dla rządu pieniądze, które są w stanie wysłupać jakimś ukrytym podatkiem czy innym obciążeniem i bardzo szybko je odrobić sobie kosztem obywatela. To nie jest 500+, które kosztuje 40 miliardów, że trzeba szyć na nowo budżet.

  •  

   pokaż komentarz

   To co jest dla mnie najbardziej przerażające to to, że ludzie naprawdę chyba wierzą w to, że te 2 miliardy dla TVP poszły kosztem onkologii. Żeby była jasność, TVP to największy ściek, który nie zasługuje na żadną dotację a Kurski powinien wisieć za jaja bo bawi się w Urbana. Natomiast straszne jest to jak ludzie dają się mamić politykom i wierzą w ich narrację. 2 miliardy w skali takiego kraju jak Polska to żadne pieniądze, za miesiąc jeśli kryzys wizerunkowy będzie trwał, PiS wyskoczy z jakimś projektem ustawy onkologicznej gdzie da na onkologię 3 miliardy i zobaczycie jak szybko zmieni się retoryka i narracja drugiej strony.

   Nie dajcie się ludzie zwariować, naprawdę, nie bawcie się w populizm. PiS powinien polecieć za nieudolność we władzy, za przesadne rozdawnictwo za brak spójnej polityki ekonomicznej i zabawę polskim wymiarem sprawiedliwości. Ale nie karmcie drugiej równie żałosnej strony i nie pokazujcie, że trafiają do was takie prostackie i populistyczne argumenty, bo nawet jeśli zmieni się partia to nie zmieni się sposób rządzenia w tym kraju. Bądźcie mądrzy.

   @Dobryszpieg:

   GIF

   źródło: da.gif (1.43MB)

  •  

   pokaż komentarz

   W końcu się podatnik wk#?%i i

   @mrymry: I zagłosuje na PIS czy inne PO. Zagłosują na tych, którzy dadzą akurat więcej, niż inni. Oczywiście tylko obietnicę są ważne. Taka to już mentalność.

  •  

   pokaż komentarz

   To co jest dla mnie najbardziej przerażające to to, że ludzie naprawdę chyba wierzą w to, że te 2 miliardy dla TVP poszły kosztem onkologii.
   @Dobryszpieg:
   Nie, przesłanie jest inne, tym bardziej że ona nie ma raka. Przesłanie jest takie, że każda zł na TVP to rak, zaś na zdrowie nie ma kasy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: Diagnoza prawidłowa ale... PiS dorwał się do władzy właśnie takimi metodami, wypłynęli na fali populizmów i graniu na emocjach "gów!@ tematami" - to prostactwo działa, niestety :( W tej chwili jest okazja na to żeby ich pokonać tymi samymi metodami. Niestety z ubolewaniem patrzę na to co się dzieje ale politycy są odbiciem społeczeństwa, merytoryczna, uczciwa i rzeczowa polityka nie ma w tym kraju szans - odpadasz w przedbiegach utopiony w tym szambie rozkręconym przez miłościwie nam panujących :(

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: Narodowy kosztował 2.2 mld zł a został określony mianem najdroższego stadionu świata biorąc pod uwagę jego wyposażenie i blamaż w meczu z Anglią , gdzie tonęli w wodzie.
   https://bliskopolski.pl/grzechy-platformy-obywatelskiej/rekordy/stadion-narodowy/
   https://najlepsibukmacherzy.pl/blog/europa-oto-najdrozsze-stadiony-nasz-narodowy-na-podium-32203/

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: niestety chyba sam nie rozumiesz co piszesz albo jesteś postawiony..

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: Bardziej myślałem, że to zagrywka typu: "PiS chce przekazać 2mld na tvp zamiast na chorych. Buuu niedobry PiS. Teraz PAD bohatersko nie podpisuje tego i cyk - poparcie przed wyborami jeszcze wyżej. PiS na tym ucierpi ale zdąży sie przed kolejnymi wyborami z tego wyłgać, ale co PAD zyska to jego". I obym się mylił.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: Poniekąd masz racje, ale ewidentnie rząd dostał od senatu hasło: sprawdzam. Gdyby mieli choć trochę rigczu, to nie przepchnęliby arogancko tej ustawy tylko zaproponowali inne rozwiązania. I właśnie przerażające jest to, że w ten sposób się to odbyło.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak 2 miliardy w skali roku to jest nic to koszt budowy jednego stadionu, dla porówniania 500+ obciąża rocznie budżet na 40 miliardów złotych.

   @Dobryszpieg: k$@?a mać, jak widzę takie p?!?#?#enie to aż brak mi k$@?a cierpliwości, 2 miliardy tu, dwa miliardy tam, a potem się k$@?a obudzisz z ręką w nocniku, myślisz że budżet państwa nie ma dna, że te dwa miliardy to jest nic w twoim rozumowaniu?

  •  

   pokaż komentarz

   2 miliardy w skali takiego kraju jak Polska to żadne pieniądze

   @Dobryszpieg: ŻADNE?! To jest 2.2% wydatków całej służby zdrowia na rok 2019!

   Chemioterapia + leczenie to nieco ponad 2 miliardy.
   Rehabilitacja w skali kraju to 3 miliardy, ilu ludzi czeka miesiącami na zabiegi?

   Dane: https://www.nfz.gov.pl/bip/finanse-nfz/

   źródło: a-1.png

  •  

   pokaż komentarz

   ludzie naprawdę chyba wierzą w to, że te 2 miliardy dla TVP poszły kosztem onkologii.

   @Dobryszpieg: własnie dlatego budżet jest zrównoważony, nie dostanie onkologia, nie dostanie edukacja, inwestycje leżą itd., ale dostanie Kurski na propagandę.

  •  

   pokaż komentarz

   @widmo82: Właśnie o to chodzi, że budżet nie jest w żaden sposób zrównoważony, pieniądze na TVP to kolejna dotacja na kredyt. Nie powinno dostać TVP, ale nie powinna więcej też dostać onkologia te pieniądze w ogóle nie powinny zostać wydane bo nas na nie nie stać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: Co Ty gadasz, w TVPiS mówią, że jest więcej kasy, że portfele są grube i że Niemiec nam zazdrości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobryszpieg: tępy ŁOJCIEC madki, co uwierzył, w temat ''Dwa miliardy na onkologię;;,,,hehhe
   @AzarJav3d: @Rzlk: @goorskypl:

 •  

  pokaż komentarz

  Ja się dziwie że jakim cudem osoby głosujące na PiS nie widzą nic złego w tym że ktoś umiera tylko dlatego że rząd wolał dać pieniądze na jeszcze więcej propagandy

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna