•  

  pokaż komentarz

  Czy ja dobrze widzę, facet sam sobie własną listę poparcia podpisał?

 •  

  pokaż komentarz

  Ile ten nasz naród musi marnować sił na takie bezsensowne wojenki, zamiast normalnego rozwoju (╯︵╰,)

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin_k: w tym kraju jest jedna, niestety cały czas przewijająca się partia, która zaczęła karierę od palenia kukieł, a dalsza ich zasada działania to nazywanie wszystkich zdrajcami i wywracanie państwa do góry nogami w rytmie prostackiej propagandy.

   W latach 90tych ludzie mieli jeszcze na świeżo w pamięci komunę i spuszczali takich bolszewików w wyborczym kiblu.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin_k: Zapytaj oderwanych od koryta...( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: a... czyli mb sugerujesz że ci co co chwilę wprowadzają nowe "opłaty" i "daniny" (nie mylić z podatkami) oni jakaś mają wizję na rozwój tego kraju?

   no to widzę że niezły z ciebie bajkopisarz

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: Taką samą jak ci oderwani od koryta...

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: Żyj złudzeniami dalej... PO od PIS-u niczym się nie różni poza nazwiskami, reszta to tło w postaci partyjek kanapowych. To niestety cała Polska scena polityczna...

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: p#%?$%$olo. jasne NICZYM się nie różni. plażo, proszę...

  •  

   pokaż komentarz

   p#%@@@$olo. jasne NICZYM się nie różni. plażo, proszę...

   @secret_passenger: Napisz to po Polsku ORLE...

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger zanim dodam kolejnego trolla do czarnej listy, chciałem poinformować innych przyzwoitych ludzi którzy korzystają z tej platformy jaką jest wykop, że od czasu ospena nie widziałem tutaj gorszej gnidy i trolla. człowieka pozbawionego skrupułów, który zajmuje się tylko obrażanie innych 24 godziny dobę. Bez życia, bez przyjaciół, bez radości. Pycha i buta to jego drugie i trzecie imię. A propos tego co napisałaś o moim nicku, twój jest dobrany bez pomyślunku, tak jak wszystkie twoje wpisy tutaj. Żegnam cię serdecznym spier... I ładuje obok innych "nołlajfów" na czarną robaku.

  •  

   pokaż komentarz

   @ToxycznyKarol:

   no jaka szkoda, bo właśnie mam dla ciebie wiadomość :-)

   tutaj pełen tekst: http://orka.sejm.gov.pl/proc9.nsf/ustawy/69_u.htm

   problemem jest choćby artykuł 1, punkt 32 gdzie występuje dowolność interpretacji tego tak duża że ciężko stwierdzić co będzie łamaniem przepisów. w sumie to pewnie wszystko co tylko nie będzie po myśli rządzących

   ale to nie jest jedyny problem. jest ich zdecydowanie więcej. ale ze nie mam czasu przechodzić przez wszystkie to proszę, synteza:

   https://oko.press/oko-press-przeswietla-ustawe-kagancowa-czyli-czyli-wszystkie-powody-by-isc-na-marsz-1000-tog/

  •  

   pokaż komentarz

   @ToxycznyKarol: ty jesteś tak słaby w argumentację, że moja 8 letnia siostrzenica by cię pokonała w dyskusji na argumenty

   nie wiedziałeś nawet jaki jest zakres zmian w prawie a chciałeś się na ten temat wypowiadać? żenada.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger o Boże ale się zbłazniłeś, aż nie wiem czy się śmiać czy płakać. 3 dni temu połowę dyskusji poświęciłem na to że czepiacie się ustawy w 2019 roku a ty mi dajesz link do ustawy z 2019 roku właśnie. Ja dałem wam link z Lexa z dziennika ustaw ustawy obowiązujące od 1 stycznia 2020 roku. https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/prawo-o-ustroju-sadow-powszechnych-16909701/dz-2/roz-3 cytowałem artykuły dotyczące dyscyplinowania sędziów. Poza tym że kłamiesz i dajesz nieaktualne linki, to ani w tym co linkowałeś nie ma takiego artykułu o dowolność interpretacji (sic)zacytuj go ! tym bardziej nie ma tego artykułu w obowiązującej ustawy z dziennika ustaw oficjalnego na cały kraj, do którego ja wstawiłem wyżej wymieniony link. Znalazłem w poprzedni rozmowie artykuły o dyscyplinowaniu sędziów. Dołączyłem też artykuł z dalszej części ustawy dotyczącej już trybu postępowania i w tym właśnie trybie jest jeszcze jeden artykuł dotyczący czynności wobec sędziego, albowiem dotyczący zawieszenia go na czas na czas prowadzenia postępowania na okres nie dłuższy niż miesiac. Rozmowa dotyczyła tego że czepiacie się ustawy z 2019 roku która nie weszła w życie, a ja wam linkowałem ustawę z 2020 która weszła w życie. To to już chyba nawet twoja siostrzenica zrozumie.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger dlaczego kłamiesz? To jest aktualna i obowiązującą w 3 RP ustawa. Z faktami się nie dyskutuje. Dla laików pierwsze artykuły dotyczą za co, następny artykuł dotyczy trybu postępowania. Co do impertynencji ja byłem grzeczny ale do czasu. A to że teraz ważysz że ja bardziej cię o radziłem jak ty Mnie jest bez sensu. ponieważ ja prowadziłem normalną neutralną rozmowę. Po czym dowiedziałem się, że mam umysł 2 latka a twoja 8 letnia siostrzeńca rozumuje lepiej ode mnie. Jak widać okazuje się że twoja ośmioletnia siostrzenica rozumuje lepiej od ciebie. I nie linkuj mi stronniczych źródeł. Ja nic poza ustawą ,na poparcie tego co piszę, nie dodałem. Przeczytaj sobie jeszcze raz. Nic nie znalazłeś i nie znajdziesz, nawet jak oderwiesz się od obrażania ludzi o odmiennych poglądach na wykopie i przeczytasz ustawę.
   Żegnam.

   Art.  107.  [Zakres odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziego]

   §  1.  61 Sędzia odpowiada dyscyplinarnie za przewinienia służbowe (dyscyplinarne), w tym za:

   1) oczywistą i rażącą obrazę przepisów prawa;

   2) działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie organu wymiaru sprawiedliwości;

   3) działania kwestionujące istnienie stosunku służbowego sędziego, skuteczność powołania sędziego, lub umocowanie konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej;

   4) działalność publiczną nie dającą się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów;

   5) uchybienie godności urzędu

   Art.  129.  [Zawieszenie sędziego w czynnościach służbowych; obniżenie uposażenia]

   §  1. Sąd dyscyplinarny może zawiesić w czynnościach służbowych sędziego, przeciwko któremu wszczęto postępowanie dyscyplinarne lub o ubezwłasnowolnienie, a także jeżeli wydaje uchwałę zezwalającą na pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności karnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger artykuł na oko press jest stary. Nie odnosi się do ustawy która obowiązuje aktualnie. To po pierwsze. Po drugie opatrzony zdjęcien sędziego Tuleya. https://youtu.be/tsw_8TdH9y0 Kłamał w wywiadzie dla Al-dżazira, gdzie powiedział że wchodzi się w Polsce do domu sędziom, że biję sie sędziów na ulicy, dawno takiej delikatnie mówiąc manipulacji w mediach nie było. Ciekawostką jest że ja pracowałem w 2001 z mamą sędziego, sprzątała biuro w którym pracowałem. Bardzo miła kobieta. Ja człowieku z racji pracy w 2001r. brałem udział min w w spotkaniu w sejmie RP na wiejskiej z Panem europosłem Lewandowskim, które było prowadzone po angielsku. Gościem którym się opiekowałem był szwedzki europoseł, jeden z przemawiających. W tych latach organizacja w której pracowałem przygotowywała grunt pod wejście Polski do Unii Europejskiej. Obserwowalem środowisko euroentuzjastów trochę z kuluarów, z racji pracy w tej niemieckiej organizacji. Przyglądałem się politykom z bliska. A ty co robiłeś w roku 2001?

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: Po co dziecko? Nie jestem amebą...( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ToxycznyKarol: artykuł z oko press opisuje stan na styczeń 2020. i odwołuje się do poprawek jakie zostały wprowadzone od momentu (jesień 2019) gdy o projekcie zrobiło się głośno.

   ja sprawdziłem sobie cześć tego o czym piszą i ma to swoje odbicie w tym co zostało podpisane przez prezydenta.

   stronnicze źródła...no pisalem se tak będziesz mówił. wiesz dlaczego? bo każdy tu jest stronniczy. skoro ja i ty mamy inne stanie to wiadomo że wszystko co ja podeślę będziesz negował. proste.

   co do obrażania - umknął ci jeden detal. ja obrażam co najwyżej sposób w jaki prowadzisz dyskusje. odnoszę się do zachowania i tego do piszesz. w odróżnieniu od ciebie który używałeś wobec mnie słowa "pajac" itp. więc teraz przystopuj na chwilę i pomyśl co jest nacechowane byciem ad personam? chyba geniusza tutaj nie trzeba by to rozsądzić.

   w 2001 roku studiowałem - ale wyjaśnij mi co to ma do rzeczy? dziś jest spora część osób które sprzedały się aktualnej władzy. są starsze niż ja a być może niż ty. i czego to dowodzi?

   a jeśli chodzi o ten cały bałagan legislacyjny to po obu stronach rzeczy zaszły za daleko. prowodyrem wydarzeń jest rząd i sejm. nie wiem jak to należy odkręcić. Tuleya święty nie jest choć ja nie kojarzę tego wywiadu dla al jaziry, ale tak samo można przyczepić do tego co wyprawia Przyłębska, rzecznik dyscyplinarny, czy ten sędzia z Olsztyna, który podarł wniosek swoich kolegów z sądu w Olsztynie.

   @kosma1: amebą może nie, ale internetów nie ogarniasz xD

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: O czym ty p$?!%!@isz? Nie potrafisz wysłowić się po Polski ORLE. Slangiem gimnazjalnym typu: " nope. naucz się w internety" rozmawiaj z podobnymi tobie amebami...lub rodzicami.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: lepiej pisać slangiem internetowym w internecie niż używać słownictwa jak żul :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: Nawet żul nie jest amebą...miłego dnia, pozdrów rodziców slangiem( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger fakt jest taki że ja jestem wybuchowy jak ktoś mnie obraża nawet w "delikatny" albo "sarkastyczny" sposób. I odpowiadam ze zdwojoną siła. Przepraszam.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: Jestem cholerykiem, mi było głupio bo złamałem noworoczne postanowienie. Jak na razie pierwsze, oby ostatnie:)

   źródło: postanowienie.jpg

  • więcej komentarzy(14)

 •  

  pokaż komentarz

  Widzę że trzeba przypomnieć bo niektórzy zapomnieli.
  Władza w Polsce należy do Narodu.
  Naród wybrał PiS i prezydenta z PiS.
  Ergo wszystko co robi PiS jest z woli narodu.

  I nie będą żadne prawa, przepisy i konstytucję stać na przeszkodzie!

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze będę powtarzał, każda dyktatura tak się rodzi. Ludzie ślepo pożądający władzy zdobywają ją głosami debili, nizin społecznych. Sprzedają im tanią papkę, rzucają ochłapy dla świń a świnie jeszcze chrumkają, że smaczne. A teraz, w II kadencji już powoli przechodzimy do następnego etapu. Zwiększona propaganda, wskazanie różnych klas/zawodów jako wrogów klasowych (lekarze, nauczyciele, sędziowie, etc.). Przejmujemy sądownictwo (żaden debil mający wiedzę prawniczą na poziomie podstawówki nie zainteresuje się nawet tematem, bo trzeba dojechać "kastę"), wojsko już jest nasze (na szczęście MON to wydmuszka i nie pójdziemy na wroga zewnętrznego), rozkręcamy propagandę państwową (2 mld na TVPiS!!!), ustawiamy na ciepłych posadkach swoich znajomych. Kasy brakuje na rozbuchany socjal to szukamy kasy wszędzie, nakładamy coraz wyższe podatki na wybrane towary/zawody/usługi. Ale kasy dalej brakuje, więc zaczynamy kombinować jak tu dojechać bardziej klasę średnią. Jak myślicie, skąd NAGŁE przychody z VAT? Uszczuplono system? Każda załatana dziura zostaje zastąpiona następną. To może wstrzymać oddanie Vatu do następnego roku rozliczeniowego? Komu się prywaciarz poskarży, do sądu pójdzie? Przecież sądy już są/będą nasze, a nawet jeśli jakiś sędzia się postawi to US oleje wyrok. Co mu zrobisz? Tym się przecież nikt nie zainteresuje, nad prywaciarzem nikt nie zapłacze, a potem bedzie chrum kwik jak to gospodarka się załamała?

  •  

   pokaż komentarz

   @niebiesko-niebieski: Pięknie podsumowane milordzie. Pełna zgoda.

  •  

   pokaż komentarz

   @niebiesko-niebieski: jesteśmy na etapie ochliokracji, teraz czekamy na jakiegoś tyrana.

  •  

   pokaż komentarz

   @niebiesko-niebieski: Coś tu się nie zgadza. Przykładowo, na Hitlera głosowała klasa wyższa. Statystycznie najczęściej byli to urzędnicy państwowi i osoby na własnej działalności. Miał też poparcie przedstawicieli przemysłu. Tak więc, nie jest prawdą, że dyktatury zawdzięczamy nizinom społecznym. Propagandą nie jest to, że istnieją grupy zawodowe, które dzięki naciskowy swojego środowiska, uzyskują niesłuszne przywileje. Lekarze to akurat dobry przykład. Zanim rząd SLD złamał ich solidarność zawodową, mieliśmy mniej odszkodowań za błędy lekarskie niż maleńka Dania. Kto na tym stracił? Nikt, nawet sami lekarze. Czy była to walka z wrogami klasowymi? Nie sądzę! Jest więcej takich grup zawodowych (min. nauczyciele czy sędziwe, których wymieniłeś), które albo siłą albo sprytem, uzyskał nienależne przywileje. Po co w demokratycznym społeczeństwie funkcjonuje Karta Nauczyciela? Po co tworzymy z sędziów półbogów, mogących prawie wszystko i odpowiadających prawie za nic? I to nie jest tylko kwesta orzeczeń. Cała formuła działania tej instytucji to ciężka patologia. Pewnie ma swoje znaczenie to, że nie pracują tam ludzie z przypadku, tylko z rodziny. Czyli selekcji negatywnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shuin: Yhym, więc zamiast podejść do zmian w sądownictwie z głową i wprowadzić je dopiero po długim czasie i przemyśleć co robimy i po co, to najlepiej zrobić w nocy, w ekspresowym tempie i obstawić stanowiska swoimi ludźmi. W całej tej "reformie" sądownictwa nie chodzi właśnie o reformę, a o "złapanie za psyk" nieposłusznych władzy sędziów, przejęcie władzy sądowniczej w Polsce przez swoich. Piękna pełnia władzy, trójpodział władzy na P I S. Hitler był gwarantem dla tych co go poparli z klasy wyższej, a to i tak nie wszyscy to zrobili. Wykosił żydowską konkurencję, zagwarantował zamówienia państwowe, rozbujał gospodarkę w kierunku wojny. A co lekarzy, nauczycieli itp. Jest im TAK DOBRZE, ALE TO POWTARZAM JEST IM SUPER, że z roku na rok ich liczba spada. Ale na bombelki dali, ups przyrost naturalny też leci na łeb.

  •  

   pokaż komentarz

   Propagandą nie jest to, że istnieją grupy zawodowe, które dzięki naciskowy swojego środowiska, uzyskują niesłuszne przywileje.

   @Shuin: Dlaczego górnicy są cacy a reszta zawodów, które wymieniłeś już nie? Dlaczego rząd nie walczy z ich przywilejami?
   Co do sędziów, co to za walka jeżeli jednych zastępuje się marniejszymi jeszcze bardziej oddanymi. Co to za ustrój gdy jeden człowiek (Ziobro) może dowolnie podważać wyroki i ciągać ludzi po sądach kilka lat po wydaniu wyroku?

   Dlaczego się twierdzi, że 67 latki nie nadają się do sędziowania, a później mianuje 69 latków z przeszłością komunistyczną.

   Uważasz, że to jest w porządku?

  •  

   pokaż komentarz

   W całej tej "reformie" sądownictwa nie chodzi właśnie o reformę, a o "złapanie za psyk" nieposłusznych władzy sędziów, przejęcie władzy sądowniczej

   @niebiesko-niebieski: Sporo ludzi ma w głowie jakąś naiwną ideę funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, który w tej idealnej wersji powinien odznaczać się takimi banałami jak niezależność, niezawisłość, praworządność itp. Problem w tym, że takie myślenie obciążone jest błędem antropologicznym. Podobnie komuniści uważali, że zbudują dostatnie państwo. W teorii wszystko się zgadzało, więc co mogło pójść nie tak? Nie wzięli pod uwagę czynnika ludzkiego. Podobnie jak ludzie broniący tego systemu. Uwierzyli, że jeśli obdarzy się sędziego niespotykanymi przywilejami i immunitetami to taki sędzia będzie miał wszelkie przymioty aby zostać tym ostatnim sprawiedliwym. W praktyce tak nie wyszło. Zabieranie akt do domu bez żadnego trybu, częste jak oddychanie. W teorii karalne. O sposobach ustawienia konkursów w tej świątyni sprawiedliwości można by książkę napisać. O ile dyrektorzy i prezesi ustawiają je hurtowo bo to oni są obligatoryjnie w komisjach, to każdy sędzia zawsze ustawia konkurs na swojego asystenta. A z czego finansują swoje stowarzyszenia? Przynajmniej niektóre są "bezkonkurencyjne" w pisaniu softu wykorzystanego w sądach. Co za przypadek. Wiele patologii nie byłoby możliwe gdyby istniała jakakolwiek demokratyczna kontrola. Gdyby ludzie spoza środowiska mogli oceniać działania tego systemu. Ale oni nigdy nie dopuszczą żadnej strony trzeciej. Bo wielu ludzi uwierzyło, że da się zrobić wymiar sprawiedliwości bez demokratycznej kontroli. Że jakaś rada niewybieralnych mędrców jest w stanie zastąpić proces demokratyczny. Nie udało się, i nie mogło się udać. Jedyna nasza nadzieja jest w rozbiciu solidarności zawodowej, tak samo jak było z lekarzami.

  •  

   pokaż komentarz

   @niebiesko-niebieski: niby ale jednak nie , władza sadownicza jak wiesz nie pochodzi od narodu. A powinna. Wybory powszechne sędziów i nie było sprawy. Teraz zadaj sobie pytanie dlaczego nikt się tego nie domaga.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: Dlatego, bo to najgorszy z możliwych pomysłów. Sędzia ma wydać wyrok sprawiedliwy, a nie zgodny z wola ludu. Sędzia nie może się przejmować tym co ludzie pomyślą i czy go ponownie wybita tylko skupić się na sprawie. Nigdzie na świecie sędziów się nie wybiera w wyborach. W stanach jedynie prokuratorów okręgowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZaplutyKarzelReakcji:

   Nigdzie na świecie
   To slaby argument. Gdyby Grecy na niego patrzyli to nigdy nie posuneli sie do tego zeby stworzyc demokracje. O czym wtedy byla by mowa Peryklasa nad grobiami zmarlych Atencyzkow w Wojnie Peloponeskiej? O zaletach monarchii?

   Inna sprawa, ze webrew temu co piszesz wybory powszechne, czy bezposrednie przyporzadkowanie sedziow do partii politycznych ma miejsce w wielu demokratycznych krajach, ktora na serio podchodza do demokratycznej legitymacji wladzy. W tym w USA, Szwajcarii i Japniii.

   https://ballotpedia.org/Partisan_election_of_judges
   https://www.swissinfo.ch/eng/directdemocracy/justice-initiative_choosing-judges-by-lot--how-fair-is-that-/44246300

  •  

   pokaż komentarz

   Teraz zadaj sobie pytanie dlaczego nikt się tego nie domaga.

   @matcheek: Bo "nie ocenia się wyroków sądu" i niewykształcona tłuszcza nie będzie wybierać ludzi namaszczonych...( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @niebiesko-niebieski: @Shuin:

   Ludzie ślepo pożądający władzy zdobywają ją głosami debili, nizin społecznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin: @niebiesko-niebieski: @Shuin:

   Ludzie ślepo pożądający władzy zdobywają ją głosami debili, nizin społecznych.
   pierdu pierdu opozycji żeby jej elektorat poczuł się lepszy bo jak widać wcale nie jest na tyle inteligenty żeby złapać że to gówno prawda. Hitler zdobył władzę dzięki wielu czynnikom, min. dzięki gospodarczemu kryzysowi po wojnie i reparacjom wojennym jakie Niemcy musiały wypłacić.
   Po pierwsze to tak naprawdę nie mamy "głupiego pisowskiego motłochu" gdyż
   a) opozycja nie jest jakąś wspaniałą alternatywą a gro "pisiorów" głosuje przeciw opozycji a nie dlatego że ślepo wierzą Kaczorowi (to jest bardzo piękne jak wyprano ludziom mózgi że jak głosujesz na tych drugich to od razu jesteś patus)
   b) ostatnie wybory dały PiSowi 1/4 głosów - więc to wcale nie tak "motłochowato"
   Co więcej moim zdaniem ten syf i to że wgrali to nie tylko zasługa opozycji i propagandy TVPiS-u ale
   a) jak kolega napisał syfowi w sądownictwie i na wielu innych polach których poprzednie rządy nawet nie zauważyły (kontekst historyczno-polityczny), dzięki temu ten może robić praktycznie wszystko w dowolny sposób bo wielu ludzi powie że chociaż próbują
   b) nasz zj$!#ny system prawny który mówi że w teorii aby zmienić grubo prawo (zmiany w konstytcji) musisz mieć 2/3 poparcia ludu, a w praktyce wystarczy mieć 1/4 by mieć 51% w sejmie i prezydenta, a jak masz to możesz wszystko
   I choć sam nie twierdzę że ta reforma to coś dobrego, to jednak nie sposób zauważyć że w tej grze nikt poza frajerami biorącymi udział w protestach na ulicy, czy sporach na wypoku rączek czystych nie ma.

  • więcej komentarzy(2)

 •  

  pokaż komentarz

  Nawacki ma wystarczającą liczbę podpisów, a kasta znów będzie przekonywać, że białe jest czarne.

  •  

   pokaż komentarz

   , a kasta znów będzie przekonywać, że białe jest czarne.

   @El_Polaco: Mówisz o PiSie?

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Polaco: jak wół jest tępy prymitywie napisane, że nie dostał. Ludzie wycofali poparcie dla tej miernoty. Więc po co odzywasz ryja i kłamiesz pisowski trollu pod każdym znaleziskiem? Nikt ci jeszcze na ryja nie napluł?

  •  

   pokaż komentarz

   @trox: bo oni jak już złapią podpis to za sekundę chowają pod pazuchę i spiertalają zglosić swoją kandydaturę. "Reforma prawa" i "przywracanie godności państwu" :)

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Polaco: Skoro piszesz że zdobył wymaganą liczbę wbrew temu co jest w artykule to albo ktoś Ci płaci za to pierd#$#@nie albo musisz się zdrowiem swoim zainteresować bo nie jest za dobrze

  •  

   pokaż komentarz

   @trox jest gdzieś zdjecie tej listy Nawackiego?

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1: Tutaj: http://www.sejm.gov.pl/KRS/M.Nawacki.pdf

   Na liście jest 28 podpisów a 4 osoby wycofały poparcie, co daje 24 głosy więc brakuje jednego. Idąc dalej - jeśli choć na jednej liście brakuje głosów, cała uchwała o KRS jest NIEWAŻNA. Prowadzi to do sytuacji, w której wszelkie decyzje neoKRS są NIEWAŻNE z punktu widzenia prawa. Ten kraj to żart ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @trox a są skany tych wycofań? I w ogole jest taka procedura przewidziana? W sumie łatwo kogoś mozna wkręcić i uwalić całe krs, chociaz obstawiam ze ta opinia tej organozacji kest nieprawidłowa

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1: Jest jeszcze śmieszniej - teraz sprawdziłem, że poparcie wycofało 5 sędziów, jeden podpis na liście jest nawackiego a jeden jego żony :D podsumowując - brakuje mu 3 podpisów.

   Skanów wycofań nikt z rządu nie udostępni - tego możesz być pewien;) Do czasu ujawnienia samych list, osoby, które wycofały poparcie nie mogły nawet o tym mówić :) Ale po ujawnieniu list, sędziowie udostępniali swoje oświadczenia, że takie poparcie zostało przez nich wycofane.

  •  

   pokaż komentarz

   @trox: "brakuje" jeżeli takie coś jest w ogóle dopuszczone, bo gdyby było to dość duży bug w procedurze, bo zbierasz sobie podpisy masze z 30 żeby mieć lekki zapas, termin jest do godzin 14 to składasz o 12 i idziesz na obiad. z tu cyk 5 życzliwych kumpli za minutę 14, nie mówić Tobie składa papiery że wycofuje poparcie i cyk awanse wszystkich uwalone. Mi to brzmi jako coś niedopuszczalnego i na ten moment obstawiam że ci goście wycofali to poparcie po terminie, albo go w ogóle nie wycofali (formalnie) tylko tak opowiadają kolegom żeby nie było kłótni na wódce.

   No i dalej czy jak 1 sędzie jest nieważny to awanse innych też? Przy wyborach na TK parę lat temu platformiarze sie upierali że jak na 5 kilku jest nielegalnych to należy tylko ich nie powołac a resztę powłać. Tutaj rozumiem by sę dzisaj zamienili na miejsca z pisowcami i akurat dzisiaj cała lista jest nielegalna a nie tylko ten przy którego powołaniu jest potencjalny błąd.

  •  

   pokaż komentarz

   teraz sprawdziłem, że poparcie wycofało 5 sędziów

   @trox: co to znaczy? są gdzieś skany pism z wycofaniem czy skąd to wiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1: Oświadczenia tych, którzy poparcie wycofali. Proszę:

   źródło: wycofanie_poparcia.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1: I tutaj jeszcze jedno, co łącznie daje 5. Jakieś wątpliwości jeszcze? ;)

   źródło: K_Jerka_oswiadczenie.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @trox: A co to za sędzia, który wydaje wyrok, a potem mówi że się z nim nie zgadza.

  •  

   pokaż komentarz

   @trox dzięki, a termin złożenia do kiedy znasz? Coś nie mogę znaleźć, wszystkie artykuły są o tym nowym wydarzeniu

  •  

   pokaż komentarz

   @trox: i jeszcze sobie w sumie tak pomyślałem, że jakby takie odwołanie mogłoby ot tak sobie, bez wykazanie ze strony odwołującego jakiejś wady to byłby to spory błąd w procedurze. bo potem prezydent kogoś powoła i nagle zgłaszasz że wycofujesz swój podpis i co?

   Teraz jest taka sytuacja, że goście (raczej) wiedzieli co podpisują i gość został powołany to muszą teraz żyć z tym błędem. Bo poza tym sporem to po gościu widać że się nie nadaje

  •  

   pokaż komentarz

   i jeszcze sobie w sumie tak pomyślałem, że jakby takie odwołanie mogłoby ot tak sobie, bez wykazanie ze strony odwołującego jakiejś wady to byłby to spory błąd w procedurze. bo potem prezydent kogoś powoła i nagle zgłaszasz że wycofujesz swój podpis i co?

   Teraz jest taka sytuacja, że goście (raczej) wiedzieli co podpisują i gość został powołany to muszą teraz żyć z tym błędem.

   @stan-tookie-1: Te osoby wycofały poparcie dla Pana Nawackiego jeszcze przed wybraniem go przez Sejm do KRS.

  •  

   pokaż komentarz

   @Otter tak, ale nie wiadomo czy takie wycofanie działa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Otter: bo gdyby tak można było rotować podpisami to bardzo utrudnia wszystkim życie. Na minutę przed terminem nagle ci przyjdzie mail że ktoś tam wycofał podpis to kandydat ugotowany. Brzmi jak spory wpływ na niezależność sędziego który chce się zgłosić.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1: Tylko że oni to wycofanie zgłosili jeszcze przed terminem złożenia list poparcia. Dali do wiadomości wszystkich zainteresowanych. Łącznie z marszałkiem, który to powinien ruszyć chyba w takiej sytuacji odpowiednią procedurę. Ogólnie widać że zostało to potraktowane ala "jakoś to będzie". Przepisy nie mówią ani czy to wycofanie jest ważne, czy nie. Ale wyraźnie mówią o tym że jeśli są jakieś zastrzeżenia to należy je wyjaśnić w przeciągu 3 dni bo potem będzie za późno. Przesłanki były, ale temat zlano. Równie dobrze taką listę można by podpisać samemu, podrabiając podpisy wszystkich osób, bo jak nikt nie zauważy, nie wykona należycie swojej pracy lub się z nią dogadasz, to po trzech dniach i tak będą ważne. Szopka normalnie. Jak się teraz czyta te przepisy w kontekście tej sytuacji, to ich autor chciał dobrze, chciał uniknąć paraliżu KRS, ale chyba nie wpadł na to że ktoś taką manianę odstawi. PiS pewnie wiedział o tym od początku, bo robili wszystko co się dało żeby te listy nie ujżały światła dziennego.

  •  

   pokaż komentarz

   Przepisy nie mówią ani czy to wycofanie jest ważne, czy nie.

   @remul: no i tutaj będzie nierozwiązywalny pat. bo opozycja będzie mówić że sędzia może zmieniać zdanie co chwilę i luz, a koalicja że jak się podpisał to podpisane i niech żyje z żalem że to zrobił.

   ogólnie to wygląda na burdel organizacyjny i gość po prostu powinien uzupełnić podpisy żeby mieć zapas nawet ponad te 5 "wycofanych" ale pewnie pycha w nim była tak wielka że miał na to wywalone.

   Do tego jeszcze ten gość już został jak rozumiem powołany przez prezydenta to będzie dalszy spór jak go odwołać jak już.

  •  

   pokaż komentarz

   @trox: Skoro można wycofać podpisy to macie drogę wolną do uwalenia każdego z kandydatów na prezydenta.Nie podoba wam się Bosak?Składajcie podpisy pod jego kandydaturą i chwilę przed terminem wycofajcie poparcie.

   Da się to zrobić?Nie da się, więc nie rznijcie głupa, że podpisy można wycofać.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1: XDDDdd

   jakoś inni sędziowie potrafili zebrać nawet kilkadziesiąt podpisów na górkę NA WYPADEK WYCOFANIA (slowa jednego z sedziow, ktory zbieral podpisy), a super nawacki nie potrafil znalezc dodatkowych podpisów wiedząc PRZED złożeniem papierów (a nie po!), że nie ma wymaganej liczby. Wolal wiec przedlozyc również te o ktorych wiedzial ze sa wycofane

   czyli jedni potrafili zabezpieczyc sie przed taka sytuacja i nie robili szopki, a nawacki poruszał niebo i ziemie aby sedzia juszczyszyn nie dotknal tych list bo dobrze wiedzial co zrobil i jakie będą tego konsekwencje

   przypominam ze chcieli te listy wrzucic do archiwum na kilka lat bez możliwości publikacji przez ten czas

   transparentne panstwo

   jak tam sprawozdanie TK za zeszly rok?

   czy istnieje publiczny dowod ze pawlowicz i byly prokurator s.w. zostali faltycznie nominowani przez prezydenta sedziami TK? a nie ze odebrali to od prezesa?

   gdzie wezwanie prezesa k na przesluchanie jako swiadka w sprawie o wrecznie koperty z 50k?

   gdzie kopie nagran wypadku z premier sz? cd nie byl jedynym fizycznym nosnikiem nagrania

   wszystko co niewygodne jest chowane przez pis przed opinia publiczna

   zawsze sie znajdzie ktos od nich kto powie ze wszystko jest ok, a tvp to klepnie

  •  

   pokaż komentarz

   @ciechun: @stan-tookie-1 wycofanie poparcia nastąpiło pod koniec stycznia. Powołanie nowej pseudokrs nastąpiło w marcu. Kandydat do KRS musi mieć 25 głosów W DNIU WYBORU. Gość przez dwa miesiące wiedział już ze nie ma wystarczającej ilości głosów. Oczywistym jest, że to poparcie nie zostało wycofane po wyborze członków pseudokrs. Dlatego przykład @ciechun jest idiotyczny. Krótko - nowa pseudokrs jest bezprawna i wszystko co do tej pory zrobili, każdy ruch, każda decyzja, każdy podpis jest NIEWAŻNY. takie rzeczy tylko w państwie teoretycznym.. pisowskie miernoty nawet tak podstawowych rzeczy nie rozumieją. Swoją drogą - jak wielkim zerem trzeba być, żeby nie zebrać 25 głosów mając do dyspozycji cały aparat państwowy, "głosy rezerwowe", które pisowskie miernoty już miały przygotowane wcześniej... To państwo to żart.

  •  

   pokaż komentarz

   nie rznijcie głupa, że podpisy można wycofać
   @lucer: w przeszlosci miales podpisy uniewaznione

   samo podpisanie nie konczy tematu, potem kolejny etap to weryfikacja...

  •  

   pokaż komentarz

   @solutio: bo były źle wprowadzone np brak lub zły pesel.

  •  

   pokaż komentarz

   @lucer: kto weryfikuje "inny pesel"? nie znam tego przypadku

   dane moga byc zgodne a i tak podpisy sa wycofane, bo np ktos ciebie wpisal i podal poprawne dane np z list z poprzednich lat. takie przypadki sie zdarzaja. weryfikacja zawsze musi byc

   nie trzeba weryfikowac wszystkich podpisow, wystarczy tyle ile jest wymagane

  •  

   pokaż komentarz

   @lucer: powodem sa nieczytelne dane a nie "inne pesele"

   skoro nie mozna zweryfikowac podpisu to wiadomo ze nie jest on uznawany za wazny

   dalej nie wiem kto weryfikuje inne pesele. emp@tia? PESEL? pracownik samorzadu? jaka jest procedura przy "innym peselu"?

  •  

   pokaż komentarz

   @solutio: Numer pesel sprawdza PKW, jak się jebniesz przy podpisywaniu listy i np.zamiast 8 wpiszesz 9 to twój podpis jest nieważny.

  •  

   pokaż komentarz

   @lucer: to wracajac do twojej wypowiedzi:

   Skoro można wycofać podpisy to macie drogę wolną do uwalenia każdego z kandydatów na prezydenta.Nie podoba wam się Bosak?Składajcie podpisy pod jego kandydaturą i chwilę przed terminem wycofajcie poparcie.

   Da się to zrobić?Nie da się

   czyli wystarczy dac np 100k podpisow prawdziwych ludzi i wszedzie przekrecic 1 cyfre w peselu i liczyc na to ze braknie mu podpisow

   da sie uj$%%c kandydata? da sie

   sam to potwierdziles ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @solutio: Da się, tylko zbierający podpisy sprawdzają czy pesel się zgadza.

  •  

   pokaż komentarz

   @lucer: no to cyk, kolekcjonerski

   mi tam nie sprawdzali czy pesel sie zgadzal

   matka a. dudy tez nie sprawdzała jak zbierala podpisy dla swojego syna, puscila tylko liste do uzupelnienia

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Polaco: ale w ustawie jest o poparciu, nie o podpisach.

  •  

   pokaż komentarz

   @trox: i gdzie to jest zapisane że możesz w ten sposób wycofać swój podpis?

  •  

   pokaż komentarz

   @trox: To powiedz mi jak ludzie mają zaufać takiemu sędziemu, który pod wpływem emocji lub wpływu swoich kolegów zmienia nagle zdanie, no inaczej tego nie można wytłumaczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: ale masz pojęcie jak działa system prawny? Istnieje taka zasada jak "jeśli coś nie jest zabronione - jest dozwolone". Więc w tej sytuacji nie jest tak, że ja mam pokazać zapis że poparcie można wycofać, tylko Ty wskaż zapisz, ze poparcia wycofać nie można.

  •  

   pokaż komentarz

   @trox: tak działał system prawny w kilku dziedzinach w czasach ustawy wilczka. Dzisiaj dokładnie odwrotnie . I nie ma za dużego związku ze sprawą. Spodziewałem się większego kalibru argumentu. O mniejszym stopniu ogólności. Czegoś co bezpośrednio skupiałaby się na skutkach prawnych w tym konkretnym przypadku .w ustawach o sądach?Bo samo w sobie cofanie podpisów wydaje się być jakimś kuriozum. Myślę że to totalny absurd gdyby konsekwentnie stosować ta regułę do wszystkich podpisów, to z łatwością mógłbyś wchodzić w spory odnośnie odwracania skutków prawnych. Jeśli nie ma szczegółowych regulacja odnośnie odwołania podpisu, to ciężko kupić taką ideę że podpis można odwołać. bo dlaczego niby tylko ograniczać się do list poparcia? Tak, wcześniejsze komentarze również i na takim poziomie ogólności na jakim to przedstawiasz, słabo to widzę. Ale nie jestem sędzia. A któryś z nich będzie to musiał rozstrzygać.

  •  

   pokaż komentarz

   @trox: Moment, to sędziowie nie czytają tego co podpisują?( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: a może zobaczyli co te miernoty wyprawiają i uznali, ze nie będą tego popierać? Swoje poparcie wycofali na długo PRZED powołaniem krs. Nawacki miał 2 miesiące na zdobycie innych głosów poparcia, co w sytuacji gdy pis dysponował dużą pulą głosów "na telefon" nie powinno być zbyt trudne. Ale okazało się, ze tej miernoty pisowskiej nikt nie popiera więc jest teraz w czarnej dupie. I inni członkowie krs, którzy zebrali wymaganą liczbę głosów niech mu podziękują bo to przez niego uchwała cała jest nieważna i krs powołany bezprawnie ;) taki właśnie obraz pisowskich karaluchów.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek:
   @kosma1:

   Tylko ustawa o KRS nie mówi o podpisach tylko o paparciu kandydata. Ciężko "wycofać" podpis, ale poparcie jak najbardziej można.

  •  

   pokaż komentarz

   @surival: poparcie można faktycznie, to się zgodzę, ale nie widzę tego fragmentu .

  •  

   pokaż komentarz

   @surival: To co podpisał? Bez czytania podpisał?( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @trox: To po jaki ch!# podpisywali?( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy(36)

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna