Wirus niestraszny polskiej służbie zdrowia

Wirus niestraszny polskiej służbie zdrowia

Partia rękawiczek przeciw korona wirusowi dostarczona naszym ratownikom medycznym

 •  

  pokaż komentarz

  ( ͡° ͜ʖ ͡°) Januszku, Ty to kiedyś słyszałem w garażu weki trzymałeś, ogarnął byś Agencje Rezerw Materiałowych bo już wiesz o co w tym chodzi.

  Prawda jest okrutna, mamy rząd debili, w ogóle się nie przygotowali na taką sytuację - nawet nie próbowali. To jest WSTYD, po prostu zwykła hańba. Teraz doskonale widać efekt zatrudniania "Miernych ale wiernych". Jeszcze się nic nie zaczęło a można powiedzieć, że ich rola już się zakończyła. A TFU Pisowi w morde, szczerze życzę tym ludziom aby ta korona którą sobie zarzucili na głowy zadusiła ich pomysły i j#%!nie w dupe polaków. Teraz mnie zwyzywajcie od opłaconych żydo komunistycznego lewaka, j#%!? mnie to i tak kiedys umre

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka: Cóż, szczęście w nieszczęściu że jak ten wirus rozszaleje się w Polsce to przetrzebi głównie elektorat jedynej słusznej partii, a nie młodych, zdrowych i ambitnych ludzi. Wcale im tego nie życzę, ale tak będzie, sami sobie zgotowali ten los wybierając taką a nie inną władzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka: Przecież to jakaś ściema.Gdyby nie było koronawirusa to by dostali jakieś inne, w ogóle by nie dostali?

  •  

   pokaż komentarz

   Cóż, szczęście w nieszczęściu że jak ten wirus rozszaleje się w Polsce to przetrzebi głównie elektorat jedynej słusznej partii, a nie młodych, zdrowych i ambitnych ludzi. Wcale im tego nie życzę, ale tak będzie, sami sobie zgotowali ten los wybierając taką a nie inną władzę.

   @Naczelny_Cenzopapista: Ogólnie karma by była niespotykana.

   Staruchy wybierają PiS -> PiS niszczy kraj razem ze wszystkimi służbami które stają się niezdolne do reagowania nawet na sraczkę (no chyba że to sraczka Prezesa, to wtedy cały kraj w gotowości) a co dopiero pandemicznego wirusa -> staruchy kładą się tysiącami na własne życzenie.

   Ogólnie nie byłoby dobrze jakby epidemia u nas faktycznie wybuchła, natomiast taki ostrzegawczy plaskacz w mordę który obnaży, że Polska za PiSu to tylko granice na mapie a nie państwo by się przydał. Tak z miesiąc paniki z którego ostatecznie niewiele wyjdzie, ale pokaże jak wygląda Polska PiSu wystawiona na realny problem, a nie tak jak mieli do tej pory - farta do koniunktury która im robi samograja w kierowaniu państwem, bo w czasach prosperity to choćbyśmy rządu nie mieli wcale przez 4 lata, to i tak by się wszystko poprawiało.

  •  

   pokaż komentarz

   @Naczelny_Cenzopapista: póki co może lepiej aby wirus poprzestał na świeczniku. Nie wolno winić prostych ludzi za ich głosy wyborcze pod wpływem manipulacji, zastraszania, dosłownej hipnozy. Wirus nie wybiera. Ponad 50% Twoich sąsiadów to wyborcy PiS, nawet jak im ręki nie podajesz to i tak pewnie się zarazisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka chyba osoba która im zamawiała fe rękawice to debil . Politycy to zamawiali?

  •  

   pokaż komentarz

   @lucer: to nie ściema, znajomy ocieplał halę ARMu w czasie kiedy już była epidemia. Ta hala była praktycznie pusta!!! 1/4 może wykorzystana. Już dawno powinny one być pełne aby zapewnić chociażby służbie zdrowia niezbędną ochronę. Ale w sumie po co mieliby to robić skoro jakiś pachoł rządowy odpowiedzialny za leczenie wszystkich Polaków mówi że maseczki nic nie dają. To zobaczymy czy nie zacznie ich nosić jak jego kolegów zaczną wynosic w workach

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka: I myślisz, że do koronawirusa muszą być specjalne rękawiczki, które pisowski rząd zakupił i wyposażył karetki, bo swoich stacje pogotowia nie mają?Od tej nienawiści do PIS już do końca niektórym wyżarło mózg.

  •  

   pokaż komentarz

   Ogólnie nie byłoby dobrze jakby epidemia u nas faktycznie wybuchła, natomiast taki ostrzegawczy plaskacz w mordę który obnaży, że Polska za PiSu to tylko granice na mapie a nie państwo by się przydał.

   @Khaine: przy polackiej mentalności jedyna szansa na brak epidemii to słowiańskie geny zapewniające odporność. Niby maski wszędzie wykupione, ale czy widziałeś kogokolwiek? Nie założą bo co sąsiadka pomyśli. Tak samo jak grzebanie gołymi łapami w pieczywie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Naczelny_Cenzopapista:

   @bojeczka: Cóż, szczęście w nieszczęściu że jak ten wirus rozszaleje się w Polsce to przetrzebi głównie elektorat jedynej słusznej partii, a nie młodych, zdrowych i ambitnych ludzi. Wcale im tego nie życzę, ale tak będzie, sami sobie zgotowali ten los wybierając taką a nie inną władzę.

   Pewnie jakiś idiota pisze teraz to samo np. we Włoszech

  •  
   j.......p

   +7

   pokaż komentarz

   @bojeczka: Polak dalej głupi przed i po szkodzie. Ja się będę trzymał swojego zdania - na c@#%$wym fundamencie nic stabilnego nie stanie.

   Stąd, jedna lacha, kto rządzi, skoro krąg wzajemnego zaufania, który ostatnie trzy dekady kręci się wokół koryta, to ludzie bez głów na karkach, których w mejscu trzyma jedynie wcześniej zawarty pakt i krótka pamięć wyborców.

   Dziś pluje się na PiS, tak jak wcześniej na PO, PSL, SLD, AWS i tak dalej. Chociaż prawda jest taka, że z tej grupy, nic nie jest warte nawet splunięcia.

   Skończy się to tak, że PiS jebnie i dalej ktoś z kółka wejdzie na stołki. I znowu obejrzymy reprezentację cyklu życia partii politycznej w Polsce, która o kolejny obrót dokręci śrubę.

   Za jakiś czas, Ty, czy inny Anon Twojego pokroju, będzie zbierał ślinę. Na partię Y. Dużo wody nie upłynie i cykl rozpocznie się od nowa.

   I tak w kółko.

   W końcu pojawi się ktoś, kto powie 'Sprawdzam!' i jak prawie wiek temu, wywłaszczy nas z tej niziny.
   I nie będzie to przez idiotów u władzy, tylko przez tych, którzy powinni stanąć przed lustrem i de facto opluć to, co tam zobaczą.

   Podsumowując, według mnie, jeśli ktoś toleruje okrągłostołowy układ, czy patrzy z tęsknotą, bądź podziwem, na jego byłych, czy obecnych przedstawicieli, którzy zasiadali/zasiadają w rządzie,to jest najzwyklej w świecie żyrantem i wspólnikiem tego żałosnego spektaklu rozbójniczego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Usunelem_Konto: sami sobie kupili? A może nie ma już na rynku? Nawet nie może a na pewno. Wiem bo sam pracuje w zakładzie, gdzie musimy używać jednorazówek i maseczek. Zamówienia wiszą, a robota musi zostać wykonana w zagrożeniu 3 grupą biologiczną. Do tego jest Agencja powołana aby takie instytucje które wykonują służbę dla narodu mogły w każdej chwili się oficjalnie zwrócić po sprzęt, żywność czy leki. Skoro już w szpitalach trgo brakuje to KTOŚ DAŁ TU DUPY I to chyba jesteśmy my bo tak sobie wybralismy w wyborach

  •  

   pokaż komentarz

   @jaca_pump: jestem tego samego zdania w 100% napisałeś to tak jakbym sam mówił w czym problem. Trzymaj się tam kolego, nadzieję musimy mieć ze jakoś się nawrócimy całym narodem i zgramy. Będzie okazja bo ten wirus to wspólny wróg wszystkich ludzi w Polsce niezależnie od poglądów

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka rękawiczek nie ma na rynku? Co za bzdura .U mnie w magazynie to zalegają całe palety 1,5metrowe i czasami musimy je załadować i wysłać do centrum dystrybucyjnego. Nie są zamawiane bo niestety cena nie jest niska i tak było zawsze. Raz na miesiąc wysyłam 33 miejsca paletowe tych rękawiczek i przez miesiąc czasu może z dwa razy wysłałem po kilka palet.

  •  

   pokaż komentarz

   Panie @bojeczka: to się wszystko dzieje bardzo szybko, nie mieli czas na przygoto..., a nie czekaj mieli całe 6 tygodni od momentu gdy w Chinach ogłoszono epidemię i zaczęto zamykać miasta, było wiadome, że wirus prędzej czy później dojdzie do Polski. 6 tygodni podczas których nie zrobili nic poza zakupem niewielkiej liczby testów(1000), niedawno zaczęli też wyganiać pacjentów ze szpitali i przerabiać oddziały na "zakaźne" w pośpiechu, a lekarze nie mają nawet głupich maseczek(zanim ktoś napisze, że to nic nie daje to jakoś w jednym ze szpitali Wuhan, który stosował je i u cześć również okulary od samego początku przypadki zarażenia u osób ze opieki zdrowotnej zmieszczą się na palcach jednej ręki, a w drugim szpitalu bez tych środków ostrożności zachorowało ponad połowa). Przedłożyli interesy i kontakty z Chinami ponad dobro własnych obywateli zamiast ograniczyć loty do Chin do minimum, poodwoływać imprezy masowe i targi itd. Mają pełną władzę nad mediami publicznymi, a nawet nie chciało im się ich użyć, korzystając z kilku osób z tytułami profesora czy doktora by wypowiadali się, że w związku z epidemią wirusa w Chinach, który nie można wykluczyć, iż dojdzie również do Polski należy zachować środki ostrożność jak częste mycie rąk, unikanie większych zgromadzeń osób, nie chodzenie do kościółka(starych bab i wielu osób, którzy są ich wyborcami nie da się przekonać, ale skoro księża w północnych Włoszech są w stanie odprawiać msze online to nie widzę przeszkód dlaczego nie miałoby to być możliwe tutaj), ograniczenie podróży/wyjazdów zagranicę i pozostawanie w domu jeżeli to możliwe, nie chodzenie do pracy jeżeli ktoś jest chory i kary finansowe dla Januszy, którzy chcieliby za to odbierać premię, bo wiadomo Polak dla pieniędzy i w obawie przed zwolnieniem i utratą 100 zł bonusu pójdzie do pracy z 40 stopniową gorączką i zapaleniem płuc. Zaopatrzenie służbę zdrowia w rękawiczki, maseczki(które nie powinny opuszczać Polski w takich ilościach jak obecnie, a przygotowywać się na rynek wewnętrzny w wielu państwach jest zakaz ich wywozu poza kraj i Janusze sprzedający je z ogromną przebitką są karania), okulary oraz zapoznanie z procedurami jakie szpitale, lekarze, ratownicy i pielęgniarki powinny przestrzegać. Czy to tak dużo? Potrzebują aż 4 dni by zgromadzić 460 darmozjadów na specjalne posiedzenie rządu w sprawie koronawirusa, przecież takie coś można zorganizować w max kilkanaście godzin, oni chyba nie ogarniają, że średnia wieku posłów do 50+, a osoby w starszym wieku mają większe szanse na zgon, już nawet pomijam medianę wieku wyborców PISu. Pacjenci ze szpitala zakaźnego w Gdańsku nie mogą przejść testów na obecność koronawirusa, bo próbki trzeba by było wysyłać do Warszawy, a sanepid nie płaci szpitalowi ani za badania, ani za transport, tymczasem w Korei Południowej robią je w 10 minut i do 20 tysięcy dziennie, cyrk na kółkach. Państwo z dykty i papieru.

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka: Ja mam odwrotne wrażenie. W Tarnowie zamknęli cały szpital, wszystkich przypadkowych pacjentów z SORu i obsługę poddali kwarantannie, bo jakaś baba z gorączką tam przyszła, a wróciła niedawno z Włoch. Służby za bardzo sobie to wzięły do serca tym bardziej że koronawirus to dmuchany balon.

  •  

   pokaż komentarz

   @Usunelem_Konto: producent, hurtownia, handlarz? Jeżeli to 1 to licz na podwyżkę, będzie was stać, jeżeli to drugie to ciesz się jak Ciebie nie zwolnia, bo zabija was kary umowne za brak dostarczenia przedmiotu zamówienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka Ani producent ani handlarz. Magazynier. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine:

   > Staruchy wybierają PiS

   Nie chcę burzyć Twojego obrazu rzeczywistości. PiS wybrali Polacy niezależnie od wieku xD

   źródło: s2.tvp.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @yolantarutowicz: Ale ci starzy są w większości za PiSem, jak żadna inna grupa. Gdyby u nich głosy się rozłożyły tak jak w grupie 40-49 choćby, to PiS już by nie miał samodzielnej większości. A nikt by nie chciał koalicji z nimi, więc byłby rząd mniejszościowy - bo prędzej cała opozycja by się dogadała już niż ktoś z opozycji z PiSem w tym momencie. Dlatego jak najbardziej zapatrzenie staruchów w faryzeuszy i pseudopatriotów z PiSu było tutaj czynnikiem który przeważył szalę.

  •  
   W..........................a

   0

   pokaż komentarz

   @yolantarutowicz: tak jakby potwierdziłaś jego słowa. w tej grupie jest aktualnie najwięcej ludzi ilościowo to po pierwsze. po drugie porównaj teraz rozrzuty głosów na PIS względem innych partii w pozostałych grupach.

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka jak się nie przygotowali, przecież księża na bieżąco święcą miejsca potencjalnie zagrożone, a 2 miliardy dla TVP żeby było wiadomo że w Polsce jest bezpiecznie?

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka: wcześniej nie było lepiej. Taka prawda. Z kim by nie gadać to służba zdrowia trzyma poziom od zawsze. Swój poziom. Służba zdrowia i sądy to święte krowy. Taka sowiecka mentalność. Na pocieszenie. Ostatnio w Hamburgu widziałem jak autochtoni napierd... laja lekarzy na sorze. W Skandynawii też Meksyk po szpitalach. Zachód zaczyna równać do Polski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka:

   Nie wolno winić prostych ludzi za ich głosy wyborcze pod wpływem manipulacji, zastraszania, dosłownej hipnozy.

   Nie wolno winić ludzi za głupotę? Nie wolno winić za skutki ich wyborów? Jeśli nie uważają się za kompetentnych to niech nie głosują, bo przykładają rękę do niszczenia kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka: Rząd jest przygotowany. Jak bedzie trzeba to sp!!?!$#ą stąd to bezpiecznego miejsca a reszta niech zdycha. Mamy dobry rząd, gospodarka idzie do przodu a ludziom żyje się coraz lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine niech jeszcz w kościołach się zaczną modlić o Polskę wolna od wirusa... to pójdzie szybciej.

  •  

   pokaż komentarz

   @lucer No wlasnie zaczyna brakować takich zwykłych rękawiczek w karetkach i w szpitalach podobnie jak najzwyklejszych maseczek. W szpitalu zapas się kończy, hurtownie puste, nir ma dostawy nowych. Przywożą z magazynu 'wolska gotowa na wirusa' a tu stare budowlane.

  •  

   pokaż komentarz

   @bojeczka: mamy rząd taki, jakie mamy społeczeństwo.
   Jeżeli już się czepiać, to tych, którzy go ponownie wybrali.

   Debile czy nie, wiedzą jak utrzymać się na stołku.

  •  

   pokaż komentarz

   @arkadiusz-dudzik: Kim ty jesteś, że odmawiasz ludziom prawa wyborczego? #cozadzban

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: Dzban to z takiego analfabety, który nie potrafi czytać prostej treści ze zrozumieniem. Wyłożę Ci to jak przedszkolakowi - to że masz do czegoś prawo nie znaczy, że powinieneś z niego korzystać. Jeśli nie rozumiesz w jaki sposób Twój głos wpłynie na przyszłość całego kraju, to lepiej będzie jeśli ze swojego prawa głosu nie skorzystasz, bo to nie jest świąteczna loteria, tylko decyzja o losie całego kraju. Trochę odpowiedzialności za swoje czyny, nawet jeśli ma się do nich prawo.
   Czytałeś komentarz, do którego bezpośrednio się odnosiłem, czy po prostu tak z pały zacząłeś wypluwać te durnoty?

   Cytat przedmówcy:
   "Nie wolno winić prostych ludzi za ich głosy wyborcze pod wpływem manipulacji, zastraszania, dosłownej hipnozy."
   Widzisz kontekst? Rozumiesz czym jest kontekst wypowiedzi? Jak najbardziej wolno i należy winić prostych ludzi za ich decyzje w sprawie głosów wyborczych, bo zadecydowali swoim wyborem o losach całego kraju. Za konsekwencje swoich czynów się płaci, niezależnie od wymówek będących ignorancją czy głupotą. I do tego odnosiła się moja wypowiedź - jeśli nie chcesz ponosić odpowiedzialności za swój wybór to go nie dokonuj vide w tym przypadku nie oddawaj głosu, a wtedy nikt nie będzie Cię winił za jego konsekwencje. Bardziej łopatologicznie nie potrafię wytłumaczyć. Aż wstyd, że muszę to w ogóle tłumaczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   to że masz do czegoś prawo nie znaczy, że powinieneś z niego korzystać.

   @arkadiusz-dudzik: Zaiste bardzo ciekawa wizja świata, MYŚLEĆ TEŻ WSZYSCY MAJĄ TAK JAK TY?
   Polecam zmianę miejsca zamieszkania na Koreę Płn. lub Rosję. NIE TOBIE BURAKU MÓWIĆ JAK LUDZIE MAJĄ MYŚLEĆ I JAKICH DOKONYWAĆ WYBORÓW. Tak działa demokracja czy się to podoba takim neuropkom jak ty czy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: Zastosowałeś pacanie sofizmat rozszerzenia dopowiadając sobie treść, której tam nie było. Naucz się najpierw czytania ze zrozumieniem i koniecznie zapoznaj się z erystyką Schopenhauera, a potem zabieraj się za pisanie komentarzy. A jak masz dodatkowo jakieś schizy i widzisz rzeczy, których nie ma to wybierz się po leki do specjalisty.
   Wyprodukowałeś kolejny komentarz, który jest jeszcze dalej posuniętym sofizmatem rozszerzenia niż poprzedni. Nie rozumiesz prostych słów? Serio pytam, bo nie chce mi się tłumaczyć każdego słowa jak dziecku.
   Wiesz co to jest branie odpowiedzialności za swoje wybory, patusie? Wolny wybór to nie polega jedynie na posiadaniu praw, ale również braniu odpowiedzialności za podejmowane decyzje. To są proste idee, które rozumieją już bardziej ogarnięte dzieci w pierwszych latach edukacji szkolnej. Dalej, wolny wybór nie oznacza zakazu oceny podjętych decyzji przez innych ludzi - BO TAK DZIAŁA WOLNOŚĆ SŁOWA, KOMUCHU, wolność wyrażania myśli, która zawiera w sobie również prawo do krytyki, szczególnie w kwestii podejmowania decyzji, które dotykają całe społeczeństwo. Lewactwo wylewa się z Twoich tekstów, aż oczy krwawią od tej zidiociałej ideologii nie rozumiejącej podstaw idei wolności słowa i prawa do krytyki. Paradoksalnie, próbujesz innych oskarżać o to, że chcą narzucać innym przedstawicielom społeczeństwa swoje zdanie, a cała Twoja wypowiedź podważa właśnie podstawowy mechanizm prawa do posiadania i wyrażania własnego zdania jakim jest prawo do konstruktywnej krytyki. Sam to niedorozwinięty cepie robisz w tych komentarzach, a jednocześnie próbujesz przepychać ideologie negujące prawo do krytyki, które są antytezą celu Twoich komentarzu. No ale skrajny lewak z wypranym mózgiem jest za głupi, by dostrzec taki rażący dysonans między swoim zachowanie, a twierdzeniami. Na tym polega matołku dialog publiczny - bez prawa do krytyki nie może coś takiego jak dialog publiczny istnieć, bo o czym mielibyśmy rozmawiać? O pogodzie?

   NIE TOBIE BURAKU MÓWIĆ JAK LUDZIE MAJĄ MYŚLEĆ
   A co teraz robisz, geniuszu? Nie próbujesz mówić innym ludziom jak mają myśleć? Jaki jest "właściwy" sposób wyrażania ich myśli? (-‸ლ) Kierwa, logika pato-lewaków... W jednym zdaniu potrafią zawrzeć kilka warstw komunikatów, które nawzajem sobie zaprzeczają, ale umiejętność introspekcji u takich osobników nie istnieje, więc nie są w stanie dostrzec tego paradoksu, już pomijając to że pewnie są zbyt tępi do głębszej analizy własnych treści.
   Tak więc zupełnie się z Tobą zgadzam - nie Tobie pato-lewaku narzucać innym ludziom jak mają myśleć na temat problemów społecznych. Ja rozumiem, że ludzie Twojego pokroju najlepiej wprowadziliby cenzurę wyrażania myśli i idei jak za komuny, ale na szczęście należysz dalej do pato-marginesu w tej kwestii.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1:

   I JAKICH DOKONYWAĆ WYBORÓW

   Ale jak najbardziej mogę dokonywać oceny tych wyborów na podstawie mojego prawa do wolności wyrażania myśli i idei, co jest niezbywalnym prawem każdego wolnego człowieka, a co było obiektem ataków komunistycznej "utopii" (formalnie - dystopii). Widzę, że współcześnie mamy renesans neo-komunistów w sferze społecznej. Wniosek jest jeden - albo robisz to intencjonalnie, a więc utożsamiasz się z ideologiami zbrodniarzy, którzy zamordowali w XX wieku przynajmniej 20 milionów ludzi (więcej niż obydwie wojny światowej), albo jesteś po prostu regularnym kretynem, który wypluwa z siebie taką mentalną sraczkę - użytecznym idiotą. To co zrobiłeś w tym fragmencie nazywa się sofizmatem rozszerzenia (potocznie: atakowaniem chochoła). Zaglądnij do technik erystycznych Schopenhauera i nie rób z siebie dalej przygłupa. Powyższa narracja nie ma niczego wspólnego z treścią moich wcześniejszych komentarzy. Moja narracja mówi jedynie, że istnieją koszty podejmowanych wyborów i koszty tych wyborów powinna zapłacić każda osoba kierująca się logicznymi zasadami przyczynowo-skutkowej moralności. Chcesz wyboru bez ponoszenia konsekwencji? To nie chcesz praw tylko przywilejów. Prawa opierają się poszanowaniu idei obustronnej umowy społecznej. Przywileje to umowa jednostronna, czy nie zawierająca w sobie poszanowania dla posiadania takich samych praw przez pozostałych przedstawicieli społeczeństwa. Rozumiem, że dla Ciebie wolność oznacza to pato-lewackie pojmowanie "tolerancji", gdzie termin tolerancji stał się wynaturzoną, pustą wydmuszką dla marksistowskich ideologii przywilejów społecznych? Jak ogarniesz ideę obustronnej umowy społecznej to możesz wrócić do poważnej dyskusji, a na razie wracaj do swojej piaskownicy.

   Tak działa demokracja czy się to podoba takim neuropkom jak ty czy nie.

   Ależ Ty jesteś tępy. Demokracja działa właśnie w ten sposób, że mam prawo do wypowiedzenia własnego zdania na temat wyborów dokonywanych przez innych ludzi, szczególnie w obrębie regulacji funkcjonowania przestrzeni publicznej. Mam prawo te decyzje krytykować, bo tak działa wolność wyrażania myśli i idei, Ty biedny, głupi człowieku. TO IDEA BĘDĄCA FUNDAMENTEM DEMOKRACJI ATEŃSKIEJ - korzeni współczesnej demokracji. Idea ta w przypadku ateńskiej demokracji bezpośredniej opierała się na prawie każdego obywatela do zabierania własnego głosu w sprawach dotyczących funkcjonowania państwa i społeczeństwa oraz przedstawianiu własnej krytyki na temat bieżących problemów. Tak się zrodziła idea wolności słowa, komuszku. Wolność słowa to przede wszystkim wolność posiadania przeciwnego zdania oraz odmiennej postawy, ale przede wszystkim PRAWO DO ICH WYRAŻANIA, co jest definicją krytyki.
   Jesteś kierwa biednym narzędziem pato-lewackiej agendy zachodnich neo-marksistów. Już Ci zdołali przedefiniować takie podstawowe wartości jak wolność słowa i wyboru na idee przywilejów społecznych i cenzury wyrażania myśli.

  •  

   pokaż komentarz

   @arkadiusz-dudzik: Wyrażaj swoje myśli jak chcesz dla mnie możesz być nawet antyszczepionkowcem lub wielbicielem teorii płaskoziemu...( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   " jesteś tępy, Zastosowałeś pacanie"

   @arkadiusz-dudzik: I cała elokwencja poszła w...( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) #cozadzban

 •  

  pokaż komentarz

  Kurła może i rękawic nie ma ale bynajmniej na dzieci dali.

 •  
  w............k

  +193

  pokaż komentarz

  Trochę jak z ruskich filmików :)

 •  

  pokaż komentarz

  Spokojnie jesteśmy gotowi. Tylko brak sprzętu, ludzi i strategii, no i oddziałów i miejsc na nich też brakuje XD

  •  

   pokaż komentarz

   @su1ik: Na szczęście chorych też brakuje, bo...

   pokaż spoiler testów brakuje. Szkoła słów.

  •  

   pokaż komentarz

   @su1ik: Odciąży się ZUS, bo umierają głównie osoby starsze i przewlekle chory, więc tutaj cyk i też NFZ, pracownicy służby zdrowia maja wysoką średnią wieku to akurat zwolnią się miejsca dla młodych chcących robić specjalizację w kraju, a że ludzie będą zamknięci w domach to może i nawet skoczy przyrost naturalny z braku ciekawszych zajęć, więc wszystko zgodnie z planem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   m....u

   +14

   pokaż komentarz

   @su1ik: najśmieszniejsze jest to, że już teraz w szpitalach brakuje masek i leków przeciwwirusowych bo.. personel sam się przygotowuje na wybuch epidemii, a że w każdym szpitalu jest wszystkiego tylko kilka sztuk to się rozeszło w parę godzin. Jeśli ktoś wierzy w słowa Morawieckiego, że jesteśmy gotowi na cokolwiek poza byciem kupą gówna to jest debilem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   miejsca dla młodych chcących robić specjalizację w kraju

   @Pustulka: młodzi to raczej wola wyjechać, stąd tyle starych i braki kadrowe

  •  

   pokaż komentarz

   @su1ik: Braki kadrowo wynikają z małej liczby miejsc specjalizacje na które młodzi chcą się dostać i nie zamierzają jej robić za darmo. Wbrew pozorom sporo osób z chęcią by zostało, ale jak jest jedno miejsce na daną specjalizację na całe województwo i mają pracować na 2 etaty, w tym jeden darmowy to się im ani trochę nie dziwię. Wina Izby lekarskiej i ekspertów rządu ustalających limity z jedną z najmniejszych ilości lekarzy na 100 tys. osób i kolejkami od kilku do kilkunastu miesięcy na wizytę do specjalisty. Podwyższenie składki zdrowotnej jest jednym z niewielu "podatków", które jestem w stanie przełknąć o ile faktycznie pójdzie na służbę zdrowia i zwiększenie się jej dostępności oraz możliwości zlecania badań, a nie łatanie dziur w budżecie z powodu innych wydatków.

  •  

   pokaż komentarz

   @su1ik: nie wolą, ale tam są lepsze warunki pracy. Jakiś czas temu jakaś Mirabelka opisywała różnice, i finansowo nawet wychodziło trochę na niekorzyść Zachodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @karny_z_kapelusza: Życie to nie gra komputerowa i nagle nie nastąpi cudowne rozmnożenie lekarzy i pielęgniarek... Upadek opieki zdrowotnej sięga roku 1989. PS. Nikt nie jest w stanie zmusić ludzi do pracy dla idei... coś trzeba jeść i opłacać rachunki. Powołaniem rachunków nie zapłacisz.

1 2 3 4 5 6 7 ... 19 20 następna