•  

  pokaż komentarz

  Jeżeli ktoś uwierzył, że wysyłając darmowy sms wygra milion złotych, to przykro mi, ale dla mnie jest idiotą.

  •  

   pokaż komentarz

   @PochwaLamy: pewnie organizatorzy byli katolikami! Co ten kościół robi z ludźmi!?

  •  

   pokaż komentarz

   @PochwaLamy: Tak czy inaczej ta firma to obecnie dziadostwo. Korzystałem z ich usług 10 lat. Kiedyś w tej sieci byli prawie wszyscy moi znajomi i rodzina. Obecnie chyba tylko mój pracodawca ma w niej numery. Każdy operator jest lepszy od Ery.

  •  

   pokaż komentarz

   @bircov: Mam w Erze telefon już 9 rok i niestety to już ostatni. Od 5 lat rachunki rzędu 100 zł miesięcznie, a oni mi oferują to samo, co Klientowi z ulicy. Nie jest to może duża kwota, ale też nie najniższy abonament. A trafiłem do nich, bo kiedyś mieli najlepszą ofertę utrzymaniową. Teraz nie mają żadnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @antyciemnogrod: Wynocha z wykopu!! 3 komentarz tego typu dziś czytam od ciebie. Nie spamuj!!

  •  

   pokaż komentarz

   @PochwaLamy: Chcesz mi powiedzieć, że nie wygram miliona? :(

  •  

   pokaż komentarz

   @tmzz: Jeżeli wysłałeś sms z taką nadzieją, to chcę Ci powiedzieć, że jesteś idiotą :)

  •  

   pokaż komentarz

   @cheslavv: też mam u nich telefon i też nie wiem czemu, bo nie mają nic do zaoferowania. pewnie dlatego, że nie wydaję a komórkę zbyt dużych kwot i nie chce mi się na tym skupiać. ale jeżeli rozważałbym różne oferty, to era odpadłaby w przedbiegach. a kiedyś było tak pięknie...

  •  

   pokaż komentarz

   @PochwaLamy: Tym bardziej, że wszędzie gdzie były informacje o tej loterii było wyraźnie napisane, iż decydujemy się na zakup dostępu do paczki tapet czy coś takiego...

   O proszę: http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Loteria-dla-uzytkownikow-Era-i-Heyah,wid,12791301,wiadomosc.html?ticaid=1b4e7

   Klient może zakupić promocyjne tapety wysyłając bezpłatny SMS o treści „GRAM” na numer 8007, tym samym aktywując codzienną subskrypcję. Jeżeli będzie chciał zakupić je jednorazowo powinien wysłać SMS o dowolnej treści na numer 7400. W odpowiedzi użytkownik otrzyma kod dostępu do portalu http://www.eramilionerow.pl, na którym można pobrać tapety. Jeden dzień dostępu do portalu kosztuje 4,88 zł brutto. W dowolnym momencie można zrezygnować z subskrypcji wysyłając bezpłatny SMS o treści „STOP MILION” na numer 8007.

   Afera jak sk$!!ysyn... Jak zwykle d$$#%e się nabrali a teraz płaczą.

   To tak jaki kiedyś, oglądam TV i widzę płaczącą kobietę z trójką dzieci. Okazuje się, że potrzebuje pieniędzy... na co? Na spłatę zadłużenia operatora telefonicznego. A co było nie tak? No Pani ta chcąć się szybko wzbogacić wysłała SMS'ów na 9 tys. złotych. A później prosiła o pomoc społeczeństwo. Pomożesz takim i znowu wrócą. Tak w kółko...

  •  

   pokaż komentarz

   @cheslavv: Wiem jak to jest. Miałem numer w Erze od 1999 roku czyli 11 lat. To co oferują za przedłużenie abonentowi to osoba z ulicy przed różnymi świętami ma lepszą ofertę. O sms'ach konkursowych za które biorą kasę za tylko odebranie sms'a nie wspomnę bo co miesiąc jechali mój numer na +30zł. Dzwoniłem do nich na infolinię to powiedzieli że oni nić nie aktywowali itp. Wk$!#iłem się i w sierpniu przeszedłem do play'a. Najlepsze w Erze jest to że na tel. pokazuje full zasięg gdzie po chwili przychodzi sms że ktoś nie mógł się do nas dodzwonić. Moi znajomi którzy mieli numer z ery mają podobnie i też mają zamiar przenieść numer do innej sieci. Jak zawsze kiedyś chwaliłem Erę tak od paru lat jest coraz gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   Chcecie mieć dobry abonament w Erze? Złóżcie wypowiedzenie. Będą dzwonić do was prawie codziennie i tak włazić w dupę żebyście zostali, aż w końcu zaproponują wam korzystną, indywidualną umowę. Zrobiłem tak 2 lata temu i nie narzekam.

  •  

   pokaż komentarz

   @cheslavv: Ja też czekam do końca umowy i rezygnuje z usług ERY. Mam u nich telefon od około 8 lat i żadnych rewelacji. Klient z ulicy dostaje lepsze warunki przy podpisywaniu nowej umowy niz stały klient przy jej przedłuzeniu pomimo tego że rachunki płaci się grubo ponad 100 zł miesięcznie. Kilka lat temu przeszedłoem z Orange do Ery ponieważ mieli dużo lepsze warunki czy to przy podpisywaniu nowej umowy czy też przy jej przedłużaniu. Teraz klientowi który przedłuża umowę nie oferują nic.

  •  
   O..............d

   -1

   pokaż komentarz

   @PochwaLamy: Dla mnie idiotą jest każdy grający w dużego lotka. Bo przy takich wygranych jak milion złotych co byś nie wysłał i tak nie wygrasz ( statystycznie ). Dlatego czy to za darmo czy za 5zł i tak licząc na wygraną jest się idiotą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortaldo_returned: Szansa na wygraną jest tak duża, jak ta, że wykopana piłka na trybuny trafi akurat w twoje miejsce i leżące obok 5 zł. 1:14000000. (albo na mnie spadnie meteoryt)

  •  

   pokaż komentarz

   Ja skorzystałem kiedyś z tego, że Play obiecywał za 1 podpis przenieść numer z innych sieci i załatwia to za nas. Za miesiąc kończyła mi się umowa z Erą. Pomijam kwestię, że z 1 podpisu zrobiło się ich 18 z czego śmiała się sama babka w Playu ale ważne, że podpisałem, że cytuję "umowa z poprzednim operatorem rozwiązania jest w dniu zakończeniu umowy z zachowaniem 30 dni wypowiedzenia". I co? Po miesiącu dostaję od ERY na odchodne karę na rachunku. Niedużo bo 14zł. Dzwonię pytam za co. Za przedwczesne zerwanie umowy. Odpowiadam wpisem z umową z playem ze 30dni bla bla bla, ze z dniem rozwiązania umowy itd. Ich nie interesuje co podpisałem oni rozwiązują umowę w dniu otrzymania papierów od playa. W playu oczywiście śmieją sie, że pierwszy raz taka sytuacja się zdarzyla. Poszedłem w moim mieście do salonu ERY z pytaniem co zrobić. Oto pomoc kolesia zza lady "chce sie panu kruszyć kopie o 14zł?" Odpowiadam: "dla zasady, nikt nie będzie robił ze mnie durnia". Ostatecznie karę zapłaciłem bo nie mam czasu i chęci chodzenia po sądach i nie chcę wizytować komornika. Teraz jestem w play fresh i mam za darmo do wszystkich w play i NIGDY WIĘCEJ ERY. Byłem u nich 8 lat k$%!a!!! I jako stałego klienta skroili mnie na odchodne.

  •  

   pokaż komentarz

   @tom8823: Okres wypowiedzenia to chyba 3 miesiące? Dlatego kare dostałeś prawdopodobnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ortaldo_returned: Powiedz to ludziom którzy wygrali. Na pewno przyznają Ci rację.

 •  

  pokaż komentarz

  Hahahaha no pięknie. Darmowy SMS :D Ja już od dawna nie wysyłam żadnych - czy to darmowych czy to płatnych smsów. Przecież to oczywiste, że okradają człowieka zgodnie z prawem w takich konkursach a ludzie dalej robią z siebie idiotów. Zresztą, o czym my mówimy. Przecież PO wygrała wybory samorządowe po tym co nam sprezentowała.

 •  

  pokaż komentarz

  Pozwólcie, że zacytuję dwa SMSy jakie dostałem od Ery w tej właśnie sprawie.
  1: ERA: Badz czujny! Juz za kilka godzin otrzymasz bardzo wazna wiadomosc od ERY, ktora moze odmienic Twoje zycie!

  2: _ERA: Nadszedl czas! Mozesz wygrac 1.000.000 zlotych dzisiaj od ERY! Wyslij za darmo TAK na 8007! SMSy na 8007 sa darmowe! Reg:100m.era.pl 4,88zl/dzien _

  Oba smsy dostałem 16 listopada i już tamtego dnia po wejściu na 100m.era.pl było napisane:
  Aby zagrać
  o milion wyślij SMS-a o treści
  GRAM pod numer 8007 (opłata za
  subskrypcję 4,88 zł za dzień)


  Myślę, że nie potrzeba tu dalszego komentarza.
  Informacja nieprawdziwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @ms13: Potwierdzam. Na końcu SMSa wyraźnie napisano opłatę za dzień. Jeżeli ktoś ma już takie problemy z czytaniem, że nie potrafi ogarnąć kilku zdań w kawałku, to zasługuje na karę.

  •  
   M.........5

   0

   pokaż komentarz

   Co za brednie wypisujecie. Wyraźnie napisane jest , że SMSy na 8007 są darmowe!, i w tym samym smsie i cytacie z www podana jest informacja, iż wysyłając smsa na ten numer, zapłacisz 4,88 zł za dzień. Więc nawet tu nie ma znaczenia o jakiej treści wyślesz smsa, bo obydwie informacje są ze sobą sprzeczne i któraś jest nieprawdziwa (zagadka dla Was obydwu: która?). Sami nie potraficie czytać ze zrozumieniem, a innych pouczacie.

  •  
   r.......k

   -2

   pokaż komentarz

   @Mariusz1985:
   daj im spokój, pewnie dalej walą łbem w szafke... Razem z pseudo Hajzerem... Przecież widać że albo fanatycy albo robole ery...

  •  
   O..............d

   +1

   pokaż komentarz

   @Mariusz1985: Nie masz racji, gdyż SMSy na numer 8007 są darmowe. Oznacza to, że za wysłanego SMSa o treści TAK nic nie zapłacisz. A to, że uruchamiasz tym samym usługę to już druga sprawa.

   Przykład:
   Diler narkotykowy daje ci działkę heroiny za darmo ( SMS na 8007), tym samym uzależniając cię od narkotyku (uruchomienie usługi 4,88zł/dzień) i zapewniając sobie regularne wykupowania towaru od niego (regularne pobieranie należności w wysokości 4,88zł /dzień).

   Oczywiście jest to dosłowne rozumienie problemu, gdyż tak naprawdę firma ERA zachowuje się skandalicznie. Każdego można "paragrafami" załatwić. Na miejscu każdego zrezygnowałbym z takiego operatora, który to zakłada pułapki na swoich klientów.

  •  

   pokaż komentarz

   @TehNoLogic:
   Napisze Wam jak to wygląda: moja matka i brat mimo iż nie wysyłali zgody na udział w tym konkursie to dostali rachunki wyższe o ok 20 zł. Nikt z nich nie brał udziału w konkursie bo nie dają się naciągać na takie rzeczy. A tu ZONK !! Na fakturze widnieje kilka smsów (jako wychodzący WAP specjalny , rozmiar 1B) każdy po 4,88 zł.. Mnie nie udało im się wyru *%$ać bo mam zablokowany odbiór smsów reklamowych. Sprawę skierowałem do UOKiK. Pozdrawiam.
   PS. całe szczęście że mi sie kończy za miesiąc umowa i w końcu sie uwolnię od nich (a byłem u nich ponad 6 lat i nie miałem do tej pory podstaw do narzekań).

  •  
   M.........5

   +1

   pokaż komentarz

   @Ortaldo_returned: Biorąc narkotyk u dilera, masz świadomość, że możesz się uzależnić, choć nie musisz. Wysyłając tego smsa, jesteś robiony w ch$!a i nie masz w tym temacie nic do gadania. Przykład podany przez Ciebie jest nieadekwatny do sytuacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @ms13: a w reklamie telewizyjnej tez mowia o 4,88? a wlasnie o tym jest artykul

  •  
   O..............d

   -1

   pokaż komentarz

   @Mariusz1985: Napisałeś, że przykład jest nieadekwatny , gdyż kupując narkotyki u dilera jesteś świadomy ryzyka uzależnienia. Podczas, gdy w tym przypadku Era oszukuje zatajając informacje. Otóż w obu przypadkach się mylisz.

   Przypadek pierwszy: NIE koniecznie jesteś świadomy zagrożenia ( np. dziecko, zwykły dureń ), przyjmujesz narkotyk i cieszysz się, że będzie dobra zabawa.

   Przypadek drugi: Era tak naprawdę nie oszukuje, w zacytowanym przez ms13 SMSie jest napisane o koszcie usługi. W aspekcie prawnym Era jest czysta.

   Przykład jest adekwatny, gdyż pokazuje jak za pomocą czegoś darmowego można obciążyć siebie czymś niedarmowym (to czy jest to świadome lub nieświadome nie ma znaczenia). Problemem w tym przypadku było zakwestionowanie przez Ciebie tego że SMS 8007 jest darmowy.

   Przykład drugi: Za pomocą numeru telefonu 0800xxx ( darmowego ) zamawiasz przedmiot za określoną kwotę np. 300zł. Okazuje się, że nie doczytałeś umowy i do tych 300zł musisz doliczyć 100zł podatku. Czy w tym przypadku będziesz miał pretensję do numeru telefonu i nazwiesz go płatnym?

  •  
   M.........5

   0

   pokaż komentarz

   @Ortaldo_returned: Dobra zajarzyłem, o co Ci chodzi, ale to nie zmienia faktu, że jest to zwykłe sk$$#ysyństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @konradk: tak, w spocie jest informacja na dole ekranu o koszcie. nigdzie też nikt nie mówi, że sms jest darmowy

 •  

  pokaż komentarz

  informacja nieprawdziwa. w spocie TV jest napisane, ze to jest oplata 4,88 za DZIEŃ !
  jak zwykle proba robienia sensacji