Oprócz epidemii koronawirusa, musimy walczyć też z epidemią dezinformacji. Starajmy się wspólnie o wysoki poziom społecznej weryfikacji treści na naszym portalu i sprawdzajmy informacje w rzetelnych źródłach. Polecamy, aby informacje dotyczące koronawirusa sprawdzać także na: www.gov.pl/koronawirus
 •  

  pokaż komentarz

  Stylu pisowni nie będę oceniał, lecz przekaz jest dla mnie jasny i czytelny. Ponadto uważam go za słuszny.

  •  

   pokaż komentarz

   @allmilczar: Słuszny jest kłamliwy przekaz?! Przecież nie ma żadnego nakazu trzymania wszystkich dzieci bez wyjątku z domu.

   Jest tylko prośba o nie wychodzenie bez potrzeby, ale nie przymus.

   I jak jakiś debil będzie dzwonił na policję, bo zobaczy dziecko w sklepie to sam zarobi mandat za nieuzasadnione wezwanie patrolu.

   Ewidentnie jakiś dzban/dzbanica usłyszała coś w telewizji, ale dwie ostatnie komórki w mózgu nie potrafiły już złożyć faktów do kupy, więc w panice powstało to "dzieło".

  •  

   pokaż komentarz

   @Tytanowy_Lucjan: A to przepraszam. Nie mieszkam na stałe w Polsce i słyszałem o kwarantannie z mediów. W sumie nic nie mówili o przymusie. Ale myślałem, że to oczywiste iż powinny pozostać w domu, bo definicja kwarantanny jest jasna i wyrażna.

  •  
   Siergiej_Morozow

   +177

   pokaż komentarz

   @allmilczar: Strach wysłać dzieciaka po chleb do sklepu, bo zaraz policję wezwą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tytanowy_Lucjan: Wystarczy postawić ochronę i nie wpuszczać gówniaków. Prywatny biznes i mogą obsługiwać kogo im się podoba. Jesyne do czego się można przyczepić to policja i powiązanie tego z obowiązkową kwarantanną.

  •  

   pokaż komentarz

   zaraz policję wezwą.

   @Siergiej_Morozow: I miejmy nadzieję, że dostaną mandacik za zawracanie im dupy bez powodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tytanowy_Lucjan: pewnie chodzi o łażące bez celu brajanki i dżesiki, nie dość, że potencjalnie roznoszą chorobę, to też taka młodzież potrafi narozrabiać i coś nawet ukraść, więc rozumiem próbę obrony właściciela/ki przed tym procederem

  •  

   pokaż komentarz

   @leglion: Ja doskonale wiem o co chodzi. Ale nie można pozwolić na sianie paniki oraz informacji nieprawdziwych.

   Ktoś kto pisał tę kartkę jest idiotą, bo nie potrafi zrozumieć, że kwarantanną są objęte jednostki (czy to dorosłe czy nieletnie), a nie wszystkie dzieci, bo "zamknęli szkoły, więc logiczne Grażyna nie wpuszczaj dzieci. Wszystkie są chore!11oneone".

   Równie dobrze mogą napisać, że nie będą wpuszczać aktorów, barmanów, kelnerów i kasjerek z galerii handlowych, bo skoro rząd zamknął kina, bary i sklepy niespożywcze w centrach to idąc tą "logiką" też muszą być podejrzani.

   Nie rozumiem za to dlaczego pod moim pierwszym komentarzem sypią się minusy, a pod drugim już plusy. Widać wykopowy instynkt stadny 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

   Argument, że młodzież może kraść/rozrabiać jest totalnie z dupy. Dlaczego w takim razie nie wzywali policji do matek z dziećmi przed pandemią?

   Dopóki ktoś czegoś nie odwali albo nie ukradnie to KAŻDY ma prawo wejść do ogólnodostępnego sklepu. Jeżeli właścicielom się to nie podoba to mogą sobie ten sklep zamknąć, a nie pisać idiotyczne komunikaty.

  •  

   pokaż komentarz

   Ponadto uważam go za słuszny.

   @allmilczar: Za słuszny? Przecież to kłamstwo. Tylko czekać na pierwszy przypadek jak zadzwonią że ktoś złamał kwarantanne. Ciekawe jaki mandat dostanie lewiatan. Więc
   1) Dziecko w trakcie braku zajęć ma prawo zrobić zakupy spożywcze
   2) Zamknięcie szkoły nie powoduje kwarantanny o której mowa

  •  

   pokaż komentarz

   Strach wysłać dzieciaka po chleb do sklepu, bo zaraz policję wezwą.

   @Siergiej_Morozow: Strach wysłać dzieciaka po flaszkę do sklepu

  •  

   pokaż komentarz

   @Siergiej_Morozow: Raczej trzeba być idiotą, żeby to zrobić. Nie po to są zamknięte szkoły, żeby dzieci się w sklepie pozarażały.

  •  

   pokaż komentarz

   @allmilczar: chyba że w wieku 18 lat się usamodzielniłeś i teraz nawet chleba nie kupisz :)

  •  

   pokaż komentarz

   bo definicja kwarantanny jest jasna i wyrażna.

   @allmilczar: Najwyraźniej nie jest, skoro jej nie zrozumiałeś - kwarantanną są objęci chorzy oraz podejrzani o bycie chorymi (w tym ludzie którzy wrócili spoza Polski, bo automatycznie trafiają do grupy podejrzanych). Szkoły są nieczynne - zamknięte profilaktycznie, aby nie narażać grup na ekspozycję z jakimś nosicielem. Dzieciaki są na zdalnym nauczaniu, a nie na kwarantannie.

  •  

   pokaż komentarz

   Prywatny biznes i mogą obsługiwać kogo im się podoba.

   @chilon: nieprawda

  •  

   pokaż komentarz

   Ponadto uważam go za słuszny.

   @allmilczar: Co w tym słusznego? Młodzież i dzieci nie są objęte obowiązkową kwarantanną. Widać po takich ogłoszeniach objawia się totalny brak myślenia niektórych osób. Może lepiej, że by to wnuczek zrobił babci zakupy, niż żeby ona sama chodziła teraz po sklepach?

  •  

   pokaż komentarz

   @allmilczar: wczoraj wracajac do domu z pracy widzialem mnostwo ludzi, a szczegolnie dzieci

  •  

   pokaż komentarz

   @chilon: to zgłaszamy do omzriku i do prokuratury że dyskryminują innych ludzi i cyk zamykają gnojowi sklep i idze do więzienia

  •  

   pokaż komentarz

   @allmilczar: Przekaz jest niezgodny z prawem przede wszystkim xD Jutro zakażą sobie wstępu ciekawe jakiej grupie? xD

  •  

   pokaż komentarz

   Prywatny biznes i mogą obsługiwać kogo im się podoba.

   @chilon: Tak nie jest.
   Osobiście jestem ogromnym zwolennikiem stanu prawnego, w którym właściciel mógłby odmówić i nie wpuścić każdego wedle własnego widzimisię. Wyrażałem ten pogląd konsekwentnie przez lata, nawet tu na wykopie i czasem leciały za to plusy, czasem minusy zależnie od tego komu w danym znalezisku próbowano odmówić obsługi bo przecież nikt nie potrafi mieć żadnych stabilnych przekonań tylko każdą sytuację oceniają indywidualnie przez pryzmat czysto emocjonalny. Tu mamy do czynienia z próbą zakazu wynikającą z emocji, ale o dziwo spotykającą się z całkiem dużym poparciem na zastraszonym wykopie.

   W chwili obecnej jeśli ten sklep spróbuje faktycznie wezwać policję to raczej sam się narazi na problemy ze względu właśnie na odmowę wpuszczenia i obsłużenia, sklep jest otwarty publicznie dla wszystkich, a sprzedaży można odmówić w szczególnych przypadkach takich jak np sprzedaż alkoholu niepełnoletnim

  •  

   pokaż komentarz

   @allmilczar: słyszałeś o art. 135 kodeksu wykroczeń?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tytanowy_Lucjan: to ma odstraszać potencjalne gimbusy i wykopki aby po prostu nie chodziły co chwile do sklepu po piwo albo chipsy i inne używki... jak wykopek przeczyta, że grozi mu jakaś "grzywna" to się zaraz obsra ze strachu, wróci biegiem do domu na wykop. Przynajmniej tutaj będzie mógł ponarzekać na rząd, na gospodarkę, na szkołę ale przynajmniej potencjalnie nie zarazi kogoś lub nie będzie plątał się pod nogami w sklepie.

  •  

   pokaż komentarz

   @allmilczar: Słuszny xD Wyk0pki zaraz każdego by w domu zamkneli i drzwi jeszcze zaspawali jak w ich wymarzonych Chinach xDDD Chodzi o to, żeby nie wychodzić z domu jak nie ma potrzeby. Jak w domu nie ma jedzenia i np. rodzice czy nawet samotny rodzic zajmuje się gotowaniem i jak najbardziej jest potrzeba by dziecko poszło do sklepu po zakupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tytanowy_Lucjan: a co ma zrobic samotna matka? Zryc kamienie z ogrodka?

  •  

   pokaż komentarz

   słyszałem o kwarantannie z mediów

   @allmilczar: To fajnie, że słyszałeś z mediów. Ja wiem, że minister zdrowia powiedział, że "to jest czas kwarantanny", ale pragnę Ci także powiedzieć, że wypowiedzi medialne jakiegokolwiek członka rządu nie mają żadnej mocy prawnej.

   W Polsce obowiązują akty prawne (nie wypowiedzi medialne), a te dokładnie definiują kto jest poddany kwarantannie.

   Gdyby było tak, że w Polsce można się powołać na wypowiedź jakiegokolwiek ministra, to np. przed 2018 roku nie trzeba by było płacić z tamtego okresu podatku PCC od kryptowalut, bo "minister powiedział w mediach", a jakoś tak przypadkiem urzędów skarbowych i sądów administracyjnych taki argument w ogóle nie przekonuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @allmilczar: ja bym dodał zakaz wstępu ludzi powyżej 60lat i obcokrajowców. Uważam to za słuszne.

   pokaż spoiler #bekazpodludzi

  •  

   pokaż komentarz

   @Tytanowy_Lucjan: Tyle trąbią a ty nie zrozumiałeś niczego.Dzieci nie są objęte ścisłą kwarantanna tzn mogą wyjść na spacer czy wyrzucić śmieci ale nie wolno im wchdoić do sklepów czy innych skupisk ludzkich
   Są ludzie którym trzeba napisać wyraźny zakaz i dać do podpisania pod groźbą więzienia bo sami nie rozumieją jak zmniejszyć liczbę kontaktów międzyludzkich.
   Jak będzie 100.000 zarażonych i będzie totalny zakaz wychodzenia z domów to dotrze do ciebie sens samo-kwarantanny

  •  

   pokaż komentarz

   @allmilczar: Ciekawe czy to legalne, zgodne z prawem? Gdybym na przykład był wlascicielem restauracji U Antypatrioty i nakleił na drzwiach tabliczke-patriotom wstęp wzbroniony to czy by było to legalne?

  •  

   pokaż komentarz

   a co ma zrobic samotna matka? Zryc kamienie z ogrodka?

   @de-jot: To samo co miliony samotnych osób np staruszków.
   jak ludzie sobie tego nie zorganizują to zakażą wychodzenie wszystkim a chleb będą podrzucać na wycieraczkę.Wychodzenie będzie tylko dozwolone do grzebania zwłok.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tytanowy_Lucjan: ktoś się za dużo naczytał wykopu, gdzie ludzie używają słowa kwarantanna nie rozumiejąc co ono oznacza. No i mamy dzięki temu kwiatki, takie jak w lewiatanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tytanowy_Lucjan: Dokładnie ludzie nie rozróżniają. Kwarantanny od zalecenia.

  •  

   pokaż komentarz

   Słuszny jest kłamliwy przekaz?! Przecież nie ma żadnego nakazu trzymania wszystkich dzieci bez wyjątku z domu.

   @Tytanowy_Lucjan: Jest nakaz pozostania w domach dla wszystkich, nie tylko dzieci.

   NAKAZ «norma działania oparta na zwyczaju i moralności»

   https://sjp.pwn.pl/sjp/nakaz;2486256.html

  •  

   pokaż komentarz

   @allmilczar: zayebisty przekaz. Wyobraź sobie, że mieszkasz z rodzicami patusami i masz 12 lat.
   Zayebiście wręcz.

  •  

   pokaż komentarz

   Słuszny jest kłamliwy przekaz?! Przecież nie ma żadnego nakazu trzymania wszystkich dzieci bez wyjątku z domu.

   Jest tylko prośba o nie wychodzenie bez potrzeby, ale nie przymus.

   I jak jakiś debil będzie dzwonił na policję, bo zobaczy dziecko w sklepie to sam zarobi mandat za nieuzasadnione wezwanie patrolu.

   Ewidentnie jakiś dzban/dzbanica usłyszała coś w telewizji, ale dwie ostatnie komórki w mózgu nie potrafiły już złożyć faktów do kupy, więc w panice powstało to "dzieło".

   @Tytanowy_Lucjan: Czy wiesz co to znaczy odpowiedzialność ? Jako rodzic masz obowiązek zająć się swoim dzieckiem na czas kwarantanny chyba że ktoś ma zbyt mały rozum aby to zrozumieć. Chcesz chleb to sam rusz dupsko a nie wysyłaj dzieciaka któremu ciężko jest zrozumieć zaistniałą sytuację oraz zasady teraz panujące. Jeśli to ci nie pasuje to nie wychodź na zakupy wcale a tym bardziej nie wysyłaj dziecka. Jeśli sytuacja się pogorszy to pierwszy obsrasz się w majty i wycofasz się ze swojego pseudo bohaterstwa.

   źródło: i.ytimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   Tyle trąbią a ty nie zrozumiałeś niczego.Dzieci nie są objęte ścisłą kwarantanna tzn mogą wyjść na spacer czy wyrzucić śmieci ale nie wolno im wchdoić do sklepów czy innych skupisk ludzkich

   @apartczyk: Bzdury opowiadasz. Taki jesteś pewny to podaj podstawę prawną a nie że minister coś powiedział w telewizji.

   Są ludzie którym trzeba napisać wyraźny zakaz i dać do podpisania pod groźbą więzienia bo sami nie rozumieją jak zmniejszyć liczbę kontaktów międzyludzkich.

   Są też ludzie, którzy nie potrafią odróżnić "nie powinny" od "nie wolno".

 •  

  pokaż komentarz

  Będą legitymować młodzież xDD?

 •  

  pokaż komentarz

  Ale gowniakow nikt kwarantanna nie objął tylko zamknęli szkoły xD
  Właściciel lewiatana to upośledzony debil XDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawonsz_dziewienc: Nie jest upośledzonym debilem, tylko korzystając z w sumie nieprawdziwej informacji (że dzici są objęte przymusową kwarantanną) stara się odstraszyć gnoi, z których i tak nie ma utargu.

   Nie może w świetle prawa odmówić sprzedaży chleba, czy tam wody, czy nawet tej j%$?nej gumy do żucia dziecku, ale może je okłamać i postraszyć że dzwoni na bagiety.
   Okłamywanie dzieci jest legalne. Nikt ci sprawy nie zrobi za to, że powiedziałeś nastolatkowi, że od masturbacji się ślepnie albo, że prezenty przynosi Mikołaj :)

   Rozumiem sprzedawcę, że w tych czasach wolał by nie mieć niezdyscyplinowanych i niepotrzebnych osobników w sklepie. Ekspedientki też nie chcą się zarazić, a potem przynieść syfa do domu i zarazić starszych rodziców, a niestety muszą zap$#?$$#ać do pracy i spotkać setki, albo tysiące osób dziennie. Cieszcie się, że nie pozamykali, szanujcie te panie, które całą dniówkę spędzą w rękawiczkach lateksowy - średnio to przyjemne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Megawonsz_dziewienc: dzieciaki chodzą stadami z nudów ignorując niebezpieczeństwo. każdy kto ma sklep się wkurza na to, nawet nie chodzi o to czy cos kupią czy nie tylko tworzą zbiegowiska i stoją długi czas w sklepie psując powietrze . właściciel prawdopodobnie wie że nie ma żadnej kary ale chce odstraszyć gowniarzy bo pracownicy czują się zagrożeni . a wszyscy HURR DURR CHAM IDIOTA NIE ZNA PRZEPISÓW!!ONEONEONE

  •  

   pokaż komentarz

   @ikkiz: nigdy by sklepów nie zamknęli mózgu więc nie ma się z czego cieszyć, i tak po drodze, w leviatanie nie mają nawet rękawiczek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Turahk: w Łomży, koło tego szpitala co mają przekształcić jakiś sklep chcą zamąć bo ekspedient odmawiają pracy (jak by z tego zakaźnego pacjent z respiratorem mógł wyjść na zakupy) alno jak by promieniować wirusem przez ściany na kilka kilometrów. W lewiatanie ostatnio nie byłem, ale w lydlu już od tygodnia rękawiczki i linie na podłodze.

   Więc wiesz... dzieci mają wolne, nie mają kasy i łażą bez sensu. Ktoś wymyślił, żeby ich postraszyć bagietami i to jest ok.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale gowniakow nikt kwarantanna nie objął tylko zamknęli szkoły xD
   Właściciel lewiatana to upośledzony debil XDDD


   @Megawonsz_dziewienc: Więc kwarantanną objął ich właściciel lewiatana. Jeżeli tego nie widzisz to jednak nie on jest upośledzonym debilem.

   Dzieciaki nie mają zbyt wiele wyobraźni, dlatego jeszcze długo starsi będą prowadzić za rączkę, trzeba się z tym pogodzić xD

 •  

  pokaż komentarz

  Kwarantanna – przymusowe czasowe odosobnienie (z łac. quarantena, wł. quaranta giorni, czyli 40 dni) ludzi, zwierząt, roślin lub towarów, co do których istnieje podejrzenie, że mogą być roznosicielami chorób zakaźnych. Stosuje się w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się epidemii lub epizootii.

  Łapta elyto obrazkowego portalu ze śmiesznymi ludżmi( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Pytanie co jeśli dziecko chce zrobić zwykłe zakupy dla rodziny. Na mikroblogu nastolatek pisał, że jakaś stara baba na niego naskoczyła w sklepie, ze co tam robi, kiedy on musiał zrobić zakupy, bo jego matka boi się teraz wychodzić z domu i jest zbyt słaba, by nosić tyle zakupów ze sklepu.

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna

Dodany przez:

avatar zuczyslaw dołączył
660 wykopali 24 zakopali 41.6 tys. wyświetleń