Oprócz epidemii koronawirusa, musimy walczyć też z epidemią dezinformacji. Starajmy się wspólnie o wysoki poziom społecznej weryfikacji treści na naszym portalu i sprawdzajmy informacje w rzetelnych źródłach. Polecamy, aby informacje dotyczące koronawirusa sprawdzać także na: www.gov.pl/koronawirus
 •  

  pokaż komentarz

  Oczywiście gra idzie o 500+ i inny socjal. PiS nie ma wyboru i musi zamknąć te programy, natomiast jeżeli zrobi to przed wyborami może stracić prezydenta. Cała tajemnica czemu pis nie chce przesunąć wyborów.

  •  

   pokaż komentarz

   @gundis24 PiS nie chce tych wyborów przede wszystkim bo liczy na niską frekwencję.
   Czym niższa frekwencja, tym większa szansa że Duduś wygra w pierwszej turze.
   Wyznawcy PiS i emeryci i emerytki pójdą, choćby zapanowała ebola z dżumą jednocześnie, a reszta może się wystraszyć.

  •  

   pokaż komentarz

   Wyznawcy PiS i emeryci i emerytki pójdą, choćby zapanowała ebola z dżumą jednocześnie, a reszta może się wystraszyć.

   @mango2018: do maja może ich nie być ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @gundis24: dlaczego uważasz, że pis zamknie programy socjalne?

  •  

   pokaż komentarz

   @gundis24: mimo że jestem beneficjentem 500 plus dwukrotnym, w ciągu miesiąca będę trzykrotnym, liczę na to, że ten program jak najszybciej pozostanie tylko wspomnieniem. Różowej nie chce się iść do pracy, żłobek i przedszkole to zło, bo przecież hajs z nieba się sypie. Jak przyciśnie to zacznie pracować, dzieci w ciągu dnia będą pod należytą opieka i nie będzie wariować od siedzenia w domu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ray_Zero: A skąd kasę weźmie, jak pół państwa stoi, wpływy z podatków się w sposób drastyczny kurczą (np popatrz sobie ile nie zarobią na akcyzie na paliwo), a trzeba zapewnić funkcjonowanie państwa i gospodarki?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ray_Zero: Bo te programy będą jednym z głównych powodów recesji w naszym kraju, choć nie są w tej chwili bezpośrednia przyczyną

  •  

   pokaż komentarz

   @gundis24: @mango2018: przecież reszta nie chodziła na wybory nawet gdy nie było koronabirusa.

  •  

   pokaż komentarz

   @gundis24: nie prawda. Gra idzie o 13 i inna 14 dla emerytów - Ci mają pamiętać kto im zapłacił za głosy. Jak wybory będą przesunięte to emeryci mogą zapomnieć.
   Druga sprawa to same skutki pandemii koronawirusa - zdrowotne, szczególnie tych starszych, i skutki ekonomiczne. Wszystkie zaniedbania służby zdrowia i sztuczki księgowe teraz PiSowi wyjdą bokiem - im wcześniej wybory, tym mniej wyraźna porażka służby zdrowia i ekonomii.

  •  

   pokaż komentarz

   @gundis24: @mango2018 PiS czeka do końca z decyzją o przesunięciu wyborów.
   Dlaczego? bo jeśli przesuną już teraz to mogą przegrać, może dojść apogeum zarażeń wirusem, służba zdrowia się rozpadnie i wyjdą lata zaniedbań i wtedy już wszyscy sobie przypomną gest posłani Lichockiej. Kolejna sprawa, gospodarka załamie się i będzie duży fuck up. I o tym ludzie będą pamiętać przy urnie wyborczej.
   Przesuwają wybory np. na Czerwiec pandemia wygasa w połowie Kwietnia, daje to czas opozycji do nap$#!@!?ania w rządzących, zaniedbania, lekceważenie, brak pomocy przedsiębiorcom itd. da to czas innym kandydatom na przegrupowanie. A to może oznaczać problem.
   Jeśli przyjąć optymistyczny scenariusz to wirus „przejdzie„ w połowie kwietnia, ludzie zaczną się otrzepywać, ale za to będą mieć w pamięci min. Szumowskiego z kim przy boku?? z Adrianem, będą pamiętać jak to Pani Prezydentowa pokazuje jako to fajnie można lekcje zdalnie odrabiać etc. A że reszta kandydatów nie miała szans, cóż no nic nie poradzisz ¯\_(ツ)_/¯ powiedzą. Ludzie będą myśleć jak przywrócić swoje biznesy do źycia, wysłać dzieciaki do szkoły i kto pójdzie zagłosować? wierny elektorat, wdzięczny za opatrzność i że jeszcze wpadnie 13 emeryturka i że mimo pandemi 500+ wypłacili na bombelka. a komu? temu kogo widzi często w TV. a kto to? minister z PiSu, a Ten Duda to też z PiSu? Tak. Acha....
   Niestety tak to widzę.( ͡° ʖ̯ ͡°)
   Dlatego PiS gra na zwłokę.

  •  

   pokaż komentarz

   @gundis24: chcialbym zeby to byla prawda. Ale nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @gundis24: chcialbym zeby to byla prawda. Ale nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście gra idzie o 500+ i inny socjal. PiS nie ma wyboru i musi zamknąć te programy, natomiast jeżeli zrobi to przed wyborami może stracić prezydenta. Cała tajemnica czemu pis nie chce przesunąć wyborów.

   @gundis24: Oczywiście bzdura. PiS nie zlikwiduje 500+ bo to będzie jego koniec i wybór Dudy niczego tutaj nie zmieni. Zrozum, że epidemia lada dzień zacznie zwalniać w Polsce, czyli przed końcem marca. Na początku kwietnia otworzą szkoły i poluzują obowiązujące restrykcje. I wiesz co się stanie? Ludzi im to przyklasną, bo wirusa nie widać a liczby są takie, że nie ma nawet 1000 zarażonych a zmarło 5 osób. W maju kiedy będzie już po wszystkim, PiS odtrąbi pokonanie wirusa i Duda wygra w I turze.

  •  

   pokaż komentarz

   PiS nie chce tych wyborów przede wszystkim bo liczy na niską frekwencję.

   @mango2018: to sie k%?#a zdecyduj, skoro niższa frekwencja zwiększa szanse pis to tym bardziej pisowi zalezy na nich, skoro frekwencja ma byc niska

  •  

   pokaż komentarz

   @gundis24: @mango2018: jest jeszcze też taka opcja (o ile kandydaci się porozumieją):

   Gdyby się okazało, że prezydent Duda nie ma kontrkandydatów, wybory nie mogłyby się odbyć. Nie możemy
   wybierać, jeśli mamy tylko jednego kandydata. To wynika z artykułu 293 kodeksu wyborczego


   Nie wszyscy też zebrali wymagane 100 tys podpisów.

   https://oko.press/gdyby-wszyscy-kandydaci-opozycji-sie-wycofali-wybory-nie-moglyby-sie-odbyc/

  •  

   pokaż komentarz

   @mango2018 bzdury. Wybory i tak wygrają, czy to będzie później, czy teraz. Oni po prostu nie mają z kim przegrać. Takie są realia, a reszta, to bajdurzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak przyciśnie to zacznie pracować, dzieci w ciągu dnia będą pod należytą opieka i nie będzie wariować od siedzenia w domu

   @Byloniebylo: jak ją przyciśnie to ona przyciśnie ciebie. A jak ją mocno przyciśnie to niedługo będziesz walczył o prawa ojców :)

  •  

   pokaż komentarz

   @gundis24: dodrukują kasy, inflacja jeszcze bardziej da nam popalić, a wyborcy będą się cieszyć ze dostali pińcet

  •  

   pokaż komentarz

   @SzwagierPrezydenta: Brzmi to ponuro i niesłychanie wręcz prawdziwie. Różowe są mistrzyniami jeśli chodzi o lecenie w c!#!! ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mango2018: przy takiej opozycji, i przy takich antypisowcach, którzy za największą wadę pis podają program 500 plus, pis ma wybory w kieszeni.

   Widział najnowsze sondaże. Przy frekwencji 1% i 99% Duda wygrywa.

   W jakim wy świecie żyjecie. Do tej pory z socjalem PIS radził sobei lepiej niż PO bez socjalu.

   @Byloniebylo: a powiedz, czy jest tak jak na wykopie mówią, ze pieniadze z 500 plus idą w błoto. Palicie je w piecu, używacie jako chusteczek do nosa, czy kupujecie coś za to, czy może wraca do budżetu, w większej części. Daruj ale z opisu, wynika, ze prędzej cię rzuci, niż pójdzie do pracy. 500 plus tu nie ma nic do rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @edo48 Nie.
   W tych wyborach nie chodzi o kandydatów.
   W tych wyborach najważniejsze jest:

   Czy Duda ma większy elektorat pozytywny czy negatywny.
   Jeżeli dojdzie do drugiej tury to ludzie będą głosować za Dudą lub przeciw Dudzie i nie ważne kto będzie drugim kandydatem, mógłby być nim miś Uszatek i tak gra się toczy czy więcej ludzi zagłosuje przecie czy za Duda.
   Równie dobrze pytanie w drugiej turze mogłoby brzmieć:
   Czy chcesz aby Andrzej Duda został prezydentem TAK/NIE

   Natomiast jeżeli chodzi o pierwszą turę, tu sprawa rozgrywa się, czy Duda otrzyma 50% czy nie.
   I tu frekwencja jest bardzo ważna, bo sondaże nie dają mu 50%, brakuje mu kilku%
   Ale
   Te kilka procent zdobędzie, gdy frekwencja będzie bardzo niska, bo wyborcy PiS to wręcz fanatycy i można być ich pewnym i pójdą na wybory choćby była ebola.
   Natomiast pozostali kandydaci nie mają już tak wiernych wyborców i wielu z nich może postanowić, po co się narażać, lepiej zostać w domu.
   I w ten sposób przy małej frekwencji, fanatycy PiS przepchaeja Dude

  •  

   pokaż komentarz

   @SzwagierPrezydenta: to będę miał problem, w Polsce mamy Arabię dla mezczyzn, ale w tej chwili nie muszę się tym martwić
   @Edo48: w małej części wracają. Trochę na produkty dla dzieci (niski VAT) w tej chwili większość na ginekologa (250zl co 2 tygodnie, jak z kasą fiskalna u lekarzy pewnie wiesz, jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie), czasem zakupy zwykle zrobi.

  •  

   pokaż komentarz

   @mango2018: ale on przy 1% ma większy pozytywny i 99% tez większy pozytywny. IWygra i przy malej i przy wysokiej. Polowa sondaży daje mu wygrana w pierwszej. 46% przy 12% niezdecydowanych to 52 procent poparcia. A jak dostanie 48% to tych dwoch nie zdobędzie od pozostałych. Dziel wynik psl na pol. Przykro mi. Przy równej kampanii duda wygrywa. Jest faworytem .

  •  

   pokaż komentarz

   @edo48
   Pierwsza turę wygrywa tylko i wyłącznie gdy będzie naprawdę niska frekwencja.
   W sensie pierwsza wygrywa zawsze, ale zdobywa 50% i jest prezydentem po pierwszej turze tylko gdy frekwencja będzie niska.
   Tu się rozchodzi o to, żeby tej drugiej tury nie było.

   Bo jeżeli będzie druga tura, to niby też wygrywa, ale to już nie jest tak oczywiste. Dodatkowo sondaże dotyczące drugie tury są mocno niedokładne i PiS doskonale o tym wie, że może zaliczyć wpadkę w drugiej turze.

   Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla PiS jest Duda zostaje prezydentem po pierwszej turze, a to może się stać jedynie, gdy frekwencja będzie niska.
   Dlatego tak cisną na te wybory

  •  

   pokaż komentarz

   PiS nie chce tych wyborów przede wszystkim bo liczy na niską frekwencję.
   Czym niższa frekwencja, tym większa szansa że Duduś wygra w pierwszej turze.


   @mango2018: czytasz, co piszesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik miało być "PiS chce tych wyborów" jednak wkradł mi się błąd i wyszło nie logicznie.
   Mam nadzieję, że teraz wędzisko jasne

  •  

   pokaż komentarz

   @mango2018: zdaniem wiekszej części społeczeństwa, dobrze radzą sobei z koronawirusem, (nie patrz na świat oczami wykopu, to nie jest siedziba elity internetu), więc chcą to wykorzystać i wygrać w pierwszej lub drugiej turze w maju, na fali bardzo dobrych ocen. Z kolei PO ma stan pod zawałowy, bo im leci łeb na szyję, wiec chcą przesunąć na lepsze czasy. Zakładam jednak, ze wybory zostaną przełożone na inny termin, chyba, ze epidemia wygaśnie,a teraz po prostu, dobrze się bawią patrząc jak pot po czole spływa Kidawie. Przypuszczam. Nie oni się niczym nie martwią teraz. Raczej inni swoje zmartwienia próbują nałożyć na nich.

  •  

   pokaż komentarz

   @edo48 tzn. Kidawa to porażka i nie ma co to ukrywać. Jej jedyną szansą jest to, że ludzie będą tak źli na PiS, że zagłosują na nią tylko po to, żeby dopiec PiS.
   Jakby ktokolwiek miał na nią zagłosować, z czystym sumieniem, bo ją popiera, to wątpię że by te 10% uzbierała.

   Osobiście jednak uważam, że wybory powinny być przełożone z zwykłej ludzkiej przyzwoitości, bo w tym momencie wyglądają jak w Rosji: pozory demokracji.
   Jestem też zniesmaczony tym, że Duda i PiS wykorzystuja swoją pozycję do realizacji własnych celów w takim momencie.
   Dla mnie sytuacja jest jasna: wybory trzeba przełożyć, bo jak nie będą przełożone to zbliżymy się do demokracji w wydaniu Rosji, a nie standardów zachodnich.

  •  

   pokaż komentarz

   @mango2018: ale jaki jest sens ogłaszania tego teraz gdy do wyborów zostało 1,5 miesiąca. Jest mikro szansa, że epidemia padnie. W każdym kraju Europy wschodniej jest taka szansa, bo zachowali się zupełnie inaczej niż Europa zachodnia. Taka decyzja powinna zapaść za jakieś 3,4 tygodnie, gdy będzie wiadomo na pewno, lub gdy epidemia się rozszaleje do takiego stopnia, że pewne będzie, iż nie da się jej zatrzymać. I pewnie ją przełożą. Chyba, że wymyślą kosmiczny sposób na wybory bez potencjalnego ryzyka na zarażenie. Ale to już pod czarna magię podchodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @edo48
   Decyzja powinna zapaść teraz z czystej przyzwoitości.
   Kampania wyborcza to nie takie hop siup, trzeba wynająć salę, opłacić bilbordy, zamówić plakaty i opłacić salę.
   To wszystko kosztuje, ludzie w sztabie również..Pozostali kandydaci nie są w tak komfortowej sytuacji jak Duda, że kampanię robi im TVP bez patrzenia na koszty.

   To wszystko kandydaci mieli już ustalone, ale wszytko poszło w pi..
   Więc trzeba też trochę czasu, żeby zaplanować nową kampanię.

  •  

   pokaż komentarz

   @Byloniebylo: dziwię się każdemu kto dopuszcza do takiej sytuacji we własnym domu.

 •  

  pokaż komentarz

  Najbliższe wybory w 2036roku

 •  

  pokaż komentarz

  wybory sie odbeda i nie ma dyskusji, dzieki temu PIS znowu wygra. Jesienia juz nie bedzie tak latwo...

  •  

   pokaż komentarz

   @swiniakstatysta: Oj nie byłbym taki pewien. 88% jest przeciwko tym wyborom w danym terminie. Znając Polską mentalność myślisz, że zrobią pisiorkom na złość jak już pójdą do urn czy jednak nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo domyślam się, że powtórzy się sytuacja z ostatniej przegranej PiSu gdzie też chcieli wcześniejszych wyborów xD

   Są między młotem a kowadłem zdaje się w tej chwili. Jak teraz zrobią wybory to ludzie zmiotą ich ze złośliwości, a na jesieni pewnie z zemsty już za to co się odp?$#$??a.

  •  

   pokaż komentarz

   @swiniakstatysta: pojda mlodzi do wyborow, odchoruja, ale moga zdjac ich .. paradoksalnie kto ma najmlodszy elektorat ten wygra.

  •  

   pokaż komentarz

   @swiniakstatysta: nie odbędą się i to Pisowi na rękę, po wygaśnięciu kadencji prezydenta kto przejmuje tzw. "władzę" a no marszałek sejmu, pytanie za 2 miliardy punktów - z jakiej partii jest marszałek sejmu? Przecież im wszystko jedno kto przyklepuje ustawy

  •  

   pokaż komentarz

   wybory sie odbeda

   @swiniakstatysta: czy jest jakaś dolna granica frekwencji która sprawia, że wybory są ważne lub nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: pisorki pójdą rozsądni ludzie nie. Pójdą zaraz po mszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   dzieki temu PIS znowu wygra

   @swiniakstatysta: Tak jakby ktokolwiek był im stanie zagrozić

  •  

   pokaż komentarz

   wybory sie odbeda i nie ma dyskusji, dzieki temu PIS znowu wygra. Jesienia juz nie bedzie tak latwo...

   @swiniakstatysta: Nie dzięki temu, a pomimo tego. Serio myślisz, że gdyby nie było koronabirusa to Duda by nie wygrał? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @wpisynienawisci: > Frekwencja wyborcza nie wpływa na ważność wyborów

   Przy okazji. W referendum musi być powyżej 50%. w wyborach prezydenckich nie.

  •  

   pokaż komentarz

   Oj nie byłbym taki pewien. 88% jest przeciwko tym wyborom w danym terminie. Znając Polską mentalność myślisz, że zrobią pisiorkom na złość jak już pójdą do urn czy jednak nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo domyślam się, że powtórzy się sytuacja z ostatniej przegranej PiSu gdzie też chcieli wcześniejszych wyborów xD

   Są między młotem a kowadłem zdaje się w tej chwili. Jak teraz zrobią wybory to ludzie zmiotą ich ze złośliwości, a na jesieni pewnie z zemsty już za to co się odpierdala.

   @Khaine: jak zrobia wybory teraz, przed wprowadzeniem stanu wyjatkowego i z jeszcze "rozsadna" liczba smiertelnych przypadkow covid-19 to wygrana maja jak w banku. Ich elektorat zaglosuje, niezdecydowani rowniez - bo przeciez dobrze im idzie ogarnianie sytuacji wiec dla swietego spokoju niech robia dalej... a reszta, mlodzi itd nie pojdzie jak zwykle, a teraz jeszcze wirus...

   Jesli przesuna - ofiar smiertelnych bedzie mnostwo niezaleznie co zrobia, po dupie dostana niemal wszyscy, a szczegolnie ich elektorat - starsi, mniej zamozni, z mniejszych miejscowosci. czesc straci prace i srodki do zycia.
   Opozycja to wszystko wykorzysta, bedzie wykazywala niekompetencja na kazdym kroku, wszystko co zle bedzie wina PiS, niezaleznie czy to ich wina czy nie(analogicznie jak zrzucalo sie na Tuska czy PO wine za rozmaite tematy)

  •  

   pokaż komentarz

   Bo domyślam się, że powtórzy się sytuacja z ostatniej przegranej PiSu gdzie też chcieli wcześniejszych wyborów xD

   @Khaine: XD co ty za bzdury wypisujesz xD w 2007 rozpadła się koalicja i jedyne co mogli to rozpisać wybory. Przegrana była efektem słabej kampanii, tusk naprawdę dobrą zrobił w 2007 roku.

   Znając Polską mentalność myślisz, że zrobią pisiorkom na złość jak już pójdą do urn czy jednak nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Khaine: Ale ludzie w 2007 chcieli wyborów a frekwencja była znacznie wyższa niż w 2005 roku.

   Są między młotem a kowadłem zdaje się w tej chwili. Jak teraz zrobią wybory to ludzie zmiotą ich ze złośliwości, a na jesieni pewnie z zemsty już za to co się odpierdala.

   @Khaine: Jak teraz zrobią to duda wygra w pierwszej turze bez problemu nikt nikomu na złość nie zrobi, elektorat opozycji nie pójdzie bo koronawirus, a elektorat pisu pójdzie. A zrobię screena by 10 maja wkleić i się pośmiać z najgłuszej analizy politycznej jaką widziałem xD

  •  

   pokaż komentarz

   Są między młotem a kowadłem zdaje się w tej chwili. Jak teraz zrobią wybory to ludzie zmiotą ich ze złośliwości, a na jesieni pewnie z zemsty już za to co się odpierdala.

   @Khaine: podejrzewam, że możesz mieć rację. Rozmawiałem z matką na ten temat i nawet ona, osoba która rzadko chodzi głosować jest wqrwiona sytuacją i byłaby wstanie zagłosować przeciwko nim ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   wybory sie odbeda i nie ma dyskusji, dzieki temu PIS znowu wygra. Jesienia juz nie bedzie tak latwo...

   @swiniakstatysta: Do jesieni skurczy się gospodarka wskutek zamknięcia tych wszystkich kawiarni, klubów, siłowni, barów, hoteli itp dodając do tego zamieszania w gospodarce na całym świecie i to że jesteśmy rynkiem wschodzącym z którego w razie jakichś regionalnych kłopotów uciekają inwestorzy to mamy kryzys jak ta lala i to całkiem duży.

   Jak teraz zrobią wybory to ludzie zmiotą ich ze złośliwości, a na jesieni pewnie z zemsty już za to co się

   @Khaine: Do jesieni nie uda się tłumić kryzysu tarcza antykryzysowa tyle nie wytrzyma

 •  

  pokaż komentarz

  Majowe wybory to ustawka PiS, która sprawi, że wygrają. Tylko jeden kandydat w kraju może choćby podróżować po kraju bez przeszkód i funkcjonuje w mediach.

 •  

  pokaż komentarz

  Żaden wirus nie będzie im psuł głosów kupionych za 13 emeryturę. Do jesieni ludzie zapomną za co były pieniądze i cały plan szlag trafi XD

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: albo raczej pomrą ci emeryci ,co na nich bez rozumu głosują, w tych zajebiscie zorganizowanych ruchach przeciwepidemicznych...

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: Dlatego tvpis jak zawsze odwróci tabelkę, 88% jest za, powie, że urny i komisja zabezpieczone, ludzie łykną i pójdą. Oby nie robili takiego manewru, w sumie są do tego zdolni.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: tak czy inaczej pis wygra a wykopkom dupa pęknie

  •  

   pokaż komentarz

   @quner: kilka miesięcy temu obstawiłbym że Duda wygra w pierwszej turze. Potem dali się rozegrać Grodzkiemu z miliardami na szczujnie i już było wiadomo że będzie druga tura. W tej chwili oni sami nie wiedzą jaki termin wskazać i jakie będą nastroje w społeczeństwie. Kryzys związany z wirusem może mieć dużo dalej idące konsekwencje jak tylko zmiana prezydenta. Jak słupki poparcia zaczną spadać to wewnątrz samej koalicji mogą nastąpić destrukcyjne ruchy.
   Żeby PIS miało ciągle przewagę to musieliby poradzić sobie dużo lepiej z wirusem od sąsiadów. Drugi warunek równie ważny to ograniczanie bezrobocia i dużo większe wsparcie dla małych firm od tego co zapowiedzieli. Jeżeli oni myślą że trzymiesięczne odroczenie płatności do ZUSu kogoś pocieszy w tej chwili to już przegrali wybory. I może właśnie dlatego wciąż mają nadzieję że termin się nie zmieni.

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna