•  

  pokaż komentarz

  bzdura, bo przecież jak złożysz niekompletny wniosek to ci niczego nie zawieszą, wiec będziesz miał do zapłaty zaległe składki + te obecne + odsetki za opóźnienie

 •  

  pokaż komentarz

  Co to niby ma pomóc. Ktoś kto te debilizmy pisze ma pojęcie o czym pisze? ZUS w normalnym trybie, na rozpatrzenie wniosku o odroczenie składek ma DWA MIESIĄCE. Do czasu wydania decyzji przez ZUS przedsiębiorca ma obowiązek NORMALNIE OPŁACAĆ SKŁADKI, więc jeżeli wybraliście sobie ZUS na przeciwnika w walce "kto dłużej to przeciągnie" to gratuluje ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mało tego, odroczenie skłądek ma formę UMOWY, któą zawieracie z ZUSem po jego pozytywnej ocenie. Więc zakop - informacja nieprawdziwa. Jeszcze raz wyraźnie pokreśle, bo sie ktoś może nadziadź na wszczęcie postępowania jak zastosuje się do tej instrukcji SAMO ZŁOŻENIE WNIOSKU NIE ZAWIESZA OBOWIĄZKU ODPROWADZANIA SKŁADEK. Co ZUS obchodzi, że niekompletny wniosek złożycie, to wam ma zależeć na uzyskaniu zgody
  https://www.zus.pl/firmy/ulgi/umorzenia/opis-spraw/-/publisher/details/1/jak-uzyskac-odroczenie-terminu-platnosci-skladki/113873

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @mazaken:

   Do tego wszystkiego co bardzo słusznie i mądrze opisałeś:

   Niepłacenie składek pozwala na to że ZUS wyłącza cię ubezpieczenie zdrowotne.
   Ja kiedyś miałem niedopłatę 2 zł 80 gr i przez 3 miesiące nie maiłem ubezpieczenia zdrowotnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @RFpNeFeFiFcL: Z konsekwencji nieopłacania składek, to już mam nadzieje, że każdy sobie zdaje sprawę, dlatego tak mnie to znalezisko wk%#%iło, bo ktoś w to uwierzy, wyśle wniosek pocztą, ZUSu nie zapłaci i się bardzo mocno zdziwi, jak w skrzynce znajdzie pismo, ale bynajmniej nie będą w nim ładnie prosić o uzupełnienie dokumentów i niepłacenie składek. Swoją drogą miałeś pecha, mój ZUS jest jakiś milszy, bo mi ostatnio wyszła jaka s zaległość na około 30 złotych i dostałem pismo o wszczęci postępowania, ale w pouczeniu miałem informację, że w ciągu 7 dni nie będą podejmować żadnych kroków i jeśli w tym terminie opłacę, to zostanie umorzone jako bezpodstawne. Tak zrobiłem i tydzień później faktycznie tylko przyszło pismo, że jest wszystko ok.

  •  

   pokaż komentarz

   @mazaken: Co do milszości ZUS to mogę potwierdzić bo miałem opieka i jak złożyłem wniosek o zasiłek to jak zwykle cos pokręciłem. Miła Pani z zus zadzwoniła, poprosiło o krótkie oświadczenie na emaila !! i po sprawie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mazaken:

   Ja nawet nie wiedziałem o tym poinformowano mi w szpitalu na badaniach.

   Dzbanie który minusujesz zapytaj mamę lub tate i oni cię debilu wyjaśnia na czym polega i jakie są konsekwencje niepłacenia składek ubezpieczenia.
   No chyba że oni tez nie wiedzą bo pobierają "składki" z MOPS-u

  •  

   pokaż komentarz

   @mazaken: Bardzo rozsądna wypowiedź. Od siebie dodam, że jeśli mamy zaległości i złożymy wniosek o rozłożenie na raty/umorzenie/odroczenie to jedyne co się zatrzymuje to naliczanie odsetek za opóźnienie w spłacie i nic więcej. Mało tego. Nasz wniosek rozpatruje indywidualnie kierownik jednostki, co oznacza, że ewentualne umorzenie, odroczenie itp. jest uznaniowe.
   ZUS pracuje według ustawy o ZUS w związku z tym, rata spłaty może być wyższa, niż w przypadku zaległości w banku albo w Urzędzie skarbowym. Kwota, jaka ma nam zostać na przeżycie jest wyliczana na podstawie średnich krajowych kosztów utrzymania z GUS-u. Czyli w Warszawie trzymajcie się mocno...bardzo mocno.

  •  

   pokaż komentarz

   @RFpNeFeFiFcL: ja ostatni raz zapłaciłem 'zus' w 2015 roku i jakoś nie mam problemów ze zdrowotnym, kiedyś mi chorobowe wstrzymali bo się parę dni spóźniłem z wpłatą ale to było w 2012

 •  

  pokaż komentarz

  Nie dziwie się gdy ktoś jest w dramatycznej sytuacji i wyjatkowo szuka rozwiazania takiego. Ale nie zgadzam sie z twierdzeniem ze trzeba komus dowalic. Jesli ludzie którzy moga nie beda placic podatkow to to j****. Panstwo potrzebuje kasy na szpitale i ratowanie ludzi. Jak kogoś by zabolala taka zorganizowana akcja to tylko nas samych

 •  

  pokaż komentarz

  Po powyższych komentarzach wygląda na to, że zus nie jest zabezpieczeniem przedsiębiorcy tylko składką na innych, czyli takim przymusowym podatkiem. Otóż ja nie mam zamiaru składać się na innych, gdybym nie płacił zusu i pitu to spokojnie utrzymałbym całą rodzinę i jeszcze seniorów rodu. Państwo mi do tej redystrybucji nie jest potrzebne.Zabranie pieniędzy z budżetu i pozostawienie ich ludziom spowoduje, że większość polityków oraz urzędników aparatu państwowego spadnie z rowerka i będzie musiała się przebranżowić wykonując pożyteczną pracę a nie zbędną. Zanim ukraińcy wrócą do nas to spokojnie będzie roboty dla wszystkich zwolnionych z budżetówki...

  •  

   pokaż komentarz

   @brunoted: ZUS ma kilka elementów, ubezpieczenia: emerytalne (te pieniądze idą na wypłaty emerytur dla seniorów rodu, w przyszłości masz za to otrzymać emeryturę), zdrowotne (te pieniądze idą na leczenie całej Twojej rodziny, w tym seniorów rodu), rentowe (za te pieniądze wypłaca się renty), chorobowe, wypadkowe i fundusz pracy. Największa część składki ZUS to ubezpiecznie emerytalne. Co chcesz zrobić z emerytami w przypadku likwidacji ZUS? Podobne pytanie co z powszechną opieką zdrowotną w przypadku likwidacji składek ZUS?

  •  

   pokaż komentarz

   @gwiezdny_kupiec: Czy ty wierzysz w to, że podział składki zusowskiej ma jakiekolwiek znaczenie poza dodatkowym skomplikowaniem systemu i koniecznością zatrudnienia urzędników, którzy ten system obsłużą? Przecież tych pieniędzy nikt nigdy nie zobaczy - ich nie ma.
   Wytłumacz mi w takim razie w jaki sposób rozliczany jest fakt, że w budżecie polski, który jest finansowany głównie z vat, akcyzy, pit i cit (nie ma tu pozycji składki zus), ~60mld złotych przeznaczone jest na ubezpieczenia społeczne?
   Coś tu się nie spina kolego i wygląda na to, że w kolejnych latach dalej się nie będzie spinać. Dlatego ja chciałbym się z tego systemu, który jest zwyczajnie kolejnym podatkiem (wbrew temu co propaganda i niektórzy urzędnicy sądzą) wypisać i zamiast płacić pit i zus odłożyć sobie samemu na emeryturę oraz utrzymać rodzinę oraz moich rodziców. Co więcej zostanie mi jeszcze aby ubezpieczyć siebie i bliskich (i tak mam takie ubezpieczenie już teraz). W sumie składkę zdrowotną na podstawową opiekę też mógłbym płacić choć uważam, że to także jest wywalanie kasy w kosmos i lepiej gdyby to było realizowane w formie celowego ubezpieczenia. Za opiekę powinno się płacić, nawet za wizytę u lekarza rodzinnego, wtedy starsi i przewrażliwieni ludzie, chodzący do lekarza z każdą pierdołą, nie robili by tłoku w kolejkach. Zrozum w nfz nie ma kasy znikąd, ona się bierze z podatków i składek oraz zbiórek (wośp) czyli od ludzi. Loterią jest to, że część ludzi skorzysta z opieki w cywilizowany sposób a część nie. Ja bym chciał jednak płacić za siebie a nie za innych. Im mniej by było pośredników między mną a służbą zdrowia tym tańsze by były usługi.

  •  

   pokaż komentarz

   Po powyższych komentarzach wygląda na to, że zus nie jest zabezpieczeniem przedsiębiorcy tylko składką na innych, czyli takim przymusowym podatkiem.

   @brunoted: bo taka jest prawda.

 •  

  pokaż komentarz

  Przypominam, że za niepłacenie ZUSu za pracowników jest odpowiedzialność karna, a nie cywilna.

Dodany przez:

avatar Emigrant1 dołączył
435 wykopali 100 zakopali 24.4 tys. wyświetleń