Oprócz epidemii koronawirusa, musimy walczyć też z epidemią dezinformacji. Starajmy się wspólnie o wysoki poziom społecznej weryfikacji treści na naszym portalu i sprawdzajmy informacje w rzetelnych źródłach. Polecamy, aby informacje dotyczące koronawirusa sprawdzać także na: www.gov.pl/koronawirus
 •  

  pokaż komentarz

  TYLKO masowa izolacja albo masowe testy i izolacja chorych nas uchroni!

  •  

   pokaż komentarz

   @Deparchator-XXL-2020-PRO-Turbo-MAX: jakie testy , żeby statystyki popsuć. przecież wszystkim co umierają z automatu wpisują niewydolność płuc i finito.

  •  

   pokaż komentarz

   @Deparchator-XXL-2020-PRO-Turbo-MAX: jednego jesteśmy pewni pis nic nie zrobi biorąc pod uwagę ze blokują nawet zakupy masek z chin czy utrudniają dostęp do testów aby nie wyj$?@ło słupków bo wybory blisko to tylko przeszkadzają. A to pudrowanie gówna w postaci wpisywania innych objawów jak ktoś zmarł w wyniku korono wirusa to czyste sk##?ysyństwo. Jak widać liczy się to żeby utrzymać władzę, ale choćbym miał zdechnąć i tak pójdę i zagłosuje przeciw

  •  

   pokaż komentarz

   @printf: Sama prawda. Oby ludzie to zauważyli podczas najbliższych wyborów prezydenckich.

  •  

   pokaż komentarz

   jednego jesteśmy pewni pis nic nie zrobi biorąc pod uwagę ze blokują nawet zakupy masek z chin czy utrudniają dostęp do testów aby nie wyj%#$ło słupków bo wybory blisko to tylko przeszkadzają. A to pudrowanie gówna w postaci wpisywania innych objawów jak ktoś zmarł w wyniku korono wirusa to czyste sk%!%ysyństwo. Jak widać liczy się to żeby utrzymać władzę, ale choćbym miał zdechnąć i tak pójdę i zagłosuje przeciw

   @printf: zrozumcie wreszcie tępaki że takie działanie nie doprowadzą to wzrostu słupków pisowi poparcia tylko do tego będzie tak samo jak we włoszech w ciągu tygodni i żadnych wyborów a tym bardziej wygranych dla pisu nie będzie. Jedyny sposób by wybory się odbyły to ograniczenie epidemii, więc wasze teorie spiskowe nie mają żadnego logicznego sensu.

   A to pudrowanie gówna w postaci wpisywania innych objawów jak ktoś zmarł w wyniku korono wirusa to czyste skurwysyństwo.

   @printf: Nie pudrowanie tylko metodyka, tak samo w Niemczech połowa zgonów osób z koronawirusem nie trafiła do statystyk bo wirus nie był bezpośrednią przyczyną zgonu tak jak nie był u tej u nas chorej na sepse.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuben pudrowanie gówna jest faktem oni sa nieprzgotowani i te procedury sa tylko papierkologią nikomu nie potrzebną. TVPiS twierdzi ze jest zajebiście ale k@#!a nie jest. I takie działania jak kreatywna księgowość i wmawianie ze cos robia jest tylko do ratowania słupków więc poniekąd do utrzymania władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuben:
   już dawno przegrali wszystkie nadchodzące wybory - wk%@%ili wszystkich, nawet sukces w opanowaniu epidemii tu nie pomoże. Moja interpretacja: decyzja - usunąć się, (((umyć ręce))), zostawić kraj w największym kryzysie od kilkudziesięciu lat komuś innemu, w chaosie trudo będzie o nowe komisje śledcze.

  •  

   pokaż komentarz

   pudrowanie gówna jest faktem oni sa nieprzgotowani i te procedury sa tylko papierkologią nikomu nie potrzebną. TVPiS twierdzi ze jest zajebiście ale k%@$a nie jest. I takie działania jak kreatywna księgowość i wmawianie ze cos robia jest tylko do ratowania słupków więc poniekąd do utrzymania władzy.

   @printf: Zrozum k%@$a że we Włoszech nie nadążają nawet palić zmarłych a zwłoki czekają kilka dni na spalenie w krematoriach. Tego się nie da ukryć i w takiej sytuacji jak tam jest nie da się przeprowadzić wyborów k%@$a więc nikt takiej taktyki nie będzie stosował.

   już dawno przegrali wszystkie nadchodzące wybory - wk%@$ili wszystkich,

   @thexDguy: jak na razie duda wygrywał z Kidawą drugą turę w każdym sondażu przed epidemią zostawcie te swoje bajki bo wykopkowa bańka to k%@$a nawet nie przypomina nastrojów w polskim społeczeństwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuben: Ja mówię o tym ze ludzi się odsyła z kwitkiem z miejsca na miejsce niczym gorącego ziemniaka a w telewizji pozorują ze jest zajebiście o czym ty człowieku piszesz. Nie twierdze ze teraz ludzie padają jak muchy w losowych miejscach. Mówię o tym ze manipulują bo jeszcze mogą statystykami (kobieta z sepsą 27 lat). Wmawiają ze jest super zajebiście a jednak w szpitalach brak wszystkiego. Nie twierdze ze jak się rozkręci będą kłamać twierdze ze teraz jeszcze mogą trochę pudrować żeby nie wyszło ze sytuacja ich zaskoczyła. To by było sprzeczne z tym co tak opowiadają ze od styczna się przygotowują. Jak tak ma wyglądać przygotowywanie się od stycznia to ja nie chce wiedzieć jak by wyglądało bez przygotowań

  •  

   pokaż komentarz

   A to pudrowanie gówna w postaci wpisywania innych objawów jak ktoś zmarł w wyniku korono wirusa to czyste sk!$#ysyństwo. Jak widać liczy się to żeby utrzymać władzę, ale choćbym miał zdechnąć i tak pójdę i zagłosuje przeciw

   @printf: Przyczynę zgonu stwierdza lekarz prawdopodobnie według lata temu przyjętych kryteriów, a nie minister zdrowia czy inny "PIS".

  •  

   pokaż komentarz

   Nie twierdze ze teraz ludzie padają jak muchy w losowych miejscach. Mówię o tym ze manipulują bo jeszcze mogą statystykami (kobieta z sepsą 27 lat)

   @printf: To nie jest żadna manipulacja umarłą na sepsę, w Niemczech identyczny zgonów też nie liczą.

   Nie twierdze ze jak się rozkręci będą kłamać twierdze ze teraz jeszcze mogą trochę pudrować żeby nie wyszło ze sytuacja ich zaskoczyła. To by było sprzeczne z tym co tak opowiadają ze od styczna się przygotowują. Jak tak ma wyglądać przygotowywanie się od stycznia to ja nie chce wiedzieć jak by wyglądało bez przygotowań

   @printf: To oczywiście że to bujdy na resorach że byli od stycznia przygotowani ale w to nikt nie wierzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @printf: takie to właśnie rządzenie jest PISu -karton, dykta i gównolit

   źródło: rząd z kartonu.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuben: Stary daj spokój, ekspertów z wykopu nie przekonasz. Każdy jeden jest specjalistą z polityki, medycyny, psychologii itd. po przeczytaniu kilku artykułów z internetu albo samych nagłówków. Nieważne że kobieta zmarła na sepse, to koronawirus ją zabił i huj, bo tak mówi wykop. Jedyne wytłumaczenie, to że przez przymusową kwarantannę jest natłok piwniczaków i z braku zajęć wypisują pierdoły.

  •  

   pokaż komentarz

   @J3rycho
   Ale by opracować rzetelne dane statystyczne należałoby wiedzieć, czy koronawirus był chorobą współistniejącą. Jeśli nie przeprowadza się testów, to takie dane nie są wiele warte. A bez rzetelnej statystyki nie można podjąć właściwych działań. Ale rząd już jest w dybach i niewiele może zrobić, bo szansę zaprzepaścił dużo szybciej.

  •  

   pokaż komentarz

   @paq-stone: Co ty piszesz? Koronawirus chorobą współistniejącą? Chyba choroba wywołana przez tenże wirus, a mówiąc ściślej zespół objawów. Takie głupoty właśnie się wypisuje, jak się nie pojęcia w temacie.
   Przecież ona miała test zrobiony, który okazał się pozytywny. Jeszcze napisz, że ten wirus jest równie groźny co sepsa, to zwątpię w ludzkość.

  •  

   pokaż komentarz

   @J3rycho To walcz jeszcze Magazynem medycznym "Lancet", bo skoro wiesz najlepiej na wykopie. Tu mały cytat:" Starszy wiek, objawy sepsy, choroby układu krążenia, problemy z krzepnięciem krwi - to najważniejsze czynniki zwiększające ryzyko śmierci z powodu wywoływanej przez koronawirusa choroby COVID-19."
   "Lancet" publikuje pierwszy opis choroby powodowanej przez koronawirusa. Przebieg zakażenia u 191 pacjentów szpitala z Wuhanu

  •  

   pokaż komentarz

   @paq-stone: Czy Ty potrafisz zrozumieć, że ona dostała sepsy po cesarskim cięciu i przeszła kolejną operację w celu usunięcia ogniska choroby? Koronawirus na pewno jej nie pomógł, ale nie był przyczyną śmierci, więc na jakiej podstawie mają ją zaliczyć jako jego ofiara? Już prędzej COVID-19 był czynnikiem zwiększającym ryzyko śmierci z powodu sepsy, ale nie jestem lekarzem i nie zamierzam prorokować w przeciwieństwie do całej masy internautów, którzy siedzą na dupach i wiedzą "więcej" niż lekarze.

  •  

   pokaż komentarz

   @J3rycho
   Czy ty nie możesz zrozumieć, że ja napisałem o zbieraniu kompletu danych, które mogą pomóc teraz albo w przyszłości zrozumieć to zjawisko, by się do niego lub następnych, lepiej przygotować? Nawet nie odniosłem się do tego artykułu, który próbujesz interpretować. Fajnie, że "Lacetowi" dałeś minusa. To wiele tłumaczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @paq-stone: Dałem minusa Tobie bo poruszasz dwie zupełnie inne sprawy. To że nie zaliczyli tej kobiety jako ofiara koronawirusa, to nie znaczy że nie prowadzą zapisów wszelkich danych odnośnie tego wirusa i wszystkich innych. Cały czas upierasz się do zaliczenia jej jako ofiary niczego nie zmienia oprócz statystyki. BTW istnieje międzynarodowa baza danych dla lekarzy i naukowców, gdzie są dostępne dane pacjentów, chorób, rodzaju leczenia itd.

 •  

  pokaż komentarz

  Kurła, 5 dzień czekam na wynik testu. Wczoraj skończyła mi sie kwarantanna, a jutro do Pacjentów...

 •  

  pokaż komentarz

  Kilkanaście nowych przypadków dziennie ? tutaj ludzie narzekają na inne kraje, ale co się odbywa u nas, te celowe zanizanie liczby chorych i zgonów to skandal. :/

 •  

  pokaż komentarz

  Manipulacja przy powodach zgonu, brak testów, brak zaopatrzenia i masek.

  źródło: maxresdefault.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Najbardziej bawi mnie to, że tyle uwagi skupia się na #zostanwdomu , gdzie w tych domach organizowane są domówki #koronaparty ¯\_(ツ)_/¯