•  

   pokaż komentarz

   @MMARS: tak, a każdy pracujący gromadzi środki na swoim koncie emerytalnym w ZUSie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PozorVlak: Przecież rząd i ZUS tak zapewniają. To musi być prawda. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MMARS: Chwyt marketingowy. Wyborcy PiS już uwierzyli w realną pomoc, a drobni przedsiębiorcy to nie ich elektorat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @FuzzyWuzzy_: To po prostu nieprzygotowanie... - mieli od ch... czasu - i to nie tylko w kwestii przedsiebiorcow.
   Miesiac temu bylem w UP - zeby sie zarejestrowac, mialem umowe zlec. Ale pracodawca nie dal mi aneksu konczacego itd. Zarejestrowali mnie na tydz - bym zalatwil papier. Potem zamkneli urzad - nawet nie mozna sie bylo dodzwonic.

   Dzis dzwonie... . Mowie, ze nie mam rejestracji, ubezpieczenia itd. Baba do mnie - ze nikt mnie nie przyjmie... . Ze musze przez net profil zaufany robic... . Od cholery im danych podawac... . Kurde - a gdybym nie mial dojscia do netu... . I to taka bzdetna sprawa - a czlowiek np. potrzebuje lekow. Nie maja zadnych logicznych procedur w zw z ta sytuacja - wszystko - taki burdel... .

 •  

  pokaż komentarz

  Ta tarcza to ma być chwyt do wyborów a co po wyborach to martwie się ludzie sami. Ważne aby im się zgadzały premie i dodatki. I ja mam uwierzyć, że nagle znalezlli 200mld.

 •  

  pokaż komentarz

  Mało tego... rząd planuje załatanie dziury w budżecie dodrukiem pieniądza co jest niezgodne z art. 230 pkt. 2 Kontystucji Rzeczypospolitej Polskiej: "Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa"

  Ale kto by się tam martwił jakąś konstytucją i ryzykiem niekontrolowanej inflacji ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Przedsiębiorcy, zamykajcie działalność i rejestrujcie się jako bezrobotni. Nie płacicie ZUSu, macie ubezpieczenie i jeszcze kilka stówek co miesiąc. Masowa skala takich zawieszeń zmieni całą sytuację w kraju.

  Gowin o umorzeniu składek ZUS. "Nie możemy zaburzyć finansów publicznych"

  hahaha nie może zabraknąć na bandę pasożytów 2mln nierobów z budżetówki armie ubeków armie emerytów policjantów/wojskowych 40letnich, górników, na wyborców pisu za pincset plus i 13tki, itd hahaha mamy zap#@#?%$ać na nich, ryzykując wszystko, nasze firmy, nasze rodziny,MY mamy pracować i rypac na nich HARACZE PIT VAT ZUS CZYNSZE KASY FISK itd itd! bo zaburzymy im finanse hahahaha polska..

 •  

  pokaż komentarz

  Niektóre rozwiązania, jeśli wejdą, wepchną polskę na tory wieloletnich spotów w arbitrażach m-narodowych. Przykładowo wprowadzili czasową niewypowiadalność umów najmu plus 90% redukcję czynszu. Poza tym, że jest to tak napisane, że nie wiadomo jak ma działać (czy przez czynsz rozumieją "czynsz" czy też tzw. "opłaty eksploatacyjne"), to jestem przekonany, że zrobili to za radą polskich "czempionów" czyli CCC, Reserved, 4F itd. Czyli przerzucają praktycznie całość kosztów na właściciela nieruchomości (ideą która zapewne przemówiła do tych tłuków jest, że są to głównie zagraniczne fundusze inwestycyjne). Czyli kosztem zagranicznego właściciela nieruchomości ratują polskich operatorów retailu. Tylko, że to jest niedopuszczalne na gruncie umów bilateralnych a ogólnie nawet polskch konstytucyjnych zasad co do działalności gospodarczej i równości podmiotów. Tym sposobem zrobią dobrze kilku retailerom, a bezzwrotnie wezmą odpowiedzialność za odszkodowania względem podmiotów zagranicznych. A za te, zapłacimy ja, ty, on ona oni itd. Plus chyba nie uwzględniają skutku dla banków - mniejsze utracą płynność jeśli wywalą sie wpływy z finansowania nieruchomości. IMHOmoże to być przygrywka pod przejmowanie na rzecz państwa (chociaż patrząc na to, jaka to jest improwizacja, to może nie). Generalnie to pokazuje, jak dramatycznie to państwo z dykty nie jest przygotowane na nic. k?#!a WOT stworzyli a nie pomyśleli co w sytuacji, kiedy mamy klęski i gospodarka staje. Przecież takie pakiety można było napisać na każdą sytuację, w czasie pokoju, myśląc jakie są potencjalne zagrożenia. Kura, potrzebny był papier, kilku prawników-legislatorów, może jakiś hajs na wynagrodzenie za analizę potrzeb.