•  

  pokaż komentarz

  Za stroną gov.pl:

  źródło: IMG_20200324_171448.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @malaka: ustawą nie można ograniczać swobód obywatelskich. Chyba, że zostanie wprowadzony stan wyjątkowy... a tego Rząd do tej pory nie zrobił.
   Więc ew. kary nałożone na ludzi 'łamiących' te ograniczenia, są bezprawne.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: ty to wiesz i ja to wiem, ale dużo ludzi i tak szuka prostych odpowiedzi, dlatego przywołałem ten wpis z gov.pl.
   A stanu wyjątkowego nie wprowadzili, bo przecież wybory trzeba przeprowadzić. Porażka.

  •  

   pokaż komentarz

   A stanu wyjątkowego nie wprowadzili, bo przecież wybory trzeba przeprowadzić. Porażka.

   @malaka: to nie 'porażka' tylko celowe działanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Łamią prawo, bo mają nas za debili, którzy łykną każdą bzdurę bo 'koronowirus atakuje'.
   ... i przyznam się, że patrząc po zachowaniu większości wykopków, wcale im się nie dziwię, że tak o nas myślą.... niestety.. ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Nie tylko wybory, ale i odszkodowania (tak stan klęski żywiołowej to duże pieniądze). Poza tym nie wiadomo, jak wirus będzie się zachowywał w wyższych temperaturach i wilgotnościach - nie można wykluczyć, że do maja temat sam się skończy. Wreszcie jest szereg efektów politycznych: Jak Kaczyński wprowadzi, to zostanie mężem opatrznościowym ("poświęcił zwycięstwo Dudy, dla dobra narodu - jak odpowiedzialnie!"), a jak nie będzie potrzeby wprowadzenia, to też wygra, bo opozycja wyjdzie na panikarzy. A zawsze zdąży - może to zrobić i w maju. Poza tym wygrywa doraźnie - bo rząd walczy z koronawirusem, a opozycja gardłuje o wyborach (które teraz nikogo nie obchodzą). Gra na kilku płaszczyznach i obstawia kilka scenariuszy - trudno mieć do niego o to pretensje.

  •  

   pokaż komentarz

   @to_po_prostu_ja: Z tym Kaczyńskim to pojechałeś... przecież jemu poza jego żelaznym elektoratem, już nikt nie wierzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Wg mnie PiS sp!!@%%?ił sprawę na całego, ale jeszcze o tym nie wiedzą.
   Wk!!? społeczny przyjdzie, jak ludzie zrozumieją, że ten wirus nie jest jakimś 'wirusem mordercą', a przez takie sp!!@%%?one działania rządu. Nie mają do czego wracać, bo ich zakłady pracy upadły.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Ale przecież ja nie twierdzę, że wierzę w jego twierdzenia. Nawiasem mówiąc on sam w wywiadzie z soboty nie wykluczył przeniesienia głosowania w związku z wprowadzeniem stanu klęski żywiołowej. Powiedział tylko, że nie ma na razie do tego podstaw. No w sumie rzeczywiście - zakażonych jest poniżej tysiąca, a ofiar poniżej 10. Słabo to wygląda jako podstawa do stanu klęski żywiołowej w prawie 40 milionowym kraju.
   A czy spieprzyli, wprowadzając lockdown i zabijając gospodarkę? Trudno powiedzieć. We Włoszech liczba ofiar za chwilę dojdzie do tysiąca dziennie. Raczej elektorat nie chce powtórki takiego scenariusza u siebie. Świadczy o tym całkiem niezłe przestrzeganie social distancing.
   A jak będzie w przyszłości? Nie wiadomo. Może rzeczywiście po czasie okaże się, że Włochy to szczególny przypadek i lepiej było wybrać model brytyjski. Tyle, że na dziś, to to jest nie do sprawdzenia. Nie ma mądrych.
   Ja w takich warunkach pociągnę może dwa miesiące. Potem nie wiem co będzie. Plajta i tak mi nic nie da, bo bezrobocie zaraz wystrzeli.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale przecież ja nie twierdzę, że wierzę w jego twierdzenia.

   @to_po_prostu_ja: i ja nie twierdzę, że ty w to wierzysz. Tylko napisałem, że przesadziłeś w tej swojej interpretacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   We Włoszech liczba ofiar za chwilę dojdzie do tysiąca dziennie.
   Bez wirusa umierało tam ok. 5000 dziennie. Pytanie za 100 pkt... o ile wzrosła dzienna śmiertelność przez tego wirusa?! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   I ten elektorat w końcu ochłonie i zacznie się zastanawiać czy aby przypadkiem nie padł ofiarą medialnej nagonki, którą Rząd wykorzystał do swoich celów.(??!)

   Ja w takich warunkach pociągnę może dwa miesiące
   Mi się wydaje, że ludzie mogą nie dać rady do końca kwietnia. Być może już od początku kwietnia zacznie narastać coraz większy wk!$$ w społeczeństwie.
   Pożyjemy... zobaczymy...

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Ja rozumiem to w ten sposób, że te ofiary są liczone nadprogramowo. Dla przypomnienia - w czasach poprzedniej epidemii w PL (za peło w 2009 - ptasia grypa) śmiertelność w tych miesiącach, liczona rok do roku, podskoczyła o 180%. Oficjalnie zmarło tylko 182 osoby na to, ale w sumie z innych przyczyn więcej. Nie wiem, czy manipulowano danymi i nie wiem czy teraz się manipuluje. Jedno jest pewne - problem nie dotyczy tylko Włoch - Hiszpania szybko goni.
   Inaczej - jeśli to jest spisek, to Kaczyński jest potężniejszy niż zakładasz, bo wciągnął do niego jeszcze Włochy, Hiszpanię, USA, a ostatnio też Niemcy i UK. Tak tam też właśnie wprowadzili lockdown i zakaz spotkań powyżej 2 osób.
   Jeśli to kwestia medialnej nagonki - to w równej mierze ulegają jej wszystkie społeczeństwa i wszystkie rządy.

  •  

   pokaż komentarz

   Inaczej - jeśli to jest spisek,

   @to_po_prostu_ja: hahaha... znowu pojechałeś z nadinterpretacją.
   Za takich mega mózgów to ja ich nie uważam. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To ludzie sami się nakręcili, a oni z tego skorzystali. To jest moja maksymalna interpretacja ich 'intelektu'. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Jeśli to kwestia medialnej nagonki - to w równej mierze ulegają jej wszystkie społeczeństwa i wszystkie rządy.
   No właśnie... do tego głównie 'pije'. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Może tak być, że to histeria. A może tak być, że to śmiertelne zagrożenie. Nie chciałbym wybierać na miejscu rządzących pomiędzy pewnym zabiciem gospodarki, a potencjalnym zabiciem dużej części społeczeństwa. Jedno jest pewne - lekko nie będzie. Ciężko będzie wrócić do takiej biedy, jak z lat 80tych (puste sklepy), czy końca 90tych (bezrobocie pod 30%).

  •  

   pokaż komentarz

   @malaka: Państwo policyjne. Niech wszysscy gniją miesiącami w domu, za wyjscie z domu-więzienie. Siedzmy w domu i pierdźmy w stołki i na pewno bedziemy zdrowi.

  •  

   pokaż komentarz

   A może tak być, że to śmiertelne zagrożenie.

   @to_po_prostu_ja: ale to już pewne, że to raczej histeria niż realne zagrożenie. Skoro śmiertelność dotyka głównie osób starszych po 60+. I generalnie nie przekracza 15% w przedziale 80+, to jak to inaczej nazwać?
   Na grypę umierają ludzie starzy... i młodzi. Ostatnio słyszałem, że znajomej.. znajomej na grypę umarł dzieciak lat 9. Przez jakieś mało widoczne powikłanie, stanęło mu serce podczas snu.

  •  

   pokaż komentarz

   @to_po_prostu_ja: Temat się nie skończy ani w maju ani w żadnym innym miesiącu z powodu pogody. Masz tu kilka krajów z liczbą zakażeń, krajów obecnie cieplejszych niż Polska latem:

   Australia 2,144
   Brazylia 1967
   Malezja 1624
   Ekwador 1049
   Tajlandia 827

   A tu publikacja odnośnie wirusa SARS z 2002, obecny koronawirus to też wirus SARS (tyle że z dwójeczką w nazwie:))

   https://www.hindawi.com/journals/av/2011/734690/

   Wirus doskonale radzi sobie z wysoką temperaturą, zaraża nawet w ponad 30-stopniowym upale przy wysokiej wilgotności bezwzględnej. SARS1 wyraźniejszy spadek zaraźliwości notował dopiero w kombinacji T >38C oraz RH >95%, czyli w warunkach jakich na Ziemi nie znajdziesz nigdzie (i dobrze, bo człowiek w nich nie jest w stanie przeżyć)

   Oddzielną kwestią jest odporne społeczeństwo. Organizm lepiej radzi sobie z odpieraniem infekcji jak jest przyjemnie i ciepło niż jak jest +2, wieje zimny wiatr i pada deszcz. Latem też częściej wietrzymy pomieszczenia i mniej w nich przebywamy niż zimą.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: nie na pewno ale jest na to zdecydowanie większa szansa. W Chinach się sprawdziło. Ale przyjdą takie dzbany jak z tego wątku i wiedzą lepiej przecież.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: przecież za granicą jest tak samo, ale oczywiście jest hejt na Polskę, a zagraniczne państwa super, typowy polak xD
   Hejtuje swój kraj, a nie wie jakie rygory, zaostrzenia są za granicą xD
   ( ͡° ͜ʖ ͡°) Clap

  •  

   pokaż komentarz

   A stanu wyjątkowego nie wprowadzili, bo przecież wybory trzeba przeprowadzić. Porażka.

   @malaka: nie będzie żadnych wyborów. Ja to wiem, opozycja to wie i rząd też to wie.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123:

   Art. 52. Konst.
   Zasada wolności poruszania się
   1.
   Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu.
   2.
   Każdy może swobodnie opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
   3.
   Wolności, o których mowa w ust. 1 i 2, mogą podlegać ograniczeniom określonym w ustawie.

  •  

   pokaż komentarz

   @to_po_prostu_ja: i tak jest. To pierwszy krok do kolejnych kroków do inwigilacji obywateli. Już nie pamiętacie zamachu na WTC jak zmieniło się od tego czasu. Teraz to jest kolejny krok, a tym krokiem jest likwidacja gotówki bo przecież przenosi zarazki i tym sposobem każdy dostanie czipa i nikt nie będzie protestował bo się będzie bal.

   Przecież normalnie w Polsce dziennie ginie ponad 1000 osób. We Włoszech bliżej 2000 osób, więc jeśli umiera niewielki procent więcej a robi się takie cyrki to jest wprowadzanie strachu wśród ludzi i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @malaka: Tak wyglądał ten wpis na początku, później go edytowali. Oni sami nie mają pojęcia co piszą

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: FB_IMG_1585064612801.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @tylko_prawda: czipa już dawno dostałeś w postaci smartfona

  •  

   pokaż komentarz

   @tylko_prawda:

   niewielki procent więcej

   https://www.statista.com/statistics/568024/death-rate-in-italy/

   W 2019 wychodzi ok 1600 zgonów dziennie, od kilku dni masz tam powyżej 400 zgonów dziennie wywołanych wirusem - ok 25% więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @to_po_prostu_ja: U nas nie trzeba manipulować statystykami, bo przyczyny śmierci do statystyk są podawane ogólne stwierdzenia, stąd najczęstsza przyczyną smierci w Polsce jest niewydolność wielonaczyniowa, co można podciągnąć prawie pod wszystko...

   Jeśli chodzi zaś o to czy można było zrobić lepiej? Bez zabijania gospodarki? Przykład Korei pokazuje, że można, tylko to kosztuje, bo tam wykonuje się bardzo dużo testów, a u nas nawet przy tak małej skali jest z tym problem..

  •  

   pokaż komentarz

   @magicznybat: dokladnie. A ograniczeniem nie jest zakaz tylko wylistowanie jakich rzeczy nie wolno robic. Na przyklad "nie wolno wchodzic do czyjegos domu" albo "nie wolno wchodzic komus do samochodu"

   Ograniczeniem nie jest zapis "nie wolno wychodzic z domu" bo jest to ODEBRANIE SWOBOD konstytucyjnych a nie ograniczenie ich.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: ustawą nie można ograniczać swobód obywatelskich. Chyba, że zostanie wprowadzony stan wyjątkowy... a tego Rząd do tej pory nie zrobił.
   Więc ew. kary nałożone na ludzi 'łamiących' te ograniczenia, są bezprawne.

   Można nakazać kwarantannę dla wszystkich. Art 52. Zależy tez co konkretnego masz na myśli mówiąc o „swobodach” obywatelskich.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Powiedział tylko, że nie ma na razie do tego podstaw. No w sumie rzeczywiście - zakażonych jest poniżej tysiąca, a ofiar poniżej 10. Słabo to wygląda jako podstawa do stanu klęski żywiołowej w prawie 40 milionowym kraju.

   @to_po_prostu_ja: Te liczby są małe bo 1. Nie robimy testów na masową skalę a więc nie wiemy ile tak na prawdę jest zarażonych 2. ludzie w miarę stosują się do zaleceń i siedzą w domu dzięki temu spowalnia się zarażanie a takie wybory kompletnie mogą zrujnować cały dotychczasowy wysiłek i poświęcenie. Ha tfu na tego dziada i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @malaka W takiej sytuacji wprowadza się stan klęski żywiołowej a nie wyjątkowy.

  •  

   pokaż komentarz

   A zawsze zdąży - może to zrobić i w maju.

   @to_po_prostu_ja: no nie da się przygotować wyborów w tydzień

  •  

   pokaż komentarz

   zakażonych jest poniżej tysiąca, a ofiar poniżej 10

   @to_po_prostu_ja:

   Jakies 2 tygodnie temu we Francji liczby byly podobne.Na dzien dzisiejszy ponad 1000 zgonow i 20000 potwierdzonych przypadkow,2500 osob reanimowanych.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie tylko wybory, ale i odszkodowania (tak stan klęski żywiołowej to duże pieniądze).

   @to_po_prostu_ja: Oraz przekazanie większych kompetencji znienawidzonym samorządom lokalnym (wg ustawy o klęsce żywiołowej z 2002).

   Więc ew. kary nałożone na ludzi 'łamiących' te ograniczenia, są bezprawne.

   @Bulburator: Prawdopodobnie tak - nie ma chyba podstawy prawnej do karania ludzi nie podlegających kwarantannie za wychodzenie z domu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Antorus: i tak i nie, czytałem duży raport klimatologów którzy prześledzili ścieżkę pandemii, i okazuje się że rozwija się w temp 4-9 stopni i wilgotności około 44% ( we wszystkich Państwach w których dynamicznie się rozwijała były takie warunki), doszli również do wniosku że w krajach gdzie jest wysoka temperatura wirus został przyciągnięty z ognisk pandemii, generalnie uważają że wysoka temp ograniczy wirusa i zakończy pandemię, ale wiadomo nie zabije go na zawsze, więc jeśli nie będzie leków to jesienią powtórka..

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Chyba nie do końca...

   Przyjęty w Polsce model ochrony praw człowieka polega więc w skrócie na tym, że każdy człowiek ma prawo robić wszystko co zechce, dopóki nie narusza to wolności innych osób. Jak ta generalna zasada ma się więc do obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa? Czy władze mają prawo kierować chorych na przymusową kwarantannę, ograniczać możliwość poruszania się albo chociażby prowadzenia działalności przez przedstawicieli branży eventowej? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy już w samej Konstytucji. Konkretnie chodzi tutaj o jej art. 31 ust. 3, w którym przeczytamy, że:

   Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

   Jednoznaczne jest więc, że władza może ograniczać prawa i wolności obywatelskie. Nie ma w tym jednak pełnej swobody. Warunki są następujące:

   konieczne jest zachowanie trybu ustawowego,
   ingerencja w życie obywateli musi być odpowiednio uzasadniona,
   restrykcje muszą być proporcjonalne do celu ich ustanowienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @dendross: zbiór tzw. praw, określa w miarę jasno zakres i kompetencje organów państwowych. Także zdolność Rządu do ograniczania swobód obywatelskich zapewnionych w Konstytucji. I tej właśnie konstytucji, jest zapisane, że aby móc ograniczać pewne swobody, rozporządzeniem lub ustawą. Potrzeba wcześniej wprowadzić stan wyjątkowy.
   Bo gdyby można było sobie dowolną ustawą ograniczać te prawa... to generalnie, zapewnienie ich w Konstytucji byłoby pustym zapisem.
   I sam ten pkt, który podałeś nie jest wystarczający, do ograniczania tych praw. Odnosi się on głównie do formy prawnej, jaką takie ograniczenia muszą spełniać. Konstytucja w art. 15 określa warunki wprowadzenia takich ograniczeń. A kolejność ma tutaj b. duże znaczenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A patrząc na to co zrobił teraz Morawiecki, to i nawet tego pkt nie spełnił. Bo ograniczenia dla WSZYSTKICH Polaków, wprowadził w formie rozporządzenia.

   Tutaj art. prof prawa administracyjnego
   https://www.prawo.pl/samorzad/w-razie-stanu-wyjatkowego-w-polsce-do-przemieszczania-konieczne,498544.html
   A poniżej odnośniki do aktów prawnych.
   https://www.prezydent.pl/prawo/konstytucja-rp/xi-stany-nadzwyczajne/
   https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/konstytucja-rzeczypospolitej-polskiej-16798613/art-52?unitId=art(52)ust(1)
   https://www.arslege.pl/ustawa-o-stanie-wyjatkowym/k446/s4286/

  •  

   pokaż komentarz

   @malaka: A czy mogę jeździć samochodem? Czasem wsiadałem w auto i jechałem przed siebie. Mogę nadal to robić?

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: dzięki rozwiałeś moje wątpliwości

 •  

  pokaż komentarz

  Pisane na szybko, na kolanie no i efekt jest jaki jest. W UK wprost powiedziano, że na spacer, bieganie czy rower (samemu i w odludne miejsca) wolno iść. A u nas jak w lesie, powiedzą że nic nie można ale jednak coś tam można, ale nie powiemy wprost co.

  A od początku wiadomo, że te obostrzenia mają ukrócić tzw. koronawakacje praktykowane przez wiele osób do tej pory. Czym innym jest wyjście na spacer / pobiegać / na rower samemu a czym innym jest umówienie się w parku z 15 znajomymi ze szkoły, bo ta jest odwołana a galerie wszystkie zamknięte. Albo spotkanie się w kilka rodzin na placu zabaw, czy grillowanie w plenerze na popularnych miejscówkach...

  Zaryglowanie się w domu przez wiele tygodni da efekt odwrotny od zamierzonego, odporność społeczeństwa spadnie i jakakolwiek choroba będzie się rozprzestrzeniała jeszcze szybciej. Ruszajcie się, dbajcie o aktywność ale kuźwa z głową a nie jak do tej pory, że się 20 Oskarków i Julek w parku umawiało.

 •  

  pokaż komentarz

  Świetnie

  źródło: 1585064779971.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Ta konferencja była tak poprowadzona żebyśmy myśleli,że nie wolno wyjść nawet na rower do lasu. Mam tylko nadzieję,że policja też to będzie wiedzieć i nie będę musiał jakiemuś Januszowi w mundurze tłumaczyć przepisów.

Dodany przez:

avatar campgolf dołączył
287 wykopali 13 zakopali 31.6 tys. wyświetleń