•  

  pokaż komentarz

  "Bo to trzeba na spokojnie"... xD

 •  

  pokaż komentarz

  527372563 stron wyjatkow i 6252563 aneksow

 •  

  pokaż komentarz

  Każda branża traci cierpliwość. Tylko ja się tych branż pytam: jak wyście działali bez żadnego kapitału? Jak to jest możliwe, że nie upłynęły jeszcze 2 tygodnie, a Wy już sracie po nogach?

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski: No tak, firmy szykowały kapitał w Polsce na czas pandemii. Jak ktoś nigdy nie prowadził firmy to nie zrozumie. Dużo firm operowało dzięki takim dźwigniom jak leasingi/kredyty. Dużo branż już teraz pada bo na najbliższe miesiące nic się dla nich nie zmieni! Jak ktoś zatrudniał tylko 5 osób, miał 2 samochody w leasing, do opłacenia lokal, ZUSy, podatki od wystawionych a aktualnie nieopłaconych faktur i wie, że już jest na minusie to co ma zrobić?

  •  

   pokaż komentarz

   Dużo branż już teraz pada bo na najbliższe miesiące nic się dla nich nie zmieni! Jak ktoś zatrudniał tylko 5 osób, miał 2 samochody w leasing, do opłacenia lokal, ZUSy, podatki od wystawionych a aktualnie nieopłaconych faktur i wie, że już jest na minusie to co ma zrobić?

   @amatorii: Jeśli ktoś się wp#%$?@@a w życie ponad stan i robi to w dodatku na działalności gospodarczej to tylko pogratulować

  •  

   pokaż komentarz

   @beee: A jak sobie wyobrażasz inaczej rozwinąć jakąkolwiek firmę? Życie ponad stan? Lepiej siedzieć u kogoś całe życie na UoP lub ciągnąć 500+? A wiesz, że to właśnie takie firmy na to pracowały?
   Teraz jak to siadło to kochane państwo je wydoi do zera bo przecież trzeba utrzymać zasady na jakich zostały kupione głosy. Byle do wyborów, byle przy korycie.

  •  

   pokaż komentarz

   @amatorii: Trzeba było oszczędzać, zamiast brać kredyty i leasingi. Poza tym przypominam: to ledwie drugi tydzień. Co to za firma, która nie ma śródków na opłaty na jeden miesiąc? Też prowadzę działalność i zadziwia mnie taki brak odpowiedzialności.

  •  

   pokaż komentarz

   @amatorii: A wiesz, że można rozwijać biznes finansując go klientami, a nie kredytem? Sam jestem przedsiębiorcą i uważam, że nie możemy narzekać na wysokość podatku dochodowego - zakładając, że każdy rozsądny wybiera liniówkę.

   Jak chcesz ryzykowny biznes, tj. finansowany kredytem to zakładasz sp. z o.o. i szybko budujesz poduszkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski: Na jeden miesiąc i bankructwo? Prawdopodobnie pół rynku będzie na dnie grube miesiące, przecież to się nie skończy za tydzień, dwa czy miesiąc.

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski: jakbyś prowadził firmę to byś 3+ miesiące płacił opłaty bez zysków? W jakim celu, lepiej się od razu zamknąć i zaoszczędzić. Tutaj nawet nie chodzi o poduszkę finansową tylko sens płacenia składek bez możliwości pracy

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski: No tak, firmy szykowały kapitał w Polsce na czas pandemii. Jak ktoś nigdy nie prowadził firmy to nie zrozumie. Dużo firm operowało dzięki takim dźwigniom jak leasingi/kredyty. Dużo branż już teraz pada bo na najbliższe miesiące nic się dla nich nie zmieni! Jak ktoś zatrudniał tylko 5 osób, miał 2 samochody w leasing, do opłacenia lokal, ZUSy, podatki od wystawionych a aktualnie nieopłaconych faktur i wie, że już jest na minusie to co ma zrobić?

   @amatorii: Takie gówno firmy powinny od razu upadać bo przez nich problem mają inne firmy które rozsądnie są zarządzane. Wiem to po swoim przykładzie. Proszenie się po kilkanaście miesięcy o uregulowanie zaległych faktur. Skoro po dwóch tygodniach kryzysu płaczą że musza zamykać interes to najwyraźniej się do prowadzenia interesu nie nadają. Ja płacąc uczciwie wszystkie podatki i żyjąc oszczędnie mam się składać na takie dziadostwo które nie było w stanie odłożyć 300 zł na ZUS? Jak biorę leasing auta albo maszyny to mam zawsze odłożoną kwotę na to by w czasie kryzysu móc przez pół roku spokojnie spłacać.

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski: dokładnie, jak nie jesteś w stanie odlożyc na działaności, po fazie rozwjou, to po prostu jesteś Janusz... a teraz RATUJTA i RATUJTA i CZEMU TAK WOLNO MYŚLITA!!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Co to za firma, która nie ma śródków na opłaty na jeden miesiąc? Też prowadzę działalność i zadziwia mnie taki brak odpowiedzialności.

   @KedanKedanowski: Jakie masz miesięczne koszty stałe?

  •  

   pokaż komentarz

   @xxwykopekxx: @kolo81: @beee: @KedanKedanowski:
   pochwalcie sie w jakich branżach działacie i ilu ludzi zatrudniacie :) mam pewne przypuszczenia :)

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski: jacy wy jestescie ograniczeni, a ty na pierwszym miejscu

  •  

   pokaż komentarz

   @amatorii: czyli zap%$@#?@asz na kredyt i jeszcze chcesz, żeby inni dokładali.

  •  

   pokaż komentarz

   co ma zrobić?

   @amatorii: zawiesić działalność.

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski: Masz do wyboru, przedłużać agonię firmy i rozwalić cały kapitał a potem żreć gruz, bez żadnych perspektyw. Albo zamknąć firmę i dać stabilność swojej rodzinie na rok, dwa i przeczekać kryzys. Co wybierasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski: Nie każdy prowadzi działalność o takim samym profilu, jak u Ciebuie - chociaż u mnie w branży jest teraz taki zapieprz, że pracuję w domu po kilkanaście godzin dziennie, a faktury wystawione w tym miesiącu są na rekordową wysokość, są też sytuacje, w których związane ze sobą podmioty są teraz w gównie i przez wzajemne relacje niewypłacalność jednego sprawia, że lecą pod względem swojej wypłacalności jak kostki domina. Nie wymądrzaj się też, kolego - istnieją firmy, które od lat leciały na systemie "na styk", zatrudniały, były wypłacalne i miały często swoje perspektywy na rozwój a nawet, jeśli właściciel takie firmy sobie coś odłożył na czarną godzinę, to nie wiedząc, ile potrwa kryzys, miał prawo zrobić następujące: myśleć przede wszystkim o sobie i pozbyć się np. balastu w postaci pracowników i obciążeń na pewien okres, żeby móc opłacić czynsze, leasingi ("wielki mi luksus" dla niektórych) i nie zadłużać się osobiście. Kryzys minie, wygaszenie się może pozwolić mu na zatrudnienie ludzi od nowa z większym prawdopodobieństwem - a każdy, kto może (ważne słowo, bo niestety nie każdy może), włączając pracowników, powinien wiedzieć, że o własną dupę trzeba dbać przede wszystkim, w miarę możliwości oszczędzając.
   Nasza firma rozwijała się przez 1,5 roku w sposób taki, że wspólnicy żarli makaron z musztardą i znosili do biura meble z wystawek, biorąc na łapę jak za 1/4 minimalnej i mając wszystko wyliczone co do złotówki, a skończyło się naprawdę dobrze, bo każdy kiedyś zaczyna - także bez kasy od starych, dotacji unijnych dla JDG czy kredytów. To m.in. firmy na tym etapie rozwoju dostały teraz po dupie, nie rozumiem, jak można mieć trudności z pojęciem takich rzeczy i wymądrzać się w taki sposób.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski i tu masz rację nie wiem dlaczego januszki minusy stawiają,I zobaczmy ile wyłudzaczy się pojawi...

  •  

   pokaż komentarz

   @amatorii który bank pada? Jak bank pada po 2 tyg toż to nie bank tylko piramida, teraz kwiczą wyłudzaczy

  •  

   pokaż komentarz

   @amatorii: @RozowaZielonka: @siuvax: @NiedzielnyMirek: Na wykopie jak zwykle sami specjaliści. Śmieją się, że firmy tracą płynność finansową ale do tych ekspertów nie dociera, że przez te 2 tyg. ludzie utracili zlecenia na kolejne miesiące, a czynsz, kredyt, pensje, ZUS i inne podatki trzeba płacić. Nikt nie będzie w takiej sytuacji prowadził działalności gospodarczej, bo mija to się z celem.

  •  

   pokaż komentarz

   : Jeśli ktoś się wp@@##!$a w życie ponad stan i robi to w dodatku na działalności gospodarczej to tylko pogratulować

   @beee: no branża eventowa i szkoleniowa kilka miesięcy bez żadnego przychodu to każdy powinien być przygotowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @amatorii na "pińcet plus" napewno nie pracował szewc,sklepikarz owoców i warzyw i fryzjer...na zachodzie jest to od wielu lat, wiadomo Peło z Rostkowski na czele mówiło,że się nie da dało się jak zaczeli walczyć z mafią VAT i pogonili januszków do płacenia podatków, teraz trzeba uważać na wyłudzaczy......kwi kwi kwi

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski: Jeszcze nie wiesz ze w Polsce która jest wręcz zżerana przez kapitał zagraniczny (z konkurencyjnymi cenami) przy braku reakcji władz najczęściej prowadzi się biznes nie mogąc nic odłożyć? Niech cię nie zwodzą te mercedesy i wille, wszystko jest kredytowane. Jakby Janusz miał tyle kasy co myślicie odłożone to nie wpadłby w panikę

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret: Właśnie, nikt do końca nie wie, czy to będzie miesiąc, kilka miesięcy, czy kilka miesięcy + kilkanaście powolnego rozkręcania się, a do tego doszło np. u eventowych czy w branży szkoleń do utraty kasy z aktualnych kontraktów, którą już sobie pewnie rozdysponowali gdzieś w głowie (np. "Dawaj, zatrudniamy 15 kołczów, mamy szkolenia dla pracowników dużego korpo do grudnia, kupuj lapki, rzutniki, zamawiaj druk materiałów, itp.). Mędrkować to sobie można, jeśli nie zatrudnia się pracowników i ma się "swoją działalność" typu B2B (z umowa z jednym podmiotem, w sumie to pracodawcą) i uważa się za wielkiego przedsiębiorcę, który nigdy nie musiał osobiście pozyskać ani jednego klienta, bo działalność kazał mu założyć przyszły szef.

  •  

   pokaż komentarz

   @8----0: wątpię by choć 1% firm więcej niż 20 osobowych wytrzymał kilka miesięcy bez żadnego przychodu.

   Ogólnie mam wrażenie, że na wykopie jeśli firma nie jest przygotowana na międzynarodową pandemię i kilka miesięcy bez przychodów, a potem z ograniczonym przychodem to nie powinna być zakładana xD a potem się dziwić, że mamy kiepski klimat do zakładania biznesów.

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski: już tu na Wykopie pisałem, że założyłem konto po to by pisać do takich ludzi jak Ty. Właśnie tonie moja firma, którą budowałem od wielu lat. Mam w sumie 9 ludzi, koszty stałe (opłaty, zusy, płace, kredyty, leasingi itp) to ok. 60 tys. Na to muszę zarobić, bo jak nie zarabiam to te pieniądze jestem w plecy. Trzy miechy to 180 tys do tyłu. Nie chcę nikogo zwalniać, ale pół roku kto wytrzyma oczekiwania? Jak Ci dobrze idzie to gratulacje. Pozdro.

  •  

   pokaż komentarz

   pochwalcie sie w jakich branżach działacie i ilu ludzi zatrudniacie :) mam pewne przypuszczenia :)

   @siuvax: IT, marketing, consulting. Współpracuję tylko z przedsiębiorcami - grupa 6-8 osób w zależności od potrzeb.

   Zaraz napiszesz:

   W MOJEJ BRANŻY TO SIĘ NIE UDA, MOJA BRAŻA JEST SPECYFICZNA.

   Odpowiem od razu NIE JEST

  •  

   pokaż komentarz

   @amatorii: hehe tak tak nowe a5 z salonu za prawie 300k w leasingu musi byc... wiadomo janusze doplacali do biznesu zeby cholota miala co jesc wiadomo przeciez ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski: podam ci przyklad jak wiele mlodych osob zaczynala biznesy:

   bierzesz 10 koła kredytu, kupujesz za to towar,

   sprzedajesz w miesiac towar na kwote 4-5k (a czesto duzo mniej) i zostaje ci jeszcze sporo towaru, ale on juz nie jest taki chodliwy i potrafi schodzic np kilka miesiecy

   od tego co zarobiles odejmujesz zus i wszystkie podatki i dopiero masz kwote netto, z ktorej musisz odkladac na przyszle zakupy

   po jakims czasie chcesz sie rozwijac i znowu bierzesz kredyt na towar i byc moze kogos zatrudniasz do pomocy itd.

   nie jest latwo utrzymac plynnosci w momencie jak ludzie przestaja od ciebie kupowac, ty wciaz masz kredyt na karku + zobowiazania podatkowe/zusowe jako firma i jeszcze masz jakiegos pracownika

   zostajesz tak naprawde z towarem, ktory nie ma w takich czasach jak epidemia zbyt duzej wartosci (oczywiscie jeszcze zalezy co w ogole sprzedajesz)

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko ja się tych branż pytam: jak wyście działali bez żadnego kapitału?

   @KedanKedanowski: Tak jak rząd, z dnia na dzień, słodko roztrwaniając. Tu wszystko jest teoretyczne, nie wiesz?
   Maseczki też kupiliśmy jak przyszły wpłaty od firm prywatnych. Rząd miał na takie pierdoły równe 0 albo raczej spory minus.

  •  

   pokaż komentarz

   @bater79: czy jeśli zatrudniasz np.: 20 ludzi powiedzmy, za najniższą i zarabiasz na czysto miesięcznie powiedzmy 30 tys to jest OK? To teraz powiedz jak odłożyć tą poduszkę, jeśli miesięcznie, jak nie zarabiasz, to musisz wybulić na same wypłaty 3130*20 to 62600 co miesiąc, zaznaczam raz jeszcze. Jeśli nic nie wydajesz to rzeczywiście w rok coś tam odłożysz, ale jeśli Twoi pracownicy zarabiają lepiej, to koszta rosną bardzo i odłożenie poduszki to ciężka sprawa. Zakładamy jeszcze, że firma Ci idzie, a akurat w mojej ostatni rok to była walka o przetrwanie, bo większość robót zawieszona lub odwołana. Corona tylko mnie dobił. Pozdrawiam i trzymajcie się tam.

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski: @beee: @xxwykopekxx: Znajomy prowadzi 20 sklepów z odzieżą używaną plus sortownia czyli zatrudnia jakieś 60 osób. Jak podliczy czynsze za wszystkie lokale, zusy, pensje, kredyty a 0 zł obrotu to wyjdzie taka suma na koniec miesiąca, że nie ma szans przetrwać, chyba, że szybko rynek wróci do normy. Razem z nim polecą pracownicy.. Takich firm jest całe mnóstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @mattmd: czy Ty wiesz na czym polega leasing? Poczytaj może. Też mam Audi, ale 17 letnie. Liczy się czy nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @mattmd: Koszty leasingu? Ofertę na całkiem fajny i ekonomiczny pojazd można dostać nawet za ok. 500 zeta za miesiąc; przeciętny zakres chodliwych ofert to 1 300 - 1 900 zeta. Jak rozumiem, to naprawdę nieracjonalne posunięcie, to całe decydowanie się na leasing - a jednak gdyby kupił ten sam model, rzucając gotówkę na stół w salonie, dupa bolałaby cię tak samo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kamileon koszta rosną,a to co sprzedajesz maleje? Pracownik też będzie miał w plecy tak jak wszyscy. Nie wiem 30tys miesięcznie,to dla mnie dużo kasy. Jak bym zarabiał tyle co miesiąc nie wiem przez ile lat to te 30 tys nie zbiednieje,wszyscy są w plecy i to trzeba przyjąć na klatę. To teraz co napiszę to nie jest do Ciebie,ale z doświadczenia życiowego wiem ,że najbardziej kwiczą Ci najbogatsi, tak jak rolnicy co mają doplaty za to że są rolnikami,przedsiębiorcy co biorą dopłaty unijne na rozwój firmy, jakoś pracownik od unii nic nie dostaje, tak że i tak jesteście w lepszej pozycji

  •  

   pokaż komentarz

   @mattmd: Koszty leasingu? Ofertę na całkiem fajny i ekonomiczny pojazd można dostać nawet za ok. 500 zeta za miesiąc; przeciętny zakres chodliwych ofert to 1 300 - 1 900 zeta. Jak rozumiem, to naprawdę nieracjonalne posunięcie, to całe decydowanie się na leasing - a jednak gdyby kupił ten sam model, rzucając gotówkę na stół w salonie, dupa bolałaby cię tak samo.

   @8----0: A z jakiej okazji ja mam teraz w czasie kryzysu opłacać mu ratę za auto? Niech mu najwyżej przesuną terminy spłaty. Tak samo Janusze którzy wzięli kredyty we frankach a później lamentowali żeby im spłacać mieszanie. Jak są dorośli i nie są ubezwłasnowolnieni to chyba widzieli co podpisywali

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski:

   Każda branża traci cierpliwość. Tylko ja się tych branż pytam: jak wyście działali bez żadnego kapitału? Jak to jest możliwe, że nie upłynęły jeszcze 2 tygodnie, a Wy już sracie po nogach?

   Jest w k%@?e branz, ktore sa sztucznie kreowane, branze ktore zwiekszaja duzym podmiotom zasieg, a w czasie kryzysu sa odstrzeliwane, cos jak wyrzucanie workow z piaskiem podczas lotu balonem.

  •  

   pokaż komentarz

   @xxwykopekxx: zus 300 zł... złoto...( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) to tylko pokazuje jak część społeczeństwa jest odrealniona siedząc na etacie....szkoda strzepic ryja....

  •  

   pokaż komentarz

   Co to za firma, która nie ma śródków na opłaty na jeden miesiąc?

   @KedanKedanowski: Na jeden miesiac czy dwa pewnie by sie dalo, ale perpektywa recesji jest raczej duzo duzo dluzsza. Ja już jedną z firm zawiesiłem i ludzi pogoniłem. O dziwo mnie zrozumieli i pretensje mają do rządu, pewnie dlatego ze widzą że nie ma na czym zarabiać. Dzisiaj dopiero 26 dzien miesiaca, wielu małych pracodawcow się jeszcze zastanawia i czeka na ruchy rządu. Jak Maowiecki zobaczy statystyki zwolnien i zawieszeń po 31 marca to się zesra.

  •  

   pokaż komentarz

   @xxwykopekxx: Fakt, samochód to luksus - przedsiębiorca zatrudniający, dajmy na to, 10 pracowników, mógł łazić z ofertami do potencjalnych klientów i przez rok sobie odkładać na niego odkładać zamiast kupować sprzęt dla firmy czy zatrudnić kogoś dodatkowego w tym okresie, nie rozkładając sobie kosztu w czasie - ładowanie się w raty to głupota, po ostatniej epidemii w Polsce (gdzieś w latach 60.) zawsze trzeba być przygotowanym na jakiś kryzys i niczego nie podpisywać. Założę się, że u góry są wśród zminusowanych z najnowszym Samsungiem na 36 rat u operatora - czym myśleliście, kiedy podpisywaliście cyrograf? Nie rozważaliście takiego wariantu, jak stan zagrożenia epidemicznego, w trakcie którego pracodawca (albo szefo z B2B) powie wam "elo elo, 3 2 0"? Czy możemy założyć, że osoby z Samsungiem S10+ na 36 rat, które jutro zostaną bezrobotne, nie zwrócą się o pomoc do państwa?

   Jeśli ktoś kazał ci opłacać komuś ratę za auto, to chętnie tę osobę poznam, tak przy okazji. Powiedzmy sobie szczerze - w większości przypadków będzie tak, że przedsiębiorca zabezpieczy w miarę możliwości spłatę swoich zobowiązań, żeby nie wylądować w dupie, a ty ewentualnie "dasz" na kuroniówkę dla jego bezrobotnego pracownika.

  •  

   pokaż komentarz

   @amatorii: Stary, o czym Ty piszesz. Ja mam mała firmę IT - mam poduszki na 6 miesięcy jeżeli chodzi o koszty firmy i moich podwykonawców (realnie pracowników, ale na B2B). A wiesz dlaczego? Bo pamiętam 2008 rok i jak prawie wróciłem mieszkać do swoich rodziców bo byłem w takiej czarnej dupie. Powiedziałem sobie wtedy, że NIGDY nie dopuszczę drugi raz do takiej sytuacji bo wiedziałem, że kolejny kryzys prędzej czy później przyjdzie.

   Nie żal mi firm, które się przeinwestowały i jechały na bieżąco. Niech giną. O ludzi się nie martwię, bo ludzie z talentem pracę znajdą prędzej czy później.

  •  

   pokaż komentarz

   @luki201: chłopie ale o to chodzi: jak to jest możliwe, że zatrudniał 60 osób, a teraz nie ma kasy żeby utrzymać lokale i zapłacić rachunki stałe?

  •  

   pokaż komentarz

   bierzesz 10 koła kredytu, kupujesz za to towar,

   @heheszkitroche: I to jest pierwszy i ostatni błąd. Bo w tym momencie nie zaczynasz biznesu od 0 tylko od -10000. Więc lepiej jest na początek kupić towar za 500pln, sprzedać i zarobić, niż zaczynać od długu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mattmd: wykopki jak zwykle w formie - Leasing to tylko i wyłącznie na samochód XD

   Widać, ze jeszcze liceum dobrze nie skończyliście, a i nie zapowiada się na koronkę na skończenie, a bierzecie się do dorosłych rozmów.

  •  

   pokaż komentarz

   Zaraz napiszesz:

   @beee: napisze inaczej, branża IT, szczególnie tu na wykopie od dawna jest oderwana od rzeczywistości, wiec podziękuje za dalszą dyskusje

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski: przecież wiele ludzi zarabia na tym, że ich dochody są większe niż kredyt.

  •  

   pokaż komentarz

   Stary, o czym Ty piszesz. Ja mam mała firmę IT - mam poduszki na 6 miesięcy jeżeli chodzi o koszty firmy i moich podwykonawców (realnie pracowników, ale na B2B). A wiesz dlaczego? Bo pamiętam 2008 rok i jak prawie wróciłem mieszkać do swoich rodziców bo byłem w takiej czarnej dupie. Powiedziałem sobie wtedy, że NIGDY nie dopuszczę drugi raz do takiej sytuacji bo wiedziałem, że kolejny kryzys prędzej czy później przyjdzie.

   Nie żal mi firm, które się przeinwestowały i jechały na bieżąco. Niech giną. O ludzi się nie martwię, bo ludzie z talentem pracę znajdą prędzej czy później.

   @rexdexpl: Jak to dobrze poczytać kogoś kto nie lewarował swojego biznesu na kilku kredytach i leasingach, a teraz płacze, bo dwa miesiące go wykończą... Jak rząd nie zwariuje to ten rok będzie dobry dla tych co są elastyczni i zabezpieczali się wcześniej.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @beee: Nie znasz się na tym. Ewidentnie nie prowadzisz biznesu. Zamknij morde pajacu, doedukuj się jak wygląda prowadzenie biznesów, co pewnie cie przerasta i dopiero się wypowiadaj

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski: Wynajem powiedzmy 100mkw w centrum lokalu jakieś 7k, 5 pracowników załóżmy 6k na miesiąc za pracownika (pełen koszt pracodawcy), czyli 37k + się za siebie 1,5k, telefony firmowe, media, jakiś samochód w leasingu już ci się robi 50k miesięcznie. Jeśli taki właściciel ma na czysto załóżmy zysk dla siebie po odliczeniu wszystkiego 20-25k to całkiem przyzwoita pensja, ale już jeden miesiąc przestoju powoduje spore straty, bo z własnej kieszeni musi wyłożyć 50k. A 2-3 miesiące i gość leży i kwiczy. Nadal nie rozumiesz jak to działa? Ty myślisz, że jak ktoś ma DG to zarabia setki tysięcy, a pracownikom rzuca 5% tego co zarabia? Pomysł trochę jak realnie sprawa wygląda.

  •  

   pokaż komentarz

   @KedanKedanowski: To przecież patostreamy na żywo... Za dwa dni lament dostawców pudełek dla "pudełkowych atletów".( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt nie będzie w takiej sytuacji prowadził działalności gospodarczej, bo mija to się z celem.

   @FuzzyWuzzy_: To nie prowadź, rynek nie znosi pustki.

  •  

   pokaż komentarz

   Nadal nie rozumiesz jak to działa?
   @goodghost: Co miesiąc, od 9 lat odkładam ile się da. Dzięki temu mam środki przynajmniej na pół roku. Nadal nie rozumiesz jak to działa?

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby te pajacyki mialy jaja i chociaz troche myslaly o Polsce i Polakach to natychmiast zawieszono by extra emeryturki i w zaleznosci od potrzeb obnizono swiadczenia 500+ do 400 albo jesli potrzeba 300zl. Mielibysmy do dyspozycji dziesiatki miliardow zlotych na ratowanie miejsc pracy i gospodarki. Mam wrazenie, ze największym obecnie problemem tych pajacykow jest to, zeby adrianek zostal wybrany na druga kadencje. Kosztem bezrobocia, biedy, ludzkich dramatow, byle tylko utrzymac wladze dla samej władzy.

  Mozecie sobie Tuska nie lubic, mozecie p$##%$?ic, ze to Niemiec, ale fakty sa takie, ze to chyba jedyny polityk w tym pazdzierzowym panstewku, ktory wzial na klate powazne problemy kosztem poparcia.

 •  

  pokaż komentarz

  Jest socjal są trzynastki i super premie dla górników więc japa tam w kubeł ( ͡° ͜ʖ ͡°) A wybory się odbędą, bo nie po to rozpierdo$$# tyle miliardów, żeby przegrać XD