•  

  pokaż komentarz

  Można skorzystać z ePUAP profil zaufany

  •  

   pokaż komentarz

   @user_no1: Tam można chyba zgłosić tylko nabycie. Dzwoniłem do wydziału komunikacji u siebie to miła Pani powiedziała mi, że nie rejestrują, trzeba tylko zgłosić nabycie, najlepiej przez ePUAP, a dopiero po unormowaniu się sytuacji będą rejestrować.

  •  

   pokaż komentarz

   @user_no1: dokłądnie, tyko nie z epuap a na https://www.esp.pwpw.pl/ jednak dokumenty trzeba podpisac profilem zaufanym.

  •  

   pokaż komentarz

   @user_no1 Dokladnie, nie wiem dlaczego mają ból dupy skoro przez internet można to załatwić

  •  

   pokaż komentarz

   @user_no1: W Krakowie nie da się zarejestrować samochodu nie będąc osobiście w Urzędzie. Rejestrowałem jakiś miesiąc temu i pytałem Pań w okienkach.

  •  

   pokaż komentarz

   Dokladnie, nie wiem dlaczego mają ból dupy skoro przez internet można to załatwić

   @mietkomietko: Zanim nie musiałem skorzystać też byłem optymistą. Skorzystałem z tego systemu do rejestracji w Łodzi. Skończyło się koniecznością osobistej wizyty bo przez telefon dowiedziałem się, że "no tak to niestety działa".

  •  

   pokaż komentarz

   @user_no1: Mnie może dwa dni przed epidemią skończyła ważność e-puapu. Aby poświadczyć, muszę się udać do urzędu skarbowego (wszystkie trzy zamknięte), Zus-u (zamknięty), NFZ-tu (wstrzymał poświadczanie) lub urzedu wojewódzkiego (też zamkniety dla petentów)... A mój bank nie poświadcza tożsamości... Państwo chce dobrze, a wychodzi jak zawsze ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Persil_w_gelu: nie musi być Twój bank, jak już wyjdziesz. Ja poswiadczalem w oddziale Getin czy tam Idea, nie mam z nim nic wspólnego.
   No ale to było jakiś czas temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @user_no1: przy przerejestrowaniu przez ePUAP zdać stare tablice, odebrać nowe, odebrać naklejkę na szybę, dowód tymczasowy, po wyrobieniu dowód właściwy, dokonać wpisu w karcie pojazdu... No jasne, że też nikt wcześniej na to nie wpadł! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Persil_w_gelu: Ja odnawiam ważność epuapu smsem. Jakim cudem chcą ponownej wizyty? Nie zdążyłeś przedłużyć przed upływem trzech lat?

  •  
   iloo

   +3

   pokaż komentarz

   @Persil_w_gelu: nie musisz. Loguj sie przez bankowosc.

  •  

   pokaż komentarz

   @iloo: mój bank nie obsługuje ePUAPa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Persil_w_gelu: zostaje Poczta Polska przez envelo.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @user_no1:@TwojaStaraTanczyMambe: Niestety rejestracja przez elektroniczną skrzynkę podawczą i tak wymaga osobistego stawienia się w urzędzie wraz z oryginałami dokumentów. Sam ostatnio rejestrowałem pojazd i taką informację dostałem w wydziale komunikacji

  •  

   pokaż komentarz

   @Persil_w_gelu: to zaloz konto w banku ktory to poswiadcza. Akurat banki dzialaja, umowe do podpisu wysla ci kurierwm na najgorszym przypadku. No i masa bankow ma teraz promocje na ok 200zl za zlozenie konta wiec jeszcze na tym zarobisz :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kub54: No to super źródło wiedzy. Pani z okienka. Ja miesiąc temu przerejestrowałem Motocykl w Krakowie właśnie przez esp.pwpw.pl i całość mogła się odbyć drogą elektroniczną+pocztą.

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojaStaraTanczyMambe: Nie wiem za co te minusy. Ja tak zarejestrowałem.

   źródło: IMG_2485.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   @Django09: Nie wszystkie urzędy mają taką możliwość, w Łódzkim można jedynie zgłosić nabycie pojazdu. Z rejestracją trzeba czekać

  •  

   pokaż komentarz

   @gierrappa: Nie ma obowiązku rejestracji samochodu. Jest tylko obowiązek zgłoszenia nabycia do 30 dni. Chyba że auto z zagranicy

  •  

   pokaż komentarz

   @Django09: No racja racja, ale temat poświęcony jest rejestracji pojazdów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @gierrappa: Z powodu niewiedzy wielu ludzi i przekonaniu że trzeba rejestrować bo kara

  •  

   pokaż komentarz

   @Django09: Umnie w mieście nawet jak dokumenty wyśle się pocztą to i tak trzeba osobiście odwiedzić urząd. Kupiłem motocykl w piątek gdy urzędy zostały zamknięte.

  •  

   pokaż komentarz

   @kub54: p#@?!@@isz, rejestrowałem obydwa auta, i motocykl właśnie w krakowie, i się da. (teraz przerabiam to ze znajomym z zagranicy który jestw krakowie permanentnie i jest w trakcie rejestracji przez pwpw...)

  •  

   pokaż komentarz

   @Django09: Jak długo czekałeś od złożenia wniosku?

  •  

   pokaż komentarz

   @grzech_u: no moje doswiadczenie jenak mowi co innego... dokumenty szły kurierem (stary dowódi karta pojazdu w jednym z przypadków - w dwch pojady nie miały karty) a podpisy profilem zaufanym też były akceptowane - jedyny minus ze tego w miare szybko sie nie zalatwia, ale jednak działa. Nie wiem dlaczego u Ciebie chcieli byś osobiscie dowiozł dokumenty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Django09: U mnie już prawie tydzień i nic..

  •  

   pokaż komentarz

   @Django09: "Przyjęte" Z tym że rejestruję nowy samochód, w takim przypadku może być inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojaStaraTanczyMambe: p%!#%$?e, że takiej informacji udzielili mi pracownicy urzędu miasta, wydziału komunikakacji ? Człowieku kilka samochodów do zarejestrowania w najbliższym czasie i co się da ogarniam przez internet, A opłacanie akcyzy to jest lekko k?!#a niepoważne ze strony urzędników. Auto z zagranicy, opinia rzeczoznawcy, ale na PUESC nie mozna jej załączyć. Musisz skontaktować się z jednym US i w jednym aucie nie zeskanowałem odprawy z Holandii oryginału, tylko samo tłumaczenie. Ani be ani me. Dzwonie po kilku dniach i Pani raczyła mnie poinformować, że brakuje tego dokumentu. Drugie auto wszystko w porządku, ale Pani też nie raczyła poinformować, że zaakceptowali wniosek. Super mam mieć magiczną kulę. I życiu mam ciekawsze rzeczy do roboty niż wymyślanie historii ma wykop.

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojaStaraTanczyMambe: p#?$@@%e, że takiej informacji udzielili mi pracownicy urzędu miasta, wydziału komunikakacji ? Człowieku kilka samochodów do zarejestrowania w najbliższym czasie i co się da ogarniam przez internet, A opłacanie akcyzy to jest lekko k$%@a niepoważne ze strony urzędników. Auto z zagranicy, opinia rzeczoznawcy, ale na PUESC nie mozna jej załączyć. Musisz skontaktować się z jednym US i w jednym aucie nie zeskanowałem odprawy z Holandii oryginału, tylko samo tłumaczenie. Ani be ani me. Dzwonie po kilku dniach i Pani raczyła mnie poinformować, że brakuje tego dokumentu. Drugie auto wszystko w porządku, ale Pani też nie raczyła poinformować, że zaakceptowali wniosek. Super mam mieć magiczną kulę. I życiu mam ciekawsze rzeczy do roboty niż wymyślanie historii ma wykop.

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojaStaraTanczyMambe: p@@%@?#e, że takiej informacji udzielili mi pracownicy urzędu miasta, wydziału komunikakacji ? Człowieku kilka samochodów do zarejestrowania w najbliższym czasie i co się da ogarniam przez internet, A opłacanie akcyzy to jest lekko k%@?a niepoważne ze strony urzędników. Auto z zagranicy, opinia rzeczoznawcy, ale na PUESC nie mozna jej załączyć. Musisz skontaktować się z jednym US i w jednym aucie nie zeskanowałem odprawy z Holandii oryginału, tylko samo tłumaczenie. Ani be ani me. Dzwonie po kilku dniach i Pani raczyła mnie poinformować, że brakuje tego dokumentu. Drugie auto wszystko w porządku, ale Pani też nie raczyła poinformować, że zaakceptowali wniosek. Super mam mieć magiczną kulę. I życiu mam ciekawsze rzeczy do roboty niż wymyślanie historii ma wykop.

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojaStaraTanczyMambe: p%!@%@@e, że takiej informacji udzielili mi pracownicy urzędu miasta, wydziału komunikacji ? Człowieku kilka samochodów do zarejestrowania w najbliższym czasie i co się da ogarniam przez internet, A opłacanie akcyzy to jest lekko k?@!a niepoważne ze strony urzędników. Auto z zagranicy, opinia rzeczoznawcy, ale na PUESC nie mozna jej załączyć. Musisz skontaktować się z jednym US i w jednym aucie nie zeskanowałem odprawy z Holandii oryginału, tylko samo tłumaczenie. Ani be ani me. Dzwonie po kilku dniach i Pani raczyła mnie poinformować, że brakuje tego dokumentu. Drugie auto wszystko w porządku, ale Pani też nie raczyła poinformować, że zaakceptowali wniosek. Super mam mieć magiczną kulę. I życiu mam ciekawsze rzeczy do roboty niż wymyślanie historii ma wykop.

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojaStaraTanczyMambe: p%#@@?@e, że takiej informacji udzielili mi pracownicy urzędu miasta, wydziału komunikacji ? Człowieku kilka samochodów do zarejestrowania w najbliższym czasie i co się da ogarniam przez internet, A opłacanie akcyzy to jest lekko k##@a niepoważne ze strony urzędników. Auto z zagranicy, opinia rzeczoznawcy, ale na PUESC nie mozna jej załączyć. Musisz skontaktować się z jednym US i w jednym aucie nie zeskanowałem odprawy z Holandii oryginału, tylko samo tłumaczenie. Ani be ani me. Dzwonie po kilku dniach i Pani raczyła mnie poinformować, że brakuje tego dokumentu. Drugie auto wszystko w porządku, ale Pani też nie raczyła poinformować, że zaakceptowali wniosek. Super mam mieć magiczną kulę. I życiu mam ciekawsze rzeczy do roboty niż wymyślanie historii ma wykop.

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojaStaraTanczyMambe: p@!$!$@e, że takiej informacji udzielili mi pracownicy urzędu miasta, wydziału komunikacji ? Człowieku kilka samochodów do zarejestrowania w najbliższym czasie i co się da ogarniam przez internet, A opłacanie akcyzy to jest lekko k??$a niepoważne ze strony urzędników. Auto z zagranicy, opinia rzeczoznawcy, ale na PUESC nie mozna jej załączyć. Musisz skontaktować się z jednym US i w jednym aucie nie zeskanowałem odprawy z Holandii oryginału, tylko samo tłumaczenie. Ani be ani me. Dzwonie po kilku dniach i Pani raczyła mnie poinformować, że brakuje tego dokumentu. Drugie auto wszystko w porządku, ale Pani też nie raczyła poinformować, że zaakceptowali wniosek. Super mam mieć magiczną kulę. I życiu mam ciekawsze rzeczy do roboty niż wymyślanie historii ma wykop.

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojaStaraTanczyMambe: p$%#$@%e, że takiej informacji udzielili mi pracownicy urzędu miasta, wydziału komunikacji ? Człowieku kilka samochodów do zarejestrowania w najbliższym czasie i co się da ogarniam przez internet, A opłacanie akcyzy to jest lekko k@%@a niepoważne ze strony urzędników. Auto z zagranicy, opinia rzeczoznawcy, ale na PUESC nie mozna jej załączyć. Musisz skontaktować się z jednym US i w jednym aucie nie zeskanowałem odprawy z Holandii oryginału, tylko samo tłumaczenie. Ani be ani me. Dzwonie po kilku dniach i Pani raczyła mnie poinformować, że brakuje tego dokumentu. Drugie auto wszystko w porządku, ale Pani też nie raczyła poinformować, że zaakceptowali wniosek. Super mam mieć magiczną kulę. I życiu mam ciekawsze rzeczy do roboty niż wymyślanie historii ma wykop.

  •  

   pokaż komentarz

   W Krakowie nie da się zarejestrować samochodu nie będąc osobiście w Urzędzie.
   @kub54: nie opowiadaj bzdur.

   Niestety rejestracja przez elektroniczną skrzynkę podawczą i tak wymaga osobistego stawienia się w urzędzie wraz z oryginałami dokumentów.
   @grzech_u: kolejny mitoman.
   @TwojaStaraTanczyMambe: nie wiem dlaczego cie minusują, ale właśnie ESP przez PWPW to właściwa droga.
   Rejestrowałem właśnie pojazd i to sprowadzony zza granicy. Tak się złożyło, że w dniu w którym poszedłem go zarejestrować Urzędy zostały zamknięte. Na stronie Urzędu Miasta Krakowa było info, żeby złożyć wniosek o rejestrację za pośrednictwem ESP w PWPW. Złożyłem wniosek przez tę platformę, załączyłem wszystkie skany, dokonałem opłaty przez platformę. Po tygodniu dostałem info, że pojazd jest zarejestrowany, dowód tymczasowy gotowy i mam pocztą lub kurierem dosłać oryginały dokumentów do weryfikacji. Alternatywnie wrzucić do skrzynki podawczej w Urzędzie. Po dostarczeniu dokumentów tablice rejestracyjne wraz z dowodem przychodzą pocztą. Więc nie pieprzcie głupot o osobistym stawianiu się w urzędzie, bo urzędy są zamknięte i sprawy inne niż akty zgonu załatwia się wyłącznie elektronicznie. A to, że ktoś zapieprzył i mu wygasł profil zaufany, to inna bajka. Zawsze można go re-aktywować przez większość banków online.
   Tak jeszcze nawiasem info od Urzędnika jakie dostałem, to że czas na rejestrację pojazdu ulega wydłużeniu bez limitu a kary za niezarejestrowanie w terminie są zniesione. Więc nawet jak będzie obsuwa po stronie urzędu, to nie stanowi problemu. Pojazd można użytkować a samo OC zakupić nawet na numer VIN, nie posiadając polskich tablic. W przypadku kiedy pojazd posiada polskie, sprawa jest jeszcze prostsza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Persil_w_gelu: U mnie ePUAP poświadcza jeszcze Urząd Miasta (miasto na prawach powiatu) i udało mi się to po pierwszej fali zamykania (działał jeszcze punkt informacyjny w urzędzie, gdzie można było to zrobić).Co ciekawe mam bank, który poświadcza profil zaufany, ale uwaga: tylko przy zakładaniu nowego profilu. Nie da się poświadczyć istniejącego profilu, który wygasł przy pomocy mojego banku (Pekao) i być może innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojaStaraTanczyMambe: @Jare_K: No niestety taką informację dostałem w urzędzie. Mogę złożyć wniosek przez internet za pomocą skrzynki podawczej, ale jeśli chcę odebrać dowód i tablice muszę dostarczyć oryginały dokumentów - najlepiej za pomocą skrzynki podawczej w urzędzie (ewentualnie pocztą).
   Wybrałem się więc od razu do urzędu, wrzuciłem do skrzynki podawczej oryginalne dokumenty, a po 2 dniach dostałem telefon, że pojazd jest zarejestrowany, podali nr rejestracyjny, a tablice oraz dowód wysyłają pocztą.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzech_u: to już nawet nie "urząd urzędowi nie równy" tylko "urzednik urzędnikowi nie równy"... i się potem ludzie dziwią, że mówia na polskę "państwo z dykty"

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @TwojaStaraTanczyMambe:

   jednak dokumenty trzeba podpisac profilem zaufanym.

   to akurat nie problem, mając konto w każdym większym banku w Polsce stworzenie profilu zaufanego to kwestia kilku minut

   p#@?!@@isz, rejestrowałem obydwa auta, i motocykl właśnie w krakowie, i się da. (teraz przerabiam to ze znajomym z zagranicy który jestw krakowie permanentnie i jest w trakcie rejestracji przez pwpw...)

   da się o ile "twój" urząd już to obsługuje, specjalnie sprawdzałem wczoraj bo kupuję pojazd i na cały kraj z 20-30 placówek to obsługuje - tak m.in. w Krakowie czyli masz szczęście - (piszę o możliwości rejestracji pojazdu), w praktyce taką możliwość ma mniej niż 1% populacji, ja osobiście nie mam takiej możliwości, tragedia.

   Ogólnie idea epuap jest zajebista ale w praktyce chyba trzeba zmuszać instytucje by się do tego dostosowywały i umożliwiały petentom załatwianie większości spraw z własnego domu poprzez internet bo póki co to tylko piękny pomysł na papierze.

   @user_no1: @mietkomietko: up

 •  

  pokaż komentarz

  Moze jak z edukacja - sytuacja zmusi do zmian i postepu, zniesienia wymiany tablic i naklejeczek na szybe...

  •  

   pokaż komentarz

   @martinez98: otóż nie tym razem.

   Kiedyś poseł Liroy proponował takie rozwiązanie. Ucichło.

   Pomysł, banda ameb w okienkach robiąca przez 40 lat nikomu nie potrzebna pracę, musiała by zostać zredukowana dosyć solidnie. To państwu nie na rękę. Gdzie opłaty, znaczki, dowody, pieczatki? Jak pomyślę, że w dowodzie rejestracyjnym jest tylko kilka miejsc na pieczątkę z przeglądu i trzeba go potem ODNOWIC to mnie wzdryga. xD

  •  

   pokaż komentarz

   @ravau: ale wiesz, że opłaty można przyjąć też online, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieSzaszylkiZLublina: opłaty tak. (。◕‿‿◕。) wiem, bo proboszcz parafii w moim miasteczku, też chce DATKÓW NA TACE PRZELEWEM xD dodał wpis na swojej stronie o tym nawet.

   Ale najbardziej serce boli, że nikt przez tyle lat nie potrafił podjąć decyzji JEDNE TABLICE, PRZYPISANE DO VIN, PLUS BRAK DOWODU REJESTRACJI, jest cepik, przegląd nic moga w system. Dane auta po Vin i numerach tablic online, plus gromadzenie zdarzeń drogowych przypisane do tablic/Vin, koniec z januszami sprzedającymi bite auta. Proste i skuteczne.

   No ale nie przynosiło by zysku i nie było by armi niepotrzebnych urzędników.

  •  

   pokaż komentarz

   @ravau: nie trzeba odnawiac, masz miec wazny przeglad, nic nie ma o pieczatce w dowodzie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ravau: pewnie dlatego, ze to tak bardzo istotny problem był.

  •  

   pokaż komentarz

   @ravau: wiesz jakie są wszędzie kolejki do rejestracji? Ta "banda ameb" ma tyle roboty, że nawet po wprowadzeniu tego co mówisz, miałaby tam co robić. Myślę, że panie z okienka też nie są zadowolone z tego, jak działa system. Często muszą wysłuchiwać skarg i pretensji, a na wiele rzeczy nie mają wpływu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ravau: wiesz jakie są wszędzie kolejki do rejestracji? Ta "banda ameb" ma tyle roboty, że nawet po wprowadzeniu tego co mówisz, miałaby tam co robić. Myślę, że panie z okienka też nie są zadowolone z tego, jak działa system. Często muszą wysłuchiwać skarg i pretensji, a na wiele rzeczy nie mają wpływu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ravau: wiesz jakie są wszędzie kolejki do rejestracji? Ta "banda ameb" ma tyle roboty, że nawet po wprowadzeniu tego co mówisz, miałaby tam co robić. Myślę, że panie z okienka też nie są zadowolone z tego, jak działa system. Często muszą wysłuchiwać skarg i pretensji, a na wiele rzeczy nie mają wpływu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ravau: wiesz jakie są wszędzie kolejki do rejestracji? Ta "banda ameb" ma tyle roboty, że nawet po wprowadzeniu tego co mówisz, miałaby tam co robić. Myślę, że panie z okienka też nie są zadowolone z tego, jak działa system. Często muszą wysłuchiwać skarg i pretensji, a na wiele rzeczy nie mają wpływu.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior obawiam się, że jakby wojna wybuchła, to pieprzeni Janusze będą słać pisma, że nie mogą aut rejestrować. Nawet gdyby nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi czy wybuch wulkanu, to nadal mieliby pretensje, że rząd im utrudnia życie. Oni mają prawa wyborcze a nie rozumieją, że na tę sytuację nikt nie był przygotowany. Wszystkie kraje jak jeden cierpią na paraliż, gospodarczy i administracyjny. Szkoda strzelić ryja.

 •  

  pokaż komentarz

  A jak to jest z okresowymi przeglądami? Właśnie mi się kończy, ale nie wiem czy teraz to jest wogóle możliwe.

 •  

  pokaż komentarz

  Dykta aż miło. Pierwsze co trzeba zrobić to wyj#bać na zbity pysk tą armie pierdzących w stołek urzędasów. Skoro wszędzie recesja to nie stać nas na utrzymanie tego rakowiska.