•  

  pokaż komentarz

  jak to jest że możemy czcić pamięć burego, a jedziemy po ukrach za banderę? bandytyzm to bandytyzm. fajnie byłoby gdybyśmy nie gloryfikowali tych bandytów jak nasze somsiady zza wschodniej granicy banderowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @R_Nesto: nikt burego nie czci. skoncz propagande. poza tym bury reagowal na mordowanie Polakow. bandera Polakow zaczela mordowac.

  •  

   pokaż komentarz

   @BolesnaPrawda: jak wyżej, bandytyzm to bandytyzm. dlatego z czystym sumieniem mogę powiedzieć że j*@ać banderowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @R_Nesto: Oprócz Bandery słyszałeś o jakichś innych "banderowcach"? Masz wiedzę co tam się działo? Raczej nie bo takich pustych porównań nie pisałbyś po internetach.

  •  

   pokaż komentarz

   @R_Nesto: za mlody jestes i/lub trollem aby zrozumiec ,ze po wojnie UB,SB,NKWD
   przebieralo sie w partyzanckie lachy aby siac propagande,ze to Wykleci morduja cywili,tak samo jak UB,SB,NKWD mordowalo Wykletych stosujac niewyobrazalne tortury i "oskarzajac" Wykletych o wspolprace z hitlerowcami najbardziej perfidne oskarzenia,sa opracowania historykow np Leszka Zebrowskiego w tym temacie,sa zachowane dokumenty i relacje swiadkow.Tak samo hitlerowcy nazywali AK i innych Partyzantow "bandytami" ,rozumiesz juz,ze nadal nauczanie hostorii sie nie zmienilo
   poniewaz jestesmy tylko NEOKOLONIA -zawsze miedzy mlotem i kowadlem,raz ruscy raz giermany .Dopiero od niedawna oficjalnie wiadomo,ze te niepojete okrucienstwa SB,UB NKWD czy mord katynski to dzielo ruskich pejsatych ,ktorzy od wiekow nas Polakow nienawidzili,okradali a najezdzcow czy to ruskich czy germanskich witali stawiajac im bramy triumfalne? rozumiesz ?moze nie wiesz tez,ze od razu po "wyzwoleniu" NKWD,SB,UB w obozach koncentracyjnych zrobili ponownie obozy dla Wykletych ? zapewne nie wiesz bo czytasz fejsbuka i/lub ogolnie dostepna propagande z mass mediow ,ktore tylko oglupiaja nas Polakow,kiedys wymordowali nam prawie cala inteligencje poczynajac od zaborow
   dlatego nie dziwie sie ani tobie ani tysiacom i milionom Polakow,ktorzy nie znaja prawdy czyt. sa niemadrzy w tych tematach- no chyba rozumiesz,ze potomek rodzicow z tzw plebsu do ktorych i ja sie zaliczam nie moze byc zbytnio inteligentny?
   Tylko mi nie mow,ze skonczyles 3 fakultety i jestes "inny"-madry poniewaz przed chwila juz napisalem,ze nadal ucza nas zaklamanej hstorii Oni czyli potomkowie zydokomunistow-"wyzwolicieli" Polski,ktorych 95% zasiada w naszym sejmie i senacie plus 99 % scierwomediow JEST MIEPOLSKA ,no powiedz,ze rozumiesz to?
   Dlaczego ktos taki jak ty nie rozumie ,ze "partyzantka" Wykleci NSZ,AK,BCH,AL i inni to byli zolnierze ze stopniami wojskowymi ,wykonujacy rozkazy swoich dowodcow,ktorzy wykonywali rozkazy swoich generalow i podlegali dyscyplinie wojskowej i niemozliwe bylo dreczenie,okradanie czy mordowanie cywili ani zydowskich ani ukrainskich ani tym bardziej polskich bo o tym najczesciej oskarzaja BuregomOgnia i innych - po prostu NIEMOZLIWE,Karano wylacznie zdrajcow i kolaborantow w tym oczywiscie cywili tak samo jak AK wykonywalo kary smierci w czasie II wojny na zdrajcach foksdojczach i innych donosicielach,czesto rowniez pejsatych,no rozumiesz juz? Partyzant to byl zolnierz i jakakolwiek niesubordynacja konczyla sie kara z kara smierci wlacznie-rozumiesz?
   Rozumiesz,ze obecny rzad nie jest polski tak samo jak sady ,w ktorych zasiadaja
   zydokomunisci przywiezieni z sowieckiej rosji w 1944r czesto bez zadnych szkol,nie mowiac o szkolach prawniczych? np Michnik ?,ktory wydawal wyroki smierci na Wykletych? taki ktos ,ktory przybral polskie nazwisko?Do dnia dzisiejszego w SN -sadzie najwyzszym aby bylo niedomowien nadal "sadza" "sedziowie" z pierwszego nadania powojennego? najstarsi z nich sa staruszkami wybrani dozywotnio ? dlatego Rzeplinski,czy Gersdorf jakze polskie nazwisko tak ich zajadle bronia? bo sa ich potomkami? rozumimesz?rozumiesz juz?
   Patriota polski
   Tak nam dopomoz Bog
   ps:zapewne czytales juz,ze w gettach najbardziej okrutni byli policjanci no wiesz jakiej nacji?,ze na umschlag platz wyciagali swojich rodzicow i braci tlukac ich bez litosci?i ze to dzieki nim zrobiono spis bo nikt przez wieki ich obecnosci w Polsce nie wiedzial ilu ich jest ani jak sie nazywaja,nie placili podatkow,nie podlegali polskim sadom itp,byli zamknietym klanem z obcym bardzo trudnym jezykiem ,o nikt nie byl w stanie nic ,moze czytales juz co o NICH mowil np St Staszic,Prus i inni znani wielcy Polacy????

  •  

   pokaż komentarz

   @R_Nesto: Porównujesz mord dziesiątek tysięcy Polaków przy użyciu metod ze Średniowiecza do grupy partyzackiej Burego:

   pamięć burego, a jedziemy po ukrach za banderę?

   "Ukrach?" Ładnie, ładnie widzę że czujesz wyższość? Oświecę Cię, nie każdy Ukrainiec popierał Banderę. Jaki to był odsetek to sobie poszukaj może nie będzie produkował na przyszłość takich wysrywów.

   źródło: tmpN1EBiv.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem jeszcze z tego rocznika (92 - ok boomer) który słyszał (i rozumiał) bezpośrednie przekazy wojenne od swoich dziadków zanim zmarli - zwykłych chłopów/mieszczan. I powiem wam, to dopiero były "lekcje prawdziwej historii". Słuchanie, jak dziadek w wieku 5 lat krył się w świętokrzyskiem z rodziną w ziemiankach, żarli zgnite zeszłoroczne ziemniaki, i jak dopadła go jakaś choroba skóry, to wtedy leczono kąpiąc go w roztworze z popiołu brzozy. Dziadek w zdrowiu dożył 80 lat, zabiła go cukrzyca. Słuchanie, jak moja kilkuletnia babcia została wywieziona na roboty do Niemiec z rodziną spod Częstochowy, czego o dziwo nie wspominała nigdy najgorzej. Wspominała jak przyszli "oswobodziciele" i chcieli zabić ich niemieckiego gospodarza, ale jej tata znający rosyjski się za nim wstawił, przegadał i mu odpuścili. Wspominała, jak zapakowali ich na wóz do Polski, ale po drodze obrabowali ich z dosłownie wszystkiego, wspominała "wnusiu, tylko budzik taki stary nam zostawili". Słyszy się o tym jak ruskie gwałcili - o tym babcia nic nie mówiła, a ja nigdy bym nie drążył tematu... No a potem osiedli w Częstochowie. Nikt nie pytał gdzie byli, co widzieli, co przeżyli. Dożyli swojego czasu na zapleczu społeczeństwa, jak miliony innych Polaków po wojnie. Tyle. To jest moja rola, młodego gnojka, nigdy nie zapomnieć i przekazać pamięć dalej.

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: comment_1583068505o2ljGPHQp5W0GND3WHPYGW,w400.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  No to akurat nie jest powód do dumy, nawet nie powinien się do tego przyznawać, że miał coś wspólnego z burym xD