Oprócz epidemii koronawirusa, musimy walczyć też z epidemią dezinformacji. Starajmy się wspólnie o wysoki poziom społecznej weryfikacji treści na naszym portalu i sprawdzajmy informacje w rzetelnych źródłach. Polecamy, aby informacje dotyczące koronawirusa sprawdzać także na: www.gov.pl/koronawirus
 •  

  pokaż komentarz

  Kraków kupi testy na koronawirusa i sfinansuje noclegi dla medyków
  Brawo, ale to znowu działania oddolne, samorządowe itp, podobnie jak i darowizny przekazaywane przez prywatne osoby i przedsiębiorców, a co tak naprawdę robi rząd centralny w Warszawie oprócz zamykania ludzi w domach i ograniczania zgromadzeń? Gdzie jest kasa z naszych podatków, której zbieranie rząd Kłamteusza podobno tak dobrze uszczelnił. Szpitale, lekarze i ratownicy są skrajnie niedofinansowani nawet w obliczu takiej epidemii.

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryWilk: Ale po co oni kupują te testy, skoro testy są dostępne w nadmiarze? I jakiego typu testy kupują? Te szybkie, które wykrywają wirusa 12 dni po kontakcie i i tak już masz daleko posunięte objawy?

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryWilk: Ja jestem pełen podziwu dla lekarzy i w ogóle służby zdrowia. Mają teraz idealną kartę przetargową, żeby utrzeć tym świniom z PiSu nosa. Odejść od łóżek na kilka dni i niech się wali, wtedy do tego motłochu z PRL'u może by coś dotarło.

  •  

   pokaż komentarz

   @helmutt nie odejdą niestety, były takie głosy w środowisku ale zostały zgaszone szybko, a ludzie potrafią się zgłaszać na wolontariat

  •  

   pokaż komentarz

   @helmutt: @alteron: jestescie debilami. Chcecie zeby lekarze odeszli od lozek? Poj$!$lo was do reszty.

  •  

   pokaż komentarz

   @pwnd: Tak - PiS pluł i jątrzył, niech teraz zbiera to co sam zasiał - życzę im tylko tego żeby im karma oddała to na co sobie zasłużyli.

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryWilk: Najsmutniejsze jest to że rząd zamiast pomagać to dusi samorządy, nakładając im coraz więcej obowiązków i dając na to coraz mniej kasy. Potem winą za chlew rząd każe obciążać właśnie samorządy. Rząd z Dudą lekką ręką przepuszczają 2 mld zł przez TVP, partyjną pralnię pieniędzy, a w przypadku pandemii jedyne co potrafią to nakazać wszystkim siedzieć w domach i walczyć ze "spekulantami" maseczek z Chin. Ten rząd to najgorszy syf jaki mógł się Polakom przytrafić od czasów II WŚ.

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryWilk: Im więcej kasy na dole, w samorządach, tym lepiej dla nas wszystkich

  •  

   pokaż komentarz

   @helmutt: No to życzę ci, żeby odeszli od łóżek jak ktoś z twojej rodziny lub ty sam będziesz leżał w ciężkim stanie, dzbanie jeden.

  •  

   pokaż komentarz

   @pwnd: Tak - PiS pluł i jątrzył, niech teraz zbiera to co sam zasiał - życzę im tylko tego żeby im karma oddała to na co sobie zasłużyli.

   @helmutt: Lekarze by zostali najbardziej znienawidzoną grupą zawodową. W obliczu takiego zagrożenia z jakim się spotkamy to nie jest czas na przepychanki tego typu.

  •  

   pokaż komentarz

   @pwnd: Wszyscy kiedyś umrzemy, polecam Ci się z tym pogodzić :) - a tak to by były szanse jeszcze na to żeby to Państwo z dykty i świńskiego kału wyszło chociaż odrobinę na prostą.

  •  

   pokaż komentarz

   @pablosik: Przez elektorat PiSowski już są, a reszta społeczeństwa która nie ma przebitych zwojów mózgowych sądzę, że by się z tym pogodziła bez większych problemów. Aktualnie dzielimy się na ameby PiSowskie którym nawet bezpośrednie przypiekanie tyłka byle w imię ojczyzny i jarusiowych stópek jest do zaakceptowania, i ludzi którzy mają mniej lub więcej rigczu.

  •  

   pokaż komentarz

   @StaryWilk: Niestety Małopolska = PiS.
   Wojewoda i Starosta to odpowiednio katecheta i wfista, więc czego tu możną wymagać?
   Przekazali CAŁE 1,3 mln zł na walkę z koronawirusem największemu szpitalowi w Polsce (Szpital Uniwersytecki w Krakowie).

  •  

   pokaż komentarz

   @helmutt Tak wiemy, że strajk/protest aktualnie mógłby być bardzo skuteczny, ale mamy swoją godność i nie zrobimy tego ludziom. Może właśnie dlatego, do tej pory w przeciwieństwie do innych grup zawodowych nie wyszliśmy jeszcze palić opon pod sejmem.

  •  

   pokaż komentarz

   @helmutt: I ty uważasz ze należysz do tych co mają rigcz? Sytuacje takie jak obecnie panuje powodują uaktywnienie sie najgorszego robactwa do którego z całą pewnością należysz. Państwo z dykty? Za takie słowa ludzie którzy oddali życie za kraj w grobach sie przewracają. Nie podoba się to wyperdalaj w świat szukać szczęścia gdzie indziej skoro taki zamordyzm panuje. Rzygam juz tymi marnymi wysrywami waszych zakompleksionych łbów. Daj przykład innym i w imię walki z PiSem podpal się przed sejmem, będzie jednego debila mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @J3rycho: Morda, kundelku wycierający sobie ryj patryjotyzmem. Powiem więcej, to państwo jest z ulepione z kupy i liści bo nawet nie z dykty.

  •  

   pokaż komentarz

   @helmutt: możesz sobie pisać co tam ci się podoba i uroi w tym małym móżdżku, typowa pezepychanka ze zwykłym dzieciakiem. W internecie nie brakuje anonimowych cwaniaków walczących z systemem i zamordyzmem, ale jak przychodzi co do czego to pierwsi sperdalają z płaczem. Sprawdź czy nie masz lekcji do odrobienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @J3rycho: Jestem troszeczkę za stary na lekcje, a moje dziecko za młode. Co ciekawe moja babcia która odbębniła 3 turnusy na sybirze, dziadek który był trzymany 2 lata w Nowym Sączu przez gestapo, rodzice w tym doktor z polibudy drukujący bibułę - mają dokładnie te same poglądy co ja - tylko niestety nie za bardzo mają je gdzie manifestować. Więc morda w kubeł, pisowski śmietniku - i wycieraj sobie mordę patryjotyzmem na zebraniach pedałów z ONR, opcjonalnie na wiecach poparcia największego szkodnika polskiego "TW Balbina"

  •  

   pokaż komentarz

   @helmutt: w takim razie współczuję całej rodzinie takiego odmieńca bez szacunku do własnego kraju, a poglądy to mogą sobie miec jakie im sie podobają, to ich sprawa. Co do wieku, to wbrew przysłowiu rozumu nie przybywa z upływem czasu. Trochę w sumie szkoda takich ludzi zaślepionych nienawiścią i dzielących świat tylko na swoich i przeciwników, ale z drugiej strony dobrze wiedzieć z kim mam do czynienia bo dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @J3rycho: Też nie lubię rozmawiać z debilami którzy wycierają sobie mordę patryjotyzmem gówno o nim wiedząc - ale taka przypadłość idiotów z PiSu. Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @helmutt: Haha, jakie tam jeszcze historyjki nawymyśłasz na prędce? Lepa na ryj powinieneś dostać za p!@$$$%enie i tyle. Ze śmiercią jeszcze pewnie styczności nie miałeś ani razu. Twój nihilizm też jest godny pożałowania.

 •  

  pokaż komentarz

  0.5mln na epidemie
  0.25mln na lexusa
  900mln na stadion
  priorytety priorytety

  •  

   pokaż komentarz

   2 mld na TV publiczną ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @1357924680: To Kraków dał?

  •  

   pokaż komentarz

   900mln na stadion

   @Bluesuxx: będziemy mieli nowy stadion w Krakowie? Hutnika rozbudowują?

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: Dają kolejne 70 na bunkier im. Zwisły? Już łącznie 900?

  •  

   pokaż komentarz

   Dają kolejne 70 na bunkier im. Zwisły? Już łącznie 900?

   @Bluesuxx: i pomyśleć, że zamiast budować stadion Wisły mogliby kupić test. Tylko kto by im sprzedał w 2004 te testy?
   A i ten Lexus to nie jest pierwszy służbowy Lexus Majchrowskiego, więc kwota też zaniżona.

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: Lexa mu policzyłem: cena starego (2015) plus dopłata do nowego. Nie doliczyłem infl plus odsetek plus użytkowania. Co do stadionu to dobra dobra, mogli to przeznaczyć na np karetki albo system antykryzysowy( albo odłożyć na koncie). Wydałby wtedy na system antykryzysowy lub antyepidemiczny. Wyjął by teraz z magazynów rękawiczki maseczki czy tam pakiety ochronne i miałby na testy nie 0.5mln tylko 900mln (plus odsetki bo stadion budował na kredyt).

  •  

   pokaż komentarz

   @Bluesuxx: Masz rację. Mogli kupić karetki. Mogli kupić inne rzeczy. W sumie to dlaczego Kraków śmie coś budować? Przecież mogliby dać na 500+ i ogólnie wyręczyć państwo. I dzięki temu TVP dostałoby 20 miliardów a emeryci nie tylko 13 ale i 13, 14 czy nawet 16 emeryturę.

   I tak, uważam ten stadion za bubel, który nigdy nie powinien powstać. Ale miasto od lat ma wiele innych wydatków niż zastępowanie państwa, które zabiera nam co miesiąc ogromne pieniądze.

   Ogólnie to co piszesz to można porównać do tych co narzekają że Lewandowscy dali za mało.

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: EJ BURFA ale gmina i starosta to przecież jest PAŃSTWO? A majcherek nie dał z prywatnych tylko z państwowych.
   Wiec moim zdaniem to jest tak że wziął moje pieniądze rozdał je wiślakom kupił sobie auto itd. A teraz ktoś go chwali że cześć tych pieniędzy której nierozj?%$ł na głupoty daje na epidemie. I czy to jest super?? Jakby dał z prywatnych to spoko zrozumiem.

  •  

   pokaż komentarz

   EJ BURFA ale gmina i starosta to przecież jest PAŃSTWO?

   @Bluesuxx: Ale gmina, starostwo i państwo ma swoje cele i ma swoje budżety. Myślisz, że pieniądze z twoich podatkó gdzie głównie idą?

   A teraz ktoś go chwali że cześć tych pieniędzy której nierozj#!?ł na głupoty daje na epidemie.
   @Bluesuxx: Wiesz, że teraz pół miliona będzie brakowało na np. docieplenie przedszkola?

   Jakby dał z prywatnych to spoko zrozumiem.
   @Bluesuxx: Pieniądze samorządów to nie są pieniądze państwa. To są zupełnie inne budżety.
   To tak jakbyś oczekiwał że skoro PiS dał na TVP 2 miliardy to tą kasę sobie wezmą szpitale bo potrzeba

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: stary ale albo nie rozumiem co chcesz powiedzieć albo chcesz powiedzieć coś dziwnego. Pieniądze państwa i pieniądze samorządu to jedne i te same pieniądze. To trochę jak kieszonkowe. Niby mama ci mówi że to twoje pieniądze ale realnie to od mamy. I jasne możesz wynieść sąsiadce śmieci i dostać za to 5zł i to tak zwane dochody własne dodatkowe. Albo pożyczyć koledze rower i to powiedzmy dochód z najmu własności gminnej. Ew dostac od starszego brata na kino jak będzie chciał zostać sam na sam w pokoju z laską (podatek od nieruchomości) ale dalej utrzymują cię rodzice. Chyba że chciałeś powiedzieć coś innego a ja nie zrozumialem.

  •  

   pokaż komentarz

   ale dalej utrzymują cię rodzice.
   @Bluesuxx: I jak dostaniesz pieniądze od rodziców na ubranie to nie dadzą ci ich drugi raz jak wydasz je na zaległe rachunki za prąd i gaz. Wiesz dlaczego? Bo widocznie stwierdzili że nowy telewizor 75 cali jest ważniejszy od tych rachunków i wydali całą kasę jaką mieli.

  •  

   pokaż komentarz

   ale dalej utrzymują cię rodzice.
   @Bluesuxx: I jak dostaniesz pieniądze od rodziców na ubranie to nie dadzą ci ich drugi raz jak wydasz je na zaległe rachunki za prąd i gaz. Wiesz dlaczego? Bo widocznie stwierdzili że nowy telewizor 75 cali jest ważniejszy od tych rachunków i wydali całą kasę jaką mieli.

   Prościej się już nie da chyba.

   Miasto ma dużo mniejsze dochody niż państwo i nie wiem dlaczego miałoby wyręczać to państwo.
   To w sumie tak jakbyś w pracy wyrabiał dodatkowo normę za kolegę który się obija non stop. W sumie przecież on i ty dostajecie pensje od tego samego szefa. A że on ma swój podział obowiązków, a ty swój co co?

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: ale ja cię dalej nie rozumiem więc wyjaśnij prościej. Uważasz że samorząd nie jest elementem struktury państwa? Nie odchodząc od tematu chcesz mi powiedzieć że Jacuś wydał nie państwowe pieniądze tylko prywatne samorządu? Ale jaka to różnica jak z powodu przymusu państwowego jestem członkiem tegoż samorządu? Co ty próbujesz w zasadzie powiedzieć?

  •  

   pokaż komentarz

   Uważasz że samorząd nie jest elementem struktury państwa?
   @Bluesuxx: Nigdzie tego nie napisałem

   Nie odchodząc od tematu chcesz mi powiedzieć że Jacuś wydał nie państwowe pieniądze tylko prywatne samorządu?
   @Bluesuxx: Nigdzie tego nie napisałem

   Ale jaka to różnica jak z powodu przymusu państwowego jestem członkiem tegoż samorządu?
   @Bluesuxx: Taka, że samorząd wyręczając państwo wydaje pieniądze które dostał. Zapewne wiesz jak działa budżet i wiesz, że nie jest workiem bez dna. Więc jeśli miasto wyda więcej kasy w jednym miejscu to zabraknie jej w innym i będzie gorączkowe szukanie oszczędności. Całkiem możliwe że inwestycja z której się cieszyłeś bo znalazła się w budżecie na ten rok nie zostanie zrealizowana bo rząd stwierdził, że wszystko jest jak należy.

   Inaczej. Skoro pieniądze są wspólne to dlaczego szpital ze Szczecina nie może wydawać kasy szpitala z Krakowa?
   Przecież to jest kasa z tego samego źródła, rozdzielona przez tą samą firmę.

   Jeszcze inaczej. Skoro Majchrowski kupił Lexusa za 250 tysięcy to dlaczego nie może zabrać ekstra kasy od Trzaskowskiego? Skoro Kraków wydał 900 baniek na stadion to dlaczego nie może pozbierać kasy z innych samorządów aby zrekompensować sobie ten wydatek? Przecież cały samorząd ma kasę z tego samego miejsca

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: odnoszę wrażenie że kręcisz gdyż pracujesz w umk. Moje zdanie jest proste Jacuś wydał 900mln na stadion 0.25 na lexa i tylko 0.5 na epidemie. Ztcw żadne z tych pieniędzy nie były z tak zwanych dotacji celowych (jeśli wiesz inaczej udowodnij). Jacek utrzymuje się z Pit Cit i podatków lokalnych (dochody zbk i zikit pozwól że pominę). Czyli rozpierdzielił olbrzymie pieniądze a teraz dał ochłapy na najgorszy kryzys od 30lat i każe się frajerom cieszyć. No więc ja się nie cieszę. Co więcej zaznaczam że miał te pieniądze do rozj?@$nia bo państwo mu je umożliwiło mieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bluesuxx czekaj. Teraz ja użyje tego rozumowania co ty.
   W czym problem ze Jacek rozwala kasę. Jak miastu będzie coś potrzeba to państwo da. Przecież to te same podatki. W czym problem?

   A bonus. Ani razu nie broniłem Majchrowskiego bo uważam go za szkodnika.

   No i skoro tak bronisz PiSu to musisz być w partii, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: Ale miasto od lat ma wiele innych wydatków niż zastępowanie państwa, które zabiera nam co miesiąc ogromne pieniądze.
   Przecież mogliby dać na 500+ i ogólnie wyręczyć państwo
   Ogólnie to co piszesz to można porównać do tych co narzekają że Lewandowscy dali za mało.
   Pieniądze samorządów to nie są pieniądze państwa. To są zupełnie inne budżety.

   Z tych cytatów dla mnie wynika że uważasz ze samorząd nie jest elementem struktury Państwowej. A pieniądze samorządowe nie sa państwowe mimo że w 90 procentach pochodzą z podatków egzekwowanych przez administrację rządową lub w ramach zleconych zadań rządowych. Ale może po prostu powinieneś jakoś jaśniej się wypowiadać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bluesuxx: Z tego co piszesz to świetnie znasz przychody jednostek samorządu. Ogólnie widać, że się orientujesz w temacie więc dziwne, że nie rozumiesz koncepcji budżetu i wydawania pieniędzy zgodnie z celami.

   Więc zadam znów to samo pytanie, ale takie po bandzie aby uwypuklić o co mi chodzi. Skoro Służba zdrowia i Wojsko ma pieniądze z tego samego worka to dlaczego NFZ pieniędzy przeznaczonych na zapłatę za leczenie pacjentów w sanatoriach nie wyda na zakup F-16 dla wojska? A jeśli to zrobi z czego zapłaci za to leczenie?

   Czy wiesz, że miasto Kraków pozwało państwo o 46 milionów? Jak to się ma do tych wspólnych pieniędzy? Tego wspólnego worka, z którego można brać ile się chce i kiedy się chce?

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: chcesz mi powiedzieć że Lexus był dotacja celową z ministerstwa? czy że prawa do zmiany projektu którego zapomnieli kupić a potem zapomnieli kupić prawa do zmiany tej zmiany były dotacją celową?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bluesuxx A gdzie ja tak powiedziałem?
   Chyba już rozumiem twoje podejście.
   Jesteś tak bardzo zajęty atakowaniem Majchrowskiego (którego nie usprawiedliwiam i nie bronię) że nie przeszkadza ci ze Kraków wyręcza rząd.

   Z mojej strony tyle. Uważam nasza konwersacje za zakończona.
   PS. Dzięki takiemu działaniu PiSu to Majchrowski będzie mógł kupować co miesiąc Lexusa za kasę miasta i tak wytłumaczy ze Kraków na koronawirusa wydał X milionów (bo na tym się nie skończy) więc to tylko przez to kasy brakło na remonty

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: "Ogólnie widać, że się orientujesz w temacie więc dziwne, że nie rozumiesz koncepcji budżetu i wydawania pieniędzy zgodnie z celami." To nie masz w tym akapicie na myśli dotacji celowej tylko jaką?

   Gdzie ja napisałem że ile i kiedy się chce? Mama ci też nie da całej wypłaty na kieszonkowe. Ale nie sprawdza dokładnie czy wydałeś na frytki czy chipsy.

   Analogia z MON i NFZ jest tak zła że nawet nie wiem gdzie ci zacząć tłumaczyć twoje błędy. Ograniczę się więc do jednego Kraków nie może wydać pieniędzy Rzeszowa tak jak MON nie może NFZ.

   Powtarzam majcherek dostał pieniądze/uprawnienie do zbierania pieniędzy od Państwa jako element Państwa. Po czym większość rozj@??ł bez sensu. Teraz leczy raka aspiryną a wykopki się zachwycają.

   Zaczynam mieć wrażenie że nie uznajesz rozróżnienia na administrację rządową/administracje samorządową i państwo. Obrazowo jeśli państwo to smok to ma ono dwie głowy admin.rządowa , admin. samorządowa. I szok obie są częścią państwa (smoka/lewiatana)

 •  

  pokaż komentarz

  A z Wiadomości dowiemy się że w mieście Andrzeja Dudy są testy i noclegi dla medyków.

 •  

  pokaż komentarz

  Zaczynają wreszcie coś działać w temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @shido: Szkoda tylko, że nasze państwo nie zadbało o swoich obywateli zanim wirus w koronie dotarł do naszego kraju zamykając tym wszystkie granice i odwołując wszystkie loty, a pracowników lotniska odesłać na postojowe i już sprawa pod kontrolą, a nie narażać setki tysięcy ludzi na śmierć jak nie milionów. I tak powinni zrobić wszystkie inne kraje zanim koronawirus nie wydostał się z granic Chin, wtedy sytuacja byłaby pod kontrolą.

  •  

   pokaż komentarz

   @shido: Szkoda tylko że działają samorządy a rząd wciąż olewa zdrowie i życie Polaków.

Dodany przez:

avatar Pradnikk dołączył
496 wykopali 3 zakopali 2.8 tys. wyświetleń