•  

  pokaż komentarz

  Proponuję przeczytać "Wojnę o Pieniądz"

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobry artykuł, tylko powrót do standardu złota jest w stanie uratować ekonomię chodź nie odbędzie się bez spektakulalnych bankructw. Obniżanie przez FED stóp procentowych jest tylko dolewaniem benzyny do ognia. Czeka nas dużo nieprzyjemnych rzeczy włącznie z konfiskatą depozytów bankowych, cash ban, masowe bezrobocie, ceny mieszkań walną itd. Przebijana jest bańka, wszelkich baniek. Tak aby ludzi sobie uzmysłowili o czym mówimy :
  -US TECH bańka to było 7 bln.$
  -US Housing banka to było 14 bln.$
  -obecna US bond bańka to 20 bln. a jak do tego dodamy różne instr. finansowe to się robi 60 bln a derywatywami to mamy ponad 125 bln.$ (gosp. Polski to około 0.5 bln $)
  Autor zapomniał dodać, że USA $ utraci status rezerwowej waluty świata i, że termin " helicopter money" został wymyslony przez M.Friedmana pod koniec lat 60 jako żart a teraz co poniektórzy ekonomiści (!) traktują to poważnie.
  Jest paru mądrych ludzi, których polecam słuchać (P.Shiff,przewidział kryzys 2008 , Raoul Pal z Real Vision, E.Townsend z Macro voices)
  Naprawdę niesłuchajcie się głąbów, którzy mówią aby kupować obligacje, dolary itd. tylko coś czego jest mało na świecie cztli złoto, srebro i jak ktoś wierzy to może mały procent ulokować w BTC
  I jeszcze, żeby było jasne to nie jest wina wirusa, to chory system, który i tak by upadł przy każdej innej okazji.

  •  

   pokaż komentarz

   @manstain: Powrót do standardu złota jest nierealny, każdy kto głosi takie bzdury nie ma pojęcia o gospodarce. Gdyby takie coś rzeczywiście nastąpiło, oznaczałoby w zasadzie likwidację klasy średniej i skupienie całego majątku w ręku kilku tysięcy ludzi. Do tego zero wzrostu i rozwoju, złota jest zwyczajnie za mało, nawet jakby kosztowało milion za uncję, co jest jakimś absurdem.

  •  

   pokaż komentarz

   @pat1ryk: Widze,ze szanowny kolega w ogole nawet nie przeczytal albo nie zrozumial art.ktory probuej nieudolnie skomentowac.Jakbys przeczytal to bys wiedzial do czego prowadzi obowiazuajca Keynesian economics z jej roznymi wariantami to wlasnie i latwy pieniadz doprowadza do kolejnych coraz wiekszych baniek. Wlasnie dlatego klasa srednia przestaje istnieje i procent super bogatych wzrasta. To wlasnie kiedy np. obowiazywal w Europie stadrd zlota (do czasu wybuchu 1ws)swietnie sie rozwijala a wUSA do 1971 (oficjalnie zniesiony) klasa srednia byla wrecz legendarna (domki poza miastem itd.)
   Trzeba bys skonczonym idiota (zakladam ,ze nim nie jestes bo bym nie dyskutowal) aby nie widziec,ze FED zwyczajnie drukuje biliony $ z powietrza i bedzie probowal nadmuchac banke, wszystkich baniek o ktorej pisalem.
   Tak standard zlota jest najlepszy i 5 tys. lat tradycji zlota jako store of value jest tego absolutnym potwierdzeniem.
   Aby zakonczyc glupia dyskusje zobacz sobie ile USA$ stracil na wartosci w ciagu ostantich 100 lat.

 •  

  pokaż komentarz

  Świeżo drukowane alimenty opłacę i ZUS. Jak kopertę przyniosę z napisem alimenty w przyszłym miesiącu to hipersoniczny krzyk rudej Banshee będzie pod czeską granicą słychać.

  źródło: img phone.jpg