•  

  pokaż komentarz

  I jeszcze powtórzenie tego ignoranckiego mitu, jakoby naziści trzymali się sztywno prawa. Przeciwnie, jednym z pierwszych celów Hitlera był atak na... sądownictwo i wymiana wymiaru sprawiedliwości, żeby sędziowie nie przeszkadzali.

  •  

   pokaż komentarz

   sądownictwo

   @AAA90: Dokładnie, NSDAP wielokrotnie podważała istniejący porządek prawny, zarówno przed przejęciem władzy jak i po. Jeden przykład - znany współcześnie lepiej w Niemczech niż w Polsce - związany z górnośląską historią lokalną. Przed wyborami w 1932 kilku SA-mannów z Miechowic (obecnie Bytom) zatłukło we wsi Potempa pod Tarnowskimi Górami działacza socjalistycznwgo, Polaka i bodajże weterana powstań śląskich. Zgodnie z weimarskim prawem mordercy skazani zostali na śmierć, co wywołało ogromną ofensywę propagandową nazistów, z hasłami, iż dobro narodu i likwidacja jego wrogów winny mieć prymat nad prawem. Hitler osobiście słał telegramy do skazanych, nazywał ich "kamratami" (Kameraden), sędziów i władze weimarskie psami gończymi (Bluthund, co można metaforycznie czytać również jako psy łaknące krwi). Propagandowa ofensywa i przejęcie władzy przez Hitlera spowodowało, że wyroków śmierci nie wykonano a osadzonych dość szybko wypuszczono. Wcpóźniejszym czasie, gdy Hitler uzyskał pełnię władzy, zgromadziło się wokół niego grono prawników, sędziów i teoretyków prawa, którzy mieli za zadanie interpretować za pomocą nazistowskiej kazuistyki prawo i jego ducha.

  •  

   pokaż komentarz

   @AAA90: ale w ogóle gra skala argumentu xD Ja się że argumentum ad Hitlerum i prawo Godwina, ale samo kiedy użycie tutaj jest tak absurdalnie oderwane od rzeczywistości że siedzisz i się zastanawiasz czy w ogóle jak na to odpowiadać (ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty: dużo fikołków jeszcze zrobisz przed wyborami?

  •  

   pokaż komentarz

   Dokładnie, NSDAP wielokrotnie podważała istniejący porządek prawny, zarówno przed przejęciem władzy jak i po

   @tigletpilesarus: chyba mam deja vu

  •  

   pokaż komentarz

   @AAA90: Naziści używali zresztą takich samych populistycznych hasełek że prawo nie może stać nad ludem, ważniejsza jest sprawiedliwość etc.

  •  

   pokaż komentarz

   @AAA90: Porównanie Kownackiego jest żałosne i ostro śmierdzi desperacją
   ale już kiedyś była o tym dyskusja. Chyba jakiś biskup o tym wspomniał, że podstawą prawa nie może być inne prawo, tylko odpowiednie wartości; ale wtedy był kwik na wykopie.. teksty że biskup chce w Polsce katofaszyzm i by zamiast prawa, sądzono na podstawie Biblii.. gimboateiści w ogóle nie rozumieli tego prostego wywodu..
   Niemcy swoją ‚rasę panów’ odpowiednio ustalali prawnymi przepisami, wiec nie jest to mit
   Mord w Katyniu, też został ‚zalegalizowany’ odpowiednimi dekretami. Tak wiec jak najbardziej widać że prawo, nie może mieć podstawy w samym prawie
   Ale porównania tego posła i wyp%$%@$#a głupotę poza skale ..

  •  

   pokaż komentarz

   @kam821: a co- główka boli że ktoś może mieć swoje zdanie?

 •  

  pokaż komentarz

  Nie no obradować nie mogą a do wyborów to już nas naziści chcą zapędzić, HIPOKRYZJA OVER 9000

 •  

  pokaż komentarz

  B. Kownacki: "Dla przypomnienia politykom PO i Konfederacji, którzy chcą posiedzenia Sejmu na sali obrad. Naziści mordowali zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawem. Ważniejsze było prawo niż nakazy moralne i zdrowy rozsądek"

  To jest bzdura. Naziści przejęli władzę na drodze pozakonstytucyjnej, przez zamach stanu. Wygrali wybory, ale nie mieli większości konstytucyjnej. Zmieniali prawo poprzez wsadzanie na czas głosowań posłów opozycji do aresztu, taki zmieniając arytmetykę w Reichstagu, że większość już mieli. Tak więc te ich zmiany był bezprawne, przeprowadzone z pogwałceniem Konstytucji.

  Oczywiście samo to nie wystarczyło, więc trzeba było jeszcze "naprawić" sądy, bo to jednaki one wysyłają do więzienia. Brzmi znajomo?

 •  

  pokaż komentarz

  I przegrał dyskusję z powodu Prawa Godwina.

 •  

  pokaż komentarz

  Nawet bardzo. Jakim trzeba być cepem? Przy okazji pokazują swój szacunek do prawa. A swoją drogą, jak Korwin powie "Hitler" to wszyscy skaczą, w tym PiSowcy. Jak polityk PiS powie, to wbijają 700 lajków. Jak ostatni raz patrzyłem było 685.