•  

  pokaż komentarz

  Wszystko spoko nie mieli przygotowania itp., ale ktoś ten materiał zatwierdził i wysłał w eter. To on powinien być pośmiewiskiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @mcin: dokładnie o tym jest artykuł. Czytałeś?

   To telewizja nie udźwignęła wyzwania i naraziła wizerunek tych kobiet na poważny uszczerbek
   Gdzie był kierownik planu który przypilnowałby rekwizytów czy pomocy naukowych? Gdzie był realizator który pilnowałby kadrów? Gdzie wsparcie merytoryczne, ktoś kto słuchałby czy prowadząca nie popełniła ze stresu jakiegoś głupiego błędu? Gdzie montażysta, który wyciąłby niezręczności czy powtórzenia?
   Ci odpowiedzialni siedzą wygodnie w gabinetach. Przy okazji, zakopano jak najbardziej słuszną ideę popularyzacji nauki w szerokozasięgowym medium, a w szczególe lekcji na czas kryzysu.

  •  
   b...............1

   +179

   pokaż komentarz

   @faxepl: a po co czytać, nie wymagaj zbyt wiele ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mcin: tak, właśnie o to chodzi. więc z czym polemizujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @mcin: @faxepl: Nemrod
   Tam się nauczycielka wyłożyła na mnożeniu liczb ujemnych i dodatnich.
   Dwa razy. To nie są babole, tylko podstawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @mcin: tvp udostępniło czas antenowy i jakieś zasoby, chcieli to zrobić szybko i myśleli że nikt nie da rady sp!$%%?%ić materiału dla podstawówki - nie docenili p0lskich nauczycieli

  •  

   pokaż komentarz

   @frutson: Występowałeś kiedyś przed kamerą albo publicznie przed dużym audytorium? Żeby to dobrze zrobić normalna osoba potrzebuje treningu. Prowadzenie lekcji w szkole do tego nie przygotowuje. TVP sp#%?%$?iło. Powinni zamiast randomowych nauczycielek z podstawówki poszukać nauczycieli którzy mają doświadczenie w nagrywaniu filmów i predyspozycje aktorskie. Takich osób akurat nie brakuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @mcin: Problem w tym że praca tych ludzi polega na mówieniu do 30 osób przez 8 godzin i ten materiał był już przez nich prezentowany na zajęciach. To nagle zapomniały języka w gębie?

  •  

   pokaż komentarz

   @faxepl: W świetle takich kwiatków te 2 mld dla TVPiS (+ kolejne raty) to piękne samozaoranie obozu rządzącego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonanzaa: Tak, zapomniały języka w gębie. Nazywa się to stres i jest naturalną reakcją organizmu. Żeby coś dobrze wyglądało w TV albo nadawało się do radia trzeba w to na prawdę włożyć dużo pracy. Nie jest tak że dajesz randomowi mikrofon i może prowadzić audycję w radiu. Niewielu ludzi ma do tego naturalne predyspozycje, większość potrzebuje długotrwałego szkolenia i pomocy. Pracowałem kiedyś w korpo jako wewnętrzny trener i przeszedłem trochę szkoleń przygotowujących do tej roli. Spróbuj się kiedyś nagrać jak coś tłumaczysz (np. kamerą z telefonu) - zdziwisz się. Prowadzenie lekcji w szkole to jest coś zupełnie innego.

  •  

   pokaż komentarz

   @mcin: @faxepl: uuu zaczyna się bronienie nauczycielek które podstaw nie potrafią wytłumaczyć. Ile zatem powinny się przygotować do potęgowania liczb ujemnych?

  •  

   pokaż komentarz

   @bez_komentarza111: 3 tygodnie minęły ci na wykopie podczas których nie napisałeś nic poza krytyką. Wyglądasz mi na trola. Opozycyjnego trola.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwiezdny_kupiec: Powinni zrobic normalna lekcje - dla kilku uczniow... - a z ukrycia nagrywac? To wtedy gdyby tak bylo to by te dwie idiotki przypomnialyby sobie, ze liczby parzyste sie dziela przez 2?

  •  

   pokaż komentarz

   @mcin: Mnie w tym wszystkim dziwi tylko jedno.

   Jedna z uczestniczek tego "show" mówiła, że lekcje nagrywają taśmowo, jedna wychodzi, druga wchodzi.

   Czyli co? W Polsce jest dwa studia na krzyż?
   Nie potrafię tego zrozumieć. Przecież filmowcy teraz nic nie robią, po za dokończeniem już nagranych materiałów. Studia puste, dźwiękowcy (i tak nie najlepsi, no ale), kamerzyści, reżyserzy, dyrektorzy planów itp itd.

   Mnie to jak zwykle śmierdzi ustawką.
   Rzucili panie na pożarcie ludności, o niczym innym się nie mówi, a zapewne teraz, skoro naród zajęty, coś kombinują pod stołem.
   W polityce nic się nie zmienia od tysięcy lat.
   Dziel i rządź
   W nowszym wydaniu to zrób zasłonę dymną i rządź.

  •  
   b...............1

   -2

   pokaż komentarz

   @mebelman: cóż za dogłębna analiza, nie stalkuj albo przeczytaj więcej niż trzy ostatnie komentarze, wróć i potem możemy podyskutować

  •  

   pokaż komentarz

   @PaulSeba: Masz jakieś doświadczenia w profesjonalnych występach przed kamerą w TV albo mikrofonem w radiu? Czy epizod naj$%!nego wujka Staszka na filmiku z wesela chrześniaka to jest Twoje największe osiągnięcie w tej dziedzinie? Przestańcie obrażać te biedne nauczycielki. One są tu ofiarami. W prawdziwym życiu w szkole mogą być bardzo dobrymi pedagogami. Tomasz Rożek na prawdę bardzo sensownie całą to sytuację opisał.

  •  
   d.....f via iOS

   +2

   pokaż komentarz

   @mcin: I wykopek nieczytający arta dostał dwieście plusów, tępe piwniczaki

  •  

   pokaż komentarz

   @gwiezdny_kupiec: Oczywiscie. ze prawdopodobnie one realizowaly jakis scenariusz..., napisalgo ktos z ME - na szybko. Robiac pelno bledow. Gdzie byl rezyser - ktory odpowiada za wszystko? Ale tez zapytasz sie nauczycielki o liczbe parzysta - powinna wiedziec. Wszystko razem dalo taki koktajl.

   Np. Jakis matematyk Pan profesor... bylby na zywo w studiu - szybko zrobilby jakies proste obliczenia... - gdyby sie pomylil - tez widownia by miala z niego smiech. W koncu matematyka jest jego zawodem... .

  •  

   pokaż komentarz

   @mcin: To państwowa telewizja, więc tam też wszyscy zatrudniani po znajomości, a nie po kompetencjach.

  •  

   pokaż komentarz

   @mcin: Nie oszukujmy się, 90% "nauczycielek" z wczesnego etapu edukacji nie ma pojęcia o nauce i nauczaniu, właśnie takie osoby najgłośniej krzyczą na strajku o podwyżkę. Nauczyciel musi mieć u uczniów szacunek i posłuch. Czy jakikolwiek uczeń weźmie za autorytet taką Asię czy tam Basię, oczywiście że nie. Wiedzę tym młodym osobom powinny przekazywać osoby doświadczone, profesorowie itp.

   źródło: Przechwytywanie.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   @gwiezdny_kupiec: A to ktos kazał tym kobietom sie zgadzać na współprace? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Hawthorne: A kto by nie chciał dodatkowej kasy? Jak na poziom podstawówki, to dużych oczekiwań w stosunku do nauczycieli nie powinno się mieć, bo bystrzejsza osoba nie pójdzie pracować za takie pieniądze. No chyba że z powołania. Poza tym spoko można wyrazić swoją opinię, ale większość szczególnie tych hejterów, to nie wiele lepiej by wypadła przed kamerą, nawet jeśli by byli mistrzami w swoim fachu. Ewidentna wina telewizji, a nauczycielkom powinno się dać spokój, bo to nie ludzie są źli tylko cały nasz system edukacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @saticher: No to je hejcić też można. Tak samo jak hejcimy sprzedawanie garnków, patoyoutuberke żerujaca na dzieciakach, wątpliwe kluby, czy mase innych rzeczy, które nic nie daja, a za ktore sie płaci.

   Jeżeli ktos zgodził sie na wystep w telewizji, dał też przyzwolenie na opinie - w tym "hejty" czyli krytyke. Mysle ze niska cena za "dodatkowa" kase, a jezeli za wysoka - to mogla to osoba to przekalkulowac. Wszak robili to nauczyciele, którzy powinni przodować w logice, mysleniu o konsekwencjach i takie tam.

  •  

   pokaż komentarz

   @mcin: jak nie mieli (nie miały) przygotowania realizując to co wykładają od lat to trzeba się zastanowić czy dobrze pracowały do tej pory. Chyba, że wystąpiły stażystki. Mnie ten poziom nie zaskoczył. A szkołę skończyłem 20 lat temu. Z braku czasu na weryfikację media pokazały jak faktycznie wygląda edukacja.

  •  
   t......y

   -2

   pokaż komentarz

   Wiedzę tym młodym osobom powinny przekazywać osoby doświadczone, profesorowie

   @jenna-nilsson: trolujesz czy taka durna jesteś? xD

   źródło: i.kym-cdn.com

  •  

   pokaż komentarz

   @mcin: Brytyjczycy już w latach 80tych uczyli przez telewizję w ramach Open University.
   Przykładowa lekcja podstaw rachunku różniczkowego : https://m.youtube.com/watch?v=IkmFgNUWA4A

   TVPiS i budowa kraju z dykty.

  •  

   pokaż komentarz

   @chrabia_bober: Polacy też, gówniarzu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  @trozek Dopóki nie było koronawirusa to tylko uczniowie wiedzieli, że większość nauczycieli to nieuki. Teraz wszyscy to widzą.

  Nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym nie potrafią poprowadzić wykładu? Przecież robią to całe życie.

 •  

  pokaż komentarz

  W pełni się z tym zgadzam.
  TVP całkowicie poległa - głównie organizacyjne.

  Po pierwsze to nie nauczycielki powinny prowadzić te lekcje.
  Nauczycielki oczywiście są potrzebne w takim programie, ale właśnie jako konsultacja - do stworzenia skryptu lekcji, którą przeprowadziła by jakaś znana "gadająca głowa" z telewizji.
  Bo prowadzący niekoniecznie musi się znać na tym co robi - on ma mieć prezencję, dykcję i umieć panować nad przekazem. Świetnie w takiej roli sprawdzi się każdy prowadzący telewizję śniadaniową, każdy aktor, prezenter.

  Materiał lekcji powinien być przygotowany i skonsultowany w gronie nauczycielskim, na planie powinien być nauczyciel w roli konsultanta merytorycznego.
  Pomoce naukowe powinien przygotować jeden z wielu zatrudnionych w TVP grafików.

  Tylko tyle.
  To są rzeczy które w telewizji robi się każdego dnia, przygotowując choćby program telewizji śniadaniowej który leci na żywo, przekazuje gówno-treści, ale w o ile zgrabniejszej formie niż ta gówniana "telewizja edukacyjna".

  •  

   pokaż komentarz

   Bo prowadzący niekoniecznie musi się znać na tym co robi - on ma mieć prezencję, dykcję i umieć panować nad przekazem. Świetnie w takiej roli sprawdzi się każdy prowadzący telewizję śniadaniową, każdy aktor, prezenter.

   @hellfirehe: Otóż to. A jeśli już chcieli wziąć nauczycieli, żeby dodać powagi projektowi, to mogli wziąć specjalistów w swoich dziedzinach, którzy mają doświadczenie w pracy z publicznością czy przed kamerą. A nie robić jakieś łapanki, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo na jakiej podstawie nakłaniając jakichś nauczycieli. Praca na żywo z dziećmi i regularne ocenianie ich postępów, a prowadzenie prezentacji przed kamerą w telewizji to zupełnie różne sprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @hellfirehe: Spokojnie mogli to prowadzić nauczyciele. Ale nie randomowi bez żadnego doświadczenia z pracą przed kamerą, tylko tacy którzy np. prowadzą kanały edukacyjne na youtube, w szczególności mają do tego predyspozycje. Bardzo dużo korzystam z Coursera i tam są materiały na bardzo wysokim poziomie - merytorycznym i warsztatowym, przygotowywane przez wykładowców a nie zawodowych prezenterów/aktorów.

  •  

   pokaż komentarz

   @hellfirehe: Oczywiście, że masz rację, ale patrząc z perspektywy TVP twoja propozycja jest najwyraźniej zbyt droga w realizacji. Prezenter czy aktor to spory koszt w porównaniu do jakiś szeregowych nauczycieli. Tak samo tablica i markery są dużo tańsze niż profesjonalne plansze wykonane przez grafików. TVP chciało zrobić te programy szybko oraz tanio. Jaki jest efekt takiego podejścia każdy widzi.

  •  

   pokaż komentarz

   rezenter czy aktor to spory koszt w porównaniu do jakiś szeregowych nauczycieli. Tak samo tablica i markery są dużo tańsze niż profesjonalne plansze wykonane przez grafików.

   @czlowiekzcegla: Nie jestem tego pewien, ale zgaduję że TVP ma jakiś taki ludzi po prostu na etacie.
   Może nie jakiś celebrytów pierwszego rzutu, ale choćby swoich dziennikarzy, którzy już wpisują się w mój plan postawienia przed kamerą osób które już przed tą kamerą stały i po prostu potrafią się zachować przed nią tak żeby było dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @hellfirehe: No własnie mi się wydaje, że oni raczej trzymają tyle osób na etatach ile muszą by zachować ciągłość produkcji. Widocznie nie mogli sobie pozwolić na przekierowanie zasobów na produkcję lekcji, bo produkcja ich obecnych programów stanęłaby w miejscu. Może nawet do zrobienia tych lekcji przydzielili stażystów. Taką poszlaką może być to, że na końcu lekcji nie ma planszy z napisami.

  •  

   pokaż komentarz

   Widocznie nie mogli sobie pozwolić na przekierowanie zasobów na produkcję lekcji, bo produkcja ich obecnych programów stanęłaby w miejscu.

   @czlowiekzcegla: Staram się rzeczy które można wytłumaczyć głupotą, nie tłumaczyć w żaden inny sposób :)

   Sądzę że gdyby tak ktokolwiek chwilę pomyślał, byli w stanie przekuć to łatwo w niezły sukces.
   Pokazać jak państwo dobrze funkcjonuje, że jest przygotowane, że działa.
   A co zrobili?
   Pośmiewisko z siebie, bo nie jest to coś gdzie mogą coś w TVP ściemnić i powiedzieć że wszystko jest świetnie, bo każdy sobie może włączyć to w telewizji i zobaczyć na własne oczy co tam się wyrabia.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak z innej beczki- zauważcie, że nauczyciele którzy prowadzili swoje lekcje zrobili to porządnie bez tego całego wsparcia. To nauczycielki się posypały.

1 2 3 4 5 6 7 ... 22 23 następna