•  

  pokaż komentarz

  Niechciane esemesy to faktycznie problem, przedstawiona w tym wykopie recepta na tę bolączkę zapewne jest skuteczna, ja jednak drodzy państwo, choć wstyd się przyznać, poszedłem na łatwiznę. Otóż pewnego razu zadzwoniłem do biura obsługi klienta sieci komórkowej z której korzystam i poprosiłem panią o przemiłym głosie aby uprzejmie zablokowała dla mojego konta esemesy przychodzące ze wszystkich niestandardowych numerów, czytaj krótszych niż 9 cyfr lub o spoofowanym/tekstowym nagłówku nadawcy - pani o przemiłym głosie zapytała czy życzę sobie również zablokowanie połączeń przychodzących o charakterze promocyjnym, które wykonują okazjonalnie do swoich klientów, na co odpowiedziałem twierdząco.

  Od tego czasu gdy mój służbowy telefon spoczywający na toaletce podczas gdy biorę długą, gorącą kąpiel o charakterze relaksacyjnym wydaje z siebie dźwięki bądź wibracje to z pewnym spokojem ducha mogę po niego sięgnąć - mogę po niego sięgnąć, drogi kolego wykopowiczu i koleżanko wykopowiczko, mając swoistego rodzaju pewność, że nie przeczytam, że właśnie wygrałem BMW, że wróżka Elwira przepowiada mi długie życie, wielką miłość i worki pieniędzy, mogę po niego sięgnąć gdyż wiem, że to coś naprawdę ważnego.

  Od tego czasu moje życie zmieniło się na lepsze, a świat wydaje się piękniejszy. Od tego czasu uśmiecham się częściej, weselszy jestem i usposobienie mam bardziej przyjazne - co zauważyła zarówno pani Halinka z warzywniaka na rogu, jak i barman rozlewający ciężkie alkohole w zadymionej knajpie do której zwykłem zaglądać w sobotnie wieczory... Barman... Nawet ten barman nalewając mi kolejną setkę wódki spostrzegł ten nowy błysk w moim oku, co uzewnętrznił subtelnie, acz w pełni zrozumiale uśmiechając się porozumiewawczo i nie rozlewając przy tym ani jednej kropli trunku.

  •  

   pokaż komentarz

   @niepokonany: Ale że jak to w zadymionej knajpie?!

  •  

   pokaż komentarz

   @niepokonany: możliwość blokady wiadomości z numerów premium to nic nowego. A jak zechce Ci się kiedyś skorzystać z jakiejkolwiek usługi, która korzysta z kodów SMS, to będziesz w ciemnej dupie :). Dlatego dla mnie to nie jest najlepsze rozwiązanie - Orange mnie nękało swoimi konkursami, to wysłałem im takiego maila, że już od dawna żadnych reklam od nich nie dostałem (chyba że dotyczące jakichś ich promocji czy nowych usług jeśli chodzi o rozmowy, czy SMS-y). Co do reszty firm - wystarczy do nich napisać z prośbą o usunięcie numeru z bazy. Wspomniałem o usługach za pomocą SMS-ów premium - jest jedna wada takich usług... Twój nr pozostaje w bazie i jest przekazywany innym podmiotom i rozsyłają reklamy (powołując się na regulamin). Dlatego trzeba na to uważać. Np. mój bank wysyła mi kody SMS, ale podpisuje się nazwą, a nie numerem i nie używa go w celach marketingowych. Zresztą przy zakładaniu konta można się nie zgodzić na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. Gdy jest pytanie o taką zgodę zawsze pytam, czy to konieczne, zawsze otrzymuję odpowiedź, że nie, więc się nie zgadzam :).

 •  

  pokaż komentarz

  No no, ma jaja i gadane ! Prze kozak, łał ! Prawdziwy brutal zaiste.

 •  

  pokaż komentarz

  A nie wystarczy odpisać - "jeszcze jeden SMS i poderznę gardło temu małemu kotkowi" ?

  •  

   pokaż komentarz

   @silentpl:
   W plusie zasypują mnie smsami z Golfem. Trzeba było odesłać na darmowy numer w treści wpisując OK. Napisałem "wsadźcie sobie tego golfa w dupę". Następny sms: "Gratulujemy, ma pan szanse na Golfa". I smsów jest jeszcze więcej.

 •  

  pokaż komentarz

  Szanowny Panie, Zwycięstwo!