•  

  pokaż komentarz

  chyba zacznę słuchać Radia Maryja :p

 •  

  pokaż komentarz

  Patrzcie, kobieta ze wsi - gdzie się mówi, że tam niby ciemnogród. Widać, że prędzej tej ciemnoty więcej w miastach, gdzie wszyscy mają dostęp do naszych ukochanych mass-mediów, które informują nas rzetelnie o tym co istotne, co się wokół nas dzieje, że Polska kwitnie....dajcie jej jakieś miejsce w Sejmie, przynajmniej jedna osoba, która by przekonała ludzi i otworzyła oczy na te chore sytuacje jakie zaczynają się dziać w naszym cywilizowanym światku. I tu nie nie mam na myśli tylko Polski, Unii Europejskiej, ale generalnie tym, że zmierzamy w jakimś cholernie złym kierunku - polityka zagraniczna USA, Rosji, sztama wpływowych ludków i bogaczy, tajne spotkania - jakieś grupa Bilderberg, Sculls and Bones i inni paranoici. Analogie zachodzące na arenie międzynarodowej: zamachy na bloki mieszkalne w Moskwie --> 2 wojna Czeczeńska, 11.09.2001 --> Afganistan, Irak. Prawo powoli obracające się przeciwko naszym wolnościom, ograniczenia, monitoringi, ustawy anty, a wszystko w celu zapewnienia nam bezpieczeństwa, walki z terroryzmem itp. itd. Ciekawe czasy, ale niepokojące.

 •  

  pokaż komentarz

  Podoba mi się, że nikt jej nie przerywa ani nie pogania.

 •  

  pokaż komentarz

  proszę o wrażenia po wysłuchaniu

  •  

   pokaż komentarz

   @DarekMirror: sorry, nie dałem rady

  •  

   pokaż komentarz

   @DarekMirror: Bardzo ciekawy telefon... :)

   ...serio

  •  

   pokaż komentarz

   @DarekMirror: Biedna kobieta. Smutna jest ona i ci co tak mysla. Przykro mi, ze ludzie sa tacy nieszczesliwi. Smutna historia. Dobrze, ze nie trzeba widziec swiata tak jak ona. Wszystko zle. Wszystko niedobrze. Ogolnie nastroj rozmow w RM jest wlasnie taki. Czemu sie dziwic? To polityczne radio a wiadomo, kto kogo popiera i kto rzadzi, nie?

   Podobnie ludzie na wykopie maja w glowach dlatego pewnie zgarne milion minusow. Nie przejmuje sie tym bo cenniejsze dla mnie wlasne zdanie niz plusiki od nieszczesnikow.

  •  
   C.............k

   -34

   pokaż komentarz

   nie bedzie niczego

  •  

   pokaż komentarz

   @r00t: Nie, nie dlatego zgarniesz minusy. Zgarniesz dlatego, że kobieta ta mówi z sensem, używając argumentów, a ty odpierasz to wszystko bredniami o złych nastrojach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Droper: A ja się pytam, gdzie ona używa argumentów? Takie gadanie, takie sranie w banie przez prawie osiem minut i nie powiedzenie niczego sensownego podpartego konkretnymi argumentami, to potrafi jeszcze tylko pan prezes kaczyński.

  •  

   pokaż komentarz

   @Droper: Bredzi a nie uzywa argumentow.

  •  

   pokaż komentarz

   @DarekMirror: radio ma ryja więc zakop!

  •  

   pokaż komentarz

   @DarekMirror: Wrażenie takie:
   Nie wiem czemu radiomaryjni tak p#$!#!!ą o złym zagranicznym kapitale. Skąd ma być w Polsce polski kapitał, jak mieliśmy tu prawie 50 lat komuny? Poza tym co za różnica czy robotnikowi płaci Niemiec, Francuz, Amerykanin czy Polak? Ważne że płaci w złotówkach. W Polsce potrzebujemy jak najwięcej tego złego zagranicznego kapitału, a nie jak najmniej.

   Kolejną sprawą jest prywatyzacja. Radiomaryjnych strasznie boli jak "majątek narodowy" sprzedaje się przebrzydłym kapitalistom, ale już ich nie boli jak ten sam majątek jest dewastowany przez kolesi partii rządzącej. Kraj jest bogaty, gdy jego obywatele są bogaci, a nie gdy rząd dysponuje dużym kapitałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @DarekMirror: nie słucham Radia Maryja ale muszę powiedzieć, że chyba jedno z nielicznych mediów gdzie (oficer) prowadzący nie przerywa słuchaczowi wypowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sigur: ciekawy - niespotykany dotąd design, słuchawka na kablu, programowalne przyciski, funkcja głośnomówiąca, a nawet ekran!

  •  

   pokaż komentarz

   @DarekMirror: Historia kołem się toczy.. CHOLERNIE IRYTUJACE DMUCHNIECIE DO SLUCHAWKI W drugiej połowie XVIII wieku JA PI%$#%#$LE JAK MNIE TA BABA IRYTUJE

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix: Przedewszystkim ten majątek narodowy nie powinien był nigdy powstać. Te firmy nie powinny być od powstania do upadku prywatne. Państwo nie jest od produkowania czegokolwiek. Wyprzedawanie majątku jest tylko naprawianiem wypatrzeń z przeszłości - można by to rozdawać nawet za darmo i dalej cel nadrzędny byłby spełniony, choć oczywiście jeśli jest jakaś wartość to byłoby to niegospodarne i nie należy tak robić, ale firmy które przynoszą straty i których nikt nie chce kupić oddawałbym za nic - kłopot z głowy, najwyżej ktoś to zlikwiduje w cholerę posprzedaje majątek i wyjdzie na swoje - rząd tak zrobić nie może bo by było larmo i w zamian od 20 lat dokłada do trupów.

   @msgforce: Widać że nie słuchasz. Przerywanie jest w radiu maryja legendarne. Tak bezczelnie jak oni nie przerywa nikt. I nie mówię - czasem trzeba jak ktoś p%!$##$i i nie chce skończyć, ale tam ewidentnie przerywają za poglądy i nawet się z tym nie kryją. Jesli spróbujesz dyskutować z jedynymi słusznymi poglądami spadasz z anteny. Słyszałem wiele takich telefonów jako że od lat słucham tej rozgłośni regularnie. Tutaj babka mówiła dokładnie to co chcieli usłyszec i wtedy faktycznie - długość wypowiedzi nie ma znaczenia - prawie zawsze pozwolą skończyć o ile ktoś nie gada całkowicie od rzeczy.

  •  
   a......a

   +1

   pokaż komentarz

   @DarekMirror: Na twarzy pojawił mi się głupi uśmieszek.

  •  

   pokaż komentarz

   @DarekMirror:
   W słowach tej pani jest sporo prawdy. Oczywiście pani ta trochę przesadza, ale niewiele. Jesteśmy narodem który reaguje na pierdoły typu usunięcie krzyża, in vitro, likwidacja stoczni i inne pierdoły bez większego znaczenia. A jak podnoszą VAT i inne podatki, zwiększają biurokracje, podpisują niekorzystne umowy międzynarodowe, sieją propagandę w telewizji, wydają miliardy na bzdury, no i kwestia traktatu lizbońskiego, czy też zmiany waluty...niewielu protestuje.
   smutne.

  •  

   pokaż komentarz

   @rfeliga: I w czym się tu niby różnimy od większości Europejczyków? Przestań jeździć po swoim narodzie bo najważniejsze innych nie znasz. Oczywiście, że patrząc na demokratyczne wybory należałoby uznać nasze społeczeństwo za bandę d!$!#i, ale patrząca wszystkich innych(no prawie) dojedzie się do tych samych wniosków. Po co więc wyzywać Polaków skoro spokojnie można uznać większość ludzkości za d!$!#i?

  •  

   pokaż komentarz

   @DarekMirror: Myślałem że to będzie kolejna szydera, bo tylko takie było wykopywane o RM. Jak to zacytują, a co nam przynosi ten "postęp" dziewczyny zamiast majtek ze sznurkiem w dupie chodzą przenośnie mówiąc.(postęp= homo lewactwo,aborcja,wyśmiewanie chrześcijan, meczety w imię tolerancji, zdjęcie krzyży w imię komunizmu ..? Chciałbym nie..

  •  

   pokaż komentarz

   @Sigur: Radio Maryja(zacznę pisać z dużych liter chyba...) podobno takie zacofane, to skąd oni tyle wiedzą? Czyżby to dawna edukacja, sprzed 39'? Ciekawe... Chociaż muszę przyznać, że to nie pierwszy tego rodzaju przypadek, gdy ktoś w ramach tych mediów Rydzykowych mówi coś wartościowego. Gdyby wyciąć element o religii+aborcji to bym się pod jej wypowiedzią podpisał.

  •  

   pokaż komentarz

   @r00t: wiadomo też kto rządzi mediami które są w opozycji do RM - Niemcy i Ruscy. Sam się zastanów co wolisz...

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix: 50 lat komuny to nie był polski kapitał, tylko rosyjski, bo Rosja nim władała. Tak samo jakbyś miał długopis, ale tylko ja mógłbym nim pisać, to powiedziałbym, że to mój długopis, a nie Twój, ale jak chcesz, to się oszukuj. Na tej zasadzie Polska miała broń atomową.

   Odnośnie kapitału - masz w tym materiale ładnie wytłumaczone o co chodzi z zagranicznym kapitałem, widocznie nie dosłuchałeś lub nie zrozumiałeś. Otóż kupuje się nasze nieodnawialne w tempie zużycia surowce, a raczej ich źródła, zamiast niszczyć je we własnych krajach - dla przykładu w Niemczech. Niemcy - władza niemiecka - kupuje nasze lasy: Kolejna prywatyzacja na zasadzie publiczne -> publiczne. Rząd dostanie zastrzyk pieniędzy na udawanie przed nami, że nie zrobił kryzysu, ponieważ zysków z lasu - pomimo, iż są wyższe - nie da się spieniężyć w takim czasie, w jakim można je sprzedać inwestorowi(stąd nazywany jest on inwestorem). Nie wiem jak Ci wytłumaczyć powagę sytuacji... wyobraź sobie, że grasz w jakieś Age of Empires i aby przyspieszyć jakieś procesy wyprodukowałeś sobie ludzika-premiera. Idziesz sobie odgrzać kotleta, wracasz a tu wszystkie Twoje lasy są ogrodzone przez sojusznika... Pytasz premiera "dlaczego?" a on na to "bo mi strajkowali nauczyciele i musiałem udawać, że nie ma deficytu, więc sprzedałem sojusznikowi nasze drzewa. Co się wówczas dzieje? W zależności od gry albo klikasz w opcjach tego ludzika "uśmierć" albo podjeżdżasz onagerem i strzał w okolicę handlarza. Oczywiście w rzeczywistości sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, rząd Niemiecki może różnie postąpić z naszymi lasami, może nam w nich zorganizować wieczną paradę gejów i lesbijek lub urządzić strefy zamieszkałe przez Niemców, by później zażądali oni w plebiscycie, aby przyłączyć te ziemie do Niemiec zupełnie oficjalnie. Takie rzeczy w historii miały miejsce, oczywiście półmózgi nie wyobrażają sobie by historia mogła się powtórzyć, dla nich przypomnę Gruzję, i podłoże - oficjalne - konfliktu, no ale to było 2 lata temu, przecież też już się powtórzyć nie może... Tak czy inaczej w najbliższej perspektywie mamy inwestycję Niemiecką w postaci nieznanej, prawdopodobnie pozyskają surowce i albo sprzedadzą nam łaskawie to, co po ich exploatacji zostanie, albo w inny sposób tym mieniem zagospodarują. My zaś zyskamy w krótkim czasie zastrzyk pieniędzy, a następnie w długim okresie będziemy liczyć stratę alternatywną(potencjalnie).
   Możliwe, że Niemcy będą nam oddawać całe wyprodukowane drewno za darmo, fizycznie możliwe, ale niekoniecznie spodziewane.

   Reasumując: Sprzedawanie terenów - efektywnie - innemu państwu jest ok, ale nie w takich ilościach, i nie państwu o znacząco rozbieżnych, z naszymi, interesach. Powietrze jest zdatne do oddychania nie bez przyczyny. Niemcy cieszą się, że będą wycinać u innych. Nasz rząd cieszy się, że nas znowu zrobi w balona.

  •  

   pokaż komentarz

   @Corranh: nie kłam - przez 10 lat słucham i mogę zagwarantować że tutaj ze wszyskich mediów jest najmniej przerywane,dowód: wszystkie auducje Rozmowy Niedokończone są dostępne pod linkami z ostatnich kilku lat - wystarczy trochę poświęcić czasu i samemu się przekonać że jest tak jak mówię,
   wyjątek stanowią ale to normalne przerywania jak ktoś jest chamski,obraża innych ,inną narodowość..

  •  

   pokaż komentarz

   @r00t: brawo, dokładnie tak samo myślę. Najtragiczniejsze jest to, że w walce z Tuskiem Wykopowicze potrafią wrzucić nawet fragment audycji z RM na główną. Hipokryzja sięga zenitu. Jestem przekonany, że gdyby jutro np. Lepper powiedział, że Tusk i Komorowski są be, to zostałby tu okrzyknięty wielkim mężem stanu i bardzo inteligentnym politykiem. No cóż, z braku laku lepszy kit.

  •  

   pokaż komentarz

   @DarekMirror: Pierniczysz. Od lat słucham tej stacji i pamiętam wiele sytuacji w których dzwonił koś kto chciał wyrazić inne zdanie - czasami było odcinanie z komentarzem: "to prowokacja jak się ma takie poglądy to nie należy dzwonić do radia Maryja" (luźny zapis słów ojca Króla) kilkukrotnie (choć to już parę lat temu) słyszałem akcje typu "Pozwolę sobie nie zgodzić się w tej kwestii, uważam że aborcja w pewnych przypa..... " pip pip pip "oj zerwało nam się połączenie". Swego czasu to był standard - niczego nie muszę szukać i udowadniać, pamięć jeszcze mam dobrą. Albo rzadko słuchasz RM abo to ty bezczelnie kłamiesz. A może masz już tak wyprany mózg że przejaw innych poglądów traktujesz jak internetowe trolowanie i odcięcie takiego delikwenta za zwykłą moderację?.
   Ile razy słyszałeś na antenie zwolennika PO lub SLD? Ile razu słyszałeś jakąś ostrą dyskusję z dzwoniącym ? Bo mnie się nie zdarzyło - rozmowy niedokończone to wzajemne głaskanie się po główkach - słuchacze dzwonią żeby dać wyraz swojej pełnej zgodzie ze stanowiskiem gościa/prowadzącego lub o coś zapytać i przytakiwać. Jeśli jakaś "zbłąkana duszyczka" nieśmiało wyrazi własne zdanie to po rozłączeniu zaczynają wyjaśniać czemu błądzi - jeśli dzwoni ktoś kto sprawia wrażenie osoby chętnej twardo bronić swoich poglądów nie ma żadnej dyskusji. Słyszałeś taką? W rozmowach wielokrotnie były poruszane bardzo kontrowersyjne tematy - jak to jest że nigdy nie usłyszałem tam prawdziwej dyskusji ze słuchaczem o innych poglądach? Nie dzwonią czy jak??

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczorra: Teraz juz wiem dlaczego Kaczynski nie chce wladzy. Bo jedyny elektorat to te radiomaryjne oszolomy, ktore maja w glowie tylko narzekanie i co zrobia jak sie ich nie bedzie straszylo, ze wszystko jest zle? Nagle zacznie byc wspaniale? To nie przejdzie! Caly radiomaryjny elektorat bedzie musial gdzies uciekac. Gdzie ucieknie? Do JKMa? Do tego nie moze dojsc. Dla PiS przejecie wladzy i pelna kadencja to polityczna smierc.

   Wykop, od kiedy jest popularny, daje mozliwosc zaobserwowania mechanizmow dzialajacych na stado. Osobiscie mi sie bardzo podoba wyrazistosc odzwierciedlenia zachowan pewnej czesci spoleczenstwa. Nie mam sentymentow do ,,starego wykopu'' a ten nowy traktuje tez badawczo. Hipokryzja siega zenitu, jak piszesz. Hipokryzja raczej nieswiadoma bo zeby swiadomie zostac hipokryta trzeba pierw pomyslec czas jakis. Tu nie ma myslenia. To sa odruchy stadne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Droper: No tak przecież wycinanie drzew żeby zrobić papier jest przestępstwem, jak w ogóle można używać papieru... . .. i te całe helołin ehh jak można to takie nie polskie!

  •  

   pokaż komentarz

   @DarekMirror: Mówi to kobieta, którą niemal całe życie robili w jajo, więc wiesz. Nie utożsamia się poza tym chyba z resztą tego narodu ;>

  •  

   pokaż komentarz

   @Sigur:
   Kurcze....
   Na początku miałem uśmieszek na twarzy, ale po chwili, zacząłem zastanawiać się, nad tym co ta Pani mówi i dochodzę do wniosku, że ma sporo racji, Polacy obudzą się z ręką w nocniku kiedyś.

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix: jest to złe m.in. dlatego, ze polscy pracownicy, owszem maja na chleb, ale zyski jakie wypracowują dla zagranicznego właściciela wędrują, często bez opodatkowania, za granicę.

   sprowadza nas to do społeczeństwa zwyczajnych robili - i to bez względu na to ile kto zarabia. dla tego kapitału nie jest istotna nasza innowacyjność, która często niszczona jest w zarodku - ważna jest nasza pracowitość i sumienność. dla nas, poza codziennym chlebem i znojem nie ma nic - nie mamy dostępu do owoców naszej pracy. z tego żyją inne społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix: Teraz nie mamy ani własnego kapitału ani bogatego społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix: Chociażby dlatego, że firmy polskie płacą w Polsce podatki a z obcym kapitałem transferują go różnymi sposobami do swoich krajów macierzystych, Co do prywatyzacji to ok, ale u nas sprzedaje się sektory kluczowe (energetyka,kolej,banki) wcale nie firmom prywatnym, ale firmom państwowy (sic!) tylko np. francuskim (TP SE - France Telecom). Najlepsze jest to, że sprzedawane są te firmy które przynoszą zyski....

  •  

   pokaż komentarz

   @grzessiek:
   sprowadza nas to do społeczeństwa zwyczajnych robili - i to bez względu na to ile kto zarabia.
   Czyli lepiej jakby po prostu zabronić im tutaj wstępu i jednocześnie uczynić setki tysięcy ludzi bezrobotnymi? A innowacyjność nie jest niszczona przez zagraniczny kapitał, tylko przez nasze własne d#!!!ne przepisy i podatki.

   @pixxel:
   I nie będziemy mieć, do czasu aż nie damy sobie więcej wolności gospodarczej.

   @jarekblant:
   Co do prywatyzacji to ok, ale u nas sprzedaje się sektory kluczowe (energetyka,kolej,banki) wcale nie firmom prywatnym, ale firmom państwowy
   Tego wcale nie popieram, bo to nie prywatyzacja. Firmy trzeba sprzedawać prywatnym przedsiębiorcom, którzy będą się kierowali swoim zyskiem, a nie państwom, które będą działały politycznie.

  •  

   pokaż komentarz

   Z tego wszystkiego końcówka była najlepsza.

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix: A obywatele będą bogaci pracując za najniższą krajową?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ellaz50: A będą może bogatsi siedząc na zasiłkach?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Tego nie wiesz czy robili ją"w jajo"a z narodem utożsamia się jak najbardziej
   wygłaszając tak dobre mowy w trosce o Polskę

  •  

   pokaż komentarz

   @grzessiek: Jak byś mi to ust wyjął:)

   Znam to z autopsji od kąd Francuzi przejęli naszą firmę
   co roku wyprowadzają więcej kasy, a pracownikom mówią,
   że jest kryzys i jak się nie podoba to jest dziesięciu na twoje miejsce.
   Stajemy się jedynie tanią siłą roboczą.
   A co do LP to jest to przedsiębiorstwo stawiane za wzór w całej Europie i nie tylko,
   leśnicy z wielu krajów przyjeżdżają się do nas uczyć zrównoważonej gospodarki leśnej
   i podziwiają nasze lasy bo w europie zachodniej postawiono na szybkie zyski i tam stare drzewa nie były ekonomicznie uzasadnione.
   Wiem to z rozmów z emerytowanym leśnikiem, który do tej pory oprowadza kolegów z różnych krajów po Słowińskim Parku Narodowym jak i z relacji innych znajomych leśników.
   Dlatego jestem przeciwko demontażowi jednej z ostatnich dużych Polskich firm.

  •  

   pokaż komentarz

   @KeiON: ty i inni co tak myślą - czyli mają zakute łby - jesteście zasra.nymi kre.tynami - wasze bachory będą sie okradać wzajemnie z głodu - z takim tępym myśleniem zajdziemy w totalne g.ówno!

  •  

   pokaż komentarz

   @DarekMirror: interesujący...naprawdę ciekawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrzsien83: Nie jestem hipokrytą. Chodziło mi o ton, w którym to ona wypowiada. Byłem naprawdę sfrustrowany. Najpierw Wy, wykopowicze mówicie o wolności rynkowej, a potem oburzacie się o prywatyzację. Aż smierdzi tutaj hipokryzją.

  •  

   pokaż komentarz

   @KeiON: to tylko anonimowy tłum... nie jest racjonalny.... jest płochliwy i emanuje zawsze negacją porządku w którym po prostu sobie nie radzi i afirmacją alternatywnego świata szczęścia którego nigdy nie doswiadczy ...bo zawsze jest czym innym niz rzeczywistosc

  •  

   pokaż komentarz

   @mistalowa: Genialne zdanie. Twoje czy cytat?

  •  

   pokaż komentarz

   Przepraszam was za podpięcie się pod pierwszy komentarz, ale trzeba zacząć od tego, że LP nie zostaną włączone do systemu finansów, gdyż sejm odrzucił tą poprawkę.

   http://www.wykop.pl/ramka/545087/rzad-przegral-boj-o-lasy/

   Co do znaleziska to raczej gorzkie żale tej pani, ale jest w nich sporo racji, popartych argumentami.

  •  

   pokaż komentarz

   @neib1: obserwacje + niedzielna chandra ... pożyczone byłoby w ""

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix: Chyba nie,ale tyle firm sprzedanych za psie grosze kapitałowi obcemu zostało już zlikwidowanych,a rzesze bezrobotnych obciążyły nasz budżet.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego na Wykopie wszystko jest czarne albo białe? k###a, świat składa się tylko i wyłącznie z szarości a "prawda jest jak dupa - każdy ma swoją". To, że ktoś uważa, że sprywatyzowanie lasów jest złe, wcale nie znaczy, że jest komunistą; to że ktoś uważa, że Tusk jest do dupy, wcale nie znaczy, że ma w domu ołtarzyk Kaczyńskiego. Ludzie, opanujcie się!
   Co do samego telefonu - też są wzloty i upadki. Uważam, że kobieta ma rację w kilku względach, ale wcale to nie znaczy, że zgodzę się ze wszystkim i że powinniśmy wszystko zostawić rządowi z jedną partią i zamknąć granice, nie. Państwo ma dbać o bezpieczeństwo obywateli, zarówno przez pieczę nad prawem, jak i przez dopilnowanie bezpieczeństwa całego kraju przed ewentualnym atakiem, niezależnie czy będzie to atak militarny, ekonomiczny czy cybernetyczny. Pani Halina słusznie zwraca uwagę na brak dostatecznej obrony militarnej (nie oszukujmy się, nie jest wystarczająca, a liczenie na "sojuszników" już przerabialiśmy), pani Halina słusznie zwraca tez uwagę na brak bezpieczeństwa ekonomicznego - SUROWCE, jako kraj bądź co bądź rozwinięty powinniśmy trzymać za wszelką cenę a wyprzedawać PRODUKTY. Sprzedawanie lasów obcym spółkom państwowym jest już totalnie bez sensu (nie będę zagłębiał się w ten temat bo niestety nie mam siły już sprawdzać
   jak to faktycznie było a w Wasze wypowiedzi dawno już przestałem wierzyć, dlatego 'jeśli by sprzedawali, byłoby to bez sensu')

   @Corranh: Robimy podobnie jak reszta Europy? Super, daj mi gwarancję że reszta Europy robi dobrze... problemy etniczne we Francji? Irlandia, Hiszpania, Węgry, GRECJA? Zdecydowanie powinniśmy iść z duchem reszty Europy (tak, ironizuję, żeby mi nikt nie zaczął zaraz wjeżdżać, że jestem d$%$%em)

   A co do drugiej strony? Nie, nie będę się zgadzał z tą kobietą bezsprzecznie. Ona wieści rychłą wojnę. Bezsens, rychłej wojny nie będzie (co wcale nie znaczy, że nie powinniśmy przygotowywać obrony). Dlaczego wojny nie będzie, i Polska nie jest zagrożona? 1. Nie ma żadnego kraju w pobliżu, w którym byłoby naprawdę źle, zob. Nimecy 1935. 2. Informatyzacja jest na tyle powszechna wśród naszych sąsiadów, że zwykłemu obywatelowi ciężko coś wmówić na dużą skalę. 3. Jesteśmy zbyt silnie powiązani ekonomicznie ze wszystkich stron, by ktoś sobie pozwolił na "wielki burdel"
   Nie, nie ma nikogo kto rządzi mediami. To jest niedorzeczność... Tak, media manipulują, tak, media są opiniotwórcze, tak, media mydlą nam oczy. Ale szukanie wielkiej siły która tym zarządza jest śmieszne. Rząd (?) ale prędzej nasz niż cudzy.

   Poza tym... nie p!%!$$%cie że nie wk###ia Was sposób gadania tej kobiety! Dmucha w słuchawkę, gubi temat, momentami p!%!$$%i od rzeczy i to jest fakt! To było heroiczne z mojej strony że w ogóle dałem radę dosłuchać do końca!

  •  
   d........e

   0

   pokaż komentarz

   @DarekMirror: No cóż, ja słucham co prawda dopiero od, hm...ile to będzie... 5, 6... ale mam swoją opinię na ten temat.
   Na antenie RJM albo a) nie ma potrzeby przerywać, bo wszyscy myślą absolutnie tak samo, albo b) słuchaczowi grzecznie dziękuje się, jeśli błądzi, sprowadza rozmowę na inny tor , zagłusza i rozłącza.

   I nie zapominajmy o słynnej linii opóźniającej - ileż to wypowiedzi urywało się tajemniczo w połowie?

  •  
   d........e

   0

   pokaż komentarz

   @Akiris_Reed:
   _Co do znaleziska to raczej gorzkie żale tej pani, ale jest w nich sporo racji, popartych argumentami. _

   Ten o Hitlerze i margarynie? Ten o rzepaku na ojczyźnianych polach?
   Czy może jakieś inne argumenty mi umknęły?

1 2 3 4 5 6 7 ... 17 18 następna