•  

  pokaż komentarz

  Tak samo jak nie masz obowiązku przed sądem składać zeznań obciążających osoby z najbliższej rodziny :)

  W Niemczech jesli ktos raz czy dwa razy odmowi przyjecia mandatu za fotke ' z tylu' to nakazuja prowadzic ksiazke pojazdu, w ktorej kazdy kto prowadzi musi sie wpisac, to dobre rozwiazanie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kaziu12: dobre jak dobre.. nienawidzę piratów drogowych ale jak straż miejsca stawia w krzakach na prostej drodze zaraz przy wylocie z miasta gdzie wszystko widać i naprawdę nic się nie stanie jak się tam trochę bardziej depnie to po prostu krew zalewa! Popieram wszelką walkę z bezmyślnością, ignoranctwem i głupia chciwością organów wykonawczych! tym bardziej potępiam kretynów wyprzedzających na ciągłej lub na trzeciego! takich tępić i karać!

  •  

   pokaż komentarz

   @kaziu12: wystarczy się nie pisywać
   natomiast wpisac adnotacje ze samochód zostawiasz otwarty dla każdego kto chce sobie pojeździć
   nie ma obowiązku zamykania :)

  •  

   pokaż komentarz

   @o90:
   jest obowiązek zamykania i za pozostawienie pojazdu umożliwiające jego kradzież możesz dostać mandat

  •  

   pokaż komentarz

   @Fearaneruial: Może, coś więcej w temacie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Fearaneruial: poważnie? napisz coś więcej o takim przepisie, a tak poza tym to im więcej o podobnych sprawach czytam tym większej nabieram ochoty by otrzymać takie pismo i się do niego w twórczy sposób odnieść! :D

  •  

   pokaż komentarz

   @benzfg: heh... przypomniały mi się krakowskie absurdy.
   wpisz "kraków, tyniecka" w google maps. wyskoczy ci z grubsza długa prosta droga. przez większość jest kręta i fucktycznie niesprzyjająca prędkościom, ale w okolicach dzielnicy Kostrze robi się już naprawdę długa, prosta droga z szerokimi poboczami, nawet dość równa, z widocznością na kilkaset metrów w przód. jednak nie zawsze dość, by dostrzec miśki. ograniczenie? 50. ludzie i tak jadą 70+.
   a teraz porównanie:
   jest kilka arterii, które wieją grozą (jana pawła, al pokoju). tramwaje blisko, ze drzwi nie otworzysz, przechodniów jak w Czarny Piątek w marketach, w dodatku dziury wielkości kraterów pometeorytowych dodatkowo rozrytych przez zimę. i zapadnięte kanały. ograniczenie? 70. i misiów tam nie ma.

   czy moze mi ktoś, psia mać, powiedzieć skąd ta rozbieżność?

  •  

   pokaż komentarz

   @SPGM1903: mieszkam w krakowie :) wiem o czym piszesz :D

  •  

   pokaż komentarz

   @kafka: Kodeks drogowy, art. 46. pkt. 5:
   "Kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować inne środki ostrożności niezbędne do uniknięcia wypadku."
   Wydaje mi się, że chodzi o to.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaziu12: czyli wszystkie zdjęcia "od tyłu" od dzisiaj wyrzucamy do kosza?

  •  

   pokaż komentarz

   @jkeen:
   bardzo dziękuję za wyręczenie :)
   tak o to chodzi

  •  

   pokaż komentarz

   @kaziu12: mysle ze do konca to rozstrzygniecie nie jest takie dobre.
   oni wyraznie pisza ze straz miejska nie ma takich uprawnien, czyli wnioskuje z tego ze policja ma, wiec straz miejska zaczne przekazywac mandaty do policji a ta juz bedzie wlepiac mandaty i nakazywac wskazanie kierowcy.....

   chyba ze naprawde wierzycie ze nasze panstwo daruje sobie takie lukratywne zrodlo dochodu?

  •  

   pokaż komentarz

   @kaziu12: W przypadku Przestępstw - tak, w przypadku wykroczeń nie jest tak kolorowo, i nie możesz odmówić składania zeznań, nawet jeżeli oskarżył byś siebie.

 •  

  pokaż komentarz

  "obciążyć nasz kochany Skarb Państwa" - czyli za Twoje wojaże zapłacą wszyscy Polacy, bo to właśnie z pieniędzy podatników są pieniądze w SP.

 •  

  pokaż komentarz

  A jeszcze niedawno jak kozaczyli że skierują sprawę do sądu to się chłopaki popisały znajomością prawa i kultura. Nie ma to jak starzy faceci bawiący się w policjantów bo prawdziwymi zostać nie mogą żenada. Straż miejska powinna być zlikwidowana pod tego jest policja, a nie jakieś nieudaczniki .

  •  

   pokaż komentarz

   @kill9emp: Straż miejska powinna zajmować się aktami wandalizmu, złym parkowaniem itd. Niestety chcą zrobić z siebie drugą policję. Tylko czemu cwaniaki nie jeżdżą do strzelanin itd. ;p

  •  

   pokaż komentarz

   @kill9emp: Straż miejska - w mieście (nie chcę tu rozgraniczać po liczbie mieszkańców) jednak się przydaje. Z tym, że u mnie gonią tych, którzy palą w piecu oponami (albo śmieci na podwórku), parkują gdzie popadnie i tp. W sumie nigdy do nich nie dzwoniłem, ale parę razy miałem ochotę podp..olić jakiegoś cwaniaczka.

 •  

  pokaż komentarz

  tak, "troche" osob sie zrzuci na grosza. Niestety panstwowe pieniadze sa gorzej tracone, np przez ekologow ktorzy każą rozwalać polskie drogi, bo biedne drzewka nie mają gdzie rosnąć.

  A co do tematu, to może straż miejska się odwoła w innym sądzie? ;) hehe

 •  

  pokaż komentarz

  ale czy sąd obciążył SM czy zwolnił ich z opłaty?