•  

  pokaż komentarz

  Bosnia's Jewish leaders, Jakob Finci and Boris Kozemjakin, sent a protest letter to Puljic, warning that the event "will commemorate...the butchers of our mothers, our fathers, our grandfathers, and all our innocent fellow citizens killed by the fascist NDH."

  Opinia liderów wspólnoty Bośniackiej: msza będzie upamiętniać morderców.

  Archbishop of the Serbian Orthodox Church in Sarajevo, Hrizostom, recalled that "more than 10,000 Sarajevo inhabitants, Serbs, Jews, Roma, and other people opposing the Ustasha movement were killed" during the war.
  "You are holding a mass for those who committed those crimes," Hrizostom said in a letter to Puljic.


  Arcybiskub Kościoła Prawosławnego: odprawiacie mszę za tych którzy popełnili zbrodnie.

  But the cardinal rejected the accusations and said that praying for the victims' souls did not mean approval of their acts.

  Katolicki kardnał (artybiskub Vinko Puljic?): modlitwa za dusze nie oznacza akceptacji ich czynów.

  Źródło: https://www.rferl.org/a/sarajevo-mass-for-pro-nazi-wwii-collaborators-draws-widespread-condemnation/30614272.html

  Czy możliwe że wszyscy mają rację? Myślę że tak.

 •  
  G..............7 via Android

  +1

  pokaż komentarz

  Tito zabił za mało tego faszystowskiego ścierwa. Łącznie z klerem

 •  

  pokaż komentarz

  Franciszkanin Petar Brzica lubi to

  źródło: D41PnaTWkAIbC-e.png

 •  
  Z........n

  +15

  pokaż komentarz

  Daleko szukać? Niejaki Adalbert, czeska menda, która z pomocą wojska niszczyła naszą kulturę, został świętym (znanym jako św. Wojciech).

  Zbliża się 1000 rocznica reakcji pogańskiej - uczcijmy ją, jak na Słowian przystało, i przestańmy w końcu klęczeć przed Watykanem!

  •  

   pokaż komentarz

   @Zakopianin: Przestańmy też klęczeć przed chujnią ełrogejską, WHO i kilkoma innymi śmieciami.

  •  
   Z........n

   +10

   pokaż komentarz

   @wieslaw_jezyna: WHO już dużo straciło ze swojego autorytetu. A UE to nie jakaś obca władza - to również i my!

  •  

   pokaż komentarz

   @Zakopianin: ta... to tak samo jak ta nasza władza pisowsko peowska, też ponoć nasza.

  •  
   Z........n

   +3

   pokaż komentarz

   @wieslaw_jezyna: Fanatycy PiS to już zdecydowanie odrębny naród, oni nawet innym językiem mówią.

   "Totalna opozycja" (co to, u diabła, jest? mi tylko wiadomo o normalnej opozycji), "cywilizacja śmierci" (pomyślałbym, że to organizatorzy koronaparty w kościołach - ale im, zdaje się, o coś innego chodzi), "nadzwyczajna kasta" (nie wiem, co to jest - ale chyba nie chodzi tu o ministrów), "żołnierze wyklęci" (to chyba znaczy mniej-więcej tyle, co zbrodniarze wojenni, jak np. Bandera), "dekomunizacja" (która w ich języku oznacza ustawianie komuchów typu Piotrowicz, Kryże, czy Jasiński, na ważnych stanowiskach), "dzieci nienarodzone" ("dzisiaj na śniadanie jadłem smażonego kurczaka niewyklutego") czy "polec" w jakimś dziwnym znaczeniu ("moja ciocia poległa na raka" - tak to się chyba mówi w ich języku).

   PO to partia konserwatywna, i raczej mierna - ale przynajmniej próbowało nie zepsuć, co im się w dużej mierze udało. I skutecznie wyciągali dla nas kasę od innych krajów UE.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   Z........n

   0

   pokaż komentarz

   @wieslaw_jezyna: To tak, jak z kasą państwową/regionalną - wpłacamy 2/3 zarobionych pieniędzy, a potem błagamy np. o wizytę u lekarza.

   PO kradło jednak około 8-10 razy mniej, niż PiS (szacuję na podstawie kwot padających w rozmaitych aferach finansowych) - więc to nie jest to samo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zakopianin: No właśnie! Powinna iść kasa w jedną stronę - na jakąś prostą (ale nie ułomną jak obecnie) administrację, policję oraz wojsko. Reszta we własnym zakresie bo tak okazuje się najlepiej. Żadne tam spędy nie będą nam mówić co robić. Dana szkoła będzie strasznie tuskowa i uczyć bzdur, to pójdę do innej; a nie, że program nauczania jest wszędzie ten sam gówniany.
   Podobnie z lekarzem. Ktoś chce żeby go leczył inż. Zięba to idzie do niego, kto chce pójdzie do jakiegoś szczepionkowego faszysty. Na tym właśnie polega WOLNOŚĆ.

  •  
   Z........n

   +1

   pokaż komentarz

   @wieslaw_jezyna: No właśnie... a dzisiaj idzie kasa na 500+, "13 emeryturę" (w Europie mamy chyba największy socjal w porównaniu do dochodów), TVPiS (coraz więcej), Ojca Dyrektora, i masę niepotrzebnych rzeczy, przekop Mierzei Wiślanej (5 metrów głębokości - nie wiem, czym oni chcą tamtędy pływać, chyba tylko jachty dadzą radę), ratowanie Ursusa, ratowanie Autosana, kolejne podatki na artystów (pewnie tych, którzy będą włazić PiSowi w tyłek) i diabli wiedzą, co jeszcze. Za PO super nie było, ale tego gówna było jednak mniej. No i po powrocie z delegacji mogłem sobie w niedzielę spokojnie zrobić zakupy - teraz już tak dobrze nie ma, muszę czekać do poniedziałku, bo jaśnie wielmożny pan sprzedawca ma mieć czas na mszę w kościele (a że mnie przez pracę 2 tygodnie nie ma w domu, to już nikt się nie zlituje...).

   Ale służbę zdrowia jednak zostawiłbym państwową - prywatna w USA się zdecydowanie nie sprawdza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zakopianin: tam w USA robił to OBAMA i po prostu musiało nie wyjść... już lepiej niech bambus robi domki z gówna i patyków, bo tylko do tego się nadaje.

   Natomiast jak można zobaczyć także z twojego opisu wszystkiemu winna jest demokracja. Bo jak tu wygrać skoro trzeba coś komuś dać... no i dają.

  •  
   Z........n

   0

   pokaż komentarz

   @wieslaw_jezyna: Bzdura, służba zdrowia jest w USA zdegenerowana od niepamiętnych czasów. Obama próbował coś z tym zrobić, ale bardzo nieśmiało - no i nie wyszło.

   Demokracja nie jest niczemu winna, w Szwajcarii spisuje się doskonale - a tam mają nie tylko wybory, ale i referenda w ważniejszych sprawach. Kwestia tego, ile oleju w głowie mają głosujący.

 •  

  pokaż komentarz

  Msza za dusze winnych to podstawa tej wiary, krzyczycie ale chyba nie rozumiecie chrześcijaństwa. A oczywiscie tytul krzykliwy jak to na wykopie ostatnio , tylko czy biskup powiedział ze msza jest za tych co krzewili wiare chrześcijańską? Z tekstu tego pseudo artykulu to raczej nie wynika.