Maseczki nieobowiązkowe od najbliższej soboty

Maseczki nieobowiązkowe od najbliższej soboty

@zurawinazmusztarda wiadomosci.gazeta.pl #polska #koronawirus

Zarobił kto miał, teraz pora na CS-a

 •  

  pokaż komentarz

  za dwa tygodnie jak wzrośnie liczba zakażeń, wyjdzie Mati "sorry jednak zamykamy wszystko ubieramy maseczki, przepraszam, zaj$%#łem się w akcji"( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @zurawinazmusztarda: Akurat mój trener nart wodnych ma maseczki na sprzedaż...

  •  

   pokaż komentarz

   @zurawinazmusztarda Jeśli nie będziemy robić testów, to nie będzie epidemii :)

  •  

   pokaż komentarz

   @zurawinazmusztarda: no i co z tego, że wzrośnie? Co wy macie z tym wzrostem? Skoro rośnie, a jak widać tragedia się nie dzieje i ludzie przechodzą to jak zwykłe przeziębienie to co zmienia w życiu państwa, że rośnie wzrost zachorowań?

   Jak będzie wzrastać częstotliwość przeziębienia to też chcecie gospodarkę zamykać?

   Kuzwa, już dawno jest najwyższy czas na odmrożenie całej gospodarki bo jak się okazuje bardziej zaszkodziła panika niż wirus.

  •  

   pokaż komentarz

   @zurawinazmusztarda: Jakie przepraszam? Oni nie znają takiego słowa w swoim słowniku.

  •  

   pokaż komentarz

   @zurawinazmusztarda: nie powie tak, bo nie miał w zwyczaju przepraszać. Co najwyżej rzecznika wyśle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   za dwa tygodnie jak wzrośnie liczba zakażeń, wyjdzie Mati "sorry jednak zamykamy wszystko ubieramy maseczki, przepraszam, zaj??@łem się w akcji"( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @zurawinazmusztarda: Inaczej, "Nie zostałem poinformowany o możliwości zagrożenia, przepraszam" i cyk kolejne tarcze antykryzysowe z dodatkami by całkiem uj??@ć prawo w PL.

  •  

   pokaż komentarz

   @zurawinazmusztarda:

   za dwa tygodnie jak wzrośnie liczba zakażeń, wyjdzie Mati "sorry jednak zamykamy wszystko ubieramy maseczki, przepraszam, zaj$%%łem się w akcji"

   Sugerujesz, że polityk (zwłaszcza z tej opcji) przyzna się do błędu? XD Będą brnąć w zaparte.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @zurawinazmusztarda: ale dlaczego ma cokolwiek wzrosnąć? xD ta sama śpiewka była przed świętami, majówką, między kolejnymi luzowaniami, a wykres jest mniej więcej stały +nowe zachorowania mają nikły związek z takimi czynnościami jak wizyta w sklepie

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Teraz każdy mądry ale dzięki ograniczeniom być może uniknęliśmy scenariusza włoskiego

  •  

   pokaż komentarz

   @zurawinazmusztarda: ty słyszałeś, że ktoś kiedyś z tego gównorządu się do czegoś przyznał, że zrobił źle? Jak już to wina by była opozycji, senatu, Tuska (kolejność przypadkowa)

  •  

   pokaż komentarz

   sorry jednak zamykamy wszystko ubieramy maseczki, przepraszam, zaj$%!łem się w akcji"

   @zurawinazmusztarda: peżej będzie "to wina grodzkiego i opozycji, wszystko zamykamy".

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: To jest wykop, jeszcze kilka dni temu był ryk, że maseczki każą nosić i głupota. Teraz maseczek nie ma zamiast się cieszyć to że będzie wzrost zachorowan. NIECH OTWORZĄ SZKOŁY NA CAŁE WAKACJE DZIECI WYKOPOWE DO SZKOŁY.

  •  

   pokaż komentarz

   @zurawinazmusztarda od drugiej Lombardii słyszę już ze 2 miesiące. Od weekendu majowego ludzie mają obostrzenia w dupie i tragedii dalej nie ma

  •  

   pokaż komentarz

   @zurawinazmusztarda: Nawet nie powiem "wołaj", bo tak będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zurawinazmusztarda: @graf_zero: @Krupier: No k@!?a rzeczywiście teraz wykopki zmieniają narrację i jednak potrzebny jest nakaz noszenia maseczek xdd
   Opis z dupy. Myśleliście że całe życie w nich będziemy chodzić? kiedyś musieli zdjąć ten nakaz i dobrze, że teraz, bo od następnego tygodnia ciepło będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro rośnie, a jak widać tragedia się nie dzieje i ludzie przechodzą to jak zwykłe przeziębienie to co zmienia w życiu państwa, że rośnie wzrost zachorowań?

   @Krupier: 100 tysięcy martwych w USA, 1000 w Polsce a ty piszesz o "zwykłym przeziębieniu" xD

  •  
   m..._

   -2

   pokaż komentarz

   @graf_zero: Neuman już go polecił xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Marek1991: Sęk w tym że nie ma podanych kryteriów epidemiologicznych. Ani do wprowadzenia ani zniesienia.
   I to jest problem.

   Wiesz jaki "powód" podaje premier?
   Znosimy więc można robić wybory. taka to logika.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: ciężko tak wyrokować, ja widać ten wirus się mocno rozprzestrzenia. Pracowałbyś wiedząc że Twój kolega/koleżanka z pracy z którą masz codzienny kontakt jest chora? Nie wiedząc jakie skutki ta choroba może przynieść Tobie albo Twoim bliskim?

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: To ja nie wiem. Akurat wybory można by było przeprowadzić, bo PO zmieniła Kandydata na takiego który ma jakiekolwiek szanse. Jeśli nie zrobimy wyborów to Duda będzie ciągle Prezydentem. Już nie mówiąc o Gowinie co chciał przedlużyć jego kandydaturę o 2 lata xD

  •  

   pokaż komentarz

   @zurawinazmusztarda: Nic nie wzrośnie. Przestań straszyć ludzi. Chyba, że "administracyjnie" wzrośnie na rozkaz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier Dobra, odmrazanie gospodarki jedno, ale w takim razie niech zlikwidują obowiązkową kwarantanne dla osób które miały styczność z osobą zarazoną. Wyobrażasz sobie ze przy wzroście i możliwości zbiorowisk do 150 osób każda z nich, ich rodziny i współpracownicy zostają uziemieni, a do sanepidu się nie dodzwonisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: Dogadamy się akurat tak się przypadkowo żłożyło że wujka Ministra żona siedzi w zamówieniach publicznych proponuje 50/50.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Co ma noszenie maseczek do odmrożenia gospodarki?

  •  

   pokaż komentarz

   Myśleliście że całe życie w nich będziemy chodzić? kiedyś musieli zdjąć ten nakaz i dobrze, że teraz, bo od następnego tygodnia ciepło będzie.

   @Marek1991: nie p%#%!!? bo szumowski mówił ze bedziemy nosic maseczki do wynalezienia szczepionki. teraz to jesteś mądry jak powiedział że zdejmujemy. czmu taki wyszczekany nie byłeś wcześniej

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Racja, trzeba otwierac gospodarkę oraz zaczynac normalne zycie w nowej rzeczywistości, trzeba zacząć dbac o higiene spoleczna, mycie rak maseczka podczas przeziebienia, wiekszy dystans a nie jeden na drugim.

  •  

   pokaż komentarz

   @trekkers jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: aż se konto założyłem :<
   To jest tak jak twierdzić, że wały przeciwpowodziowe są bez sensu, bo przecież nie ma powodzi więc pieniądze w błoto. Tylko one właśnie po to są żeby tej powodzi nie było i pomagają jej zapobiegać. Tak samo było z obostrzeniami. Kwestia organizacji i przemyślenia tego jest oczywiście sporna, bo taki rząd Czech zrobił to profesjonalnie i to działa a u nas jak w lesie (╥﹏╥)

  •  

   pokaż komentarz

   bo szumowski mówił ze bedziemy nosic maseczki do wynalezienia szczepionki.

   @p_szybecki: i mu uwierzyłeś? XD
   Przeciez ja cały czas piszę, że jest lajcik.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: kolego za dużo wymgasz od ludzi, przecież ludzie (stado) się boją własnego cienia, żyć się boją, zagadać do drugiej osoby, zmienić prostych schematów etc.. mentalności niewolnika łatwo zmienić się nie da!

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: "100 tysięcy martwych w USA, 1000 w Polsce a ty piszesz o "zwykłym przeziębieniu" xD"

   Po pierwsze - co to jest 100 tys. dla USA? Ile tam żyje ludzi?

   Po drugie - USA nierzetelnie zalicza zgony, dla mnie są niewiarygodni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lilijann: "Dobra, odmrazanie gospodarki jedno, ale w takim razie niech zlikwidują obowiązkową kwarantanne dla osób które miały styczność z osobą zarazoną."

   Jestem jak najbardziej za. Plus likwidacja kwarantanny po przekroczeniu granicy bo to już całkowicie bez sensu jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @trekkers a być może bez maseczek było by to samo bo w Polsce jakoś listopad grudzień studzien byl największy odsetek grypopodobny - zanim jeszcze zamknięto gospodarkę.

   I w mojej opinii, i opinii kolegów lekarzy właśnie wtedy większość z nas przeszła wirusa. Pamiętam okres kiedy wszyscy wzięli L4 i leżeli w domu mówiąc, że prawie umierali.

  •  

   pokaż komentarz

   @jakacper bo największej szkody na robiła panika

   Kolejki w sklepach, znikanie papieru, podnoszenie cen żywności, niemożność dostania się do normalnego lekarza - to wszystko było gorsze niż zwykła informacja " jest wirus, noście maseczki, zachowajcie ostrożność "

  •  

   pokaż komentarz

   @Xarath: "ciężko tak wyrokować, ja widać ten wirus się mocno rozprzestrzenia. Pracowałbyś wiedząc że Twój kolega/koleżanka z pracy z którą masz codzienny kontakt jest chora? Nie wiedząc jakie skutki ta choroba może przynieść Tobie albo Twoim bliskim?"

   No, ale przecież widzimy właśnie, że skutki nie są tragiczne, a bynajmniej nie takie by zamykać świat.

   Nie wiem czy bym pracował. Jak bym miał złapać to pewnie nawet bym nie wiedział od kogo.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep ale nie porównuj Polski do USA - nie ta wielkość, nie ta mentalnosc

  •  

   pokaż komentarz

   @Kisielos: "aż se konto założyłem :<
   To jest tak jak twierdzić, że wały przeciwpowodziowe są bez sensu, bo przecież nie ma powodzi więc pieniądze w błoto. Tylko one właśnie po to są żeby tej powodzi nie było i pomagają jej zapobiegać. Tak samo było z obostrzeniami. Kwestia organizacji i przemyślenia tego jest oczywiście sporna, bo taki rząd Czech zrobił to profesjonalnie i to działa a u nas jak w lesie (╥﹏╥)"

   No tak, ale zauważ, że po luzowaniu obostrzeń i dodaniu tego, że ludzie mieli już je całkowicie w dupie jakoś te wizje o setkach trupów dziennie się nie spełniły więc pozwala to twierdzić, że aż takie mocne ograniczenia były niepotrzebne.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep już pomijam fakt, że nie mamy 100% pewności czy zgon na zawał nie był określany jako covid co by podbić statystyki i panikę.

   Skoro taka Anglia przyznaje się, że policzyli zgony X2 i się chyba pomylili, to nasze komunistyczne państwo też jest zdolne do klamstewek

  •  

   pokaż komentarz

   jak widać tragedia się nie dzieje i ludzie przechodzą to jak zwykłe przeziębienie

   @Krupier: Część przechodzi a część umiera. I to dość sporo w porównaniu do innych chorób. Nasz problem polega na tym, że początkowe obostrzeżenia zadziałały i teraz wszyscy pytają: Gdzie jest ten wirus?

  •  

   pokaż komentarz

   @serek_heterogenizowany bo jest groźniejsza - człowiek chory na grupę nie siedzi w domu tylko jak to prawdziwy Polak idzie do pracy bo ma wyj?!?ne na resztę

   Kolejna sprawa - na grype jest szczepionka i jakiś procent ludzi jednak się szczepi co daje jakąś odpornosc populacyjna

  •  

   pokaż komentarz

   Po pierwsze - co to jest 100 tys. dla USA? Ile tam żyje ludzi?

   @Krupier: To 38 ataków na WTC albo 22x więcej niż liczba poległych żołnierzy USA w wojnie w Iraku.

   To ponad 10x więcej zmarłych niż w tym samym okresie w USA umiera ludzi na grypę.

   Więc wyluzuj z tymi głupimi porównaniami do "zwykłego przeziębienia", bo nie masz pojęcia o czym mówisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: to nie panika to pis (ludzie z polecenia po znajomości bez doświadczenia) zaszkodzili nazywajmy rzeczy po imieniu to może uda się ich rozliczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koryntiusz: "Część przechodzi a część umiera. I to dość sporo w porównaniu do innych chorób. Nasz problem polega na tym, że początkowe obostrzeżenia zadziałały i teraz wszyscy pytają: Gdzie jest ten wirus?"

   Skoro zadziałały to dlaczego po ich zniesieniu zachorowalność nie wystrzeliła w kosmos? Przecież powinna skoro ten wirus taki groźny jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: porównywanie chorych do ofiar wojny. Robisz kurtyzanę z logiki, nie mamy o czym rozmawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   ale nie porównuj Polski do USA - nie ta wielkość, nie ta mentalnosc

   @Slimshader: Czekaj, to w USA panuje inny COVID, który nie przebiega jak "zwykłe przeziębienie"?

  •  

   pokaż komentarz

   porównywanie chorych do ofiar wojny. Robisz kurtyzanę z logiki, nie mamy o czym rozmawiać.

   @Krupier: Nie, nie robię. To ty mówisz, że 100 tys zgonów dla USA to nic wielkiego.

   Więc pokazuje Ci rozmiar tego, bo widać nie masz pojęcia i gadasz głupoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @trekkers: A gdzie niby jest scenariusz Włoski poza samymi Włochami? W niektórych miejscach jest ostrzej, w innych obostrzeń jest mniej lub nie ma w ogóle. Włoch nigdzie nie ma a różnice w zachorowaniach nie są duże.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: ja to ogolnie mam to w dupie ten caly temat z wirusem i odmrozeniami i tylko sobie czytam te wypokpowe glupoty ale powiedział byś to komuś kto stracił kogoś przez wirusa? Tak tylko pytam ile masz sk!?#ysyństwa we krwi.

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro zadziałały to dlaczego po ich zniesieniu zachorowalność nie wystrzeliła w kosmos?

   @Krupier: Chyba nie bardzo wiesz jak to działa co? Poczekaj 4 tygodnie i napisz jeszcze raz.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: napisałem Ci coś jeszcze odnośnie tego 100 tys.

  •  

   pokaż komentarz

   100 tysięcy martwych w USA

   @rzep: W USA za chwile zaczną wliczać ofiary wypadków komunikacyjnych do statystyk. Tam bez robienia testów wpisują jako przyczynę zgonu koronawirusa. Bo za każdego chorego i zmarłego szpital dostaje worek dolarów. Jest to najprawdopodobniej robione specjalne żeby zwiększyć ilość zgonów przez koronawirusa. Pod przyszłe odszkodowanie od Chińczyków, za każdego zmarłego Amerykanina Xi Jinping dostanie rachunek.

   1000 w Polsce a ty piszesz o "zwykłym przeziębieniu" xD

   @rzep: W 3 miesiące zginęło 1000 osób. No kurde PANDEMIA. Więcej osób zginie przesz przesunięcie zabiegów, wstrzymanie leczenia innych chorób. Te 1000 zgonów to i tak liczba znacznie zmniejszona ale nawet jakby zgonów było 5000 to na 40 milionów ludzi jest to niczym.Wirus zabijał głównie starszych dlatego we Włoszech,Hiszpanii zebrał takie żniwo. Dla 80 latka przeziębienie jest śmiertelnie niebezpieczne a nikt nie robi z tego nie wiadomo czego.

   Koronawirus zabija głównie starszych schorowanych. A państwo dobrze o tym wiedząc robiło młodszym sieczkę z mózgu. Mi paręnaście osób mówiło jaki to śmiertelny wirus. 30 latkowie w sile wieku byli tak zastraszeni przez państwo jakby mieli zaraz umrzeć.Od dziecka usłyszałem że boi się umrzeć bo wirus zabija ludzi ( ͡° ʖ̯ ͡°).

   Z TVN

   713 osób miało 70 lat i więcej, z czego 443 osoby - 80 lat i więcej.
   Wśród zmarłych jest 15 osób w wieku poniżej 40 lat


   Czyli zarżnięto gospodarkę bo osoby niepracujące były w niebezpieczeństwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: uuu, 0,25 promila staruszków zmarło w USA, masakra

  •  

   pokaż komentarz

   @Koryntiusz: "Chyba nie bardzo wiesz jak to działa co? Poczekaj 4 tygodnie i napisz jeszcze raz."

   No, ale czekam już od końca kwietnia jakoś czyli od momentu luzowania obostrzeń. Miały być setki zgonów dziennie, a coś nie ma.

   Ale ok, poczekam jeszcze 4 tygodnie. Jak dalej będzie spokój jak teraz to dasz mi 100 zł, jak wyjdzie na twoje to ja ci dam. Zakład?

  •  

   pokaż komentarz

   Jak dalej będzie spokój jak teraz to dasz mi 100 zł, jak wyjdzie na twoje to ja ci dam. Zakład?

   @Krupier: Spokój tak jak teraz czyli zakładasz się że za 4 tygodnie będzie tyle samo dziennych przypadków?

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Pewnie, jeszcze zlikwidować kwarantannę dla tych co mieli kontakt z zarażonym. Po co mają siedzieć, skoro mogą wypracowywać ZYSK DLA PRZEDSIĘBIORSTWA u janusza 18/h. Kto to słyszał żeby tak ich trzymać.
   No co, najwyżej paru zdechnie, MNIE to na pewno nie dotknie. Szpitale zamykają kolejne oddziały, wzrost zachorowań na dzień znów na poziomie 400+, ale kij z tym, ważne żeby gospodarka ruszyła. Najlepiej to jakby ludzie mieszkali w pracy, żeby nie tracili czasu na dojazdy i od razu po wstaniu mogli tłuc arkusze czy wihajstry na taśmie. Cyferki mają się zgadzać, a pracownika można zastąpić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koniasz: Czy ty nie potrafisz czytać? Rozpisujesz się na wątki kompletnie niezwiązane z dyskusją.

   Ja zwracam uwagę, że COVID-19 nie jest w żadnym wypadku "zwykłym przeziębieniem" i że w 3 miesiące wybił naprawdę sporo ludzi w Europie, USA i reszcie świata.

   To, że nie zabił 50% populacji nie sprawia, że to "zwykłe przeziębienie".

  •  
   T.......k

   0

   pokaż komentarz

   @rzep: rzep jak oceniasz decyzje najpierw o mocnym ograniczeniu gospodarki a potem sukcesywnie luzowaniu a teraz już nawet odmaseczkowaniu? tylko jeśli potrafisz się odciąć politycznie od oceny a zwyczajnie, na sucho, z uwzględnieniem napotkanych okoliczności.

   a czemu Cię pytam, bo poza czasem manipulacyjnym wypowiedziom na tematy polityczne XD ogarnięty z Ciebie gość.

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro taka Anglia przyznaje się, że policzyli zgony X2 i się chyba pomylili, to nasze komunistyczne państwo też jest zdolne do klamstewek

   @Slimshader: Policzyli też testy x2 żeby lepiej wyglądać, no i?

  •  

   pokaż komentarz

   @Koryntiusz: "Spokój tak jak teraz czyli zakładasz się że za 4 tygodnie będzie tyle samo dziennych przypadków?"

   Na pewno nie jakoś mocno więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @tellet: "Szpitale zamykają kolejne oddziały"

   Nie w Polsce.

   "wzrost zachorowań na dzień znów na poziomie 400+"

   Już to pisałem - no i co z tego? Co z tego ile osób zachoruje? Liczy się ile z tych chorych osób będzie wymagać hospitalizacji. A póki co wychodzi na to, że potrzebuje jej jakiś promil.

   Przestańcie siać tę panikę bo tylko szkodzicie innym ludziom.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Zdefiniuj dokładnie skoro chcesz się zakładać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Koryntiusz: nie zdefiniuję dokładnie bo nie da się tego zrobić co do konkretnej liczby. Ja uważam, że sytuacja nie będzie gorsza, ty uważasz, że będzie. Zakładamy się czy nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep 1000 osób to w Polsce umiera KAŻDEGO dnia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Lol, a potem mi powiesz wcale nie jest tak źle xD Chcesz się zakładać to podaj konkretne kryteria przy których można sprawdzic czy ktoś wygrał czy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: wow I czyerysta plusów na wykopie?? A jak ja to pisałam na początku tego szaleństwa to byłam mieszana z błotem

  •  

   pokaż komentarz

   Kuzwa, już dawno jest najwyższy czas na odmrożenie całej gospodarki bo jak się okazuje bardziej zaszkodziła panika niż wirus.

   @Krupier: powiedz to tym ktorzy groza np. szwedzkiemu epidemiologowi:
   https://www.wykop.pl/link/5521875/znow-duzy-dobowy-przyrost-ofiar-w-szwecji-glowny-epidemiolog-dostaje-grozby/

   Ludzie sa jak dzieci we mgle, pojda za tym kto ich bardziej wystarszy. Autorytety naukowe sie nie licza, kazdy w internetach jest specjalista od przepuszczalnosci materialow, mutacji i wirusow. A tak naprawde liczy sie tylko wladza nad lemingo-pelikanami.

  •  

   pokaż komentarz

   @zurawinazmusztarda:
   Poprawiłem:
   "sorry jednak zamykamy wszystko ubieramy maseczki, przepraszam, to wina Grodzkiego"

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: u mnie w pzn wszyscy chodzą w maseczkach i trzymają 2metry, trzeba też patrzeć że nie zniesiono wszystkiego za jednym razem a powoli

  •  

   pokaż komentarz

   @zurawinazmusztarda: połowa ludzi nosi maseczki na brodzie a druga część w większości tylko na ustach. Ja po sklepach już dawno chodzę bez maseczki, a na zewnątrz to chyba ani razu jej nie miałem, to jest k!$#a jakaś tragifarsa, nawet mnie ochrona nie upomina i dla nich w sumie lepiej bo jestem nerwowy i mógł bym któregoś uszkodzić

  •  

   pokaż komentarz

   ludzie przechodzą to jak zwykłe przeziębienie to co zmienia w życiu państwa, że rośnie wzrost zachorowań?

   Jak będzie wzrastać częstotliwość przeziębienia to też chcecie gospodarkę zamykać?

   Kuzwa, już dawno jest najwyższy czas na odmrożenie całej gospodarki bo jak się okazuje bardziej zaszkodziła panika niż wirus

   @Krupier: przypominam tylko ze piszesz to do debili którzy jak tylko wynajdą im szczepionkę to będą biegać nawet psy i koty szczepić. I cudze dzieci. Oooo cudze dzieci, tutaj to najbardziej będą się zapluwać na forach.

  •  
   d........4

   -4

   pokaż komentarz

   @Krupier: tłumacz to umysłowym debilom, którzy nie kumają ekonomii i gospodarki, a którym jedzenie kupuje mama i tata. Debilom, którzy masturbują się do wykresów i bawią się w epidemiologów.

   Zabronienie ludziom pracowania i zarabiania to największe sk!?%ysyństwo w historii III RP.

   Nasrałbym na łeb każdej panikarskiej ofermie, która optuje za kolejnym lockdownem i zamknięciem ludzi w domach.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: a ile z nich umarło na covid? a ilu na co innego, ale akurat byli zakażeni?
   Dlaczego 2 marcu i kwietniu zanotowano w polsce najmniej zgonów od 5 lat (https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/jak-epidemia-wplynela-na-statystyki-zgonow-w-polsce-analiza-konkret24,1015645.html )
   Niestety nie mogę teraz znaleźć źródła, ale w Hiszpanii i Włoszech nagle gwałtownie spadła liczba zgonów na raka czy inne choroby, za to wzrosła na covida. Poczekajmy na statystyki roczne, być okaże się, że suma zgonów jest w normie ...

  •  

   pokaż komentarz

   100 tysięcy martwych w USA, 1000 w Polsce a ty piszesz o "zwykłym przeziębieniu" xD

   @rzep: USA to jest trzeci świat jeśli chodzi o ochronę zdrowia najbiedniejszych więc nawet bym nie porównywał stanów do socjalistycznej (pod tym względem) Europy.

  •  

   pokaż komentarz

   USA to jest trzeci świat jeśli chodzi o ochronę zdrowia najbiedniejszych więc nawet bym nie porównywał stanów do socjalistycznej (pod tym względem) Europy.

   @nie_programista_20k: Czy w USA co kwartał umiera 100 tysięcy osób na "zwykłe przeziębienie"?

  •  

   pokaż komentarz

   Teraz każdy mądry ale dzięki ograniczeniom być może uniknęliśmy scenariusza włoskiego

   @trekkers: W jakimś procencie na pewno, nie ma dwóch zdań. Jest jednak jedno ale "BYĆ MOŻE", ile na prawdę a ile to przekłamania, ile zakażonych bo podobno dane są zaniżone 50 krotnie.
   Pierwsza myśl: dlaczego na śląsku jest nagle tylu zarażonych? Odpowiedź: bo tam zaczęrli robić 10 razy więcej testów np. w kopalniach niż robi się tych testów gdzie indziej. Więcej testów = więcej zarażonych. "Zap#%%owo średnie" dwa testy, żadnego chorego na 3000 SUKCES !! Epidemia się wycofuje bo zap#%%owo to część danych statystycznych HURA!

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier:

   Chyba zapomniałeś całkowicie jak działa łancuszek zarażen przy tego typu chorobach. Wygaszenie epidemii w najwcześniejszej jego fazie sprawi, że epidemia nawet po zniesieniu obostrzeń będzie miała łagodniejszy przebieg JEŚLI ludzie nadal będą zachowywać ostrożność i nie będzie imprez masowych. Dlaczego? Bo średnio 1 osoba zarażona zaraża 2-3. Jak na samym początku zarazi sie tylko 5000 osób miesięcznie zamiast 50000, o wiele łatwiej będzie można kontrolować przebieg wirusa z jednej osoby na drugą i gasić ogniska. W przypadku kiedy mamy teraz głównie zarażenia w mazowieckim i na ślasku - a reszta osób zarażonych w innych województwach jest już wyleczona - wirus nie ma jak się bardziej rozprzestrzeniać, albo są mniejsze na to szanse - choć zawsze jest ryzyko, że będzie skok zarażeń. Patrząc na historie takich chorób jak Hiszpanka, dżuma, powinniśmy wyciągnąć wnioski, że nigdy epidemia nie koncz sie po jednej fali, albo bardzo rzadko. Gdybyś miał dalej imprezy masowe po 50+ osób, otwarte granice i zero obsotrzeń - sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej. Także powinniście przeboleć te kilka miesięcy przerwy, bo to jest nic w pórownaniu do tego co mogło się tu dziać.

   Jak myślisz, dlaczego Chiny z obleganych masowo szpitali i paniki mają teraz spokoj? Bo mieli KILKA RAZY bardziej drastyczny shut down od nas. Wyleczyli się prawie calkowicie z wirusa w danym okresie czasowym - przez to teraz o wiele łatwiej jest im ograniczać i kontrolować nowe zarażenia.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdybyś miał dalej imprezy masowe po 50+ osób, otwarte granice i zero obsotrzeń - sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej.

   @mojzeszkiller: ty no patrz, a jakoś większość krajów Europy właśnie to wprowadza i chyba jednak będą żyć. A granice nie są zamknięte, jest tylko durna kwarantanna po powrocie. Codziennie tysiące osób przekracza granice.

   Także powinniście przeboleć te kilka miesięcy przerwy, bo to jest nic w pórownaniu do tego co mogło się tu dziać.

   @mojzeszkiller: nic wielkiego by się tutaj nie działo co pokazał czas. Na początku, gdy nikt dobrze problemu nie znał jakieś środki ostrożności na pewno były zalecane (aczkolwiek całą akcję #zostanwdomu uważam za totalnie bezsensowną). Ale na boga, nie zamykanie wszystkiego jak leci! Równo miesiąc temu zaczęto wszystko luzować, a do tego ludzie i tak już wtedy zaczynali mieć te zalecenia w dupie i co? No i nic, nic się nie stało, tragedii nie ma pomimo wieszczenia setek zgonów dziennie bo Polacy śmieli na majówkę masowo uderzyć. Od miesiąca życie toczy się mniej więcej tak samo jak przed całą tą histerią i nic, kompletnie nic strasznego się nie dzieje.

   Także proszę cię, pisanie jeszcze o kilku miesiącach w takim niepotrzebnym zniewoleniu, które nie dość, że szkodzi gospodarce to po prostu szkodzi też ludziom jest niepoważne.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: Zalezy kto tych martwych liczyl i jak... - a moze "przeziebienie" dodawano jako glowna chorobe np. do chorego na raka - by dostac granty, kase itd., przestraszyc ludzi... .

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier:

   Gdybyś miał dalej imprezy masowe po 50+ osób, otwarte granice i zero obsotrzeń - sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej.

   @mojzeszkiller: ty no patrz, a jakoś większość krajów Europy właśnie to wprowadza i chyba jednak będą żyć. A granice nie są zamknięte, jest tylko durna kwarantanna po powrocie. Codziennie tysiące osób przekracza granice.

   Ty no patrz. A jakoś większość krajow europy właśnie to wprowadza PO TYM jak 1-3 miesiące mieli obostrzenia. Czyli zgodnie z tym, co pisze. Jakimś cudem uważam, że ludzie, ekspreci, którzy się tym zajmują, lepiej ten plan przemyśleli niż ty i 10 innych osób na wykopie.

   @mojzeszkiller: nic wielkiego by się tutaj nie działo co pokazał czas. Na początku, gdy nikt dobrze problemu nie znał jakieś środki ostrożności na pewno były zalecane (aczkolwiek całą akcję #zostanwdomu uważam za totalnie bezsensowną). Ale na boga, nie zamykanie wszystkiego jak leci! Równo miesiąc temu zaczęto wszystko luzować, a do tego ludzie i tak już wtedy zaczynali mieć te zalecenia w dupie i co? No i nic, nic się nie stało, tragedii nie ma pomimo wieszczenia setek zgonów dziennie bo Polacy śmieli na majówkę masowo uderzyć. Od miesiąca życie toczy się mniej więcej tak samo jak przed całą tą histerią i nic, kompletnie nic strasznego się nie dzieje.

   Nie, kompletnie nic by się nie działo. Bo wcale nie zaraziło się w przeciągu tygodnia pare tysiecy osób w Korei południowej & Iranie zanim wprowadzili obostrzenia na wydarzeniach religijnych gdzie bylo pare tysięcy osób. Korea dopiero po wprowadzeniu największych restrykcji chyba zaraz po chinach osiągneła optymalne wyniki w zarażeniach. Nie mówię, że wszystko miało sens, bo zamknięcie lasów było kompletnie bezsesnwone, ale ograniczenie gastronomii, usług, imprez masowych, kin, itp, było jak najbardziej sensowne i praktykowane wszędzie na świecie, nie tylko u nas.

   We włoszech po zamknięciu stadionów ludzie masowo spędzali czas w barach, knajpach i restauracjach, stąd ten ogromny skok w zarażeniach choćby.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdybyś miał dalej imprezy masowe po 50+ osób, otwarte granice i zero obsotrzeń - sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej.

   @mojzeszkiller: nie jesteś w stanie tego udowodnić.

   Aaale! Przecież teraz właściwie będziesz mieć - wesela, siłownie, spotkania w plenerze, w pubach. Kontrolę na granicach zniosą moim zdaniem maksymalnie do połowy czerwca bo ich ludzie zjedzą gdy cała Europa się już otworzy, a wielka Polska będzie zamknięta (na przyjezdnych bo wyjechać możesz w każdej chwili jeśli państwo ościenne jest otwarte, a chyba Niemcy, Czechy i Słowacja są).

   Ty no patrz. A jakoś większość krajow europy właśnie to wprowadza PO TYM jak 1-3 miesiące mieli obostrzenia. Czyli zgodnie z tym, co pisze. Jakimś cudem uważam, że ludzie, ekspreci, którzy się tym zajmują, lepiej ten plan przemyśleli niż ty i 10 innych osób na wykopie.

   @mojzeszkiller: ale ja wypowiadam się na temat naszego kraju i przebiegu "pandemii" w naszym kraju. U nas te obostrzenia na taką skalę były całkowicie niepotrzebne.

   Nie, kompletnie nic by się nie działo. Bo wcale nie zaraziło się w przeciągu tygodnia pare tysiecy osób w Korei południowej & Iranie zanim wprowadzili obostrzenia na wydarzeniach religijnych gdzie bylo pare tysięcy osób. Korea dopiero po wprowadzeniu największych restrykcji chyba zaraz po chinach osiągneła optymalne wyniki w zarażeniach. Nie mówię, że wszystko miało sens, bo zamknięcie lasów było kompletnie bezsesnwone, ale ograniczenie gastronomii, usług, imprez masowych, kin, itp, było jak najbardziej sensowne i praktykowane wszędzie na świecie, nie tylko u nas.

   @mojzeszkiller: no toć ci napisałem - od miesiąca u nas praktycznie nie ma rygorystycznych obostrzeń. Są zniesione prawnie + ludzie sami mają je w dupie i nic nie przestrzegają. Gdzie więc ta eksplozja zarażeń, gdzie te trupy? W miesiąc chyba już by coś się działo, nieprawdaż?

   Też na początku może nie panikowałem co miałem niepewne podejście do tego wszystkiego, ale widzę co się dzieje, a raczej co się nie dzieje i wyciągam na tej podstawie wnioski.

  •  
   d...o

   0

   pokaż komentarz

   100 tysięcy martwych w USA, 1000 w Polsce a ty piszesz o "zwykłym przeziębieniu" xD

   @rzep: W USA wpisują każdy zgon jako Covid żeby dostać dofinansowanie. Poza tym tam główna akcja działa się w NY gdzie jest ściśniętych w jednym mieście tyle ludzi co w całej Polsce

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: piszesz bzdury przeziębienie nie powoduje śródmiąższowego zapalenia płuc łacznie z blokowaniem enzymów angiotensyn itd. Widać kolega po podstawówce mylączy szpiczaka ze szczytem na choince...

  •  

   pokaż komentarz

   no toć ci napisałem - od miesiąca u nas praktycznie nie ma rygorystycznych obostrzeń. Są zniesione prawnie + ludzie sami mają je w dupie i nic nie przestrzegają. Gdzie więc ta eksplozja zarażeń, gdzie te trupy? W miesiąc chyba już by coś się działo, nieprawdaż?

   @Krupier:

   Jednej rzeczy ciągle nie rozumiesz a juz wyjaśniłem wyżej. Z wielu zrodel i modeli wynika ze jedna osoba zaraża średnio 2 inne. Jak wprowadziliśmy obostrzenia na samym początku, gdzie zarażen było mniej, odcieliśmy możliwość nieświadomym ludziom, którzy przechodzą bezobjawowo chorobe pójscie do kościoła, kina, sekty i zapobiegliśmy zarażeniu setkom ludzi.

   Tylko i wyłącznie dzięki tej akcji kraję się teraz otwierają, taki mieli plan od początku, wzorując się na chinach. Przez to że wyleczono sporą część zarażonych i nie można było nigdzie chodzić i zarażać, wirus nie przeszedł dalej, chorych jest mniej i teraz gospodarka może znowu odetchnąć - wiec dlaczego pytasz o eksplozje zarażen? Nikt by nie znosił obostrzeń gdyby miała być jakaś eksplozja zarażeń!

   Gdybyś miał dalej imprezy masowe po 50+ osób, otwarte granice i zero obsotrzeń - sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej.

   @mojzeszkiller: nie jesteś w stanie tego udowodnić.

   Udowodniły to kraje, które zignorowały ostrzeżenia chiń i za pozno sie odcieli majac ogromne skoki w zarazeniach, miedzy innymi USA, Iran, Włochy czy nawet Hiszpania. Nic nie muszę udowadniać bo wszystko jest na google statystyki. Polecam tam zajrzeć i zobaczyć daty wprowadzenia zakazów w stosunku do pojawienia choroby/ ogromnego skoku w chinach i pierwszych zarażen w tych krajach.

   @mojzeszkiller: ale ja wypowiadam się na temat naszego kraju i przebiegu "pandemii" w naszym kraju. U nas te obostrzenia na taką skalę były całkowicie niepotrzebne.

   Dlaczego były niepotrzebne? Szwecja która nie wprowadziła wielu obostrzeń ma o wiele więcej zarażeń i problemów przez to niż my mimo że mają dużo mniej obywateli i o wiele mniejszą gęstość zaludnienia.

  •  

   pokaż komentarz

   piszesz bzdury przeziębienie nie powoduje śródmiąższowego zapalenia płuc łacznie z blokowaniem enzymów angiotensyn itd. Widać kolega po podstawówce mylączy szpiczaka ze szczytem na choince...

   @Medicine676: ale ja nigdzie nie napisałem, że powoduje. Zaznaczyłem tylko, że mimo wzrostu zachorowań tragedia się nie dzieje, ludzie przechorowują to w domu, a jeśli są cięższe przypadki to spokojnie są dla nich miejsca w szpitalach. Polecam następnym razem czytać bardziej ze zrozumieniem, będę wdzięczny.

   Nic nie muszę udowadniać bo wszystko jest na google statystyki.

   @mojzeszkiller: ja tylko odpowiem na to. Polecam sobie przeczytać np. to: https://www.washingtonpost.com/investigations/which-deaths-count-toward-the-covid-19-death-toll-it-depends-on-the-state/2020/04/16/bca84ae0-7991-11ea-a130-df573469f094_story.html i poszperać jeszcze głębiej. Generalnie - sporo z tych statystyk można między bajki włożyć bo są mocno zawyżone.

   Szwecja która nie wprowadziła wielu obostrzeń ma o wiele więcej zarażeń i problemów

   @mojzeszkiller: zarażeń - ok. Problemów? Bynajmniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Nie wiem co udowadniają artykuły washington post, które piszą że pewdiepie jest antysemitą. Dla mnie są równie rzetelne co artkuły mówiące ze covid 19 to wymysł chiński, "pandemii nie mieli dlatego teraz nie ma zarażeń."

   Dla mnie przede wszystkim ludzie od początku nie ogarniali tego, że obostrzenia nie są po to żeby "wyleczyć się" z wirusa i czekać aż on zniknie, tylko powstrzymać falę zarażeń i doprowadzić do tego, że kraje mogą sie powoli otwierać i bardziej kontrolować mniejsze ogniska zarażeń. Nie mamy teraz wielkich liczb z zarażeniami bo się zamkneliśmy jak był pierwszy atak na wszystkie województwa, aktualnie większość zarażen to Śląsk i to jest ogromny dowód na to, jak bardzo łatwo wirus rozprzestrzenia się w małych, zamkniętych środowiskach gdzie ludzie nie dbają o higienie i przestrzeń osobistą.

  •  

   pokaż komentarz

   Dla mnie są równie rzetelne co artkuły mówiące ze covid 19 to wymysł chiński, "pandemii nie mieli dlatego teraz nie ma zarażeń."

   @mojzeszkiller: XD

   Ok, negujesz doniesienia, spoko, twoja wola, nie mamy o czym rozmawiać. Chcesz to panikuj, twoje życie. Ale proszę, nie sugeruj takiego samego zachowania innym.

  •  

   pokaż komentarz

   pokaż spoiler Ukryty tekst...@Krupier:


   Wysłałeś artykuł napisany przez dziennikarzy bez żadnych żródeł potwierdzających ich odniesienia. Sam sobie odpowiedz na rzetelność swoich argumentów. W chinach też był spory skok w zarażeniach & zgonach bo w pewnym momencie uznawali każdego z symptomami w pewnych dzielnicach wuhan za chorego, ale nie ma mowy o błędzie w skali parunastu tysięcy osób zle zdiagnozowanych - byłby na to duzo lepsze dowody niz washington post.

   Btw. Nawet jeśli to jest 50 tysięcy zgonów a nie 100 to i tak jest ogromna liczba jak na pare miesięcy choroby - której kompletnie nie można porównywać do przeziębienia bo jest 1-3% większa śmiertelność i większa zarażalność.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Panika zaszkodziła ale zwykłym obywatelom i przedsiębiorcom. Kto miał zyskać na całej sytuacji ten zyskał

  •  

   pokaż komentarz

   no i co z tego, że wzrośnie? Co wy macie z tym wzrostem? Skoro rośnie, a jak widać tragedia się nie dzieje i ludzie przechodzą to jak zwykłe przeziębienie to co zmienia w życiu państwa, że rośnie wzrost zachorowań?

   @Krupier: Widocznie dopiero jak u nas na ulicach będą jeździć kordony trumien jak we Włoszech, USA czy Brazylii dopiero zrozumiesz, że to nie jest tylko zwykłe przeziębienie.

   Nie tylko TY, który uważasz, że potencjalnie możesz przejść COVID-19 jak zwykłe przeziębienie, stanowisz całość społeczeństwa.

   Głównym niebezpieczeństwem jest paraliż służby zdrowia, kiedy to ludzie nie będą umierać tylko na koronawirusa, ale w wyniku zastoju służby zdrowia. Wtedy nawet Ty, zakładając - nie będący w grupie ryzyka, jak nagle będziesz potrzebował pomocy, to jej nie dostaniesz. Raczej powinno Ci na tym zależeć, żeby tak jednak nie było.

   A wystarczy parę miesięcy wspólnej dyscypliny, żeby potem móc działać już normalnie.

   Nie wspominając o tym jak dużo możemy zaoszczędzić środków czy rezerw kiedy udaje się utrzymać niski poziom zachorowań.

  •  

   pokaż komentarz

   Widocznie dopiero jak u nas na ulicach będą jeździć kordony trumien jak we Włoszech, USA czy Brazylii dopiero zrozumiesz, że to nie jest tylko zwykłe przeziębienie.

   @Wulfee: XD

   No czekam na nie już od początku luzowania obostrzeń, też tym straszyliście. Dlaczego co jakiś czas to opóźniacie?

   A wystarczy parę miesięcy wspólnej dyscypliny, żeby potem móc działać już normalnie.

   @Wulfee: jak widać wystarczyło tylko parę tygodni i to też przesadzonej dyscypliny.

   P.S. Sugeruję nie wierzyć tak na pewniaka w te wszystkie dane serwowane w mediach. Podałem wyżej link opisujący nieprawidłowości w liczeniu w USA.

  •  

   pokaż komentarz

   jak widać wystarczyło tylko parę tygodni i to też przesadzonej dyscypliny.

   @Krupier: Nie uważam, żeby była przesadzona skoro przyniosła oczekiwany skutek. Dyskusja jest teraz o tym, że obostrzenia są zwalniane za wcześnie, kiedy są nawet potwierdzone nowe ogniska. Cała ta "przesadzona" dyscyplina jest teraz zagrożona pójściem na marne i to chodzi.

   hospitalizacji [...] A póki co wychodzi na to, że potrzebuje jej jakiś promil.
   W większości ludzie przechodzą zakażenie bezobjawowo. Okres inkubacyjny jest potwornie długo, dlatego w łatwy sposób można zarazić innych. W tym ludzi w grupie ryzyka ciężkiego przejścia choroby. Wiesz, niektórzy dbają o innych i mogą nie mieć w dupie zarażenia kogoś bliskiego, dla którego zachorowanie na COVID-19 jest bardzo dużym zagrożeniem.

   jak widać wystarczyło
   I nie... nie wystarczyło, bo u nas nadal są zachorowania i nie mamy tendencji spadkowej jak w Czechach czy Słowacji. Dlatego jest dyskusja o przedwczesnym wycofywaniu obostrzeń.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie uważam, żeby była przesadzona skoro przyniosła oczekiwany skutek

   @Wulfee: nie da się tego jednoznacznie udowodnić. Za to można przypuszczać, że skoro po poluzowaniu obostrzeń tragedii nie mamy to znaczy, że aż tak drastyczne od początku być nie musiały.

   I nie... nie wystarczyło, bo u nas nadal są zachorowania i nie mamy tendencji spadkowej jak w Czechach czy Słowacji. Dlatego jest dyskusja o przedwczesnym wycofywaniu obostrzeń.

   @Wulfee: no i to jest to, o czym pisałem na początku - co z tego, że mamy? No mamy. I będziemy mieć. Tylko, że z tych zachorowań odsetek ludzi, którzy wymagają poważnej opieki jest tak marginalny, że można go traktować w granicach błędu statystycznego. To pokazuje, że wirus nie był taki straszny jakim go kreowano, a tak drastyczne obostrzenia były niepotrzebne.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko, że z tych zachorowań odsetek ludzi, którzy wymagają poważnej opieki jest tak marginalny, że można go traktować w granicach błędu statystycznego. To pokazuje, że wirus nie był taki straszny jakim go kreowano, a tak drastyczne obostrzenia były niepotrzebne.

   @Krupier: To co, mam uwierzyć, że relacje z innych krajów są fałszywe?! Wracam do tego, że dopiero jak u nas będzie tragedia, to uwierzysz, że to faktycznie jest problem?

   P.S. Sugeruję nie wierzyć tak na pewniaka w te wszystkie dane serwowane w mediach. Podałem wyżej link opisujący nieprawidłowości w liczeniu w USA.
   nie da się tego jednoznacznie udowodnić. Za to można przypuszczać, że skoro po poluzowaniu obostrzeń tragedii nie mamy to znaczy, że aż tak drastyczne od początku być nie musiały.


   Aha, ok. Wyimaginowane śmierci i wyimaginowane groby. Eksperci też są szurnięci. Lekką ręką zadecydujmy, żeby "promil" ludzi poumierał. Boris dość szybko z takiego rozumowania zrezygnował. W Brazylii widzimy skutek takiego podejścia.

  •  

   pokaż komentarz

   To co, mam uwierzyć, że relacje z innych krajów są fałszywe?! Wracam do tego, że dopiero jak u nas będzie tragedia, to uwierzysz, że to faktycznie jest problem?

   @Wulfee: jestem w stanie się założyć, że jej nie będzie. Z jednym gościem wyżej już próbowałem, ale speniał. Może ty chętny?

   Aha, ok. Wyimaginowane śmierci i wyimaginowane groby. Eksperci też są szurnięci. Lekką ręką zadecydujmy, żeby "promil" ludzi poumierał. Boris dość szybko z takiego rozumowania zrezygnował. W Brazylii widzimy skutek takiego podejścia.

   @Wulfee: co widzisz? Widzisz to co ci media podają. Wiadomości często przekłamane, przerysowane, nafaszerowane sensacją byleś tylko myślał, że dzieje się światowy dramat bo to się najlepiej sprzedaje. A jak spojrzysz na to na sucho, na trzeźwo, na zwykłe liczby, porównasz z innymi takimi wydarzeniami w historii świata to dojdziesz do wniosku, że ktoś tutaj mocno przesadza.

   W setki zwłok na wyspie w NY też wierzyłeś? W trumny w kościele w Bergamo też? Kurcze, ludzie, nie łykajcie tak wszystkiego bezrefleksyjnie.

  •  

   pokaż komentarz

   co widzisz? Widzisz to co ci media podają. Wiadomości często przekłamane, przerysowane, nafaszerowane sensacją byleś tylko myślał, że dzieje się światowy dramat bo to się najlepiej sprzedaje. A jak spojrzysz na to na sucho, na trzeźwo, na zwykłe liczby, porównasz z innymi takimi wydarzeniami w historii świata to dojdziesz do wniosku, że ktoś tutaj mocno przesadza.

   W setki zwłok na wyspie w NY też wierzyłeś? W trumny w kościele w Bergamo też? Kurcze, ludzie, nie łykajcie tak wszystkiego bezrefleksyjnie.

   @Krupier: To może tak: skoro masz dowody na to, że koronawirus to ściema, bo tak starasz się zasugerować w całej dyskusji, to wystosuj jakiś apel do władz, że nasze obostrzenia są zbyt rygorystyczne, przedstawiając konkretne argumenty podpierające tę tezę. Ja nie mam powodów nie wierzyć w te obrazy, to Ty kwestionujesz mechanizmy wprowadzone przez rząd. Środek przekazu masz - internet. Myślę, że wszyscy eksperci, którzy od paru miesięcy się wypowiadają w temacie pomogą zweryfikować to co napiszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   To może tak: skoro masz dowody na to, że koronawirus to ściema, bo tak starasz się zasugerować w całej dyskusji

   @Wulfee: proszę mi tu nie insynuować rzeczy, których nie mówiłem. Bardzo tego nie lubię i jeśli zamierzasz dalej tak robić to rozmowa nie ma sensu.

   Środek przekazu masz - internet

   @Wulfee: no i już ci dałem dwa przykłady na manipulacje i zastraszanie ludzi. Powyżej jeszcze wrzuciłem link opisujący bałagan w liczeniu zgonów w USA przez co ich danych nie można traktować wiarygodnie (w skrócie: opłaca im się mieć jak najwięcej zgonów bo będzie z tego pieniądz). Poczytaj sobie też analizy tego użytkownika: https://www.wykop.pl/wpis/49699613/czas-na-fakty-ile-umieralo-srednio-dziennie-ludzi-/ bo nie pisze tylko dla pisania, ale podaje sensowne źródła.

   Moja konkluzja jest prosta - bądźmy ostrożni, ale na litość, nie panikujmy. Czas paniki, która okazała się niepotrzebna minął już dawno. Teraz trzeba wracać do normalnego życia.

  •  

   pokaż komentarz

   proszę mi tu nie insynuować rzeczy, których nie mówiłem. Bardzo tego nie lubię i jeśli zamierzasz dalej tak robić to rozmowa nie ma sensu.

   @Krupier: Aha. Oczywiście w domyśle, że nie wierzysz w spustoszenie jakie sieje na świecie. No to zacytujmy.

   W setki zwłok na wyspie w NY też wierzyłeś? W trumny w kościele w Bergamo też? Kurcze, ludzie, nie łykajcie tak wszystkiego bezrefleksyjnie.

   co widzisz? Widzisz to co ci media podają. Wiadomości często przekłamane, przerysowane, nafaszerowane sensacją byleś tylko myślał, że dzieje się światowy dramat bo to się najlepiej sprzedaje.

   Po drugie - USA nierzetelnie zalicza zgony, dla mnie są niewiarygodni.

   Więc tak, jawnie kwestionujesz zagrożenie jakie za sobą niesie ta pandemia i od początku dyskusji uważasz, że zastosowane ograniczenia przez rząd są niewymierne.

   No to ze mną nic nie zdziałasz. Możesz podsyłać mi analizę styuacji randoma z internetu, który podąża tym samym przekonaniem co Ty, że "dramatu nie ma"; albo możesz zebrać ludzi i wytoczyć proces w demokratycznym kraju i walczyć o odszkodowanie przeciwko rządowi. Ja jednak postawię na ludzi, którzy się na tym znają - ekspertów, którzy wypowiadają się jednogłośnie, że zwolnienie obostrzeń jest zbyt wczesne.

   Moja konkluzja jest prosta - bądźmy ostrożni, ale na litość, nie panikujmy. Czas paniki, która okazała się niepotrzebna minął już dawno. Teraz trzeba wracać do normalnego życia.

   Za wcześnie i o tym jest cała dyskusja...

  •  

   pokaż komentarz

   Aha. Oczywiście w domyśle, że nie wierzysz w spustoszenie jakie sieje na świecie. No to zacytujmy.

   @Wulfee: to teraz prócz cytowania proszę jeszcze czytać ze zrozumieniem. I nie insynuować, "że koronawirus to ściema, bo tak starasz się zasugerować w całej dyskusji."

   Możesz podsyłać mi analizę styuacji randoma z internetu, który podąża tym samym przekonaniem co Ty, że "dramatu nie ma

   Prócz tego skup się też na źródłach bo swoich słów nie popiera jedynie własnymi wymysłami.

   Za wcześnie i o tym jest cała dyskusja...

   @Wulfee: no nie, nie za wcześnie. Czas najwyższy bo i ten sam czas pokazał, że od luzowania obostrzeń (+ tego, że ludzie sami z siebie mieli je w dupie) nic, kompletnie nic tragicznego się nie stało. I ja jestem w stanie się założyć, że się dalej nie stanie. Nie będzie setek trupów, nie będzie zapchanych szpitali, nie będzie końca świata. Ba, jestem w stanie zaryzykować, że nawet nie będzie tej mitycznej "drugiej fali".

   Chociaż patrząc na działania rządów, na kreowanie statystyk to właściwie wszystko można dziś przedstawić w taki sposób by lud to kupił.

  •  

   pokaż komentarz

   no nie, nie za wcześnie. Czas najwyższy bo i ten sam czas pokazał, że od luzowania obostrzeń (+ tego, że ludzie sami z siebie mieli je w dupie) nic, kompletnie nic tragicznego się nie stało. I ja jestem w stanie się założyć, że się dalej nie stanie. Nie będzie setek trupów, nie będzie zapchanych szpitali, nie będzie końca świata. Ba, jestem w stanie zaryzykować, że nawet nie będzie tej mitycznej "drugiej fali".

   @Krupier: Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać i się przekonać. Ja jednak uważam, że obostrzenia bardzo nam pomogły się uchronić przed tragicznymi skutkami, dlatego tak to wygląda u nas. Teraz jest ogromne ryzyko zaprzepaszczenia tej szansy.

   Ba, jestem w stanie zaryzykować, że nawet nie będzie tej mitycznej "drugiej fali".

   Gdybyśmy byli jak Chiny, czy Korea Południowa, to byłbym w to w stanie uwierzyć. No ale nie jesteśmy :P

   Pożyjemy, zobaczymy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lasoslaw: Testy są za free dla ludzi bez polskiego obywatelstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Dzieje się, bo to stan patologiczny, ciężki, zarazliwy i przez takie nieodpowiedzialne gadki "otwarciu gospodarki" umierają ludzie, mają ciężkie powikłania i zarażaja osoby 3 oraz w szpitalu pracowników. A tutwj co? Otwarte galerie, fryzjerze i kosmetyczki płaczące itd. Liczby są duże, choroba grozna. Leżenie pod respiratorem nie należy do przyjemnych doświadczeń, tylko dlatego, że fryzjerka płacze, że splajtuje. To jest jak ze szczepieniami nie obchodzi mnoe czyjś światopogląd, tylko szczepienia są dla dobra populacji, lockdown też. Otworzyli wszystko w sumie a studentowi na uczelnie wejść się nie pozwala:/ parodia.

  •  

   pokaż komentarz

   To 38 ataków na WTC albo 22x więcej niż liczba poległych żołnierzy USA w wojnie w Iraku.
   To ponad 10x więcej zmarłych niż w tym samym okresie w USA umiera ludzi na grypę.
   Więc wyluzuj z tymi głupimi porównaniami do "zwykłego przeziębienia", bo nie masz pojęcia o czym mówisz.


   @rzep: To ty nie masz pojęcia o czym piszesz. To, że ktoś zmarł zakażony koronawirusem to nie oznacza, że zmarł z tej przyczyny. Gdybyś masowo testował ludzi w sezonie grypowym to też by ci wyszły ogromne liczby zmarłych zarażonych grypą.

  •  

   pokaż komentarz

   . A tutwj co? Otwarte galerie, fryzjerze i kosmetyczki płaczące itd.

   @Medicine676: nom. I nic strasznego się nie dzieje.

   Liczby są duże, choroba grozna.

   @Medicine676: tylko właśnie jeśli spojrzeć na trzeźwo i bez emocji to nie są.

   Otworzyli wszystko w sumie a studentowi na uczelnie wejść się nie pozwala:/ parodi

   @Medicine676: a to, że nie ma konsekwencji w tych działaniach to wiadomo. Szkoda gadać.

  •  
   N.........s

   -1

   pokaż komentarz

   @Krupier: PRZEZIĘBIENIE xDDDDD wykopowi eksperci w normie

  •  

   pokaż komentarz

   @tylko_prawda: To jeden z mądrzejszych komentarzy tutaj (poważnie). A patrząc szerzej, to zastanawia mnie, czy te dzieci Wykopu w ogóle zastanawiają się nad tym, co będzie jesienią, gdy kolejna fala przyjdzie... Chyba lepiej, by teraz zdobywać odporność stadną... Chyba, że planują zamknąć gospodarkę na kilka lat...

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: To jest poważna patologia i trudna choroba do leczenia na dodatek z zaniżonymi statami od polskiego Szumcajsa. Jakoe liczby by Cię przekonały do trzymania pozamykanych drzwi? 100 zgonów dziennie? A jaka choroba? Ospa prawdziwa? Ebola? Żeby w Polsce coś zadziałalo na wyobraznię ludzi to widać coś musi pierdyknąć grubo jak 1000 zgonów na dzień:/

  •  

   pokaż komentarz

   @zurawinazmusztarda: ten caly cyrk.. z wirusem mniej groznym od grypy ma inny cel z tego co widze, wiec zwyczajnie beda kalkulowac po wyborach co zrobic w tym cyrku.

  •  

   pokaż komentarz

   @zurawinazmusztarda: Wystarczy posiadać mózg i szanować osoby pracujące na styku klient sprzedawca/petent...

  •  

   pokaż komentarz

   PRZEZIĘBIENIE xDDDDD wykopowi eksperci w normie

   @NashBridges: Czytanie ze zrozumieniem xDDDDD wykopowi poloniści w normie

  •  

   pokaż komentarz

   Żeby w Polsce coś zadziałalo na wyobraznię ludzi to widać coś musi pierdyknąć grubo jak 1000 zgonów na dzień:/

   @Medicine676: no i coś nie może pierdyknąć nawet te kilkaset zgonów dziennie. Pomimo praktycznie braku obostrzeń od miesiąca.

  •  
   N.........s

   -1

   pokaż komentarz

   @Krupier: znasz jakąś rodzinę która przeszła przez koronawirusa?

  •  

   pokaż komentarz

   @trekkers no nie, Polacy przechodzą wirusa znaczenie łagodniej i jest kilka teorii na ten temat, któraś prawdziwa. Strasznie Włochami już było i się nie udało więc odpuść sobie

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep no k!!%a, Włochy, USA, a tu Polska jest i widzisz co się dzieje, ludzie nie noszą tych maseczek i tak, gromadzą się nielegalne z spotykają, dzieci bawią się ze sobą. Gdzie te zachorowania? Wirus u nas ma charakter lekki, nikt nie umiera.

  •  

   pokaż komentarz

   no k??!a, Włochy, USA, a tu Polska jest i widzisz co się dzieje, ludzie nie noszą tych maseczek i tak, gromadzą się nielegalne z spotykają, dzieci bawią się ze sobą. Gdzie te zachorowania? Wirus u nas ma charakter lekki, nikt nie umiera.

   @Cernold: Tak, w Polsce jest specjalny COVID xD

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep ... Widać iq za niskie na jakiekolwiek tlumacaenie, idź umierać na wirusa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cernold: Przestań się ośmieszać xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Cernold: Idź lepiej łeb foliować przed 5G bo nie chce się tego nawet czytać

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep no to słucham, dlaczego szpitale są puste skoro obostrzenia to od miesiąca to fikcja, której nikt nie przestrzega? O wpływie szczepionek na gruźlicę nie słyszałeś? O wpływie witaminy D ? Jest stwierdzone że murzyni przechodzą wirusa ostrzej, czemu żyjesz? I po co skoro twoja egzystencja ameby nic nie wnosi

  •  

   pokaż komentarz

   @Cernold: Bo Polska jest Chrystusem Narodów i nas zaatakował COVID-18.5!

   Zmądrzej.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep gdzie masz masowe pogrzeby górników? Kłócenie się z idiotą jest jak granie w szachy z gołębiem, na końcu poprzewraca wszystkie pionki, nasra na szachownicę i ogłosi zwycięstwo. Takim argumentem jest 'Polska Chrystusem narodów". Uważasz że masz rację i argumentujesz to tym, że masz rację lol brawo

  •  

   pokaż komentarz

   @trekkers statystyk nie chcę ci się czytać? Ok

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Z całym szacunkiem, ale Polak to ekspert od pilki noznej, geopolityki, prawa i medycyny. Pozwól, że na tematy medyczne wypowoe się ktoś kompetentny. Noe wiesz gdzie masz otrzewną, a wypowiadasz sie o zdrowiu innych. Fryzjerkom, kosmeryczkom jak nie pasuje trzeba bylo wybrac poważniejszy zawód.

  •  

   pokaż komentarz

   @Medicine676: XD

   Mam prośbę. Zawołasz mnie jak nastąpi ta tragedia i setki trupów dziennie, a szpitale nie będą wyrabiać?

  •  

   pokaż komentarz

   no k#%@a, Włochy, USA, a tu Polska jest i widzisz co się dzieje, ludzie nie noszą tych maseczek i tak, gromadzą się nielegalne z spotykają, dzieci bawią się ze sobą. Gdzie te zachorowania? Wirus u nas ma charakter lekki, nikt nie umiera.

   @Cernold: Tak, w Polsce jest specjalny COVID xD

   @rzep: czyli przeczysz, że tak nie jest? W takim razie poproszę do info o setkach trupów i zatkanych szpitalach or sth.

   edit:

   Bo Polska jest Chrystusem Narodów i nas zaatakował COVID-18.5!

   Ok, jednak jesteś głupkiem. Powinienem najpierw czytać wszystkie komentarze, a potem odpowiadać, sory.

  •  

   pokaż komentarz

   czyli przeczysz, że tak nie jest? W takim razie poproszę do info o setkach trupów i zatkanych szpitalach or sth.

   @Krupier: Czyli uważasz, że w Polsce jest inny Covid niż w reszcie świata? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: czytanie ze zrozumieniem trudna sztuka?

   Dasz to info czy nie? Bo nie mam czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier:

   Rozmowa z Tobą jest całkowicie bez sensu. Rzucasz tekstami w stylu "nie da sie tego jednoznacznie udowodnić" tylko po to, żeby zginorować rzetelne porównania do krajów, które nie stosowały się do obostrzeń i miały ogromne skoki w zarażeniach i zgonach. Kraje, które mają mniejszą gęstość zaludnienia niż my i kraje, które mają większą. Nie pozwalasz sobie na jakiekolwiek udowadnianie i nie odnosisz się do argumentów.

   Napisałem kilka razy już: Kraje takie jak Iran, Hiszpania, Szwecja, Stany zjednoczone, czy Chiny, udowodniły swoim brakiem działań to, że w przypadku braku obostrzeń, rośnie ogromnie liczba zarażen - tak jak w chinach w przeciągu miesiaca było 100 tysięcy zarażeń - a potem nagle magicznie zaczeło spadać, ciekawe czemu? - tak samo w koreki południowej, iranie, czy nawet w sławnych już Włoszech. Kraje, które mogą sobie pozwolić na omijanie obostrzeń to Norwegia czy Islandia, gdzie gęstość zaludnienia jest bardzo mała.

   To, że uważasz, że w Polsce były one niepotrzebne, jest całkowicie nieuzasadnione i Twoim zadaniem jest udowodnić dlaczego były niepotrzebne, bo jak pokazały kraje, które mają porownywalną gęstość zaludnienia do nas albo mniejsza - są one potrzebne.

  •  

   pokaż komentarz

   @mojzeszkiller: no toć napisałem dlaczego (bo udowodnić się nie da ani czy lockdown pomógł, ani czy zaszkodzil), pokazałem też dlaczego dane z USA są niewiarygodne, ale ze wam się nie chce czytać ze zrozumieniem to ja nie mam czasu i chęci na takie gadki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Niczym nie udowodniłeś jaki odsetek, albo jaki chociaż % tych raportów może być nieprawdziwych albo zle trafionych. Ile to jest? 50%? 80%? 100%? Nikt w stanach na koronawirusa bo wszyscy lecą na hajs i nikt pociąga za to odpowiedzialnosci? Nie podasz żadnych dowodów, bo ich nie ma - szukałem :) Jeśli będą masowe oszustwa w tym temacie to prędzej czy pozniej gdzies to wyjdzie, a i tak stawiam, ze to jest max 10-20% przypadków.

   Lockdown jest po to żeby nie musieć "udowadniać" na ciele fizycznym obywateli czy zaraza by przeszła czy nie - tego nie zrobiły kraje, które miały dokładnie takie same rozumowanie jak Ty i na tym ucierpiały. Nasz rząd przeszedł lockdown bez większych szkód w porównaniu do sąsiednich państw i nie mieliśmy dzieki temu zadnego "bum" z zarazeniami, przez co szpitale mają w miare luz, chociaż i tak daleko do tego. Zresztą, dla mnie ta rozmowa jest absurdalna, bo robimy praktycznie to co każy rozsądny kraj w mniejszym lub wiekszym stopniu, kilka obostrzeń jest bez sensu i dobrze że schodzą powoli, ale takie podstawy jak dystans czy polecanie zachowanie higieny, ograniczenie imprez masowych to podstawa w tych czasach, czy to dzuma, hiszpanka, covid 19 czy mars - tak bylo zawsze wszedzie.

 •  

  pokaż komentarz

  Wydaje mi się że mówił że chodzi o teren ogólnodostępne przestrzeń publiczną ale w sklepach nadal obowiązuje?

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  
  M..................1

  +187

  pokaż komentarz

  Zniesienie obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni otwartej - nadal obowiązek w galeriach itp., ale w końcu będzie można normalnie oddychać w parku czy zwyczajnie na ulicy.

1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 następna