•  

  pokaż komentarz

  "Ruby is difficult to describe. It’s sleek, sexy, and very fun to drive. Here’s a picture. Very trendy. "
  Przestałem czytać. Kolejny ruby-fanboj, któremu nie przeszkadza kobyłowatość i bzdurna składnia.

  •  

   pokaż komentarz

   A Ty co - pewnie masz trudności ze zrozumieniem tej "bzdurnej składni"? Nie widziałem języka z czytelniejszą i bardziej przejrzystą składnią. No chyba, że przeszkadza Ci prawdziwie pełna obiektowość i wolisz protezę i śmietnik jak w PHP (bo zakładam, że właśnie w tym programujesz jak 90% krzyczących na Ruby/RoR bez wgłębienia się w temat).

  •  

   pokaż komentarz

   No niby fajnie... ale nie wspomnieć o Asemblerze?! o_0

  •  

   pokaż komentarz

   Ruby to jak Linux wśród systemów - niby lepszy, większe możliwości, tylu "true" programistów się nim podnieca a i tak jest niszowy, czy tego ktoś chce czy nie PHP króluje i królować będzie dalej wśród języków server-side przez jeszcze dłuuugi czas

  •  
   T.........n

   +19

   pokaż komentarz

   _A Ty co - pewnie masz trudności ze zrozumieniem tej "bzdurnej składni"? Nie widziałem języka z czytelniejszą i bardziej przejrzystą składnią. No chyba, że przeszkadza Ci prawdziwie pełna obiektowość i wolisz protezę i śmietnik jak w PHP (bo zakładam, że właśnie w tym programujesz jak 90% krzyczących na Ruby/RoR bez wgłębienia się w temat)_

   Stosujesz podejście do tematu od strony dupy. Dlaczego ?
   Bo dobrego programistę nie obchodzi czy JEMU jest mega-super-hiper sexy i cool. To ludziom którzy używają jego PRODUKTU powinno być mega-super-wygodnie, miodzio, super i w ogóle.

   PHP jest jak najbardziej strukturalnym, przyjemnym w użyciu językiem i bardzo łatwo się do niego przyzwyczaić.
   Do tego jest WIĘCEJ NIŻ WYSTARCZAJĄCO przejrzysty, uporządkowany i strukturalny aby budować w nim aplikacje klasy MEGA-enterprise. Ja to wiem, bo właśnie takie aplikacje piszę i nie mam z tym najmniejszych problemów. Co prawda nie wszystko jest takie piękne, sexy, cool i trendy jak w Ruby, ale co z tego ?

   Jeżeli ktoś mówi, że w PHP nie da się pisać potężnych aplikacji, to po prostu marny z niego programista i pewnie w Ruby też takiej aplikacji nie napisze. Więc o czym w ogóle tutaj mowa ?

   PHP bije ruby i pythona na głowę jeżeli chodzi o szybkość/wydajność i nie wygląda na to żeby to się miało na razie zmienić. A to jest dla klienta końcowego najważniejsze - szybkość i wydajność działania aplikacji. A nie to czy kod jest "sexy".

   PS.
   Osobiście składnia Ruby nie podoba mi się wcale aż tak bardzo. Wolę klasyczną składnię C++ / PHP / Java. Jest dla mnie bardziej przejrzysta od Ruby. Poważnie.

   Jak ktoś nie umie trzymać porządku w kodzie, to samo Ruby to za mało. Śmieciarz zawsze zostanie śmieciarzem.

   Dodając do tego jeszcze to, że w Ruby nie napiszę niczego czego nie mógłbym napisać w PHP, uważam go za stratę czasu.

   Poza tym ruby mi po prostu nie podchodzi. To nie mój styl. I jego kod wcale nie wydaje mi się Sexy. PHP i C++ są bardziej SEXY, bo mają przejrzystą składnię a do tego SZYBKO i WYDAJNIE DZIAŁAJĄ

  •  
   v......t

   +4

   pokaż komentarz

   Porównanie nie zawiera najważniejszych języków np. Assemblera (O czym wspomniał Maci3k).

   Nie lubię Ruby'ego. Jest daleko w tyle za php, o czym świadczy jego "fun, sexy...", a ludzie krzyczący o errorach w PHP chyba nie potrafią używać tego narzędzia!
   Poza tym w czym jest zrobiony wykop? Wydaje mi się, że w języku tratew bambusowych!

   Edit: Popieram TheBlackMan'a. Składnia w c i php są lepsze! { i } oraz ; królują!

  •  

   pokaż komentarz

   Nie widzę nic takiego w komentarzu m010ch, żeby go aż minusować. Prawdopodobnie gdyby zamiast "Ruby" napisał "PHP", a zamiast "PHP" - "Ruby", dostałby analogiczną ilość plusów (?).
   Albo dyskutujecie, albo minusujecie. Robienie jednego i drugiego jednocześnie jest nie na poziomie. Nie kopie się ludzi tylko dlatego, że są w mnejszości. Po co?
   BTW, nie widziałem Ruby na oczy. Bo zaraz mnie też się dostanie :-)

 •  

  pokaż komentarz

  zabraklo asm, hm co to by bylo płetwy+butla do nurkowania?

 •  

  pokaż komentarz

  od razu widac, ze gosciu lubi Ruby bo ROR stal sie trendy, a PHP, bo dla wyznawcow ROR'a PHP jest be. pod wzgledem predkosci dzialania te 2 lodzie chyba powinno zostac zamienione. chociaz przyznam, ze ruby jest kolorowe, a PHP jest.. jakie jest

 •  

  pokaż komentarz

  Nie kumam kompletnie nic z tego co WY tu piszecie ... tym bardziej linku ... :)

 •  

  pokaż komentarz

  Jak zwykle PHP dostał bęcki... Fakt, że ciągnie się za nim przekleństwo PHP 3, ale dziś jest to narzędzie do budowy systemów klasy business-critical, tylko jakoś niewiele osób to dostrzega. Umiejętnie wykorzystane przez dobrych programistów potrafi być rewelacyjne. Pewnie gdyby .NET było darmowe i tak łatwo dostępne jak PHP, to by się dorobiło identycznej opinii. Bo niektóre pomysły Microsoftu po prostu powalają na kolana swoją głupotą... Ale wykopię, pośmiejmy się ;)

  •  

   pokaż komentarz

   dziś jest to narzędzie do budowy systemów klasy business-critical

   LOL :> Czymś to poprzesz? Chyba, że business-critical to blogasek firmowy :>

  •  

   pokaż komentarz

   @shell: zastanów się lepiej zanim coś napiszesz... .NET jest darmowe!

  •  

   pokaż komentarz

   @tygras: Skrót myślowy mi się wkradł, miałem na myśli środowisko programistyczne VS, nie sam .NET. Rozszerzając myśl, gdyby rozwiązania MS były tak samo dostępne jak PHP (hosting, darmowe narzędzia, etc), to dziś równie dobrze by się jechało i po ich produktach. Po prostu więcej słabych programistów by w tym pisało, psując jednocześnie opinię tym rozwiązaniom

   @m010ch, elelcct: Ech, szkoda słów. Nie napisałem, że PHP to silver-bullet obecnych technologii server-side. Napisałem tylko, że porządny zespół programistów potrafi z jego wykorzystaniem napisać dobrą aplikację.

   Takie linki muszą się kończyć wojną ;) Udowadnianie wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą...

  •  
   T.........n

   +10

   pokaż komentarz

   _LOL :> Czymś to poprzesz? Chyba, że business-critical to blogasek firmowy :>_

   LOL. PHP jak najbardziej jest narzędziem do budowy systemów Mega-Enterprise-Buissness-Critical-Platinum-Professional.

   PHP świetnie się nadaje do konstruowania naprawdę hiper-potężnych systemów.

   IMO ci, którzy naśmiewają się z PHP mówiąc że nie nadaje się do budowy potężnych aplikacji, są po prostu zbyt marnymi programistami żeby takie aplikacje pisać.

   Ruby wam tutaj nic nie da. Jeżeli ktoś nie potrafi napisać potężnej aplikacji w PHP, to nie zrobi tego też w Ruby. Jeżeli programista nie potrafi sobie poradzić z dużą ilością kodu, to żadne kolorowe sexy-zabaweczki mu w tym nie pomogą.

  •  

   pokaż komentarz

   @shell: VS też jest darmowe. Oczywiście darmowe wersja VS (wersje express) jest okrojona z niektórych przydatnych funkcji (debugowanie przy wielu wątkach, wizualizacja klas itp), ale na szczęście licencja pozwala na komercyjne wykorzystywanie swoich dzieł. Jedyny problem jest ze stawianiem komercyjnego serwera z asp bo trzeba kupić serwerowego windowsa... choć podobno mono pod linuxem coraz lepiej sobie radzi z .NET ;)